Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101551) zolee001 válasza asanci (#101548) üzenetére


zolee001
őstag

Ezt már nem tudom követni,a fenti parancs csak admin usert hoz létre,hogy abból miként varázsoltál egy amugy letiltott vendég usert....na azt nem tudom

Safe mode--shutdown /r /o majd a menüben Advanced startup...

(#101552) kidnou válasza Ga3rieL (#101550) üzenetére


kidnou
senior tag

HP honlapján ird be a gép sorozatszámát, és kiadja megfelelő drivert. Legegyszerűbb ha telepited a hp support assistant programot, ott egyből frissithetsz mindent, és a hiányzókat is felrakhatod

[ Szerkesztve ]

(#101553) lanszelot válasza lanszelot (#101534) üzenetére


lanszelot
addikt

Erre valaki tudja a választ?

(#101554) Snooker


Snooker
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki az alábbi problémával?

Tegnap vásároltam egy SSD-t, amit beszereltem a gépbe, és erre telepítettem a win 10-et. A HDD-t leformáztam előtte. Viszont már kétszer észrevettem, hogy a gép konkrétan újraindítja magát (legalábbis ugyan olyan hangot ad ki, mint amikor újraindítja magát), de még sem megy el a kép és tudom csinálni a számítógépen épp amit csinálok. Ez mi??

(#101555) norba69 válasza asanci (#101548) üzenetére


norba69
senior tag

Hátha youtube videó többet segít.
[link]

(#101556) Snooker válasza Snooker (#101554) üzenetére


Snooker
senior tag

Amit még érdekesnek találok, hogy telepítéskor, amikor meg kellett adnom a felhasználói nevemet, nem fogadta el a korábban használtat. Arra hivatkozott, hogy túl sokszor volt sikertelen belépési próbálkozás vele. Sose írom el a jelszómat. Nem tudom, hogy ez bármiben is releváns-e a fentebb feltett kérdés szempontjából, de engem igencsak meglepett a dolog.

u.i.: nem engedte már szerkeszteni a hozzászólást.

(#101557) asanci válasza zolee001 (#101551) üzenetére


asanci
csendes tag

Lassan már én sem tudom követni, főleg a sok próbálkozást
Most írtam a Microsoft ügynököknek is, meglátjuk, mit sikerül.
Az első javaslatuk eddig nem jött be ill. nem válaszoltak minden kérdésemre (pld. azonos MS fiókkal 2 gép - azonos felhasználói névvel)
Ha lesz eredmény, jelentkezem

(#101558) zolee001 válasza asanci (#101557) üzenetére


zolee001
őstag

Na akkor egy uccso bár kicsit félve irom le

Boot telepitöröl,shift+F10
Kikeresed mi a betüjele a Windows telepitésednek
Pl
Diskpart---List volume
Ha nem vagy biztos még igysem akkor dir paranccsal kilistázza
Diskpart --exit
Belépsz a WindowsSystem32 mappába
pl d:/ cd WindowsSystem32
Run ren Utilman.exe Utilman_old.exe
Run copy cmd.exe Utilman.exe
Restart
A rendes Log on képernyön lenn balra rákatt a kisegitö lehetöségek ikonra aminek hatására nem meglepö modon egy cmd ablak üdvözöl

Ebben az esetben nemhogy rendszergazda vagy hanem LocalSystem jogokkal birsz ami a rendszergazda felett van pár lépcsövel.

A korábbi NetUser parancs vagy ha jobban tetszik aGUI felület akkor a control panel paranccsal ott a Vezpult

Bármi ami ezen felületen inditasz az LocalSystem jogosultság,1 rossz kattintással kivégezheted a rendszered,ha végeztél ugyanezen modon nevezd vissza az eredetire az utilmant

(#101559) Edorn


Edorn
aktív tag

Ismerősnél a gép kérte az újraindítást frissítés miatt. Az illető újra is indította, de lassú volt a dolog és nem bírta kivárni, így kinyomta a gépte. Azóta nem indul a gép.

Pontosabban indításnál választhat a normál módú indítás és a javítás között. A javítás nem csinál semmit, a normál módú meg a végtelenségig tölt.

átugranék hozzá, hogy telepítővel (DVD/pendrive) indítsak egy javítást, de tuti nem fogja tudni, hogy milyen oprendszere volt (7/10), azt meg végkép, hogy 32 vagy 64 bites...

