Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141151) kidnou válasza Somatom (#141147) üzenetére


kidnou
senior tag

Ahogy előttem is írták már, iskolák óvodák rákényszerítik az embert. Ha nem állsz be, akkor a gyerek szív...

Amúgy nem értem sokak hiszijét, egy email cim regisztráció és kész. Ha nem akarja használni akkor nem lép be, tovább használja csak a messengert...

(#141152) zeon.hu válasza kisza25 (#141150) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A következő frissítésig, amit lehet, hogy tudtodon kívül megtesz...
Egyébként még a fiamé is megy.
Az is érdekes lesz, mert még csak 9, ezért elvileg nem regisztrálhat a FB-ra.
(Én pár hete regeltem, mivel kidobott a messenger és sehogy nem engedett be, csak FB reg után. Mondjuk rögtön le is tiltottam az account-ot.)

#?*@&!

(#141153) zsolti72837


zsolti72837
őstag

Instagram 123.0.0.21.114, Android 7.0
Helymeghatározás aktív és működik is.

Köszönöm előre is! :R

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 222 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#141154) #30610944 válasza Jack Oneill (#141145) üzenetére


#30610944
törölt tag

Most lepődjek meg?! Teljes belelátást akar a Facebook mindenbe. Insta is az övüké, talán vácáp is ha jól emlékszem. Gusztustalan egy cég.

Somatom: Telegram helyett inkább Signal. Jelenleg ők a legbiztonságosabbak.

[ Szerkesztve ]

(#141155) DS39 válasza #30610944 (#141154) üzenetére


DS39
nagyúr

én azt nem vágom, hogy Facebook miért tart fenn két hasonló funkcionalitású üzenetküldő alkalmazást? (a saját Messenger és megvásárolt WhatsApp)
Nem tűnik gazdaságosnak két alkalmazást fejleszteni, inkább gyúrnák egybe a kettőt, ezzel a felhasználói bázist is.

jelenleg nagyon szerteágazó az emberek üzenetküldő használata, van aki ezt, van aki azt, van aki Vibert, stb, használ...

[ Szerkesztve ]

(#141156) nimfas válasza Somatom (#141147) üzenetére


nimfas
addikt

Telegram, Messenger, Viber, WhatsApp meg a jó ég tudja..... Hány rohadt üzengető program legyen feltelepítve? Majdnem mindenki mesengert használ, 1 ismerősöm a WhatsAppot, Viberen az "ingyenes" telefonálás miatt vannak sokan. Nekem a Telegram pl. az okoskapcsolók miatt van fent, a szerver azon küldi az üzeneteket. 🙂

(#141157) #30610944 válasza DS39 (#141155) üzenetére


#30610944
törölt tag

Azért hogy minél több adatot nyerjenek ki belőlünk amit felhasználnak. A legértékesebb dolog a mai világban a személyes adatok. Rengeteg pénzt nyer ki ebből Facebook. Egy értelmes ember úgy gondolkodik mint te, hogy miért nem vonják össze. De abban kevesebb pénz van mint így.

(#141158) DS39 válasza nimfas (#141156) üzenetére


DS39
nagyúr

van még a Skype* és a Hangouts is.

* ez mondjuk inkább Windowson népszerű. (+ a vállalati verzió)

(#141159) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A SafeinCloud-t elkezdtem használni.
Az "automatikus kitöltés Chrome-ba" be van kapcsolva , de ennek ellenére szinte mindig kikapcsolódik.
Miért lehet?
:F A készüléken EMUI fut , az akkumulátor optimalizáció OFF-n van , az automatikus indítás "kézi"-re van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#141160) Somatom válasza DS39 (#141155) üzenetére


Somatom
veterán

A Whatsapp nálunk nem annyira népszerű, más országokban viszont nagyon hasított a FB előtt is. Érthető, hogy a FB óvatosan nyúlkál hozzá. Nem FB -ozok, viszont már a FB felvásárlás előtt is Whatsappoztam. Aggódtam is a hír hallatán, de Whatsapp irányból semmilyen változást sem látok, ami a FB felé terelésre utalna.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141161) DS39 válasza WhiteWalker (#141159) üzenetére


DS39
nagyúr

és a "kézi"-n belül mindhárom opció engedélyezve van? (auto. indítás, más alkalmazás általi indítás, háttérben futás)

[ Szerkesztve ]

(#141162) #30610944 válasza WhiteWalker (#141159) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nem mindenhol működik frankón. Duckduckgo böngészőben tok frankón feljön egy buborék és csak rákattintok és be is illeszti. Más böngészőkben le kell húzni az értesítő sávot és ott rákattintani. Ha eltűnik akkor scroll-oz le vagy fel az oldalon egy kicsit míg újra megjelenik. Nem tudom miért csinálja.

