Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101751) Geth válasza liszi70 (#101750) üzenetére


Geth
addikt

Ne szépítsük, semmi szakmai nem volt a hsz-edben, ez nem az én magánvéleményem.

(#101752) liszi70 válasza Geth (#101751) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez pontosan így van, nem volt szakmai a hozzászólásom, de nem is annak szántam, mivel nem vagyok szakmabeli! :) Mindössze azt akartam megírni, hogy sajnos vagy nem, de kénytelenek vagyunk sokan még az smb 1-et használni, ha "biztonsági rés", ha nem. És nagyon jó lenne, ha (saját felelősségre) még sokáig használhatnánk az eszközeinket, és a win nem akadályozna majd meg ebben.

[ Szerkesztve ]

(#101753) Geth válasza liszi70 (#101752) üzenetére


Geth
addikt

Áruld már el, mi a francnak rakod a biztonsági rést idézőjelbe?
Bár a biztonsági rések halmaza valóban találóbb.

Mindössze ennyit akartál leírni, azt mégis mennyi mást is sikerült még :DDD

[ Szerkesztve ]

(#101754) liszi70 válasza Geth (#101753) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Mindössze ennyit akartál leírni, azt mégis mennyi mást is sikerült még"
Tudod, hogy van ez, akció - reakció, meg a görgetett hólabda esete. :D

[ Szerkesztve ]

(#101755) zolee001 válasza liszi70 (#101754) üzenetére


zolee001
őstag

Ha fontos a biztonság akkor miért nem akarsz jelszot megadni?
Ismétlem,1x kell beirni és többet nem kéri

(#101756) Geth válasza zolee001 (#101755) üzenetére


Geth
addikt

Ő idézőjellel védekezik.

(#101757) liszi70 válasza zolee001 (#101755) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ne PC-ben gondolkozz, a pc-k közötti megosztás és egy jelszó beírása klaviatúrával más eset, mint egy lejátszó távirányítójával bűvészkedni, és nem csak egyszer. Win7 esetén sok évig elvoltam mindenféle jelszó nélkül, ezt szeretném továbbra is megtartani. Tisztában vagyok azzal, hogy ez a gördülékeny és pofonegyszerű kezelés hordoz némi "biztonsági rést" ;], de vállalom. Senkit nem biztatok erre, mindenki azt csinál, amit akar, de én a lehető legegyszerűbben és leggyorsabban akarok a saját belső hálómon a tartalmakhoz (főleg filmek és zenék) férni.
Arról nem is beszélve, hogy a jelszó csak egy dolog, most a fő kérdés az, és ebből indult ki az egész diskurzus, hogy smb1-en kívül mással nem is lehetséges összehozni a megosztásomat. :)

[ Szerkesztve ]

(#101758) chungee


chungee
addikt

Bodz
King Unique

Köszönöm szépen a szakszerű segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#101759) asanci válasza zolee001 (#101728) üzenetére


asanci
csendes tag

Még 1x kipróbáltam: az egyik gépen akkor is megy a megosztás, ha nincs engedélyezve az smbV1, de a másik (újabb) gépen ha letiltom, nincs megosztás, tehát újra kellett engedélyezni.
Miután sikerült kisakkozni, melyik név/jelszó páros kell a megosztáshoz, elfogadom, hogy kell a jelszó. További szép napot!

(#101760) Geth válasza asanci (#101759) üzenetére


Geth
addikt

Majdnem biztos (most nem olvasok vissza) hogy Te is benézed a nem látszik vs nem működik dolgot.
A nincs megosztás mit takar? Lehet hogy simán működik, csak a tallózásban nem jelenik meg.
A tallózásban nem jelenik meg baromira nem ugyanaz, hogy nem érhető el...
Ha csak a tallózás hiányzik és nem tudsz nélküle élni, de egyébként nincs szükség az SMBv1-re, jobb megoldás ha a szerveren a "Function Discovery Resource Publication" szolgáltatást, klienseken pedig a "Function Discovery Provider Host" szolgáltatást bekapcsolni/elindítani.

(#101761) zolee001 válasza liszi70 (#101757) üzenetére


zolee001
őstag

Megértettem amit irsz és részemröl le is zárom
2 külön dologról van szó,a media akármid smb1,stimm,azzal nem tudsz mit kezdeni csak ha visszakapcsolod a windowson is

A másik dolog a password protected sharing aminek semmi köze a fenti problémádhoz de az is részemröl mint egy jó tanács de ha ekkora megeröltetés pl egy 1234-gyet beirni mint password egy távirányitón...

