Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138501) Fall-N válasza WhiteWalker (#138495) üzenetére


Fall-N
veterán

Nálam magától sosem frissült. A Playen manuálisan frissítek.

(#138502) szabi__memo válasza Somatom (#138497) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mivel nem manuális frissítésről volt szó hanem hogy egy app kikerüli a Play-t valóban nem voltam elég pontos :) Aki követte a folyamatot értenie kellett volna, aki csak a hozzászólást olvasta annak tényleg megtévesztő volt.
Tehát egy Play-es app nem kerülheti ki a Play-t. Alapvető szabály

(#138503) Viktor0610 válasza szabi__memo (#138502) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az az alapprobléma, hogy a készüléken gyárilag rajta lévő Facebook mellett ott van a frissítésért felelős Fb app manager program, ami miatt meg tudja kerülni a frissítéssel a Playt.
És még szabályos is, mert az viszont nincs fenn a Playen. Sőt, ha szigorúan vesszük, ki mondja meg, hogy a gyárilag felkerült Fb app a playes verzió?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#138504) crok válasza internetezoo (#138480) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez egy MIUI global ROM (csak global de azon belül stable és dev is) sajátosság amúgy (meg van még pár ROM úgy emlékszem amiben ez "beépített"), egy FB appon kívüli ROM-ba épített rendszerapp nézi a frissítéseket (hogy van-e) és pattintja fel azonnal ha van - de háttérben, értesítés nélkül.. az a fejlesztők ideája hogy így mindig friss az app és így a user sose fog nem naprakész appot használni vagyis sose (vagyis kevésbé valószínűleg) lesznek hibák amiket a user észrevesz mivel mindig naprakész az app (FB & FB Msg) szóval - amolyan Üvegtigrisesen "ez neked jó" - de ezen felül kínosan aggályos, hogy egy rendszerapp "beleszól" a Play Áruházas beállításaidba, ez meg már "morálisan ingoványos". Cink. Amikor MIUI-t használtam én is tiltottam ezeket az appokat. Meg mellette egy valag mást is ami MIUI-val kapcsolatos..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138505) Viktor0610 válasza crok (#138504) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ne kenjük a MIUI-ra!

Láttam már Samsungon is ilyet, meg talán Huawei-eken is.

Írjuk inkább azt, ha az Fb gyárilag felkerül, akkor az jó eséllyel frissülhet magától (az előbb említett frissítő appon keresztül).

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#138506) crok válasza Viktor0610 (#138505) üzenetére


crok
Topikgazda

Kentem én a MIUI-ra? Nem. Tényként közültem mert a kérdező is leírta hogy MIUI-ja van valamint írtam azt is hogy nem csak ebben hanem van amiben még beépített. Ebből hogy hoztad ki hogy a MIUI-ra "kentem"?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138507) Viktor0610 válasza crok (#138506) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ebből: "Ez egy MIUI global ROM [...] sajátosság amúgy ..."

Nem, ez Fb sajátosság.

Samsung Galaxy A54

(#138508) szabi__memo válasza Viktor0610 (#138503) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Vágom. Szerintem ez az a megoldás amivel valóban nehéz mit kezdeni jogilag. Ettől függetlenül pontosan úgy van, hogy az app nem kerülheti ki a Play frissítési rendszerét. És itt ugye az appnnak ebben segít egy másik app.. Okosan kitalálták ezt. De szinte 100% biztos vagyok benne ha nem egy hatalmas cégről lenne szó ugyanúgy kivágnák a Play-ről.
Azt viszont nem tudom hogyan kerül az eszközre? Ezért fizet a FB?? Gondolom

Sőt valószínüleg ha a frissítő app készítője ugyanaz akkor is szabályt szeg. Nem néztem de lehet nem is köthető a FB-hoz. És akkor ott véget ért a tudomány, nem tudod megfogni jogilag sem

[ Szerkesztve ]

(#138509) crok válasza Viktor0610 (#138507) üzenetére


crok
Topikgazda

Olvasd akkor kérlek kicsit tovább is, ne ragadj ki 5 szót egy 20 soros kontextusból - meg nézd meg pontosan melyik hozzászólásra válaszoltam és kinek.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138510) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Átgondoltam. Mivel gyártók teszik fel a frissítő appot simán megfogható ez miatt az app, ha köthető hozzájuk ha nem.
- vagy a gyártó követi el a szabálysértést (ha a FB tudtán kivül csinája, de miért csinálná?)
- vagy a FB mivel a gyártónak biztosítja ehhez a frissítő appot.

