Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#141701) jokeph válasza Doky586 (#141700) üzenetére


jokeph
nagyúr

:K

#141699Benőke: WIN gomb+ PRTSC se műkszik ?
Instant menti is a képernyő teljes tartalmát (ha több monitor van, akkor az összesét egyszerre) a Dokumentumok-Képernyőképek helyre. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#141702) hotkar válasza Doky586 (#141700) üzenetére


hotkar
aktív tag

A Képmetszőt fel lehet konfigurálni arra, hogy a PrtScr gombra induljon. Én is így tettem és nagyon kényelmes.

(#141703) Zoz válasza Benőke (#141699) üzenetére


Zoz
őstag

Nem tudom nálad mi történt, nekem működik minden gépen.

(#141704) Benőke válasza Doky586 (#141700) üzenetére


Benőke
őstag

Használok másik alkalmazást de kényszerből. Rengeteget kéne használni és jelentősen gyorsabb egy gomb megnyomása és levélbe illesztése mint programokkal játszani.
Neten túrva fedeztem fel hogy van alapból is egy, de nagyon nem kényelmes nekem. Találtam másikat ami kézre áll.

#141701 jokeph:
Ismerem sajnos ez se működik nem csinál semmit :(

#141703 Zoz :
Nem tudom mi kapcsolja ki de friss intsall után még office se volt már akkor se ment.
Alapértelmezésben ki volt kapcsolva. Bekapcsoltam és semmi.
Neten túrva sajnos létező probléma.
Otthoni gépeimen megy. Jó azokon más nem megy :DDD

(#141705) #86564352 válasza Benőke (#141699) üzenetére


#86564352
törölt tag

Settings/Gépház, Ease of Access/Kisegítő lehetőségek, Keyboard/Billentyűzet részen kapcsold be a Print Screen gombra induljon a snipping és indítsd újra a gépet.

Egyébként működik?
Win + Prt Scr a teljes képernyőt menti user mappa Pictures\Screenshots közé, ott kell lennie a fájlnak

Alt + Prt Scr csak az aktív ablakot vágólapra, pl. Paintben beillesztés

Win + Alt + Prt Scr az aktív ablakot user mappa Videos\Captures közé és utána Win + G is felhozza Gamebar felületen [kép]

(vagy ha OneDrive-ban más hasonlóban be van kapcsolva, oda is mentheti)

[ Szerkesztve ]

(#141706) Benőke válasza #86564352 (#141705) üzenetére


Benőke
őstag

Köszi,

Ismerem őket sajnos egyik se megy.

(#141707) Doky586 válasza Benőke (#141706) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én nem a "Metszet és vázat" progit hanem a "Képmetszőt" ajánlottam.
(nálam twofatcat beállítására egy képkivágás után az indul el, azaz nehézkes - számomra)

(#141708) #86564352 válasza Benőke (#141706) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win + Shift + S
nem egy gomb, viszont kikerüli a print screen gombot

(#141709) gyuri81 válasza King Unique (#141691) üzenetére


gyuri81
veterán

A leírás alapján szerettem volna egy iso fájlt készíteni a rendszeremről, egy több mint 700GB-os meghajtóra, de hibát dob, hogy nincs elegendő hely. Ez mitől lehet?

(#141710) Cs1csó


Cs1csó
félisten

A PicPick programot használom képmetszésre - van benne időzítő stb. - és simán a Print Screen gombra van konfigurálva a teljes képes mentés tehát ha rákattintok akkor ez a program fogja készíteni a mentést.

(#141711) Cs1csó válasza gyuri81 (#141709) üzenetére


Cs1csó
félisten

Engedd el a Windows saját megoldását helyette: MACRIUM REFLECT FREE
használatáról van leírás és videó is pl. YouTube-on.

(#141712) Doky586 válasza gyuri81 (#141709) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#141713) Zoz válasza gyuri81 (#141709) üzenetére


Zoz
őstag

A MEDIA WD meghajtó milyen fájlrendszerű? Ha véletlenül FAT32-es az megmagyarázná a dolgot, mivel ott 4GB lehet a max file méret.

