Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137201) TurpiUrfi2


TurpiUrfi2
tag

Sziasztok!

Régi LG-mről Redmi6 -ra jegyzeteim áthozására keresem a megoldást.. "rnt " kiterjesztésű backup file-ról van szó amit ott lehet csinálni.. Szinkronizáló programok nem hozták át.... Köszönet..

(#137202) pube111 válasza TurpiUrfi2 (#137201) üzenetére


pube111
senior tag

A backup.rnt fjlt nevezd át backup.zip-re. Csomagold ki, lesz benne egy richnote fájl, ami egy Sql database.
Chromban telepítsd a SQLite Manager-t. Ezzel meg tudod nyitni a richnote fájlt, majd elmenteni valami más formátumba, amit megeszik a redmi.
Szerintem jobb, ha valami márka független jegyzetet használsz, pl google keep.

[ Szerkesztve ]

(#137203) Bozek válasza Mtomasz81 (#137199) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nincs alapból telepítve? Mert akkor csak annak az eltávolítása után tudod felrakni.

De az is lehet, hogy tényleg az Android verzió a ludas.

(#137204) Fall-N válasza dave0825 (#137180) üzenetére


Fall-N
veterán

Pedig máshogy nem fog menni, csak elő háttérképel. Próbáld ki jobb megoldás, mert launchertől függetlenül fog működni.

(#137205) eclipse19


eclipse19
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Egy olyan EQ-t (equalizer) keresek, ami működik Pie alatt. (Root nélkül)
Látom az ajánlottak között nincs ilyen, de azért bízom benne hátha tud valaki ilyet.

Standalone/rendszer-szintű típus kellene, hogy olyan alkalmazásokkal is lehessen használni, amelyek beépítve nem támogatnak/tartalmaznak ilyet (pl. böngésző, TTS olvasó)

Olyan telefonra kellene, amin nincs jack csatlakozó (Mi A2), vagyis BT fülhallgatón/hangszórón keresztül kellene hallhatónak lenni az eredménynek, ha ez számít. (Nem tudom ebből a szempontból van-e jelentősége, hogy jack-en vagy BT-n keresztül jön-e ki a hang.)

Számosat kipróbáltam az elmúlt napokban, de szinte egyik sem működött, vagyis semmi hatása nem volt a hallható hangra.

Már csak bennetek bízom, hátha tud valaki ilyet.

Köszönöm.

P.S.
Kérem a "Nem EQ kell, hanem HiFi füles/hangszóró" vitát ne nyissuk meg.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#137206) crok válasza eclipse19 (#137205) üzenetére


crok
Topikgazda

Annyit azért szerintem árulj el egy rövid felsorolással, hogy mit próbáltál eddig, hogy mit ne is ajánljanak neked hogy ne raboljátok egymás idejét feleslegesen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137207) eclipse19 válasza crok (#137206) üzenetére


eclipse19
senior tag

Bármelyik érdekel, ami vázolt körülmények között hallható eredménnyel működik.

(Az is, amiről én úgy találtam, hogy nem csinál semmit, mert ha valaki másnál ugyanolyan rendszeren mégis működik, akkor esetleg kiderül, hogy nem az app nem jó, hanem nálam van valami hiba.)

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#137208) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom ebbe a topicba illik-e de egy próbát megér.

Spotify problémám lenne, név szerint az, hogy ha autós rádióra csatlakozok BT-n, akkor eléggé furán kezd el viselkedni az app. Lényegében a szám átugrás egyszer megy a rádión lévő gombokkal, egyszer nem. Sőt olyan is van, hogy egyáltalán nem engedi vezérelni a számokat, de akkor olyan szinten, hogy telefon lockscreenről / óráról is eltűnnek a vezérlőgombok (csak a play/pause gomb marad).

Tehát magyarázóbb leírás: megy x zene, át akarom ugrani, megnyomom az autórádión a skip gombot, tök jól működik. De a következő se tetszik, megnyomom megint, semmi se történik. se előre, se vissza. Play/pause az működik, de ennyi. Ekkor se autórádió gombokkal nem lehet vezérelni az appot, se lockscreenről se óráról. Mintha "megtagadná" a vezérlést.

(Ui: Spotify Premium, szóval nincs szám ugrási korlát)

Android: 9
Telefon: Mi 9

Ismerősöm ugyan ezen rendszerrel / telefonnal nem tapasztalja ezt.

Valakinek bármi ötlete?

