Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138901) zhata válasza mobilizmo (#138710) üzenetére


zhata
senior tag

Pie-on tökéletesen működik, veri az ACR-t. Köszi.

(#138902) magyar1997


magyar1997
tag

Üdv mindenkinek!

Remélem elfér itt ez a hsz. Visszakerestem, még nem volt szó erről. Tehát, van egy olyan applikáció androidra, hogy scratchday, illetve még a fejlesztőnek van ezen kívül 1-2 appja. Lényeg, hogy aki ismeri, mennyire valós, hogy 10 euró összetud gyűlni (vagy több), és paypalra ki is fizetnek?

Ha off, elnézést kérek a topik gazdáitól.
Legyen szép napja/estéje mindenkinek! :)

FTTB 1000/300

(#138903) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Tudtok olyan android 9+ alkalmazást ami rögziti a hivásokat automatikusan? (telefon, viber, facebook, whatsapp, etc) Az alábbi programot használta ismerősöm, de valamiért oneplus5-al nem kompatiblis: [link]
P30 Pro-mnál valamiért a google play felajánlja a telepitést, szóval nem tudom mi lehet a gond. (Az kiderithető esetleg, hogy miért nem kompatibilis?). Leirások közben láttam OnePlus6-ról valaki irta hogy tökéletesen müködik nem is olyan rég.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#138904) ollie válasza magyar1997 (#138902) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valósnak, valós, csak éppen olyan kicsi az esélye, hogy összejön, hogy nem éri meg belefektetett időt.

***

(#138905) zhata válasza tobias88888 (#138903) üzenetére


zhata
senior tag

Csak kettőt olvass vissza. Telefont fog, Vibert, Whatsappot nem. Root kell hozzá és Magiak.

(#138906) zsoltzsolt válasza consono (#138885) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

A gmail appban van reklám? Már régóta inkább Outlook.

(#138907) galaxys80 válasza zsoltzsolt (#138906) üzenetére


galaxys80
veterán

Én még soha az életben nem találkoztam vele.

(#138908) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, vettem egy galaxy activ tab-ot az ebayről, de van vele egy kis gondom.

Az egyik, hogy egy google nevű vírus beette magát a home gombba, és hosszan nyomva tartva az jön elő. Mivel autós navigációnak szánom, adná magát az igény, hogy a screen off/on funkciót hajlítsam rá. Van erre app? Vagy csak a root segít..:?

A gyári op rendszere a Kit Kat 4.4.4., de otánaolvastam, és van ahol a Lollipop 5.1.1-el adták ikis. Az enyéms sajna az újabb. Van arra mód, hogy visszategyem a régi androidod?

Esetleg ezzel függhet össze, hogy a GPS-t nem, vagyis szinte alig látja? 3-4 műhold van rajta, de se 3D fix nem áll be, se a google mapson nem találja magát, ez semmire nem elég. Már egy fél újra kuksol az ablakban, de semmi. Ez lehet a nem megfelelő Android verzió hibája? (egyszer vette egy note 8.0-t, amire a 4-es helyett valaki egy 6.0 androidot hegesztett. ettől sajnos nem ment se a wacom se a gps.

Segítene valaki megrootolni? Sajna egyszer egy telót a neten talált szoftverekkel rootoltam, onnantól kezdve magától bekapcsolta a wifit és teleszemetelte magát kínai betűs appokkal. Kéne valami biztos forrás+egy rövid tutorial.

köszi!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#138909) Somatom válasza Wolfskin (#138908) üzenetére


Somatom
veterán

Gyárilag a Google van beállítva alapértelmezett segédalkalmazásnak. Ezért dobja home hosszúra. Kell egy alternatíva. Ha jól emlékszem, akkor az Autoinput ilyen. Ez egy beépülő, egy segédprogram automatizálókhoz. Az Autoinput kiválasztható a rendszerben a Google helyett. Az automatizálóban kell megadni, hogy amikor a home hosszúra a rendszer meghívja az Autoinputot, akkor az automatizáló milyen műveletet (műveleteket) hajtson végre. Részletekért fordulj a Tasker, vagy a Macrodroid topikokba!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138910) w.miki


w.miki
veterán

Hívó nevét felolvasó APK-t tudnátok ajánlani?
Caller Name Talker-t használtuk, de most valamiért nem olvas :F

(Másik kérdésem az FDroid APK-it lehet valahogy népszerűség/dátum szerint listázni?)

