Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133751) Drughi


Drughi
addikt

Üdv!

google maps-ben nem tudjátok mikortól válnak elérhetóvé a waze-s funkciók? (baleset / dugó stb bejelentése)

(#133752) crok válasza MADcat (#133750) üzenetére


crok
Topikgazda

Igazából mondok jobbat:
Lépj mondjuk be egy inkognító módos böngészőből GMail-be úgy, hogy felhasználónévnek csak annyit adsz meg hogy probabela majd a jelszó (meg ha van 2 lépcsős beléptetés akkor az is) és simán belép pont nélkül is. Mert így működik. Így tudod használni a "pont nélkülit". Igazából csak a pont nélküli userID létezik, szóval te gyakorlatilag ha eddig a "proba.bela@gmail.com"-ot használtad akkor tudtod nélkül használtad ezt a feature-t - egyfajta automatikusan létrehozható email alias, egy 11 éves feature, azt hittem hogy sokan ismerik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133753) Somatom válasza Drughi (#133751) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem fog. Azért vette és hagyta meg a Google a konkurens Waze -t, mert szüksége van a helyi közösségek munkájára. Ezért egyirányú a folyamat. A Térkép átveszi a Waze jelentéseket.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133754) MADcat válasza crok (#133752) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Értem már!
Azt hittem a pont nélküli egy null kilométeres fiókba rak. De nem.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#133755) Drughi válasza Somatom (#133753) üzenetére


Drughi
addikt

Tehát akkor ha a maps-sel navigálok, akkor ugyanúgy várhatom, hogy áttervesz egy esetleges dugót kikerülvén?

Több cikkben is olvastam, hogy megkapja a maps ezt a funkciót. A waze az utóbbi időben elég instabil volt ezért váltanék.

Mondjuk nekem a legfontosabb még mindig a trafi/ellenőrzés (nem mintha szálguldoznék), de kiegészítésnek mindig megy a traffi hunter is.

[ Szerkesztve ]

(#133756) Somatom válasza Drughi (#133755) üzenetére


Somatom
veterán

Jó kérdés. Nagyon ritkán használom a Térképet navigálásra. Célmegadás nélkül figyelem a forgalominfóját és az alapján magam döntök az útvonalmódosításról. A trafi ellenőrzést nálam a CamSam Plus végzi. Ez widget módban, floatingban tud futni bármilyen alkalmazás, így a Térkép fölött is. Az egyik Playes screenshoton épp ez látható. Legutóbb azzal jött a Google, hogy zenevezérlőt lehet aktiválni. Feltalálta a spanyolviaszt, mert ez lehetséges volt eddig is. A Floating Widget egyik, néhány évvel korábbi screenshot -ján egy ilyen megoldás látható.
Az újdonság a kamera realtime nézőképére vetített navigáció. Na, az viszont érdekes lesz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133757) nyisziati válasza Drughi (#133755) üzenetére


nyisziati
veterán

Én is figyelem ezeket a híreket, mert szintén párhuzamosan használom a kettőt.

Mondjuk az áttervezés már évek óta megy a Maps-en tapasztalatom szerint. Ilyenkor beindul egy pár másodperces hangüzenet, amit egy mozgó csík jelez a bal alsó sarokban, miközben szövegben is bemondja a navigátor, hogy friss dugóinfók miatt áttervezésre került az eredeti terv.
Én már 2016-ban (vagy '17?) is emlékszem ilyen esetre, amikor Győr közelében átirányított (volna) másik útvonalra a Maps.

(#133758) Zola007 válasza MADcat (#133750) üzenetére


Zola007
veterán

sehogy
a gmail nem tesz különbséget a kettő között, a szerverük kiveszi a pontokat a címből, bármennyit is írsz be.
pont az olyan esetek miatt hagyták ki anno, hogy ne kapja meg más felhasználó, de azért vizuálisan segítse a hosszabb/bonyolultabb címmel rendelkező tulajokat.

a probabela egyszerre jelenti az összes variációt, mindegy, hogy proba.bela, probabe.la, pro.babela, pr.oba.be.la címre is írnak, belépni is be tudsz bármelyikkel

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#133759) forintuser válasza Somatom (#133756) üzenetére


forintuser
őstag

Én már megkaptam azt a funkciót. Csak pont olyan helyen lakok, ahol nincs utcakép.. :O

Holnapkészítést vállalok.

