Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140651) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Ki melyik vpn appot ajánlja?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#140653) #30610944 válasza MikeWazowski (#140651) üzenetére


#30610944
törölt tag

Ha ingyenes akkor: [link]
Ha a legjobb VPN kell akkor csak ő jöhet szóba. Nála biztonságosabb, gyorsabb és egyszerűbb nincs: [link]
Használtam mind a kettőt.
Az első nem teljesen secure mivel ingyenes. A másodikkal sosem volt bajom. Stabil volt, nagyon gyors. Alig vett vissza a net sebességből. Egy baj van vele, a biztonságnak ára van. És a customer service is kiváló.
Jelenleg őket használom: [link]
Meglepően jó kis vpn ez is.
De ha extrém biztonságos akarsz lenni akkor ez kell neked: [link]
De ez nagyon lassít. Laza 60-80 százalékos sebesség visszaesés garantált.

(#140654) ElektrikusDE válasza eclipse19 (#140641) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Szia!

Ez engem is idegesít, megoldás nincs rá, én is beütök valamit és visszatörlök...

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#140655) togvau


togvau
senior tag

Hogy lehet az android beépített SIP támogatását úgy használni, mint mondjuk a SIM választásnál? Hogy hosszan nyomok a számra, és a SIP-et is felajánlja, nem csak a SIM 1-2 hívást.

hitler, sztálin, micro usb

(#140656) MikeWazowski válasza #30610944 (#140653) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ezer hála!

Az ingyens linkje nem jó, de nem is baj, mert annak úgy sincs semmi értelme. Az express VPN és a Secure VPN for Android: Surfshark VPN App havidíjas vagy egyszeri fizetős?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#140657) eclipse19 válasza ElektrikusDE (#140654) üzenetére


eclipse19
senior tag

A beírás-visszatörlés helyett erre van még egy olyan trükk, hogy jobbra kurzor mozgatást végzek (jobbra simítás a szóközön), ami nyilván nem csinál semmit, ha a beírt szöveg végén van, mert nincs hova menni, de ilyenkor visszavált sima beírásra és nem tesz szóközt amikor elkezdek írni. (Ha nem a szöveg végén van a kurzor, akkor egyszerűbb a Te módszered.)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#140658) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ingyenes most egy vágólap kezelő:
https://play.google.com/store/apps/details?id=devdnua.clipboard.pro
(bár nem nagyon ismerem ezeket...)

[ Szerkesztve ]

(#140659) lomposfarkas válasza lomposfarkas (#140658) üzenetére


lomposfarkas
tag

Közben fel is tettem, nem tűnik annyira kiforrottnak, nincs beillesztési funkciója.

(#140660) punky10 válasza lomposfarkas (#140659) üzenetére


punky10
addikt

Biztos?Vágólap alkalmazás beillesztés funkció nélkül... :U
Ha hazaérek,kipróbálom,de sajnos most jön a napi utazásom netmentes része.
Itt mindig elmegy a tére....

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#140661) Luissimo válasza punky10 (#140660) üzenetére


Luissimo
veterán

..rő :DD

(#140662) atike válasza lomposfarkas (#140659) üzenetére


atike
nagyúr

Ajándék lónak ne nézd a funkcióját... :DDD ;] :P

(#140663) darvinya válasza punky10 (#140660) üzenetére


darvinya
titán

Adat szipkázó, vagy hogy is hívják azokat a programokat amik az összes banki, stb. adatokat fejlesztőjének elküldi, hogy Ő tudja felhasználni. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#140664) Bozek válasza #30610944 (#140653) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Ha a legjobb VPN kell akkor csak ő jöhet szóba. Nála biztonságosabb, gyorsabb és egyszerűbb nincs"

Azért ez így ebben a formában nem teljesen igaz.

HideMyAss

(#140665) darvinya válasza Bozek (#140664) üzenetére


darvinya
titán

:DDD :))
RejtsdElSeggem, 7 nap próba után fizess, különben kilátszik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#140666) Bozek válasza darvinya (#140665) üzenetére


Bozek
nagyúr

Az ExpressVPN is 7 nap után fizetős. A név meg gondolom szándékosan ez, mert tényleg elrejti a segged. :D

(#140667) Fall-N válasza ollie (#140635) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg azt se felejtsük el, hogy az angol nyelvvel tökéletesen működik az összes billentyűzet a mi bonyolult nyelvünk ami kifog rajta. De magyar fejlesztők sem tobzódnak, hogy csináljanak egy normális magyar billentyűt. Így ez nem a Google sara. Nem a mi nyúlfarknyi piacunk a fő prioritás.

