Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141051) MADcat válasza ollie (#141047) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

És úgy tudom, az is atomórával van összeszinkronizálva.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#141052) Kékes525 válasza kovacs65 (#141039) üzenetére


Kékes525
félisten

Jól veszi a másik fél hangját kihangosítás nélkül is? Amit említesz az a Cube ACR?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#141053) Fall-N válasza svgyula (#141050) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért sem fontos az ekkora pontosság, mert általában a gyári ROM-okon nincs másodperc kijelzés. Ha meg dolgozni, randira, vendégségbe, buszhoz/vonathoz vagy időpontra megy az ember akkor illik és praktikus is 5 perccel előbb ott lenni. Oda üeg elég egy random automata óra pontossága is.

(#141054) Somatom válasza Fall-N (#141053) üzenetére


Somatom
veterán

Attól még minden Androidos eszköz tudja, mivel a kernel ezred mp. pontosan számol. Minden logbejegyzés elején ott a kernel idő. Bármilyen alkalmazás lekérheti OS szinten is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141055) 7Sony7 válasza csaba1203 (#141049) üzenetére


7Sony7
addikt

Ha nem is pont az, de jók vannak közte, köszi.

-

(#141056) crok válasza crok (#135982) üzenetére


crok
Topikgazda

Simple Mobile Tools fizetős alkalmazásai most ingyenesen beszerezhetőek Play-ből is (kiv. persze a támogatás appot):

Simple Calendar Pro - Events & Reminders
Simple Notes Pro
Simple Contacts Pro
Simple File Manager Pro
Simple Draw Pro

Egyébként ezek a Play-ben fizetős appok F-Droid-on is megtalálhatóak és természetesen ott alapból ingyenesek.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141057) Somatom válasza crok (#141056) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Gyorsan kipróbáltam a jegyzetet, de nekem ez túl simple. A Clipper+ helyett keresek valamit, mert sajnos, az már csak lokálisan működik. Régen, ha az egyik droidomon kijelöltem és vágólapra tettem valamit, az automatikusan az összes droidom vágólapján azonnal megjelent és az értesítési sávról azonnal elértem anélkül, hogy az épp használt program kikerült volna a fókuszból. Ez a feature nagyon hiányzik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141058) Viktor0610 válasza Somatom (#141057) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár a Join másra is jó, de van benne ilyen feature is.
Mármint be tudod állítani egy másik eszköz vágólapját az egyik készülékről.

Azt nézted esetleg?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#141059) zeon.hu válasza Somatom (#141057) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Clipbrd beta (Windows-hoz is jó oda-vissza).
Nem jegyzi meg a vágólap korábbi tartalmát, de az aktuálist szinkronizálja a többi eszközzel.
Clipper mellé jól jön!

#?*@&!

(#141060) Somatom válasza Viktor0610 (#141058) üzenetére


Somatom
veterán

Ez érdekes, bár gondolom, a 10 -es Androidban ez alól is kirúgta a sámlit a Google.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141061) Viktor0610 válasza Somatom (#141060) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én még az ezeréves 9-en vagyok, illetve jelenleg az appot sem használom.
Korábban szerettem, sokat használtam. :)

Samsung Galaxy A54

(#141062) Bozek válasza Somatom (#141060) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nem hiszem, ugyanaz a fejlesztője, mint a Taskernek. Bár még mindig nem jött meg a 10-es az Xperia 5-re (lassan már csak a mi régiónk hiányzik), de ha lesz, akkor megnézem.

Én is használok Join-t (nem joint), mivel nem akarom a céges e-mailt beállítani a saját telefonomon, így a cégesről küldök át vele értesítést.

(#141063) Somatom válasza zeon.hu (#141059) üzenetére


Somatom
veterán

Te tudod, hogy miről gagyogok. Pl. most lett egy új tabom. Szeretném áthozni a belakott Clipper tartalmamat, a teljes mappastruktúrával. Jegyzetek, Térkép helyek, böngésző könyvjelzők, stb., stb. Ha egyszer ezt az adatbázist manuálisan át kell vigyem egy jegyzet alkalmazásba, hát káromkodva megteszem, de alaposan körüljárom, mielőtt egy ilyenbe belefogok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141064) eclipse19 válasza Kékes525 (#141024) üzenetére


eclipse19
senior tag

Nem tudom interneten keresztül van-e értelme atomórához szinkronizálni. Úgy értem, hogy ha a mobilhálózati idő úgyis rendelkezésre áll.
Interneten egy adatcsomag célhoz érésének ideje nem jósolható meg előre. Lehet néhány ezred másodperc, de néhány másodperc is, így viszont hiába az atomóra pontossága.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#141065) Fall-N válasza eclipse19 (#141064) üzenetére


Fall-N
veterán

Őszintén minek amúgy is? Az idő mérésre alkalmas céleszköz a karóra sem olyan pontos, mégis elég egy átlagos kvarc pontossága mindenkinek. Nekem mondjuk elég a Seiko 5 pontossága is, ami átlag 15 mp/nap vagy kevesebb.