(#141714) King Unique válasza gyuri81 (#141709) üzenetére


King Unique
titán

Lásd egy másik esetnél leírtakat, ahol ha nem a System Reserved partíció túl kicsi mérete (50 MB) a gond, akkor egy Windows 10 in-place upgrade lehet megoldaná a problémát mint másnál. Vagy másik opcióként lehet 3rd party programot használni, lásd pl. AOMEI Backupper / Macrium Reflect.

[ Szerkesztve ]

(#141715) sipylos


sipylos
újonc

Üdv mindenkinek!

Nekem olyan gondom van, hogy ha csatlakoztatok akármilyen küső adathordozót akkor nem látom a betűjelét sehol, amíg én kézzel meg nem adom. Én a paragorn partíció menedzsert használom erre, mert csak ez látja. A windows miért nem adja hozzá automatikusan?
Valami ötlet kéremszépen?

(#141716) King Unique válasza sipylos (#141715) üzenetére


King Unique
titán

How to Enable or Disable Automatic Mounting of New Disks and Drives in Windows

Be van kapcsolva (alapértelmezetten be kellene legyen)? Ha nincsen, akkor nem meglepő a tapasztalt jelenség.
Ha nem az automount kikapcsolt állapota a probléma oka, akkor egyéb ok lehet még a külső adathordozón lévő partíció rejtett / offline állapota (bővebben).

"Én a paragorn partíció menedzsert használom erre, mert csak ez látja"

Ez így nem éppen reális, mivel ha az a program detektálja, akkor normál esetben nyilván a Windows 10 lemezkezelőjének is kellene és az utóbbinál is lehet meghajtóbetűjelet hozzáadni.

[ Szerkesztve ]

(#141717) sipylos válasza King Unique (#141716) üzenetére


sipylos
újonc

Ez volt a gond köszi. Hamarabb is írhattam volna...
Valamelyik frissítés állíthatta át.

(#141718) King Unique válasza sipylos (#141717) üzenetére


King Unique
titán

Mármint gondolom az automount kikapcsolt állapota.
Nem, nem valószínű, hogy egy Windows-frissítés kikapcsolná, ellenben egy 3rd party program, azzal végzett "optimalizálás" már inkább...

(#141719) sisi22 válasza Benőke (#141699) üzenetére


sisi22
tag

Marmint a Shift + Prnt Scr-re gondolsz?
Vagy esetleg Funkciogombra van rakva, es akkor a Fn + F11 vagy F12 billentyu? (attol fugg, melyikre raktak a billentyuzeteden)

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#141720) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak érdekességképp,
az egyik szutyok Celeronos mini gépemen ma feldobta hogy alkalmas a W11 használatára.
Igent nyomtam neki, jön lefelé, meglássuk....

(#141721) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Hali!

OneDrive-ba hogyan tudok bejelentkezni? Magát a Windowst MS fiókkal használom, szóval nem is értem. Ha indítom az alkalmazást, semmi mást nem csinál, mint egy Intézőben megmutatja a könyvtárakat, amik üresek. Mintha egy szimpla hivatkozás lenne egy könyvtárra, és kész.

Ha INNEN nyomom meg, hogy indítsa el a OneDrive-ot, akkor tényleg indítja a programot, már kéri a bejelentkezést, de közli, hogy már szinkronizálok egy OneDrive fiókot. Közben meg nem.

Mi a megoldás? Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#141722) Dark Archon válasza Dark Archon (#141721) üzenetére


Dark Archon
addikt

Tárgytalan, leszedtem, és felraktam az alkalmazást újra, így már teszi a dolgát.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#141723) UnSkilleD válasza tordaitibi (#141548) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/powertoys/always-on-top

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#141724) mezis


mezis
nagyúr

Üdv.!
Miért van az, hogy az msconfig nem hagyja letiltani a BluetootUserService_1e527 szolgáltatását? :F

Csak UTP kábeles hálózati kapcsolat lehetséges, nincs sem BT, sem WiFi adaptere, chip-je.

mezis

(#141725) Doner


Doner
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Hogyan tudom reinstall nélkül visszaállítani a windows rendszert egy 20h2 ELŐTTI állapotra?
Ha ez megvan akkor hogyan tudom kikapcsolni ezeket a frissítéseket? Egyáltalán létezik olyan hogy minden más frissítés települ csak az nem?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141726) King Unique válasza Doner (#141725) üzenetére


King Unique
titán

Ha standard / enablement package funkciófrissítés történt és az előbbinél megvan még a Windows.old mappa, akkor az alábbi módokon.