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#138911) crok válasza w.miki (#138910) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem azért nem olvas mert letiltotta a Google a hozzáférést.. ugyanúgy mint a többinél.

Az F-Droid weblapon nem lehet - a telepített appjában lehet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138912) Somatom válasza w.miki (#138910) üzenetére


Somatom
veterán

Gondolom azért, mert a Google letiltotta a névjegyekhez való hozzáférést. Egyedi engedélyért kell kuncsorogni a Google -nél. Biztos van több app is, ami megkapta, de én csak a Taskerről tudok.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138913) w.miki válasza Somatom (#138912) üzenetére


w.miki
veterán

Ilyenkor régebbi Android(7)-ot használó telefonon sem megy?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#138914) crok válasza w.miki (#138913) üzenetére


crok
Topikgazda

Pie és felette nem megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138915) Somatom válasza crok (#138914) üzenetére


Somatom
veterán

Ez biztos? Nekem úgy rémlik, hogy a Google egységesen a Play alkalmazásoknak tiltotta meg. Tamásnak ez volt az utolsó "fejlesztése" a Robotban. Úgy tudom, hogy a Macrodroid fejlesztője is kivette és azóta semmilyen Androidverzióval sem müködnek ezek a funkciók.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138916) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok! Olvastam, de elfelejtettem a nevét a másik droidos áruháznak?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#138917) crok válasza Somatom (#138915) üzenetére


crok
Topikgazda

Még jó hogy megpendítetted! Elfelejtettem, hogy nem egyszerre jött ez ki és nem Android főverzióra vonatkozik..

- A felvétel az, ami Pie és felette nem fog menni rendszerszinten root nélkül.

- A kontaktlista/híváslista az, amihez nem férhet hozzá külön engedélyezés nélkül Play Store-os app csak a Google engedélyével valahogy 2019 Március 9-től vagy hogy. [1]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138918) crok válasza cellpeti (#138916) üzenetére


crok
Topikgazda

F-Droid?

Aurora Store?

Aptoide?

Yalp store?

Vagy nem store de elég jó és karbantartott ajánlólista redditen (:

De ha csak az APK kell valamiből akkor APKMirror vagy mondjuk a APKCombo.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138919) Wolfskin válasza Somatom (#138909) üzenetére


Wolfskin
őstag

Szia, köszi! Azt hiszem tettem már vele kísérletet más eszközön, de nem jártam eredménnyel. Félek, root nélkül nem fog menni...
De most sokkal nagyobb gond, hogy nem megy a GPS. Vagyis néha lát 2-4 holdat, de nemelég ahhoz, hogy meghatározza magát. És a goggle maps sem pozicionál. Ez mi lehet?

De egyik sem. Három készüléket vettünk, egyiken sem megy a gps. Ez rendszer szintű hibának tűnik.

Nem ide tartozik, de egy kérdés: a háromból kettőnek sárgásabb a kijelzője, egy ezekhez képes kékesebb ha a fehér hátteret nézzük (bár szerintem ez a tiszta fehér). Szerintetek melyik a jó? Olvastam, hogy a kékesebb háttér zavaróbb. De lehet, hogy sárgásnak öregebb a kijelzője? És azért sárgás? Utalhat ez valamire? VAgy csak a típuson belüli szórás?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#138920) Luissimo válasza Somatom (#138915) üzenetére


Luissimo
veterán

7.1-es droidon még kiválóan működik a CALL Recorder, ez az én bajom, mert a Samu A70-en is ezt várnám el tőle,de hiába. :W

(#138921) Somatom válasza Luissimo (#138920) üzenetére


Somatom
veterán

Mint ahogy crok is leírta, a hívásrögzítés és a hívó névbemondás működésképtelenségének legfeljebb annyiban azonos az oka, hogy mindkettőt a Google tiltotta meg. Az előbbi egy OS szintű tiltás, ami Androidverzió függő, az utóbbi pedig egy alkalmazás szintű (jogosultság) tiltás, ami Androidverziótól független.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138922) Luissimo válasza Somatom (#138921) üzenetére