(#141066) Somatom válasza Bozek (#141062) üzenetére


Somatom
veterán

Tééényleg. Olvastam is, hogy Joao kitalált valami trükköt.
Az a bibi, hogy a Clipper+ sokkal több, mint egy vágólap szinkronizáló. Olyan, mintha egy komplett jegyzetelő, szerkesztő alkalmazásod lenne közvetlenül a vágólapon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141067) zeon.hu válasza Somatom (#141063) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A Clipbrd csak egy segédalkalmazás, az aktuális tartalmat szinkronizálja csak, másra nem jó.

Engem is bosszant a Google hülyesége, nem is értem az okát...

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#141068) gojko.m válasza eclipse19 (#141064) üzenetére


gojko.m
senior tag

Na de mi van, ha valaki sim kártya nélkül használ egy tabletet? Akkor nincs mobilhálózat. Nálam emiatt több perc késést is összeszed a tab. Persze, be lehet kézzel is állítani. De azért nekem is jól jönne egy olyan háttérben futó alkalmazás, ami wi-fi kapcsolat esetén szinkronizálná az időt. Nem hiszem, hogy még senkinek nem jutott eszébe erre appot készíteni.

(#141069) eclipse19 válasza gojko.m (#141068) üzenetére


eclipse19
senior tag

Wifi-n keresztül is van automatikus datum és idő beállítás. Nem tudom, hogy honnan veszi az információt,de működik. Nálam legalábbis.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#141070) crok válasza gojko.m (#141068) üzenetére


crok
Topikgazda

Van, root-al NTP sync - mert "sima app" nem piszkálhatja az órát. Ennek oka egyszerű: minden cert időintervallumra van kiadva.

@eclipse19: Wifi-n is NTP-hez sync-el csak akkor nem te mondod meg hogy melyik szerverhez.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141071) Fall-N válasza zeon.hu (#141067) üzenetére


Fall-N
veterán

Én sajnos igen. Mivel a vágólapon lehet jelszó vagy más érzékeny adat, ezért ez EU nem nézte jó szemmel. Szokásos GDPR marhaság. Marad a manuális mások, beilleszt jegyzetelő alkalmazásba.

Elég csinálni egy ilyen vágólap kezelő alkalmazást és simán el lehet vele lopni egy csomó adatot. Hiába önként adja meg a bizalmat és a jogot az ember, sajnos ezt is hülyebiztosra csinálják. Remélem a jelszókezelők nem járnak így.

(#141072) gojko.m válasza eclipse19 (#141069) üzenetére


gojko.m
senior tag

Ez még egy régi Samsung tab 4.2.2 Androiddal, és nem szinkronizál wi-fin keresztül. Legalábbis a beállítások közt nem találok ilyen lehetőséget.

(#141070) crok: Ha jól emlékszem, rootolt az "öreg". Esetleg tudsz linket valamelyik NTP sync app-hoz?

(#141073) Somatom válasza Fall-N (#141071) üzenetére


Somatom
veterán

A veszélyeivel egyetértek, de ilyenkor nem az a megoldás, hogy letiltjuk és ennyi. Az nem fejlesztés. Inkább meg kellett volna venni a Clipper+ -t és beépíteni az OS -be.
A jelszókezelőkkel ezt már eljátszotta a Google, azon hasalt el a LastPass auto beléptetése. Később közösen fejlesztettek rá egy API -t, de Oreon még nem működik úgy, mint régen. 9 -en még nem próbáltam.
Ami a jegyzetelőt illeti, a bevitel nem akkora katasztrófa, mert egy kijelölést megosztás menüponton keresztül is át lehet adni a jegyzetelőnek. A kérdés az, hogy az hogyan kezeli. A Clipper egyszerűen egy listába rakta, meg sem jelent másoláskor. Az aktuális vágólap-tartalom felülíródott, a régebbiek eggyel lejjebb csúsztak a listán. Utána a Clipperben lehetett bármelyiket szerkeszteni, mappázni, stb. De, ehhez is csak az értesítési sávot kellett lehúzni és rábökni a Clipper -re. Ez azért fontos, mert a Clipper végig az épp használt alkalmazás fölött nyílt meg, nem külön activity -ként. Tehát, a benne végzett műveleteink után eltűnt és ott volt "alatta" a korábban használt alkalmazásunk, amiben dolgoztunk. Na, én egy ilyen jegyzetelőt keresek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141074) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Boldog karácsonyt!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy mitől lehet, ha elindítom a play áruház alkalmazást és azt írja ki, hogy nincs internet szolgáltatás, próbáljam később. De, és itt a bibi: hibátlanul megy a böngészés /youtube stb./ viber, messenger, minden olyan dolog, amihez kell net.
Viszont a play áruház nem. Amit eddig csináltam: gyorsítótár és adatok törlése. Eredmény ugyan az. Letöltöttem az apk-t, telepítettem, ugyan az. Azt írja, hogy nincs net. Eddig minden hibátlan volt.
MiA1
Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#141075) gojko.m válasza Aurig@ (#141074) üzenetére


