Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138201) WhiteWalker válasza D1L1ZS (#138196) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nincs MicroG regisztráció a fiókok között , ezért nem tudok kilépni :W

(#138202) zeon.hu válasza WhiteWalker (#138201) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Alkalmazást írt!
A fiókok között google fiók az is, csak más az ikonja.

#?*@&!

(#138203) WhiteWalker válasza zeon.hu (#138202) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Olvasni tudok! De nem fogok screenshotot készíteni milyen fiokok vannak , csakhogy bizonyitsam , hogy nincs MicroG fiók a fiókok közt, MIUI romon volt , AOSiP romon nincs.

De hogy képtelenek egy nyamvadt kijelentkezés gombot bele programozni a YT vancadbe hát k.idegesítő.

Annyi , hogy amit használok YT vanced , az Magisk modul.

[ Szerkesztve ]

(#138204) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Üdv.
In app payment mindenképpen Ft vagy van kártya/bármilyen mód hogy ne az legyen?
Köszi

(#138205) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#138203) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Öhm, szerintem a sima Google fiókból sem lehet kijelentkezni a fiók törlése nélkül, szóval szerintem ez nem bug, hanem feature.

Nálam appként van feltelepítve a Vanced és a MicroG is, és két Google ikonos van a fiókok részen. Az egyik "régi" Google logós. Gondolom, az a MicroG.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#138206) Viktor0610 válasza szabi__memo (#138204) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem, ez miért számít? :U

Olyan a pénznem, amilyen a bankkártya "mögötti" számláé.

Samsung Galaxy A54

(#138207) S e t h válasza ollie (#138184) üzenetére


S e t h
nagyúr

Akkor elgondolkodom, hogy újra aktíválom a Dropbox fiókomat.
Köszi!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#138208) szabi__memo válasza Viktor0610 (#138206) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

1. Az ár miatt számít
2. Én nem így látom, eurós simán forintot akár levonni

(#138209) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#138205) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Nálam appként van feltelepítve a Vanced és a MicroG is, és két Google ikonos van a fiókok részen. Az egyik "régi" Google logós. Gondolom, az a MicroG."

MIUI felületén pont így használtam ahogy írod.
Aztán valamiért Magisk modulkent tudtam csak belépni itt az AOSIP romon... Jött egy ilyen hülye ötletem , hogy de jó lenne belépni és a feliratkozott oldalakról jönne az értesítés , stb... Nah ezt meguntam , aztán most meg nem tudok kilépni :W
Nah mindegy , majd törlöm az egész YT vanced appot aztán felrakom még egyszer...

[ Szerkesztve ]

(#138210) zeon.hu válasza WhiteWalker (#138209) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Vanceden belül fiókváltás - fiókok kezelése/kijelentkezés?

#?*@&!

(#138211) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
A Google Fotók appot nem akarom használni, le is tíltottam, de folyton feloldja magát, és fut a háttérben.
Hogy tudom végleg likvidálni a telefonomról?

(#138212) WhiteWalker válasza zeon.hu (#138210) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ott sincs logout opció...Mindegy töröltem az app beállításait most jó.

Viszont állandóan , minden indításkor bedobja az ablakot , hogy valamelyik gugli fiókkal lépjek be :W
Azt az erőszakos mindenit , nem , nem akarok belépni egy fiókkal sem :W

[ Szerkesztve ]

(#138213) kidnou válasza WhiteWalker (#138212) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem tudom nálad miért csinálja, nekem telepitéskor kérte csak, azóta egyszer se kérte a bejelentkezést

(#138214) canniball válasza canniball (#138199) üzenetére


canniball
nagyúr

Megtaláltam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#138215) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A Google Naptárban egy adott megosztott naptárnál szeretném, hogy a meghívottak e-mailt kapjanak, ha módosítás van a naptárban. Elvileg így be van állítva, de nem kapnak e-mailt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#138216) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Az Androidos Gmail alkalmazás nem tudja megjeleníteni a Dropboxon megosztott PDF fájlokat. Akár a hivatalos "Dropbox for Gmail" kiegészítőt használom, akár csak beszúrom a megosztás címét, az eredmény ugyanaz: "Cannot display PDF (filename.pdf is of invalid format)".

