Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140351) kiraly.andra válasza kalapacsolok (#140343) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Az Open Camera tud olyat, hogy erős hanghatásra vagy a "cheese" szó kimondására exponál, de emlékem szerint a Camera Zoom FX is tudta (csak azt már régen nem használtam).

:a:

(#140352) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Mitől lehet az hogy a telefonomon ( xiaomi redmi 5 plus) a widgettek nem működnek? Se időjárás ,se jegyzet,se akkumulátor.Hiába érintem meg őket ,nem reagálnak rá. Töröltem a gyorsítótárat is, töröltem a widgetet és újra felraktam. Semmi eredmény.

(#140353) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Átlagosan mennyit fogyaszt egy óra alatt a google maps?(mobilnet)

köszi

(#140354) k850 válasza Jumbozorz (#140353) üzenetére


k850
addikt

Általánosan nem lehet megmondani. Ha navigációra használod és letöltötted előre a térkép szeletet, akkor nem sokat.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#140355) eclipse19 válasza Jumbozorz (#140353) üzenetére


eclipse19
senior tag

Nincs olyan, hogy átlagosan.
Illetve, ha lenne hozzáférésed a Google statisztikáihoz (hány eszközön, mennyi idő alatt mennyi adatot kellett letölteni), akkor lenne..., de sokra nem mennél vele.
Nem az idővel arányos az adat fogyasztása ugyanis.
Attól függ, hogy mennyit mész és merre (jártál-e ott korábban, a gyorsítótárazás miatt) és, hogy pl. milyen térkép nézetet használsz. A műhold nézet pl. nagyságrendekkel többet fogyaszt mint a sima térkép.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#140356) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Hello , van valami mód arra hogy a telefon funkciót tiltsam ( Xperia S7 Edge ) azaz ne tudjak se hivni se engem ne tudjanak hívni? Repülőgép funkció nem jó mert az a netet is kilövi.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#140357) Oldman2 válasza Tökimanó (#140352) üzenetére


Oldman2
veterán

Megérinted őket?
Húzd át őket oda, ahová akarod...
???

(#140358) punky10 válasza DrTechnoid (#140356) üzenetére


punky10
addikt

Az milyen telefon? :U
De általában "ne zavarj mód" ,vagy egy feketelistába az összes számot.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#140359) Oldman2 válasza DrTechnoid (#140356) üzenetére


Oldman2
veterán

Vedd ki a simet, vagy ha kell a mobilnet, adatsimet tegyél bele.

(#140360) kalapacsolok válasza kiraly.andra (#140351) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszi, tesztelem :)

(#140361) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Nekem ismét a Google alkalmazás hangalapú keresésével van gondom. Van egy dedikált mikrofon gomb a TV Box-om távirányítóján, de bármikor megnyomom és bele mondok valamit azt a Google alkalmazás keresőjében nyitja meg. A gond, hogy így más app-okkal nem tudom használni a hang alapú keresést (pl. Smart YouTube), mert mindig a Google nyílik meg. Próbáltam, hogy teljesen letiltom a Google app-ot, de akkor nem reagál semmit a mikrofon gomb megnyomására semelyik app, mintha nem is működne.

Hogy/mit kellene ki/be kapcsolni, hogy normálisan működjön a hangalapú keresés más app-okkal is?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#140362) Dr.NX válasza punky10 (#140358) üzenetére


Dr.NX
addikt

Hogyhogy milyen telefon az Xperia S7 Edge? Hát Xiawei.

Elfogadom a sütiket.

