Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101901) ates2 válasza Cs1csó (#101898) üzenetére


ates2
senior tag

Elégé macerának tűnik :D :U de thx azért.

(#101902) Puma K válasza ates2 (#101899) üzenetére


Puma K
veterán

A gépet ki szoktad kapcsolni vagy állandóan megy?

Érdemes lenne egy monitorozó programot felrakni pl a HWiNFO-t és terhelés közben kiíratni a képernyő valamelyik sarkában a CPU és GPU órajeleit-feszültséget, hőmérsékletet és terheltséget.

Lehet valamit frissít még mindig a háttérben. Nézz rá a Windows Update-re ír-e valamit, hogy szedeget-e még le valamit.

Esetleg a feladatkezelőt is érdemes lehet vizslatni mi az ami rángathatja a gépet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101903) Cs1csó válasza ates2 (#101899) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tiszta telepítés volt vagy belső upgrade? (nagy tiszta telepítés hívő vagyok ha belső upgrade volt lehet egy tiszta telepítés majd megoldja ha lesz rá időd tervezd be és csináld meg)

Elégé macerának tűnik :D :U de thx azért.

már értelek, tehát nem "általánosságban" akarod tudni, hogy hány FPS-el több kevesebb hanem konkrét panaszod van és emiatt kérdezed. lehet a teszt segít vagy amit fentebb ajánlottam.

[ Szerkesztve ]

(#101904) ates2


ates2
senior tag

csicso82 belső upgrade, majd megpróbálom a tiszta telepítést is. :R

Puma K ki van kapcsolva ha nem használom, MSI afterburnert használok arra,ott változást nem vettem észre. Frissítés nem megy semmi,mindent leszedett.

De utána járok majd,csak azt hittem hátha van valami infó gyorsban,hogy valamit megint elkúrtak :D

Mondjuk fura mód azt látom,hogy pl lan drivert is updatelte pedig azt letiltottam,hogy neverever :U
Mert killer E2500 integrált lan kártya van a lapon és csinál olyat,hogy hiába van gigabites link routerrel letöltésnél csak 100 a max. De ez orvosolva lett más driverrel,viszont winfos nem értem miért updateli ha registry be és mindenhol tiltva van neki :U

[ Szerkesztve ]

(#101905) Puma K válasza ates2 (#101904) üzenetére


Puma K
veterán

Azt én sem értem, hogy a Windows 10 miért szedeget le magától a háttérben driver-eket... oké van akinek segítség meg nem akar vele foglalkozni, de mást meg megőrjít.

Inkább lehetne erre beállítási lehetőség, hogy szedje magától, vagy kapjon az ember értesítést és szedje le, vagy csak értesítsen hogy helló új driver kell-e, vagy pedig ne csináljon semmit...

Anno tavaly decemberben mikor Windows 7-ről tértem át 10-re, akkor sz@rakodtam egy driver-el én is egy kört... az a verzió amit felrakott Nvidia driver azt egy frissebb Nv driver nem tudta letörölni és az meg írta, hogy szedjem le a GeForce Experience-t majd az megoldja... a nagy lócitromot.

Azt a GE-t egyszer használtam és onnantól kezdve úgy voltam, hogy én megvagyok enélkül is...

Így net kábel ki, DDU indít, csökkentett mód, radír, restart és NV slimerrel ment fel az új driver.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101906) zolee001 válasza Puma K (#101905) üzenetére


zolee001
őstag

Imáid meghallgattatásra találtak (kb 20 éve ott lakik a beállitás)

(#101907) Puma K válasza zolee001 (#101906) üzenetére


Puma K
veterán

Érdekes a 2. opció a magyar verzióban...

Igaz ez a céges 1809-es verzió.

Oké, de még mindig nincs meg a többi lehetőség amiket írtam, hogy a felhasználó válassza ki a mit miért és hogyan frissítsen-jelezzen.

Meg pl egy VGA kártyánál vagy integrált hálózati és hang kártyáknál kénytelen vagyok úgy használatra bírni, hogy előbb beteszem a gépbe (vagy már ugye rá van forrasztva az alaplapra akkor is ott van) és úgy kapcsolom be a masinát de akkor is már frissítget a Win10.