Hogy tudom ezt megállapítani, hogy megfelelő telepítőt tudjak alkalmazni?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#101560) asanci válasza zolee001 (#101558) üzenetére


asanci
csendes tag

Kösz, most levelezek a Microsofttal, hátha.....
Ha nem oké, kipróbálom, bár veszélyesnek tűnik a leírásod alapján (az a fránya parancssor)
Most erről kért képernyő mentést a Microsoft Community nagyon kedves hölgy:
wmic useraccount list full
No majd csak sikerül, bízom benne

(#101561) Bogyó bá' válasza Land (#101536) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintem a 256-os sok évig elég - erre a célra. Az sem hátrány, ha a felhős dolgok (OneDrive, Google-drive) helyi másolatai gyors meghajtón vannak.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#101562) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

Frissítettem 1903-ra, és a Disk 1-en eltűnt a nem rendszer partíció. Unallocated-dé vált.

Partition recovery-t próbáltam AOME partition assistant-tal és MiniTool Partition Wizard-dal, egyik sem találta meg. (A 365 GB-os az)
Mit tudok csinálni, mivel tudom visszanyerni az ott lévő adatokat?

(#101563) temporello válasza Interceptor (#101538) üzenetére


temporello
tag

Próbáld meg Windows billentyű + P-vel átállítani!

(#101564) asanci válasza Edorn (#101559) üzenetére


asanci
csendes tag

Hasonló tartalmú videót küldött #101555) norba69 is.
Kíváncsiságból megpróbáltam az X:\sources>ből megkeresni a rendszert diskpart szerint is , D meghajtó
Már a cd d:\windows\system32\ -nél kiírja, hogy nem találja a megadott elérési utat.
Persze így az utilman.exe fájlt sem találja
Kezdek aggódni, mi a csuda van? MS 13 óra óta eddig nem válaszolt sajnos

(#101565) svgyula válasza Interceptor (#101538) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Az Fn billentyű és a kijelző ikon billentyűt esetleg?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#101566) zolee001 válasza asanci (#101564) üzenetére


zolee001
őstag

A 3 perces beállitással szenvedsz 2 napja?
cmd be
d:
d: cd\Windows enter
d:\ cd system32

A kezdö betükre a TAB nyomogatásra ugrik és kiegésziti
PL:d:\Wi----Felajánlja a windows mappát

(#101567) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, segítségre lenne szükségem!

A kb. két hete meglévő és eddig hibátlanul működő 1903-hoz a ma érkezett egy frissítés amit telepítést követően szokás szerint újra kellett indítani.
Az újraindítást követően megjelent a win10 logo, majd fekete lett a képernyő és csak a beletörődést jelző pöttyök forognak, illetve az egér nyilának helyén lévő karika forog ...Kb. egy órája van így. :(((

Szerintetek ez mitől van, mit lehet ilyenkor tenni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#101568) zolee001 válasza sz.j (#101567) üzenetére


zolee001
őstag

HAgyod amig meg nem unod vagy ujrainditod eröteljes imádkozás közepette és az MS support forumon gratulálsz nekik az ismételt szinvonalas munkájukhoz

(#101569) asanci válasza zolee001 (#101566) üzenetére


asanci
csendes tag

Igen szenvedek, már azt sem tudom, fiú vagyok-e vagy lány.
D: oké, D:\cd windows oké, de system 32 tovább .....i not recognized as an internal or external command

(#101570) zolee001 válasza asanci (#101569) üzenetére


zolee001
őstag

azért mondjuk már meg a szerencsétlennek hogy mit akarunk
CD=change directory

D:\cd windows
d:\windows> cd system32

(#101571) sz.j válasza sz.j (#101567) üzenetére


sz.j
nagyúr

Így néz ki a jelenség ........

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#101572) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!
Ezt most vettem csak észre. [kép]
Eddig nem láttam az előző verziónál, a 1809-nél csak most a 1903-nál. Ez most azt jelenti, hogy 7 napig nem kapok frissítéseket? Hol/hogyan lehet ezt eltüntetni? Vagy csak kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#101573) King Unique válasza Jenne (#101572) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem kapsz frissítéseket, ha benyomod a 7 napos szüneteltetést, ami ilyenkor egyértelműen látszik. Ha nem, akkor viszont nem és pont ezért felesleges is lenne eltüntetni. Amúgy 5x lehet vele halasztani, azaz 5 x 7 = 35 napig. De ha az lejár, akkor frissíteni kell mindenképpen, viszont utána szükség esetén ismét lehet szüneteltetni az előbbi módon.