(#140363) Jack Oneill válasza Dr.NX (#140362) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szerintem a Nokirola sokkal, jobb, nekem olyan van :D

(#140364) Probert75 válasza Dr.NX (#140362) üzenetére


Probert75
addikt

Inkább SONSUNG, nem! :)

[ Szerkesztve ]

(#140365) crok válasza Probert75 (#140364) üzenetére


crok
Topikgazda

"Helyes kiejtéssel": Xiamsung? : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140366) Probert75 válasza crok (#140365) üzenetére


Probert75
addikt

Sony+Samasung=Sonsung.
Sonsung Xperia S7 Edge
De lehet még fokozni. :))

(#140367) merqree válasza Probert75 (#140366) üzenetére


merqree
őstag

Egy gyenge próbálkozás:

Sonsung Xperia S note 7 Edge

(#140368) Tökimanó válasza Oldman2 (#140357) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Valamit félreértettél. Minek huzigáljam őket? Egyszerűen annyit akarok ha megérintem a widgettet akkor tegye a dolgát.Tehát ha az időjárás widgetet érintem akkor mutassa az időjárás adatokat,ha az akkumulátorét akkor annak az adatait mutassa. És így a többinél is.

(#140369) bocsika


bocsika
aktív tag

Sziasztok!
Ismerősöm sok évnyi iphone használat után vett egy android telefont. Olyan problémába futott bele hogy hol kell beállítani hogy Gmail appban 2 fiók lett neki beállítva. Első a gmailes. Utána a céges exchange es fiók. Hogy lehet elsődleges fiókot választani ebben, iphoneon valahogy lehetett. Én simán külön appban kezeltem volna de az informatikus így állította be neki.

(#140370) Casanova*


Casanova*
veterán

Srácok,mondjatok nekem olyan appot,ami ikonnal jelzi az értesítéseket. Mindig lehessen látni az ikont,ha jött értesítés. Legyen bármi app...

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#140371) kiraly.andra válasza Casanova* (#140370) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Hol szeretnéd megjeleníteni ezt az ikont? Miért lenne ez jobb, mint maga az értesítés? Az is ikon, csak széles ;-)

:a:

(#140372) Casanova* válasza kiraly.andra (#140371) üzenetére


Casanova*
veterán

Alapból nem jelzi folyamatosan. Egy darabig jelzi,utána kialszik a kijelző és minden fekete. Be lehet úgy állítani,hogy mindig jelezzen? Redmi A7 telóm van.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#140373) Elemental válasza Tökimanó (#140368) üzenetére


Elemental
addikt

Asszony redmi note 5 telóján sem működik pár widget. Hiába nyomok rá, nem nyílik meg az alkalmazás.

(#140374) DrBubo77 válasza bocsika (#140369) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Gmail-ben nincs elsődleges fiók. Egymás mellett kezeli a fiókokat. Jobb felül, a profilképre kattintva lehet váltani közöttük.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#140375) Fall-N válasza Casanova* (#140370) üzenetére


Fall-N
veterán

Több lehetőség van:
- Automatizálóval pofonegyszerű értesítést csinálni. Tasker, Macrodroid
- KWGT widget program + notification plugin. Ezzel tudsz csinálni egy widgetet, amelyik jelzi az értesítést.
- Vannak a Playen alkalmazások, amik eltárolják az értesítéseket. Notification history szóra keress rá.

(#140376) Casanova* válasza Fall-N (#140375) üzenetére


Casanova*
veterán

Ez nem jó! Lényeg,hogy értesítésnél lássam az ikont és maradjon is ott a kijelzőn. Alapból értesítenek az appok,de aztán eltűnnek mire kialszik a kijelző,és minden fekete. És csak akkor látom az értesítést ,ha feloldom a kijelzőt.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#140377) crok válasza Casanova* (#140376) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet kezdem kapizsgálni mit is akarsz de szerintem te azzal nagyon szívni fogsz.

Ha jól értem(?) neked vagy LiveDisplay vagy Always on Display kéne hogy mindig menjen a kijelző és mutasson mondjuk egy órát meg az értesítéseket?

