Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137351) junior11 válasza crok (#137350) üzenetére


junior11
veterán

Nyitva maradt mindkét topik, és elnéztem. :B :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137352) k850 válasza Nestor16 (#137346) üzenetére


k850
addikt

[FBReader ] tudja, de kell hozzá internet! 😉

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#137353) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehetséges a feltelepített applikációkat átnevezni? Legjobb lenne már magán az androidos gépen, de ha PC oldalór lehetséges, az is jó lehet.
Előre is köszönöm a segítséget.
:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#137354) Nestor16 válasza k850 (#137352) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek!

Üdv, Dávid

(#137355) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok,

az anysoft keyboard randa krumpli-jellegű simle-jait lelehet valahogy cserélni normál kerek smile-kra?

Köszi!

free your mind

(#137356) pube111 válasza Játékos (#137353) üzenetére


pube111
senior tag

Ha apk fájlból telepíted, akkor apk editorral telepítés előtt meg lehet változtatni a nevet is, meg az ikont is. Playről telepített appoknál azt hiszem csak root-al helet.

(#137357) Játékos válasza pube111 (#137356) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#137358) k850 válasza pube111 (#137356) üzenetére


k850
addikt

Az alkalmazás ikont android 7-től meg lehet változtatni, a nevet nekem nem sikerült. Átírtam egy fájl kezelővel, de telepítés után az eredeti névvel szerepelt.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#137359) Sas madár


Sas madár
őstag

Sziasztok!
Olvasva az összefoglalót szembe jött a Swipe for Facebook.
Amennyiben van itt bárkinek tapasztalata, magam nem vagyok nagy felhasználója de sokszor ez az egyszerűbb kommunikációs lehetőség.
Jól olvasom Facebook & Messenger egy alkalmazásban?

Elég régen frissítették ez akár jó jel is lehet, nem erőltetik a reklámokat?

Éjszakai mód kapcsolható rajta.?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#137360) Bozek válasza Játékos (#137353) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha olyan Launcher-t használsz, amelyik ezt tudja, akkor igen. A Nova esetében például megvan erre a lehetőség. Bár az Alkalmazások menüben marad a régi nevén.

(#137361) Fall-N válasza Sas madár (#137359) üzenetére


Fall-N
veterán

Az a baj ezekkel a 3rd party kliensekkel, hogy nem működnek 100 %-osan, mert mindig változtatnak valamit a Facebooknál. Sajnos a hivatalos alkalmazás, ami működik "rendesen".

(#137362) pube111 válasza k850 (#137358) üzenetére


pube111
senior tag

Nekem 8 as droid van, nevet és ikont is lehet változtatni.
ApkEditor

(#137363) ollie válasza Sas madár (#137359) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én azt használom már rég óta. Jó, de a messenger rész csak úgy működik, hogy be kell állítani, hogy milyen időközönként nézze meg, hogy van e üzeneted (a facebooknak nem tetszik, hogy 3rd party kliensek vannak, ezért csak így oldható meg). Reklámmal még sose találkoztam, de nekem a Pro verzió van meg.

***

(#137364) Somatom


Somatom
veterán

Jövő héten egyik ismerősömnek kell összebarátkoztatnom a Windows 10 -ét a telójával, nekem viszont a Windows totál fehér folt.
1.: Az Androidos fájlkezelők (pl. TotalCommander, Solid Explorer) csont nélkül kezelik a Win10 megosztását? Itt az SMB verziók kompatibilitására gondolok.
2.: Ha a telón csinálok neki egy WebDAV szervert, akkor azt Winen milyen fájlkezelő látja, kezeli?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137365) k850 válasza pube111 (#137362) üzenetére


k850
addikt

Ja, most látom, hogy ahol az ikont tudom megcserélni, ott lehet az alkalmazás nevét is.
Előttem írták, hogy a beállítások, alkalmazás információ menüben marad az eredeti. Ez valóban így van!

