Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133551) mobilizmo


mobilizmo
Topikgazda

Sziasztok, hátha érdekel valakit.

Most futottam bele ebbe az érdekes appba, Migrate.
Ez egy egyelőre kiadatlan, playstore-ból elérhető alkalmazás. Van grafikus felület ahol beállítható mit mentsen. Nem csak az appokat és adataikat lehet menteni hanem a hozzátartozó permission-ket is. Pluszban menthetők contacts, callogs, sms, screen dpi, default keyboard, stb... A mentést twrp-ből flashelhető zip-be rakja, innen lehet visszaállítani azt amit akarsz.
Ha már volt akkor bocsánat.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#133552) crok válasza mobilizmo (#133551) üzenetére


crok
Topikgazda

Migrate@XDA - kicsit bővebben
(Custom UI-okkal nem igazán működik együtt - még - egyelőre.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133553) Fall-N válasza mobilizmo (#133526) üzenetére


Fall-N
veterán

De magisk és root nélküli megoldásra gondoltunk.

Root esetén eddig is volt lehetőség menteni. De ott is ha magasabb verziójú Androidra kellett migrálni, akkor lehet hogy nem jött össze, így ez sem megfelelő.

Én meg már régóta nem szarakodok roottal és egyéb mókolásokkal. Garancia estén is kétséges, mégha vissza is lehet állítani sok esetben. Minden csak nem felhasználóbarát amúgy is.

Nekem elég a stock droid + saját alkalmazásaim. De persze ha be kell lakni akkor sem halok bele, mert manuálisan mentek ahol lehet. De azért ez egy hiány az Androidnál.

[ Szerkesztve ]

(#133554) Aurig@ válasza atike (#133550) üzenetére


Aurig@
őstag

Igen, hosszan nyomtam.
Viszont írtam, hogy nem a legfrissebb a telefon alkalmazás. A kép is Mi A1-en készült.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#133555) atike válasza Aurig@ (#133554) üzenetére


atike
nagyúr

Nem tudom mit értesz a telefon alkalmazás alatt, de frissítsd mind a rendszert, mind minden mást amit a Google Playben lehet... :U

(#133556) Somatom válasza atike (#133555) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem pont azt érti alatta, ami: Telefon alkalmazás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133557) atike válasza Somatom (#133556) üzenetére


atike
nagyúr

Azaz akkor rendszert kell frissíteni, nem?

(#133558) Somatom válasza atike (#133557) üzenetére


Somatom
veterán

Nem feltétlenül. Az előző telómon a névjegyeket és az üzeneteket is apk -ból frissítettem, hogy legyen sötét nézet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133559) Dr.NX válasza atike (#133557) üzenetére


Dr.NX
addikt

Phone app

Elfogadom a sütiket.

(#133560) mobilizmo válasza crok (#133552) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én is innen indultam.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#133561) mobilizmo válasza Fall-N (#133553) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Eredetileg onnan is indult a beszélgetés. Erre írtam példának a Migrator nevű Magisk modult, csak példának. Tudom, hogy root kell ahhoz is, de példának, hogy nem rocket science megoldani. Nyilván ha belefejlesztenék a rendszerbe akkor lenne root joga.
A mostanit meg azért linkeltem be, mert ugyan nekem is van Titanium Backup (ami nem számít olcsó appnak, de nagyon hasznos), de a linkelt az ingyenes. Szerintem ingyenes alternatívaként az összefoglalóba is bekerülhetne, mert úgy tűnik használható.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#133562) crok válasza mobilizmo (#133561) üzenetére


crok
Topikgazda

Még vastagon beta/experimental, ajánlani még nem ajánlanám. Nem rövid az ismert hiba lista se.
Meg egyébként érdekes, hogy azt írja hogy a visszaállítást ő máshogy látja - holott a Titanium Backup-ból is lehet flash-elhető ZIP-et csinálni amit TWRP/custom recovery alól lehet telepíteni, ami utána "telepíti" a Titanium Backup-ot és vissza is telepíti az appokat, adatostól mindenestől.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133563) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Tudtok ajánlani valami jó ingyenes zene letöltőt a play áruházból, amivel a Youtube-ről lehet zenéket közvetlen mobilra letölteni, majd átkonvertálni őket ? Valamikor tubemate volt de most azt nem találom, és mp3 konverter. Köszönöm

(#133564) pc360 válasza punky10 (#133537) üzenetére


pc360
addikt

Egy stock rendszeren az SMS is Google-ös, amit az egyéb gyári megoldásoknál többre tartok (már van benne sötét mód, amit sokáig hiányoltak). De ugyanilyen a tárcsázó és a névjegyzék is. Ezek után egy program sem marad, amit az adott készülékgyártó fejleszt és értelme lenne használni. Talán a beépített számológép még megfelelhet, ha egyáltalán van olyan és elegendő az alap tudás, de mást nem tudnék említeni.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#133565) kovisoft válasza andrás47 (#133563) üzenetére


kovisoft
őstag

A play áruházban nem fogsz találni ilyet, mert ez ellenkezik a Google irányelvekkel, ezért az ilyen appok ki lettek tiltva.