(#141163) Aurig@ válasza kidnou (#141151) üzenetére


Aurig@
őstag

Azért nem csak egy mail cím. Születési dátum, nemed, ezekhez mi közük?

Ez végett csak ott szív a gyerek, ahol a tanár is értetlen birka! Nekünk, mikor gyerekek ovisok voltak egyáltalán nem kértek semmit, csak egy telefonszámot. Suliban már pedzegették a fb-ot, de belátták, hogy nem mindenki fog csak azért regisztrálni, hogy a hülyeségüket ott tegyék közzé. Mi /és rajtunk kívül még páran/ mondtuk, hogy mail-ben pontosan addig tart megírni egy bármilyen üzenetet, mint fb-on. A tanárok ezt belátták és nekünk azóta is minden így érkezik. A gyerekeknek ebből semmilyen hátrányuk nincs.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#141164) kidnou válasza Aurig@ (#141163) üzenetére


kidnou
senior tag

Istenem, de nagy kár ér, ha megtudják fiú vagy lány vagy.... Elvileg email címnél is megadod a születési dátumot... Ennél már többet tudnak rólad mielőtt regisztrálsz😆

Hidd el sok tanár csak fb hajlandó csoportozni, és sok szülő ezt támogatja. Nekem alapvetően mindegy, szerintem kicsit fel van ez fújva

(#141165) DS39 válasza Aurig@ (#141163) üzenetére


DS39
nagyúr

mondjuk ha nincs FB-d, nagyot nem kockáztatsz, ha kamu adatokat adsz meg a regisztrációkor. "véletlen" elrontod a születési dátumod. :D

(#141166) WhiteWalker válasza DS39 (#141161) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen , mind engedélyezve van.
Viszont érdekes , hogy az " automatikus kitöltés appba" beállítást megjegyzi. :U

LiVeGa: én Operát használok , de ha az "automatikus kitöltés Chrome-ba" , ha épp be van kapcsolva akkor nálam mindig megjelenik az értesítő sávba. Ez a része jól működik , csak valamiért ezt a kitöltési opciót kikapcsolja . Nem tudom , hogy a rendszer lövi ki vagy a SafeinCloud.

[ Szerkesztve ]

(#141167) Fall-N


Fall-N
veterán

FB téma:

De írták már lesz közös platform ami az FB és az Insta Messengert összevonja.

Sajnos az FB erőltetése nem újdonság, mivel már az idősebb generáció is fent van és semmi rendkívüli nincs már ebben sajnos. A különböző üzenetküldő alkalmazásokkal meg az a baj, hogy hiába jobbak ha a kutya nem használja egy két tudatosabb geeken kívűl. Én mondjuk egyiket sem használom, mert nem szeretek csetelni.

Telegrammot használom a groupok miatt, másra nem.

(#141168) #40047616 válasza Aurig@ (#141163) üzenetére


#40047616
törölt tag

A tel számot kihagytad mert az is kell nekik :W

(#141169) kidnou válasza #40047616 (#141168) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem kötelező!

(#141170) DS39 válasza kidnou (#141169) üzenetére


DS39
nagyúr

+ abból indult ki a beszélgetés, hogy eddig elég volt a messengerhez egy telefonszám.

