Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137501) atike válasza MADcat (#137500) üzenetére


atike
nagyúr

Azt írták itt pár hsz-el korábban, hogy abban is van gyárilag beépítve... Azt nézted már? Arról nem tudok nyilatkozni, de az általam említett gyártók telefonjában lévő tökéletesen jól működik és kellő részletességgel paraméterezhető (csoportok, fehér lista, fekete lista, idegen számok, letiltott számok, stb).

(#137502) MADcat válasza atike (#137501) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Hm. Hol van ez eldugva. Csak a blokkolást találom.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#137503) Aksomatic


Aksomatic
senior tag

Sziasztok!

Ez a [link] GREE+ nevű klímavezérlő app csak úgy működik, ha engedélyt adok neki a Tárhelyhez, viszont szerintem tök indokolatlan, hogy igényli az engedélyt. Esetleg valakinek van tapasztalata?

(#137504) atike válasza MADcat (#137502) üzenetére


atike
nagyúr

Arra majd valami Samsung tulaj válaszol... De nem a blokkoláson belül van...?

(#137505) punky10 válasza atike (#137504) üzenetére


punky10
addikt

Az S9-et nem ismerem,de a középkategóriás Samukban csak konkrét telefonszámokat,vagy hívószám nélküli telefonszámokat lehet feketelistára tenni.

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#137506) atike válasza punky10 (#137505) üzenetére


atike
nagyúr

...az kevés lesz akkor azt hiszem... :U

(#137507) Nordik


Nordik
őstag

A legtöbb játéknál amit letoltok mindig kéri, hogy telepitsem a Google Play játékokat. Nekem ez nincs telepítve. Mi az előnye egyáltalán vagy miért kéri? Hozzáteszem a legtöbb játék elindul nélküle is.

(#137508) Tökimanó válasza Somatom (#137483) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Igen. Közben letiltottam a gyárit. Eddig nem vettem észre hogy gond lenne.

(#137509) ollie válasza Nordik (#137507) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Achievementek miatt kéri.

***

(#137510) SimonJanos válasza ollie (#137509) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Meg eleve pl. több eszközön ha csak Play mentés van akkor gond lehet nélküle a cloud save részen... és így nem tudod összehangolni a játékokat.

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#137511) vgyuri válasza SimonJanos (#137499) üzenetére


vgyuri
őstag

Play Áruházban biztos nincs fent? Honlapon 2015-ös verzió van (6.59), áruházban 8.54-est mutat nálam.

(#137512) Zeki


Zeki
nagyúr

Melyek azok a wifin játszható játékok, amelyek mint a Minecraft, mennek IOS-en is, és a 3 gyerek tud egy világban egymással játszani?

(#137513) fecus


fecus
őstag

A húgom szeretné ha feltenném a whatsapp-ot, mert azon szeretne ingyen beszélgetni.
Nekem semmi ilyesmi nincs fent.
Fel tudom úgy tenni, hogy csak ő lássa és más ne zaklasson azon keresztül?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#137514) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv!

A következő lenne a kérdésem: az ASUS Filemanager 43GB üres helyet, a Solid Explorer pedig csak 40GB üres helyet lát. Mitől lehet ez a különbség, mert nem kevés?
Ha összeadom mindkét alkalmazás esetén a foglalt ill. a szabad helyet pontosan egyforma. (Mi A1)
Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#137515) ollie válasza Aurig@ (#137514) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valószínűleg az egyik 1000-rel, a másik 1024-gyel számolja az átváltást a byte, kB és MB között.

***

(#137516) crok válasza Aurig@ (#137514) üzenetére


crok
Topikgazda

Igy van, kb ennyi az elteres.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137517) bigdady válasza Fall-N (#137445) üzenetére


bigdady
nagyúr

Az értesítés elhúzása nálam nem egyenlő az értesítés mögöttes tartalmi elolvasásával így a jelvény volt eddig az emlékeztető rá.

(#137518) Aurig@ válasza ollie (#137515) üzenetére


Aurig@
őstag

Köszi, Mindkettőtöknek!

