Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#145501) Mcrazy válasza Somatom (#145500) üzenetére


Mcrazy
őstag

Az egy másik történet. Én csak arra reagáltam, hogy nem létezik.

Üdv: Mcrazy

(#145502) Diokhan válasza Mcrazy (#145498) üzenetére


Diokhan
addikt

Eszerint ez ingyenes a play store-ban?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145503) Debilon válasza Diokhan (#145489) üzenetére


Debilon
addikt

ja, feltéve ha előtte wifi-n végiggörgeted az útvonaladat, de ezzel buksz minden előnyt

röviden, nincs jól használható offline funkciója

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#145504) Mcrazy válasza Diokhan (#145502) üzenetére


Mcrazy
őstag

Csak a program ingyenes. A térképeket 7 napig ingyen használhatod, utána meg kell venni.

Üdv: Mcrazy

(#145505) Diokhan válasza Mcrazy (#145504) üzenetére


Diokhan
addikt

Gondolom nem túl olcsó...

(#145503) Debilon - Na igen, azt nem is tudtam, én mindig online használom.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145506) Somatom válasza Diokhan (#145505) üzenetére


Somatom
veterán

Mit csinálsz, ha egyszer csak offline -ba kerülsz? Letáborozol, amíg építenek oda egy tornyot?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145507) crok válasza Mcrazy (#145498) üzenetére


crok
Topikgazda

Hm.. az csapott be hogy "régi telefont" említett, nekem egyből az jutott eszembe hogy a régi iGO (nem a Primo NG, még nem a Nav N GO = NNG időből, hanem iGO My Way meg hasonlók) az már nem lesz fent sehol Play-en, az 100%, mert abból az érából a SzülinApp volt az utolsó, legális, (a link csak annak nyílik meg aki anno letöltötte) ha jól emlékszem (de ezek szerint nem). A link meg azért nem nyílt meg mert.. céges gépen angol VPN-ről nem ment.. ami amúgy felettébb érdekes : D :R

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145508) Diokhan válasza Somatom (#145506) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem. Mivel csak itthon, országon belül közlekedek, nem nagyon kerülök bajba :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145509) Somatom válasza Diokhan (#145508) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Ebből az következik, hogy aki offline navit keres, az sem kerülne bajba a Waze -zel? Nem értem, hogy ilyen kérésre hogy merülhet fel a Waze, mint megoldás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145510) JamesFinn


JamesFinn
senior tag

Sziasztok! Itt is felteszem a kérdésemet. Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A következő lenne a problémám.
Adott egy 1 hónapja vásárolt dual simes Motorola one action. Hívás indítása után, amikor létre jön a kapcsolat, a hívott fél neve, telefonszáma rögtön átvált magántelefonszámra, tehát később nem tudom visszakeresni hogy milyen számokat hívtam, a hívásnapló gyakorlatilag nem használható. Bejövő hívásnál ez a probléma nincs, ott visszakereshető minden.
Egy telekomos, előfizetéses simkártyával használom. Kipróbáltam ket kártyával is, ugyan úgy fennáll a probléma. A simet egy hete cseréltettem újra, a szolgáltató részéről rendben minden. A telefonon a legfrissebb szoftver van, újratelepítettem a telefonkönyv, illetve a tárcsázó appot.(google mindkettő, de más tárcsázó appnal is ua.) Gyári visszaállítás is megvolt. A telefont az alzától vettem. Bármilyen segítséget, ötletet szivesen fogadok.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#145511) Diokhan válasza Somatom (#145509) üzenetére


Diokhan
addikt

Úgy, hogy a kérés is elég abszurd volt, hisz iGO aternatívát keres offline, mert mást nem tud vagy nem hajlandó megszokni, megtanulni. Ha a Here-t nem tudja megszokni, akkor mit fog?
Google Maps van még offline azt hiszem. De ha a Here nem jó, akkor a Google Maps sem lesz az.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145512) kmarci25 válasza Diokhan (#145511) üzenetére


kmarci25
veterán

A Google Maps sem offline, csak ha letöltöd a térképrészletet. A Sygic offline.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145513) Diokhan válasza kmarci25 (#145512) üzenetére


