Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132701) punky10 válasza kovisoft (#132698) üzenetére


punky10
addikt

Nekem nem megy az olvasás-értelmezés?
Most nem az az igény,hogy pl 2 perc inaktivitás után(illetv
e mikor 2 perce nem történik esemény),kapcsoljon ki a kijelző?
Igaz,az automatizáló akkor is lehet megoldás,de mintha mindenki fordítva állna a kérdéshez...

Na most ujraolvasva ...bocsi...
Most már értem,vezetés módban nem szeretné,hogy kikapcsoljon a kijelző...Én megyek szemben a forgalommal...

Mentségemre,soha nem használtam még ezt a funkciót.Pedig nem rossz...

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#132702) Somatom válasza Narxis (#132697) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem pont fordítva. Spéci igényekre kell külön alkalmazást telepíteni, a hétköznapi, egyszerű dolgokat meg automatizálóval megoldani.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132703) tordaitibi válasza Somatom (#132694) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Mester, még, még, ezt a fajta kritikát nagyon tűröm..! :D
Lehet kipróbálom, melyiket ajánlod, Llama, Tasker, a híres Robot, ezeket ismerem névről. De biztosan van több is. Olyan kell ami fennt van Aptoide vagy apkmirror mert nincs PlayStorem.
Pár ötletem máris lenne, mire tudnám rögvest használni.

(#132704) #13797376 válasza Probert75 (#132695) üzenetére


#13797376
törölt tag

Note9. Van eszköz karbantartás, azon belül Akkumulátor, majd beállítások, és a következők vannak ezen belül : Értesítések - Adaptív akkumulátor kezelés - Nem használt alkalmazások altatása - Alvó alkalmazások - Alkalmazások kikapcsolása - Beállítások optimalizálása - Kábeles gyors töltés.
De ezek egyikén belül sincs olyan további lehetőség hogy " Nem figyelt alkalmazások " !

(#132705) Somatom válasza tordaitibi (#132703) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... az úgy nehéz lesz. A Robotnak van free verziója, de abban nem lehet feltételeket használni, ami nagyon leszűkíti a lehetőségeket. Fizetős alkalmazást nem tudom, hogy lehet-e alternatív forrásból telepíteni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132706) Mcrazy válasza Somatom (#132705) üzenetére


Mcrazy
őstag

Macrodroid-ot lehet, ha ezt válassza.

Üdv: Mcrazy

(#132707) Somatom válasza Mcrazy (#132706) üzenetére


Somatom
veterán

Az jó, csak akkor légyszi, a MD topikban segítsetek neki elindulni! A Robotos supportot bevállalom, de a MD -ost nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132708) Probert75 válasza #13797376 (#132704) üzenetére


Probert75
addikt

Az Akkumulátoron belül görgess lefele.
Nekem S8-on itt van ilyen menü.

(#132709) Mcrazy válasza Somatom (#132707) üzenetére


Mcrazy
őstag

Elnézést kell kérnem az elhamarkodott válaszért. Sajnos a Macrodroid is csak play-n kersztül vásárolható meg. Korábban úgy emléxem mintha lett volna más lehetőség is, de most nem látom.

Üdv: Mcrazy

(#132710) Narxis válasza Somatom (#132702) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért megnéznék egy listát az igényeidről vagy hogy mire használod az automatizálót. Nekem igényeim sincsenek, mondhatni igénytelen vagyok de hátha olvasva más igényeit megtetszene nekem ez az automatizáló. :)

Thanos was right.

(#132711) crok


crok
Topikgazda

Automatikus 2G-re váltás mobilnet kikapcsolással amikor csatlakoztatott WIfi van érzékelve, és amint nincs onnantól 2G/3G preferált (vagy amit akar az ember) és mobilnet bekapcsolása => Automate + Teasaver flow

Az meg hogy egy navigációs app úgy van megírva hogy nincs benne ez a flag az appban az nem plusz igény hanem hiba. Ezesetben az automatizáció csak workaround.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132712) Fred23