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#137519) Andie


Andie
őstag

Sziasztok!
Nem biztos, hogy jó topicba írok, de már eléggé kétségbe vagyok esve, és hátha itt ti tudtok segíteni.
Rendeltem egy Vernee Mix 2 telefont, mert egyrészt a fiamnak ilyen van több, mint 1 éve, és nagyon frankó teló, másrészt én is egy Apollo Lite-ot használtam eddig, amíg meg nem fürödtem vele nyaralás közben.
Meg is érkezett a hét elején az új telóm, miután a magyar posta 3 hétig vámolta (kínából 9 nap alatt az országba ért).
A probléma itt kezdődött. Egy csomóan jelezték, barátok, ismerősök, hogy nem tudnak elérni. Pedig a telefon itt van mellettem, ugyanott ülök, ahol reggel már beszéltem 2-3 emberrel, és ők is hívtak. Aztán sokáig senki nem tudott elérni, de én tudtam hívni. Felhívtam a saját céges mobilomról, és tényleg hangpostára kapcsol. Újraindítottam, ezután megint tudtam hívni egy darabig (és mások is), aztán egyszercsak megint nem. A telefon látszólag online, van net (4G), van wifi, hívni tudtam, de engem nem értek el. Aztán egy idő után magától megjavult, én lepődtem meg a legjobban, mikor ismét csörgött.
Ezzel elszórakoztam a héten pár napot, de a végén már rohadt bosszantó volt, mert fontos emberek nem tudtak elérni. Mérgemben tegnap áttettem a SIM kártyát a fiam telójába. Tök ugyanez a telefon, még a verziószáma is az utolsó számig megegyezik, csak ez ugye már 1 éves. Tegnap 5-10-30-60 percenként, ahogy eszembejutott folyamatosan hívogattam a cégesemről, asszonyéról, még Anyámat is megkértem, hogy hívjon - 30ból 30x elérhető volt, kicsörgött, működött. Próbáltam azt is újraindítani, netezni, wifizni, nyüstölni, nem tudtam a hibát előidézni.
Ma reggel visszatettem a sajátomba a sim-et, akkor rögtön hívható volt, kicsörgött, aztán rá fél órára már nem. Nyomtam egy factory resetet, nem is loginoltam be a google accountba, csak egy tök szűz telefon + sim kártya volt, 0 contacts, semmi extra beállítás, csak amit így friss boot után kiad. Semmi változás, a telefon nem hívható. Mostmár én sem tudok hívást indítani, azt írja, "calling", de süket, nem csinál semmit. Gondolom, ha újraindítom megint megy pár percig. A másik SIM slotban is ugyanez a helyzet.
Túrtam a netet pár órát, és találtam hasonló problémát samsung, xiaomi, stb telefonokkal is. Ott azt javasolták, hogy tegyem 3G preferáltra. És tényleg, akkor szépen hívható folyamatosan (legalábbis 3-4x egymás után próbáltam), de levágja a mobilnetet E -re, az meg ugye elég vicces manapság. Írtak valami VoLTE -ról, de bevallom ezt nem tudom micsoda, és valóban ez-e a gondom.
Az Alin írtam az eladónak (vernee Official Store), gondolom majd hétfőn válaszolnak, és félek azt, hogy küldjem vissza (vám+áfa után újabb frankó költség), aztán majd lesz valami...
Félek, hogy nem orvosolható egyszerűen a gond, hisz a fiam telefonjával tök rendben működik minden, az enyémen meg nem.

Ha mégis van valami ötletetek, kérlek segítsetek! :O
(és elnézést az esti mese hosszúságú postért)

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#137520) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Olyan equalizert keresek, amelyik az egész telefon (a benne lévő fm rádió) hangszínére hatással van...
Létezik ilyen? 😊

Köszönöm

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#137521) ollie válasza Andie (#137519) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ilyenek ezek az olcsó kínai telefonok, elég nagy százalékuk hibás, ezért (is) olyan olcsó, mert nem tesztelik ezeket megfelelően gyártás után. Többet nem vásárolnék ilyeneket a helyedben. Vagyis ilyeneket venni zsákbamacska.