(#133760) Somatom válasza forintuser (#133759) üzenetére


Somatom
veterán

Grrrr.... Én még nem. Pedig, régóta bétás vagyok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133761) forintuser válasza Somatom (#133760) üzenetére


forintuser
őstag

Nem a béta miatt kaptam. Hanem az idegenvezető program 7. szint miatt.

Holnapkészítést vállalok.

(#133762) Somatom válasza forintuser (#133761) üzenetére


Somatom
veterán

Azt a programot hogy kell csinálni? Én is nagyon sokat vezetek idegenben. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133763) forintuser válasza Somatom (#133762) üzenetére


forintuser
őstag

Térkép- Az ön hozzájárulásai. Ott kezdd.

Holnapkészítést vállalok.

(#133764) mobilizmo válasza forintuser (#133761) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Én csak 3. szinten vagyok. Megkaphatom azért?

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#133765) forintuser válasza mobilizmo (#133764) üzenetére


forintuser
őstag

Passz.Ha igen, email-ben értesítenek.

Holnapkészítést vállalok.

(#133766) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
Olyan appra lenne szükségem,ha van,amiben be lehet állitani,hogy bármelyik értesitési hangot automatán kapcsolja ki és be a megadott idövallumban.. köszönöm!

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#133767) Somatom válasza snooze (#133766) üzenetére


Somatom
veterán

Leírtad a bűvös szót: automatán. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133768) snooze válasza Somatom (#133767) üzenetére


snooze
veterán

Ennyi a válasz a kérdésre,mert ezt megint nagyon nem vágom..

GO Gunners!!!

(#133769) zsoltzsolt válasza snooze (#133768) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Lefordítom: E-Robot
😁
De az Somatom terepe

[ Szerkesztve ]

(#133770) Somatom válasza zsoltzsolt (#133769) üzenetére


Somatom
veterán

:K
Sztem a másik kettő is tudja. De, az mások terepe. :)

Snooze:
Az automatizálókról minden szükséges infót megtalálsz az összefoglalóban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133771) snooze válasza zsoltzsolt (#133769) üzenetére


snooze
veterán

Más nincs,amivel csak az értesitési hangokat lehet idöziteni?

GO Gunners!!!

(#133772) zsoltzsolt válasza snooze (#133771) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Nem igazán vagyis én nem tudok róla.

(#133773) Somatom válasza snooze (#133771) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értelek. Bármilyen alkalmazást is találnál, azt mindenképpen be kell állítanod, hogy milyen hangsávot némítson/ne némítson, illetve, hogy e két műveletet mikor tegye. Képzeld, az automatizálóban is pont ugyanezeket kell beállítanod!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133774) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló,

Van egy nem okos tv-m, egy olyan szobában, ahová semmi nincs bevezetve, se net, se tv kábel. Nagy ritkán jó lenne ott nézni tv adást, csakhogy a háttérben szóljon valami.
Arra gondoltam, hogy vennék valami kis egyszerű androidos média lejátszót, letöltenék rá valami tv-s appot és úgy néznénk magyar csatornákat wifin keresztül. Ez vajon megoldható? Vagy van valakinek valami más ötlete?

Köszönöm!

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#133775) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#133774) üzenetére


Somatom
veterán

Itt is válaszolok rá.
Símán. A Telenor MyTV -t használom így.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133776) bigdady válasza snooze (#133766) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gyári ne zavarj mód és megy a nick nevedhez is :-D

[ Szerkesztve ]

(#133777) Fr@nkieWilde válasza Somatom (#133775) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

És ez ingyenes?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#133778) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#133777) üzenetére


Somatom
veterán

Mondjuk úgy, hogy van pár ingyenes csatorna. Pl. Izaura TV :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133779) Fr@nkieWilde válasza Somatom (#133778) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Jajj, azért ne kuntakinte menjen a háttérben. :DDD
Rtl klub, ATV ilyenek vannak ingyenesen?