(#101574) sz.j válasza sz.j (#101567) üzenetére


sz.j
nagyúr

Na ezt nem hiszem el ....
Több mint 2 óra fekete képernyő után (közben több újraindítással, amire nem változott semmi) egyszer csak betöltődött a win10 (build 18362.175) és mint ha mi sem történt volna működik a gép ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#101575) asanci válasza zolee001 (#101570) üzenetére


asanci
csendes tag

Megint félig siker: Local system joggal előttem a cmd ablak Az új név felvétele megtörtént, de a következőt, a helyi csoporthoz a rendszergazda felvétele - nincs ilyen helyi csoport - nem lehetséges.
Hogyan tudok ebből az ablakból helyi csoportot felvenni, majd ahhoz hozzáadni az új nevet és új jelszót.
Ugye régebben írtam, eddig csak MS fiókkal tudtam ill. tudok bejelentkezni.
Nem akarok addig kilépni és visszaállítani az utilman.exe-t
Bocs, kezdek nagyon fáradni

[ Szerkesztve ]

(#101576) Jenne válasza King Unique (#101573) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszönöm szépen, így már értem. :R
Lehet, hogy talán a meleg miatt voltam ilyen értetlen, pedig bírom a hőséget, de tényleg egyértelmű kellett volna legyen. :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#101577) Doky586 válasza Jenne (#101572) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A fordítást tuti egy kínai anyanyelvű ember végezte.. :))

(#101578) Angel2014


Angel2014
addikt

Mi a nyavaja ez a verzió frissítés? :Y

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101579) zolee001 válasza asanci (#101575) üzenetére


zolee001
őstag

beirod hogy control panel és elöjön a vez pult,tul képpen itt csak annyit kelett volna megtenned hogy a nevdnél (a régi) bepipálod,hogy rendszergazda

vez pult-felhasználók-neved-csoport rendszergazda

(#101580) asanci válasza zolee001 (#101570) üzenetére


asanci
csendes tag

Netes ötlet alapján a parancssorból sikerült létrehozni egy Rendszergazdák csoportot és ehhez hozzáadni az új user nevet, amit előzőleg már felvettem.
elvileg ezt a parancsot végrehajtotta a rendszer:
net localgroup "Rendszergazdák" "usernév" /add -- ez végrehajtva
utilman.exe visszamásolva, rendes bottal indítva minden ugyan az, csak MS fiókos vagy PIN kódos bejelentkezés van. Természetesen nem látok más belépést, más user nevet, nem látok rendszergazdák csoportot sem, továbbra is "vendég" vagyok. Mára végleg elfáradtam, jó éjszakát mindenkinek

(#101581) King Unique válasza IG55 (#101562) üzenetére


King Unique
titán

Ha a gépházban a Windows Update ajánlotta fel és úgy történt az upgrade, akkor annak normál esetben nyilván nem kellene ilyet csinálni, sőt minden személyes fájl, program stb. megmarad. Valamint ha a képen szemléltetett frissítési segéddel, vagy MCT-vel történt, azoknál sem, mivel azoknál is van lehetőség a személyes fájlok stb. megtartására. Másik partíciót pedig max. akkor törülhet, ha a felhasználó semmit nem tart meg az upgrade során és mindent töröl, beleértve másik partíciót is. Aztán ha legacy (CSM) szerinti a telepítés, azaz MBR-lemez, akkor annál 4 db elsődleges partíció lehet, szóval az sem lett túllépve, még ha a C után lévő WinRE az upgrade során jött is létre.

Az egyes külső particionáló programokban van közvetlen partition recovery, azaz helyreállító funkció, lásd pl. MiniTool. Vagy használható meg ilyen célra a TestDisk is. Viszont mivel rendszermeghajtóról van szó, ezért óvatosan kell bánni az ilyen direkt visszaállítással, mivel a művelet során írás történik a lemezre, ami rossz esetben akár az OS bootolását is tönkreteheti! Másik és egyben biztonságosabb módszer a standard adatmentés egy arra alkalmas programmal, mint pl. a GetDataBack Pro, EaseUS Data Recovery stb. Ha teljesen ingyenes kell Windowsra, akkor meg ott van a Recuva, de az nem feltétlen olyan hatékony, mint az előbbiek. Aztán nálad az adatok ugyan állítólag másik partíción vannak, de ilyenkor a normál eljárás az, hogy a mentendő lemez nincsen használatban, arról csak olvasás történik. Ha másik gépen nem tudod megoldani róla a mentést, akkor viszont jobb híján lehet az arról futó Windows alól is, ha máshogyan tényleg nem megy. Viszont akkor is nyilván az adatokat másik fizikai lemezre kell majd átmenteni és ellenőrzés után visszamásolni az eredetire, de még véletlenül sem az eredetire rámenteni, felülírva azzal a fájlokat!