A fájl maga rendben van: megnyitható bárhol, ha csatolmányként küldöm, illetve a levélben is, ha számítógépről vagy Apple eszközről nézem. Android eszközön én magam sem tudom megnyitni az elküldött levélben. A levél egyébként számítógépen születik, ha ez számít valamit.

A kiegészítő és a sima megosztás is egy "?dl=0" végződésű linket generál, ezért kipróbáltam "?dl=1" módosítással. Ez elvileg kikényszeríti a letöltést és csak utána nyílna meg a PDF. Az eredmény ugyanaz, bár egy kicsit más üzenettel: "Cannot display PDF (filename.pdf cannot be opened)".

Nem tudom, hogy a Gmail alkalmazás milyen módon nyitná meg a fájlt, de ugyanaz a link a Chrome böngészőben (ugyanazon az eszközön) jól működik, így arra gondolok, hogy a Gmail nem a Chrome-ot hívja meg a link kezeléséhez.

Nálam nincs fent külön PDF olvasó alkalmazás, a Drive nyitja meg az eszközön lévő PDF fájlokat. Kíváncsiságból töröltem a hozzárendelést (defaults) a Drive alkalmazásnál, de ekkor is ez nyitja meg(?). A probléma persze elsősorban nem az, hogy én nem tudom megnézni a saját elküldött leveleimbe ágyazott anyagokat, hanem az, hogy a fogadó félnél nem megy a dolog. Nyilván nem megoldás azt javaslom egy csomó embernek, hogy a kedvemért cserélje le a Gmail alkalmazást valami másra, így nem tudom, mit lehet ezzel kezdeni.

A problémára keresve elsősorban Dropbox fórumokban van pár találat, én magam is írtam nekik, de elhajtottak, hogy ez Android Gmail hibának tűnik (és szerintem igazuk van).

Örömmel vennék néhány önkéntest, aki nem Gmailt használ a telefonján, hogy megtudjam, más levelezőkliensekben mi történik. És persze bármilyen ötlet jól jönne arra, mi lehet emögött. A megoldás részemről jelen pillanatban nem nagyon lehet más, hogy nem használom tovább a Dropboxot, nem is okozna túl nagy fájdalmat, de azért szeretném kideríteni, hol a hiba oka.

:a:

(#138217) k850 válasza kiraly.andra (#138216) üzenetére


k850
addikt

Kipróbáltam. ES File Explorerrel a Dropbox felhő tárolóból, a publikus mappából társítottam egy PDF fájlt a Gmailhez, majd küldés. A címzett megkapta a letöltési linket, az Opera böngésző meg tudta nyitni.
Lehet, hogy nem erre gondoltál?

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#138218) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Miért nem jelennek meg arcok?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#138219) tylerddd válasza tylerddd (#138215) üzenetére


tylerddd
veterán

Közben kiderült, hogy ezek a beállítások az én személyes értesítéseimre vonatkoznak, nem a naptárt használókéra összességében. Nekik saját maguknak kell beállítani ezeket. Mondjuk azt nem tudom, hogy milyen jogosultság mellett működik így, mert minden meghívott teljes hozzáférést kapott létrehozásra, módosításra stb.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#138220) kiraly.andra válasza k850 (#138217) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Én számítógépen írom a leveleket, te mobilon csináltad (társítás = megosztás?), de az eredmény szempontjából ez jelenleg szerintem mindegy. Esetedben a fogadó oldalon az Opera van hozzárendelve a HTTP kezeléséhez, az én esetemben valami más.

Azóta tovább ástam, és egyértelmű, hogy a "Drive PDF Viewer" nyitotta meg nálam (és talán a címzettjeimnél is) a levélben lévő linket. Mivel ilyen nevű alkalmazás nincs(!) a telefonomon, a Drive-nál töröltem a társításokat, és utána már rákérdez a Gmail, hogy mivel mutassa. Ha ekkor azt mondom, hogy a Chrome, akkor a böngészőben jön a Dropbox webes felülete, és ott a fájl.