[ Szerkesztve ]

(#140668) nyisziati válasza Fall-N (#140667) üzenetére


nyisziati
veterán

Ezt már én is akartam rég írni. Némelyek úgy viselkednek, mintha mi lennénk a világ közepe.
Holott örülhetünk, hogy vannak egyáltalán hosszú ékezetes karakterek, sőt, pl. az órámon sms-t tudok diktálni (nem a sima Steel-en, hanem a Time Steel-en). És egész jó hatékonysággal kezeli a gugli.
Úgyhogy nekem szavam nincs, sok nyelvnél jobban el vagyunk látva.

[ Szerkesztve ]

(#140669) Luissimo válasza Fall-N (#140667) üzenetére


Luissimo
veterán

azért van néhány bonyolultabb nyelv, legyen az török, szlovák, cseh, lengyel, stb. ami televan jobbnáljobb magánhangzókkal, ami szinte sehol nincs...

azt azért megnézném, hogy miként bánik egy echte skót által bediktált angol sms-el a gugli angol nyelve, érdekes lenne.

(#140670) meko1 válasza merqree (#140556) üzenetére


meko1
tag

bocs,de ha már:eine gute Frage

(#140671) darvinya válasza Luissimo (#140669) üzenetére


darvinya
titán

Magyar nem az ékezetes betűk miatt nehéz, hanem gondolat-szöveg összetétel formázása.
Magyar nemcsak szavakat ragoz, hanem folyton változás miatt beépülő szleng/idegen szavak és azok ragozása, stb.
Na emiatt van, hogy még a magyar sem érti meg a magyart. :D

Skót kötött motyógó és szóharapó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#140672) Luissimo válasza darvinya (#140671) üzenetére


Luissimo
veterán

tudom, mindkettőt, ma beszéltem egy skóttal, netuddmeg...

de ha elmondod diktafonba, hogy "északőrségi tájegységségben készülő tésztakészítő szerkentyű" (vagyvalami hasonlót) és azt visszaadja SMS-ben az ellenpartnernek, és helyesen megy át az sms, arra befizetek, akkor elkezdem használni.

Most próbáltam 9-esen a droid hangparancsokat, de kis százalékkal sikeres.
Van az OK Google Command nevű app, ahol előre megírt (angolul) parancstipizációk vannak pl. " wake me up at x AM" or "set an alarm for 8:45 AM", etc. ezek általában működnek, de ha már ékezetes magánhangzóval elmentett neveket akarok felhivatni vele, akkor abba néha beletörik a bicskája.

a magyar nyelvben sok az e és az a, de az ő, ű, é megzavarja.
viszont a skandináv nyelvekben is van sok ö, az osztrák,németben is van, de a ty, gy, stb. az már nem mindennapi mindenhol.

A rakrozásról, toldalékokról ne is beszéljünk

ezvan, eztkell szeretnünk

(#140673) tpeter77 válasza #30610944 (#140653) üzenetére


tpeter77
addikt

Mi volt az ingyenes app? Mert nem található az áruházban semmi. Vagy a link hibás, vagy a progit törölték?!

Somatom
Köszönöm, kiprbálom nemsokára.
Up: tökéletesen működik! Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#140674) #30610944 válasza tpeter77 (#140673) üzenetére


#30610944
törölt tag

Turbo Lite VPN Unlimited

(#140675) Bozek válasza Luissimo (#140672) üzenetére


Bozek
nagyúr

Csak az északőrségit írja külön a GBoard, de amúgy teljesen jól csinálja. Persze az írásjelekkel gondja van, de egyébként működik.

Ezt is diktálva írtam, természetesen kézzel javítottam az írásjeleket. És persze az északőrségit.

[ Szerkesztve ]

(#140676) lovi27 válasza Bozek (#140675) üzenetére


lovi27
addikt

Magyarul sem írjuk egybe: észak-őrségi

(#140677) mobilizmo válasza #20749568 (#140644) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ha még nem vagy rajta túl, akkor igen. Egész jól működik.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#140678) Bozek válasza lovi27 (#140676) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jogos. Annyira a szövegre koncentráltam, hogy ez eszembe se jutott.

