Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140501) Tökimanó válasza kaciokos (#140498) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nem tudom. De ha pl. tegnapi frissítés mérete 56 mb. ,az ma is ugyanannyi. Ezt mindig le is veszi az adatkeretemből. Pontosabban nem figyeltem még eddig meg, de legközelebb figyelni fogok rá.

(#140502) Somatom válasza zsoltzsolt (#140500) üzenetére


Somatom
veterán

Olvass vissza egy kicsit a Tasker topikban! Valaki nemrég írt le egy ilyen taskot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140503) szimi57 válasza zsoltzsolt (#140500) üzenetére


szimi57
őstag

A MacroDroiddel egyszerüen megoldható.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#140504) zsoltzsolt válasza Somatom (#140502) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Köszi, megnézem!
:R

(#140505) Bozek válasza zsoltzsolt (#140500) üzenetére


Bozek
nagyúr

A kommentáror nem mondja? :D

(#140506) zsoltzsolt válasza Bozek (#140505) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Az a hülye billentyűzet 😁mindent átír.

(#140507) ignisz válasza ignisz (#140496) üzenetére


ignisz
senior tag

Működik

(#140508) viewdetails


viewdetails
addikt

Régebben olvastam egy olyan launcherről, ami időpont/hely alapján cserélgeti az appokat a főképernyőn, tehát munkában az office alkalmazásokat tolja a főképernyőre, egyébként pedig a többit.
Egyszerűen nem jut eszembe a neve, tudna valaki segíteni? Köszönöm!

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#140509) Potrien


Potrien
senior tag

Sziasztok
Tudtok esetleg olyan appot ami valóban tud hívást rögzíteni android 9 en?

(#140510) FeZ... válasza Potrien (#140509) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Szerintem nincsen tuti megoldás, próbálkozni kell, mert kinek ez működik (amennyire működik), kinek meg az. Úgy olvastam, hogy hivatalosan 9-es droidon már tiltva van a hívásrögzítés és a hívóazonosítás hozzá, bár valamennyire még ki tudják kerülni a programozók. Az is számít, hogy milyen készüléken ?! Én a Samsung A70-en az xda-ról leszedett ACR Unchained-et használom, az működik ugyan, de a hívó fél hangja jóval halkabb, mint az enyém. Még éppen használható. Valaki ugyanilyen készüléken a Cube ACR-t használja és állítása szerint szuperül üzemel. Másoknak meg nem megy egy csomó kipróbált program.

(#140511) Dzsee326


Dzsee326
tag

Sziasztok, hátha van aki tud segíteni.
Létezik olyan alkalmazás, ami lezárt képernyőre kiteszi a youtube-ot? Esetleg videó nézés közben tiltja az érintést?
Az lenne a lényeg, hogy a gyerkőc pl. ne rendeljen pizzát miközben szól neki a mese/zene
Root nélküli megoldás érdekelne, ha van olyan
Köszönöm :R

(#140512) #30610944 válasza Dzsee326 (#140511) üzenetére


#30610944
törölt tag

Az nem jó ha csak pin-eled az appot?

(#140513) Olyasmi


Olyasmi
aktív tag

Sziasztok!
Telefonon használat közben, legyen az galéria nézegetés vagy böngészés (face,google) az alábbi reklám ugrik fel.Mivel lehet az ilyet orvosolni, hogy ne jelenjen meg?

[ Szerkesztve ]

(#140514) crok válasza Olyasmi (#140513) üzenetére


crok
Topikgazda

Olvass ebbe bele ezugyben.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140515) Olyasmi válasza crok (#140514) üzenetére


Olyasmi
aktív tag

Köszönöm, áttanulmányozom!

(#140516) karolyabrosz


karolyabrosz
kezdő

Az E BKK jegy, bérlet használatához kell NFC?

(#140517) Dr.NX válasza viewdetails (#140508) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én is csak keresgéltem, nem ez az?
Aviate Launcher
https://www.androidcentral.com/fresh-look-aviate-launcher

Elfogadom a sütiket.

(#140518) merqree válasza karolyabrosz (#140516) üzenetére


merqree
őstag

Aktív mobilnet kapcsolat szükséges.
A buszokon elsőajtós felszállásnál körülményes az érvényesítés, egy hónap után visszaálltunk a papíralapúra, mert a metróban is az ellenőröknek akár percekbe is kerülhet, mire ellenőrizni tudják.