Diokhan
addikt

Miért? Van olyan offline navi, amihez nem kell letölteni a térkép részt vagy teljes térképet? A Sygic mi alapján dolgozik?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145514) kmarci25 válasza Diokhan (#145513) üzenetére


kmarci25
veterán

Ajjaj... A Sygic azzal kezdi telepítés után, hogy válaszd ki, melyik országok térképeit szeretnéd letölteni. Ezek után működik akát úgy is, hogy nincs net kapcsolatod. A Google Maps és a Waze ezzel szemben addig működik, amíg van neted. Ha ez nincs, és előtte nem gondoltál arra, hogy tölts le térképet, akkor fújhatod. Azaz az online navik nem hívják fel a figyelmedet erre. Pl. egy kifejezetten GPS készüléken, amin nem is lehetséges internetet beállítani, arra hogy kerül a térkép? Akkor az is online lenne e szerint? :W Azt hittem, hogy nem szükséges elmagyarázni az online és az offline működési elv közötti különbséget elmagyarázni.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145515) Somatom válasza kmarci25 (#145512) üzenetére


Somatom
veterán

Letöltött térképrészlettel a Maps tud offline újratervezni? Pl. offline vagy és valamiért le kell térned az eredeti útvonalról.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#145516) Diokhan válasza kmarci25 (#145514) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem kell elmagyarázni, pontosan tudom, hogy milyen. Azt próbáltam elmondani, hogy akármilyen GPS-t is használsz, ha offline akarsz navigálni, akkor mindenképpen le kell tölteni valamilyen térképet hozzá. A hagyományos GPS készülék az elején kéri, hogy melyik térképet szeretnéd, a Google Maps pedig megadja a lehetőséget, hogy tölts le offline térképet. Egyébként a kettőt össze sem lenne szabad hasonlítani.
Amin nincs net, arra memóriakártyáról másolják a térképet.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145517) kovisoft válasza Diokhan (#145513) üzenetére


kovisoft
őstag

Próbáltál már tejles Magyarországot letölteni Google Mapsben? Nem is engedi egyben, csak két részletben, és együtt kb. 6-700 MB lehet. Ezzel szemben a Sygicben ez pl. egy 114 MB-os térképfájl.

(#145518) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Sygichez szólva , eddig mindig mellette kardoskodtam a Google térképpel szemben , hogy mennyire jó , de valamelyik nap kellett mennem az Üllői útról a Campona felé.
Fejből tudom az útvonalat , gondoltam megnézem a Sygict , hogy vinne. Hát állandóan az autópályán akart vinni , körbe az M0-n. Hozzá teszem az autópálya tervezés be volt kapcsolva.
Már a Nagyvárad téren jártam ,de még mindig a vissza felé a Nagykőrösi út --> M5/M0 felé akart vinni. :W

Nah ez hülyeség mondom , gyorsan váltottam a Google Mapsre, az de érdekes mindjárt a 6-os felé tervezett. Pedig itt is engedélyezve volt az autópálya tervezés.:U
Jah és vissza felé direkt a "kertek alatt" jöttem
és pikkakk újra tervezett.
:C

Az állításom megváltozott amit az első bekezdésben írtam. A Sygicnek fekete pont , a Google Mapnek piros.

[ Szerkesztve ]

(#145519) crok válasza WhiteWalker (#145518) üzenetére


crok
Topikgazda

Az egyik offline, a másik online - az szerintem amúgy értelmetlen összehasonlítani - de a Sygic-ben mire volt állítva a tervezés mikéntje egyébként? Fastest/shortest/economic? Én economic-ra szoktam állítani, nálam pl. hasonlókat nem csinál, igaz nem budapesti vagyok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145520) Diokhan válasza kovisoft (#145517) üzenetére


Diokhan
addikt

Próbáltam, sokat használok GPS-t, a munkámhoz tartozik. Google Maps-on is töltöttem le teljes magyarország térképet a Note8-ra, mert akkor még nem volt mobilinternet a céges számon. A méretkülönbség valószinűleg a formátum különbségéből adódik, de a mai világban, amikor egy átlagos telefon belső tárhelye 128-256-512 GB, szerintem ez a mennyiségű adat elenyésző.

(#145518) WhiteWalker - Egy barátom Angliában, Southamptonban használja a Sygic-et, meg van vele elégedve, de Ő eleve mindig pályán megy, mert buszsofőr Southmpton és London között.

(#145519) crok - Annyiból van értelme összehasonlítani, hogy kedves kérdező fórumtársnak próbáljuk megtalálni a legideálisabb megoldást.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145521) Luck Dragon

Sziasztok. Van olyan PDF olvasó ami reklám mentes, van benne mobilnézet és éjszakai mód vagy dark mód?
Köszönöm

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#145522) kovisoft válasza Diokhan (#145520) üzenetére


kovisoft
őstag

Rendben, akkor csináld végig ugyanezt mondjuk Olaszországgal. Ez továbbra is egy mozdulat Sygicben, de el fog tartani egy darabig, amíg kis darabonként beállítod és letöltöd Google Maps-ben.

