Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141701) Somatom válasza mobilizmo (#141700) üzenetére


Somatom
veterán

Így vagyok én a GoneMAD -del. Sajnos, az sem támogatja a hálózati lejátszást. Erre való a CIFS csatolás. Ez nem OS, hanem kernel szintű, így az összes alkalmazás már helyi médiaként látja a csatolt hálózati mappát/megosztást. Sajnos azonban....

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141702) mobilizmo válasza Somatom (#141701) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Root és Havoc-OS van, hátha. Privátba nem tudod átküldeni mit kellene megpróbálni?

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#141703) atike válasza Somatom (#141699) üzenetére


atike
nagyúr

Nem nézek távolról filmet, isten ments... :)

(#141704) Somatom válasza mobilizmo (#141702) üzenetére


Somatom
veterán

Szerinted, ha tudnám, akkor ajánlottam volna pénzt a megoldásért? 4.2 -n működött, de 4.4 -nél jött a tárhely emuláció. Azóta nem tudom összehozni. Errorba fut, mert a kernel elérési útjai nem egyeznek az OS emulált elérési útjaival. Elméletileg úgy van, hogy létre kell hozni egy emuláción kívüli csatolási pontot media rw csoportjogosultsággal és azt megadni csatolási pontként. Csakhogy azt meg a SELinux vétózta meg. Az n+1. error után feladtam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141705) crok válasza mobilizmo (#141702) üzenetére


crok
Topikgazda

SELinux permissive kell legyen (su -c setenforce permissive vagy használhatsz rá appot is (SELinuxModeChanger @XDA @F-Droid @XDALabs)) és innentől visszabillentésig / restartig a banki appok lehet hasalnak majd

Magisk-on belül mount namespace -> Global kellene legyen

Legyen a kernelben cifs support (vagy legyen a kernel moduláris és legyen meg mellé a cifs modul, csak azt su -c modprobe cifs-el be kell tölteni)

Kell egy könyvtár amit elérhetnek az appok is, mondjuk csinálsz egy /sdcard/SMB -t

Majd itt le van írva a parancs amivel lehet megoldani, csak nyilván a megfelelő részeket írd át a saját SMB szervered elérése szerint, a példát idézve:
su --mount-master -c busybox mount -o username=guest,rw,noperm,iocharset=utf8 -t cifs //192.168.xxx.xxx/cifsshare /path-to-mount-in

Ha kész minden parancs, akkor a /data/adb/service.d könyvtárba mehet egy script amiben szépen le lesz vezetve a fenti dolog (lentebb ki van emelve mit kell átírni), chmod-al vagy valami értelmes file-kezelővel futásjog kell még neki (mondjuk 755):

#!/system/bin/sh
setenforce 0
su --mount-master -c busybox mount -o username=guest,rw,noperm,iocharset=utf8 -t cifs //192.168.xxx.xxx/cifsshare /sdcard/SMB
# Ha modularis volt akkor meg
modprobe cifs

Ha nincs CIFS modul hozzá se kezdj, anélkül értelmetlen.

Amúgy VPN-en is megy csak a routing legyen megoldva és legyen tűzfalszabályokon átengedve.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141706) mobilizmo válasza crok (#141705) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A Havoc-OS alatt eredetileg Moun kernellel van, de most egy pre Q verzión vagyok, ezen még sok minden kezdetleges. Azt sem tudom milyen a kernel, csak egy verzió van ott írva. Azt sem, hogy a Moun-ban van-e Cifs support, vagy hozzá modul.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#141707) crok válasza crok (#141705) üzenetére


crok
Topikgazda

mount -o remount,gid=9997 /mnt/runtime/read/emulated/0/SMB
mount -o remount,gid=9997 /mnt/runtime/write/emulated/0/SMB

Ez még lemaradt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141708) crok válasza mobilizmo (#141706) üzenetére


crok
Topikgazda

Na ezen viszont nem tudok segíteni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141709) Dr.NX válasza atike (#141703) üzenetére


Dr.NX
addikt

Én sem, nem jó a szemnek sem. :D

Elfogadom a sütiket.

