Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132601) busman


busman
addikt

Sziasztok! Olyan alkalmazást keresek amivel QR ből lehet vonalkódot csinálni.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#132602) Fall-N válasza Jakuu (#132589) üzenetére


Fall-N
veterán

Igaz az az OGYoutube volt. Én letöltésre a Videodert használom.

(#132603) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Most vettem egy új telefont, de a Play Áruház wifin keresztül nem hajlandó semmit letölteni, csakis mobilneten . Mi a megoldás? A régi telefonon működik rendesen.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#132604) crok válasza petymeg (#132603) üzenetére


crok
Topikgazda

Talán letiltottad véletlen? Milyen telefon, milyen OS?
Hülye kérdés, de más megy Wifin? : D Lehet neted nincs? : )

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132605) macilacus válasza petymeg (#132603) üzenetére


macilacus
senior tag

Nincs a wifin ip cím korlátozás beállítva?

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#132606) petymeg válasza crok (#132604) üzenetére


petymeg
addikt

Note 9. Most frissített 9-re, de előtte a 8.5-tel dettó ugyanez volt. Minden más megy wifin. Böngésző, drive, spotify... csak az áruház nem.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#132607) petymeg válasza macilacus (#132605) üzenetére


petymeg
addikt

Én ugyan nem korlátozta semmit. Azt se tudom, hogy kell.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#132608) macilacus válasza petymeg (#132606) üzenetére


macilacus
senior tag

Nem tiltottad le a Play wifi hozzáférését véletlenül?

(#132609) crok
bocs este van már :DDD
és ahogy látom te sokkal jobban érted is dolgokat :B

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#132609) crok válasza petymeg (#132606) üzenetére


crok
Topikgazda

IPv6 címet kapsz/használsz? Wifi kapcsolatok beállításainak legalján szokott lenni hogy mi az IP-d, ha ott van IPv6 cím is akkor próbáld meg letiltani hogy ne kapjon. Meg akkor gondolom új készülék, költözésre nem használtál valami wifin keresztül költöző appot? A hotspot nem maradt bekapcsolva véletlen? [Szerk.] @macilacus ezt én is kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132610) Jazz válasza Viktor0610 (#132593) üzenetére


Jazz
veterán

Ha érdekel szívesen elmagyarázom priviben, elég hosszadalmas, nem akarom itt szét-offolni a topicot ezzel. Software mélyvíz topic meg nincs.:)

(#132594) Indiant: "...de mivel rendszer alkalmazás, nem hat rá a gplay beállítása (frissítés tiltás stb.)."

(#132595) kuksa90: Köszi! Ez hogy működik pontosan? A leírásból nem teljesen tiszta számomra.->Storno. beg kollega már írta hogy gservice-vel nem működik.:(

(#132597) beg: Ezt szomorúan hallom hogy nem működik vele. Esetleg van ötleted másik megoldásról? (Egy bizonyos verziót számot használok, és jó lenne találni valami intelligensebb megoldást annál hogy tiltom a gplay net hozzáférését. Mivel így csak úgy tudom használni a gplay-t, hogy feloldom a tiltást, van 10sec-em megkeresni és letölteni amit szeretnék, majd újra tiltani mielőtt az auto frissítés beindulna.)

Köszi :R

free your mind

(#132611) Somatom válasza Jazz (#132610) üzenetére


Somatom
veterán

Használd böngészőből a Play -t!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132612) Jazz válasza Somatom (#132611) üzenetére


Jazz
veterán

Nem tudod megkerülni, akkor is a belső play-en keresztül tölti csak le.

free your mind

(#132613) Fall-N válasza Jazz (#132612) üzenetére


Fall-N
veterán

A másik megoldás a tűzfal program ahol letiltod a mobilinternet hozzáférését a háttérben frissítő alkalmazásnak. Lehet root is kell.

(#132614) petymeg válasza crok (#132609) üzenetére


petymeg
addikt

Megoldódott. Wifi beállításokban a forgalomkorlátozás autó kezelésre állítottam. Nem is értem alapból miért volt korlátos.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#132615) Somatom válasza Jazz (#132612) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván. De, a keresés nem az öt percedből megy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132616) bigrock


bigrock
addikt

Az vajon a Pie hatalmas újítása, hogy eltűnt a Gboard-ból a megtanult szavak szinkronizálási lehetősége ?

(#132617) Indiant válasza Jazz (#132610) üzenetére


Indiant
addikt

Nálam így semmi sem frissül, csak ha én frissítem. A Google ott várakozik már hónapok óta.

(#132618) tomszli11


tomszli11
tag

Sziasztok!