Tehát továbbra is tartom, hogy a Google egyszerűen szemet huny ez felett

[ Szerkesztve ]

(#138512) kaciokos válasza kaciokos (#138464) üzenetére


kaciokos
őstag

UP. Erre nincs senkinek ajánlása? (Kényelmeseknek: Android távirányítása Windowsról vagy Androidról)

(#138513) Somatom válasza #20749568 (#138511) üzenetére


Somatom
veterán

Inkább tedd ON -ba a hibásan OFF -ban írt hsz. -eket! Android alkalmazásokról diskurálunk. Sztem nagyon is lényeges, hogy miért és hogyan lehetséges az, hogy egy app a user akaratától függetlenül frissülget. Én tanultam belőle újat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138514) smithsys válasza kaciokos (#138512) üzenetére


smithsys
aktív tag

Volt. Olvass vissza! #138496

[ Szerkesztve ]

(#138516) szabi__memo válasza #20749568 (#138515) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van olyan? :-o

(#138517) crok válasza szabi__memo (#138516) üzenetére


crok
Topikgazda

Hogyne volna.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138518) nyesix


nyesix
senior tag

Tud valaki ajánlani olyan widgetet, mint xiaomi MiA3-on van ebben a cikkben?
Konkrétan arra gondolok, ami a napot teljes egészben írja ki, így: csütörtök, szept. 5. + időjárás (és nem rövidítve)
Vagy fel tudom tenni samsung s9 re a xiamomi widgetet apk ból?
köszi :R

(#138519) Viktor0610 válasza nyesix (#138518) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Dehát a szept. is egy rövidítés. ;]

Hogy segítsek is. Az egy Google widget. Mármint a Google kereső feltelepítése után lesz ilyened.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#138520) ollie válasza Viktor0610 (#138519) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosabban google app. De ez amúgy alapból rajta van az S9-en.

De amúgy megnéztem, nem látok ilyen widget -et.

[ Szerkesztve ]

***

(#138521) Viktor0610 válasza ollie (#138520) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez az.

Samsung Galaxy A54

(#138522) kaciokos válasza smithsys (#138514) üzenetére


kaciokos
őstag

Bocs, afelett tényleg elsiklottam. Köszi a tippet, tapasztalatból ajánlod, vagy csak hallottál róla? Csak azért kérdem, mert kipróbálni persze bármit ki tudok, csak szívesebben kezdeném olyan appal, amiről valaki már pozitívan nyilatkozik.

(#138523) ollie válasza Viktor0610 (#138521) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, olyan van.

***

(#138524) WhiteWalker válasza Viktor0610 (#138521) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez az " at a glance" mi takar ?

(#138525) zsoltip


zsoltip
őstag

Sziasztok!
Magyar - férfi TTS hangot keresek.
Van tudomásunk ilyenről? Nem, nem Google only lehetőséget néztem.

EN-GB és US esetén annyi van, hogy sok. Nálunk egyetlen női hang, és ennyi?

(#138526) Somatom válasza #20749568 (#138515) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi az útbaigazítást! Ezt nem gondoltam volna, mivel ez gyártói bug feature, az Androidban nincs ilyen funkció.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138527) smithsys válasza kaciokos (#138522) üzenetére


smithsys
aktív tag

Igen, jelenleg is használom android - pc, illetve android - android vonalon. Régebben próbáltam pc - android között is, nekem jól működött.
Pie óta kiírogatja hogy üzleti jellegű felhasználást vélelmez, de működik így is.

(#138528) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#138524) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, de ezt keresi a kérdező. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#138529) Fall-N válasza WhiteWalker (#138524) üzenetére


Fall-N
veterán

A Google gyári egyszerű időjárás és dátum widgetjét. Fordítás szerint csak "ránézel" és látod. At a glance = ránézésre.

(#138530) instantwater


instantwater
addikt

Anysoftkeyboardon meg lehet valahogy növelni a gombok közti üres területet?
Elég sokszor félregépelek, és ez talán segítene.

(#138531) Probert75 válasza instantwater (#138530) üzenetére


Probert75
addikt

A gombok méretét lehet.

(#138532) instantwater válasza Probert75 (#138531) üzenetére


instantwater
addikt

Én csak a magasság állítást találtam meg.