[ Szerkesztve ]

(#140679) nyisziati válasza Luissimo (#140669) üzenetére


nyisziati
veterán

Hehe... Nekem ausztrál főnököm volt, azt is találgatni kellett, miről diskurál...
Montanai rágózó redneck-et előbb megérteni, mit akar. :DD

(#140680) Somatom válasza nyisziati (#140679) üzenetére


Somatom
veterán

Így van. Az angol sem piskóta. Láttam AC/DC koncertfilmet angol felirattal. Úgy rémlik, hogy a Mad Max 1 -et is szinkronizálták angolra. A német dettó. Aki azt hiszi, hogy ért/beszél németül, annak javaslom, hogy ugorjon át Svájcba, vagy próbáljon kommunikálni egy bajor paraszttal. Vagy ott van Spanyolország. Direkt nem írom, hogy a spanyol nyelv, mert az az ország csak kívűlről tűnik egységesnek (bár, most már kívűlről is látszik, hogy mennyire nem az). Pl. a baszkok nyelvének semmi köze a spanyolhoz. Még az írásjeleik is különböznek (sztem inkább a göröghöz hasonlít). Nem is tudom, hogy létezik-e egyáltalán baszk billentyűzet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140681) WhiteWalker válasza Somatom (#140680) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azért ez a magyarra is igaz ...Salgótarján,Szeged stb... Ott mindjárt akad nyelvi nehézség ;]

(#140682) bigrock válasza WhiteWalker (#140681) üzenetére


bigrock
addikt

Dikmó tesa, mit hadoválod a vakert? :DDD

(#140683) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Létezik olyan rádió alkalmazás, amivel net nélkül is lehet magyar rádiókat hallgatni?
Édesanyám telefonján nincs beépített rádió, és kéne neki valami ilyesmi..

(#140684) punky10 válasza forras2 (#140683) üzenetére


punky10
addikt

Szerény ismereteim alapján a telefonokban 1-féle rádió szokott beépítve lenni.A beépített...
Ezt lehet hallgatni NET nélkül.Csak egy füles kell hozzá,pár speciális esetben az se.
A másik megoldás az internetes rádió.Nomen est omen...

Na jó,egyszerűbben:ha nincs megfelelő hardver a telefonodban(beépített rádió modul)akkor nem tudsz,csak internetes rádiót hallgatni.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#140685) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
a gmail app nem tudja a beérkezett emailek számos jelvényes megjelenitést?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#140686) ollie válasza snooze (#140685) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem a Gmailtől függ, hanem a launchertől.

***

(#140687) Luissimo válasza ollie (#140686) üzenetére


Luissimo
veterán

Melyik droidon, melyik launcher??
Nekem a gyári samun 9-es droidon (A70) müxik.
;)

(#140688) csinibá válasza csinibá (#140613) üzenetére


csinibá
tag

"

Sziasztok!

Adott egy texlast x16 plusz készülék 5.1-es androiddal.
Nincs is újabb rá.
Aki használta, csak relatíve kis renszerigényű programot futtatott.
Kb fél éve elkezdtek leállni a progik.
(facebook, f.lite, gardenskapes, messnger, stb. Az alkalmazás sajnos leállt hibaüzenet.
Csináltam gyári visszaállítást. A felsorolt progik továbbra sem indulnak, viszont sokkal újabb 3D játékok, 3D benchmark, stress teszt, pörcenés nélkül működnek, nem tudják kiléptetni magukat.
Olyan érzésem van, mintha valami blokkolná a sokat használt progikat.

Tudtok esetleg valami megoldást a problémámra?

Előre is köszi a segedelmet!"

Erre senki? :((

(#140689) kezman


kezman
őstag

Üdv! Quicpicket használom de zavar a lila felirat, itt olvastam anno egy fix változatot de nem találom, megköszönném ha megosztaná valaki, melyik launchert ajánljátok tabletre, 10"? :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#140690) Somatom válasza kezman (#140689) üzenetére


Somatom
veterán

QuickPic Gallery XDA
Nekem most a 7.6 van telepítve (Teclast T10 tablet, Nugát). Nem látok "lilásodást". Sötét téma van beállítva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140691) kezman válasza Somatom (#140690) üzenetére


kezman
őstag

Kösz, 7,8 lejött! :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#140692) punky10 válasza kezman (#140689) üzenetére


punky10
addikt

Táblán is a Nova-t használom.Tudja a fekvő és álló nézetet,és miért vennék másikat,ha ez már megvan... :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#140693) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e. Remélem.
Android verzióm 5.0.2 LRX22G
készülék: xiaomi redmi note 2

