Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133251) MikeWazowski válasza k850 (#133250) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Áhh, szuper, így ment!

Köszönet! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#133252) Kenderice válasza $tavros (#133247) üzenetére


Kenderice
senior tag

Évente 1-2 alkalom nem indokolja egy kamera beszerzését.
Profi minőség sem kell.

(#133253) szimi57 válasza Kenderice (#133246) üzenetére


szimi57
őstag

Szerintem még nem csinálták meg azt a programot, amelyik kameraként kezelné a mobilt, ráadásul wifis adatfolyammal. Webkameraként használható, de wifis adatátvitellel még nem találkoztam, amit rá is rak egy adathordozóra. Lehet, hogy létezik.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#133254) punky10 válasza szimi57 (#133253) üzenetére


punky10
addikt

A telefon kamerakénti használatára van megoldás,pl az Alfréd .Ez át tudja küldeni a képet PC-re is.Hogy azt miként lehetne rögzíteni,azt nem tudom,több,mint 3 éve nem használok Win-t...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#133255) szimi57 válasza Kenderice (#133252) üzenetére


szimi57
őstag

Ha megoldott egy wifis webkamera felállás, akkor egy képlopó progival el lehet menteni.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#133256) crok válasza Kenderice (#133225) üzenetére


crok
Topikgazda

Nagyon off és nagyon elméleti..
Elég sok dependenciája van (tethering, root, selinux permissive, busybox pl.) de szerintem megoldható:
- Telefont USB-n összeködöt a géppel (és még töltöd is)
- Bekapcsolod az USB tethering-et így lesz IP kapcsolat a gép meg a telefon közt (esetleg Wifi-n keresztül is mehet ha a rögzítést elbírja)
- selinux-ot permissive-re állítod a telefonon, akár ezzel akár kézzel (nem megy a mound enélkül)
- belső tárolón csinálsz egy könyvtárat amit mentési könyvtárnak ki is tudsz választani a rögzítő app-ban
- busybox mount-al felcsatolsz ebbe a könyvtárba - az USB tether-en keresztül - egy SMB megosztást a PC-n és utána a rögzítő app menthet ide
Csináltam már hasonlót de nem tudom a rögzítés milyen adatfolyamot generálna és elbírja-e stabilan ez a fajta kapcsolat (nekem másra kellett).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133257) szimi57 válasza punky10 (#133254) üzenetére


szimi57
őstag

Inkább a TeamViewert javasolnám, ha nem fontos a hang. Átnyomja a teló képét WIFI-n, képlopóval menteni lehet.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#133258) Kenderice válasza crok (#133256) üzenetére


Kenderice
senior tag

"selinux-ot permissive-re állítod a telefonon, akár ezzel akár kézzel (nem megy a mound enélkül)"
Itt megakadtam. Nem sikerül permessive-re állítani.
Ehhez kell ROOT?

[ Szerkesztve ]

(#133259) crok válasza Kenderice (#133258) üzenetére


crok
Topikgazda

Ehhez is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133260) Kenderice válasza crok (#133259) üzenetére


Kenderice
senior tag

Akkor tárgytalan. Nem root-olom a telefont mert összekavar mindent.

(#133261) crok válasza Kenderice (#133260) üzenetére


crok
Topikgazda

Én mondtam.. akkor viszont marad a horses for courses elv mert szerintem a videokép PC-n képlopóval rögzítésénél kb. ugyanaz lesz a gond mint a képekből video készítésnél. A telefonból is csinálhatsz valamilyen szervert, mondjuk SMB-t is akár de jobb lenne egy FTP vagy SFTP vagy valami.. a rögzítőn hátha lehet olyat beállítani hogy darabolja a felvételt (mondjuk 1..2GB-onként) aztán a PC-n állítsd be hogy X időnként mentse le (vagy mentsd kézzel) a telefonról a cuccot és törölje az eredetit.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133262) csipuka válasza szimi57 (#133253) üzenetére


csipuka
senior tag

Regen hasznaltam a Nexus5-osomet arra, amikor mar lecsereltem, hogy ratettem az IP Cam appot, es a Synology-ma bekotottem, mint ipcamera forrast. Ha mar nem akkor kene egy AP, amire racsatlakozik a laptop es a telo is, es a laptop ha latja kamerat akkor fel is tudja venni. Nem tom a VLC tud-e igy rogziteni. Eszerint igen.
Esetleg a telon aktivalod a hotspot-ot, es arra csatlakozik a laptop, es akkor az AP-t meguszod. Csak otletelek.

