Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138951) snooze


snooze
veterán

138932-re valaki?

GO Gunners!!!

(#138952) m_kovacs válasza Bozek (#138944) üzenetére


m_kovacs
tag

Mármint annak aki kitalálta! Idáig csak a banknak voltak meg az adataim, most meg feltölti valahol a világban egy szerverre. Nesze neked biztonság! De jó kis elemzéseket, statisztikákat lehet készíteni a feltöltött adatokból! Meg még el is lehet ezeket adni. Csak első ránézésre tűnik jó ötletnek szerintem.
m_kovacs

(#138953) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Hello,
Valaki nem tudja, hogy a Zedge hova tűnt a Playből?

(#138954) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Blokada-t használom reklám blokkolasra, viszont az a baj, hogy egy app tartalmaz reklámot, azt blokkolja, viszont az app ilyenkor nem éri el a netet.
Ha fehér listára rakom akkor működik, viszont így van reklám is.
Hol, vagy hogy lehet a Bloladába beállítani, hogy az adott app elérje a netet, viszont ne legyen reklám benne? :F

(#138956) darvinya válasza WhiteWalker (#138954) üzenetére


darvinya
titán

Indítsd el Blokada-t és menj a jobb oldali listába(balra húzás), indítsd el app-ot, ezután lépj vissza Blokada-ba.
Ekkor kilistázodik, hogy miket tilt, s mikor nem reklám címet is tilt, azt old fel.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138957) WhiteWalker válasza darvinya (#138956) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Aha, köszi :R

(#138958) Dr.NX válasza kalanchoe (#138953) üzenetére


Dr.NX
addikt

El. ;]
Apkmirroron nézd.

Elfogadom a sütiket.

(#138959) Luissimo


Luissimo
veterán

Sziasztok,

Az SMS Backup+ egy ideje, kb. augusztus ota nem menti az sms-eket és a hivásnaplokat, holott a gmail fiokban engedélyezve van az IMAP belépés.
Most próbából kiléptem a Gmail fiokomból a backup-al, és nem enged visszalépni.

másnak nincs ezzel gondja ??

(#138960) Luissimo válasza Luissimo (#138959) üzenetére


Luissimo
veterán

hja,
utánakerestem
valamiféle google-s korlátozás van a gmail fiokba történő bejelentkezésnél, ezért nem tud menteni.
Augusztus óta sokan panaszkodnak rá a Play-n.

Egy ideig most felejtős, pedig a hivásnaplók naptárba mentésével igen hasznos volt...

(#138962) kalanchoe válasza Dr.NX (#138958) üzenetére


kalanchoe
senior tag

:R

(#138963) lomposfarkas válasza Luissimo (#138959) üzenetére


lomposfarkas
tag

Helló, meg lehet oldani, nekem így megy azóta:
https://www.androidpolice.com/2019/08/12/sms-backup-is-now-broken-due-to-gmails-api-changes-but-theres-a-workaround/
Ha nem látod a 2. pontban írt "App passwords" gombot, akkor állítsd be a 2 lépcsős azonosítást, utána megjelenik.

(#138964) Kékes525


Kékes525
félisten

Az összefoglaló a Szülői felügyeletre a Safe Lagoon alkalmazást javasolja. Ezenkívül tudnátok mást is javasolni? Nem baj, ha fizetős is, de nagyon jó legyen. Köszi!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#138965) ollie válasza Kékes525 (#138964) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Google Family Link, ingyenes.

***

(#138966) Luissimo válasza lomposfarkas (#138963) üzenetére


Luissimo
veterán

kétlépcsős azonositásom van eleve beállítva, már jó régóta és eddig gondnélkül ment.
Most megnéztem az utólsó szinkronizálását, augusztus 7.-én sikerült, azóta semmi, call log, SMS-ek, üres a naptár.

Köszi megnézem majd estefelé és adok neki mégegy esélyt, hátha esetleg netántán...