(#138533) crok


crok
Topikgazda

Sokszor emlegetjük a Servers Ultimate appot (app csomagot) mert nagyon jó pakk - de a teljes (Pro) verzió fizetős. Most épp akciós: 2890.- 1490.- ha valakit érdekel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138534) Somatom válasza crok (#138533) üzenetére


Somatom
veterán

Úgy tűnik, hogy leginkább én emlegetem. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138535) WhiteWalker válasza Fall-N (#138529) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Csak mert láttam ilyen kapcsolót valamelyik romban , nem emlékszem hogy MIUI vagy másik CF romban

(#138536) etnies


etnies
senior tag

Sziasztok, valaki feltudná tenni a legújabb tv go appot? Frissült megint sajnos, UK-ban nem tudok hozzáférni :(

"önmagam hite vagyok magamban"

(#138537) Somatom válasza etnies (#138536) üzenetére


Somatom
veterán

Remélem, más tud segíteni, mert most edge -en roamingolok. Épphogy betölt a fórum.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138538) zeon.hu válasza etnies (#138536) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Parancsolj: link]

#?*@&!

(#138539) kuksa90 válasza zsoltip (#138525) üzenetére


kuksa90
őstag

Igen, nálunk ez a helyzet...

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#138540) Alabástrom válasza Alabástrom (#138460) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Sajnos nem voltak szinkronizálva az appok a google account-ra és nyomott egy restore-t a szervizes, úgyhogy minden elszállt...

Két lehetőség maradt: az én telefonomról áttenni a szótárat a feleségemére, ezt hogyan lehetne?
Vagy keresni mást - Mi mostanság a legjobb német-magyar szótár androidra? Nem baj, ha fizetős (de azért ne 5500 Ft/év legyen, mint az akadémiai... :B )

köszi!
Laci

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#138541) Probert75 válasza instantwater (#138532) üzenetére


Probert75
addikt

Mivel csak a magasságállításnak van értelme. Gondolj bele! A szélesség mindig adott, a telefon kijelző szélességével. Ha állítva a teló, akkor is kiér teljesen a kijelző széléig, ha fektetve a teló, akkor is. Csak felfele, vagy lefele van hely változtatásra. Gombok közötti nagyobb térközről én nem tudok.

(#138542) instantwater válasza Probert75 (#138541) üzenetére


instantwater
addikt

Én nem is akartam a szélességét megváltoztatni. Én a gombok méretét, és ezzel a köztük lévő helyet akartam megnövelni.

Valaki tud más billentyűzetről ami tudja ezt a funkciót?

(#138543) vasza válasza instantwater (#138542) üzenetére


vasza
csendes tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.madhava.keyboard.beginner

(#138544) instantwater válasza vasza (#138543) üzenetére


instantwater
addikt

Reklám verzió?
Ráadásul az Android 9 miatt is sír.
Köszi a tippet, de ez így nem marad nálam.

Leszedtem a 2 es verzióját.

Miért kell ennyire megbonyolítani?
Miért baj, ha magyarként angolul használom a telefonomat?

Nem szeretem amikor egy program túl okos. :( :U

[ Szerkesztve ]

(#138545) SharpSA válasza instantwater (#138544) üzenetére


SharpSA
veterán

Ahogy látom igencsak régi darab...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#138546) Probert75 válasza instantwater (#138542) üzenetére


Probert75
addikt

Értettem mit akarsz elsőre is. De attól mert a gombok közt esetleg kinézetre nagyobb a távolság, még nem azt jelenti, hogy az érintés helye is kisebb lesz. Ha kisebb lenne, akkor esetleg romlik a pontosság. Jó neked, ha nagy az ujjad, akkor sem lesz kevesebb félreütés/érintés, ha nagyobb a billentyűk közt a távolság.
A billentyű témák között van olyan, aminek látszatra nagyobb a gombok közti távolság. De nem hiszem, hogy azzal együtt csökkenne az érintés felülete is.

[ Szerkesztve ]

(#138547) Jabby


Jabby
őstag

Sziasztok!
Létezik olyan app amellyel telón lejátszhatom (WiFi-n) a PC-n tárolt filmeket?

(#138548) Somatom válasza Jabby (#138547) üzenetére


Somatom
veterán

A Windows megosztását SMB -nek hívják. Ezt sok lejátszó tudja kezelni. Pl. VLC, nPlayer, Kodi, stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138549) domerator


domerator
veterán

Segitsetek pls.

Nova Launcherben szeretnem kirakni a bluetooth beallitasok kozvetlen eleresenek az ikonjat, sikerult is, de amikor ranyomok akkor azt irja, hogy engedely megtagadva. A Nova beallitasokban engedelyeztem a rendszerbeallitasok modositasat, de mast nem talaltam errw vonatkozoan.
Hogyan tudnam mukodesre birni? Szuksegem lenne az egygombos eleresre.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#138550) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tudna valaki segíteni abban hogy az AA vezeték nélkül hogy is működik? Már ha van erre mód. Szüleimnek van egy új Astra, wifi is van elvileg benne (ha jól olvastam wifin működik a wireless AA).
Ma állítottam be anyám telojan, egy Mi A1, a legfrissebb AA appal

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.