How to uninstall and downgrade Windows 10 20H2 to previous versions
How to Uninstall a Windows Update in Windows 10

Ha az előbbiek nem opció és nem készült előtte rendszermentés sem, akkor meg kb. sehogy. :))

Windows Update konfigurálási lehetőségek ügyben lásd korábbi válaszokban leírt információkat, linkelt útmutatókat: [link], [link], [link].

Az meg gondolom megvan, hogy a 20H2 verzió támogatása a Home és Pro kiadásoknál idén májusban megszűnik, max. az Enterprise és Education kiadások támogatottak + 1 évig. Vagyis ha Home / Pro kiadást használsz - home user szinten azok reálisak - , akkor nem sok értelme van 20H2-nél korábbi, már nem támogatott verzióra visszaállni, meg ez esetben nem visszafelé kellene váltani, hanem inkább felfelé upgrade-elni (pl. 21H2-re). ;)

[ Szerkesztve ]

(#141727) sisi22 válasza tordaitibi (#141514) üzenetére


sisi22
tag

Virtualizáció előtt nem árt ellenőrizni hogy alkalmas-e natÍvan virtualizálni

Ezt hogyan kell?

előfordul hogy bios szinten engedélyezni kell mert tiltás az alapértelmezett. Ez gép és bios függő.

BIOS-ban mit kell keresni? Eddig nem talaltam erre utalo szoveget.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#141728) eddienhl999 válasza Zoz (#141675) üzenetére


eddienhl999
tag

Szia! Csináltam teljes olvasási tesztet. semmi belassulás és semmi kiírás. Viszont közvetlenül a beállás után ilyen a grafikon a teljesítmény fülnél:[kép]

[ Szerkesztve ]

(#141729) Doner válasza King Unique (#141726) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv!

Köszönöm szépen a választ. Pontosítom a körülményeket hátha rossz úton járok a probléma megoldásában.

Nekem egy Windows 10 enterprise ltsc verzio van clean installálással telepítve a laptopomra.
Nem kell magyarázni valszeg nálam is jobban tudja mindenki miért jó/jobb ez a kiadás a sok felesleges app nélkül amit amúgy sem használok egy kommersz windózhoz képest.

A probléma: Vettem új laptopot (Acer travelmate 11 gen i3)
Gyárilag van hozzá egy Acer care center nevű alkalmazás ahol be lehet állítani hogy az akkumulátort maximum 80%ig töltse utána pedig bedugva és asztalon használva tartsa ott mert ez jobb az akksinak.

A gond az hogy ez az alkalmazás fennt van a gépen de a beállításai között ez az opció (charge limit) egyszerűen eltűnt. Minden működik benne de ez a funkció nem elérhető.

Egy kis Google kereséssel megtaláltam hogy hát végülis az a baj hogy a 20H2 frissítés után az Acernek ez a progija kiveszi ezt a funkciót mert valamit be kavar. És az Acer egyenlőre nem tett semmilyen lépést ez ügyben. Csak fórumokon írták hogy ez a gond vele.

Ha jól értelmezem akkor nekem ennél a rendszernél nem opció a visszaállítás. (még az alaphelyzetbe állítás menüben is hiányzik az az opció hogy "visszatérés a Windows előző verziójára)

Így ezt csak egy új telepítő beszerzésével tudom megoldani újra rakva a Windowst. A kérdésem az hogy konkrétan milyen Windows kell akkor beszereznem amiben ez nem lesz benne és amiben telepítés után ezt meg fogom tudni szabni hogy ezt a frissítést ne telepítse? Előre is köszönöm a válaszod, további kellemes estét! :R

Kieg: Egy Windows 8.1 telepítése nagy őrültség lenne? Azon gondolom nincsenek ilyen 20h2 21h2 vackok amik bekavarnanak.