gojko.m
senior tag

Adatforgalom-kezelés > Hálózati alkalmazások beállításban engedélyezve van a Google Play?
Lehet, hogy nálad ez máshol található, de érdemes lenne megnézned.

(#141076) #40047616 válasza Aurig@ (#141074) üzenetére


#40047616
törölt tag

Vagy csinálj egy adat törlést az hátha megoldja.

(#141077) eclipse19 válasza gojko.m (#141072) üzenetére


eclipse19
senior tag

Beállítások/Dátum és idő alatt Automatikus dátum és idő.
4.4.4-es mobilt néztem most, azon (már ?) van.

7-es androidon ugyanott van.
A SIM kártyás tabletemet otthon mindig rep. módban használom visszakapcsolt wifi-vel. Van, hogy hetekig nincs mobil hálózaton, de még nem vettem észre, hogy az idő ne lenne pontos.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#141078) gojko.m válasza eclipse19 (#141077) üzenetére


gojko.m
senior tag

A mobil telefonomon nekem is van automatikus dátum és idő opció, de a tab régi android rendszerén nincs.

(#141079) crok válasza gojko.m (#141078) üzenetére


crok
Topikgazda

En ezt hasznalom ezer eve NTP sync-re (Android 2.1 ota): Clocksync - innen letoltheto.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141080) gojko.m válasza crok (#141079) üzenetére


gojko.m
senior tag

Kipróbálom. Köszönöm! :R

(#141081) Aurig@ válasza gojko.m (#141075) üzenetére


Aurig@
őstag

Elírtam: MiA1 telefonról írtam, de Redmi 4A az említett készülék.
Ettől függetlenül nem találtam a beállítást.
Jubka: ahogy lentebb írtam, volt adat törlés.
Nem segített.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#141082) Fall-N válasza Somatom (#141073) üzenetére


Fall-N
veterán

Ismerem a Clippert, a te ajánlásod alapján jópár éve megvettem. Később átálltam a Clipo Pro-ra, ami hasonló csak kicsit többet tud. Van előnézeti kép a linket, amit azzal nyit meg, amivel kell, vannak hozzá activityk, hogy mit csináljon a szöveggel: fordítás, weblink stb. Persze Cliponál nem szűnik meg a Drive sync, azért is álltam át rá.

Android 9-en jobb a jelszó kezelési API, főleg jól müködik vele a SafeInCloud.

(#141083) Viktor0610 válasza Aurig@ (#141081) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Wi-fin működik?

Mert az appok beáításai között a mobilinternet alatt lehet tiltani az adatdogalmazást.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#141084) Aurig@ válasza Viktor0610 (#141083) üzenetére


Aurig@
őstag

Majd kipróbálom, most vidéken vagyunk ünnepek alatt, itt nincs wi-fi.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#141085) Viktor0610 válasza Aurig@ (#141084) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Addig is csekkold a Play alkalmazás beállítàsait, mert -mint írtam- tiltható az adathasználat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#141086) Somatom válasza Fall-N (#141082) üzenetére


Somatom
veterán

Próbálgatom ezt a Clipo pro -t. Böngészőben kijelölök egy szöveget, megosztom a Clipoval, erre az megnyílik és egy headert akar a szöveghez. Hogyan lehet ezt elkerülni, hogy megosztáskor egyszerűen csak listázza a megosztott tartalmat?
Egyébként ez is mutatott egy ablakot egy figyelmeztetéssel, hogy a 10 -zel kinyírták a vágólap funkcióit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141087) Fall-N válasza Somatom (#141086) üzenetére


Fall-N
veterán

Én csak másolni szoktam a szöveget és ugyanúgy ahogy a Clippernél bekerül a Clipoba. Clipo megnyitása után látni az előző másolt szövegeket és ott lehet rendszerezni.

(#141088) Somatom válasza Fall-N (#141087) üzenetére


Somatom
veterán

Ez világos, de a 10 -zel pont ez lesz kinyírva. Ezért próbálgatom a közvetlen módszert.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141089) #45746688


#45746688
törölt tag

Sziasztok!