Ettől még persze ott a hiba a rendszerben, és a társítások törlése már simán az a kategória, amit az 1.0-ás felhasználó nem tud megcsinálni. De miért is kellene, ha egyszer a Drive PDF Viewer nyilván arra való, hogy PDF fájlokat jelenítsen meg. Ha az első alkalommal jön a kérdés, sok esetben nem könnyű választani, mert általában nem látszik, mi is az aktuális feladat. A levélben az látszik, hogy Dropbox PDF: ezt mivel jobb megmutatni, egy PDF kezelővel vagy egy böngészővel? Én az elsőt választottam, vélhetően nem vagyok egyedül.

:a:

(#138221) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Új telefonra költözés után, hogy tudom a gboardba eddig bepötyögött új szavakat áttenni az új telefonra?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#138222) k850 válasza kiraly.andra (#138220) üzenetére


k850
addikt

Most már kezdem sejteni, hogy mi a gondod.
Valóban az lenne logikus, ha egyből egy PDF olvasó nyitná meg. Nem ismerem háttérben milyen internetes protokollok zajlanak le, egy szakértő biztos tudná.
1.0 felhasználó (informatikai analfabéta) hát igen, az sok türelmet kíván!
😁
Kellemes meglepetés az FBReader is megnyitotta Gmailből ! 👏

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#138223) kiraly.andra válasza kiraly.andra (#138220) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Az ördögi ebben a helyetben az, hogy ha fel is rakok egy PDF kezelőt (Adobe Acrobat, mos próbáltam), a Gmail-ben kattintva ez nincs a felajánlott alkalmazások között, vélhetően azért nem, mert a levélben egy URL van. Hogy annak a vége PDF, az ilyenkor (ezek szerint) még nem számít, csak akkor lenne szempont, ha már letöltöttem volna a fájlt, és meg akarnám nyitni.

Tehát még azt a viszonylag egyszerű dolgot sem ajánlhatom a fogadó félnek, hogy telepítsen bármi ilyesmit miattam. Ez nem lenne megoldás a helyzetre.

:a:

(#138224) darvinya válasza kiraly.andra (#138216) üzenetére


darvinya
titán

Email-ben link, az link, függetlenül mi van mögötte, nincs élőnézete.
Ha levélbe csatolod mellékletként, akkor már van élőnézete.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138225) chungee


chungee
addikt

Estét!

A kamera ikonom eltűnt :( Hogyan tudom előkeríteni:F

(#138226) kiraly.andra válasza darvinya (#138224) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Logikusan hangzik, bár az sem tűnik megoldhatatlannak, hogy figyelembe vegye, mi van az URL végén. És mintha ez számítana is: ugyanazt a fájlt megosztottam Google Drive-on keresztül is (nem csatolva, hanem linkként). A Gmail alkalmazás ekkor a Chrome mellett a Drive-ot ajánja fel lehetséges megtekintőként, nyilván azért, mert az URL erre utal.

Kiválasztottam hát a Drive-ot, és azt is megadtam, hogy mostantól mindig ez legyen az alkalmazás. Miért is ne, egy Drive fájlt mutasson meg a Drive, ő a szakember. Ezután megnéztem újra az első levelemet, benne a Dropbox megosztással, megnyomom ... és jön automatikusan a "Drive PDF Viewer"! Miközben itt korábban direkt nem adtam meg alapértelmezettet. Hogy mégis azzá vált itt is a Drive, az szerintem azt jelenti, hogy a típus jelen esetben "URL + PDF" volt.

Összegzés: a Drive PDF Viewer hibája miatt minden online PDF fájlt alapértelmezetten a Chrome-ban kell megnézni. Vagy figyelni, és minden alkalommal azt az alkalmazást választani, amelyik épp a legjobb, és soha nem rányomni az "Always" opcióra.

:a:

(#138227) domerator


domerator
veterán

Sziasztok.

Outlookot hol kell beallitani hogy ne push modban szedje le az uzeneteket, hanem momdjuk csak 15 percenkent?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#138229) darvinya válasza kiraly.andra (#138226) üzenetére


darvinya
titán

Írásodban van egy kis hiba.
Google Drive és GMail ugyanaz (szinte).
Így email-be g.drive-ból beillesztett link-et a gmail megjeleníti, ha fogadó fél gmail-es és már egyszer bejelentkezve meglátogatta Te g.drive -odat.