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141730) Doky586 válasza Doner (#141729) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"enterprise ltsc verzio van" ----> kérd meg a cég rendszergazdáját hogy oldja meg a problémád..!

(#141731) King Unique válasza Doner (#141729) üzenetére


King Unique
titán

Say No to Long Term Servicing Channel (LTSC)

Igen, azt nem kell magyarázni, hogy az Enterprise LTSC kiadás otthoni, általános célú használatának nem sok értelme van, meg az ugye szervezeti, céges szinten reális és legális, nem pedig home user szinten... Ha netán az előbbiről van szó, akkor meg lehet fordulni a szervezet rendszergazdájához. :))

Ha már energiagazdálkodás és sémák, akkor az újabb Windows 10-verzióknál a Modern Standby ugrik be mint újítás, változás, amiről itt a topikban is volt szó többször.

Az nem derült ki, hogy az új laptopba milyen Windows 10-kiadás van telepítve, de ha Home / Pro, akkor ott nem igazán opció 20H2 illetve annál régebbi Windows 10-verzió használata, mivel azok konkrétan már nem támogatottak, lásd az előző válaszban. Ha Windows 10 Enterprise LTSC kiadás lett telepítve, akkor annál ugye adott a szervezet rendszergazdája, ott tessék érdeklődni és majd megoldja az IT support a problémát. :) A Windows 8.1-hez meg ugye külön licenc kell, nem aktiválható Windows 10 termékkulccsal (fordítva viszont már igen), + azzal hosszabb távra már amúgy sem igazán érdemes tervezni, mivel 2023 januárjában végét ér a támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#141732) Doner válasza Doky586 (#141730) üzenetére


Doner
aktív tag

Üdv!

Hogy egy klasszikust idézzek "a Kft én vagyok:)"

Viccet félretéve a célzást értettem(jogos) , milyen Windows verziót kellene vásárolnom szerinted ami megoldaná a problémát?

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141733) Doner válasza King Unique (#141731) üzenetére


Doner
aktív tag

Közben megnéztem hogy a hardver támogatja e a modern stand by-t a powercfg /a parancsal és igen, támogatja. Viszont a linket átnyálazva igazából én azt vélem gondolni hogy ilyent ebbe nem lehet beállítani mint munka üzemmód közbeni töltés szabályozás.
Ez az alvásra vonatkozik. (Bár lehet tévedek)

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141734) svgyula válasza Doner (#141733) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nagyon rossz információid vannak az akkumulátor használatról és a töltöttségi állapotról! Ha te bármilyen módon belekontárkodsz a töltésvezérlő működésébe azzal csak rontasz az akkumulátor állapotán!
Nagyjából azt sem tudod éppen mekkora a töltöttsége! Mert amit kijelez az csak egy placebó a lúzereknek! A 0-100% az a akkumulátor feszültségénél jobb esetben 0,55V különbséget takar! Vagyis 3,7V= lemerült a 4,25V a feltöltött állapot. Ezt figyeli a töltésvezérlő. Attól ha te beállítod a "80%"-ot semmit nem fog javítani! A ciklus ugyanúgy megvan csak kevesebb ideig fog az aksi összességében üzemelni!
Ugyanis nem a feszültség nagyságot nézi hanem a töltési ciklust.
Tehát teljesen felesleges és rontja az aku élettartamát amit csinálsz.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#141735) tordaitibi válasza sisi22 (#141727) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Csak Linuxon tudom hogyan kell lekérdezni hogy a proci támogatja-e natívan a virtualizációt mert eddig csak Linuxon kellett virtuális gép nekem, Windowson nem.
Valaki leírhatná hogyan kell Winen lekérdezni.
[itt minden kérdésedre választ kapsz] , minden procira ott van a lekérdezési parancs meg biosba mit kell nézni és átállítani.