Az meg megint csak nem a felhasználó hibája, hogy az embernek otthon több száz vagy néhány Gigabites a nete és még a gépe teljesítménye is villámgyors majd azon kapja magát, hogy valami történt... aztán meg nézheti vissza, hogy mi települt és mikor és jöhet a törölgetés és a külön alapból felesleges körök. Nem nagy kaland akinek megy ez a téma, de plusz értelmetlen időhúzás.

De pl egy Windows 7-nél a frissítésnek a menetét lehetett állítani a korábban írt módokon amibe bele tartoztak a driver-ek is. Az egy dolog, hogy a Windows 7-nél úgy ahogy működött ez a driver frissítgetős-keresős történet, de legalább voltak opciói a felhasználónak amit mindenki a tudása-affinitása mértékében be tudott lőni.

Egy gépre kötött egér és billentyűzet, vagy egyéb eszköz meg azért jó ha magától települ és frissül, de egy dedikált VGA vagy integrált hálózati és hangkártya meg adott eszközök azért más kategóriába tartoznak, ahol nem szerencsés az automatikus töltögetés-frissítgetés.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101908) #86564352 válasza zolee001 (#101906) üzenetére


#86564352
törölt tag

Windows Update hajlamos ezt leszarni.

(#101909) zolee001 válasza Puma K (#101907) üzenetére


zolee001
őstag

Részben igazad van,ezért is szoktam fennhangon felszólitani a WU teamet rituális öngyilkosságra, mivel a smileyk és a buzis témák fontosabbak mint maga a rendszer.
Az általad vázolt update methodus részben kivitelezhetö group policy beállitásaival de csak azt tudod konfigolni,hogy értesitsen ha van update,töltse le de ne telepitse stb stb
Amióta "communative" updatet bevezették azóta nem tudod kiválogatni,hogy melyik update kell neked
A drivereket tudod tiltani brutálisabban a group policyben ,ott nem fogja "leszarni" a windows ha tiltva vagyon

(#101910) #86564352 válasza zolee001 (#101909) üzenetére


#86564352
törölt tag

Jaja a gpedit a tuti. Félek nehogy elkezdjenek azon is fejleszteni. :D Home verziósoknak marad a mókolás.
Kedvencem még gépházban világosan beállítottam soha ne kérjen feedbacket, tegnap nyomtam egy screenshotot a snip appal és már tolta is értékeljem, hát takarodjon.

(#101911) Bence942 válasza Cs1csó (#101895) üzenetére


Bence942
tag

Hello semmi ilyen mindenképpen valamit a winben állítottam el és azt hittem valaki tudja frissítéseket is töröltem hát ha az kavart be csak azért érdekel mert egy chrome alatt ne pörögjön már 50/70% a ventilátor.. Új az alaplap friss biossal de a biosba bevan állítva normálisan a ventilátor!

(#101912) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Windows 8 kulccsal még aktiválható a Win10 jelenleg?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#101913) Cs1csó válasza freelanced (#101912) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akár. Próba cseresznye.

(#101914) vlevi válasza Geth (#101893) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Az egész csempére megtörténik ez az átszíneződés effekt"
Hááát, hogyha mostantól ez jelzi, hogy az egy további beállításba visz, akkor legyen. De ez nekem eddig fel sem tűnt, mert kb minden listában az egyes elemek kijelölhetők, de a kijelölésre nem szokott általában történni semmi.
Oké, van olyan hely, ahol számítok rá, hogy ott még van valami tovább, ilyen pl. az alapértelmezett alkalmazások megadása, ott is kijelölődik az adott sor, de ott mégsem egy további képernőbe visz be, hanem csak lenyílik egy néhány elemű lista.

