Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137851) zolka95


zolka95
őstag

Üdv!
Mostanában a Youtube appban véletlenül előhoztam egy új feature-t. Legalábbis nekem újdonság :D.

A lényege, hogy ha vízszintesen, kinagyítva nézek egy videót, akkor egy véletlen ujjmozdulattal belenagyítottam úgy, hogy oldalról a fekete sáv eltűnt. Azaz az egész képernyőt lefedte a videó.

Hogyan lehet ezt előhozni? Nem jöttem rá és a google is csak az évek óta kijött portré módot dobta fel állandóan. :W

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#137852) DS39 válasza zolka95 (#137851) üzenetére


DS39
nagyúr

pinch to zoom a neve asszem. két ujjal nagyíts a videóba, mint a térképen.

[ Szerkesztve ]

(#137853) Viktor0610 válasza zolka95 (#137851) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól sejtem, a nagyító mozdulat kell neked. Két ujjal, mint mikor egy képbe nagyítasz.

(Ilyen az, ha nem frissítek válaszadás előtt. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#137854) #95763968 válasza Legendmi27 (#137841) üzenetére


#95763968
törölt tag

Szerintem bő egy hónapja pinteresten ruhákat nézegetett :) Legalábbis az első felső képre ha ráguglizok, akkor ezt a képet megtalálom, meg ami alatta van... Én szétnéznék a böngészés előzményekben is.

(#137855) Luissimo válasza Nordik (#137845) üzenetére


Luissimo
veterán

Szia,
Én a Ttorentet használom, ajánlották, merthogy SD kártyára vagy külső tárhelyre is rögzít.
Sajnos azt nem tudtam beállítani, csak a abelső memóriára rögzít, de oda remek.

Ha valaki használja és lenne ötlete, akkor sughatna, hogy hogyan kell beállítani a kártyára vaó rögzítésre.
Lehet, hogy a 64 Gigás kártya miatt nem rögzit?
A menűpontot feladja, rányomok, de nem történik semmi ahol beállíthatnám a rögzítési utvonalat , könyvtárat stb.

(#137856) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Helló!

Facebook appal kapcsolatban próbáltam rákeresni, de nem találtam erről semmit, hogy lehet e azzal kezdeni valamit, hogy random újratölti a hírfolyamot, ha átváltok másik alkalmazásra, és vissza, vagy csak egy időre háttérbe teszem. Semmi logikát nem fedeztem fel eddig amúgy, van amikor olyankor is csinálja, ha éppen hozzászólásokat olvastam. Nagyon idegesítő, gondolom nem én vagyok az egyetlen akit ez zavar. Se az alkalmazásban, se rendszer beállításokban nem találtam semmit amivel ez orvosolható lenne, google sem segített...

(#137857) Somatom válasza Luissimo (#137855) üzenetére


Somatom
veterán

Manuálisan nem lehet bepötyögni, beilleszteni elérési útvonalat?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137858) Sas madár válasza Probert75 (#137836) üzenetére


Sas madár
őstag

Ez esetben képes a két mentésben lévő térképeken egyszerre átmenő útvonalat tervezni?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#137859) WhiteWalker válasza S. Szabi (#137856) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Erre nincs megoldás. Sajnos engem is bosszant ez az állandó újratöltés. Ellene tenni nem lehet , csak a fejlesztők tudnak megoldani , de hát ők úgy bacnak rá , vagyis inkább az ő érdekük...
Ez a tipikus fogadd el , hogy ilyen :(((

(#137860) crok válasza S. Szabi (#137856) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem maga az app lesz a dolog forrása szerintem hanem hogy váltás után kilövi a folyamatot a rendszered LMKd-je vagy "optimalizálója"..
Nem említed milyen rendszer, de ha az "akkukímélő" módból (minden rendszer más gúnynéven hívja.. EMIU, MIUI, egy hülyeség) kiveszed az appot és beállítod hogy futhasson háttérben akkor általában nem lövi ki.. ezen felül root-al tudok mondani megoldást, root nélkül is csak kicsit nem az igazi meg nem 100%-os.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137861) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Olyan. profilozó programot keresek, ami cellainfo alapján tudja váltogatni az előre beállított profilokat (pl. otthon, munkahely) és az ezekhez tartozó beállításokat (pl. hangerők, wifi, stb.).
A cellainfot tudná gyűjteni, hogy pl. megadom neki, hogy most 8 órán keresztül a munkahelyemen vagyok, akkor ezen idő alatti cellákat munkahelynek veszi és későbbiekben felismeri.
Taskertől egyszerűbb megoldásra lenne szükségem.
Eddig a My Profilest használtam, de sajnos már nincs a play-en és néha kompatibilitási problémák vannaknvele, mivel régi app.

