Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138701) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok! Már egy ideje bosszant a dolog, de most már mindenképp szeretném megkérdezni tőletek: a Gmail nagyon ritkán jelzi az új emaileket, de ha bekapcsolom a kijelzőt a telefonon, akkor rögtön "megérkeznek". A gmailt már betettem a kivételek közé az akkumulátoroptimalizálásnál, hogy ne lője ki a teló, de nem segít.
Van erre megoldás?

(#138702) crok válasza Melorin (#138701) üzenetére


crok
Topikgazda

Még mindig Mido AEX-el? Logout blogom > F3 keresés "Google Play services app" leírás > Google Play Services app kilövése után töröld az adatait az appnak, majd a frissítéseit is.. majd restart. Legtöbbször megoldja, általában egy-egy "szuboptimálisan" sikerült frissítés miatt csinálja vagy ugye a ROM-ok optimalizációja (de azt már kizártad).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138703) nyisziati válasza Melorin (#138701) üzenetére


nyisziati
veterán

MIUI?
Ott úgy emlékszem a háttérfolyamatok korlátozását is ki kell kapcsolni.

(#138704) Melorin válasza crok (#138702) üzenetére


Melorin
addikt

Igen, Mido AEX. A google play szolgáltatások kényszerleállítása inaktív. Amikor rányomok, hogy frissítések eltávolítása, azt írja nem sikerült.

(#138705) crok válasza Melorin (#138704) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor csak adatok törlése és restart és próba.

Lehet nem volt a GApps telepítése óta frissítés és pont a GApps-ban levő verzió bugzik. Akkor még annyit tehetsz (ha az adatok törlése + restart után se javul meg) hogy szedsz egy mai GApps zip-et és flash-eled (takarít magától) utána Dalvik/ART cache törlés és vissza a rendszerbe és próba megint.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138706) Melorin válasza crok (#138705) üzenetére


Melorin
addikt

08/27-es kiadású Gapps-t tettem rá a telómra. Előtte egy 2018-as verzió volt, azzal is ugyanez volt a helyzet az emailfrisítéssel kapcsolatban. Most reseteltem a telót és figyelem mi történik.

(#138707) kidnou válasza Melorin (#138701) üzenetére


kidnou
senior tag

Újabban nálam és páromnál is ezt csinálja. Sőt a spam mappába rakott leveleket sokszor meg se mutatja, hiába van ott

(#138708) seger válasza atike (#138700) üzenetére


seger
addikt

Note9. Android 9.
Gyári blokkolás blokkol, csak a híváslistában megjelenik, és azt nem szeretném!

(#138709) atike válasza seger (#138708) üzenetére


atike
nagyúr

Azt nem ismerem... EMUI / MIUI gyári megoldásánál kapcsolható, hogy legyen-e értesítés vagy ne... Ha nem, akkor csak a blokkoló programon belül lehet látni, hogy mit blokkolt.

(#138710) mobilizmo


mobilizmo
Topikgazda

Nah, ha valaki jól működő hívás rögzítőt keres (mindkét oldal nagyon jól hallatszik), ami ráadásul a hangfájlokat a kapcsolat neve szerint tárolja, ajánlom a SKVALEX Magisk modult. Apró szépséghibája, hogy fizetős, árát nem tudom (14 nap trial). Custom rootolt pie-on tesztelve.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#138711) zhorvath válasza MikeWazowski (#138699) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A YouTube-on az értesítés beállítások között nincs ilyen lehetőség. Mondjuk én nem is tudom, hogyan lehetne figyeltetni egy jövőbeni feltöltést.

(#138712) Probert75 válasza mobilizmo (#138710) üzenetére


Probert75
addikt

A root miatt megy, az érintetlen pitén szerintem ez sem.

(#138713) crok válasza mobilizmo (#138710) üzenetére


crok
Topikgazda

3590.- és csak root-al (ezé'nem is ajánlottam még)

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138714) Oldman2 válasza crok (#138713) üzenetére


Oldman2
veterán

Közben olcsóbb lett... már csak 3.590 HUF.
:R

(#138715) Luissimo válasza Oldman2 (#138714) üzenetére


Luissimo
veterán

Mièrt?
Ö mennyit irt?