[ Szerkesztve ]

(#101582) Angel2014


Angel2014
addikt

mindent hazavágott!!! Nincs hangom és dolbym sem .minden megváltozott.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#101583) asanci válasza zolee001 (#101579) üzenetére


asanci
csendes tag

a control panelt a parancssorba beírtam, megjelent a vezérlőpult és a régi nevemnél pipa, hogy rendszergazda.
Újraindítás után a belépési ablak bal sarkában 2 név és kép, az egyik az előző MS fiókos, a másik az újonnan felvett usernév. Evvel a jelszó megadása után belépve kis "molyolás" és egy majdnem szűz ablak fogadott egy csomó programmal, de semmi sincs beállítva (ez legyen a legkisebb gond)
A rendszergazdai státusz megvan.
Mivel a csodákba nem hiszek, majd 1-2-3 nap után meglátjuk, mi történik.
Addig is köszönöm mindenkinek a segítséget a "kicsit buta" felhasználónak. További szép estét kívánok!
ui: nem biztos, hogy még egyszer ezeket meg tudnám csinálni Azért a WINDOWS 7 volt az igazi!!!!!!!

(#101584) CsengődiGeri


CsengődiGeri
tag

Hali mindenkinek.
Tud valaki ötletet miért települ másként tiszta telepítés esetén a 1809 és1903. Mint a mellékelt képen látható a win 4 partíciója más sorrendben alakul ki a két rendszer telepítésekor. Ennek következtében a 1904-et nem tudom menteni a Macrium programmal csak az AOMEI ghostoló programjával. Találkozott már valaki ezzel a problémával? Még egy kérdés, mi van ha a szerintem rossz helyen levő 1903-mas partíciókat átrakom a 1809-nek megfelelő sorrendbe? Működőképes maradna a rendszer vagy csak a jelenlegi sorrend esetén működik .

(#101585) borix válasza Angel2014 (#101582) üzenetére


borix
őstag

Töröld a hangkártya driverét majd rakd újra.
Nem tudnád megoldani akkor van lehetőséged 10 napig visszaállni az előző régi verzióra majd elmondják hogy csináld!
Win 10 most már egy folyamatos frissítésen esik át ez az utolsó főverzió.
Verzió frissítések nagyobb javítások, újdonságok beépítése hasonló mint régen a service pack csak ennek van lejárati ideje addig kap támogatást ezért kénytelen vagy előbb utóbb verziót frissíteni.[link]

Visszaállnál az előző 1809 verzióra 2020.Máj.12 mindenképp fel kellesz frissítened vagy egy újratelepítéssel telepíteni az ujjat.

(#101586) King Unique válasza CsengődiGeri (#101584) üzenetére


King Unique
titán

Hát azt, hogy nálad hogyan sikerült pont így összehozni, azt neked kellene tudni. De egyébként a normál sorrend UEFI/GPT telepítésnél az, ami a screenshoton van, illetve a 1903-as verziónál a lemez elején létrejövő WinRE már 529 MB körüli. Aztán ami a UEFI/GPT-based hard drive partitions hivatalos leírásban van, meg azon belül az alapértelmezett partícióelrendezésnél.

Miért ne tudnád menteni a Macrium Reflect programmal? Csak a szükséges partíciókat kell bejelölni, de rendszerint alapértelmezetten van vannak, sőt van lehetőség külön csak a Windowst és annak partícióit menteni. Max. a másik lemezre történő visszaállítás, meg a klónozás lehet problémás akkor, ha eltérő a 2 meghajtó tárolókapacitása, vagy a partícióelrendezés miatt van eltérés. De egyrészt a Macrium esetében van lehetőség a partíciók méretét megváltoztatni a művelet előtt. Másrészt a szokásos kijelölés-másolás mellett lehet vele drag & drop módszerrel is legózni, tetszés szerint rakosgatni a partíciókat. Viszont lehetőleg a megfelelő sorrendben célszerű, nyilván nem összevissza.

[ Szerkesztve ]

(#101587) CsengődiGeri válasza King Unique (#101586) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Hali.
1. A 1904-nél hibaüzenettel leáll a Macrium, a 1809-et hiba nélkül viszi.
2. Nem tudom hogy sikerült így, telepítésnél mindig csak az a meghajtó volt csatlakoztatva amelyikre a telepítés történt. Igaz az utolsó partíció mindig rajta volt, de az elejéről mindig törölve lett minden (mármint a partíciók).
3. Leírnád melyik partíció melyik mert a képből nem tudom őket beazonosítani (ebben láma vagyok).
Előre is kösz.