Köszönöm a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#137862) WhiteWalker válasza crok (#137860) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én MIUI-n lakatot tettem rá , akkumulátor optimalizálót kikapcsoltam , ennek ellenére is újra töltötte

[ Szerkesztve ]

(#137863) S. Szabi válasza crok (#137860) üzenetére


S. Szabi
őstag

Android 9, Samsung One UI 1.1 (Galaxy S10e, de ugyanezt csinálta a Sony XA2-n is), le is van "lakatolva", akkumulátor kimélő cucc nincs bekapcsolva, semmi olyan beállítást nem találtam ami korlátozná, hogy ne futhasson a háttérben. Illetve a fejlesztői beállításoknál van olyan opció, hogy "Készenlétben lévő alkalmazások", itt lehet állítani, hogy ACTIVE, WORKING_SET, FREQENT, RARE. Az segítene, ha itt átállítanám valamelyikre? Root-olni nem akarok. A Te megoldásod mi lenne? Teljesítménymód "Optimalizálva"-n van (másik két lehetőség a közepesen energiatakarékos, meg a max. energiatakarékos), Adaptív energiatakarékosság kikapcsolva.

A másik ami nagyon zavar amúgy, hogy a messenger-nél nem képes megjegyezni, hogy az értesítési hangja "csendes"-re van rakva, pedig ez is le van lakatolva, mert ugye az alkalmazásban nincs olyan opció, hogy ne legyen hangja értesítéskor :W

(#137864) kidnou válasza crok (#137860) üzenetére


kidnou
senior tag

Maga a face ilyen. Ha nyitva az app és használod akkor is csinálja, sokan panaszkodunk erre. Semmi köze az akkukímélőhöz

(#137865) crok válasza kidnou (#137864) üzenetére


crok
Topikgazda

Nemar... .. . mar onmagaban is?!

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137866) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok. Egy nagyon egyszerű akkumulátor widgetre lenne szükségem, ami csak annyit tud, hogy kijelzi pontosan a töltöttséget. Akinek kellene, sajnos szemüvegben sem nagyon látja a gyárit. Valaki használ valami megbízhatót?

[ Szerkesztve ]

(#137867) Probert75 válasza Sas madár (#137858) üzenetére


Probert75
addikt

Kikapcsoltam a netet és wifit és megterveztem egy az országon átmenő útvonalat és el is lehet kezdeni a navigációt. Szóval igen!

[ Szerkesztve ]

(#137868) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Egy olyan egyszerű alkalmazást keresek aminek, ha az ikonjára nyomok megmutatja a kijelző időt.

(#137869) Fall-N válasza crok (#137865) üzenetére


Fall-N
veterán

Mi ezen a meglepő? Egy akkumulátor és erőforrás zabáló monstrum már régóta a FB. Az egészet újra kellene írni az alapoktól és a sok fölösleges dolgot kidobni a kódból. A Mesengerre ugyanez igaz.

(#137870) DS39


DS39
nagyúr

na már a Play Store-ból is kikoptatta a színt a Google. 😒
(fétisük a fehér...)

(#137871) zsoltzsolt válasza DS39 (#137870) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Igen, egy ideje ilyen. Elég ronda.

(#137872) Rula válasza DS39 (#137870) üzenetére


Rula
tag

Nekem a hétvégén változott àt, szerintem jobban néz ki.

Erről jut eszembe, nekem a Facebook még mindig nem frissült az új UI-ra, közben meg már a storeban is a screenshotoknál az van. Valahogy lehet erőltetni, hogy cserélje le?

[ Szerkesztve ]

(#137873) g_g_g válasza Sungoo (#137866) üzenetére


g_g_g
őstag

Én ezt használom, szög egyszerű, azt tudja amit szeretnél.
Play-en már nem találom.
[link]

(#137874) Ijk


Ijk
nagyúr

Most váltottam iphone-ról androidra. A safari alapból megnyitotta az excel táblákat, chrome-al is meg lehet csinálni?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#137875) lasse001 válasza Ijk (#137874) üzenetére


lasse001
senior tag

Elméletileg feldob egy ablakot hogy melyik programmal nyissa meg. Azok a programok lesznek bent a listában amelyek tudják kezelni az excelt. Itta azt is be tudod utána állítani hogy később melyik program nyissa meg automatikusan.

(#137876) kuksa90 válasza g_g_g (#137873) üzenetére


kuksa90
őstag

Köszönöm, loptam... ;)

»» Redmi Note 13 ProPlus5G 12/512««»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#137877) Sungoo válasza g_g_g (#137873) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszönöm, ez jó lenne, de valamiért nem engedi leszedni.

(#137878) Sas madár válasza Probert75 (#137867) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszönöm ...akkor törlöm is a korábbi mentésem és kettőzve mentem az országot én is, mert csak a közepe volt meg,

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#137879) kezman válasza g_g_g (#137873) üzenetére


kezman
őstag

Ez lehet hogy nincs de ez igen, és szerintem a tiéd módosított változata, megnéztem, szinte ugyan az. 9,1-en tökéletes! :K :U

Sungoo : ez ugyan az a store-ból.

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#137880) user112


user112
senior tag

Banki alkalmazások biztonságosságával kapcsolatos kérneznék (pl Erste):
- Mennyivel nagyobb a kockázat, mint asztali Windows vagy Linux esetén?
- Root vagy anélkül teló jobb? Célszerű virus vagy hasonló alkalmazás telepítése? Esetleg egyéb szoftver, billentyűzet kezelő?
- Mire kell különösen figyelni ilyen alkalmazásoknál?
Köszönöm.