Külföldön való utazáshoz keresek APP-ot. A fő szempontok a helyi tömegközlekedés időpontjai és útvonalai lennének, leginkább európában.
Amit nekem ajánlottak az a Meep nevű alkalmazás, estleg valaki használta már?
Ha tudtok mást ajánlani azt is szívesen kipróbálom.

Köszönöm.

(#132619) kezman


kezman
őstag

Szép napot mindenkinek, Jelszó és egyéb dolgok tárolására keresek széf appot, pasworld széfet használtam és ma tele lett vele a puttonyom, HR volt és nem tudom visszaállítani a mentéseit, érdekes eddig ment az utolsó frissítés után meghülyült nem fogadja a fő jelszavat :F :F :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#132620) rjg válasza kezman (#132619) üzenetére


rjg
őstag

Én évek óta a SafeInCloud-ot használom. Multiplatform, felhő és saját NAS szinkront is tud.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#132621) crok válasza kezman (#132619) üzenetére


crok
Topikgazda

Keepass2Android vagy pl. KeepassDroid ami F-Droid-on is elérhető így nem kell hozzá Google Play se.

A Keepass2Android-al Google Drive-ba és egyéb felhő alapú tárolóba- vagy ból szinkronizálható az adatbázis.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132622) MADcat válasza rjg (#132620) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

+1
Prot meg is vettem. Ajánlott részemről is.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#132623) MikeWazowski válasza MADcat (#132622) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Én minden titkos dolgot a OneNote-ba mentek el, ott is le lehet védeni jelszóval.

Jól sejtem, hogy ebbe az app-ba jobb lenne tárolni? illetve nekem kb. az összes okmányom fel van töltve a google drive-ba. Ezeket is ide kéne inkább feltöltenem? Lehet egyáltalán? Valamint ezeket hol tárolja? Felhőbe? Mert annyira akkor ott sincs biztonságba... vagy nem jól látom?

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#132624) Elemental válasza MikeWazowski (#132623) üzenetére


Elemental
addikt

Én is safe in cloudot használok.
Lehet okmányokat is hozzáadni.
A kliens tárolja az adatokat, plusz amit megadsz szinkron helynek, ez lehet gdrive, dropbox, vagy saját szerver. Én saját szerverre mentek.
Amúgy a win alkalmazás ingyenes, nézd meg milyen.

[ Szerkesztve ]

(#132625) pvt.peter válasza crok (#132621) üzenetére


pvt.peter
őstag

Keepass2Android tud ujjlenyomattal belépést mint a KeePassDroid?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#132626) Jazz válasza Indiant (#132617) üzenetére


Jazz
veterán

A sima alkalmazás igen, de a rendszer alkalmazás nem. Ezt nem is látod a listában, mert háttérben végzi a műveletet.

(#132615) Somatom: persze, úgy igen, csak a keresés megoldható.

(#132613) Fall-N: ez nem jó, mert magának a gservice-nek kötelező a net hozzáférés, enélkül nem működnek a programok. A frissítését a gplay végzi.

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#132627) crok válasza pvt.peter (#132625) üzenetére


crok
Topikgazda

Egyelőre még nem tud ilyet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132628) Somatom válasza tomszli11 (#132618) üzenetére


Somatom
veterán

Nézd meg a Google Térképet! Nem vagyok tömegközlekedős, de nagynénémnek szoktam tömegközlekedéses útvonaltervet csinálni. Friss újítás a csatlakozási lehetőségek mutatása. Annyira friss, hogy pár hete olvastam róla hírként, úgyhogy még nem néztem, hogy nálunk elérhető-e már nyilvánosan.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132629) crok válasza Jazz (#132626) üzenetére


crok
Topikgazda

Mielőtt válaszolok - ha válaszolok - megtudhatnám pontosan miért kell ez neked?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132630) Mcrazy válasza pvt.peter (#132625) üzenetére


Mcrazy
őstag

Igen tud, én is azt használom.
Tud 2 lépcsős azonosítást oly módon, hogy egy kulcs fájlt is létrehozhatsz, amit pendriveon tartasz és csak a pendrive behelyezésével és a mesterjelszóval (ujlenyomattal) lehet belépni.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#132631) crok válasza crok (#132627) üzenetére


crok
Topikgazda

Oh, sorry, tenyleg tud!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132632) pvt.peter válasza Mcrazy (#132630) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszi a választ és neked is crok.