" legalább a szöveg kék lenne "
Igen, vagy valami. Ha pl. a Ki/Be kapcsoló után lenne egy ..., abból leeshetne, hogy ott tovább lehet menni. De most húzgáljam végig az egeret az egész képernyőn, hogy vajon melyik felirat lesz olyan, aminek a színe megváltozik, és hátha az további beállításokba enged be?
A nagy laposításban, egyszerűsítésben eltűntek ezek a dolgok. pl. van olyan, ahol egy lenyíló listából lehet választani, de nem nagyon derül ki, hogy ott egy lenyíló lista lesz. pl. alapértelmezett alkalmazások. Ott is ugyanúgy kijelölésre kerül a sor, jó, fogjuk rá, kicsit sötétebb szürkével, de miért nem jelenik meg a nyíl, mint egy rendes dropdown comboban?

Tudod, a UI olyan mint egy vicc poénja. Ha magyarázni kell, akkor az rossz.

"Ki lehet nyugodtan kapcsolni a tejes értesítési f"
Azért nem lehet, mert akkor simán beleb****a az új email értesítést a játékba, teljesképernyős alkalmazásba.

A régesrégi, Win7-es notification nem jelent, csak a desktopon, nem látszódott, ha valami fullscreen futott.

(#101915) Geth válasza vlevi (#101914) üzenetére


Geth
addikt

De ez nekem eddig fel sem tűnt, mert kb minden listában az egyes elemek kijelölhetők, de a kijelölésre nem szokott általában történni semmi.
Itt nincs semmiféle kijelölés, sima hover van a felületen statikus listába szervezett 3 db beállításon.
Elhiszem hogy szar meg nem tetszik, ez van, én csak rámutattam hogy nem igaz az hogy nem látszik "semmiből".
Egyébként én se a hoverből, egér scannelgetéssel vettem észre, hanem ott van az egyes tételek alatt az aktuális beállítás halványabb szöveggel, és pl. Androidból megszoktam hogy ezekre bizony sokszor rá lehet nyomni és valami történik :)

(#101916) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hogy tudom megadni alapértelmezett programként egy adott fájlkiterjesztéshez -mondjuk egy- portable programot?

(#101917) vlevi válasza Geth (#101915) üzenetére


vlevi
nagyúr

Android alatt hogy jöttél rá, hogy van sima hover ???
:D
Viccet félretéve, szerintem ez egy igencsak elbaltázott megoldás.
Most hirtelen nem tudom, hogy droidban hol van ilyen. Illetve sejtem, a beállításokban tényleg vannak olyan helyek, ahol a szövegre rá lehet nyomni, de ott sem magától értetődő. Az meg eléggé nyögvenyelős, hogy a képernyőn lévő hatezer felirat mindegyikére nyomjak rá, hátha amögött van az a beállítás, ami talán jó lesz valamire.

(#101918) #86564352 válasza Geth (#101915) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win8-nál is azt hitték Redmondban az ember már megszokta a semmiből előhúzást a telefonokról, tabletekről aztán a nép mégse szerette számítógépen a charmbar gesztust és egyebeket. (ha jól emlékszem egérmutató jobb felső sarok és lehúzásra úszott be, a WIN+C érthetőbb volt normál desktopon)

Érdekes ilyen drasztikusba belevágtak simán, viszont a dupla katt alapértelmezést meghagyták. Pedig már a nagymamák is megszokták az internet miatt egy kattintásra is történik valami, nekem első dolgom tiszta telepítés után az egy katt módszert beállítani és lehet választani a kijelölés hover vagy checkbox legyen. Öregeknél bírom a dupla katt félresikerül naaa még rányom egy ra-ta-ta-ta sorozatot szegény egér egy FPS meccsen nem szenved ennyit, aztán csak sikerül szerencsétlen Firefoxnak négy példányban elindulni. :D

Az miért van ha több háttérkép van beállítva váltakozva óránként, néha szépen átmenetesen animációval vált ahogy kell, néha pedig hirtelen kellemetlenül durr villogva? (azonkívül az UI és animációk kikupálása ilyen tempóval majd csak a 2903 verzióra lesz rangsorolva)

(#101919) #86564352 válasza bobalazs (#101916) üzenetére


#86564352
törölt tag

Így szoktam: [link]

(#101920) bobalazs válasza #86564352 (#101919) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Köszi, és ha nem jegyzi meg, nem kerül a listába, 3xra sem?

[ Szerkesztve ]

(#101921) #86564352 válasza bobalazs (#101920) üzenetére


#86564352
törölt tag

Akkor káromkodnék. Nem tudom sajnos, ilyenbe még nem futottam bele.