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#133780) Somatom válasza Fr@nkieWilde (#133779) üzenetére


Somatom
veterán

Google a barátod, de segítek. Itt megnézheted.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133781) kiraly.andra válasza bigdady (#133776) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Azzal nem tudja kizárólag az értesítéseket némítani.

:a:

(#133782) bigdady válasza kiraly.andra (#133781) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt írta értesítéseket. A hívás is az

(#133783) kezman válasza snooze (#133766) üzenetére


kezman
őstag

Ne zavarjanak mód, perfekt. És fontos értesítéseket lehet szűrni, 😁

[ Szerkesztve ]

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#133784) csipuka válasza Somatom (#133753) üzenetére


csipuka
senior tag

Van azert fejlesztes a gmaps-ba is. A minap jelent meg itt amcsiban, hogy speed trap van az uton. Meg is lepiodtem, mert eddit azt csak a waze-ban lattam. Mondjuk azota se.

(#133785) Laby


Laby
senior tag

Sziasztok!
A napokban tervezek átköltözni hosszú évek iOS használatáról egy Note 9-re.
Nagyjából mindennek sikerült alternatívát találnom, egyedül az iOS gyári jegyzetek alkalmazásnak nem.

Aki ismeri az egyszerű és nagyszerűségét az tudna ajánlani hasonlót Android kivitelben?
Amire szükségem lenne:
- semmi csicsa, letisztult és könnyen átlátható
- lehessen jelszavazni külön 1-1 jegyzetet
- lehessen rögzíteni a fontosabbakat, hogy mindig felül legyenek
- lehessen checklist-et is csinálni, pl.: bolti bevásárlás...stb.

Bónusz kérdés, van valakinek ötlete hogy lehetne a Jegyzetek alkalmazásból az adataimat kimenteni? Rengeteg mindenem van már ott, és valahogy jó lenne átvarázsolni androidra.

Köszi,
Bence

(#133786) Somatom válasza csipuka (#133784) üzenetére


Somatom
veterán

Kéfdés, hogy meddig. :) Úgy tudom, hogy a hatóságok erősen mozgolódnak azért, hogy betiltsák ezt a funkciót.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133787) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!

Nem biztos ez a megfelelő topik, de nem találtam jobb helyet a kérdésemnek:
Kolléganőm kisfia (11év) karácsony óta belépett az okostelefon tulajdonosok körébe. Nagy megelégedéssel használja anyukája korábbi P9 lite telefonját, igazából csak az idő múlatására ha várnia kell valahol. Ilyenkor játszik, messengerezik, vagy csak simán böngészik.

Ma behozta kolléganőm a telefont, hogy baj van, mert kelletlen reklámok (18+) jelennek meg rajta, és a fia már kezébe se meri venni a telefont. Végignéztem az alkalmazásokat, és nem találtam semmi kiugrót ami ezt okozhatja, a játékok is hivatalosak google playből van mindegyik, a böngésző fülek nem voltak bezárva, ott sem volt semmi: clash of clans végigjátszás/index/ph/gamestar/iskolai oldalak voltak csak kinyitva.

Tudtok valami root nélküli adblockert, vagy bármit ajánlani, amivel meg lehetne fogni ezeket a hirdetéseket?

Köszönöm!

(#133788) Indiant


Indiant
addikt

Oreo belső memórából törölt fájlok visszaállítására kellene program root nélkül.

(#133789) mobilizmo válasza Emu (#133787) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Blokada-t próbálják meg.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#133790) Dr.NX válasza Indiant (#133788) üzenetére


Dr.NX
addikt

Korábban is volt már ez kérdés, itt a válasz is.

Elfogadom a sütiket.

