Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141851) Somatom válasza mobilizmo (#141849) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi!
Legközelebb kipróbálom. Most úgy oldottam meg, hogy beléptem a zip -be, a megnyílt könyvtárat áthúztam a másik ablakba és a lehetőségek közül a másolást választottam. Erre kicsomagolta mindhármat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141852) mobilizmo válasza Somatom (#141851) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Elég sok mindennél így működik, például a copy-schmitt-nél is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#141853) crok válasza darvinya (#141846) üzenetére


crok
Topikgazda

Oh, akkor ez elkerülte a figyelmem - akkor viszon szerintem csak az overlay compass-ok maradnak mert ezt a Google Maps vagy 10 éve így csinálja, így néz ki..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141854) Somatom válasza mobilizmo (#141852) üzenetére


Somatom
veterán

Arra esetleg nincs ötleted, hogy a PC -s TC -vel darabolt rar -okkal mit lehetne kezdeni? A TC daraboláskor készít egy .crc -t. Összeillesztéshez csak erre a .crc -re kell ráklikkelni. Csakhogy az Androidos TC nem kezeli ezt a .crc -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141855) draco31


draco31
veterán

Hello!
Olyan képszerkesztőt keresek, amivel 360 fokos képeket lehet szerkeszteni, akár más képet berakni rá, vagy csak rajzolni bele, stb, és ugyan úgy maradjon 360-as kép.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#141856) mobilizmo válasza Somatom (#141854) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Droidon nem használok TC-t. De annyit tudok, hogy Mix is kezeli a rar-t (plugin kell hozzá), egy próbát megérne. Én még ezt sem próbáltam. :F

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#141857) Somatom válasza mobilizmo (#141856) üzenetére


Somatom
veterán

Magával a rar -ral nincs gond. Egyébként arra van nagyon jó alkalmazás. A RAR tulaja a fejlesztő, úgyhogy tuti kompatibilis. :)
A TC -s megoldásnál nem a tömörítés a problémás. Ez egy darabolt állomány, aminek az összeillesztéséhez szolgál infóval a .crc fájl. Enélkül is meg lehet próbálni az összeillesztést (pl. ezzel), de ha nem kezeli a .crc -t, akkor vagy sikerül az összeillesztés, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141858) woodworm válasza Somatom (#141857) üzenetére


woodworm
veterán

A crc fájlt a TC sem használja magához az összefűzéshez, az egy sima egyesítés. Az egyesítés után lefuttat egy hash ellenőrzést, akkor hasonlítja össze a két kódot.

(#141859) Somatom válasza woodworm (#141858) üzenetére


Somatom
veterán

Az elég fura, mert ha 10 fájldarab között levő crc -re duplán kattintok (végrehajtási utasítás), akkor összeilleszti a darabokat anélkül, hogy azok közül egyet is kijelölnék. Pont úgy, mint amikor z01, z02, z03 .... esetén a zip fájlra bökök. Csakhogy a zip működik Androidon is, a crc -s fájlösszeillesztés viszont nem.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141860) darvinya válasza Somatom (#141854) üzenetére


darvinya
titán

Ezt próbáltad már? [link]
Anno használtam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141861) Somatom válasza darvinya (#141860) üzenetére


Somatom
veterán

Kétlem, hogy fájlösszeillesztésre jó lenne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141862) kmarci25 válasza Somatom (#141861) üzenetére


kmarci25
veterán

Pedig a leírás szerint az:
* többdarabos (darabolt) rar és b1 archívumok megnyitása

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#141863) woodworm válasza Somatom (#141859) üzenetére


woodworm
veterán

Egy egyszerű script lehet mögötte. A crc fájl nevével egyező, sorszám kiterjesztésű fájlokat a sorszámmal megegyező sorrendben összerakja a crc-ben lévő név+kiterjesztéssel és leellenőrzi, hogy egyezik-e a méret és a hash. Ha nem egyezik a méret, kéri a hiányzó darabot, ha a hash, akkor a végén szól. Ez azonban nem érinti a mechanikus, sorszám szerinti összerakást.
Ettől függetlenül még egyetlen egyszer sem volt problémám belőle, ha másik programmal raktam össze, mindig egyezett a kész fájl.