(#101588) King Unique válasza CsengődiGeri (#101587) üzenetére


King Unique
titán

1. A Macrium Reflect korábbi verzióinál valóban volt olyan probléma, hogy a W10 1903-as verzió mentése hibaüzenettel leállt. Viszont az már javítva lett és az aktuális (7.2.4325) verziónál pláne nem kellene problémát okoznia. Sőt, pont nemrég mentettem vele 1903-at és gond nélkül ment.

2. Ha a telepítésnél teljesen törölve lett a korábbi Windows-telepítés annak kisebb partícióival együtt, majd az utána létrejött szabad terület megadva telepítési célnak, akkor normál esetben egy "tiszta" telepítésnél az előző válaszban linkelt screenshot szerinti sorrendben hozza létre a telepítő a partíciókat. Ezt is nemrég próbáltam 1903-nál, igaz SATA SSD-re.

3. Esetedben a 417-499 MB méretűek nyilván a WinRE (Recovery), a 16 MB-osak az MSR, a 100 MB-osak pedig az EFI-rendszerpartíció (ESP), illetve a System.

[ Szerkesztve ]

(#101589) King Unique válasza King Unique (#101588) üzenetére


King Unique
titán

3. A WinRE nálad a 468 és 499 MB-os, az F már 417 GB-os és adatpartíció, azt elnéztem. De amúgy a linkelt screenshotok és leírás, valamint a fájlrendszer (FAT32 / NTFS) és a méret alapján egyértelműen be lehet azonosítani ezeket. Meg améyiknél ott van a Windows logó, az is utal rá, hogy ahhoz tartozik és nyilván bele kell foglalni a mentésbe.

[ Szerkesztve ]

(#101590) Doky586 válasza CsengődiGeri (#101584) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam meg a zöldel keretezett részt hozta létre automatikusan a 1903:

(#101591) ddmb


ddmb
aktív tag

Pár napja felment az 1903 a laptopomra, és azóta egyfolytában bekapcsol önkényesen a gép. Baromira idegesítő... Van rá valami megoldás?

(#101592) sajby válasza ddmb (#101591) üzenetére


sajby
senior tag

Alvásból ébred ? MErt nálam ez volt.Energiagazdálkodási beállításokat átnéztem és ott volt a megoldás :)

(#101593) ddmb válasza ddmb (#101591) üzenetére


ddmb
aktív tag

Francba, lefelejtettem hogy sleepbol...

Es akkor ott mit kell hova allitani?....

[ Szerkesztve ]

(#101594) sajby válasza ddmb (#101593) üzenetére


sajby
senior tag

Séma beállításainak módosítása- speciális beállítások - Alvó állapotnál a felébresztési idők engedélyezése : letiltás
Illetve nálam még az USB portok szelektív felfüggesztése is le van tiltva.

Azóta nem ébred :) csak ha mondom :D

(#101595) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Windows 10 ben hogyan lehet USB kulccsal aktíválni vagy bekapcsolni a Readyboost-ot? Akárhogyan próbálokozok, sajnos neem sikerül....

(#101596) Interceptor válasza svgyula (#101565) üzenetére


Interceptor
addikt

Hello, Már próbáltam egyik sem működik, szerintem azért mert eleve nem észleli a rendszer a kijelzőjét a laptopnak.

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#101597) donmackó válasza csabaspecial (#101595) üzenetére


donmackó
őstag

Sajátgépben jobb klikk a pendrive-ra majd tulajdonságok, és ott lesz a readyboost fül (úgy mint win7-8.1-ben). De ha nem megfelelő sebességű az eszköz, akkor nem kapcsolható be.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#101598) CsengődiGeri válasza King Unique (#101588) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Hali.
Igazad volt, az ujj verzió már rendben megcsinálta a mentést. Még egy segítséget kérnék, csinálnék egy boot pendrájvot a macriummal hogy tudjak menteni és visszaállítani. A régivel valamikor csináltam egyet de az letöltött Windows AIK meg Windows Kits könyvtárakat és kilehetett jelölni közvetlenül USB-t írásra és csinált is egy 1.8 GB-ost amiről bootol a rendszer de hát az a régi verzió. A mostani csak közvetlenül DVD-re akar írni vagy ISO-t csinálni . Leírnád szájbarágósan hogy tudom megcsinálni a mostanival.
Üdv.

(#101599) mezis válasza CsengődiGeri (#101598) üzenetére


mezis
nagyúr

"ujj" ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

mezis

(#101600) lanszelot válasza lanszelot (#101534) üzenetére


lanszelot
addikt

Ebben tudna valaki segíteni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.