Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141301) Karcub


Karcub
senior tag

Sziasztok! Tudtok olyan alkalmazást amivel a telefon kamera képét tudom nézni számítógépen? Kábelen vagy Bluetooth-on keresztűl.

(#141302) Somatom válasza w.miki (#141300) üzenetére


Somatom
veterán

Ha gyárilag nem tudja a teló, akkor root nélkül sehogy és még root -tal is pilótavizsgás (mármint SMB fájlrendszerbe csatolása). Én még pénzjutalmat is felajánlottam a megoldásért, de azt a hsz. -emet törölték, mert üzletinek minősült. Javaslom, használj olyan lejátszót, ami fájlkezelő közbeiktatása nélkül, közvetlenül is kezel SMB -t. Régen használtam, de úgy rémlik, hogy a BS Player tudja. Az MX nem. Pl. VLC, NPlayer, Kodi biztosan tudja.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141303) brd válasza Somatom (#141302) üzenetére


brd
nagyúr

Ha a TC-bol nyitod meg SMB-rol a video-t, az MX is lejatssza.

The only real valuable thing is intuition.

(#141304) w.miki


w.miki
veterán

és TC-ben hogyan tudok SMB szervert hozzáadni? :DDD

Más:
TV szín bekalibráló programot tudnátok ajánlani?
Ilyesmit mint a ScreenTest
Ez alapján a kontraszt 41, a fényerő 59 lett, így jobb is a kép.
De van még szín, és a képélesség, ezeket hagytam 50-en (0-100), azt nem tudom mire kell tenni.
Illetve lehet még állítani színhőmérséklet-et, és zajcsökkentést a TV Kép menüjében.
Ezeket se tudom mire kell állítani?
TV boxon- a filmek sötét részeit alig lehet(ett) látni.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#141305) Somatom válasza w.miki (#141304) üzenetére


Somatom
veterán

Ezzel

brd:
Tényleg? Sosem gondoltam volna. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141306) Luissimo válasza GEPESZ66 (#141297) üzenetére


Luissimo
veterán

Sportstracker app. futásra, bringázásra, több mint 30 fajta izgésmozgás megosztására, naplózására.

(#141308) Bozek válasza HoldfenyLuna (#141288) üzenetére


Bozek
nagyúr

Én se mászkálnék két telefonnal, ha a Google nem nyírta volna ki a hívásrögzítést. A cégesen szükségem van rá, a kontakjaim már nem is beszélnek lassan egy hosszabb interjú közben, mert tudják, hogy felveszem. Pedig dual SIM-es telefonom van, szóval akár használhatnék egyet is.

(#141309) MADcat válasza GEPESZ66 (#141297) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Céleszközt ajánlanék. Valamilyen GPS-es órát. Polar, Garmin, Suunto stb... Saját tapasztalataim alapján a telefon megbízhatatlan mind működésben, mind pontosságban. Rendszeresen futok, tapasztaltam.
De ha program kell. Strava, Runkeeper, Polar, Runtastic, NRC.

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#141310) Astery válasza GEPESZ66 (#141297) üzenetére


Astery
senior tag

Még nem hangzott el az Endomondo nevű app (én azt használom) ... így az előzőekkel együtt már válogathatsz - amelyik neked szimpatikus.

(#141311) petir válasza MADcat (#141309) üzenetére


petir
senior tag

Runtastic-ra +1

Imádom, mutatja merre mész , bontja km-re, bemondja hol tartasz milyen sebességgel, milyen időt futottál....stb,stb... holnap reggelig írhatnám :D

Kicsi google keresés után pro verziót is találsz 😉

(#141312) WhiteWalker válasza petir (#141311) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Linket dobnál? Így rakeresve dobott egy pár találatot , de azok nem hinném , hogy azok lennének amit említesz.

(#141313) Siriusb


Siriusb
veterán

E-Robotról váltanék. Keresgéltem a neten, no meg itt is, de nem találtam olyan infót, ami miatt az egyiket vagy másikat kéne választani. Szerintetek van olyan előny/hátrány, ami billenti a mérleg nyelvét valamely irányba? Macrodroidban 3-4 makrót összehoztam, elég jó a kezelhetősége. Viszont arra még nem jöttem rá, hogy ébresztést miként adhatom meg eseménynek, értesítésként félig-meddig sikerült csak.