(#101922) Doky586 válasza Geth (#101915) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Tehát azt akarjátok mondani hogy így nézzen ki: [kép] ?
Gondolom az utolsó kapcsoló értelmetlen: hiszen egy teljes ablakra kitett Excel táblicsku minek blokkolná az értesítéseket..
A legfelsőt meg azért kell kikapcsolni mert az a normál alapértelmezett működés. (pl usb pendrive eltávolítás)

A kivétel listában pedig nem sokminden szerepel: [kép]

[ Szerkesztve ]

(#101923) Nicotin


Nicotin
kezdő

Sziasztok hát nem tudom mennyire illik ebbe a topikba ha nem akkor elnéztem és bocsi. Abban szeretnék segítséget kérni a jelenlegi SSDn lévő rendszeremről (windows 10 1809 64bit) szeretnék teljes képfájl mentést készíteni egy hddre hogy késsöbb gond nélkűl vissza tudjam állítani az ssdre. Ezt hogy tudom elvégezni és milyen programal lehet ssdröl képfájlt késziteni majd rá klonozni vissza a rendszert képfáljból. Illetve vissza állítás előtt le kell formázni teljesen az ssd ?

[ Szerkesztve ]

(#101924) Doky586 válasza Nicotin (#101923) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

(#101925) Nicotin válasza Doky586 (#101924) üzenetére


Nicotin
kezdő

Köszönöm arconisal is lehet ssdn képfájlt menteni ?

(#101926) King Unique válasza Nicotin (#101923) üzenetére


King Unique
titán

Ez a Windows 10 beépített eszközével és külső programokkal egyaránt megoldható. Az utóbbiaknál népszerű és bevált ilyen célra a Macrium Reflect, ahogyan az általad említett Acronis is.

A visszaállításnál elvileg törölve lesz a célmeghajtó, vagy programtól függően a lemezterületnek legalábbis az a része, ahova a mentés vissza lesz állítva. De akár manuálisan is lehet törölni előtte, sőt pl. a Macrium Reflect esetében eleve van közvetlenül ilyen lehetőség a művelet megkezdése előtt. Aztán magát a visszaállítást rendszerint a program pendrive-ról bootolt WinPE, WinRE stb. változatával célszerű elvégezni, ami a Macrium esetében nemrég részletezve volt. A Windows beépített eszközénél meg használható ugyancsak pendrive-ról bootolva a standard Windows-telepítő és a helyreállítási meghajtó egyaránt.

[ Szerkesztve ]

(#101927) Geth válasza #86564352 (#101918) üzenetére


Geth
addikt

Ú, a single clickes módszert de utálom. Rányomnék egy tételre hogy mutasson plusz infót státuszba/previewba/akárhol, erre megnyitja...
Firefoxra nem kell dupla katt, ki van tűzve a tálcára.

[ Szerkesztve ]

(#101928) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok.
A 1904 kicsit furcsán viselkedik. 2 rendszert használok, 2+2 meghajtóval. SSD + HDD. Mikor a Linuxról váltottam vissza Win-re, és ami elsőnek furcsa volt hogy a Firefox random oldalakon összeomlott a lap. 67.0.3
Aztán az Edge se töltött be minden lapot. :W A chrome meg simán működött. Képeket se tudtam nézni, az ablak feketén megjelent és bezáródott.
Ma az Edge és a Firefox működik, képet még most se jelenít meg. Processzor kihasználtságon látszik hogy akarna valamit, de végén semmi.
A Windows 19.03, és ehhez G-data IS.
Az SSD 96%-os Kingston 120GB, 35.7GB szabad hellyel.