(#101762) zolee001 válasza asanci (#101759) üzenetére


zolee001
őstag

Értelemszerüen annak a megosztásnak a név/jelszó párosát kéri AHOVA csatlakozni szeretnél,még akkor is ha MS fiók és a csatlakozást kezdeményezö gépnek is ugyanaz a név/jelszó párosa

(#101763) Doky586 válasza liszi70 (#101740) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 9 éves DuneHD-m köszöni szépen de ismeri az smb2-t (pedig nemis ez a drága van, hanem egy jóval olcsóbb) és a 10 éves Synology-m is ismeri. Csak be kellett kapcsolni rajtuk. Win 1903-on semmit nem kellett állítgatni hogy használhassam őket.. :K

[ Szerkesztve ]

(#101764) liszi70


liszi70
nagyúr

Hehe, most meg beszart a számítógépem. Szerintem az smb1 protokollon keresztül meghekkelték a rendszert. :D De komolyan, miután megírtam utolsó hozzászólásomat, alvó állapotba küldtem, és kimentem kicsit pingpongozni a lányommal. Mire visszajöttem, a bekapcsológomb villogott ahogy szokott alvó állapotban, de a ventillátor forgott, be volt kapcsolva a gép. És semmire nem reagál, a bios sem jön elő del-re, csak forog a venti, de semmi életjel. Mi lehet ez? Alaplap?

(#101763) Doky586

Az enyém sajnos nem működik smb2-vel, kizárólag az smb1 bekapcsolásával lehetett megosztásra bírni.

[ Szerkesztve ]

(#101765) asanci válasza Geth (#101760) üzenetére


asanci
csendes tag

Harmadszor is kipróbáltam: Ha nincs engedélyezve az smbV1, valóban nem látszik a fájlkezelőben (a hálózat mappa üres), de nem látszik a Total Commanderben sem, tehát nem lehet a nemlétező hálózaton dolgozni, nem érhető el a másik gép.
Nem szerver, kliens üzem, csak 2 szgép, amik hosszú évekig össze voltak kötve UTP kábellal.

(#101766) Geth válasza asanci (#101765) üzenetére


Geth
addikt

de nem látszik a Total Commanderben sem
Persze, mert a rendszer beépített Computer Browser szolgáltatását használja.
Ami az SMBv1 nélkül nem megy.

Amikor letiltod az SMBv1-et, attól még a hálózat nem válik nemlétezővé...

Nagy valószínűséggel ugyanúgy elérhető marad a megosztás például a File Exporer címsávjában a
\\GÉP-NEVE\megosztás_neve
vagy
\\GÉP-IP-CIME\megosztás_neve
formában.
Ha ezek nem mennek, akkor valóban nem éred el magasabb SMB verzión keresztül.

De ha ezek mennek, akkor a hálózatod is tökéletesen szuperál, ki lehet menteni a megosztáshoz vezető címet shortcutként, lehet hálózati meghajtóhoz rendelni, stb.

Ha szeretnéd, hogy a tallózásban is megjelenjen, akkor kell a korábban írt szolgáltatások állapotát ellenőrizni, mert az a két szolgáltatás oldja meg - WS-Discovery segítségével -, hogy SMBv1 nélkül is legyen valamiféle tallózás.

Nem szerver, kliens üzem, csak 2 szgép
Felőlem lehet mikrosütő és kenyérpirító, hidd el, a Windows hálózati megosztások mindig szerver-kliens felállásban működnek.
Ami a megosztást kiajánlja mint erőforrás, azt hívjuk szervernek (kiszolgáló).
Ami a megosztásra belép, azt hívjuk kliensnek.
(Persze ennek a felosztásnak az ellentéte is igaz lehet, akár párhuzamosan. Ilyenkor mindkét gépen mindkét szolgáltatásnak futnia kell.)

(#101767) adika4444 válasza Geth (#101744) üzenetére


adika4444
addikt

Csak én vagyok vele úgy, hogy az ilyen űberbrutáldejó eszközöket kerülöm amennyire lehet? Sokkal jobb valami olyan, amire felmászik egy Debian, aztán arra Kodi, XBNC meg hasonló okosságok. Nem pontosan értek hozzá, itthon egy laptop van a csodás Samsung TV-re kötve, SMB-n eléri a home serveren lévő adatokat, természetesen minden jelszóval védve, a hálózaton pedig MikroTik router. Ezért kerülöm amúgy a nagyszerű NAS eszközöket is, mert ott sincs 100%-os felügyelet. Csakúgy, mint a TP-LINK, Asus routerekben.