(#133566) Somatom válasza andrás47 (#133563) üzenetére


Somatom
veterán

A Tubemate ezeket az oldalakat ajánlja a letöltésre. Én is innen telepítem, frissítem. Az okát pedig kovisoft leírta. A Tubemate nem volt hajlandó fejet hajtani a Google regulájának, ezért száműzve lett a Play -ről. Persze, ettől még köszöni, jól van, működik, rendszeresen frissül.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133567) punky10 válasza pc360 (#133564) üzenetére


punky10
addikt

Ez igaz,de nekem már legalább 3 éve nincs stock androidos telefonom.Az általad említett alkalmazásokat tudom témázni,de a Tárcsázó/Névjegyzék-ből találtam olyat,ami ad pluszt.Az SMS-nél még nem kellett plusz...
Én egyébként simán együtt tudok élni a különféle módosított droid-verziókkal,egy MIUI- többre tartok,mint a One-t.Az EMUI már számomra nincs olyan kifinomult,de még ezt is jobban csipázom,mint az alapot.. :)
De ez szerintem egyéni kérdés,és ezen fölösleges vitatkozni.Mindenkinek más dolgot vqnnak előtérben...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#133568) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Működő WebDav klienst tudok mondani nekem?

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#133569) Somatom válasza MADcat (#133568) üzenetére


Somatom
veterán

Én a SolidExplorer Classicot használom, de a TotalCommander -nek is van WebDAV beépülője. Videóhoz Kodi, vagy nPlayer.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133570) MADcat válasza Somatom (#133569) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

TC-re nem is gondoltam. Köszi!

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#133571) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Nálatok működik az Instagram alkalmazás?

(#133572) punky10 válasza Gedeon31 (#133571) üzenetére


punky10
addikt

Nem.
Bár az lehet,hogy közrejátszik,hogy nincs telepítve... :D

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#133573) andrás47


andrás47
senior tag

Köszönöm a segítségeteket.

(#133574) kezman válasza Gedeon31 (#133571) üzenetére


kezman
őstag

Azt nem tudom de nálam meg a Facebook sz@rakodik, nem jönnek üzenetek és én se tudok üzenni se posztolni se semmit :DDD :DDD

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#133575) Gedeon31 válasza kezman (#133574) üzenetére


Gedeon31
addikt

Közben már több helyen írnak róla [link]

(#133576) rjg válasza MADcat (#133568) üzenetére


rjg
őstag

Én erre is az ES File Explorert használom.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#133577) Nkboy válasza Gedeon31 (#133575) üzenetére


Nkboy
senior tag

Vége mindennek, mind meghalunk! :D :D

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#133578) MADcat válasza rjg (#133576) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

TC plugin meg is oldotta a kérdést. :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#133579) sopruk válasza Gedeon31 (#133575) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nálam a WhatsApp vacakol. Üzenetek átmennek, de a képek nem...

(#133580) beg válasza sopruk (#133579) üzenetére


beg
veterán

Mivel az fb, whatsapp és insta egy és ugyanaz az a cég, így nem meglepő.
Szerver problémáik vannak.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133581) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Sziasztok
Melyik tv alkalmazást érdemes letölteni? Haverom a mindig tv-t ajánlotta de azért gondoltam megkérdezlek titeket is. Itt van egy pár tapasztalt ember :)
Köszi.

(#133582) Somatom válasza Petrónius (#133581) üzenetére


Somatom
veterán

Az több dologtól függ. Ha otthon a Telekom szolgáltatja a TV -t, akkor TVGO. Ez viszont hókuszpókusz nélkül nem megy rootolt eszközön és külső megjelenítő sem támogatott. Ha Telenoros neted van, akkor a MyTV stream adatforgalma ingyenes. Nem nyavajog a root miatt, castolható és külső megjelenítős eszközön is használható. Sőt, egy fórumtársunk jóvoltából Kodi alatt is megy.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133583) snowdog válasza Petrónius (#133581) üzenetére


snowdog
veterán

Regisztráció nélkül csak pár csatornát tudsz nézni. Célszerű a saját szolgáltatód alkalmazását letölteni, mert arra be tudsz regisztrálni, és akkor akár több tucat csatorna közül válogathatsz. Viszont ezek csak itthon működnek, külföldön nem (legfeljebb valamilyen VPN használatával). Én a DIGI-t használom. [link]

(#133584) DrBubo77 válasza snowdog (#133583) üzenetére


DrBubo77
addikt

A Digit az EU tagállamaiban is lehet nézni.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#133585) Somatom válasza DrBubo77 (#133584) üzenetére


Somatom
veterán

Mint ahogy az összes többit is. Ez EU -s szabály (ha jól emlékszem, akkor tavaly február óta). A MyTV -t és a TVGO -t is rendszeresen használom külföldön.
snowdog:
Ez a VPN trükközés már elmúlt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133586) Petrónius válasza Somatom (#133585) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm mindenki válaszát!
Én semmi extrát nem szeretnék. Arról van szó hogy egy-egy sportműsorba, híradóba bele szeretnék nézni, esetleg egy filmet végignézni, vagy ilyesmi. Ezt a telefonomon szeretném. Egyébként a telefonon a net szolgáltatóm a Vodafone Otthon viszont Digi van.