(#133791) Indiant válasza Dr.NX (#133790) üzenetére


Indiant
addikt

Köszi, bocs.
...és ez teljesen rendben van?!
Arra gondolok, hogy az sd már csak dísz, ellenben a telefon belső memóriájáról nem lehet visszaállítani semmit. Az usb meghajtó felcsatolás is eltűnt...
De mennyit dolgoztak rajta, hogy ennyire lebutítsák az androidot. :C

(#133792) beg válasza Indiant (#133791) üzenetére


beg
veterán

Belső memória szabad részei folyamatos írás/olvasás alatt állnak. Milyen buta, hogy a törlés után nem tartja szabadon azokat a részeket, hogy hátha vissza akarnál állítani olyan fájlokat, amire rányomtál hogy törölje, majd visszakérdezett hogy törölhető? Majd ott megint rányomtál, hogy igen.
Nagyon le lett butítva az android.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133793) Indiant válasza beg (#133792) üzenetére


Indiant
addikt

Töröltem egy programot. ..és valóban feljött egy ablak ,hogy valami hátrahagyott fájlokat töröljön-e.
Tényleg rányomtam, de én úgy gondoltam, hogy a cache-t, vagy valami hasonlót töröl. Nem gondoltam ,hogy a készített fájlokat. Mert ezt ugye nem írja ki... (se hogy honnan és azt sem hogy mit akar törölni)
Az sd-re meg ugye nem írhat a program. (itt jegyezném meg ,hogy az android 4.4-ben még szuperül működött az sd, mint tárhely és mint usb meghajtó. Aztán ezeket a funkciókat száműzték.

(#133794) beg válasza Indiant (#133793) üzenetére


beg
veterán

Google introduced Adoptable Storage with the release of Android 6.0 Marshmallow.
(tök jó hogy van, legalább olcsó kínai és/vagy class 4-es kártyánál lehet szidni a telefongyártótól kezdve az androidig mindent, hogy miért lassú :) )

Én meg arra gondolok törléskor, hogy mindent töröl, ami azzal kapcsolatos vagy általa készült. Sajnos a gondolatolvasást még nem implementálták bele ilyen mély szinten. Egyébként pedig ahány app és fejlesztő, annyiféle működés, van amelyik hátrahagyja ezeket a fájlokat, ezért hasznosabb előtte tájékozódni mint inkább a buta droidra fogni.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133795) crok válasza Indiant (#133793) üzenetére


crok
Topikgazda

Valamint azért maradt az MTP mint megoldás a régi natív USB helyett, mert az MTP-nél megoldott, hogy egyszerre tudja használni a tárat a telefon/tablet és a PC is - ellenben a natív USB megoldásnál a telefonról/tabletről le kell csatolni a partíciót és át kell adni az USB-nek (ami így a PC-s csatkaloztatás alatt elérhetetlen/használhatatlan, egyes appok ebbe szépen bele is álltak mint a gerely).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133796) Somatom válasza crok (#133795) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam elég gyakori az adatmozgatás. Ehhez képest, kb. négy éve, egy flasheléshez csatlakoztattam utoljára USB -n telót, PC -hez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133797) crok válasza Somatom (#133796) üzenetére


crok
Topikgazda

OK.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133798) kaciokos válasza crok (#133795) üzenetére


kaciokos
őstag

Mondjuk ettől függetlenül az MTP egy határnyi fos, ezért szerettem én is régen a Mass Storage Device felcsatolást. Azóta inkább átálltam a hálózaton keresztüli adatmozgatásra.

(#133799) csferke válasza snooze (#133766) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!

értesitési hangot automatán kapcsolja ki és be
Képernyő tetejétől lefelé simítás, hosszan nyomod a "hold" jelet. A megjelenő menüben Bekapcsolás időzítése

(#133800) crok válasza kaciokos (#133798) üzenetére


crok
Topikgazda

Mindenki aki kicsit értett hozzá. De kellett valami ami mindenen is megy az R1 userek miatt. Az MTP megy. Az más kérdés hogy pl. a max. filenagyság 4GB és nem az alatta levő filerendszer miatt hanem mert az MTP így van megírva. Ha mégis kell az USB szerű felcsatolás akkor root után USB MASS STORAGE Enabler (@XDA Labs).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.