Amit próbáltam:
Restart
Reinstall
Dev. módban forceolni az 1.6-BT
Spotify community fórumon a talált kapcsolódó bejegyzéseket elolvasni.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#137209) junior11


junior11
veterán

Srácok nálatok sokan használják a Signal, Telegram alkalmazásokat? Ki szerettem volna próbálni, de egy szál ismerősöm sem használja, és nem is hajlandóak ahogy a szavukból vettem ki. A csapból is Messenger, Viber és WhatsApp folyik...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137210) crok válasza junior11 (#137209) üzenetére


crok
Topikgazda

Nálam spec igen, de én inkább ROM meg app fejlesztőkkel tartom rajta a kapcsolatot.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137211) nyisziati válasza racskobalazs (#137208) üzenetére


nyisziati
veterán

Valószínűleg a rádió nyíkja lesz. (illetve annak a szoftveréé)
Deezeren is vannak hasonló vezérlési problémák, ezért én rászoktam az okosóráról való kapcsolásra.

(#137212) racskobalazs válasza nyisziati (#137211) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Értem.

Az a baj, hogy amikor nem megy rádióról, akkor az óráról se. Tehát onnan is eltűnnek a vezérlőgombok.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#137213) nyisziati válasza racskobalazs (#137212) üzenetére


nyisziati
veterán

Hmm, az cink.
Sajna nincs más ötletem. :(

(#137214) Mcrazy válasza junior11 (#137209) üzenetére


Mcrazy
őstag

A Telegramot a honosítójával (Oldman2) használom és a Blokada fejlesztője és használói is ezen keresztül tartják a kapcsolatot. Nem tapasztaltam problémát és nem tudom miért félnek tőle.

Üdv: Mcrazy

(#137215) ollie válasza racskobalazs (#137212) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor abban kéne keresni a hibát, ami különbözik a két felállásban (autórádió?).

Esetleg a haverod megkérni, hogy egy próba erejéig csatlakozzon a mobiljával a te autódhoz, hogy úgy hogy viselkedik az övé.

[ Szerkesztve ]

***

(#137216) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

A sima telegram alkalmazásban hol tudom beállítani, hogy a videókat és képeket is ne butított, pixelesen formában játsza le mobilnettel is meg wifivel is? Jelenleg kb. nézhetetlen formában látom őket és beállítások között se találok erre megoldást.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#137217) kaciokos válasza Mcrazy (#137214) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem nem arról van szó, hogy valaki félne tőle, egyszerűen nálam is az dönt, hogy hol érem el a legtöbb ismerősömet, és ez nálam Viber/WhatsApp. Hiába tenném fel a Telegram-ot, nem tudok 100+ embert átszoktatni rá, legfőképp azért, mert nekik is van fejenként 100+ kontaktja, akiket át kéne szoktatni, szóval...

A problémát ott látom, hogy az azonnali üzenetküldés funkció nincs úgy szabványosítva, mint pl. az e-mail vagy az SMS, vagyis app függő, nem lesz ebből soha egységes platform, se átjárhatóság, mert az appok gyártóinak nem érdeke. A legtöbb, amit a szegény ember fia/lánya megtehet, hogy próbálja minimalizálni, hogy mennyit tesz fel a telefonjára, hogy lehetőleg ne arra menjen el a telefon összes erőforrása, hogy üzenetküldő appokat futtat. :(

(#137218) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok!
Olyan androidos appot keresek, amivel lehet gyakorolni a KRESZ-re.
Egy ismerősöm a Kotra Kereskedelmi... Kft KreszTeszt nevű appját ajánlotta, de úgy tudom abban elég sok elavult kérdés is benne van. Tud esetleg valaki egy naprakészet?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#137219) zsoltzsolt válasza Mcrazy (#137214) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Szerintem sem félnek tőlük, csak tele a hócipője mindenkinek, hogy évente cserélgessen cset programot.

(#137220) racskobalazs válasza ollie (#137215) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Ez remek ötlet, meglesz!

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#137221) KFORboy


KFORboy
senior tag

Halihó

Tud valaki olyan programot amivel egy képet ki lehet merevíteni a kijelzőre úgy, hogy nem alszik le a képernyő és nem babrászik el a képernyő érintésre, így papírt rátéve, át lehet "indigózni" / rajzolni róla a dolgokat?

Ismerősöm nagyon akarja ezt, füzetbe ezt azt át szkeccselni és társai...

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#137222) eclipse19 válasza KFORboy (#137221) üzenetére


eclipse19
senior tag

Eléggé atipikus felhasználása egy érintő-kijelzőnek :F
Kérdés, hogy ha kikapcsolja az érintés érzékelést, hogyan kapcsolja vissza?