Válaszokat elöre is köszönöm.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#101929) King Unique válasza Klaus Duran (#101928) üzenetére


King Unique
titán

Hát egyes külső antivírus szoftverek is tudnak érdekes anomáliákat okozni. Ha van rá lehetőség, akkor érdemes lehet kipróbálni, hogy kikapcsolt állapotban, vagy átmenetileg uninstallálva is jelentkezik-e a probléma. Valamint ha használsz a böngészőben reklámblokkolót, akkor arra, annak beállításaira is érdemes lehet ránézni. Aztán mivel a 1903-as verzió elég új, azért az is lényeges lehet, hogy az IS se valami régi, az új verzióra kevésbé, rosszul optimalizált változat legyen, hanem lehetőleg az aktuális. Maga a Windows 10 pedig szintén lehetőleg naprakész, azaz a 1903-as verziónál a 18362.175-ös build.

A képeket nem jelenít meg a böngészőre, vagy a fényképek alkalmazásra vonatkozik? Ha az előbbi, akkor lásd az előzőeket. Az utóbbinál pedig van lehetőség a gépházban szükség esetén resetelni, akár javítani stb. az egyes alkalmazásokat, ha nem működnek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

(#101930) Klaus Duran válasza King Unique (#101929) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Köszönöm. Az alap képnézegető volt a ludas. Miért a vírusirtóval kezdtem. :W
Javítás nem volt elég, alaphelyzetbe kellet állítani.
Lassan kezdem érteni miért idegenkednek annyian a frissítésektől.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#101931) csab2


csab2
veterán

Segítséget szeretnék kérni.

Miért nem aktívak a bekarikázott szerkesztési elemek? Csak a jobb egérgombbal működnek.
Mit állítottam el véletlenül?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#101932) #86564352 válasza csab2 (#101931) üzenetére


#86564352
törölt tag

Az állapotjelző alapján a OneDrive éppen szinkronizálja a kijelölt mappát.

[ Szerkesztve ]

(#101933) csab2 válasza #86564352 (#101932) üzenetére


csab2
veterán

Óóó...
Köszönöm szépen! :R

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#101934) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok.

torrent kliens működése közben már másodjára lép fel I/O hiba. Teljesen leáll az egész, most már nem működik a kényszerített ellenőrzés sem a meglévő torrentek beolvasásához.

okozhatja ezt a bitdefender valamelyik modulja, vagy valami máshol kellene keresgélnem. Ssd tesztek megvoltak, szabad hely az érintett meghajtón rendelkezésre áll...

Tud valaki segíteni ? :U

(#101935) vlevi válasza #86564352 (#101918) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vannak dolgok, amik jól működnek érintőképernyőn, de desktopon nem jók.
Pl. a felugró ablakok bezárása.
Ha böngészőben van valamilyen felugró popup, és belekattintok a címsorba, akkor egy "rendes" desktop böngésző beáll a címsorba, és gépelhetek.
Edge-ben viszont az első kattintásra csak bezárja a popupot, mégegyszer kell kattintani.
Ez természetesen azért van, mert érintő képernyőn így tud jól működni, ott nincs ESC gomb a popup bezárásra. Ott az első olyan kattintás, ami nem a popupban történik, bezárja az adott felugró ablakot, desktopon viszont sosem volt ilyen, ott ez szokatlan.

(#101936) silvergod


silvergod
őstag

nektek megy a számológép valutaváltója?
nálam nem frissült az árfolyam ,aztán alapra állítottam,leszedtem-visszaraktam
most már pénznemet se lehet választani...
mit lehet vele kezdeni hogy jó legyen?
köszi

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#101937) Puma K válasza silvergod (#101936) üzenetére


Puma K
veterán

Nálam sem lehet pénznemet választani és nem is frissül az árfolyam

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101938) #86564352 válasza silvergod (#101936) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem te vagy az első, aki kérdezi fogalmam sincs miért nem megy. Nálam működik rendesen, frissen jelzi milyen gyenge a forint:

UK angol nyelvű, magyar régiós, nem mókolt, 3rd party AV nélküli rendszer, ha ez számítana. Google-be beírni az átváltást nem gyorsabb?

[ Szerkesztve ]

(#101939) silvergod válasza #86564352 (#101938) üzenetére


silvergod
őstag

nálam se mókolt eredeti. már volt ilyenem egyszer csak az újrarakás segített idáig jó volt most megint nem...