Akkor úgy látom, hogy lefogom cserélni a KeePassDroid -ot.
A jelenlegi KeePassDroid -al az a baj, hogy nem tud tárhellyel (pl. Dropbox -szal) szinkronizálni közvetlenül.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#132633) kezman válasza crok (#132621) üzenetére


kezman
őstag

Kösz szépen és rjg-nek is, jelenleg ezt tesztelem, bejövős eddig bejövős, az SD-re menti a dolgokat, nekem ennyi elég. :R

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#132634) bigrock válasza bigrock (#132616) üzenetére


bigrock
addikt

Megválaszolom magamnak, ha valakit érdekelne a megoldás: egy régebbi 6.0 verziót kell letölteni az Apkmirror-ról. Az engedélyezi a gmail fiókból a megtanult szavak visszatöltését. Ezután ha ezt a verziót frissítjük a legújabbra, akkor már benne lesz a funkció. Csókoltatjuk a Google képviselőit. :(

(#132635) WhiteWalker válasza Elemental (#132624) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez mennyire megbízható app? Vannak aggályaim , hogy megadjam az összes adatom egy külső appnak :B

(#132636) Elemental válasza WhiteWalker (#132635) üzenetére


Elemental
addikt

Nekem is voltak/vannak aggályaim. De úgy gondolom, ha lennének vele gondok, már tudnánk róla. Meg elvileg nem tárol adatokat máshol, csak a kliens és ahová szinkronizál, ami nálam a saját szerverem.
Mondjuk én a pénzügyi accountokat és a google accountokat nem bízom rá, azoknál megmaradt a papír alapú mentés :)

[ Szerkesztve ]

(#132637) napalmdude


napalmdude
csendes tag

Sziasztok!

Tárhely problémám lenne, Android 5.1, 16 GB tárhely a telefonon (Dodgee X5 pro). Nem vagyok nagy telefon betyár, 1-2 kisebb játék és az alap alkalmazások (Facebook, Messenger, térkép, stb.) van csak felrakva. Beállítások / Tárhely azt mondja, hogy Alkalmazások: 10.47 GB. Végignéztem az alkalmazásokat tekintettel a gyorsítótárakra is, és összesen nem foglalnak az alkalmazások a 2 GB-nál többet, ugyanakkor a szabad helyből szépen leszámolja a 10.47 GB-ot.

Hogy lesz a 2-ből 10? Hogyan tudom ezt orvosolni? Alig van valami a telón, és elröppent a 16 GB, frissítéskor meg nyafog, hogy kevés a tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#132638) WhiteWalker válasza Elemental (#132636) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez a bajom vele , hogy nekem sajnos nincs saját szerverem ahová szinkronizalhatna , csak a megadott szokásos helyek ( drive, Dropbox stb...)
Leginkább ettől tartok , hogy mindent oda küldene ... :B
Ennyi erővel nyithatnek egy txt -t filet oda és kézzel beleirom ugyan ezeket... Majd én frissitem manuálisan ...

Vagy titkosítva tárolja és szinkronizalja az adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#132639) Somatom válasza WhiteWalker (#132638) üzenetére


Somatom
veterán

Ne viccelj! Alap dolog, hogy az állományok a kliensen titkosítódnak és úgy kerülnek felhőbe.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132640) WhiteWalker válasza Somatom (#132639) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Gondoltam megkérdezem , mert néztem vagy másik 4-5 password appot ezen felbuzdulva és mind orosz(!) volt érdekes módon... :U
Mint tudjuk az oroszok nem kispályások informatika terén...

[ Szerkesztve ]

(#132641) punky10 válasza WhiteWalker (#132640) üzenetére


punky10
addikt

Bezzeg az amcsik..A becsületesség bajnokai... :D
Őket tuti nem érdekli semmi a magán és üzleti szférádból...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#132642) WhiteWalker válasza punky10 (#132641) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Lapozzunk... Nem szeretném szét offolni a topicot. A kérdésemre kaptam már választ.

(#132643) fecus


fecus
őstag

Van olyan app amivel és a telefon ujjlenyomat olvasójával fel tudok oldani windows10-et?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#132644) D1L1ZS válasza fecus (#132643) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Egy próbát megér!