Online file nem file, csak link és ehhez kell letöltő és megjelenítő.
Emiatt használok Adobe PDF reader/WPS Office app-ot, mert az elintézi a letöltést és megmézést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138230) domerator válasza DarkAvalon (#138228) üzenetére


domerator
veterán

Ugy erted hogy az Outlook csak pushban tud mukodni?

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#138232) domerator válasza DarkAvalon (#138231) üzenetére


domerator
veterán

:R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#138233) pube111


pube111
senior tag

Keep ben hogy lehet jegyzetet megosztani? Beállításokban be van kapcsolva a megosztás, de nem találom sehol.

Szerk:
Megvan.

[ Szerkesztve ]

(#138234) Depression


Depression
veterán

Hali!
Eddig a cm browserrel nagyon elégedett voltam, és a kedvenc része a saját lejátszó, ami a böngészőben nézett videóknál is elérhetővé tette, hogy teljes képernyőnél bal oldalt fel/le hűzással fényerőt állítsak, jobb oldalt ugyanígy média hangerőt.
Sajna a böngészőnek viszont most már komoly problémái vannak, így keresek egy másikat a fenti videós képességekkel, vagy módot, hogy ezt valamelyikben el tudjam érni.
Az alapértelmezett videólejátszó kiválasztása, amit a neten találni, nálam nem működik, konkrétan nincs is olyan menüpontom.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#138235) kisspall válasza Depression (#138234) üzenetére


kisspall
aktív tag

Az UC Browser tud ilyet. A legtöbb videót le is tudja tölteni. Át is adható a lejátszás pl. MX Playernek.

(#138236) S e t h válasza aelod (#138221) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nagyjából csak a User Dictionary Plus alkalmazással.
Bár van bennem kétely azt illetően, hogy az eddigi szavaid megjelennek-e benne, de egy próbát megér.
Én fr után az első app amit felteszek, mentést rakom vissza és a gboard látja is az összes szót, de azt nem tudom, hogy ha te most felteszed, akkor látja-e ami most éppen a gboardban van.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#138237) kiraly.andra válasza darvinya (#138229) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

De hát pont az van, hogy nem jelenítette meg automatikusan. Még nekem sem, pedig én ugyebár folyamatosan be vagyok oda jelentkezve. Egyébként mit értesz az alatt, hogy "bejelentkezve meglátogatni vki. Drive-ját"? Hova bejelentkezve? Az emailbe ágyazott Drive linkek megtekintéséhez a fogadó oldalon nem kell semmilyen bejelentkezés, még maga a Drive sem, csak egy böngésző.

Aztán az Adobe Acrobat + WPS Office hogyan oldaná meg a jelen problémát, amikor is emailben érkezik az online PDF linkje? Utóbbit nem ismerem: te azzal olvasol leveleket?

:a:

(#138238) darvinya válasza kiraly.andra (#138237) üzenetére


darvinya
titán

Még 1x leírom.
Ha link-et illesztesz be email-be, az link marad, nincs előnézete.!
Saját Google fiókba vagy bejelentkezve.
És megint, hogy nem link-et készíteni, hanem megosztás.

Nem azt írtam, hogy Adobe Acrobat + WPS Office, ha Adobe Acrobat vagy(/) WPS Office app.
Mert ezek letöltik memóriába és megjelenítik, de app-ból kilépve memóriából törlődik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138239) svgyula válasza kiraly.andra (#138237) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha az aktuális állomány meghaladja a 25MB-ot akkor automatikusan googledrive-ről küldi a file-t. DE ahhoz, hogy ezt a küldő fél is láthassa engedély kell! Hiába küldöd el mellékletként, ha a küldéskor a pc-n nem hosszan nyomsz a küldésre és nem engedélyezed a megosztást senki nem fogja tudni megnyitni. Még akkor sem ha linket küldesz. Mivel a link helyéhez is hozzá kell férni és ha az a te drive-od akkor kell a belépés! Enélkül senki nem látja. Belefutottam már én is többször! Ilyenkor minden ember küldi az emalit a hozzáférés miatt minden file-hoz külön-külön!A WPS office a kisebb állományokat simán beolvassa, DE mint előttem is írták csak letöltés után.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#138240) kisspall válasza Fall-N (#138194) üzenetére


kisspall
aktív tag

"Google Fordító"
Ja, hogy mint telepített alkalmazás. Hát itt volt a gond. :B Én azt hittem a böngészőben intézi. Igen, így már megy, lehetne még gyorsabb, de megfelel a célnak.
Fall-N, junior11: :R