(#141314) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv! Használom a spotify appot mert 3 hónapig most ingyenes. Olyan kérdésem lenne, hogy követek podcastokat benne de nem kapok értesítést az új részekről. Az appban minden értesítés be van kapcsolva, valamint az app beállításaiban is engedélyezett minden értesítés. Akkor miért nem értesít mégsem? Tudja valaki? Köszönöm előre is!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#141315) HREH válasza Siriusb (#141313) üzenetére


HREH
senior tag

Nekem Taskerben megy az ébresztés eseményként.
Nálam a Tasker mellett az App Factory óriási előny, a kész profilokat/taskokat .apk fájlként tudom telepíteni másik telefonra. Elsőre nehezen kezelhető egy kicsit, de ha belejössz, akkor már simán rááll a kezed, én már ha akarnék se tudnék mást használni, annyira megszoktam.
Illetve a fejlesztő személye is nagy előny, Joao Dias az egyik legreszponzívabb, leginnovatívabb fejlesztő, Redditen is aktív (korábban rengeteg plugint készített a programhoz, de tavaly óta átvette a fejlesztést).

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#141316) Siriusb válasza HREH (#141315) üzenetére


Siriusb
veterán

Köszönöm! :R

(#141317) Franz51


Franz51
tag

Üdv,
Mate 20 telefonomon (Android 8.1.0) a Chrome böngészőt használom. A megnyitott lapokat csak egyenként tudom bezárni, mert az "összes lap bezárása" funkció nem működik. Ha arra kattintok a Chrome nem válaszol üzenet jön.
Nagyon sok lap van nyitva amit lapváltón :D is jelez.
Megköszönném ha tudnátok segíteni!

(#141318) Viktor0610 válasza Franz51 (#141317) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, tényleg sok lap van nyitva.
Ez a smiley 100 megnyitott lap után jelenik meg.
Kipróbáltam Xiaomi Redmi Note 5-ön, 9.0-n, de 100 feletti lap bezárása is rendben lement.

Gondolom, nálad vagy sokkal több lap van nyitva, mint 100 vagy valami egyéb EMUI-specifikus dolog miatt nem működik ez a funkció megfelelően.

Vagy próbálj meg manuálisan bezárni annyi lapot, hogy mutassa a számokat, vagy egyszerűen töröld a Chrome adatait, így is becsukja az ablakokat.

Samsung Galaxy A54

(#141319) Franz51 válasza Viktor0610 (#141318) üzenetére


Franz51
tag

Szia Viktor0610!
Köszi a válaszod! Igen nagyon sok lap van nyitva. Az az igazság, hogy elhanyagoltam. Miután a :D megjelent és nem tudtam bezárni egyre gyűltek a nyitott lapok........
Manuálisan nagyon lassan megy. A Chrome adatokat hogy tudom törölni, mi veszik vele? Azt olvastam, hogy eltávolítani nem lehet.
Köszi

(#141320) Viktor0610 válasza Franz51 (#141319) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindenhol újra be kell lépj.
Ha van valami spec. beállításod valamilyen oldalon, azok nullázódnak.
Mintha újra feltelepítenéd a Chrome-ot, nulláról kezdve.

Törölni a Beállításokon belül az alkalmazáskezelőben tudod az adatait.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#141321) Franz51 válasza Viktor0610 (#141320) üzenetére


Franz51
tag

No, végül sikerült, "kilőttem" a Chrome-t, majd újra engedélyeztem. Néhány alkalmazás eltűnt, de azokat egyszerűbben visszarakom, mint az egyenkénti laptörlés.
Köszi a segítséget!

(#141322) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok!

Költségvetésre milyen alkalmazást használtok? Én Money Lovert használtam eddig, de egyre rosszabb. Az ajánlottak közül egyik sem szimpatikus, kettő kifejezetten béna. Ha még is tévednék kérlek javasoljatok valamit. Köszi!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#141323) HREH válasza Plazmacucci (#141322) üzenetére


HREH
senior tag

Melyiket tartottad bénának és miért?