(#141171) #40047616 válasza kidnou (#141169) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nem, de ha nem adod meg nagy esélye van hogy valami okból törlik a fiókot. Én cod mobile-miatt csináltam kamureget. Törölték. Csináltam mégegyet, azt is. A harmadiknál megadtam a számom, ezt érdekes meghagyták. Szóval "nem kötelező" de erősen ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#141172) janakbacsi


janakbacsi
őstag

McDonald's app root ra hivatkozva nem indul el hiába állítom hide ra magisk ben. Működésre l ehet bírni valahogyan?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#141173) crok válasza janakbacsi (#141172) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, Magisk Manager-ben a Magisk Manager hide-ot is állítsd be hogy a Magisk Manager app-nak random nevet adjon így a McD ne lássa hogy van Magisk Manager (nyilván akkor van Magisk Manager telepítve ha van Magisk, akkor meg van root #logic).

Amúgy Magisk-ra nyitottam külön topikot egy hónapja, ott ezt és sok-sok minden mást is leírtam (mármint hogy mit lehet tenni ha egy app root miatt elszáll) keress a topikban arra hogy "Gyorstalpaló".

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141174) Somatom válasza crok (#141173) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is értem, hogy miért hívják Magisk -nek. Ha van root jogod, akkor nem kell varázsolni. A tabletemen nincs root jogom, az appok mégis beóvnak root -ra hivatkozva. Na, ehhez kéne a varázslat. :O :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141175) crok válasza Somatom (#141174) üzenetére


crok
Topikgazda

Az is ismert gond, altalaban ROM dev. problema, Magisk hasznalattal orvosolhato is legtobbszor, javaslom az emlitett topikban keress ra a RootBeer kifejezesre, nezd meg mire bukik ki..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141176) Somatom válasza crok (#141175) üzenetére


Somatom
veterán

OK! Köszi!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141177) janakbacsi válasza crok (#141173) üzenetére


janakbacsi
őstag

Rendben, köszönöm.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#141178) consono válasza zeon.hu (#141149) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig teljesen jogos igény lenne, hogy legalább a suliban ne a fb-ra tereljéka kölköket...

"In God we trust. All others must bring data"

(#141179) Viktor0610 válasza consono (#141178) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem is a kölköket terelik, hanem a szülőket. ;]

Samsung Galaxy A54

(#141180) consono válasza Viktor0610 (#141179) üzenetére


consono
nagyúr

Nem csak a szülőket, az önszervező volt :) A kölök német csoportját messengeren csinálta meg a tanár, ott küld feladatokat, meg infókat a gyerekeknek...

"In God we trust. All others must bring data"

(#141181) Somatom válasza consono (#141180) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Érthetetlen, hogyan voltak képesek az emberek megtanulni németül, amíg nem volt Facebook. Azt hiszem, azért nem lógtam a német órákról, mert nem akartam, hogy az apám hurkásra verje a valagamat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141182) consono válasza Somatom (#141181) üzenetére


consono
nagyúr

Ugye mennyit változott világ :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#141183) nimfas válasza consono (#141180) üzenetére


nimfas
addikt

Nekünk elsős a lányunk, hiába van ott az e-napló. Kedves tanárok Facebook csoportba írogatnak. Csoda hogy a felmérők eredményeit képesek a hivatalos értesítési csatornán közölni. Komolyan egy vicc ez az oktatás lassan.

(#141184) INTELligent


INTELligent
senior tag

Sziasztok!

Kerékpáros túrához (MTB főleg) keresek offline térképes alkalmazást, ami statisztikákat is képes megjeleníteni. A locust használom gyalogtúrákhoz, de biciklizés közben sokszor leállt az útvonalkövetés.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#141185) snooze válasza nimfas (#141183) üzenetére


snooze
veterán

na hagyjuk azt az uj e-naplot,egy rakás k..i,ezért fizettek megint valakinek..röhejes..

GO Gunners!!!

(#141186) zsolti72837 válasza nimfas (#141183) üzenetére


zsolti72837
őstag

E-naplóból telefonon szivacs gépen e-kréta.