(#138967) consono válasza ollie (#138965) üzenetére


consono
nagyúr

Ez viszont csak akkor megy, ha egy google account van az eszközön, nálam ezért lett dealbreaker. Én most az ESET-et használom. Ha PC+telefon a téma, akkor meg a Microsoft Windows épített megoldása is jó lehet, csak kell hozzá a Microsoft launcher a telefonra....

"In God we trust. All others must bring data"

(#138968) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Van olyan widget vagy alkalmazás amivel lehet dupla koppos ébresztést/zárást csinálni root nélkül? :F (nekem a zárás is elég lenne) ujjlenyomat olvasó van ha ez számít

[ Szerkesztve ]

(#138969) ollie válasza consono (#138967) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért csak akkor működne? A korlátozások accountra ÉS eszközre vonatkoznak.

***

(#138970) crok válasza WhiteWalker (#138968) üzenetére


crok
Topikgazda

Nova launcher + device admin jogosultsag tuti megy, widget fejbol nem jut eszembe.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138971) fjudors válasza ollie (#138969) üzenetére


fjudors
aktív tag

próbáld ki...rájössz.
csak egy fiókkal lehet az eszközön beállítani.

(#138972) Sungoo válasza WhiteWalker (#138968) üzenetére


Sungoo
addikt

Ha a P20 Pro az alany, van gyári widget zárásra.

(#138973) WhiteWalker válasza Sungoo (#138972) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Igen, megleltem :R

(#138974) consono válasza ollie (#138969) üzenetére


consono
nagyúr

A miértet nem tudom, de mondja a webes felület, hogy nem tudja kikényszeríteni a beállításokat, mert nem a Microsoft launcher az alapértelmezett indító. Szerk.:Bocs, rosszul emlékeztem, fent kell hogy legyen és meg kell adni neki a szükséges jogokat.

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#138975) zsoltzsolt válasza Luissimo (#138959) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nekem ment, de én még 8.0-án vagyok. Semmi pite vagy hasonló

(#138976) kory24 válasza kalanchoe (#138953) üzenetére


kory24
őstag

Nekem ma jelzett telefon (play áruház), hogy kártékony a Zedge távolítsam el.

"Azt írta más számítógépeket próbál támadni..."

(#138977) Kékes525 válasza ollie (#138965) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi, megnézem! :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#138978) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Hátha valaki itt is használja:

Létezik hogy nem lehet az Aquamail email levelező appban különböző fiokoknak más más értesítési hangot beállítani EMUI alatt? :W

Az előző rendszeren (MIUI/AOSiP) romon ez megoldhato volt!

(#138979) Luissimo válasza Luissimo (#138966) üzenetére


Luissimo
veterán

És elindult a mentés a google fiokba, ÉS MEGY . :C

Köszönöm,

Hozzá kell tennem, hogy csakis akkor volt hajlandó ha ezt is a szájába rágtam, addig meg sem indult, hibaüzenettel visszadobott:
For some of our readers, the server address needed to be added manually (imap.gmail.com:993).

mégeccer kösz, ez egy nagy segítség volt, már keresztett vetettem az egészre
thx
:R

(#138980) Luissimo válasza Luissimo (#138979) üzenetére


Luissimo
veterán

Az előző NAGY KÖSZÖNET természetesen LOMPOSFARKAS Fórumtársunknak szólt, javaslom, hogy akinek szintén nem megy az figyelmesen kövesse a leírásban lévő linket és csinálja végig, és lesz öröm.

(még elvan kicsit, 2500 egységet kell mentenie :DD )
[SMS Backup+ beállítása a hívásnaplók és SMS-ek Google fiokba mentéséhez]

[ Szerkesztve ]

(#138981) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Kis fogalommagyarázatra lenne szükségem.

Ha a telefon Névjegyzékét szeretném a Google Címtár-ba átmásolni ahhoz miért nem elegendő Beállítások>Fiókok és szinkronizálás>Fiókok>[gipszjakab@gmail.com]>Fiók szinkronizálása lapon a Névjegyzék opciót bekattintani?

Ha látni akarom a telefonon névjegyét a Google Címtárban akkor a telefonon meg kell nyitni a névjegyet , ott kikeresni a Névjegy áthelyezésének célhelye opciót és ott kiválasztani a gipszjakab@gmail.com fiókot. Nekem legalábbis csak így sikerült.