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#101940) #86564352 válasza silvergod (#101939) üzenetére


#86564352
törölt tag

Lehet majd egy frissítés helyreteszi. Van a gépházban Windows Update-nél áruházi appok hibaelhárító, de az nem hiszem megoldja. Új fiók alatt nézted? Régebben tapasztaltam amikor valamiért összefosta magát a használt user profil akkor szoktak beszarni az UWP appok és a start menü.

(#101941) zapikanka


zapikanka
tag

Sziasztok,

kis időt szeretnék magamnak spórolni és az jutott eszembe, hogy valahogy integrálnám az eddig elérhető frissítéseket a telepítő flash-re (vagy letölteni és minden egyes telepítéskor újra felhasználható lenne, nem kell mindíg végig várni a letöltést). Ez elképzelhető valahogy? Slipstreaming-et találtam neten. Nem tudom, hogy mi a best practice. Köszi.

Üdv,
z

(#101942) Doky586 válasza zapikanka (#101941) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Win10-nél ez felesleges.

(#101943) silvergod válasza #86564352 (#101940) üzenetére


silvergod
őstag

ránéztem a hálózatra,és azt irja nem tudja érzékelni a proxy beállításokat automata,ettől lehet?

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#101944) Geth válasza zapikanka (#101941) üzenetére


Geth
addikt

Az egész csak akkor éri meg ha egyszerre sokat kell telepíteni, 1-1 telepítésért annyira nem kifizetődő.
Kumulatív update-k (CU) vannak, azaz mindig az utolsó kell ezekből: ssu (servicing stack), .net CU és maga a CU + flash player sec update.
(Ez azt is jelenti, hogy ha csinálsz egy friss image-t, elképzelhető hogy 1-2 hét után elavul, de legfeljebb 1 hónapig mondható frissnek, attól függ 1-2-3 update jön-e ki a hónapban)
Aztán kell az eredeti image amiben még nem volt benne egyik sem, ez 1903-nál a .1 végű (uup-ból tölthető csak tudtommal), a .30-asban már van update integrálva.
Ha egymásra integrálod rá, szépen elkezd hízni az image... (ezért nem az igazi kezdésnek a .30-as is ami kint van iso-ban)
Ennek nézz utána:
DISM reference
W10UI - egy könnyen használható előre megírt integrációs megoldás

[ Szerkesztve ]

(#101945) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok
azt vettem észre, hogy a Windows automatikusan feltette a skype-ot, de nem programként, hanem alkalmazások közé.
hogyan tudom letörölni, teljesen eltávolítani?
és ezeket az alkalmazásokat általában hogy tudom eltávolítani?

köszi!

win10 pro 1803

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#101946) margithid válasza margithid (#101854) üzenetére


margithid
veterán

Megint nem csatlakozott a net kb 1-2 órán át, most megint jó.
Ez mitől van? A modem kezd elszállni? Vagy a windowsban van valami?

[ Szerkesztve ]

(#101947) #59063552


#59063552
törölt tag

Adott egy regi HP Probook laptop (AMD A4-3305M, 8GB RAM) amin 1709 PRO van fent. Miert nem tudom frissiteni 1903-ra? Mar az elozo es az azelotti build sem ment fel ra.
Elkezdi telepiteni, ujraindul, frissit, majd a vegen kiirja, hogy nem sikerult es visszaallitja a 1709-et.

Sajnos jelenleg fizikailag nem ferek hozza a gephez, TeamViewer-en keresztul kellene megoldanom.

Ui: A Windows 10 frissitesi seged szerint minden kompatibilis.

(#101948) kidnou válasza #59063552 (#101947) üzenetére


kidnou
senior tag

Van elég szabad hely rajta?

(#101949) #86564352 válasza #59063552 (#101947) üzenetére


#86564352
törölt tag

3rd party AV ne legyen, USB meghajtók és SD kártyák kihúzva, legyen elegendő szabad hely.

(#101945) Wolfskin: start menüben jobb klikk a Skype-ra és eltávolítás, vagy gépház alkalmazásoknál

[ Szerkesztve ]

(#101950) #59063552 válasza kidnou (#101948) üzenetére


#59063552
törölt tag

Igen van.

(#101949) twofatcat: Defender van rajt, nincs csatlakoztatva semmi es van 200 giga hely.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.