(#141736) tordaitibi válasza svgyula (#141734) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Gyula ez így azért nem igaz, egy vagon paramétert figyelnek a mai rendszerek és ezekből kalkulálják ki a felhasználó felé mutatott akkuszintet és a hátramaradó időt.
Battery fuel-gauge néven keress rá, pl. [itt egy jó leírás]

[ Szerkesztve ]

(#141737) Doner válasza svgyula (#141734) üzenetére


Doner
aktív tag

Belekontárkodok? :) Ez egy gyári program ami jár a géphez. Nem én találtam fel a spanyol viaszt.

"A 0-100% az a akkumulátor feszültségénél jobb esetben 0,55V különbséget takar! Vagyis 3,7V= lemerült a 4,25V a feltöltött állapot. Ezt figyeli a töltésvezérlő. Attól ha te beállítod a "80%"-ot semmit nem fog javítani! "
Szerintem aki erre a fórumra beteszi a lábát(akarom mondani kezét) az ezekkel tisztában van. Én csak azt nem értem hogy miből gondolod hogy 80%-ra való töltés esetén nem pont azt csinálja a toltesvezerlo amit te nem nézel ki belőle vagyis hogy a 80% toltottsegnek megfelelő feszültségig tölti fel maximum. Kis matekkal ez ki is számítható hogy melyik feszültség értéknek felel ez meg.

"a ciklus ugyanúgy megvan csak kevesebb ideig fog az akksi üzemelni"

Persze de senki nem mondta hogy ettől kevesebb ciklus lesz benne. Bár az sem mindegy hogy egy ciklus 0-100 vagy 50 ről 80%-ra való töltést jelent. Míg előbbi erősebben használja el a cellát addig utóbbi kevésbé megterhelő az akksinak ezért ezeken a toltottsegi szinteken "szeret" létezni. Emiatt adják a gépekhez ezeket a programokat a gyártók hogy az ilyen lúzereknek mint én, akiknek erre ál fel vigyázhassanak az akksira. Eladáskor jól jön ha van még benne Kraft :)

[ Szerkesztve ]

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141738) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A következő a problémám: van egy régi PC-m, amire Win 10 van telepítve SSD-re. De elszállt a Videokártya a gépben és most ezt az SSD-t át akarom rakni egy új Win 11-es gépbe, hogy ami fontos a számomra azt átmásoljam róla. De amint tudok a régi gépbe venni egy kompatibilis videokártyát, akkor majd az SSD-t vissza szeretném rakni bele. A kérdés, hogy ez így okozhat e gubancot az SSD-n lévő Win 10-es rendszernek, majd ha vissza raktam a régi gépbe?

Köszi!

(#141739) tordaitibi válasza SunMount3r (#141738) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Nem.
Én használok egy usb ssd-ről egy portable Win10-et, kb. 15 gépbe megfordult, volt közte Amd-Nvidia gpu és és Intel-Amd prociváltás is.
Driverezni kell de zökkenőmentesen vette az összes akadályt.
Én kölönösképpen nem foglalkozok vele csak használom, egy gyilkolászós üzemmód ez de bírja.

(#141740) Cs1csó válasza Doner (#141729) üzenetére


Cs1csó
félisten

+ Doky
Fordulj a rendszergazdához ő segíteni fog!

(#141741) SunMount3r válasza tordaitibi (#141739) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Természetesen nálam csak arról lenne szó, hogy az SSD-t mint adathordozó lemezt rakom bele, a rendszer nyilván nem erről, hanem a Win 11-es gép "saját" rendszer SSD-jéről boot-olna az új gépben. Ezt a félrenemérthetőség kedvéért hozzá teszem akkor.