Szerintem tegyen egy átlátszó műanyag lapot vagy fóliát (olyat, ami nem vezeti az áramot) a papír és a képernyő közé.

Vagy nyomtassa ki a képet fekete fehérben és akkor rajzolni sem kell.

[ Szerkesztve ]

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#137223) pube111 válasza eclipse19 (#137222) üzenetére


pube111
senior tag

Ha beledug egy egeret akkor visszatudja kapcsolni az érintést.

(#137224) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Adott egy REDMI 4X, fel akarom csatlakoztatni PC-re USB-kábellel. Tudom, hogy van egy halom szabvány (MSC, MTP stb.). Utánanéztem MSC-re kéne állítanom, hogy lássa a Win. Ilyen opciót nem találtam a fejlesztői lehetőségek közt -- mert persze csak itt találtam meg a csatlakoztatás típusát, ha rádugtam a kábelt semmit nem kérdezett a teló. MTP-re állítottam, hümmög a Win, hogy csatlakoztattam, tehát érzékeli, a teló tölt, a sajátgépben nem jelenik meg. Kipróbáltam több kábellel, hátha azok hulladékok és nincs rajtuk adatér, csak töltés -- állítólag ilyen is van. Nem nyertem.

Mit tegyek? Reped már a szívem.

Köszönöm

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#137225) crok válasza spe88 (#137224) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha file-ok mozgatása a cél akkor MTP lesz a barátod, ha meg mindemellé Win10-et használsz akkor lehet erre futottál rá.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137226) pube111 válasza KFORboy (#137221) üzenetére


pube111
senior tag

Talán ez segít.
[link]
Vagy ez?
[link]

[ Szerkesztve ]

(#137227) crok válasza KFORboy (#137221) üzenetére


crok
Topikgazda

+1 a pube111 által is ajánlott Touch Lock-ra, meg is vettem anno,
gyerkőc "ellen" meglehetősen hatékony és kényelmes megoldás :D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137228) pube111 válasza crok (#137227) üzenetére


pube111
senior tag

Előbb utóbb a gyerkőc győz. :)

(#137229) crok válasza pube111 (#137228) üzenetére


crok
Topikgazda

Azon már túlvagyunk, de anno megérte a 300JMF-ot : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137230) eclipse19 válasza pube111 (#137223) üzenetére


eclipse19
senior tag

Igaz.
Valahogy az okos telefon egérrel való használata soha nem jut az eszembe.

Bár a másik megoldás akkor is nagyságrendekkel egyszerűbb.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#137231) neo81


neo81
senior tag

Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani Huawei Android-os mobilra olyan reklámblokkolót, ami nem csak böngészőben blokkol, és nem használ VPN-t?
Köszi!

(#137232) crok válasza neo81 (#137231) üzenetére


crok
Topikgazda

Na ilyen nemigen lesz root nélkül..

Max. a készüléken / routereden állíts be olyan DNS szervert ami eleve fake címet ad vissza a reklám host-okra, mondjuk (a teljesség igénye nélkül):

176.103.130.130 176.103.130.131 - AdGuard - reklámblokkolással
176.103.130.132 176.103.130.134 - AdGuard - reklámblokkolással és felnőtttartalom szűréssel
176.9.62.58 176.9.62.62 - KeWeOn: németül "KEine WErbung ONline" @XDA thread (OFF)mondjuk most ők elég nagy fejlesztésbe kezdtek, sok-sok egyéb szerverrel, XDA-n le van írva minden.(/OFF)

Nem tudom miért nem jó az un. local VPN-es megoldás (saját magával lesz VPN kapcsolata és úgy "téríti" a megadott DNS szerver felé a kérést), van rá csodaszép, ingyenes, reklám- és minden sallangmentes + nyílt forrású app Play-en, a neve DNSPipe. KeWeOn-al szerintem root nélküli készülékre ennél jobbat nem fog neked mondani talán senki.

Ha Pie van rajta akkor Private DNS-el meg lehet adni az AdGuard-ot is:
dns.adguard.com vagy dns-family.adguard.com (felnőtttartalom szűréssel)

Inkább offba teszem.. törölje akinek törölni kell ha törlendő..
most hogy így átolvasom elég szürkezóna..

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137233) goom


goom
senior tag

PlayStore-ban megvásárolt alkalmazásomat csak egyetlen készülékre telepíthetem?
Ha többre is, akkor mi a menete? Azon a készüléken (pl. feleségemé) is be kell jelentkeznem a saját Google-fiókommal (gondolom)?