Nem olyan rég YT ajánlott videói között láttam. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#132645) mobilizmo válasza napalmdude (#132637) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

A rendszernek is kell némi hely (~5 GB) és úgy tudom a maradékot sem egészben hajítja oda neked. Külön partíció van az app-ok telepítésére és az azok által gyűjtögetett adatokra. Hogy ez pontosan mennyi az a teljes tárterület függvényében határozzák meg és a ROM telepítésekor el is dől. Mivel vannak app-ok amik igen csak tudják gyűjtögetni az adatokat, ez elég gyorsan el tud fogyni, 16 GB manapság már nagyon kevés sajnos. Az egyik ilyen tárterület gyilkos pl. a Google Fotók, ha sok fotód van a felhőben simán felugrik a helyfoglalása 1 GB környékére. Megpróbálhatod esetleg a gyorsítótár törlését, az némi helyet felszabadít, de nem lesz hosszú életű a megoldás.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#132646) crok válasza napalmdude (#132637) üzenetére


crok
Topikgazda

Hello, valamikor kérdezték már tőlem és [itt] le is írtam hogy hogy működik ez, mi hol milyen helyet foglal.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132647) zsoltzsolt válasza mobilizmo (#132645) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Google fotók miért foglalna sok helyet?
Felhőben tárolt képek esetén szinte teljesen minimális a helyigénye.

[ Szerkesztve ]

(#132648) napalmdude válasza mobilizmo (#132645) üzenetére


napalmdude
csendes tag

Köszi a választ.

Igazándiból a kérdés az lett volna, hogy a 2 GB-ból hogy lesz 10. Erre szerintem valahol ott lehet a válasz, hogy bizonyára az alkalmazások frissítésekor a telepítő csomagokat menti valahová, és megtartja őket. Mármint magukat a telepítő csomagokat; így az app törlésekor igaz, hogy tárhely szabadul fel, de a telepítő csomagok továbbra is ott tanyáznak valahol. Így az alkalmazások listájában egy app gyorsítótárastól, tokkal vonóval 500 MB, de lehet, hogy 10-szer volt frissítve az évek folyamán mondjuk 200 MB-os telepítő csomagokkal = az app 500 MB-ot foglal, de tárhely foglalás szempontjából mégis 10*200 = 2 GB. És a tárhely információnál így 2 GB-ot számol az összesítésnél, konkrétan az alkalmazásnál meg ír 500 MB-ot. Szerintem itt az anomália.

Ez csak egy légből kapott elmélet; akkor gyári beállítások visszaállítása után ez kik kell derüljön..

(#132649) Bozek válasza napalmdude (#132648) üzenetére


Bozek
nagyúr

És mennyi ideig tartana felrakni egy SD Maid-et és lefuttatni? A Facebook is szeret nagyra hízni, valamint a Messenger is. Előbbi most nálam 445, utóbbi pedig 227 MB. Pedig tegnap raktam rendbe SD Maid-del. A Google Play Szolgáltatások esetében is volt most 123 MB felesleges adatom.

(#132650) napalmdude válasza Bozek (#132649) üzenetére


napalmdude
csendes tag

Telepíteni semmi idő; de nem fogok pénzt kiadni ezért, na nem mintha nagy összeg lenne. Ráadásul a rootolási keverésekkel nem is akarok foglalkozni; nem akarok mobil guru lenni, csak használni. (A pillanatnyilag telepített alkalmazások előző csomagjait az SD Maid sem távolítja el a leírás szerint, csak a törölt alkalmazásokét..)

A probléma nem azzal volt, hogy ennyi-annyi cache-elnek az appok, hanem hogy az appok sokkal több helyet foglaltak, mint amit a jelen verzió használ.

Beigazolódni látszik elméletem, mi szerint a telepítő csomagokat szépen megtartja, valamint a kapcsolódó teljesen felesleges alkalmazás adatokat is.

Tehát 16 GB-ból szabad:
- Gyári adatok visszaállítása előtt: 800 MB, az összes alkalmazás cache törlése után, azaz "tisztán" az appok
- Gyári adatok visszaállítása után: szabad 10.77 GB, alkalmazások 5.23 GB, ami összeadva stimmel, azaz a tárhely info alatt az alkalmazások méretéhez hozzáadja az Android telepítő + rendszer és az alap gyári alkalmazásokét
- összes alkalmazás szinkronizálva, frissítve, pár játék telepítve, FB + Messenger, elindítva, belépve, kipróbálva, galéria visszamásolva: szabad 8 GB

Következtetés: a "16 GB manapság már nagyon kevés sajnos" egyáltalán nem igaz magamféle átlagos mobil userrel számolva; egyszerűen annyi piszkot és telepítő csomagot hagy maga után a Zandroid; hogy szépen elzabálja a tárhelyet. Gondolom szándékosan van ez a rendszer, hogy az emberek vegyék csak az új, több 100e ft-os csodákat amire nincs is szükségük. Meg az óriási, jó drága bővítő kártyákat, mert hogy a telefonom régebbi és már nem bírja. :C

Én inkább akkor évente rászánok 3 óra hosszát egy oda-vissza szinkronizálásra a tárhely tisztázása végett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.