Luissimo
veterán

?? ezt most nekem?
Tudom, nem mondtál ujat, nem is erőltetjük,
csak a jót könnyű mexokni, hiányzik, na. ;)

ígyaztán, az olyan hivásokat, amelyekről kell hangfelvétel, a 7-es droidos telorol intézem :K

(#138923) svgyula válasza Wolfskin (#138919) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A GPS működése két dolgon bukhat el. Az egyik az eleve gyenge hardver a másik a fűthető szélvédő. Na meg természetesen egy gyenge antenna. Mivel a tabletet nem feltétlen navigálásra fejlesztették lehet még a hardver+gagyi antenna is össze is adódik. Ha kiviszed a szabad ég alá akkor talál holdat vagy csak hódot? :)
Ha ott talál akkor gagyi az antenna és soha nem fog működni a kocsiban vagy össze-vissza dobálja a térképet.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#138924) Somatom


Somatom
veterán

A Mozilla tovább reszeli a fingot.
Firefox Preview 2.0 Kiegészítő-kezelés még mindíg nincs. Enélkül meg tucatkacat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138925) junior11 válasza Somatom (#138924) üzenetére


junior11
veterán

Nem is biztos, hogy az új verzióban lesz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138926) rushty


rushty
senior tag

Scanner szkenner szkennelő programot keresek, amivel A4-es méretű szöveget is fel lehet ismertetni és lehet ezáltal szerkeszteni (nem kell pötyögni, sokat javítani benne).

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#138927) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok, a google keep képes az előadásokon elhangzó magyar hangot szöveggé alakítani? Ha igen, hogyan? Nem sikerült menteni a beszédet vele.
Huawei telóm van. A mellettem ülőnek Samsungja van és a saját Samura irt jegyzetelő progi képes erre. Lehet kinevetnu, de ez nekem most még világújdonság :) és nagy hasznát venném neki.
Huaweire is van biztos hasonló.

(#138928) mobilizmo válasza tpeter77 (#138927) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem.
Neked speech to text app-ra van szükséged, amelyek léteznek, de magyar nyelven nem túl jól működnek.
Ez egész jól működik, de ez meg tudtommal csak képernyőre ír ki jelenleg.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#138929) Wolfskin válasza svgyula (#138923) üzenetére


Wolfskin
őstag

Nem autó ablakban, hanem lakás ablakban volt, de a másik mellette látott vagy 30-at, ez meg 3-at. De mára mintha meggondolta volna magát...

De amúgy outdoor tablet (Galaxy Active) és minden tesztben dicsérték a pontos és erős gps vételét., már csak ezért se értettem, miért lát nullát.
Este még állítottam rajta egy olyat, hogy settings/agps/clear and update, na attól beindult, és rögtön megtalálta mind a 30-t, de csak 5 percre, aztán egyesével hullottak ki, míg végül 1 maradt és nulla pozíció. És ma megint csak egy hirtelen ötlettől vezérelve egyszer csak elkezdte látni amit kell. Félek, hogy megint vége szakad egyszer. A Virágot Algernonnak jut eszembe róla...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#138930) kovacs65 válasza rushty (#138926) üzenetére


kovacs65
senior tag

Nekem ezek jöttek be a legjobban:
Image to text
Mobile doc scanner
Text scanner
Text fairy
Linket most nem tudok adni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#138931) zsoltzsolt válasza rushty (#138926) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Office Lens - wordben is el tudod menteni a "szkennelt" doksit,és utána már nyugodtan szerkesztheted.

(#138932) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Adott egy app,amit nem szeretnék frissiteni,a play áruházba ki van kapcsolva az automata frissités,de mindig lefrissiti,vissza kell tenni a régit..hol lehet még ezt kikapcsolni,hogy ne frissitsen?

GO Gunners!!!

(#138933) DS39


DS39
nagyúr

melyik is az a chrome fork amelyik kezeli a kiegészítőket? Kiwi?

(#138934) junior11 válasza DS39 (#138933) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138935) DS39 válasza junior11 (#138934) üzenetére


DS39
nagyúr

Köszi, igen ez az. Asszem a Firefox kukázva lesz. Csak a ublock origin miatt tartottam.