(#141710) crok válasza Dr.NX (#141709) üzenetére


crok
Topikgazda

Próbáld így nézni: :Y

:DD

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141711) atike válasza Dr.NX (#141709) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD :DDD :DDD

Köszi.... :DDD

(#141712) xenoWolf


xenoWolf
csendes tag

Sziasztok!
Sorry, ha noob kérdés, próbáltam utánanézni, de sehogy sem bírom működtetni. Ha esetleg vki akár privátban segítene, mit rontok el...
Lényeg: otthoni WLAN-on böngészhetően szeretnék hozzáférni egyszerűen Win Explorerben az Androidos folderekhez (Solid File Explorer, próbáltam SMB servert setupolni). Visszafelé működik a dolog, ez vmiert nem. Kell hozzá külön app v mit kell beállítani? Private network, felderítés, Public ON, pw OFF, 128b, mind2 ugyanazon netw-ön, próbáltam anonim hozzáféréssel, jelszavassal, semmi...
Nem tudom, hol rontom el.
Előre is nagyon szépen köszönöm, örök hála! :R

[ Szerkesztve ]

Raiffeisen_számla_akár_40_ezerrel!_REVOLUT/CURVE_Reg.Bónusz,_WIN-WIN___Írj_Privát_Üzenetet_Ugyaitt_Mindenálló_U3_Samsung_MicroSD_Pendrive_ÉletGaranciával_Olcsón

(#141713) Somatom válasza xenoWolf (#141712) üzenetére


Somatom
veterán

Win, Linux, Android SMB esetén ragaszkodik a 445 -ös porthoz. Az Android viszont root nélkül nem oszt 1024 -nél alacsonyabb portszámot. Ezért nem tudsz root nélkül Androidon SMB szervert futtatni. Használj olyan átviteli protokollt (pl. FTP, Web, WebDAV), amin változtatható a port és adj meg 1023 -nál nagyobb portszámot! Pl. FTP esetén 21 helyett, a 2121 -et, Web esetén a 80 helyett, a 8080 -at szokták használni. Ezt külön meg kell adni a Wines kliensben (az URL végén :8080, illetve :2121), különben a Win a sztenderd portokat használná. A legjobb sztem a WebDAV, de nem tudom, hogy Winen azt mi kezeli.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141715) ollie válasza Somatom (#141713) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mindig rácsodálkozok (ennyi idő után nem kéne), hogy mekkora tudásod van android oldalon.

***

(#141716) crok válasza Somatom (#141713) üzenetére


crok
Topikgazda

A WebDAV-ot a sima Win intezo is kezeli, akar fel is csatolhatod meghajtokent.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141717) Somatom válasza ollie (#141715) üzenetére


Somatom
veterán

Mondjuk inkább úgy, hogy sokmindennek szaladtam már alá és akkor gugliznom kellett. :)

crok:
A gugli engem vmi Win SCP -hez vezetett.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141718) kaciokos válasza Somatom (#141717) üzenetére


kaciokos
őstag

Régen tényleg az kellett, de Win10 most már simán tud meghajtóként WebDAV elérést felcsatolni.

(#141719) crok válasza Somatom (#141717) üzenetére


crok
Topikgazda

WinSCP: nos erre is jó de nem erre lett alapvetően készítve, nevében is benne van: SCP/SFTP (Secure CoPy (SSH-t használva) / SSH File Transfer Protocol) másolásra volt alapvetően kitalálva, aztán jöttek a további lehetőségek, mint FTP, FTP over TLS, S3.. és WebDAV / WebDAV SSL..

WebDAV felcsatolása meghajtó betűjellel WIn alá: [1] [2] [3] és sose értettem miért nem használják így akiknek csak annyi kell hogy elérjék, minek a külső app - max ha sync browsing kell.. valamiért.. ugyanígy fel lehet csatolni SMB-t is, és igen, távolról is lehet, csak legyen a két végpont közt routing és legyen az esetleges tűzfalakon átengedve..

@kaciokos: régen se kellett, már a WinXP is tudta.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141720) kaciokos válasza crok (#141719) üzenetére


kaciokos
őstag

Lehet, hogy tudta, de tuti volt még valami baja, hogy mi, arra már nem emlékszem (talán nem támogatta a titkosítást?), de emiatt 3rd party appokat kellett használni.

Az SMB természetesen működik távolról is, de 10 hálózati rendszergazdából 9 tuti nem fogja engedni. :)

(#141721) crok válasza kaciokos (#141720) üzenetére


crok
Topikgazda

Enterprise környezetben annyian használják és annyi jegyem van teljesítményproblémára hogy van munkám, nem panaszkodom.. de néha ilyen Németország <=> Taiwan, közel- és távolkelet, meg EU <=> EU országok közt, bérelt vonalon.. az a protokoll nem erre van kitalálva, mégis erre használják.. agyrém..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#141722) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Normál bluetooth képes autórádióval összepárosítva a telefont milyen alkalmazásal tudom a hívott fél hangja mellett a hívó fél hangját is kierősíteni az autórádióval?