Milyen gyűjtőnéven keressem a Play áruházban azokat az appokat, amik ha megmozdítom a telefont, kitesznek valamit az alvó képernyőre?

(#141090) Aurig@ válasza Viktor0610 (#141085) üzenetére


Aurig@
őstag

Egész beállítás menüt átnézve csak a képeken látható almenük vannak.

Sajnos egyikben sincs olyan, amit keretezve jelöltél.
A halvány menük inaktívak, és közel két éve így vannak, tehát ez sem lehet az említett hiba oka.
Egyszerűen nem értem mi lehet a probléma.

Azért köszi az ötletet.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#141091) DS39 válasza Aurig@ (#141090) üzenetére


DS39
nagyúr

a két aktív, engedélyes menübe lépj be (van nyíl).
ott nézd meg, hogy nincs-e letiltva a play-nak a mobilnet használat.
(én pl. szándékosan tiltom, még véletlen sem azon keresztül frissüljenek az alkalmazások)

(#141092) Aurig@ válasza Aurig@ (#141090) üzenetére


Aurig@
őstag

DS39: azok közt nincs olyan. Néztem.
Megvan a hiba, wifi kellett. Hotspoton megosztottam a mobilnetem és egyből működött a play áruház. Viszont azt nem értem, hogy mobilneten miért nem működik, mikor nálam igen. Na, mindegy lényeg, hogy így működik.

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#141093) kovacs65 válasza Kékes525 (#141052) üzenetére


kovacs65
senior tag

Igen az. Note10+ és 9-es droidon tökéletes.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#141094) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Sziasztok!

Instagram storyba feltöltött képnél nem tudok helyszínt megjelölni, más tapasztalt már ilyet?
Rámegyek a "helyszín" ikonra, várost is tudok keresni, de amikor rámegyek akkor visszaugrik a képre, de a helyszín nem jelenik meg. :(

Segítséget előre is köszönöm! :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#141095) Bozek


Bozek
nagyúr

Googlenél elmentek otthonról? Még anno 2014. április 2-án vettem egy alkalmazást, amit ma egy teszt miatt felraktam. Teszt után töröltem a telefonomról, erre a Google küldött egy e-mailt a következő szöveggel:
"Kedves Felhasználónk!
Megkaptuk a(z) 990,00 Ft összegű visszatérítési kérelmedet a következővel kapcsolatban: BK Dictionary Hungarian; a tranzakció azonosítója xxx. Nem tudunk visszatérítést biztosítani erre a vásárlásra vonatkozóan, mert nem felel meg az irányelveinknek. A kellemetlenségért szíves elnézésedet kérjük!
"

Egy 5,5 éve megvett alkalmazásra nem is akartam visszatérítést kérni, simán csak töröltem... Itt valami nagyon beakadt náluk.

(#141096) crok válasza Bozek (#141095) üzenetére


crok
Topikgazda

SSHDroid, sokáig nem kellett használnom, de megvettem anno 2.5 éve.. most nyáron feltettem mert kellett, örömmel konstatáltam hogy a régi licenszelési módszert lecserélték (már nincs külön app, integrálták, akinek megvolt a külön licensz app véve azt migrálták) viszont mivel nem használtam csak 10 percig az appot kaptam egy hasonló emailt, először azt hittem scam.. aztán leveleztem velük.. majd kiderült hogy nem scam.. viszont az email túloldala se volt valami éles kés a fiókban, igazi vérindiai.. : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141097) HoldfenyLuna válasza Bozek (#141095) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Automatikusan indítanak már visszatérítést, ha 24 órán belül törlöd a feltelepített appot. Értem, hogy több éve megvetted q, de ugye a letöltés törlés miatt indult el.

(#141098) darvinya válasza zsolti72837 (#141094) üzenetére


darvinya
titán

Nincs engedélyezve helymeghatározás emiatt nincs helyszín.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141099) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Kérdésem lenne a SafeinCloud appal kapcsolatban.
Értelemszerűen jelszóval van ellátva az app , viszont ha illetéktelenek kezébe kerül a készülék , akkor ki tudják valahogy nyerni a jelszót?
Gondolok itt root , vagy más egyéb "okossagra"

(#141100) Bozek válasza WhiteWalker (#141099) üzenetére


Bozek
nagyúr

A hivatalos oldal szerint sehol nincs tárolva a jelszó, szóval nem tudják kinyerni. Viszont ez azzal is jár, hogy ha elfelejted, akkor te se hetes többé hozzá az adataidhoz, mond lehetőség a jelszó visszaállítására.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.