(#140519) Dolphine válasza merqree (#140518) üzenetére


Dolphine
addikt

Lehet tudni, hogy lesz-e egyáltalán napijegy az alkalmazásban?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#140520) viewdetails válasza Dr.NX (#140517) üzenetére


viewdetails
addikt

Sajnos nem ez. Microsoft Launcher rémlett, de annak a leírása sem tartamazza.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#140521) viewdetails válasza merqree (#140518) üzenetére


viewdetails
addikt

Én ennyire nem temetném, elsőajtós felszállásnál a beolvasástól a felmutatásig terjedő 1 mp alatt már jön az animáció, nekem ezzel még nem volt sose gondom. inkább a metróban macerás, hogy csak a jegyellenőrző kapun van QR kód, hamarabb nincs. Ami az ellenőröket illeti, azért érthetetlen a bénázásuk, mert ha megnyitod az alkalmazást, ott világít zölden, hogy Valid/Érvényes, tehát totál feleslegesen szkennelgetik.
Amit még betehetnének opcióba, hogy rögtön a QR szkenner nyiljon meg és ne kelljen külön bejelentkezni az appba, elég lenne a vásárlás részt levédeni.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#140522) zhata válasza Potrien (#140509) üzenetére


zhata
senior tag

Rootolt készülékre van, nagyon jól működik, a Skvalex féle call recorder, de a nem trial nagyon drága, ami a Magisk Manager SKVALEX moduljával működik együtt.

(#140523) merqree válasza Dolphine (#140519) üzenetére


merqree
őstag

Nem vagyok fejlesztő, nem tudom.

(#140524) merqree válasza viewdetails (#140521) üzenetére


merqree
őstag

Ha nincs mobilnet, már nem is tudsz felszállni, és a buszvezető addig vár a többi utassal egyetemben.
Metroban nem használom, csak ha az ellenőr kéri. Az, hogy miért nem elég, hogy zöld, arra az a magyarázat, hogy egy képernyőkép mentéssel is lehetne utazni ezzel a lendülettel ;-)

(#140525) Dolphine válasza merqree (#140523) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi a választ! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#140526) viewdetails válasza merqree (#140524) üzenetére


viewdetails
addikt

Mobilnet always-on, a tárcámban pedig van egy darab papír vonaljegy minden esetre. :)
A zöld alatt arra gondoltam, mikor _kifelé_ nézik a jegyet, tipikusan Batthyány, Astoria. Ha már egyszer lejutottam valahol, akkor azért erősen vélelmezhető hogy az animációt egyszer már felmutattam.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#140527) merqree válasza viewdetails (#140526) üzenetére


merqree
őstag

"Mobilnet always-on..."
Nekem nem korlátlan a mobilnetem, b.szódjak meg :D (Nem NEKED szól, csak kijött belőlem :R )

[ Szerkesztve ]

(#140528) karolyabrosz válasza merqree (#140527) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

Ezért lenne jo ha képernyő mentés is működne s azt néznék az ellenörök, hogy nem használta e el már valaki más. jegy esetén. napijegy esetén meg mondjuk az uj személyivel együtt müködne. elvileg az is valami elektronikus manapság. vagy ép maga a mobil hitelesithetné hisz elvileg a sim kártya is névre szol. elöbb utobb csak megoldják, de ezekszerint ma még nem.

(#140529) viewdetails válasza merqree (#140527) üzenetére


viewdetails
addikt

Amúgy abban teljesen igazad van, hogy a BKK-nak az alkalmazáshoz illett volna telepíteni valami FreeWifi megoldást is, legalább a metrólejárókhoz, buszmegállókhoz, ha járműre nem is.
Sőt, igazából b*sszák meg, nem értem miért nem, lehet 5-7 napra előre letöltenie az appnak a szükséges animációkat.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#140530) nyisziati válasza merqree (#140527) üzenetére


nyisziati
veterán

Az always-on mobilnet lassan minimum követelmény lesz, ahogy a "digitális jólét" szélesedik. És ez most nem szarkazmus.
Az állam egyre inkább rájön, hogy a realtime-online ügyintézés-ellenőrzés a legkifizetődöbb neki.

[ Szerkesztve ]

(#140531) merqree válasza nyisziati (#140530) üzenetére


merqree
őstag

Havi 3000 HUFért nem járhat minden, tudom.
Nekünk fontosabb volt az, hogy egymással "korlátlanul" és "díjmentesen" beszélhessünk.

(#140532) merqree válasza viewdetails (#140529) üzenetére


merqree
őstag

Az NFC sem lenne jó, mert nem minden telefonban van NFC.
Azért vicces ez, mert a papíralapút ugyanúgy ránézésre tudja csak ellenőrizni a buszvezető, mint az applikáció képernyőjét. Szóval az ellenőrzésnél kellene "lebukni" és nem minden reggel és este hazafelé a buszon... Arról nem beszélve, hogy nem mindenkinek erőmű lapul a zsebében.
A megoldást én inkább abban látnám, hogy a bankkártyához lehetne társítani a havi bérletet, apl: megveszem egyik nap, akkor az összeget 30 napra zárolja, paypass-al felszállok, és megyek tovább. Ebből mind a bank, mind a BKK látja, hogy haszálom a bérletet, majd a 30 nap vagy x nap elteltével leemeli az összeget.
Londonban pl bankkártyával lehet közlekedni...