(#141742) svgyula válasza tordaitibi (#141736) üzenetére


svgyula
addikt

Hááát próbáltál már olyan cellát feltölteni amiben 2.9V maradt??
Nos én igen! A 12V-os autóakkumulátor töltőnek 6A(kijelző amilyen pontos) mellet 2 óra volt feltornászni 3,8V-ra! Az akutöltő is felmelegedett rendesen, míg az aku hideg volt!! Onnantól már bekapcsolt a töltésvezérlő! Ugyanis töltésvezérlő típusa válogatja de 3,5V alatti akunál nem is kapcsol be! Ugyanis a normál töltőknek nincs akkora teljesítményük ami képes lenne feltölteni! Mert ugye neked sem tetszene ha a telefonod 24óra alatt töltene fel egy lemerülés után és addigra be is "szagosodna" a töltőd a konnektorban?Tehát az az egész grafikon egy elméleti "valami"! A fiam telefonokat javít és naponta belefut ezekbe a problémákba! Néha elég egy "buta" töltő és vissza lehet hozni. De a mostani "sorszámos" akkumulátoroknál van belső ciklus számláló is. Vagyis x idő után akkor is hibára dobja ha még "látszatra" használható. Mert ilyenkor az egyik pillanatról a másikra előjel nélkül nincs tovább! Tehát DE igen a töltésvezérlőre kell bízni a feladatot mert akkor nyerjük ki az akkumulátorból az életciklusa szerinti legtöbb bevitt energiát! Ami még fontos nincs két cégnek egyforma töltésvezérlője mert mindegyik a készülékhez van paraméterezve.
141737 Doner
Az én acer laposom 2015-ös az utóbbi időben ritkán használom az igaz ! Viszont soha nem állogattam az aksi töltést! A bátyámnak 2013-as a szintén acer laposa. Ő kizárólag aksiról használja csak jelzéskor megy töltőről! Mindkettőben eredeti aksi! Az övében pentiun az enyémben i5 soha semmilyen gond nem volt.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#141743) mezis válasza SunMount3r (#141738) üzenetére


mezis
nagyúr

Én inkább Linux-al szedném le a fontos dolgokat. Ugyanis a Windows nyavalyogni fog a jogosítványokkal, ha meg sikerül saját használatba venni, akkor meg gondjaid lehetnek amikor ismét róla boot-olod a Windows 10-et.

mezis

(#141744) SunMount3r válasza mezis (#141743) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak az általam létrehozott "adat mappákat" akarom átmásolni a benne lévő file-okkal, tehát semmi olyat, aminek a rendszerhez lenne köze. És ha ezeket a "jogosítványokat" nem piszkálom majd a Win11-es gépen rajta, akkor lehet bármi gond belőle?

(#141745) tordaitibi válasza SunMount3r (#141741) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Ja okés, akkor meg méginkább semmitől nem kell tartanod, dugdoshatod okostévébe, másik Win alá, Linux alá, bármibe.
Ha fix lemezként csatlakoztatod másik Windows alá akkor a gazda Winen kapcsold ki a Gyors rendszerindítást mert a lemezt majd máshol használva érdekes dolgokat tapasztalsz, nem lehet majd írni csak olvasni.

(#141746) tordaitibi válasza svgyula (#141742) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Elnézést de nem halott akkuk feltámasztása volt a téma hanem a mostani modern akkumanagementről volt szó és annak az esetleges felhasználói finomhangolása vagy megváltoztatása volt terítéken.
Ebbe a folyamatba nehéz pregnánsan beavatkozni.
Az megint teljesen más témakör hogy némely gyártók alulértékelik a cellákat, azok állapotát és a cella vagy a pakk bizonyos ciklusszám után likvidálja magát.
És most ne vitázzunk azon hogy ez a gyártó részéről pénzhajhászat hogy cserélj akkut, vagy lehet túlzott óvatosság is, egy bizonyos ciklus után az akkut további használatra alkalmatlanná nyilvánítja.
Azt az akkut Vérpistike még hónapokig használja, de mi van akkor ha egy túlbecsült akkus telefon, tablet az ágyba fekvő user kezében vagy az éjjeliszekrényen a töltőre téve az agyonharcolt akku hibájából lángra kap? Ki vállalja ezért a felelősséget? A gyártó inkább óvatos.
Mint írtam, ezt a másik oldalról fel lehet fogni pénzéhségnek is, nem könnyű eledönteni.