(#145523) kmarci25 válasza Somatom (#145515) üzenetére


kmarci25
veterán

Sose próbáltam, mert nem használom offline az online navigációkat. :D

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145524) Dr.NX válasza WhiteWalker (#145518) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az M0-s nem autópálya, hanem autóút.
Köszönöm, hogy elmondhattam. :)
Egy Waze használó.

Elfogadom a sütiket.

(#145525) Diokhan válasza kovisoft (#145522) üzenetére


Diokhan
addikt

Tény, hogy Sygic-el könnyebb, ezt nem is vitattam. Viszont az nem mindegy, hogy egy appért kell-e fizetni vagy nem.

(#145521) Luck Dragon - Én ezt használom:


Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145526) kovisoft válasza Diokhan (#145525) üzenetére


kovisoft
őstag

Az online vs. offline különbségről volt szó, amit mindenáron össze akartál mosni. A fizetős vs. ingyenes egy másik szempont, van ingyenes offline navi is.

(#145527) Diokhan válasza kovisoft (#145526) üzenetére


Diokhan
addikt

Én nem akartam össze mosni semmit, ha így láttad, akkor valamit bizony félre értettél. Csak elmondtam, hogy nekem melyik a jó, és hogy manapság már nem olyan a helyzet, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, amikor még nem is volt igazán jól használható mobilnet.
Ha pedig van ingyenes offline navi, akkor légyszi oszd meg velünk, mert lehet, hogy az lesz a megoldás az eredeti kérdésre.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145528) kovisoft válasza Diokhan (#145527) üzenetére


kovisoft
őstag

Offline navit kerestek, erre ajánlottad a Waze-t. És bárki rámutatott, hogy ez nem offline, annak bizonygattad, hogy valójában nincs különbség az online-offline között.

Előttem már felsorolták a szóba jöhető offline navigációs appokat, vissza kell olvasni.

(#145529) WhiteWalker válasza crok (#145519) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Leggyorsabbra van állítva.

A Google Maps-t régen használtam , de rengeteget fejlődött pozitív irányba az utóbbi időben ahogy nézem.
A Sygic-t használom egy ideig ismerős útvonalon , aztán meglátjuk mi lesz a sorsa.

#145524 Dr.NX: sikerült a lényeget kiragadni , köszönjük. Örülök , hogy én is elmondhattam.

[ Szerkesztve ]

(#145530) crok válasza WhiteWalker (#145529) üzenetére


crok
Topikgazda

Próbáld ki a másik két opciót is imho.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145531) WhiteWalker válasza crok (#145530) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az lesz.

(#145532) Diokhan válasza kovisoft (#145528) üzenetére


Diokhan
addikt

Még mindig azt mondom, hogy valamit félre értettél... De hagyjuk, nem érdemes ezen vitázni. Találjunk egy megfelelő opciót a kérdezőnek, ez a lényeg.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#145533) nyisziati válasza w.miki (#145482) üzenetére


nyisziati
veterán

Érdemes átszokni egy újabb online navira.
Tudom, hogy nem könnyű, kollégám is küzd vele, de érdemes.
Ha már úgyis androidot használ, akkor a Google Maps erősen ajánlott, hosszútávon számos plusz funkcióját lehet használni. És még offline térképek is letölthetők benne.

(#145534) consono válasza WhiteWalker (#145529) üzenetére


consono
nagyúr

Így van, lassan minden jó dolog átkerül a Waze-ből a GMaps-be :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#145535) Astery válasza nyisziati (#145533) üzenetére


Astery
senior tag

Hogyha már feljött ez a navi téma ... azt ne felejtsük el megemlíteni, hogy magyarországi használat esetén egyedül a waze képes a megvásárolt megyei matricákat figyelembe venni tervezéskor.

(#145536) sopruk


sopruk
aktív tag

Ha megveszem a Sygic-et, használhatom több telefonon egyszerre ugyan azzal a licenc-el?
Ha igen, hány eszközön engedélyezett?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#145537) kovisoft válasza sopruk (#145536) üzenetére


kovisoft
őstag

A honlapjukon az írják, hogy 3 eszközön lehet használni, de csak ugyanazzal a Google fiókkal és csak ugyanolyan platformon (azaz nem lehet pl. Androidos licensszel iOS-re is feltenni). Én magam nem próbáltam még több eszközön egyszerre.

(#145538) crok válasza sopruk (#145536) üzenetére


crok
Topikgazda

Úgy és annyit bír ahogy @kovisoft mondja, használom többön is.
Negyediknél bejelentkezés után szól hogy valahonnan vegyem le.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#145539) nyisziati válasza Astery (#145535) üzenetére


nyisziati
veterán

Sőt, a sebességhatárt is figyeli, meg a telepített trafikat is.
Viszont a tervezője (és a keresője) nem mindig hozza a kívánt eredményt. Tavaly használtam felváltva a Gmaps-szel, és bizony a Waze sok utat nem ismert. Dél-Pestről az M5 bevezető után Alsónémedibe a kisebb alárendelt utak eléggé ismeretlenek voltak neki.