Mert ha ez így van akkor a Redmi 7A telefonod ezzel állandóan bekapcsolt kijelzős állapotban lenne ami azért rossz mert ahogy nézem nem AMOLED hanem IPS kijelzős, vagyis konkrétan sose aludna a készüléked és úgy merülne mint nyeletlen balta a Balatonban. Biztosan ez kell? Vagy félreértelek?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140378) Casanova* válasza crok (#140377) üzenetére


Casanova*
veterán

Csak egy app értesítése kell,ami egy nap csak párat értesít. Tőzsdés apphoz kell. Tab trader. Órakijelző nem érdekel. Kerestem noledet,de nem találltam. Anno volt pár,de most egyet sem találni.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#140379) Somatom válasza Casanova* (#140378) üzenetére


Somatom
veterán

Az mindegy, hogy 1, vagy 11. Amolednél maguk a megjelenítő pixelek világítanak, tehát csak azok a pixelek fogyasztanak áramot, amik megjelenítik az értesítést. IPS kijelzőnél viszont mindíg a teljes kijelző van hátulról megvilágítva. Tehát, bármit jelenít meg, mindíg a teljes kijelző háttérvilágítása fogyaszt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140380) crok válasza Somatom (#140379) üzenetére


crok
Topikgazda

+ emiatt a CPU nem alszik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140381) csipuka válasza Casanova* (#140378) üzenetére


csipuka
senior tag

Ahogy irjak ha nem AMOLED-es telod van akkor bukta.
Vegyel inkabb egy Mi Band 4-t, es az majd jelez, ha kapasod van.
Esetleg notification-nak beallitasz egy 1 perces hangot, azt csak eszreveszed :)

(#140382) DrTechnoid válasza punky10 (#140358) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Kösz ezt a Ne Zavarj módot nem ismertem, műxik fainul.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#140383) punky10 válasza Casanova* (#140378) üzenetére


punky10
addikt

Régebben a Sony telefonjain volt olyan opció,hogy a hátssó LED-et villogtatta értesítésként.Keress rá a neten,szerintem van telepíthető verzió is.Az biztos,hogy ez sem növeli a készenléti időt,de lehet,hogy kevesebbet eszik,mjntha a kijelző maradna aktív.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#140384) svgyula válasza punky10 (#140383) üzenetére


svgyula
addikt

Igazad van! Volt nekem is ilyen alkalmazás! Én elengedtem mert ha zsebben tartott telefonnal mentem be egy kicsit sötétebb helyre úgy festett mintha éppen fényképezném a cerkát.:B Este meg kifejezetten hülye érzés, hogy villog az ember zsebébe. :U Olyan mintha loptam volna valahonnan. Mert ugye a fényerőt nem lehetett szabályozni. Viszont aki el tudja viselni annak jó lehet.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#140385) Fall-N válasza Casanova* (#140376) üzenetére


Fall-N
veterán

Macrodroiddal azt is meg lehet oldani, akármilyen ikont választhatsz hozzá, akár $ jelet is. Én is használom, például ha BT-n kapcsolódik a füles, akkor fülhallgató ikon van, ha a Bryton kerékpár komputer, akkor bicikli ikon, ha az Amazfit Bip akkor óra ikon stb. Ha kikapcsolva van a BT, akkor meg visszaáll az eredeti "M" ikonra.

De a KWGT widget miért nem jó? Azt látod közvetlen a kezdőképernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#140386) Somatom válasza Fall-N (#140385) üzenetére


Somatom
veterán

"Azt látod közvetlen a kezdőképernyőn."

De, csak bekapcsolt kijelzőnél. Érted már a problémáját? Ő mondjuk 10 másodpercenként frissülő részvényárfolyamot szeretne folyamatosan figyelni az asztalon levő telón. Erre való az AOD, de IPS -en az nem nyerő.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140387) Fall-N válasza Somatom (#140386) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát nem. Akkor kell venni egy olcsó tabletet ahol megy állandóan a kijelző és nem két érte, hogy nyúzva van.

(#140388) Somatom válasza Fall-N (#140387) üzenetére


Somatom
veterán

Én egy Amoledes telóra szavaznék, vagy méginkább egy értesítős okoskarperecre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140389) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Szeretnék telefonból beltéri "kamerát" csinálni. Megvettem a tinyCam pro appot.
Hol tudom benne beállítani , hogy ne mozgó felvételt készítsen , hanem csak képet.
A kódoló opcióban h.264/ jpeg lehetőség van , így viszont hiába teszem át az utóbbira ( jpeg) , azokat fűzi mozgóképpé. :(((
Nekem elég lenne kép formátumba is.

