Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#121158) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Tegnap sikerült mindent lementenem a régi hdd-ről, most erről szeretném a rendszer partíciót a rejtett és helyreállítási partíciókkal együtt egy kisebb ssd-re klónozni, de a rendszer paríciónál minden egyes alkalommal hibára fut a Macrium.

Mit lehetne ezzel kezdeni?

Let the Zone take me if I am.

(#121159) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok.
Van egy egerem, az oldalán 2 gomb, előre-vissza funkcióval.
Ezeket hogyan tudnám tiltani, az egér beállításokban nincs ilyen.
Nagyon rossz helyen vannak és nagyon érzékenyek, nincs is rájuk szükségem.
Pl. írok egy hsz-t, arrébb teszem az egeret és véletlenül megérintem a vissza gombot és kezdhetem előlről az egészet mert a böngészőbe visszalép egy oldalt.

Le lehet tiltani szoftveresen vagy szedjem szét az egeret és vegyem ki a gombokat?

(#121160) MaxxDamage válasza kutga (#121158) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én is le akartam menteni .iso -ba a C: meghajtóm, de nem ment... így felhagytam vele.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#121161) gabber01


gabber01
addikt

Sziasztok!

Olvasgattam vissza már pár száz kommentet, de most tulajdonképpen mi az aktuális általános hozzáállás? Érdemes már frissíteni 2004-es build-re vagy sem? :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#121162) kutga válasza MaxxDamage (#121160) üzenetére


kutga
nagyúr

Eddig oké, de nekem valahogy meg kellene csinálnom. :D

Let the Zone take me if I am.

(#121163) King Unique válasza kutga (#121158) üzenetére


King Unique
titán

Itt nem derült ki, hogy egyrészt a forrásmeghajtó (HDD) és a célmeghajtó (SSD) állapota (HDS) rendben van-e, aztán maga SATA-n / USB-n (???) a fizikai csatlakozás, nincs-e adatkapcsolati hiba a CRC error alapján, stb. Aztán hogy a lemeznél hibaellenőrzés volt-e futtatva, törölve stb., amit az alábbi leírásban javasolnak klónozási problémák esetén. Ja, meg többek között még az sem derült ki, hogy a Macrium Reflect melyik verziójával próbálkozol, ahol értelemszerűen az aktuálisat (7.2.4971) javasolt használni.

(#121160) MaxxDamage:
Ha 9-es hibakód van és újabb verziós (≥1903) W10-et akarsz menteni/klónozni, akkor talán nem ártana a Macrium Reflect programnak is az előbb említett legújabb (7.2.4971) verzióját használni a régebbiek helyett, máskülönben ilyen hiba lesz. Az meg alap, hogy ha a BIOS/MBR vagy UEFI/GPT szerinti telepítésnél létrejöttek a Windows számára kisebb partíciók (pl. SR, ESP, WinRE), akkor nyilván azokat is menteni/klónozni kell, nem kizárólag csak a C-t, nem világos az utóbbit mégis honnan veszik egyesek...

[ Szerkesztve ]

(#121164) kutga válasza King Unique (#121163) üzenetére


kutga
nagyúr

Szia!

A forrás és a célmeghajtó állapota rendben van a HDS szerint.
SATAn keresztül csatlakoznak, most az általad linkelt hibakeresést futtatom, estefelé másik gépben is ki tudom próbálni, hogy kiszűrjem az adatkapcsolati hibát.
A Macrium Reflect az általad javasolt verzió.

Let the Zone take me if I am.

(#121165) Pyttawrx válasza kutga (#121162) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Amikor nekem hibára futott a Macrium, ott a minitool partition wizardot használtam. Esetleg próbáld azzal meg. :)

(#121166) kutga válasza Pyttawrx (#121165) üzenetére


kutga
nagyúr

Most fut a chkdsk, utána lepucolom az ssd-t és újra nekifutok, talán másik programmal.

Let the Zone take me if I am.

(#121167) King Unique válasza kutga (#121164) üzenetére


King Unique
titán

Ha a HDS nem ír hibát, oké a kondíció és a SMART, akor az elvileg rendben, legyen. Viszont attól még SATA-n lehet adatkapcsolati hiba, vagyis nem ártana az adatkábeleket ellenőrizni, szükség esetén cserélni. A hibaellenőrzést (CHKDSK) meg szükség esetén max. a forráslemeznél (HDD) futtatni, az SSD-nél felesleges, ha az előbbi alapján állítólag rendben van, meg a célmeghajtónak amúgy sem kell particionálva, formázva lennie a művelet megkezdése előtt.

(#121168) MaxxDamage válasza King Unique (#121163) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

7.0.2023 verzióm van.
Win10 az 1909 verzió.
Az meg magától értetődő. :K
C: alatt ezt értem (komplett meghajtó)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.