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#137366) pube111 válasza k850 (#137365) üzenetére


pube111
senior tag

Viszont azt rosszul írtam, hogy telepített alkalmazást nem lehet módosítani. Lehet, létrehoz egy új telepítőt. A névnél nálam nem lehet ékezeteket használni, mert akkor kínai karatkereket tesz a név helyére. Lehet, hogy ezt is meg lehet valahogy oldani.

(#137367) darvinya válasza Somatom (#137364) üzenetére


darvinya
titán

Total Commander -Hálózat, s itt legtöbb alap kapcsolatot tudja.
Plugin -el pedig egyedieket is. [link]

Bár én régi ES-el gyors elérés menüjét használva FTP szervert indít, s azt nyitom meg TC-Hálózattal.
Ez működik közvetlenül, vagy hálózaton is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#137368) Bozek válasza Somatom (#137364) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mire akarja konkrétan használni? Csak mert fényképekre, SMS-ekre és értesítésekre már van Win10-ben Csatolt telefon alkalmazás.

Amúgy én MiX-et használok, az például simán csatlakozik a PC-hez, és mivel rendszergazda jelszó van megadva (tudom, ha magas lenne a paraméterem, akkor nem tenném, de nem izgat), így nem kell megosztás se. Kezeli a rendszerszintű megosztásokat is.

Szerintem megfelelő pluginnal a Total Commander látja a WebDAV szervert, bár nem próbáltam. Pedig meg van véve a Servers Ultimate, megnézem neked majd valamikor.

(#137369) Bozek válasza Somatom (#137364) üzenetére


Bozek
nagyúr

Kipróbáltam, a Simple WebDAV szerverre sikerült csatlakozni. A másikat is próbáltam, de az nem nagyon jött össze, mondjuk nem is erőltettem túl.

Viszont a Servers Ultimate nem látja a külső SD-t, csak a belsőt. Még roottal se sikerült beállítanom neki.

(#137370) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Hogy az ördögbe történik meg az, hogy a Google Messages alkalmazásnál 1,15 Gb méretű a cache?! Ez bárhonnan nézve elképesztően sok, de úgy végképp, hogy gyakorlatilag nem használom, jelenleg 6 db SMS van a telefonon (Moto Z Play, Android 7.1.1). Keresgéltem ezügyben, de nem találtam magyarázatot, csak azt, hogy nem vagyok egyedül a kérdéssel. Nem kizárt, hogy rossz (angol) kifejezésekkel operáltam, ezért nincs találat.

Hátha itt van olyan, aki találkozott a problémával, és tudja a megoldást. Ami persze nem az, hogy időnként nézzem meg, és töröljem, és nem is az, hogy használjak mást erre a célra. Ha megoldás nincs, akkor legalább is érdekelne, mi a magyarázat (túl azon, hogy szarul van megírva az alkalmazás).

:a:

(#137371) ollie válasza kiraly.andra (#137370) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem küldtél kép(ek)et valakinek? Vagy esetleg kaptál?

[ Szerkesztve ]

***

(#137372) Somatom válasza Bozek (#137369) üzenetére


Somatom
veterán

Köszönöm mindenkinek a tippeket! Általános fájlátvitel lenne a cél.
Te ismersz valahonnan? :) Mivel csatlakoztál Win oldalon? TotalCommander -rel?
Egyébként símán megy az SD is, csak nem tudja betallózni. Manuálisan kell neki megadni azt az összevissza karakterekből álló elérési utat (/mnt/......). Vagy, fájlkezelőből kimásolni. Csomó telón, tabon megcsináltam már. Persze, a Simple Server nem jó ehhez, mert "konfigolásra" van szükség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137373) darvinya válasza Somatom (#137372) üzenetére


darvinya
titán

Mint írtam ES gyors elérést használom inkább, ott a beállításában a tároló gyökeret adom meg.
PC TC-ben megjelenik ugyanaz, amit beállítottam.
SD kártya és belső is fő mappaként jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#137374) ollie válasza Somatom (#137372) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Win oldalon ott van a beépített Your Phone nevű app.