Az eredeti cél az lett volna, hogy telefoncsere esetén a régi Címjegyzéket egy mozdulattal fel a Google fiókba - le a Google fiókból (na jó ez már két mozdulat) áttenni az új telóra.

Android verzió 9.0

(#138982) mobilizmo válasza m.zmrzlina (#138981) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Minden névjegynél megvan adva hova mented. Egy fiókod mindenképpen van (gipszjakab), alap beállítás szerint oda szinkronizál. Ez megváltoztatható, hogy a telefon legyen a mentési hely, ekkor nem szinkronizálja sehova. Amelyik névjegy gipszjakab-ra (is) volt mentve, az az első szinkronizálásnál lekerül az új telefonra, a többiek csak a régin maradnak.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#138983) m.zmrzlina válasza mobilizmo (#138982) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ez megváltoztatható, hogy a telefon legyen a mentési hely,
Ezt most utólag be tudom állítani a telefonon? Mármint hogy a fiókba is mentve legyenek a Névjegyek és ne csak a telefonra. Úgy értem egyszerre, és ne kelljen 200+ névjegynél egyenként átállítani a mentési helyet.

(#138984) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!
Android 8 óta a Gmail nem szinkronizál rendesen. Hiába állítottam át a kezelését kézire, hiába lakatoltam le, hogy ne tudja lezárni, hiába van a wifi és a mobilnet mindig-re állítva, legtöbbször akkor jön meg csak az e-mail, amikor feloldom a kijelzőt. Sokszor, amikor belenézek a fiókok között azt látom, hogy 30-40 perce szinkronizált utoljára és sajnos sehol nem lehet állítani a szinkronizálás gyakoriságát, hogy pl. 5 percenként csinálja... Ezt nálatok is csinálja? Ha igen, mi az oka?
Előre is köszi!

(Egyelőre feltettem az AquaMail-t, és nagyon más érzés az egész, hihetetlenül profinak tűnik, és abban azonnal megjön minden gmail-es e-mail lezárt képernyő mellett is. És be lehetett állítani, hogy 5 percenként szinkronizáljon!)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#138985) punky10 válasza m.zmrzlina (#138983) üzenetére


punky10
addikt

A telefonkönyvben k8válsztod,hogy mindkét mentési helyet jelenítse meg,majd csinálsz egy mentést a fiokodra.Ez némelyik telefonnálexport tárhelyre néven van.Ha ez megvan,megnézed,a duplájat összevonod,és alapértelmezett mentési helynek beállítod a fiókodat.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#138986) punky10 válasza spiritex (#138984) üzenetére


punky10
addikt

Ha valami EMUI-s telefonod van,akkor nézd meg,hogy az akkumulátor menüben a további akkumulátor beállításoknál a maradjon csatlakozva alváskor be van-e kapcsolva.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#138987) mobilizmo válasza m.zmrzlina (#138983) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Csak egyenként tudod. Egyszerűbb, ha lemented az összes névjegyedet csv-be vagy vcard-ba és beimportálod pc-n a google címtáradba. A duplikált névjegyeket ott egy-két kattintással egyesíteni tudod.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#138988) spiritex válasza punky10 (#138986) üzenetére


spiritex
veterán

Mert ez a jelenség főleg (vagy kizárólag) az EMUI-s telefonoknál van? Amúgy igen, Huawei P Smart 2019-em van.
De amit írsz, az már megvolt, erre írtam, hogy "hiába van a wifi és a mobilnet mindig-re állítva".

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#138989) Somatom válasza mobilizmo (#138982) üzenetére


Somatom
veterán

A telefon névjegytár gyártói feature. Stock Androidon csak Gmail fiók van. Az más story, hogy ki lehet cselezni úgy, hogy akkor se szinkronizáljon fiókra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138990) m.zmrzlina válasza mobilizmo (#138987) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Igen erre rájöttem de ez csak akkor igaz, ha a Tárcsázón belül próbálom a névjegyeket módosítgatni. Ha a Névjegyek alkalmazást megnyitom ott már bővebb tárháza van a lehetőségeknek. Ott lehet megadni a punky10 által javasolt alapértelmezett mentési helyet is.
Oké hogy ez csak nekem volt új de "Ma is tanultam valamit" :DD

(#138991) w.miki


w.miki
veterán

APK szerkesztő program létezik?