(#137234) crok válasza goom (#137233) üzenetére


crok
Topikgazda

A többin is használd ugyanazt a Google account-ot a Play Store-ban is (ha többet használsz akkor át kell lépni a Store-ban is) és ugyanúgy telepítheted a legtöbb appot. Vannak kivételek hogy hány eszközön futhat egy licenszel (Sygic pl. 3 talán?) meg vannak a Family Library-ban ("Családi könyvtár") megosztható appok is (a linken van leírás róla hogy hogy működik).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137235) spe88 válasza crok (#137225) üzenetére


spe88
senior tag

win 7-em van! De már kifutottam az időből. :(

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#137236) goom válasza crok (#137234) üzenetére


goom
senior tag

Szuper! Nagyon köszönöm!

(#137237) petymeg


petymeg
addikt

Üdv!
Német (újra)kezdőnek melyik ingyenes appot ajánlanátok? A mondly-t próbáltam, de a legjobb részei fizetősek és az ingyenes nagyon alssú.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#137238) sopruk válasza petymeg (#137237) üzenetére


sopruk
aktív tag

Duolingo -ban német is van...

(#137239) junior11 válasza sopruk (#137238) üzenetére


junior11
veterán

Nekem régebben csak angolt tanított, németet nem. Most pl a weboldalán megnyitva (magyarul) szintén csak az angolt hozza fel lehetőségnek.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137240) ollie válasza goom (#137233) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A legjobb, ha létrehozol family group-ot, és a feleségedet beleveszed. Így a legtöbb appot tudja majd használni.

***

(#137241) sopruk válasza junior11 (#137239) üzenetére


sopruk
aktív tag

Húú, elnézést, ezt benéztem! :((( Régen tanulgattam én is vele angolt, de most már emlékszem, hogy magyarul csak angolt lehet, más nyelvekről lehet vele németet... Sorry még egyszer!

(#137242) sopruk válasza ollie (#137240) üzenetére


sopruk
aktív tag

Én is létre akartam hozni egy ilyen csoportot, de csak akkor lehet, ha megad az ember egy hitelkártyát. Minek az neki? Telekommal fizettem az alkalmazásokért...
Így inkább létrehoztam egy külön gmail fiókot és arra vásároltam az appokat...

(#137243) MikeWazowski válasza MikeWazowski (#137216) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ebben senki nem tud segíteni? Telegram x tudja? Mert akkor váltok.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#137244) crok válasza MikeWazowski (#137243) üzenetére


crok
Topikgazda

Miért nem teszed fel és próbálod ki? ;) Na mindegy, feltettem én a TGX-et, abban is ugyanolyan. Feltettem a Telegram FOSS-t is, az is ilyen. De csak olyan video-kat néztem amik telefon screenrecord-ok voltak. Ha gondolod vegyél fel (privátban megadhatom az elérhetőségem) aztán küldj valamit ami tuti alapvetően jó kell legyen, letöltöm, aztán meglátjuk.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137245) MikeWazowski válasza crok (#137244) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Nem tudtam, hogy csak én bénázok vagy tényleg nem lehet beállítani. Titkon azt reméltem, hogy én vagyok szerencsétlen, aztán csak egy ötlet volt, hogy másik appban is így van-e. Köszönöm szépen, hogy megnézted, akkor hozzászokok :) Bár rémlik, hogy ez korábban nem így volt, de lehet keverem egy másik app-pal.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#137246) crok válasza MikeWazowski (#137245) üzenetére


crok
Topikgazda

Annyit állíts át és próbáld ki, hogy a beállításokban az adathasználati beállításokban kapcsold ki hogy stream-elje a video-kat (töltse le az egészet rendesen) hátha azon nem változtat.. de nálam pl. az se.. de mondom én csak olyan videot néztem ami screenrecord volt..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137247) helixP


helixP
nagyúr

Ha a Simple azt írja elindulás helyett, hogy "Engedély megtagadva", akkor mi a teendő? Persze minden engedély rendben van, korábban használtam folyamatosan.

Uninstall reinstal segített. Persze így mindent allithatok be újra. Fasza.

[ Szerkesztve ]

(#137248) crok válasza helixP (#137247) üzenetére


crok
Topikgazda

Magisk vagy root van-é? És milyen verzió?
(OFF)(Xiaomi még mindig? :D)(/OFF)
Tárgytalan :D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137249) pube111


pube111
senior tag

Lehet, hogy nem jó topik de hátha.
Ez a smartwatch tud beszélgetni a
SportTracker programmal? Pulzus, kalória adatokat küldi neki?

[ Szerkesztve ]

(#137250) crok válasza pube111 (#137249) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem nem fog menni.
Ez való hozzá.
Az általad említett app honlapján vannak termékek amikkel megy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.