***

(#137375) Somatom válasza ollie (#137374) üzenetére


Somatom
veterán

És az csatlakozik a telón futó WebDAV szerverhez? Vagy, hogy működik?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137376) ollie válasza Somatom (#137375) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A telefonon fel kell telepíteni a Your Phone Companion appot.

***

(#137377) Somatom válasza ollie (#137376) üzenetére


Somatom
veterán

Rosszul indul. Screenshot. Android 7 -es tablet Wifin, tehát semmi akadálya egy fájlátvitelnek. :F

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137378) Bozek válasza Somatom (#137372) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért ismernélek? Total Commanderrel csatlakoztam, WebDAV pluginnal.

(#137374) ollie: És az mióta jó általános fájlátvitelre? Na meg van még rajta mit fejleszteni. Látja a belső és a külső SD-n a DCIM\100ANDRO mappákat, valamint a Pictures\Screenshots mappát. Még a sima Pictures-t se, mert ha oda bemásolok valamit, nem jelenik meg Win10 alatt...

(#137379) Somatom válasza Bozek (#137378) üzenetére


Somatom
veterán

Mert mindjárt a Servers Ultimate -tel kezdtél, amit én is ismerek, használok. Ha a Wines TC beépülővel látja, akkor az tökéletes lesz. Köszönöm!

Darvinya:
Ezt az ES -t nem találtam a Playen. Nem ez volt az, amit a Csita miatt kitiltottak? Egyszer próbáltam, de úgy emlékszem, hogy közvetlen kapcsolatot (router nélkül, hotspot belső IP -jén) nem lehetett létrehozni vele. Fordítva (amikor a Wines gép adja a hotspotot) nem próbáltam. Az a bajom az ilyen színes-szagos alkalmazásokkal, hogy a nagy innováció mögött kutyaközönséges protokollok vannak. Akkor meg inkább mellőzném a körítést. IP cím, gyökér könyvtár, user, pass és ennyi.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137380) Bozek válasza Somatom (#137379) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, csak láttam már tőled a Servers Ultimate-re vonatkozó hozzászólást.

Az ES az a Csita féle cucc. Ilyen megoldást amúgy az XPlore is tud, ott böngészőből tudod elérni a telefont. Valamint a Mix-ben is van FTP, HTTP és TCP szerver, de ezeket nem próbáltam.

(#137381) darvinya válasza Somatom (#137379) üzenetére


darvinya
titán

Nem a Cista izét használom.
4.0.2.3 használom(nincs a Play-en), ami mindegy, hogy win adja hotspot-ot, vagy hálózaton van, működik.
Viszont kapcsolati IP változik, melyik melyik hálózaton van, de az az egyes hálózati IP fix.

De ha telot akarod elérni ott a hálózat kezelő rész, aminél több lehetőség van.

Vagy MiDrop QR kód, stb.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#137382) S e t h válasza Chris Kiki (#137342) üzenetére


S e t h
nagyúr

Oké, akkor te vagy a legkörültekintőbb android user ever, más még most is szívna.
De lehet bennem van a hiba, ha úgy gondolom, hogy problémák felmerülése esetén megnézem az app készítőjének házatáját is.
Esetleg javaslom az appwatcher alkalmazást, ahol figyelemmel is követheted milyen változások voltak egy alkalmazást illetően.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#137383) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van e módja, hogy Win7-en Android-os app-okat futtassak? Olvastam valami Android SDK-s megoldásról, meg erről a megoldásról, de kérdezném, hogy van e egy tuti bevált módja ennek?

Köszi!

(#137384) szabi__memo válasza S e t h (#137382) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Appwatcher nem mondja meg mi nyitotta meg

(#137385) crok válasza SunMount3r (#137383) üzenetére


crok
Topikgazda

Itt eleg sok lehetoseg van emlitve, en GenyMotion-t hasznalok ami szemelyes felhasznalasra ingyenes (egy valos telefon rendszere kerul egy virtualis gepbe).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#137386) SunMount3r válasza crok (#137385) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszönöm, ilyenekre gondoltam. De olyan megoldás esetleg nincs amivel külön letöltött .apk-t lehet külön futtatni és minimális a telepítés igénye, pl. Android SDK-val?