Gyakorlatilag használhatatlan a telóm az miatt, hogy tegnap délután óta állandóan felugrik az az ablak, hogy a Google Play szolgáltatás sajnos leállt és jelentsem. Eddig vagy 600-szor nyomtam rá, de mindig visszajön. Mi történhetett itt?
Ki akartam kapcsolni ezt az alkalmazást, de az "Adatok törlése" gombnál azt irja ki, hogy az alkalmazás minden adata törlésre kerül, ez magába foglalja az összes fájlt (milyen fájlokat?), beállítást, fiókot (???) , adatbázist, stb.ezzel elveszik az adatbázis, a fiókok, . Nem tudom, ezek a törlések mit jelentenek, miféle fiókokat, adatbázist, stb. Kikapcsolni meg nem lehet ezt az alkalmazást.
Mit lehet / kell tenni?
Az sms-eket sem szinkronizálja, csak ha újra indítom a telót, akkor azonnal megérkezik, a Google térkép sem jön be, a Sigyc sem jön be... grrrr... mint ha megkergült volna valami.

na most küldtem magamnak egy üres sms-t és ez azonnal itt volt... A fene sem érti ezt

[ Szerkesztve ]

(#140694) darvinya válasza tamáspapa (#140693) üzenetére


darvinya
titán

Elavult rendszereknél előjönn ez, s ezen min. Android 6-os rendszer fog segíteni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#140695) w.miki


w.miki
veterán

Android-ról androidra áttelepítésre milyen program ajánlható?
Adatok, programok, beállítások.
Samsung A3 2017 - Sony X Compact.
Vagy inkább bízzuk a google felhőre, az visz át mindent?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#140696) mobilizmo válasza w.miki (#140695) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Mindent nem biztos, de nekem már többször is jó volt. Egyébként programokat nem érdemes átvinni, azokat újra telepíteni kell, a többire meg a google felhőn kívül a Titanium Backup jó, de fizetős és root kell hozzá.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#140697) karolyabrosz válasza #65675776 (#1) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

létezik olyan megoldás, hogy otthon a régi laptopommal belépek az annál joval erősebb telefonomba s rendes laptop billentyzettel nagy képernyőn használom a mobilt? (ennél már csak az lenne a jobb, ha telepithetnék win10-et a laptopomra ugy hogy mobilbatlakozás esetén a mobil erőforrásait is használja. vagy akár neten keresztul teamviever szeruen belépni. van valami ilyesmi? jelenleg a laptopom 2 magos 1.5GHz-es a mobilbol pedig 8 magos 2GHz-est ézulok venni. Az se lenne rossz ha virtuális ramként ilyenkor a mobil 6 gigás amját használná (USB-n keresztul, mégha lassabb is) nem pedig az ssd-t rongálná. Van valami ilyesmi vagy leglább olyasmi ami nyomokban megközeliti ezt az igényt?

(#140698) justmemory válasza karolyabrosz (#140697) üzenetére


justmemory
senior tag

Ugyan nem értek hozzá, de egy mobil CPU =/= PC/laptop CPU... Csak azért, mert több magja van (haha, görögdinnye...), még nem biztos, hogy erősebb... Tök más a kettő...
A billentyűzetes dolgot nem értem... Elvileg bluetooth billentyűzet játszhatna, mint opció, de ez természetesen a telefon OS és app kínálatát macerálná, nem a laptop OS-ét... Ezt nem is értem...
A másik... Ha jól értem, akkor bluetooth vagy usb csatlakozáson keresztül akarnád win10 alól használni a telefon erőforrásait...? Nem azt mondom, az ötlet klassz, de... A CPU ilyetén használata szerintem kizárt; a CPU nem "energiát tárol", amivel futtatja a szoftvereket, OS-t, hanem arra az architektúrára lefordítottan futnak rajta el a programok... Vagy mi... De mondom, nem értek hozzá... Szóval ezt így szerintem nem lehet...
A ram már egy érdekesebb kérdés. Azt tudom, hogy Nokia n900-on többen is eredményesen csinálták azt, hogy a microsd kártyát virtuális ramként használták (mondjuk 1gigányit a gyári 256 helyett), tehát azt akár még elméleti szinten akár lehetne is, de hogy ehhez milyen app és egyebek kellenének (root-ról és egyebekről nem is szólva), az jó kérdés; nagyon mókolós lenne, szerintem. USB-n meg még jó lassú is, tehát nem vagy beljebb... :)

Bocs, ha hülységet írok, javítson ki, aki ért is hozzá :)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#140699) ollie válasza karolyabrosz (#140697) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyrészt nincs, másrészt nem biztos, hogy gyorsabb az a mobil. Nem csak a processzor magok száma meg a megahertz számít.

***

(#140700) ollie válasza justmemory (#140698) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egész jól leírtad.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.