[ Szerkesztve ]

(#133263) w.miki


w.miki
veterán

Androidos telefonom tartalmát, Win hálózaton szeretném látni, arra milyen programok vannak?
SambaDroid valamiért nem működöt nálam. Miket próbáljak még meg?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#133264) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv!

Kínlódok még mindig ezzel, hogy értesítés nem jön semmi, de mégis baromi sokszor felvillan a képernyő… gsam batter monitor pro kb. semmire nem jó, de eszembe jutott, hogy régen valamelyik appal meg tudtam nézni, hogy melyik alkalmazás hány alkalommal indult el. Pár éve is ez volt a bajom, akkor a sima google app indult el vagy 800szor. Akkor le is tiltottam és minden rendben ment utána. Tehát azt az appot keresem amivel így meg tudom nézni. Köszönöm előre is!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#133265) crok válasza MikeWazowski (#133264) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor [ebben] [ezt] nem olvastad el? Nem segített?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133266) MikeWazowski válasza crok (#133265) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Olvastam, csak nem hiszem, hogy az emui miatt van, mert korábban is előfordult velem.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#133267) szimi57 válasza w.miki (#133263) üzenetére


szimi57
őstag

TeamViewer mindkét eszközre.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#133268) crok válasza MikeWazowski (#133266) üzenetére


crok
Topikgazda

Teljesen mindegy milyen rendszer, a leírás miatt linkeltem csak, semmi köze nincs ott se a dolognak a MIUI-hoz - a lényeg az ébresztés meg hogy a gyorsan eltűnő értesítés csinálja-e. Vagy alarm + partial screen on / screen dim wakelock vagy gyors értesítés lesz imho.

Ha mégis az ébresztések, wakelock-ok száma kell vagy az alarmok mennyisége akkor a BetterBatteryStats és a Wakelock detector lehet hasznodra, megint csak azt tudom mondani hogy a megfelelő eszközt a megfelelő célra (ha kis segítség kell a telepítéséhez/használatához akkor [itt] keress rá arra hogy BetterBatteryStats)

A másik hogy ne mondd azt, hogy a "gsam batter monitor pro kb. semmire nem jó" mert totálisan nem arra használod amire való, olyat keresel benne ami nem található meg benne így aztán persze hogy "semmire nem jó" ha nem arra használod amire való.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133269) MikeWazowski válasza crok (#133268) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Világos, köszönöm szépen! Jól látom, hogy a BetterBatteryStats app írja, melyik app hányszor keltette fel a telefont? A wakelock detector nem jó, mert nem rootolt a telefonom:( Elvileg lehet anélkül is, de akkor az meg bonyolult nekem, hogy pc-vel kell párosítani stb. Az első appot meg is veszem, ha írja az alkalmakat.

Második fele, teljesen igazad van!
Ám, mire jó amúgy akkor az a gsam battery monitor? Mert én úgy látom, hogy csak azt írja, amit az alap droid akkumulátor része.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#133270) crok válasza MikeWazowski (#133269) üzenetére


crok
Topikgazda

A linket amit adtam azon a BetterBatteryStat telepítéséhez ott a leírás hogy a jogokat root nélkül PC-vel ADB-vel meg tudod adni. Egyáltalán nem bonyolult, pár parancs az egész csak, copypaste. A Logout link elején ott van a minimal ADB telepítő is ha nincs fent, Win-re click-click-finish. (Sőt, ha esetleg cmd / powershell alatt csinálod és azt mondja "rosszparancsvagyfájlnév" akkor itt Upo már összeírta mit kell/lehet tenni).

A BetterBatteryStat az alarm-ok alatt írja hányszor indult el egy-egy app "ébresztőre" de a pontos idejét nem írja ki csak a darabszámot. De nem teljesen értelek hogy miért lenne 100% összefüggés egy app háttérben indulása és a képernyő felvillanása közt. Be van kapcsolva amúgy, hogy ha van értesítés akkor villanjon a kijelző? Ha igen akkor egyszerű a teszt: egy-két napra kapcsold ki ezt a funkciót és ha nincs ébredés.. akkor nyomon vagy.