[ Szerkesztve ]

(#141864) Somatom válasza kmarci25 (#141862) üzenetére


Somatom
veterán

Légyszi, próbáld ki, hogy értsd, miről van szó! PC -s TC -vel csinálsz 1db. RAR tömörített állományt. Majd azt mondod, hogy fájldarabolás és szétdarabolod 5 felé. Akkor nem 01rar, 02rar, 03rar, ... és egy külön rar lesz, hanem rar01, rar02, rar03, ... és egy crc. Ennek semmi köze a tömörített állományhoz. Magát a rar tömörített állományt csak akkor kapod meg, miután összeillesztetted a darabokat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141865) Somatom válasza woodworm (#141863) üzenetére


Somatom
veterán

Te mit használsz az összeillesztéshez Androidon?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141866) kmarci25 válasza Somatom (#141864) üzenetére


kmarci25
veterán

Kipróbáltad a linkelt appot? Működik vagy nem?
Segíteni próbálunk... Én nem akarom kipróbálni, semmi szükségem rá. Egyébként értem, miről van szó, ismerem a darabolást.

[ Szerkesztve ]

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#141867) darvinya válasza Somatom (#141861) üzenetére


darvinya
titán

CRC-t állítottam össze vele.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141868) Somatom válasza darvinya (#141867) üzenetére


Somatom
veterán

OK. Köszi! Tesztelem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141869) mobilizmo válasza Somatom (#141857) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Tudom, hogy így működik és arra gondoltam hátha a Mix-nél is gondoltak erre a fejlesztők.
Egyébként arról, hogy működik-e a crc nélkül az összeillesztés, én TC-n se használtam soha ezt a funkciót.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#141870) woodworm válasza Somatom (#141865) üzenetére


woodworm
veterán

Én csak a problémával találkoztam, de nem androidon, hanem linuxon. Ott egy egyszerű cat paranccsal össze lehet fűzni.

(#141871) crok válasza woodworm (#141870) üzenetére


crok
Topikgazda

Végre, nem vagyok egyedül! :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141872) nfsu17


nfsu17
veterán

Hello!

Anysoftkeyboard-ot használok magyar nyelvvel, mert a felső sorban tök jól mutatja az ékezetes betűket.
Nem tudom gboard ezt tudja-e. Annyira ez nem is fontos most.

Anysoftban meg lehet-e azt csinálni, hogy a ? gomb hosszan megnyomására az ott lévő jelek sorrendjét meghatározzam? Az előző (régi) mobilomban, amin elég rég nem volt frissítve a program, a kérdőjel hosszas megnyomására a ! jött elő. Itt nem, hanem még arrébb kell lépni, hogy az jöjjön elő.
Röviden: a kérdőjel hosszabb megnyomására rá tudom tenni a !-et?
Szétnéztem mindent a beállításaiban, de nem leltem

(#141873) Somatom válasza nfsu17 (#141872) üzenetére


Somatom
veterán

De minek? Van ? és ! is egyszerre, egyikhez sem kell hosszan nyomás
KÉP

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141874) nfsu17 válasza Somatom (#141873) üzenetére


nfsu17
veterán

azért az enyém nem pont így néz ki :D
kérdeztem volna, ha ott van? :U

(#141875) darvinya válasza nfsu17 (#141874) üzenetére


darvinya
titán

Állítsd be másik billentyűzet típusra, amin nincs mikrofon, stb.
Mind ez a beállításában.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141876) Somatom válasza nfsu17 (#141874) üzenetére


Somatom
veterán

Uhhh, ez dúúúrva. Még nézni is rossz. Forgasd már el normálisan, fekvőbe azt a telót! :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141877) Probert75 válasza nfsu17 (#141872) üzenetére


Probert75
addikt

Nekem hosszú megnyomásra a felkiáltó jel van az első helyen.