Fred23
nagyúr

(#132713) Somatom válasza Narxis (#132710) üzenetére


Somatom
veterán

Bizonyos alkalmazásokhoz hosszabb kijelző timeoutot használok.
Sokat használom fekvőben a telót, de néhány alkalmazás nem fordul el, pedig úgy is működnének. Prohardver app, Photo Editor, MyTV. Ezeket fekvőbe kényszerítem.
A vágólapomat szinkronizálom az eszközeim között.
Változik az értesítési led színe attól függően, hogy melyik alkalmazás küldi az értesítést.
Offline hangvezérlés, ami csak az én hangomra reagál.
Ha a BT billentyűzetem csatlakozik, akkor a beviteli mód átvált rá (root).
Sorbanállásnál ha az előttem álló kamion megmozdul, akkor a teló figyelmeztet.
Hirtelen ennyi, de van még egy jópár dolog, amit az automatizálóval végeztetek.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132714) Narxis válasza Somatom (#132713) üzenetére


Narxis
nagyúr

Egyik se érint de azért kösz.

Thanos was right.

(#132715) Fall-N válasza Narxis (#132697) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez nem igaz. Sokkal több dologra jó mint elsőre gondolnád.
Pl. Lehet velük csinálni különböző hang profilokat, amiket parancsikonnal vagy az értesítési sáv csempéjeiről lehet kapcsolni. Lehet persze automatizálni is ha már az a fő funkció.

Pár példa mire használom:
- Ha olyan játékkal játszom, amiben nincs cloud mentés, akkor FolderSync elmenti az állást a GDrive-ra, miután befejeztem a játékot. Sokkal jobb, mintha adott időközönként tenné ezt.
- Ha Android TV-n megy a lejátszás Kodival és bejön egy hívás közben, akkor magától megállítja a lejátszást.
- AutoNotification pluginnal, zenelejátszókban ha új szám következik, akkor Popup Widgets 2 másodpercig mutatja a szám címét a lejátszó gyári 2x1 widgetjével.
- Ha csatlakozik a telefon Wi-Fire akkor toast messagben mutatja a hálózat adatait. Hasonlót gyárilag annó a Samsung telefonok tudtak. Igaz azok csak a nevét mutatták.
- Automatikusan ki- és bekapcsol az AdGuard a Wi-Fi állapotától függően.
- Vannak különböző fényerő profiljaim, amik adott feltételek alapján lépnek életbe.
- Ha elindítok egy alkalmazást akkor adott szintre állítodik be a média hangerő. Így nincs az a kellemetlen helyzet, hogy ordít egy videó.
- Ha bedugok egy fül- vagy fejhallgatót akkor felugrik egy ablak a benne meghatározott alkalmazásokkal, amire rábökve az elindul.

Szerintem ettől igazán okos a telefon, nem attól, hogy fut rajta a Facebook vagy a Messenger.

[ Szerkesztve ]

(#132716) Krystal_s válasza tordaitibi (#132700) üzenetére


Krystal_s
addikt

A mobil és wifis tiltás próbaként volt beállítva. Nem jelez tiltva sem és engedélyezve sem...
A legalsó beállításnál (Tűzfal figyelmeztetések) írja, hogy az Adguard figyelmeztet és a program engedélyt kér, amikor netre akar kapcsolódni...viszont ez a rész nem működik. Ezért írtam ide hátha más is használja ezt a tűzfalat és megerősíti nála működik-e figyelmeztetés.

Ezen a tabon KK rendszer van. Az új NoRoot-nál ez már nem támogatott rendszer. Te valami régebbi verziót telepítettél fel? Nem olvastam róla jókat, páran szidják. Amúgy kipróbálnám azt is, ha működne 4.4.2 rendszeren.

(#132717) tordaitibi válasza Krystal_s (#132716) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Akkor rosszul gondoltam, bocsi.
Az értesítés hiányára sajnos nincs több ötletem.
Ha ki akarod próbálni, innen letöltheted, ez egy őskövület verzió és 4.2xx-en tuti múködik, a tableten amiről képernyőfotóztam ez van.
Az tuti hogy ami neked kéne, az értesítést azt a NoRoot nem tudja.

[ Szerkesztve ]

(#132718) Petrónius


Petrónius
aktív tag

Helló
Van olyan zenelejátszó alkalmazás amit ki lehet hangosítani a telefon hangszórójára? Eddig Poweramp-ot használtam, ebben nem találok ilyen opciót. Most viszont szükségem lenne rá.
Köszi

(#132719) Viktor0610 válasza Petrónius (#132718) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem értem a problémád.
Ha nem csatlakoztatsz fülest, akkor az összes app a hangszórón szól. Vagy félreértelek?