***

(#137522) SimonJanos válasza vgyuri (#137511) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Köszi - rendben lesz!
sajnos az URL-re kattintottam még régi üzenetnél... :U :B

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#137523) szabi__memo válasza Andie (#137519) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez ha hardveres ha szoftveres nem tudod magad megoldani, az biztos

[ Szerkesztve ]

(#137524) nfsu17


nfsu17
veterán

Sziasztok!

Az alábbi a gondom.
S5, 4.4.2
Telefonkönyv

Eddig minden telszámom a sim-en volt.
Ezeket exportáltam google fiókba. Sikerült is.

Viszont most a hívásnaplóban minden név úgy jelenik meg, ahogy a google fiókban van, nem ahogy a simen.

Tehát a simen van mondjuk szabó józsi.
A google fiókban a számhoz mondjuk szabó józsi666 név szerepel. Ha ő hív, akkor a 666-os nevet írja ki a teló, nem a simen lévőt.

A megjelenítendő névjegyek simre van állítva, de nem zavarja.

Azt kellene negoldanom, hogy felejtse el a google fiók névjegyeket a teló, de persze ne törölje. A frissítést már kivettem a címtár frissítés mellől. Nem elég.

Most azt csinálom, hogy pc-n kiexportálom a névjegyeket, hogy legyen backup és telón kijelölöm az összeset és törlöm.
Így elméletileg csak a sim nevek maradnak.

Vagy mit kellene csinálnom?

Az alkalmazások menüpont alatt van olyan program, hogy névjegytár és névjegyzék. Itt kellene egy adatok törlését nyomni?
De a simet nem akarom törölni.

[ Szerkesztve ]

(#137525) ollie válasza nfsu17 (#137524) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Feleslegesen nehezíted az életed azzal, hogy a simen tárolod a névjegyeket.

***

(#137526) SimonJanos válasza SimonJanos (#137522) üzenetére


SimonJanos
aktív tag

Handcent Next SMS : nem tetszik, nem számolja automatikusan a karaktereket, sok a beállítás de nincs / nem találom a konvertálót amit keresek :(((
Inkább írok egyet magam JS ;]

[ Szerkesztve ]

stuffZ - értékelések stb.: https://prohardver.hu/tag/simonjanos.html

(#137527) k850 válasza SimonJanos (#137526) üzenetére


k850
addikt

Van aki még számolja az SMS karakterek számát? 🤔
Lassan már az SMS is kimegy a divatból.
Régebben én is francia balra dőlő ékezeteket használtam, hogy spóroljak.
Megértelek, csak nem látom az értelmét.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#137528) Fall-N válasza bigdady (#137517) üzenetére


Fall-N
veterán

Nálad lehet, hogy nem egyenlő, de Pie alatt ugyanaz.

(#137529) Ubul86


Ubul86
őstag

Sziasztok.
Lehet hogy rossz helyre írok, de hátha tudtok segíteni:

Van -e olyan alkalmazás, most leszűkítve kamera applikációra akár, ami képes két telefon közül az egyik telefonnal irányítani a másik telefon kameráját ezáltal fényképezni is vele (mint egyes fényképezőgépeknél is hogy látom nfc utáni összekapcsolódáskor a telefonon hogy mit lát a fényképező és tudok fényképezni is)

értelemszerűen olyan app kéne ami mind a két telefonnál engedélyezné ezt tehát nem akaratlanul a másik telefon kamera applikációját akarom elindítani a tulaj beleegyezése nélkül.

Az egyik telefon Samsung S10, a másik bármilyen más androidos teló lenne.

(#137530) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Van olyan app, amely segítségével például egy Bluetoothon csatlakoztatott JBL-re a telefon mikrofonját használva lehet beszélni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#137531) fecus válasza fecus (#137513) üzenetére


fecus
őstag

Nem jól kérdeztem, vagy nem lehet megoldani?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#137532) k850 válasza SharpSA (#137530) üzenetére


k850
addikt

Nézd meg ezt! [link]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#137533) SharpSA válasza k850 (#137532) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, kipróbálom.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#137534) p.t.r válasza fecus (#137531) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Nálam ez úgy megy, hogy a whatsapp egy másik simre lett regelve, oda küldi a 6 jegyű kódot smsben. Azt a telefonszámot meg csak páran ismerik. Az a sim onnantól kezdve nem is kell, hogy telefonban legyen, akár másik telefonban sem. Csak persze ha újratelepíted a whatsappot, az sms miatt.