GSAM: arra jó, hogy meg tudd mondani pl. hogy az idő függvényében hogy merült a telefon, össze tudod vetni a merülést a hőmérséklettel, a térerővel, meg tudja mutatni hogy időarányosan hogy merült a telefon adott pillanatban, milyen CPU terhelés volt pl. a nagyobb merülések közben. Valamint van benne kernel wakelock lista, processzorhasználat lista appok szerint (elő- illetve háttérben végzett munka szerint bontva akár), appok szerinti hálózathasználat, szenzorhasználat (GPS, gyro..), ébrentartási idő.. Vastagon tartalmasabb mint a beépített. Inkább arra való, hogy meg tudd mondani mitől merül a telefon ha túlságosan merül (nem-e azért merül mint a nyeletlen balta a Balatonban mert nincs térerőd a fémszerkezetes raktárban vagy mert van egy beragadt/beakadt appod ami kikapcsolt kijelző mellett se hagyja aludni a SoC-ot).

Nem nagyon off ez már itt? : \

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133271) MikeWazowski válasza crok (#133270) üzenetére


MikeWazowski
addikt

köszönöm szépen! próbálkozok akkor! :R

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#133272) kisspall válasza w.miki (#133263) üzenetére


kisspall
aktív tag

Telefonra FTP szerver( [link] ) a gépre FileZilla. [link] Látod a teló tartalmát, kétablakos fájlkezelőben másolhatsz oda-vissza.

(#133273) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!

Huawei P10-en használom az ACR telefonhívás rögzítő alkalmazást több mint két éve. Idén kezdte el, hogy nem rögzít mindent, csak úgy random. Töröltem a cache-t, majd az adatokat, majd újratelepítettem. Úgy tűnik, hogy most semmit nem rögzít. Sok frissítés volt az elmúlt két évben és csak egyszer csináltam gyári visszaállítást, de még megvárom az új Androidot áprilisban és majd utána fogom megint mert több hét mire mindent úgy beállítok ahogy most van. A kérdés, hogy az ACR másnál is kihagy felvételeket? Minden engedély meg van adva, és a megjelenítés más alkalmazások felett is engedélyezve van.

(#133274) #04331520 válasza #04331520 (#133273) üzenetére


#04331520
törölt tag

Úgy néz ki megoldottam. A bemenetet MIC -re kellett állítani a fájlformátumot meg mp3 -ra.

(#133275) w.miki válasza kisspall (#133272) üzenetére


w.miki
veterán

Ez tényleg teljesen ingyenes?
Memória kártyát is eléri a telefonba, vagy csak a belső tárhelyet?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#133276) snooze


snooze
veterán

Viberen is megjelent a dark mód..

GO Gunners!!!

(#133277) Probert75 válasza snooze (#133276) üzenetére


Probert75
addikt

Nem igazán fekete aminek feketének kellene lenni. Nekem ez amoleddel semmi spórolást nem jelent.

(#133278) snooze válasza Probert75 (#133277) üzenetére


snooze
veterán

Megjelenitésnél azt állitasz be,amit szeretnél,most már lehet válogatni..

GO Gunners!!!

(#133279) Probert75 válasza #04331520 (#133273) üzenetére


Probert75
addikt

Milyen droid verzió?
Ha a 9.0 pite érkezik, akkor meg egyáltalán nem fog menni a Google új irányelvei miatt.
Haveromnak is kihagy Samsung Galaxy A3(2017)-en! Jelenleg nem használja, mert xar!

(#133278) snooze Csak a hátteret lehet szabadon, a dizájnt nem!

[ Szerkesztve ]

(#133280) #04331520 válasza Probert75 (#133279) üzenetére


#04331520
törölt tag

8-as

(#133281) Probert75 válasza #04331520 (#133280) üzenetére


Probert75
addikt

A 8-on is megszűnik előbb-utóbb, érkeznek olyan frissítések androidra! Sajnos.

(#133282) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Szeretnék kitenni a kezdő képernyőre egy mappát . A mappába két zene fájlt raknák. De sajnos fogalmam sincs hogy tudok mappába zenét tenni. Lehet ,egyszerű de nekem ötletem sincs. Van rá valami alkalmazás ?Valaki tud javasolni valamit?

(#133283) punky10 válasza Tökimanó (#133282) üzenetére


punky10
addikt

Én a TotalCommandert használom fájlkezelőnek.Ott hosszan nyomva bármelyik mappábara,a felugró menüben van olyan opció,hogy "ikon létrehozása a kezdőképernyőn".

Sima,gyári fájlkezelőkben is van parancsikon hozzáadása a kezdőképernyőhöz,az miért nem jó?