Én is ezen gondolkodok, egyszerűen mindegyiknek van valami kisebb hibája, ami zavar (Bluecoinsban nem látom a teljes összeget, amivel rendelkezem, My Budget Book-ban (Költségvetésem) nincs cloud sync, a többi ami tetszik meg vagy előfizetés-alapú, vagy horribilis pénzt kérnek el a lifetime licencért (Spendee pl. 36.990 Ft :Y )
Lehet nem is veszek, hanem összedobok egy Google Űrlapot, akit hozzácsatolok egy Google Táblázathoz, és azt vezetem manuálisan.
Ha a Bluecoinsba beletennék a teljes összeg mutatását, akkor simán jó lenne. Mobills is bejönne, de az is előfizetéses...

Szóval ha valaki tud olyat, ami tudja a fentieket, akkor ne tartsa magában! :)

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#141324) Plazmacucci válasza HREH (#141323) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Money Loverrel van csak tartósabb ismeretségem, ott most teljesen megváltozott a kezelőfelület, nem tetszik. Pl az volt iOS-re is és ott kb minden jobban működött, ellenben a reklám mentes, teljes funkcióval rendelkező sem volt drága.
Most a Mobills-el ismerkedek, a felület jónak tűnik átlátható, nem olyan himihumi mint a Monefy (első ránézésre). Vágja a Forintot ingyen is az előbb említettel ellentétben.
Ha a Mobills tudja a havi részletezőt, és azt, hogy én mettől meddig számolok egy hónapot (ezt még nem találtam meg), egyből dobnám a Money Lovert.

Szerk. Az árakat elnézve marad a Money Lover mert azt csak egyszer kell megvenni és minden fogyatékával együtt is jobban megéri.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#141325) #45746688


#45746688
törölt tag

Sziasztok!

Olyan alkalmazást keresek, ami meghatározott időnként automatikusan lepontosítja az Androidos okostelefonom óráját a Greenwich atomórájához. Tudnátok segíteni?

(#141326) Luissimo válasza #45746688 (#141325) üzenetére


Luissimo
veterán

jelenleg, ennek hiányában ,mekkora időeltérést tapasztalsz mondjuk 24 óra alatt ?? :Y :Y

(#141327) #40047616 válasza #45746688 (#141325) üzenetére


#40047616
törölt tag

Megnéztem kiváncsiságból a telefonom óráját ehhez képest és 1 másodperc eltérés van. Minek ezt a másodpercekért frissítgetni?:)

(#141328) #45746688 válasza Luissimo (#141326) üzenetére


#45746688
törölt tag

A telefonom időről időre lepontosítja magát. Csakhogy azt tapasztalom, 2-3 perc eltérést mutat. Szeretném kikapcsolni a telefon saját pontosítóját és helyette egy alkalmazással automatikusan pontosítani. Melyik app lenne jó nekem? Ebben kérnék segítséget.

(#141329) crok válasza #45746688 (#141328) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha appal akarod magadnak akkor root-olni kellene az órát mert app nem állítgathatja az időt root nélkül, ennek megvan a biztonsági oka (csak egy példa: ha egy malware állítgathatná az időt akkor feltehetne olyan hamis tanusítványt is ami egyébként nem érvényes de érvényessé válik a rossz időbeállítás miatt).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141330) #45746688 válasza #40047616 (#141327) üzenetére


#45746688
törölt tag

A time.is nálam jelenleg 2 perc 32 másodperc eltérést mutat. Az 1-2 másodperccel ki lennék békülve.

(#141331) #45746688 válasza crok (#141329) üzenetére


#45746688
törölt tag

Ezt nem tudtam. Nem akarom rootolni a telefonom.