(#137535) pube111 válasza Ubul86 (#137529) üzenetére


pube111
senior tag

Nem próbáltam, de ezt nézted már?
link

(#137536) bigdady válasza Fall-N (#137528) üzenetére


bigdady
nagyúr

Igen. Kivéve ha Tesla unreadet használok ;)

(#137537) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Olyan appot keresek, amivel egy Google Drive mappában lévő képeimet tudnám diavetítés-szerűen nézni egy táblagépen.
Az F-Stopot próbáltam, de az csak tölt, ha egy bélyegképre rákattintok. :(

A táblagép egy Android 4.2.2-es Alcatel P310X.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#137538) Ubul86 válasza pube111 (#137535) üzenetére


Ubul86
őstag

szia, köszi :) megnézem, nem próbáltam még

(#137539) paolinho


paolinho
őstag

Létezik olyan app, amely lehetőséget biztosít a készülék kikapcsolására, újraindítására, recovery módban történő indítására, meg ilyesmikre?

(#137540) Somatom válasza paolinho (#137539) üzenetére


Somatom
veterán

Root joggal igen.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137541) paolinho válasza Somatom (#137540) üzenetére


paolinho
őstag

Van root. Melyik lenne az ajánlott?

(#137542) Somatom válasza paolinho (#137541) üzenetére


Somatom
veterán

Lényegében root joggal futtatott shellparancsokról van szó. Én automatizálóval csinálom. A parancsok:
svc power shutdown
svc power reboot
svc power reboot recovery

Ha Terminal Emulatorban kiadod az
svc power
parancsot, akkor válaszként kiírja az adott készüléken használható "kapcsolókat".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137543) Fall-N válasza Viktor0610 (#137537) üzenetére


Fall-N
veterán

Olyan nem lesz. Ahhoz előre le kellene töltenie a képeket, hogy valós időben tudja diavetíteni. Azért látsz csak diaképet, mert előtte le kell töltenie, hogy meg tudja jeleníteni.

(#137544) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Androidos LG telefonról,hogy lehet átmenteni az sms eket egy másik lg telora? Csak egy szám kellene.

(#137545) ratobi válasza Remekelek28 (#137544) üzenetére


ratobi
senior tag

Sms backup & restore

(#137546) paolinho válasza Somatom (#137542) üzenetére


paolinho
őstag

A feleségem telefonjáról lévén szó, én ennél egyszerűbb megoldást keresgetnék, ugyanis alkalmanként szükség van rá, hogy a heti frissítéseket recoveryből oldja meg, és ilyenkor...hát be kell lépnie a custom recovery-be, ami úgy általában volume up + power gombok együttes nyomvatartásával kivitelezhető. Ez még nekem is néha a telefon sima újraindítását produkálja, nemhogy az asszonykámnak.
Szóval ezért kell egy egyszerű(bb) megoldás.
Most kipróbáltam ezt a Quick Reboot [ROOT] appot, ami egész jónak, és megbízhatónak tűnik.
Szóval egyelőre ennél maradnék, amíg nem lesz vele gond, vagy nem sikeredik valami jobbat találni.
Mindenesetre köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#137547) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#137537) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Válaszolok magamnak: Fotoo - Digital Photo Frame Photo Slideshow Player: [link].
Már meg is vettem a teljes verziót. :K

Samsung Galaxy A54

(#137548) Viktor0610 válasza Fall-N (#137543) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az nem lenne baj, a tablet wi-fin van. :)
Amit eggyel visszább linkeltem app, az általam megadott időközönként csekkolja a bejelölt Google Drive mappát.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#137549) Somatom válasza paolinho (#137546) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem automatizálóval sokkal egyszerűbb, mert nem kell minden ilyen egyszerű dologhoz külön alkalmazást telepíteni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137550) Remekelek28 válasza ratobi (#137545) üzenetére


Remekelek28
őstag

De itt,hogy tudom átmenteni az sms eket az új telomra.? Nincs ilyen lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.