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#133284) Somatom válasza Tökimanó (#133282) üzenetére


Somatom
veterán

Szerintem ilyet nem lehet és nem is látom értelmét. Minek tennél ki egy zenefájlt a home -ra? Csak úgy, hogy ott legyen? Gondolom azért szeretnéd, hogy le tudjad játszani. De, ahhoz nem a fájl kell, hanem egy parancsikon, ami a fájlra mutat. Pl. parancsikonszerkesztővel tudsz ilyet. De, talán egyszerűbb TotalCommanderrel. A Home -on modulként kiválasztod a TC -t. Ekkor megnyílik a TC -ben egy ablak, ahol betallózhatod a fájlodat.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133285) Somatom válasza Somatom (#133284) üzenetére


Somatom
veterán

De, ha Teclast T10 -es tableted van, akkor ne csináld, mert soha többet nem tudod eltűntetni a parancsikont. Hosszan nyomásra FC -vel bezáródik a gyári launcher. :W Most lett egy örök parancsikonom. Itt az ideje a Nova telepítésének. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133286) crok válasza Somatom (#133285) üzenetére


crok
Topikgazda

Vagy a gyári launcher adatainak törlésének..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133287) Somatom válasza crok (#133286) üzenetére


Somatom
veterán

Áhhh, nincs benne ennyi, hogy aztán újra berendezzem. Ráhúztam egy másik ikont, így mappa lett belőle, amit legalább át tudtam rakni egy másik oldalra, a többi minek közé. Amúgy is buta ez a launcher, mint a főd.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#133288) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Spotify-ban bal alul van egy + ikon. Hs megnyomom ✓ lesz belole. Ez hova teszi a bepipalt dalokat?
Koszi elore is :R

(#133289) zhorvath válasza zolikaDB (#133288) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A Gyűjteménybe.

(#133290) dokee78


dokee78
félisten

ACR miért nem írja már ki a rögzített hívásoknál a telefon számokat?
Egy hete csinálja ezt körülbelül,addig hibátlanul működött.

Ezt írja,pedig minden engedélyt megkap.

(#133291) beg válasza dokee78 (#133290) üzenetére


beg
veterán

Olvasnivaló a témában: [link]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#133292) Bogyó bá' válasza beg (#133291) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Azonban nyomorék számos fejlett funkciók ACR Pro Free függően tudva a telefonszámot. Például Kizárt / tartalmazza a számokat, a felvételt kapcsolatok nem lesz elérhető...."

Isteni a Google fordító! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#133293) crok válasza Bogyó bá' (#133292) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyanazt a Google fordítót használjuk? Vagy az enyém jobb? : D
"Azonban az ACR Pro és a Free számos fejlett funkcióját törli a telefonszám ismeretétől függően."
A Bing viszont még a tiednél is rosszabb..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#133294) atike válasza beg (#133291) üzenetére


atike
nagyúr

Engem ez annyiban érdekelne, hogy vajon ez be fog gyűrűzni a hívásblokkolókba is...? :U

(#133295) Probert75 válasza atike (#133294) üzenetére


Probert75
addikt

Be!

(#133296) bigrock válasza Bogyó bá' (#133292) üzenetére


bigrock
addikt

A "nyomorék" szót jól fordította a program, már amennyiben a Google hordájáról van szó.... :DDD

(#133297) Dolphine válasza Probert75 (#133295) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt kifejtenéd?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#133298) Probert75 válasza Dolphine (#133297) üzenetére


Probert75
addikt

Mivel az ACR-nél is a szám és hívott fél nevét rögzíti és az új gugli irányelvek miatt nem lehet, ezért van korlátozva/tiltva. A hívásblokkolás is szám és hívott fél tiltást jelent, így ezek az alkalmazások is tiltva lesznek, ha jól tudom.

De az milyen már, ha zaklat valaki telefonon, nem tudod tiltani!
Rögzíteni meg lehet a szolgáltatóknak. Felhívsz egy szolgáltatót, aztán azzal kezdi, hogy cégbiztosítási okokból rögzítésre kerül a beszélgetés. De ha bemondod neki, hogy te is rögzíted a hívást, kikéri magána, hogy azt mér meg hogy meg minek!

[ Szerkesztve ]

(#133299) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Excelben hogy lehet ezt állandóra kikapcsolni?
"A görgetéshez kapcsolja ki az Ablaktáblák rögzítése beállítást"

#?*@&!

(#133300) snooze


snooze
veterán

Sziasztok!
gmail appnál van több emailfiok is felvéve,mindegyik ugyanugy beállitva,hogy értesitsen,de csak egy jelez hanggal és rezgéssel,a többi nem,csak a felsorolásban jelzi egy számmal,hogy jött levél..ez igy jo,vagy mindegyiknek kellene jelezni?

GO Gunners!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.