(#101766) Geth:
Ha már ez téma. A MikroTik routerem SMB megosztását \\ip-cim formában nem érem el, de file://ip-cim formában megy, ez mi lehet? Ennek van valami oka, vagy itt defektes valami?

üdv, adika4444

(#101768) liszi70 válasza adika4444 (#101767) üzenetére


liszi70
nagyúr

"az ilyen űberbrutáldejó eszközöket kerülöm amennyire lehet? Sokkal jobb valami olyan, amire felmászik egy Debian, aztán arra Kodi, XBNC meg hasonló okosságok"

Örök téma a médialejátszó vs. htpc. Mindegyiknek vannak megrögzött hívei, előnyei-hátrányai, nem érdemes ebbe belemenni. Nekem volt mindkettő, a dedikált lejátszó mellett maradtam, nem véletlenül. De kinek, mi a jó. :)

(#101769) Geth válasza adika4444 (#101767) üzenetére


Geth
addikt

Én is "generic" (amire fel lehet dobni valami normális oss cuccot) kütyü-párti vagyok.
Pusztán szotfveres okokból: ha jól választok hardvert, időtállóbb a cucc, mert a community több ideig életben tudja tartani a szoftveres részt, mint ameddig a gyártó esetleg hajlandó lenne.
Diszkrét lejátszóból is biztos vannak nagyon jók, én ott inkább azt a veszélyt látom, hogy hamarabb magára hagyja a gyártó és az esetleges zártsága miatt max. egy nagyon kemény mag (ha van) fog tudni rátákolni frissebb szoftvert.
NAS-ból itt egy QNAP megy (min-max. SMBv3 bekorlátozva, jelszavak, jogosultságok, aggregate share), semmi bajom nincs vele, de pont azért cserélem le egy shuttle kockára, mert oda már tényleg én rakom fel az os-t, és nem egy firmware-t csomagolok ki, aminek az összes hülyeségével együtt kell élnem.

Annyira nem értek hozzá, hogy tudjam miért nem megy nálad a \\ syntax.
Mi a hibaüzenet, mi történik?

(#101770) Doky586 válasza liszi70 (#101764) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ahogy mondtam: be kell kapcsolni a DuneHD menüjében. GyorsSMB néven fut náluk az Smb2. Küldő oldalon pedig az MTU értéket nem szabad 1500 nál magasabbra állítani, mert ez a dune smb2 limitációja, de ha nem piszkálod el akkor a win is ezt használja..

Ezért felesleges a win10-ben bekapcsolni az smb1-et.

[ Szerkesztve ]

(#101771) asanci válasza Geth (#101766) üzenetére


asanci
csendes tag

Köszönöm szépen ezt a szakmailag korrekt választ. Sajnos én nem vagyok ilyen hozzáértő, de igyekszem.......
Nekem a TC elsődlegesen használt szoftver a gépek közötti másolásoknál, mentéseknél
Ezek a számítástechnikai fogalmak már meghaladják a felhasználók szintjét (sajnos)
További szép estét, még egyszer köszönöm

(#101772) adika4444 válasza Geth (#101769) üzenetére


adika4444
addikt

Ezt kapom:
Hálózati hiba
A Windows nem tud kapcsolatot létesíteni a(z) \\192.168.1.1
összetevővel
Ellenőrizze, hogy nincs-e elírás a névben. Ha nincs, előfordulhat, hogy a hálózattal van
probléma. A hálózati problémák azonosításához és megoldásához kattintson a Diagnosztika
gombra.
Részletek elrejtése Diagnosztizálás Mégse
Hibakód: 0x80070043
A hálózatnév nem található.

1.6-on ül a home server, arra megy rendesen.

üdv, adika4444

(#101773) liszi70 válasza Doky586 (#101770) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszi! Nem teszem rá a nagy esküt, de szerintem azt a menüpontot is kapcsolgattam már. Persze lehet, hogy amikor azt kapcsolgattam, épp másvalami miatt nem működött. Kipróbálom majd megint, de most nem tudom, mert épp atomjaira bontottam a "nas"-ként is használt pc-met. :D Holnap viszem szervizbe.
(Hol találom a megfelelő pc-hiba topikot? Kíváncsi vagyok, ők mit mondanak rá.)

[ Szerkesztve ]

(#101774) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Sziasztok!