(#138241) Somatom válasza kisspall (#138240) üzenetére


Somatom
veterán

Az Opera a böngésző fölött, floatingban jeleníti meg a Google fordító ablakát a kijelölt szó fordításával. Illetve, van a menüjében is egy fordítás opció, ami a teljes weboldalt fordítja. Ahhoz nem a klienst, hanem a webes Google Fordítót használja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138242) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok! Nemrég belefutottam egy .apks kiterjesztésű fájlba. Annyit sikerült kiderítenem, hogy - tulajdonképpen - ez egy több .apk fájlt tartalmazó .zip csomag, és a Split APKs Installer nevű alkalmazással telepíthető. Esetleg, valaki tud bővebbet mondani róla? Pl. miért bukkanhatott fel ez a telepítési megoldás? Mi az az előnye, hátránya? ...stb.

(#138243) kisspall válasza Somatom (#138241) üzenetére


kisspall
aktív tag

Azt is kipróbálom, köszönöm.

(#138244) Somatom válasza gojko.m (#138242) üzenetére


Somatom
veterán

Nem ismerem ezt, de maga a zip -ből telepítés egyáltalán nem új. Pl. a Titanium Backup a kezdetektől használja. Sztem itt csak annyit csinál a saját installere, hogy kicsomagolja a zipet és a benne levő apk -kat egyesével átadja az Android csomagtelepítőjének. Tömeges telepítésnél (pl. telók közti költözés) hasznos lehet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138245) andreas49 válasza Somatom (#138244) üzenetére


andreas49
senior tag

+1
Jó kis app ez. Gondolom, majd elterjed.
Kis hátrány, hogy az apk adatokat nem csomagolja be az exportnál.

[ Szerkesztve ]

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#138246) Somatom válasza andreas49 (#138245) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhoz root jog kéne neki.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138247) Fall-N válasza gojko.m (#138242) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha átnevezed .zip-re akkor valószínűleg ki tudod csomagolni a tartalmát és akkor a beépített Android csomagkezelő is tudja telepíteni.

(#138248) Viktor0610 válasza Fall-N (#138247) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De akkor egyenként kell telepíteni! 🤢

;]

Samsung Galaxy A54

(#138249) crok


crok
Topikgazda

Nem. A split nem errol szol. (Amugy minden apk zip.)

A Split arra jo, hogy az apk ne hizhasson tul nagyra (hiszen minden architekura minden file-ja es minden felbontasra optimalizalas minden fileja is egyben kellene legyen).

A splittel oldjak meg, hogy az app maga egy apk legyen es minden, a celkeszulekek sokszinusegebol adodoan kulonbozo de minden keszulek altal hasznalt reszegyseg kulon legyen, pl architectura es|vagy felbontas es|vag egyebek alapjan (arm, arm64, intel, felbontas miatt mas fileok, etc.

A frissites is takarekosabb, pl. h csak X architektura Y resze miatt kellene frissiteni, akkor nem megy ki majd mindenkinek hogy van frussites, annak lesz elerheto akinek pont olyan keszuleke van.

A TiBu amugy se zipel ha compression-re allitod hanem .tgz (.tar.gz) formaban ment. A TiBu flashelheto zip egy teljesen mas dolog, ehhez semmi koze.

Es amugy rosszul banik a splittel..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138250) Somatom válasza crok (#138249) üzenetére


Somatom
veterán

TiBU -val kapcsolatban nem a flashelésre gondoltam, hanem a "telepítés zip fájlból" opcióra, ami recovery nélkül használja a saját zip mentését.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.