Samsung Galaxy A54

(#132720) Petrónius válasza Viktor0610 (#132719) üzenetére


Petrónius
aktív tag

Húúú.. de bolond vagyok. Nálam állandóan be van dugva a füles. Anélkül még soha nem is próbáltam ki.
Ennyire nem lehetek amatőr. Vagy mégis? :B
Köszönöm hogy rávezettél a megoldásra. :R

(#132721) eclipse19 válasza Krystal_s (#132696) üzenetére


eclipse19
senior tag

Amit nagyon ritkán használsz azt szerintem tartsd hibernálva, Greenify-al vagy hasonló programmal.

Vagy ha van olyan a telefonodon gyárilag, hogy mit zárjon be ha lezáródik a képernyő, akkor ott vedd bele a listába az érintett alkalmazást.
Úgy csak akkor fog elindulni, ha kézzel elindítod és biztos nem fog semmit csinálni a háttérben

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#132722) kiraly.andra válasza Fall-N (#132715) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

A cloud mentés pótlása engem is érdekelne. Melyik fájlt kell menteni, hol tárolódik a játékok aktuális állása?

:a:

(#132723) kiraly.andra válasza crok (#132711) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

A mobilnet automatizált ki/bekapcsolásához mintha már jóideje root kellene, nem? Régen volt már, amikor ezt csináltam, de rémlik, hogy egy főverzió váltás után már nem ment, nem engedte a rendszer.

:a:

(#132724) Bozek válasza kiraly.andra (#132723) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igen, root kell hozzá. De ha szerencsés, akkor az AutoTools plugin root nélkül is tudja kapcsolgatni. Én nem ebbe a körbe tartozom a Sony-val, de van root. Nem mintha kapcsolgatni kellene a mobilnetet, mehet állandóan. Ami sokat enne, annál be van állítva, hogy csak WiFi-n frissítsen.

(#132725) kaciokos


kaciokos
őstag

A következő lenne a problémám: szeretném megtudni, hogy egy mp3 albumnak (egy könyvtárban lévő mp3 file-ok) mennyi a lejátszási ideje. PowerAMP sajnos nem írja ki, zenelejátszót csak emiatt nem szeretnék váltani. Nincs rá valami picuri app vagy TC plugin? Esetleg automatizálóban lehet valamit bűvészkedni?

(#132726) crok válasza kiraly.andra (#132723) üzenetére


crok
Topikgazda

Hmm.. kiváló kérdés, nálam nincs olyan készülék amin nincs root.. de az Automate-hez vannak [itt] külön appok (ikon nélkül) amikkel a megfelelő jogosultságokat (és csak azokat) meg tudja kapni az Automate app maga (talán elég neki a network + a settings de inkább azt mondom hogy root + network + settings mert a flow eleve írja a root-ot mint opciót).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132727) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!
Mindig jönnek üzenetek a crhome-ból az a.foamesadibi.com helyről. Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet ezeket az üzeneteket kikapcsolni vagy letiltani?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#132728) bigdady válasza pvt.peter (#132625) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tud

(#132729) crok válasza GrotESC (#132727) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem bekaphattál valami malware-t ami webview-nak használja a Chrome-ot a reklámjaihoz/spammeléshez, szóval alapvetően szerintem nem a Chrome csinálja.
Az oldal SSL cert-jét egy ingyenes SSL CA írta alá (Let's Encrypt) és ami számomra kicsit gyanússá teszi az az, hogy tegnap előtt 11:59-kor lett aláírva és csak május 14. 12:59-ig tart. Esetleg gondold át mit frissítettél vagy tettél fel mostanában, esetleg ha melegszik+merül is a telefon akkor lehet egy javascript bitcoin miner.. vagy.. nem adtál jogot neki értesítések megjelenítésére? [Szerk.:] Chrome-ban a beállítások - honlap beálítások (site settings?) - értesítések alatt?

