Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140301) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Van olyan alkalmazás, amely tudja azt, hogy ha OTG-n csatlakoztatok egy pendrájvot a telefonhoz, azt tudja formázni (FAT32, NTFS), illetve aktívvá tenni (lehessen róla bootolni)?
Samsung Galaxy J6 (2017) telefonom van.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#140302) Luissimo


Luissimo
veterán

sziasztok.
beállitottam a google naptárban, hogy az adott névnapokat jelenítse meg.
Az egyik dolog az, hogy mivel két fiokom van összefűzve, ezért mindegyiket figyeli és mindegyiket duplikáltan jeleníti meg.
a másik, hogy előző nap 23:50-kor dobja fel a holnapi névnapot üzenetben és igy a telefonomon mindig ugy jelenik meg, hogy holnap mondjuk Elza névnap van, holott MA VAN.

ezt hogylehetne rendbetenni, mert a módosítgatást csak egyenként engedi és 365 napra kellene egyenként megcsinálni ?

(#140303) Dr.NX válasza crok (#140300) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem kell elválasztva írni természetesen, csak nem elég okos még ez az oldal.
Egyébként az eltüntet rövid "ü".

"Mit nem tud a rendszer?
Először is azt fontos tudni, hogy mi az, amire képes, és mi az, amire nem képes a helyesiras.mta.hu. A portál alkalmazásai úgy működnek, hogy a magyar helyesírás szabályainak szabálypontjait nyelvtechnológiai eszközökkel dolgozzák fel, és ezeknek alapján tesznek javaslatot a helyes írásmódra. Az egyes alkalmazások tehát „nem gondolkodnak” – emberi segítség nélkül, automatikusan dolgozzák fel a felhasználók által beírt szavakat, kifejezéseket, és automatikusan adják meg a szabályzat szerinti helyes alakokat, valamint az egyes helyesírási kérdésekkel kapcsolatos szabálypontokat. Így mint minden számítógépes alkalmazásnak, a helyesiras.mta.hu-n található alkalmazásoknak is megvannak a maguk korlátai. Nélkülözik a – nyelvtechnológiai eszközökkel nem reprodukálható – jelentésre vagy nyelvtani szerkezetre vonatkozó emberi intuíciót, amelyre egyébként a helyesírási szabályzat oly sokszor maga is támaszkodik. A nyelvtechnológiai eszközökkel is nehezen kezelhető részek közé elsősorban az összetett szavak helyesírása tartozik."

[ Szerkesztve ]

Elfogadom a sütiket.

(#140304) ollie válasza MikeWazowski (#140295) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt hiszem, csak android 10-en működik a sötét témája. De az a röhej, hogy egy időben benne volt a bétájában android 9 alatt is, de kivették.

***

(#140305) WhiteWalker válasza Somatom (#140296) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mondjuk én még életemben nem használtam. Ez nem tudom hogy jó vagy rossz :DDD

(#140306) Fall-N válasza ollie (#140304) üzenetére


Fall-N
veterán

Biztos vissza fog térni az Android 10 miatt a sötét téma.

Egyébként én sem használom a G widgetet vagy alkalmazást, mert az összes böngészővel lehet keresni. Na most ha a Google appba írod be a keresni való dolgot ugyanúgy meghívja valamelyik böngészőt. Akkor mi értelme? Az asszisztens miatt van értelme, de az nem teljesen müködik a magyar nyelvvel és régióval.

[ Szerkesztve ]

(#140307) justmemory válasza pube111 (#140294) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

nálam a Drive-ból pakoltam ki kettőt; a Drive-ban ha rákattintasz az adott fájlnál lévő függőleges három pöttyre, ott van egy olyan, hogy "Kezdőképernyőre". Na így kiteszi ikonban az adott fájlt (én is táblázatokat tettem ki).

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#140308) atike


atike
nagyúr

Van arra mód, hogy a telón (Huawei P30 jelen esetben) le lehessen kapcsolni a wifinek az 5Ghz-es csatlakozást..? Azaz ha én azt szeretném, hogy csak 2,4-en csatlakozzon (mert hát hála az égnek a hálózat Auto5G-s) van arra esély, hogy tiltsam az 5Ghz-et...? Android 9 amúgy (még épp :D )...