(#138716) crok válasza Luissimo (#138715) üzenetére


crok
Topikgazda

3690-et, elírtam, szerkesztettem.. csak ő azt még nem látta mert gyors(abb) voltam.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138717) Luissimo válasza crok (#138716) üzenetére


Luissimo
veterán

Hacsak ugynem... 😃

[ Szerkesztve ]

(#138718) MikeWazowski válasza zhorvath (#138711) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Hát igen, pedig jó lenne. Azért nagyon szépen köszönöm! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#138719) Fall-N válasza MADcat (#138693) üzenetére


Fall-N
veterán

Azért abban igaza van, hogy a gördülékeny működésről messze vannak ezek a banki vackok. Az Erste is amit én használok, minden csak nem fürge. Az összes funkció sem érhető el, ami böngészőből igen. A sablon kezelés is vacak, alig tudtam egy általa önkényesen elmentett sablont kitörölni, amit egyetlen egyszer kellett használom évekkel ezelőtt, amikor utaltam pénzt egy volt munkahelynek a szerződés lejárta után.

Úgyhogy kár pörögni a témán, mint majdnem mindenből itt sincs kiemelkedő magyar banki alkalmazás. Az meg külön vicc, hogy lassan 2020 lesz, de az NFC-s fizetés szinte nem létezik.

(#138720) MADcat válasza Fall-N (#138719) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Látod. Te máris több példát felhoztál mi a probléma. Még ha kicsit felszínesen.
De az hogy "szar és kész". Az nem érvelés.

Amúgy a témához. A Budapest Bank appja nekem tetszik, mindent el tudok intézni, ami nekem szükséges. Utalás, limitek, kártya műveletek stb...

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#138721) Somatom válasza MADcat (#138720) üzenetére


Somatom
veterán

Az Erste -é csak Forintos bankszámlát kezel. Az Eurós egyenlegét megjeleníti, de semmilyen tranzakció sem indítható. Webes felületen viszont síma ügy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138722) turbulencia8 válasza Fall-N (#138719) üzenetére


turbulencia8
őstag

En ketszer hasznaltam eddig az Erste appjat nfc-s fizetesre, egyszer mukodott nagy nehezen, egyszer nem. A Simple sokkal jobb, azt sokszor hasznaltam, csak nem szerettem feltoltogetni, es kisse draga mulatsag a virtualis kartya.

(#138723) kory24 válasza turbulencia8 (#138722) üzenetére


kory24
őstag

Én soksor használom Erste érintős fizetés és sose volt még gondom.
Akár turbo fizetéssel akár sima nfc fizetéssel....

[ Szerkesztve ]

(#138724) Somatom válasza kory24 (#138723) üzenetére


Somatom
veterán

Egyik ilyen szolgáltatást sem tudom igénybe venni, mert mindegyiknek feltétele a Forintos számla. :W

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138725) turbulencia8 válasza kory24 (#138723) üzenetére


turbulencia8
őstag

Koszi az infot, majd meg probalgatom! A Blackberry K1-en ket szintu feloldas van, a rendszegazdai szinthez kulon jelszo is kell, szerintem emiatt benazik a dolog. Amugy van extra koltsege az nfc-s fizetesnek az Erstenel?

(#138726) ollie válasza turbulencia8 (#138725) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nincs semmi költsége, és valóban, simán működik.

***

(#138727) consono válasza ollie (#138726) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, nekem sincs bajom vele, egy hónapja napi szinten használom. Én mondjuk a mobilappot is megvédem: amióta megvan nem kell előszednem a gépet a bankoláshoz, mert amit én használok, azt mind tudja. Lassú? Igen. :) A weboldaluk is lassú, mióta ilyen "reszponzív" lett...

"In God we trust. All others must bring data"

(#138728) F.E.K.. válasza crok (#138713) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Heh, réges-régen használtam (még 2014.11.12 a nyugta ;)), akkor volt 2 500Ft, csak telefon csere után nem volt többet kompatibilis.