(#138936) Somatom válasza DS39 (#138935) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értem a fejlesztőket. 5 Androidos böngésző feature listájából össze lehetne csemegézni egy igazán tutit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138937) Wolfskin válasza DS39 (#138933) üzenetére


Wolfskin
őstag

Az app beállításaiban nincs ilyen opció?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#138938) Fall-N válasza DS39 (#138935) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen a Kiwi az, de lehet nem lesz annyi kiegészítő mint amennyi a Firefoxhoz volt.

Az viszont rossz előjel az új FF-hez, hogy már a Preview a 2.0-nál tart, de semmi jel a kiegészítők támogatása felé. Gondolom be akarják hozni a sebességbeli lemaradást, így kukázzák a plugineket, ami lassítani tudja a böngetőt. Bár persze a jövőben ez változhat, de az is lehet, hogy csak adblock plugin lesz hozzá elérhető hasonlóan a Samsung Internet nevű cucchoz.

Magam részéről nekem a Chromium forkok jobban bejönnek, ez a Firefox Preview sem tud sok hasznos dolgot. A könyvjelző elérés is túl van bonyolítva, nincs Quick dial kezdőképernyő és semmi egetrengető új dolgot sem tud. A plugin támogatás miatt lehetett volna érdekes vagy ha kap sortördelést, de egyiket sem tudja (még).

(#138939) Mcrazy válasza Somatom (#138921) üzenetére


Mcrazy
őstag

Macrodroid és MM (Marshmallow ) komboval még működik a névjegyek és sms küldők bemondása.
Szerk: Közben a párom telefonján is kipróbáltam (Nougat fut rajta) ott is működik.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#138940) Fall-N válasza Mcrazy (#138939) üzenetére


Fall-N
veterán

Csak az a baj, hogy már elég régi és a telefonok is már amiken az volt már lassan kikopnak.

(#138941) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Baratom megkert hogy segitsek neki a lanyanak (5 eves) vasarolt tablet beallitasaban.
Milyen alkalmazasok javasolnatok? Keszsegfejleszto, kulonbozo korlatozasok (telefonalas, internet, fizetos dolgok szabalyozasa ill tiltasa), szuloi felugyelet es stb.
Nem igazan vagyok otthon ebben a temaban ezert minden hasznos alkalmazas es javaslat erdekelne.
:R

(#138942) Mcrazy válasza Fall-N (#138940) üzenetére


Mcrazy
őstag

A5 2017-et használok MM-al. Köszöni jól van. Bár, amilyen "jól" alakulnak az újabbnál újabb Android verziók, lehet keresek egy régebbi Nokiát fő telefonnak.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#138943) DS39 válasza Somatom (#138936) üzenetére


DS39
nagyúr

ez eddig bejön, van benne nagyításra szöveg újratördelés. 😀

(#138944) Bozek válasza VeryByte (#138873) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez is egy jó kezdeményezésnek tűnik: [link]

(#138945) Bozek válasza simico (#138838) üzenetére


Bozek
nagyúr

Valamit benéztem, amikor rákerestem, nem láttam a listában. Most már megvan. :D

(#138946) Somatom válasza DS39 (#138943) üzenetére


Somatom
veterán

Ugyanazon hasal el, mint az Opera. Egérrel kezelhetetlen. Duplaklikkes zoom helyett kijelölés van és persze a nyomvatartott bal gombos mozgatás sem megy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138947) domerator


domerator
veterán

Ma kicsit meglepodtem... a waze arabul kezdett hozzam beszelni napkozben, a google maps meg mindig elolrol kezdte a navigaciot, ha hatterbe kerult mondjuk egy telefonhivas miatt :Y
Tudtam hogy a droid nem egy stabil cucc, de ezt nem vartam volna... :F

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#138948) darvinya válasza Somatom (#138946) üzenetére


darvinya
titán

Ezt melyik böngésző tudja?
Mert ezeket, mintha szándékosan írtották volna ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138949) Somatom válasza darvinya (#138948) üzenetére


Somatom
veterán

Szted miért használok monitoron Firefoxot? Nagy képernyőn nem olyan lényeges a sortördelés, a többit meg tudja (pár addon -nal).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138950) Cyrin válasza domerator (#138947) üzenetére


Cyrin
addikt

Ez aztán szép általánosítás lett. Folytasd tovább, juss el a világ milyen szar hely-ig... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.