(#140309) Somatom válasza GrotESC (#140301) üzenetére


Somatom
veterán

Android Partition Tool. Régen használtam, elég ügyes eszköz. Úgy emlékszem, hogy boot flag is van benne, de erre nem esküdnék meg. Persze, csak óvatosan, mint minden partícionálóval és partícionálás előtt le kell választani a meghajtót (erre figyelmeztet is valahol az app)!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140310) WhiteWalker válasza Fall-N (#140306) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez a Google app törölhető? Mondjuk ADB-n keresztül?
Mert alapba nincs törlés lehetőség.

(#140311) Somatom válasza WhiteWalker (#140310) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem tanácsos törölni. Launcher -rel el kell tüntettetni ;] és akkor nincs vele dolgod.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140312) crok válasza WhiteWalker (#140310) üzenetére


crok
Topikgazda

Root nélkül törölni nem tudod, úgy rémlik adb-vel talán, de olyat lehet hogy letiltani, amit meg nem minden gyári ROM-ban lehet kis trükközés nélkül (pl. MIUI).
Én minden gyári ROM-on letiltom, semmire nem használom, custom ROM-n fel se teszem mert értelmét nem látom (ha keresni akarok nyitok egy keresőt..).

@Somatom: a gondod meg annyi lehet vele hogy teljesen feleslegesen van háttérben futó service-e ami meríti a telefont, úgy, hogy semmire nem is használod.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140313) karolyabrosz


karolyabrosz
kezdő

Van olyan app amivel kerti kapunyitok kodját megtanittathatom s a mobilt kapunyitonak használhatom? esetleg tv távirányitot is? régi rádios villanykapcsolokat? mire keressek rá ha ilyeneket keresek?

(#140314) merqree válasza karolyabrosz (#140313) üzenetére


merqree
őstag

Ahány kapunyitó, (majdnem ugyan)annyi frekvencia :(

(#140315) darvinya válasza crok (#140312) üzenetére


darvinya
titán

Google kereső tiltható MIUI-n.
Vagyis nálam egyből letiltottam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#140316) crok válasza darvinya (#140315) üzenetére


crok
Topikgazda

Jaja, csak Xiaomi.EU-n pl. a MIUI saját appkezelőjéből is lehet, Globálon eddig csak az Android kezelőjéből lehetett (nem nehéz előhozna, több egyszerű módszer is van).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140317) Somatom válasza karolyabrosz (#140313) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem csak szoftverfüggő. A telók IR -jei általában csak adóként funkcionálnak. A tanuláshoz pedig fogadni is kéne a jelet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140318) WhiteWalker válasza crok (#140312) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Többi más gyári appot ( Huawei telefon) és gugli appokat sikerült törölni ADB-n keresztül.
Ezt az egyet nem mertem csupán :DDD , mert volt hogy anno a kollégám Nexus 5 telefonon asszem törölte vagy tiltotta és össze fosta magát a rendszer.

Most tiltottam , azt lehetett viszont.

[ Szerkesztve ]

(#140319) karolyabrosz válasza Somatom (#140317) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

és minek adja a jelet ha nem másik telefonnak?

140314 az miiért számit mennyi a frekvenia ha ugyis tanitáásrol van szo?

[ Szerkesztve ]

(#140320) MikeWazowski válasza ollie (#140304) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#140321) MikeWazowski válasza Fall-N (#140306) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Így van csak egy kattintassal gyorsabb a keresés így. ;] cserébe éjjel kieg a retinam... ;]

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#140322) crok válasza karolyabrosz (#140319) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért mert nem írtad milyen készülék, egyáltalán van-e rajta infra vevő amivel tudnál tanítani, nem-e csak adó van mint kb. minden manapság kiadott készülékben: az IR távirányító appok átalában egy meghatározott, letölthető kódminta alapján dolgoznak amit te választasz ki adatbázisból, régen nincs már vevő rész a készülékekben.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140323) merqree válasza karolyabrosz (#140319) üzenetére


merqree
őstag

Miért számít a frekvencia?
Azért mert csak a Hörmann pl 3 különböző frekvenciával forgalmaz távirányítót. A telefonban benne van szerinted mind a három frekvencia adóvevője? https://hormannwebaruhaz.hu/termekeink/hormann-taviranyitok/14

(#140324) Jack Oneill válasza WhiteWalker (#140310) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Törölni nem lehet, de tiltani igen, első dolgom tiltani, felelges app, ha a böngészőben ugyanúgy van kereső :D