Most felraktam, licensz ellenőrzés --> bekérte a transaction Id-t --> elfogadta a régi vásárlást :D

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#138729) crok válasza F.E.K.. (#138728) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, a weboldalon le is írja hogy lehet a régi Transaction ID-val új licenszt kérni. Csak az összeg számomra kissé soknak tűnik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138730) fclub


fclub
tag

Sziasztok!
A legutóbbi biztonsági frissítés óta nagyon megugrott az akkufogyasztásom (Mate 20 Lite).
A Carrier Services nevű alkalmazás többet fogyaszt, mint az összes többi együttesen.
Nem tudom, hogy ez most jött le a frissítéssel vagy már előtte is volt, csak nem tolt ekkora fogyasztást, minden esetre törölni v. tiltani nem lehet.
Tudja valaki, hogy miért kell, vagy egyáltalán kell-e nekem ez az alkalmazás? :)
Ha kikapcsolom az engedélyeket és letiltom az adathasználatot, azzal nem okozok valami nagy bajt? És egyáltalán az megoldhatja a brutális fogyasztás problémáját?

(#138731) bexinho23


bexinho23
őstag

Üdv!

Keresek egy alkalmazást, ami kimutatja az autóban lévő akku feszültségét úgy, hogy az (szivartyújtóba dugott) autóstöltőre van csatlakoztatva a telefon.

Korábban egy xiaomi transmittert használtam, és annál a gyári app mutatta az értékét, viszont most töltőadaptert váltottam, ami csak töltésre szolgál, de akku ellenőrzése céljából szükséges látnom az értéket (korábban generátor problémám volt).

Ti mit ajánlanátok?

(#138732) F.E.K.. válasza crok (#138729) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Annak idején ez volt az egyetlen olyan program ami nálam rendesen működött, így akkor nem bántam meg.

Most meg.. nos, majd meglátjuk.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#138733) crok válasza bexinho23 (#138731) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez csak töltőadapteri támogatással ment (Roidmi-d volt?). A telefonod max. azt tudja megmondani hogy az USB portján hány voltot tud mérni a PMIC. Úgyhogy én egy olyan szivargyújtótöltőt ajánlanék ami eleve kiírja hogy a szivargyújtó porton hány voltot mér (meg ezek szokták tudni mutatni azt is hogy az USB töltőportján hány amper áram folyik, etc). Alin ez ilyen párszáz forintos tétel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138734) bexinho23 válasza crok (#138733) üzenetére


bexinho23
őstag

Igen, roidmi volt. Csak sajnos állandóan kiment a biztosíték pár hetente... hiába próbáltam egy másik roidmi-t, ugyanez volt. Egyszerűen nem szorult a foglalatba, és mindig mozgott... A mostanit aliról rendeltem (ugreen), nagyon minőségi, és fél év alatt egyszer sem csapta ki a biztosítékot. De lehet rendelek egy kijelzőset, aztán alkalmanként rámérek egy bedugással. De ez meg elég macera lesz, és ismerve magamat, nem fogom használni.

(#138735) crok válasza bexinho23 (#138734) üzenetére


crok
Topikgazda

Macera? Hagyd benne a kijelzőset aztán kész is vagy.. vagy nem teljesen értelek. A Roidmi meg azért mozgott mert (ugyan nem tudom milyen kocsi, de) a leírásai Internetszerte tele vannak azzal, hogy nézd meg hogy milyen a szivargyújtóaljzatod mert kb. két fajta kialakítás van és csak az egyikkel működik jól (mert abba illik jól).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138737) atike válasza #20749568 (#138736) üzenetére


atike
nagyúr

A wallet az érdekes...? Ha igen, akkor itt leírják: [link]

(#138738) crok válasza #20749568 (#138736) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha szerencséd van akkor Helium és|vagy adb parancsok kézzel (de ahogy nézem decomp után.. nincs szerencséd). Vagy a Google saját Backup Manager CLI-je de az előbbi ok miatt szerintem az se fog menni (ebben a Logout blogomban keress arre, hogy "Google mentés kényszerítés").

De a beépített (beta?) Sync Chain nem jó? Az export-import-ja csak bookmarkokat tud egyelőre.. + a Wallet amit írtak előttem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138740) CB


CB
senior tag

Tiszteletem!