(#137387) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gmail probléma:
Egy címre rendszeresen kell fotókat küldenem, de mérettől függetlenül (néha lebutítom pár száz kb-ra) alig vagy egyáltalán nem akar elmenni.
Wifi, mobilnet ugyanaz, "várólista" vagy "feltöltés" állapotban marad.
Mi lehet a gond?

#?*@&!

(#137388) ollie válasza SunMount3r (#137386) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Nem tudsz csak úgy futtatni egy másik oprendszeren megírt programot, mindenképpen emulator kell. Az SDK is emulatort használ. Egyébként amúgy is kell hozzá Java, szóval semmiképpen sem lenne gyors.
A minimális telepítés meg amúgy is egy emulator. Az SDK eleve tartalmaz egy komplett emulátort is.

[ Szerkesztve ]

***

(#137389) Somatom válasza SunMount3r (#137383) üzenetére


Somatom
veterán

Feltétlenül kell a Win? Dual boot -tal mehetne X86 Android is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#137390) Chris Kiki válasza S e t h (#137382) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Szerintem hanyagoljuk egymást. Érdemi segítséget nem adsz (egy szakmai topikban), az okoskodásodból és a minősítgetésedből meg nem kérek, kaptam itt elég segítséget nélküled is. De a tanácsodra hallgatva a hiba keresésének legközelebb úgy fogok nekiállni, hogy az összes (ez lehet akár 100+ is) alkalmazás "háza táját" egyenként átnézem.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#137391) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, van androidra egy megbízható, biztonságos alkalmazás amelyben több e-mail fiókot lehet kezelni (bejelentkezve maradni, fogadni és küldeni leveleket, jelezzen, ha e-mailt kapok, spam kezelés stb.), hogy ne mindig a böngészőben legyen muszáj bejelentkezni, kb. max 5-6 fiókról lenne szó. Vagy az androidos Outlook és Gmail-ben is ezt meg lehet oldani? Galaxy S7 a telefon, próbáltam a gyári e-mail alkalmazást, de nem volt egyszer sem sikeres a fiókok hozzáadása. Köszi.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137392) DS39 válasza junior11 (#137391) üzenetére


DS39
nagyúr

az Outlook tökéletes erre. :K
exchange fiók is hozzáadható.

(#137393) junior11 válasza DS39 (#137392) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, akkor majd megnézem. A múltkor próbáltam volna, de ha jól rémlik, csak outlook-os fiókot engedett, bár lehet, hogy vmit benéztem, vagy rosszul csináltam, és nem is szántam rá sok időt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137394) DS39 válasza junior11 (#137393) üzenetére


DS39
nagyúr

én 1 Outlook és 2 Gmail fiókkal használom az Outlook appot.
De POP3 és IMAP protokoll révén szerintem bármi hozzáadható.

[ Szerkesztve ]

(#137395) ollie válasza DS39 (#137392) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mért kell Outlook? Ott a Gmail app, ami alapból rajta van a telefonon.

***

(#137396) Bozek válasza junior11 (#137391) üzenetére


Bozek
nagyúr

A GMail is tudja ezeket, az meg alapból fent van a telefonokon. Bár én AquaMail-t használok a saját telefonomon, csak a cégesen van GMail (mivel a céges e-mailt nem tudom beállítani másik alkalmazásban).

(#137397) DS39 válasza ollie (#137395) üzenetére


DS39
nagyúr

technikailag az is tudja ezt, de nekem az összes google appnál bevezetett hófehér design a halálom. + az Outlookban ha jön üzenet, kéken villog a led. 😆

(#137398) ollie válasza DS39 (#137397) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már van benne sötét téma.

A led színét meg a legtöbb telefonon lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

***

(#137399) junior11


junior11
veterán

Köszi srácok, akkor vmelyik alkalmazással a 2 közül megoldom.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#137400) DS39 válasza ollie (#137398) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt azért jó tudni. 😀

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.