(#141332) crok válasza #45746688 (#141330) üzenetére


crok
Topikgazda

A keszulek frissiteni fog naponta NTP-hez, ha elter es sokat akkor szerintem a keszulek RTC-jevel gond van (a belso orajaval). Probaltad az automatikus idot ki majd visszakapcsolni mikozben van nethozzaferese az oranak? Esetleg SIM van benne? A SIM altal a szolgaltatot is kerdezheti idoert.. az is lehet rossz, hosszu evek ota nem engedem a keszulekeimnek hogy hasznaljak a szolgaltatok orajat.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141333) Luissimo válasza #40047616 (#141327) üzenetére


Luissimo
veterán

szintén...

sót ez szabadszemmel meg sem állapithato eltérés...

(#141334) #45746688 válasza crok (#141332) üzenetére


#45746688
törölt tag

Nem engeded? Azt hogy csinálod?

(#141335) #45746688 válasza Luissimo (#141333) üzenetére


#45746688
törölt tag

A time.is kiírja az eltérést is.

Szóval akkor nincsen olyan app ami root nélkül tudna pontosítani?

[ Szerkesztve ]

(#141336) crok válasza #45746688 (#141334) üzenetére


crok
Topikgazda

Minden keszulekem root-olt, csak NTP-hez sync-elhet.

Es nem egyszeruen app nincs ami tudna NTP-hez sync-elni hanem a Google az AOSP forrasban letiltotta evekkel ezelott hogy az appok hozzaferhessenek az ido atallitasahoz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141337) #45746688 válasza crok (#141332) üzenetére


#45746688
törölt tag

Megcsináltam amit javasoltál. Ki/be kapcsoltam a saját pontosítását. Most a time.is szerint az eltérés csak 0,028 másodperc. Na, ez már jó lenne nekem. De hogan tudom rávenni, hogy ezt naponta megcsinálja?

(#141338) crok válasza #45746688 (#141337) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt? Sehogy. Ezt magatol kene csinalja amugy is. Szerintem most varj es nezegesd mennyi ido alatt van kardinalis elteres.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141339) #45746688 válasza crok (#141338) üzenetére


#45746688
törölt tag

Ok, könöm mindenki segítségét!

(#141340) MADcat válasza Plazmacucci (#141322) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Money pro. 3 éve használom. Ajánlom. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#141341) MADcat válasza MikeWazowski (#141314) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Gyere erre! :K [link]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#141342) brd válasza crok (#141329) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ez is egy engedélyhez lenne kötve, az ugyanolyan jó lenne, nem? (Persze tudtommal nincsen ilyen engedély, így ez nyilván csak feltevés.)

The only real valuable thing is intuition.

(#141343) crok válasza brd (#141342) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze, es ezert is nincs ilyen engedely. Itt az az app amit hasznalok, le is irta az elso hsz-ben a dev mi volt a Google valasza miert nincs. Gyakorlatilag sose volt. Volt egy peticio is, az is ott van a hsz-ben.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141344) MikeWazowski válasza MADcat (#141341) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nagyon szépen köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#141345) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Melyik fájl kezelő appot ajánljátok mostanság?
Eddig az Es file Explorert használtam de ha jól látom már nincs G. playen.

(#141346) k850 válasza droti25 (#141345) üzenetére


k850
addikt

[MiXPlorer]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#141347) crok válasza droti25 (#141345) üzenetére


crok
Topikgazda

Oka van hogy miért nincs már fent Play-en régóta..

MiXplorer vagy a Solid Explorer vagy FX File Explorer vagy Total Commander.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141348) mouzrr


mouzrr
őstag

Sziasztok. Tudtok olyan alkalmazást amellyel időzítve be tudnék állítani lejátszást? Rádiót szeretnék elindítani vagy podcastot. Köszi!

(#141349) kovisoft válasza mouzrr (#141348) üzenetére


kovisoft
őstag

A TuneIn Radio Pro -nak van alarm funkciója, be lehet állítani, hogy egy adott időpontban kezdje a lejátszást.

(#141350) Bozek


Bozek
nagyúr

+1 a MiXplorer-re. Én sokáig Solid Explorer-t használtam, de aztán áttértem erre.

A Solid belső hálózaton eléggé hullámzóan másolt, sokszor leesett a sebesség szinte 0-ra egy másoláson belül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.