Akár PC-re is...
APK alkalmazásban szeretnék kicserélni néhány képet.
Zip-ként kibontom, bemásolom a képeimet, elvileg alá is iratom, telepedik a program, elindul, de nem megy tovább a címképernyőnél, nem jelenik meg egyetlen kép sem.
Tudna valaki ilyenben segíteni? Vagy van ennek topikja, ahol megkérdezhetem?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#138992) perempe


perempe
addikt

létezik olyan app, amivel automatikusan lementhetem pl. az Magyar Nemzet és a Népszava vélemény rovatának új cikkjeit? offline olvasnám buszon.

lehet asztali app is, csak egyszerű legyen.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#138993) eclipse19 válasza perempe (#138992) üzenetére


eclipse19
senior tag

Asztali app androidra? :F
A Pocket (régebben Read It Later) elvileg erre lett kitalálva, igaz nem automatikus.
+ nagyjából bármelyik böngésző is tud oldalt menteni offline olvasásra.
Automatikus megoldást nem tudok.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#138994) punky10 válasza spiritex (#138988) üzenetére


punky10
addikt

Nem csak EMUI,mert ilyen kérdésekkel találkoztam MIUI-s telefonok topicjaiban is.
A furcsa,hogy 100%-os megoldást még sehol sem olvastam.Én sem tudok.Ugyanis nálam sem a Huawei-nél,sem a Xiaominál nem volt probléma... :N És qrvára nem tudjuk,miért...
Nálam a telefon lezárt állapotban is 1-2 mp-cel hamarabb jelzi az e-mailt,mint a tábla(vagy nagy ritkán asztaligép)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#138995) spiritex válasza punky10 (#138994) üzenetére


spiritex
veterán

Tényleg érthetetlen. Ami biztos, hogy android 7-en még nem volt ilyen gond az előző Huawei P8 lite telómmal.
A 100%-os megoldás egy másik kliens úgy nézem... Milliószor használhatóbb az AquaMail, kicsit sok benne a beállítás, de csak 1x kell megcsinálni. A beszélgetések láncbafűzése is annyira jól meg van oldva, kis fejlécekkel egymás alatt, minden levélből 1,2 (stb.) db sort mutatva a levél elejéről, bármelyikre rá lehet kattintani és ki lehet nyitni külön! A láncban levő leveleket lehet csúsztatással is léptetni!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#138996) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Hosszú idő után le kellett cserélnem a telefonomat és szomorúan láttam, hogy a Swype keyboard megszűnt, nem is tudom letölteni a Play áruházból.
Azt szeretném kérdezni, hogy van bármilyen alternatíva, amivel az utolsó verziót fel tudom telepíteni? Bár megvettem, a könyvtáramban nem találom
Köszönöm előre is!

(#138997) ollie válasza fausto (#138996) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem fog működni akkor sem, ha külső forrásból telepítenéd, mert a szerver leállítása miatt nem tud letölteni nyelvi csomagokat. Vagyis, másik billentyűzet után kell nézned.

***

(#138998) fausto válasza ollie (#138997) üzenetére


fausto
addikt

Köszi, ez szomorú :( Anno nagyon sok billentyűzetet kipróbáltam, más nem igazán jött be, a swiftkey sem

(#138999) Dr.NX válasza fausto (#138996) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#139000) spiritex válasza fausto (#138996) üzenetére


spiritex
veterán

Én megpróbálnám lementeni a régi telóról az apk-t (pl. ES File Explorer-rel vagy egy APK Export app-al), ha volt a pro verziónak és a nyelvi csomagnak külön apk-ja, akkor azokat is, és ezeket telepíteném az új telóra.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.