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132730) #81733120


#81733120
törölt tag

Angol nyelv fejlesztésre, gyakorlásra milyen appot ajánlotok? Duolingo már megvan. Az sem probléma, ha előfizetős/prémium verziós változata is van, olyan esetben, ha offline is vannak leckék és nincsenek hirdetések.

(#132731) sopruk válasza #81733120 (#132730) üzenetére


sopruk
aktív tag

Az alábbi oldalt tudom ajánlani. A srác nagyon profi egyéni nyelvtanulásban és sok jó módszert ajánl tanulásra, gyakorlásra is
Öt év öt nyelv
Ankidroid -ot nagyon ajánlja, van róla külön cikk is
Xeropan

(#132732) zeon.hu válasza sopruk (#132731) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik...

#?*@&!

(#132733) sopruk válasza #81733120 (#132730) üzenetére


sopruk
aktív tag

(#132734) sopruk válasza zeon.hu (#132732) üzenetére


sopruk
aktív tag

Bocsánat, mobilról vagyok és több részletben szerkesztettem...

[ Szerkesztve ]

(#132735) Krystal_s válasza tordaitibi (#132717) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm, hogy próbáltál segíteni.

(#132736) zeon.hu válasza sopruk (#132734) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Így már tiszta :)

#?*@&!

(#132737) #81733120 válasza sopruk (#132731) üzenetére


#81733120
törölt tag

Köszönöm, kipróbálom mindegyiket. :R :R

(#132738) tordaitibi válasza Krystal_s (#132735) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nincs mit, a NoRoot garantaltan tiszta ha leszeded a Dropboxomrol, nem takolt hanem Playstorebol lett lehuzva.
Csak ha esetleg izgulos tipus vagy es bizalmatlan. Egy olyan programmal ami sajat vpn alagutat hoz letre a rendszeren belul, ezen megy keresztul az osszes adatod es ehhez hozza is fer, en is bizalmatlan lennek kulso forrasbol.

[ Szerkesztve ]

(#132739) 4Grider válasza crok (#132729) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Let's Encrypt ingyenes certje csak három hónapra szól (lásd prohardver), de scripttel vagy alkalmazással mindig megújítható újabb három hónappal.

(#132740) scream24


scream24
senior tag

Sziasztok. És esetleg német nyelv tanulására, gyakorlására is tudtok valamit ajánlani? Köszönöm.

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#132741) tekes


tekes
tag

Sziasztok!

Van olyan böngésző, amelyikben költözésnél a profilt (kedvencek, előzmények, jelszavak...) sima másolással lehet menteni visszatölteni, mint pl. a pc-s firefoxnál?

RedmiNote3 Kenzo LOS14.1-20180623 AGNI_v13.0 - MiMax2 Oxigen LOS15.1-20181020 by ashwin007

(#132742) g_g_g


g_g_g
őstag

Elakadtam, kis segítségre lenne szükségem.
PH appból nyitnék meg aliexpress-es linkeket és kivétel nélkül mind orosz nyelven jelenik meg.
PH app, WebView alkalmazás gyorsítótár adatai törölve.
Samsung browser gyórsítár törölve.
TWRP - ből wipe cache, dalvik cache.
Tárhely menüpontból összes gyorsítótár adat törölve.

És még mindig oroszul jönnek a linkek.

Valami ötlet, hogy mit kéne még tennem?

Köszi.

(#132743) Narxis válasza scream24 (#132740) üzenetére


Narxis
nagyúr

Memrise, Drops ha jó az angolod akkor mehet a Duolingo is.

Thanos was right.

(#132746) scream24 válasza Narxis (#132743) üzenetére


scream24
senior tag

Köszi. A duolingot azt ismerem. A másik kettőre ránézek!

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#132747) Somatom válasza scream24 (#132740) üzenetére


Somatom
veterán

Kamionos németben tudok segíteni. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132748) scream24 válasza Somatom (#132747) üzenetére


scream24
senior tag

Építőiparban tevékenykedem. Bár biztosan van némi átfedés! 😊

Minden csoda két napig tart. Régebben még három napig tartott, de azóta felgyorsult a világ.

(#132749) Somatom válasza scream24 (#132748) üzenetére


Somatom
veterán

Menta pü.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132750) #81733120 válasza scream24 (#132746) üzenetére


#81733120
törölt tag

Még ez is jó lehet: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.