Tudnátok ajánlani olyan programot, ami kikapcsolt kijelzőnél mutatja az időt, és az üzeneteket? Csak olyan progi édekelne, ami reklámmentes, pro verzió.
Samsung Note Edge, amoled kijelző.

Köszönöm.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#138741) zhorvath válasza CB (#138740) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Nem tud olyat a telód, hogy always on display? Általában az amoled kijelzős telefonokban van ilyen opció. Nekem van (nem Samsung) és mutatja az órát, az olvasatlan üzenetek számát, stb.
A Play áruház is tele van ilyen alkalmazásokkal. Keress rá, hogy always on display!

(#138742) dzsi23


dzsi23
addikt

Sziasztok!
Látom, hogy korábban felvetődött itt is a probléma, miszerint a Facebook Messengerből eltűnt a "Hivatkozás létrehozása" menüpont, ami (ahogy a neve is mutatja) arra szolgált, hogy létrehozzon egy hivatkozást/parancsikont a telefon kezdőképernyőjén, amire rábökve, egy konkrét ismerős "chat-fejét" egyből megnyitja, és nem kell végigfutni a "Messenger megnyitása -> beszélgetés megnyitása -> jobb-felül 'i' ikon -> jobb-felül 3 pötty -> Chat-fej megnyitása" útvonalon. Sok emberrel kommunikálok Messengeren, így számomra ez volt az egyik leghasznosabb funkció az egész Androidban.
Talált valaki erre megoldást? Létre lehet valahogy hozni ilyen parancsikonokat? :U

(#138743) Jank válasza Somatom (#138721) üzenetére


Jank
tag

Budapest Bank app. tényleg jó. Fürge, gond néküi, a napi bankoláshoz teljesen elegendő. NFC fizetés , QR kód beolvasás a csekk fizetésnél, limit módosítások, pénz mozgatás saját és idegen számlák között, lekötés stb..... a pc klienset már nem is használom.

(#138744) CB válasza zhorvath (#138741) üzenetére


CB
senior tag

"Nem tud olyat a telód, hogy always on display?"
Sajnos nem találtam ilyet.
"A Play áruház is tele van ilyen alkalmazásokkal."
Tudom, hogy televan, de olyat keresek, amit már kipróbáltak, jól működik.
Nem akarok össze vissza telepítgetni, meg törölni, főleg pénzért vett progikat.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#138745) Somatom válasza Jank (#138743) üzenetére


Somatom
veterán

Kezeli az Erste -s számlákat? :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138746) Bozek válasza szabi__memo (#138686) üzenetére


Bozek
nagyúr

Megmutatnád azt az alkalmazást, amit te írtál? Vagy csak fröcsögsz úgy, hogy egy sor kódot nem gépeltél még le?

(#138747) tutuhawer


tutuhawer
őstag

Szevasztok. Keresek olyan alkalmazást amivel tudok Bluetooth eszközön billentyű kiosztását módosítani. Van e ilyen megbízható keyboard mapping program? Segítsetek kicsit légyszi.

Xperia 1, legújabb Android
Logitech M535 egér és K380 billentyű van.

GTA San andreasban akarom használni, illetve bármit, hogy ne porogjon a kamera.
Előre is köszönöm

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#138748) Somatom válasza tutuhawer (#138747) üzenetére


Somatom
veterán

External Keyboard Helper pro
Esetleg próbáld ki előbb a demo verziót!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138749) kuksa90


kuksa90
őstag

Sziasztok!

Ha már bank... az alkalmazás (CIB) nem enged képernyőmentést készíteni érthető okból. Viszont szükségem lenne vámigazoláshoz a képernyőképre. Hogyan lehetne mégis megkerülni a védelmet?

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#138750) vgyuri válasza kuksa90 (#138749) üzenetére


vgyuri
őstag

Másik telefonnal lefotózod. Billentyűkombinációval sem engedi? Pl. Power + hangerő le?

A CIB alkalmazás az itt korábban felsoroltak közül szerintem a leggyengébb, pár alap funkció érhető el csak benne. Weboldaluk sem sokkal jobb, az asztali kliensben van csak az összes funkció, pl. csoportos beszedési megbízás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.