Van erre lehetőség? Vagy van esetleg másik beállítás amit nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#140390) Indiant válasza Fall-N (#140335) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam eléggé tele van ez hiba üzenetekkel.

[ Szerkesztve ]

(#140391) ollie válasza Indiant (#140390) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen ország? Magyarországon van családi könyvtár.

***

(#140392) Indiant válasza ollie (#140391) üzenetére


Indiant
addikt

Igen. Mégis ezt írja ki, meg még 4-5 hibát...

(#140393) SunMount3r válasza SunMount3r (#140361) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre semmi ötlet, hogy hogyan lehetne "megjavítani"?

(#140394) Somatom válasza SunMount3r (#140393) üzenetére


Somatom
veterán

Tippelek. Sztem nálunk (a mi nyelvünkön) csak ez működik. Más appok nyitásához az asszisztens kéne, de az Magyar nyelven nem elérhető. Android Auto -val tapasztaltam ezt. Az "indítsd a Google Térképet" -re a keresőt dobta. Angolra állítva az "Open Google Maps" -re már reagált. Ha manuálisan megnyitottam a Térképet, az már értett Magyarul. Voice Speed Dial -lal rá tudtam erőszakolni, hogy engedelmeskedjen a Magyar nyelvű utasításaimnak, de az egy más story és elég vad hókuszpókusz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140395) SunMount3r válasza Somatom (#140394) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem az a baj, a Google app-os keresés működik magyar nyelven is és a parancsok jók nekem Angolul is. A baj az, hogy felülkerekedik a Googe app-os kereső minden más beszédfelismerős app keresőjén. Ha a Smart YT app-ban indítom a hang alapú keresést bejön a Google Voice pop-up, de amint bemondok valamit az nem a Smart YT-ban, hanem a Google app keresőben jelenik meg. Ha letiltom teljesen a Google app-ot, akkor meg egyáltalán nem működik semmiféle hangfelismerés (olyan, mintha a mikrofon nem is működne).

(#140396) andrás47


andrás47
senior tag

Valahol olvastam a telefon aksiját legjobb 20-85 % között tartani, nem tudom ez valós-e, ha igen van olyan alkalmazás amelyiken be lehet állítani, hogy állítsa meg a töltést 85%-nál , ha igen linket kaphatnék ?

(#140397) Somatom válasza andrás47 (#140396) üzenetére


Somatom
veterán

Hozom a popcorn -t. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140398) crok válasza andrás47 (#140396) üzenetére


crok
Topikgazda

Az lehet csak root-al fog menni hogy konkrétan le is kapcsolja..

Olyan van root nélkül hogy szól hogy elérted a beállított szintet.
Ilyen pl. az AccuBattery, van egy kutatási cikkük is ha érdekel.

Egyébként ha van root akkor pl. a Battery Charge Limit jó app,
ha meg nem áll messze tőled a Magisk és a terminálhasználat
akkor Advanced Charging Controller (ACC) modul.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140399) vgyuri válasza andrás47 (#140396) üzenetére


vgyuri
őstag

Esetleg automatizáló + okos konnektorral szerintem megoldható: Tasker figyelmeztet 85%-nál, IFTTT pedig az üzenet hatására kikapcsolja az áramot.

[ Szerkesztve ]

(#140400) kaciokos


kaciokos
őstag

Lehet, hogy többeknek ismert funkció, csak nekem új, de nekem nagyon sokat segített, ezért gondoltam, leírom: a Gmail appban nem csak úgy lehet váltani két fiók között, hogy rákattintasz jobb felül a fényképedre, és kiválasztod a másik fiókot, hanem ha a fényképről egy lefelé húzó mozdulatot csinálsz. Aktívan használok több fiókot, és ez a fícsör bazira megkönnyíti a váltogatást. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.