(#137881) Ijk válasza lasse001 (#137875) üzenetére


Ijk
nagyúr

Safari új lapon megnyitotta külső alkalmazás nélkül.
Egyébként a chrome csak a letoltes lehetőséget dobja be.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#137882) Luissimo válasza Somatom (#137857) üzenetére


Luissimo
veterán

Nemlehet

(#137883) kiraly.andra válasza Jim74 (#137861) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

AutomateIt. Nem emlékszem, melyek az ingyenes verzió korlátai, csak arra, hogy nekem kevés volt, ezért megvettem. Arra vélhetően jó, hogy kipróbáld, tudja-e, amit szeretnél.

:a:

(#137884) DS39 válasza Ijk (#137881) üzenetére


DS39
nagyúr

mert a Chrome buta, mint PC-n, ott sem ismeri a megnyitás opciót, hanem kérdés nélkül letölti.
(PC-n PDF-et azt megnyitja in-browser)

Az Android excel kezeléshez kell a programja. (MS Excel vagy Google Táblázatok)

(#137885) Jim74 válasza kiraly.andra (#137883) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, azt hiszem, ezt anno régen próbáltam és valami miatt nem győzött meg, de lehet, hogy újra nekiugrok :R

(#137886) Fall-N válasza Rula (#137872) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem tetszik ez a full fehér design és a nagy kör alakú letöltési sáv is. Persze este már kéne a dark mode de biztos jön majd az is. Viszont az FB nekem sem hipózódott ki még, asszonynak meg már hónapok óta fehér. Mondjuk ő sokkal többet is lóg rajta, én annyit nem.

Elvileg azt írták, hogy be kell lépni egy olyan profillal, akinek már engedélyezve van az új UI, utána kiléphetsz és neked is utána a fehér lesz. Ez igaz lehet, mert páromnak volt közben telefon váltás és az újon is egyből fehér volt neki az FB.

Nekem maradt kék, de utolsó körben lett nekem a dark mode a Messengerben is anno, hiába küldtem magamnak a hold emojit.

[ Szerkesztve ]

(#137887) 7Sony7


7Sony7
addikt

Gyerekek, a Zedge mióta lett fizetős? Illetve úgy látom van 3 hónapos próbaverzió is, amit ha elfelejtek lemondani, nem megszűnik, hanem simán elkezdi levonni, jól látom?

[ Szerkesztve ]

-

(#137888) Viktor0610 válasza 7Sony7 (#137887) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem lett fizetős.
Valamit benéztél.

Samsung Galaxy A54

(#137889) Maxxy10 válasza user112 (#137880) üzenetére


Maxxy10
addikt

A legtöbb banki app nem működik ha rootolva van a telefon.

(#137890) crok válasza Maxxy10 (#137889) üzenetére


crok
Topikgazda

Kivéve ha.. ;)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137891) 7Sony7 válasza Viktor0610 (#137888) üzenetére


7Sony7
addikt

Jogos. Valószínűleg a "wallpapers" fölött lévő "remove ads" gombra nyomtam rá véletlenül, bocsi a vaklármáért. :)

-

(#137892) darvinya válasza Ijk (#137874) üzenetére


darvinya
titán

Függ hogyan és honnét van link-elve, mert megnyitja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#137893) darkrock


darkrock
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje a Chrome nem az alkalmazásban nyitja meg a linkeket, hanem külön lapon ami elég bosszantó, pl. Youtube vagy Aliexpress esetén.
Ezzel mit lehet kezdeni?

(#137894) Oldman2


Oldman2
veterán

Google Drive-ba szeretném a fotóimat szinkronizálni. (A Google Fotók részemről felejtős, a felület egy rakás...)

A FolderSync-et nézem, de nem jövök rá hogyan lehetne azt benne megoldani, hogy a folyamatosan gyarapodó fotóimat úgy szinkronizálja fel, hogy az aznap készült újak, mindig egy aznapi dátum elnevezésű mappába pakolja.

Mappát be tudok állítani, de állandóan az összes fájlt abba pakolja, nem csak az újakat.

Remélem érthetően írtam le a kívánságomat.

Ha nem a FolderSync, akkor van olyan app, ami ezt meg tudná oldani?

(#137895) Oldman2 válasza Jim74 (#137861) üzenetére


Oldman2
veterán

A MacroDroid esetleg?

Van saját Topikja itt a PH-n.

(#137896) darvinya válasza Oldman2 (#137894) üzenetére


darvinya
titán

Drive app?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#137897) Oldman2 válasza darvinya (#137896) üzenetére


Oldman2
veterán

A lényeget nem írtam, automatizálni szeretném.

A Drive egyébként tudja ezt?

(#137898) darvinya válasza Oldman2 (#137897) üzenetére


darvinya
titán

De pontosan hogyan szeretnél automatizálni?
Időhőz kötött, hálózathoz, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#137899) Oldman2 válasza darvinya (#137898) üzenetére


Oldman2
veterán

Adott időpontban, ha itthon vagyok.

A legutóbbi "szinkronizálás" óta készült képeket és videókat szeretném feltölteni a Drive-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.