(#141878) nfsu17 válasza darvinya (#141875) üzenetére


nfsu17
veterán

valóban látok ilyet ott, mármint ahol van ! jel, de azok mind "3sorosak".
4 sorosból nincs.
A 3 sorosban meg nem látok pl. "ú" betűt.

Uhhh, ez dúúúrva. Még nézni is rossz. Forgasd már el normálisan, fekvőbe azt a telót! :)

úgy nem kényelmes írni

Probert75

Nekem a @ és balra kettőre a ! jel

[ Szerkesztve ]

(#141879) Probert75 válasza nfsu17 (#141878) üzenetére


Probert75
addikt

Ki kell venni a mikrofont szerintem.

(#141880) nfsu17


nfsu17
veterán

kösz srácok, úgy néz ki sikerült. :D :R
valamelyik beállításmenüben volt egy olyan, hogy "hagyományos" (ez volt az első, default, itt volt a hangszóró is) és mellette egy "klasszikus", amiben nincs mikrofon.
Eltűnt a mikrofon és a kérdőjel hosszannra a ! jön be. Jupí.
Magamtól nem jöttem volna rá. :R

(#141881) Tápos


Tápos
újonc

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy a google lens appot hogyan tölthetném le a huawei y6 2019-es mobilomra? Nem sikerül valamiért. :(
Köszi :N

(#141882) outdoor válasza Tesztelo.hu (#141829) üzenetére


outdoor
aktív tag

Ahhoz kellene mobil internet is

A proper digital assistant could be my best friend

(#141883) Tápos


Tápos
újonc

Van mobil internetem

(#141884) SharpSA válasza Somatom (#141876) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem ez a te perverziód, hogy fekvő nézetben használod mindig a telefont. Billentyűzet használatakor biztos jó egy keskeny csíkon látni a szöveget és és kínlódva elérni a képernyő közepén levő betűket. Nálam ez itt most így néz ki fekvő nézetben:

Na ennyit erről... :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#141885) spiderpig820 válasza Tápos (#141883) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Szerintem nem neked szólt!

4B

(#141886) Somatom válasza SharpSA (#141884) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy Te hogy fogod azt a telót. A 10" -os tabomon még símán elérem a közepét, pedig nincs lapát kezem. Nagyjából az a vége, mert a 11,6" -os tabon már tényleg necces. Telón viszont semmi gond és két hüvelykujjal egyszerre pötyögve gyors is vagyok.
Az új PH felület egy katasztrófa. Én logouton vagyok, ami még a régi felületet használja. Ezt látom telón, ami egy 5,5" -os Moto Z Play. Mi ezzel a baj?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141887) #30610944 válasza SharpSA (#141884) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az szép
:DDD

(#141888) SharpSA válasza Somatom (#141886) üzenetére


SharpSA
veterán

Az úgy kb rendben van az enyémhez képest, de nekem sokkal kényelmesebb álló nézetben esetleg két hüvelykujjal, de leginkább egy ujjal csúsztatva írni (így meg nagyon gyorsan érhet "gépelni"). Tabletről meg nem volt szó. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#141889) nyisziati válasza SharpSA (#141884) üzenetére


nyisziati
veterán

Én is fekvőben használom.
Egy sornál többet úgyse muszáj látni a szövegből, azt is csak ellenőrzés gyanánt.
Szerintem inkább az a perverzió, hogy pár milliméter széles betűk közt lavírozik valaki álló tájolásban. ;)

Ja és KÉT kezünk van, úgyhogy én két hüvelykujjal gépelek. Sokkal gyorsabb, mint egy ujjal "vadászni".

(#141890) SharpSA válasza nyisziati (#141889) üzenetére


SharpSA
veterán

Szerintem meg csúsztatva vagy ha úgy tetszik Swype, flow, stb módon a leggyorsabb, mint betűnként pötyögve... ;)
Vagy diktálva.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#141891) Fall-N válasza Somatom (#141848) üzenetére


Fall-N
veterán

A MiX-nek az a logikája, hogy nem hajtja rögtön végre a feladatot, így rá kell utána nyomni a listában. Elsőre furcsa, de én már megszoktam.