(#141723) Dr.NX válasza m.zmrzlina (#141722) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem nem az app adja át a hangot, hanem az Android.
Félve kérdezem, hogy ennek milyen gyakorlati haszna lenne?

Elfogadom a sütiket.

(#141724) m.zmrzlina válasza Dr.NX (#141723) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Félve kérdezem, hogy ennek milyen gyakorlati haszna lenne?

Van két turistabusz, és egy idegenvezető. Ez az egy idegenvezető szeretné mindkét turistabuszt átbeszélni. Ha "A" buszból felhívja "B" buszt akkor a "B"-ben lévő telefon BT-n összepárosítva "B" busz audiorendszerével kiválóan hallható. A baj "A" buszban van mert az ő hangját az "A" busz audiorendszere nem hangosítja ki. Erre a problémára keresek megoldást.

(#141725) atike válasza m.zmrzlina (#141724) üzenetére


atike
nagyúr

"Van két turistabusz, és egy idegenvezető" :Y

Az komoly.

Beszéljen az A buszon egy mikrofonba az A busz hangrendszerére és mellette egy időben egy telóba is ami megy a B busz hangrendszerére... :)

(#141726) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Vagy úgy is fel tudom tenni a kérdést, hogy BT headsetet össze lehet-e párosítani egyszerre a telefonnal is és az autórádióval is? És fog-e szólni a headset mikrofonja az autórádióban?

(#141727) m.zmrzlina válasza atike (#141725) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Beszéljen az A buszon egy mikrofonba az A busz hangrendszerére és mellette egy időben egy telóba is ami megy a B busz hangrendszerére...

Ez az amit el szeretnék kerülni. Nem tudod milyen béna tud lenni egyik-másik ember egy eszköz kezelése közben is nem hogy kettőnél

Azt még el tudom képzelni, hogy a telóra ráapplikálok egy BT mikrofont (ha létezik ilyen) amit A busz rendszerébe kapcsolok

[ Szerkesztve ]

(#141728) atike válasza m.zmrzlina (#141726) üzenetére


atike
nagyúr

Elvileg a multipoint headset pont erre van - azaz egy headset több (kettő) eszköz...

(#141729) svgyula válasza m.zmrzlina (#141724) üzenetére


svgyula
addikt

A megoldás egy különálló erősítő lehet. Ennek a hangját az egyik hangszóró mellé rakott telefonnal átvinni a másik buszra. Szerintem ez a legegyszerűbb opció. A saját hangodat eleve a gerjedés megakadályozása miatt nem kapcsolja a saját erősítőre a rendszer. Sok régebbi telefonnál még így is volt vízhangos beszélgetés. Pedig ott csak a mikrofon volt rosszul elhelyezve.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#141730) Dr.NX válasza atike (#141728) üzenetére


Dr.NX
addikt

A Plantronics honlapja szerint sajnos nem erről van szó:
Multipoint technology enables you to pair and connect your headset to two different Bluetooth audio devices at once. Note that you will not be able to use two devices simultaneously; instead, the benefit is that you will be able to answer an incoming phone call from either device using the headset.

Elfogadom a sütiket.

(#141731) atike válasza Dr.NX (#141730) üzenetére


atike
nagyúr

Jogos. Én néztem be.

(#141732) darvinya válasza m.zmrzlina (#141727) üzenetére


darvinya
titán

Szerintem halott elképzelés BT-s megoldás, a 10m-es korlát könnyedén lecsökkenti kaszni, emberi test, stb.
Erre rádiósat szoktak alkalmazni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141733) m.zmrzlina válasza svgyula (#141729) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

. A saját hangodat eleve a gerjedés megakadályozása miatt

Ráadásul azt is meg kell akadályozni, hogy "B" busz telefonjának mikrofonjából ne kerüljön vissza "A" buszba a hang. Ajjaj... van itt feladat, nem kevés. :F

(#141734) Somatom válasza darvinya (#141732) üzenetére


Somatom
veterán

Láttál te már túristabuszt? Az idegenvezető elöl ül, a fejegység mellett. A másik busszal pedig GSM -en beszél, nem kékfogon.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141735) m.zmrzlina válasza darvinya (#141732) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Első körben PMR rádióban gondolkoztam. Sajnos az egy mindenki számára nyitott frekvenciasávot használ ezért egy nagyvárosban gyakran alig találni szabad csatornát. A bérelt frekvencia megint nem játszik. Egyrészt azt sem garantálja senki hogy valaki nem kalózkodik bele, másrészt külföldön is kellene működnie ode meg nem ad engedélyt az NMHH. Szóval rádió is kilőve.