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 222 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#141187) Dolphine válasza nimfas (#141183) üzenetére


Dolphine
addikt

Na, azért nem ennyire fehér vagy fekete a dolog. Én 9-es osztályfőnök vagyok, nálam a szülők kérték a Messenger csoportot, nem én! Az osztály is ezen keresztül kommunikál!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#141188) Cyrin válasza nimfas (#141183) üzenetére


Cyrin
addikt

Én amikor szóltam emiatt, meg hogy nekem nincs és nem is akarok Facebook-ot, az anyukák beszóltak, hogy haladni kéne a korral.... Ja... Oszt én jegyzeteltem egyedül telefonba...:W

(#141189) darvinya válasza Dolphine (#141187) üzenetére


darvinya
titán

Fel kellene világosítani egy kicsit arról, hogy ezzel beleegyeznek minden adat tárolásában és harmadik fél felé kiadni reklám céljából, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141190) Rickeffe válasza kisza25 (#141112) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Nekem úgy tűnt a rendszer költöztető "több" adatot képes átvinni mint ha pl a rendszer backupja.

Rickeffe

(#141191) merqree válasza Cyrin (#141188) üzenetére


merqree
őstag

Én az oviban felvetettem, hogy én a LinkedIn-t használom kapcsolatépítésre. Senki sem tudta, hogy mi az. Aztán elmondtam, hogy nem a hülyegyerek gyűjtőhelye.... Azóta a feleségem jár a szülői értekezletre...

(#141192) ratobi válasza INTELligent (#141184) üzenetére


ratobi
senior tag

Az valami beállítás gond lesz. Nálam nem áll le.

(#141193) #30610944


#30610944
törölt tag

Létezik olyan alkalmazás ami képes meghatározni egy telefon helyzetét anélkül hogy a location be lenne kapcsolva rajta?
Tehát adótornyok segítségével találja meg.

(#141194) crok válasza #30610944 (#141193) üzenetére


crok
Topikgazda

Sajatod vagy mase?
Amugy Maps is siman..
Android Oreo es alatta tud GPS nelkuli akkukimelo meghatarozast - de a location akkor is be kell legyen kapcsolva (max mondom ugy lehet hogy GPS nelkul).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141195) Somatom válasza #30610944 (#141193) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyjából. A teló tudja, hogy épp melyik toronyhoz csatlakozik és persze ezt az infót el is tudja küldeni. De, ennek a pontossága pár tíz méter és pár Km is lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141196) INTELligent válasza ratobi (#141192) üzenetére


INTELligent
senior tag

Köszönöm! :R

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#141197) #30610944 válasza crok (#141194) üzenetére


#30610944
törölt tag

Eddig a Google felé location-t használtuk, hogy lássuk egymást a térképen de nem akarom többet a Google tudtára adni merre vagyok, vagyunk. Ezért gondoltam erre hátha van valami alternatíva erre. Más appok is ugyanúgy visszaélnek a location megosztással ha az ember elolvassa a felhasználási feltételeket. Elég ha a szolgáltató tudja hol vagyok azzal nem tudok mit kezdeni. Ezért kéne olyan app ami tudja hol vagyok, vagyunk location bekapcsolása nélkül.

(#141198) crok válasza #30610944 (#141197) üzenetére


crok
Topikgazda

"olyan app ami tudja hol vagyok, vagyunk location bekapcsolása nélkül" - akkor nem érted hogy hogy működik a Location API, mert amit akarsz olyan nincs. Max. bekapcsolod a location-t és kikapcsolod a location share-t meg a location history-t, de a location bekapcsolás kell ahhoz hogy a location info kinyerhető legyen mert máshogy nem férhet hozzá helyadatokhoz maga a rendszer - ez remélem világos hogy miért kell.

Eddig mi is azt használtuk amúgy (bár ez igazából a Google Maps és azon belül a location sharing, gondolom erre gondoltál mikor "Google felé location-t" írtál) de áttértünk a Life360-ra.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141199) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#141166) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Úgy néz ki , hogy ha a böngészőt nem lövi ki a rendszer teljesen , addig bekapcsolva marad az "automatikus kitöltés Chrome-ba" opció.

Talán megoldott ez a "rejtély".

(#141200) #30610944 válasza crok (#141198) üzenetére


#30610944
törölt tag

Nem olyan pontosan de meg lehet határozni a telefon helyzetét location nélkül mert mindig a legközelebbi adótoronnyal kommunikál és az a torony tudja milyen készülék az, mikor kapcsolódótt fel, meddig volt csatlakozva és ezeket tárolja. Ezt Edward Snowden mesélte nem én. De ha nincs ilyen app akkor nem lényeg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.