(#140533) Wasquez


Wasquez
senior tag

Sziasztok! Android 9 lenovo z5s.
Hol lehet a zárolási háttérképet beállítani?
Nem találok az ikonok rendezésére sem beállítási opciót.
A hívások rögzítésére van valami lehetőség?

PC

(#140534) viewdetails válasza merqree (#140532) üzenetére


viewdetails
addikt

Engem speciel hangosan köszöntött egyszer egy trolivezető, hogy "Végre egy ember aki arra használja a telefonját, amire kell!" majd értetlenkedő arcomat látva hozzátette: "Nem kell a kis bisz-basz betűket bámulnom, hanem odanézek, látom, kishajó, piros virág, zöld béka, akármi és már mehet is tovább!" :D
Szóval van aki örül ennek a módszernek.

Ami a bankkártyát illeti, nem egy ismerősöm van aki nem fizet paypassal mert ellopják a pénzét. Győzd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#140535) Potrien válasza zhata (#140522) üzenetére


Potrien
senior tag

Nagyon köszönöm a választ.
:R :R :R :R
Tudsz esetleg olyan embert aki még tudná csinálni nekem?

(#140536) Luissimo válasza merqree (#140532) üzenetére


Luissimo
veterán

igyvan
a LONDONT megerősítem.
nem egy rakétatudomány, napjainkban már, paypass világában

(#140537) xepohe


xepohe
újonc

A Koin alkalmazásban nem lehet jegyzetet/megjegyzést írni a tételekhez? Kategóriát kiválasztom, összeget beírom és ennyi? Szeretnék azért legalább 1 sort odaírni, hogy mégis mi volt az a tétel, mert csak simán egy kategória (pl. Ruha) az nem sokat mond, főleg nem, ha később kellene visszanézni. Fotózni meg nyilván nem fogok minden egyes tételt, főleg, ha netán utólag viszem fel a Koinba. Tényleg nincs benne egy ennyire alap funkció? :F

[ Szerkesztve ]

(#140538) zsoltzsolt válasza merqree (#140518) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Metróban csak fel kell mutatni az ábrát, amit a kód beolvasás után ad az app.

(#140539) zsoltzsolt válasza Dr.NX (#140517) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A legjobban szerettem, hülye Yahoo felvásárolta, majd megszüntette.

(#140540) mobilizmo válasza xepohe (#140537) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem hiszem, hogy ez alapfunkció lenne. Az egész rendszer és az app sem arra készült, hogy részletesen tartsd nyilván mit vásároltál. Ha így lenne akkor valamiféle vonalkód olvasós történet (ami aztán adatbázisokban turkál) lenne logikus, hogy semmit ne kelljen írni. Itt a lényeg a statisztikán van, egy költségvetésben az a lényeg mire mennyit költöttél, mi az amin adott esetben spórolni lehet vagy ha meg kell húzni a nadrágszíjat hol kezdjed. Esetleg lásd, hogy mennyi pénzed áll tartósan feleslegesen a bankszámlán úgy hogy nincs befektetve.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#140541) mobilizmo válasza zsoltzsolt (#140538) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Kínában meg ez a QR kódos dolog van. Tökéletesen működik, semmi fennakadás. Pedig ott, Pekingben, Sanghajban, Tiencsinben egy kicsivel több ember tömegközlekedik, mint Budapesten.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#140542) xepohe válasza mobilizmo (#140540) üzenetére


xepohe
újonc

Számomra ez alap, és eddig más budget appokban is benne volt, amiket próbáltam. Na mindegy, akkor így ez most nálam kiesik sajnos.

(#140543) karolyabrosz válasza mobilizmo (#140541) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

Lehet kinában nem volt más választásuk mint megcsinálni korszeuen. Ha ott egyre több ember közlekedik akkor 10 és 100 millios létszámokrol van szo.

(#140544) Tesztelo.hu válasza merqree (#140524) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

De akkor miért nem teszik oda a pontos időt folyamatosan változó másodperccel? Rögtön látható lenne, hogy képernyőmentés, mindenféle szkennelgetés nélkül...

(#140545) Dzsee326 válasza #30610944 (#140512) üzenetére


Dzsee326
tag

Mire gondolsz? Nem vagyok egy tech guru....

(#140546) Braavos


Braavos
tag

Van arról valamilyen információ, hogy a Hangouts alkalmazás 2020-ban tényleg megszűnik-e? Ha igen, akkor mikor tervezi a Google kivezetni?

(#140548) szimi57 válasza Dzsee326 (#140511) üzenetére


szimi57
őstag

Az E-Robottal megoldható, képernyő filter. Már nem emlékszem, hogy kell e hozzá root. Van topikja.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#140549) Dzsee326 válasza szimi57 (#140548) üzenetére


Dzsee326
tag

Köszönöm, utána nézek

(#140550) AcCEsS válasza Foose (#140486) üzenetére


AcCEsS
senior tag

Hálásan köszönöm! :R Megvettem magamnak és az asszonynak is! :K

AcCEsS (https://www.metalenciklopedia.hu)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.