(#141736) darvinya válasza Somatom (#141734) üzenetére


darvinya
titán

Az is egy megoldás.

m.zmrzlina

Kódolt rádiózással kell ezt megoldani, mint nagy építkezésen lévők.
Ott sem lehet darust csak úgy zargatni.
Mivel mindenhol van szabadsáv, ezzeket könnyedén arra állíthatóak.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#141737) karldergroße


karldergroße
senior tag

Sziasztok, olyan mobilos bevásárlólistát keresek, amelyet Windows-OS felületen illetve internetes honlapon is lehet szerkeszteni, azzal szinkronizálni, ahol lehet törölni az olyan előre bevitt árucikkeket, amelyek nem kellenek. Megpróbáltam a listonic-ot, sokat tud, de ragaszkodik pl. ahhoz, hogy az első kategória a babaápolás legyen,ami nekem nem kell.

(#141738) azka79 válasza karldergroße (#141737) üzenetére


azka79
aktív tag

Google Keep

(#141739) dugynok válasza karldergroße (#141737) üzenetére


dugynok
senior tag

Google Shoppinglist weboldal

[ Szerkesztve ]

(#141740) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan alkalmazás, mely képes más alkalmazás megjelenítését tükörképbe fordítani? Pl.: CamSam képét, melyet így kivetíthetek a kocsi szenvedőjére (fóliám van hozzá, ami visszatükrözi) ?
Vagy ez lehetetlen?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#141741) flash-


flash-
veterán

Olyan email alkalmazast keresek ahol meg lehet adni hogy xy feladóktól érkezó levelekre ne jelezzen illetve azokat a leveleket más mappába tegye
Blu mailben egyébként ez lehetséges?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#141742) vgyuri válasza flash- (#141741) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha gmail-t használsz, akkor szűrővel ez szerver oldalon megoldható.

(#141743) Somatom válasza HoTaZo (#141740) üzenetére


Somatom
veterán

HUD módnak hívják (Head Up Display). Talán widget szerkesztővel össze lehetne hozni, de sztem nem jó ötlet.
1.: Minden másra használhatatlan lesz a teló, mert a kijelző nem feléd néz. Egy személyautó szélvédőn jól mutat, de a kamion szélvédője túl meredek hozzá, nagyon ki kell fordítani a telót.
2.: Nem kéne mutogatni a CamSAM -et, mert épp most szigorítottak a szabályokon és több országban tiltják a kamerákra figyelmeztető módszereket.
3.: Nem látom igazából értelmét, mert a CamSAM -ben sztem pont az a jó, hogy hanggal is figyelmeztet.
Nálam ugyanazon fut, mint a média, így figyelmeztetéskor a médialejátszás szünetel. Egyébként floating widget módban futtatom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141744) Dr.NX válasza Somatom (#141743) üzenetére


Dr.NX
addikt

De nem is írta, hogy a szélvédőre szeretné kivetíteni! :P

:DDD

Elfogadom a sütiket.

(#141745) Bozek válasza Dr.NX (#141744) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azon nevetsz, hogy nem tudsz olvasni?:D

(#141746) HoTaZo válasza Somatom (#141743) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az megvan, hogy HUD, így rendeltem a fóliát.
1. Csak a kocsiban használnám. Habár, a Volvóban a vészfék asszisztens jelzőfénye fölé pont jól állna (meglátod, ha megint büntetnek ;) ), de a kamionban több mindenre használom, ezért kézközelben kell lennie. Kocsiban csak erre használom a céges telót.
2. A fent említett okból csak otthon lenne használva. Van benne jelző minta váltási lehetőség vagy Dark mód.
3.Éppen ez az, hogy jelez és reflexszerűen ránézek (hiba, aláírom). Amúgy csak egy gondolat volt, felmerült bennem, hogy odaírom, hogy hülye ötlet-e?

(#141744) Dr.NX : Pedig de! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#141747) Somatom válasza HoTaZo (#141746) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem első körben írj a fejlesztőnek, hátha vevő rá!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141748) Somatom


Somatom
veterán

Szivat a MiX. Be akarok lépni a Gdrive -omba, erre elém tol egy pontösszekötögetős játékot. Mindíg is útáltam, biztos, hogy a MiX -ben sem adtam meg mintát. Valahogy meg lehetne kérni arra, hogy hagyjon békén ezzel a dedós összekötögetősdivel?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#141749) Elemental válasza Dr.NX (#141744) üzenetére


Elemental
addikt

Szélvédőre még csak-csak, de amit ő szeretne... :)

(#141750) Viktor0610 válasza Somatom (#141748) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy látom, nem.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.