(#140325) svgyula válasza karolyabrosz (#140313) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Azt kellene tudni, hogy van-e a telefonodban infrás távvezérlő?
Ha nincs akkor esélytelen! Nekem a honor 9-en van és megy is vele a távirányítós gyári apk. Ha a kapu is infrás akkor minden gond nélkül tanítható a telefon! De mint irtam telefon függő!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#140326) Somatom válasza karolyabrosz (#140319) üzenetére


Somatom
veterán

Ez olyan, mintha egy vaknak mutogatnál számokat. Az output mutogatás neki is megy, de ahhoz, hogy vizuális jeleket tudjon fogadni, kéne a szem is. Ennek hiányában más input csatornát kell használjon. A telóknál erre van a letölthető adatbázis.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140327) svgyula válasza merqree (#140323) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A telómat lehet "tanítani" Szembefordítod a "gyári" távirányítót és a vett jelet elmented. Ez ennyire egyszerű mint a tanítható "univerzális" távirányítóknál.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#140328) merqree válasza svgyula (#140327) üzenetére


merqree
őstag

Nekem Hörmann van, és a távirányítók összeprogramozásakor nem kellett szembe fordítani őket, csak egymás mellett kellett lenniük pár cm-es távolságon belül.

(#140329) Probert75 válasza merqree (#140328) üzenetére


Probert75
addikt

Mivel a Hörmann távirányítók nem infrásak.

(#140330) darvinya válasza Probert75 (#140329) üzenetére


darvinya
titán

Mint a legtöbb kapu ugrókódos, különben könnyen nyitható lenne. :)

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#140331) Probert75 válasza darvinya (#140330) üzenetére


Probert75
addikt

Jaja! De telefonon csak infraport van, más nincs. Ezért lehet csak olyan dolgot irányítani, mint Pl. TV, HiFi vagy éppen klíma. Régi LG G3-amnak lehetett tanítani ilyen eszközök távirányítóját szembefordítással.

(#140332) karolyabrosz válasza darvinya (#140315) üzenetére


karolyabrosz
kezdő

Hehe macska azt mondja, hogy MIUI :))

Ugrokod hogy van megoldva ha több kapunyito van?

[ Szerkesztve ]

(#140333) darvinya válasza karolyabrosz (#140332) üzenetére


darvinya
titán

Egyszerűen, minden kulcs tartalmazza az ugrókód algoritmusát.
Mivel az 1 gombnyomás 4 kommunikációt jelent, ezzel kód dekodolva-kódolva lesz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#140334) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!
Megoldható valamilyen úton-módon, hogy a Play áruházból megvett néhány alkalmazást, másik fiókomban tudjam használni? Csak az új fiók lenne, a régit nem használnám. Vagy újból meg kell vennem?

Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#140335) Fall-N válasza Aurig@ (#140334) üzenetére


Fall-N
veterán

A családi könyvtár erre jó. [link]

(#140336) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Olyan tárcsázót keresek, ami a telefonszám beírása után felkínálja, hogy melyik SIM-ről vagy melyik telefonos alkalmazással indítsa a hívást.
A gyári tárcsázóval (andoid 9, MIUI 11) nem lehet ilyet csinálni.

Esetleg van olyan beállítási lehetőség, hogy a névjegyekhez alapértelmezetten hozzárendelt SIM-kártya vagy esetleg mondjuk viber legyen a kimenő hívás?

Köszi.

(#140337) svgyula válasza Kenderice (#140336) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha(?) jól emlékszem a sim beállítások között van olyan opció
amivel hívás előtt feldobja mindkét sim-et és te kiválasztod melyikről
indítasz hívást. Ha jól tudom a névjegyzékben nem lehet sim-hez neveket hozzárendelni. Tehát egyik sim-et se állítsd be alapértelmezettnek akkor mindig feldobja a kérdést és választhatsz. Azt persze neked kell tudni kit melyik sim-ről hívod.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#140338) Kenderice válasza svgyula (#140337) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, ez volt a megoldás.
Nem állítottam be alapértelmezett sim-et a hanghívásokhoz és így feldobja, hogy melyik kartyáról indítsam a hívást.

Köszönöm.