(#141892) Somatom válasza Fall-N (#141891) üzenetére


Somatom
veterán

Nem rossz megoldás, ha már tudja az ember, hogy hova kell nyúlni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141893) outdoor válasza SharpSA (#141890) üzenetére


outdoor
aktív tag

Van még Swype? Honnan tölthető le?

A fő kérdés: miért kapcsolódik le a wifi magától?

Teszi a dolgát, majd egyszercsak magától kikapcsolódik a wifi. Csak kézileg indul újra.

A wifi hálózat stabil. Az androidos telefon azonban nemcsak nem fogja a wifit, hanem ki is kapcsolódik a menüben.

Android 6. Mobil internet nélkül.

A proper digital assistant could be my best friend

(#141894) SharpSA válasza outdoor (#141893) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem tudom, hogy van-e Swype, a Google billentyűzetet használom, a képen is az van. Ebben is van "csúsztatással való gépelés".

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#141895) svgyula


svgyula
addikt

Üdvözletem! Ma akadtam erre a cikkre. Mondjuk nem okozott nagy meglepetést. Azt azért nem gondoltam volna, hogy a "tulaj" engedélye nélkül is képes (ezek szerint igen) használni a telefon a bank kártyát/számlát :Y Viszont azt meg végképp nem érem mire csinálnak mindenféle biztonsági frissítéseket amikor a legalapvetőbb feladatokat nem veszik figyelembe. Bármilyen tranzakciónál nem az lenne az alap, hogy a folyamatot a tulaj engedélye nélkül nem folytathatja a rendszer? Bár lehet, hogy a kugli is rendelkezik "inkasszó" joggal mint a NAV :D Ez biztosan a kisbetűs részben volt.Ez pedig a kugli play rendszer alapvető hibája! Amit most felfedezek az lehet, hogy csak a jéghegy csúcsa volt. Tehát csak óvatosan a "próba" verziókkal.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#141896) mobilizmo válasza Fall-N (#141891) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Egy fajta tranzakciós logika ez szerintem.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#141897) mobilizmo válasza svgyula (#141895) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Szó sincs szerintem arról, hogy a tulaj engedélye nélkül is képes használni a kártyát. A tulaj a regisztrációnál megadta az engedélyt, csak nem olvasta el figyelmesen a feltételeket és/vagy nagyon el van bújtatva apró betűs részbe (mondjuk ezt lehet félrevezetésnek nevezni) és/vagy egyszerűen elfelejtkezett róla és rögtön farkast kiállt. Ez szerintem inkább user error, sokan úgy élnek, hogy nincsenek tisztában alapvető dolgokkal, mert teljesen felelőtlenül élnek. Egy példa, bár nem pont app. EurosportPlayer nincs hűség idő, havi, negyedéves és talán éves előfizetés van. Én mindig havira fizetek be (most is az AusOpen miatt), ha nem mondom le fordulónap előtt levonja a következő hónapot. Mondjuk ez az infó fel van tüntetve jól megtalálható helyen.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#141898) darvinya válasza crok (#141853) üzenetére


darvinya
titán

Lehet, de helypontosításomat 1 héten belül javítják.
Akkor magában térkép navigálásba miért nem tudják ezt berakni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141899) svgyula válasza mobilizmo (#141897) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Itt nem arról van szó hogy megveszel egy alkalmazást egy hónapra és nem mondod le! Itt arról van szó, hogy kipróbálsz egy ingyenes verziót, nem tetszik, letörlöd és hónap/próbaidő végén fizetsz és ezt leveszik a számládról mint amikor megveszel egy alkalmazást! Olvasd el még egyszer.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#141900) crok válasza svgyula (#141895) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez bizony - ahogy mobilizmo is mondja - sima user error, arra építve hogy nem olvassák el az emberek se a kisbetűt se semmit általában (regisztrációhoz kell a bankkártyaadat? Már nyúl is a tárcájához.. meg se nézi minek kell egyáltalán). Ügyes social engineering. Más kérdés hogy van kártyaszámgenerátor ami valid (hash helyes) számot generál.. vagy megadsz valami régit / lejártat ha nem ellenőriz az app.. és megvagyunk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.