Arról a rettenetről nem is beszélve, hogy angol fonetika szerint próbálja kimondani a magyar szavakat. :W :W :W

(#145540) kmarci25 válasza nyisziati (#145539) üzenetére


kmarci25
veterán

Már nem. Lotti szépen beszél. Persze hallani, hogy gép, de elviselhető. Nem ismerte a kisebb utakat, vagy nem akart arrafelé tervezni? Mert alapból mindigy a gyorsabb, egyszerűbb utat választja.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145541) nyisziati válasza kmarci25 (#145540) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem ismerte, konkrétan üres volt a térképrészlet arrafelé.
A Gmaps meg elég részletdús térképet hozott.
Mindkettővel megterveztettem az utat, majd a Gmaps vonalán mentem, a Waze pedig a tableten úgy mutatta, mintha a prérin mennék.

(#145542) kmarci25 válasza nyisziati (#145541) üzenetére


kmarci25
veterán

Ez érdekes. Már évek óta nem tapasztaltam ilyet.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#145543) snooze


snooze
veterán

sziasztok.
tud valaki segiteni?opera böngészö klonozva van az uj telora,de a jelszavakat és a kizárt helyeket nem viszi át,más mindent igen..mi lehet a gond,vagy hogyan lehetne ezeket átvarázsolni?

GO Gunners!!!

(#145544) Luissimo válasza Diokhan (#145527) üzenetére


Luissimo
veterán

Az online allapotu Sygic vagy Igo kepes az ofline terkepekhez az online forgalmi infokat letolteni es kezelni tervezeskor, balesetek, terelesek, dugok, lezarasok, stb.
Ha tervezeskor letoltod, mobilnet nelkulbaz akkori allapot szerint tervez, de nem naprakesz, akarommondani percrekesz.
Ha online vagy a neten akkor joval kisebb adatforgalommal tervez egeszen jol, mint gugli vagy a vazze.
Es az ofline navihoz is mindig a legfrissebb terkepeket kell hasznalni es akkor ismeri az uj utakat is.
Ez szubjektiv, kinek mi a jobb es a fontosabb.
Ha nincs naprakesz terkepem az Igohoz akkor enis a wazzet hasznalom,de egy Bp.-Munchen-Barcelona uthoz inkabb az offline "hagyomanyos" navit hasznalnam, de frissitett terkeppel a tarsolyban 😃

(#145545) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Hová tűnt a True Phone a playből? Az enyémmel nincs gond mert én már régen megvettem . Az asszonynak szeretném kiszedni a reklámokat belőle. De nem tudok vásárolni. Ezt írja ki.Gondoltam törlöm és újból felrakom ,de nem találom. Mi lehet az oka? És miért nem lehet vásárolni?

(#145546) sopruk válasza kovisoft (#145537) üzenetére


sopruk
aktív tag

és (#145538) crok
Köszi szépen a válaszokat, ez jó hír!

Úgyis az lesz a vége, hogy megveszem, ez tetszik a legjobban...
Köztes pontokkal jobban lehet tervezni, Here-el meg csak arra mehetsz amit ő ajánl fel...
A sávasszisztens miatt is...

(#145547) Bozek válasza WhiteWalker (#145529) üzenetére


Bozek
nagyúr

Anno leggyorsabb módban autós navi is el akart vinni minket Zalaegerszegről Paksra a 8-ason Veszprém felé... Meccs után visszafelé már nem néztük, hogy mire van állítva, így sikerült kerülnünk arrafelé...

(#145548) kalasz válasza Tökimanó (#145545) üzenetére


kalasz
tag

Ez engem is érdekel, reméljük majd jön egy guru és megmondja. Igy jártam a "Clavis Keyboard Free"-vel is.

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#145549) zhorvath válasza WhiteWalker (#145529) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Én kipróbáltam a Sygic-t. Azt vettem észre, hogy a sebességhatárokat nem pontosan mutatja.
Én lakó- és pihenő övezetben lakom, ahol ugye 20 km/h a megengedett legnagyobb sebesség. A Sygic szerint 50. Volt 60-as tábla, ahol 90-et jelzett. Tetszett benne a sávok mutatása kép a képben. Egyelőre nem győzött meg, hogy áttérjek rá.

(#145550) darvinya válasza Tökimanó (#145545) üzenetére


darvinya
titán

10 droid-nál is trükközött felvétellel, emiatt törölhették.
Ezután fejlesztő elendegte.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.