(#140339) woodworm válasza Kenderice (#140338) üzenetére


woodworm
veterán

Újabb androidokkal nincs tapasztalatom, de nekem kimondottan idegesítő volt a minden hívás előtti kérdezgetés. Amíg kegyvesztett nem lett, a Pixel Phone-t használtam, a True Phone-t csak kipróbáltam, most a DW Contacts van a telefonomon.
Mindegyikre jellemző a taníthatóság, a jobbra, balra húzásra beállítható tevékenységek. A DW-n lehet a tárcsázóra és a névlistára is két hívógombot megjeleníteni, de hosszú érintésre is gyorsan váltható a betanított, beállított sim.

(#140340) B. Tamas válasza Kenderice (#140336) üzenetére


B. Tamas
aktív tag

Én ezt használom Android10 MIUI11-el, sokkal többet tud, mint a gyári (PRO meg van véve).

Ericsson A1018 ‣ A2628 ‣ R320 ‣ SonyEricsson T68i ‣ T610 ‣ Nokia 7650 ‣ SonyEricsson P800 ‣ P900 ‣ Asus P525 ‣ P750 ‣ HTC HD2 ‣ Sensation ‣ Sony valami :D ‣ THL 5000 ‣ Honor 7 ‣ Vkworld S8 ‣ Xiaomi MI 9 6/128 ‣ Redmi Note 12 Pro 5G 8/256

(#140341) Kenderice válasza woodworm (#140339) üzenetére


Kenderice
senior tag

Köszi.
Úgy néz ki jó lesz ez a DW Contacts. Most tesztelgetem.

(#140342) Somatom


Somatom
veterán

Láma kérdés. Ha Simple -el fizetek sárga csekket, akkor hogyan történik a befizetés visszaigazolása? E-mail -ben? Nyugdíjas öreglány csekkjét szeretném befizetni, de náluk ugyebár akkor van egy csekk befizetve, ha a letépett részén ott van a Posta stemplije. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140343) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! Van egy USB-s kicsi endoszkópos kamerám, amit androidos táblagépre dugnék. Az lenne nekem fontos, mivel mindkét kezem foglalt, hogy ha jó a kép, amit a kamerán látok, " SHOOT" vagy valami hangazonosításos szót kimondva tudjak fotót készíteni.

1) A gyári kamera tud ilyet, de ha rádugom a szoftvert, attól még ő a beépített kamerát használja. Át lehet ezt vhol állítani?

2) Vagy tudtok olyan szoftvert, ami képes erre?

köszi :)

(#140344) Dolphine válasza Somatom (#140342) üzenetére


Dolphine
addikt

iCsekk alkalmazásban emailes visszaigazolás van. Sárga csekk befizetésére az is tökéletes. :K

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#140345) crok válasza Somatom (#140342) üzenetére


crok
Topikgazda

Szintén iCsekk, startja óta használom, emailben visszakereshető minden, sorszámostól mindenestől. Én eleve Díjnettel integráltam szinte mindennel amire csekk van.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#140346) bhonti válasza crok (#140345) üzenetére


bhonti
tag

Így is van. Amióta van Díjnet csakis azt használom én is, elektronikusan. Dehogy csekkezek... :K

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#140347) kory24 válasza Somatom (#140342) üzenetére


kory24
őstag

Fizettem már csekket simple alkalmazással.

Alkalmazásban is vossza nézhető, illetve jön visszaogazoló email a kozponti.ertesites@posta.hu címről is, amiben mellékletként ott a sárga csekk befizetett része

[ Szerkesztve ]

(#140348) Dolphine válasza crok (#140345) üzenetére


Dolphine
addikt

+1. Én is összekapcsoltam a Dijnettel. :K

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#140349) Somatom válasza kory24 (#140347) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm! Annyira már futurizáltam, hogy van e-mail címe és tudja is használni. Szóval, ha csak a Simple -ön belül lenne visszaigazolás, az nem lenne jó, de így, hogy e-mail -ben is elküldik, azt tudom neki továbbítani.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140350) kiraly.andra válasza #30610944 (#140225) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Bocs, rossz választ adtam múltkor, mert mobilon olvastam, és néztem meg a dolgot. Mivel azonban rémlett valami, most számítógépen ellenőriztem: van "advanced" gomb, mögötte pedig a mezők szerkesztése (törlés, hozzáadás).

:a:

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.