[ Szerkesztve ]

(#133587) Somatom válasza Petrónius (#133586) üzenetére


Somatom
veterán

"Egyébként a net szolgáltatóm a Vodafone."

Tudomásom szerint a Vodának nincs TV szolgáltatása. Ez még nem lenne baj, ha korlátlan neted van. Ha nem, akkor, a MyTV -t javaslom, mert annál tudsz felbontást változtatni, amivel sok adatot tudsz spórolni. Ezt a módszert használom roamingban, mert ott Telenoros kártyával sem korlátlan a MyTV adatforgalma.

Közben szerkesztetted. Ha otthon Digi van, az más. Azt nem ismerem, de az biztos, hogy Vodás nettel enni fogja az adatkeretet.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133588) Petrónius válasza Somatom (#133587) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Sajnos nem korlátlan a net. 10 GB mindössze.

"Tudomásom szerint a Vodának nincs TV szolgáltatása"
Valószínű hogy akkor ezért nem találom. :)

[ Szerkesztve ]

(#133589) Somatom válasza Petrónius (#133588) üzenetére


Somatom
veterán

A TV zabálja a netet. Egyszer lemértem. Úgy emlékszem, hogy a MyTV -t, 360p felbontáson meg lehet úszni kb. 600MB -ból óránként. Ha viszont a kliensalkalmazásban nem lehet visszavenni a felbontást (pl. TVGO) és így minden csatornát a lehető legjobb felbontásban tol, akkor pikkpakk oda a 10GB.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133590) Petrónius válasza Somatom (#133589) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Megnézem ezt a MyTV-t.
Köszönöm :R
Azért várok még ötleteket. :)

(#133591) Somatom válasza Petrónius (#133590) üzenetére


Somatom
veterán

Válts szolgáltatót! :) A legköltséghatékonyabb módszer egy dual SIM -es telóban egy flottás adatkártya és egy saját SIM. Akkor a saját maradhat Vodás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133592) Petrónius válasza Somatom (#133591) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Kétkártyás telefonom van.
Erről a flottás adatkártyáról tudnál linkelni valamit, ahol utána nézhetek?

(#133593) Somatom válasza Petrónius (#133592) üzenetére


Somatom
veterán

Flottás topik. Először olvasgasd az összefoglalót!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133594) Petrónius válasza Somatom (#133593) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Köszönöm az útba igazítást. :R

(#133595) siskad


siskad
őstag

Sziasztok! A Newpipe nálatok sem működik?
[kép]

Xiaomi 13

(#133596) Somatom


Somatom
veterán

Új teló, új rendszer, új meglepetések. Android One zárképernyőn mindenféle hírek jelentek meg, kis ablakokban. Meg, volt egy csúf macska, teli képernyőn. Tudja vki, hogy ezt mi csinálja és főleg, hogy mivel lehetne rávenni arra, hogy ne csinálja? Hiába dúltam a beállításokat, nem találtam meg, hogy minek a mijét kéne letiltanom.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133597) dugynok válasza siskad (#133595) üzenetére


dugynok
senior tag

Nàlam se, pont most akartam ràkérdezni, hogy mi lehet vele. Töröltem a régebbit, feltettem a legújabbat, de semmi :(

(#133598) darvinya válasza Somatom (#133596) üzenetére


darvinya
titán

Milyen készülék?
Melyik Op. rendszer?
Új vagy használt készülék?

Nekem Xiaomi Mi A2 Android One van, de csak azok értesítési csík van zárképernyőn amit használok és engedélyeztem.

(#133600) Somatom

Óóóóó…XiaomiShop-os, hát… ez lehet 6x-es MIUI készülék, amire ráerőszakolták One rendszert.
Nem hivatalos boltban szürke importos készülékek vannak, amik nem mindig azok, amik.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#133599) DS39 válasza Somatom (#133596) üzenetére


DS39
nagyúr

a telefon topikjában kérdezted?
oké hogy Android One, de gondolom van előtelepítve néhány xiaomi app is.

(#133600) Somatom válasza darvinya (#133598) üzenetére


Somatom
veterán

Új, Xiaomi shop -ban vásárolt Mi A2 Lite, Android One, Pie.

DS39:
Nem hiszem, hogy ez Xiaomi app miatt lenne. Eddig csak az itt ajánlott távirányító volt olyan, amit eddig nem ismertem. Magyar hírportálok hírei jelentek meg. Ezért gondolom, hogy ez nem teló, vagy app, hanem vmi Google -dolog lehet, amit valahol biztos ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.