Azt hogy az user otthon, a kiszerelt akkukkal mit csinál, hogyan gyújtja fel a lakását, ahhoz a gyártónak már semmi köze.

Tényleg full off, a mélykisütött cellák feltámasztása nagyon komoly és potenciális veszélyforrás, cellazárlat lehet belőle, ezügyben a blogomba van egy akkukkal foglalkozó cikkem, ajánlom elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#141747) Doner válasza svgyula (#141742) üzenetére


Doner
aktív tag

De te most b ről beszélsz amikor a-ról volt szó...
Én ezt allitom(pontosabban nem csak én hanem a hardver gyártók is) : az akkumulátorok kB 50-80%toltottség közötti tartományban érzik jól magukat ez azt jelenti hogy nem szeretik ha pl 0-ra le vannak merítve és azt sem ha állandóan 100 toltottségen vannak miközben hálózati adapterrel üzemel a gép.

Mit tudom én hogy egy maga alá fosott akksit hogyan kell visszahozni az életbe, de nem is ez volt a téma.

Ezért léteznek ezek a segéd programok amiket szintén a gyártók adnak a gépekhez, ha valakinek lenne kedve ezzel pöcsölni. Szóval nem értem ezt a "toltoelektronikázást hagyjuk dolgozni" ha limitet szabok meddig töltse fel az akksit azt talán nem a töltő elektronika vezérli azon paraméterek alapján amivel ellenőrzi "hol tart" éppen az akksi? Dehogynem.

De ez egyformán igaz egy elektromos autó akkumulátorára, a telefonéra és mindenre amiben lítium akkumulátor cellák vannak. Úgy is lehet használni nyilván hogy folyamatosan 100 rá tölti fel az akksit és tartja ott csak a tesztek szerint hamarabb fog csökkenni a kapacitása. És ezt nem én állítom hanem nálam okosabb emberek.

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141748) Doner válasza tordaitibi (#141746) üzenetére


Doner
aktív tag

Bocsi, gyakorlatilag ugyanazt megfogalmaztad amit én megelozve engem. :))

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141749) Doner válasza Cs1csó (#141740) üzenetére


Doner
aktív tag

Köszi!
Igaz hogy azóta azt kérdeztem milyen Windows-t kell vásárolni amivel működni fog ez a progi, de gondolom már ott elvagtam magam hogy le mertem írni ltsc-t használtam :)

Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

(#141750) Cs1csó válasza Doner (#141749) üzenetére


Cs1csó
félisten

Két gond van - szerintem - az "LTSC otthonra" megoldással:
1. úgy tudom nem lehetséges otthon "tisztán" használni tehát az aktiválása valamilyen külső nem legális programmal történhetett amivel az a gond, hogy ez a kis program AKÁR egy hátsó ajtó is lehet egyéb kártékony programoknak NEM BIZTOS, DE LEHETSÉGES. Mivel A Windows 10 Home-ot simán akár ingyen is lehet használni szerintem ez egy FÖLÖSLEGESEN vállalt kockázat

2. Otthon jellemzően olyan dolgokra is használj az ember a gépét pl. játék amire szükséges lehet pár olyan program, keretprogram stb. amit a Home verzió alapban tartalmaz. Amúgy Geth írta korábban, hogy ő tudja úgy módosítani a Windows telepítőt, hogy az már ALAPBAN ne is tartalmazz, ne települjenek az UWP-s appok, de simán lehet egy powershell-es paranccsal törölni is őket de ha nem használod őket ki lehet kapcsolni is a GÉPHÁZ megfelelő részében és így inaktív tehát se a CPU-t se a RAM-ot nem fogyasztja.

MÁS:
A jövőben legyen az adataidról MENTÉS legalább egy plusz helyen a legpraktikusabb egy külső HDD ami használaton - tehát az adatmentés időtartamán kívül - pihenhet a fiókban.

Természetesen nem kell, nem szükséges minden adatról, de a pótolhatatlanokról ajánlott és persze akár a rendszerről is lehet időnként, ez akár kényelmi dolog is lehet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.