Hogyan lehet kihátrálni a safe boot-ból? DDU-val akartam törölni a vga driviert.Azt gondoltam, tudom a jelszót. Nem...
Most nem tudok visszakecmeregni. Hiába nyomom a bootnál az F8-at.
Az utolsó mentsváram, hogy csinálok egy win 10 telepitő pendrive-ot és visszaállok az előző visszaállítási pontra.

Van valakinek jobb ötlete?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#101775) Geth válasza adika4444 (#101772) üzenetére


Geth
addikt

Passz, mikrotikem nincs, esetleg kérdezd meg a topikjában.
Elvileg elég régóta tudja legalább az SMBv2-t, meg a doksi alapján szépen konfigurálható, olvasható a log, stb.
Biztos megoldható.

(#101776) darvinya


darvinya
titán

Azt hiszem laptopon lévő Win10 megfog ismerkedni fizikai baltával.
Mert egyszerűen kikapcsolhatatlan ez a nyamvadt BT-nél a PIN kód kérés, s emiatt képtelen csatlakozni gamepad. :((( :W

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101777) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Az létezhet, hogy 1903-ra frissítve az addig rendszergazdai szintű fiókot visszaállította mezei felhasználóira...?

Csak mert most frissült le és rákérdez minden olyanra amire nem vagyok kíváncsi (telepítésnél biztos telepítem stb-stb) és amik miatt mindig megcsinálom ezt a fiókot külön...

A "net user administrator /active:yes" már Windows Vista óta megy nálam, de még ilyet nem pipáltam, hogy frissítésnél átállította volna...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101778) Geth válasza darvinya (#101776) üzenetére


Geth
addikt

Nálam 4 db. 0 megoldotta, bár az hangfal volt.

(#101779) darvinya válasza Geth (#101778) üzenetére


darvinya
titán

Hányszor írjam már le, hogy 0000, 1234, stb. nem működik, mivel nincs kódja.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101780) rgeorge válasza darvinya (#101779) üzenetére


rgeorge
addikt

Milyen gamepadról van szó?

[ Szerkesztve ]

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#101781) darvinya válasza rgeorge (#101780) üzenetére


darvinya
titán

S600

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101782) Geth válasza darvinya (#101779) üzenetére


Geth
addikt

Még tizenegyszer kérlek.

Rákerestem erre a csodára, második találatnál azt írta valaki hogy 0000 a pin; ha azt írná ki, hogy nem megfelelő a jelszó, le kell törölni az eszközt és újra megkerestetni.
Pont mint a hangfalnál...

(#101783) darvinya válasza Geth (#101782) üzenetére


darvinya
titán

Link-elnéd is?
Mert ilyet nem találtam, csak T3 csodát.
Amúgy mit töröljek le?
Mikor még csatlakozva sincs, mivel csatlakozáshoz párosítani kellene, ami nem működik 0000-kal, sem a 1234 kódokkal.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101784) Geth válasza darvinya (#101783) üzenetére


Geth
addikt

[link]
A bluetooth eszközöknél nálam ott vannak azok az eszközök is amikhez még nem sikerült, csak próbáltam csatlakozni.

(#101785) galaxys80 válasza liszi70 (#101735) üzenetére


galaxys80
veterán

"A megosztásoknak pedig adjunk jelszot,nem véletlenül van kitalálva"
Persze, adjunk, ha akarunk adni. De ne legyen kötelező. :)

Természetesen nem kötelező. Viszont, ha majd az összes létező fájlodat letitkosította egy zsarolóvírus (elmúlt 1-2 hónapban megint drasztikusan megnőttek ezek a támadások), akkor ne csodálkozz.
99%-ban az SMB1 biztonsági résén, illetve a jelszó nélküli megosztásokon keresztül surrannak be.

(#101786) darvinya válasza Geth (#101784) üzenetére


darvinya
titán

Az nem gond, hogy itt Win7-ről van szó, nem Win10-ről.
Mert teljesen másként viselkedik a két rendszer.

Eszközt látom, mikor keresem, de csatlakozni nem tudok kód nélkül, így listába sem rakja.
Mert a lista csatlakozott eszközökről szól.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101787) Geth válasza darvinya (#101786) üzenetére


Geth
addikt

Nem gond, nálam is ott volt a hangfal, amikor a pinkérésnél elsőre mégsemet választottam.

(#101788) darvinya válasza Geth (#101787) üzenetére


darvinya
titán

Hol volt?
Mert nálam, előszöri csatlakozáskor kéri a PIN-t, s addig semmilyen csatlakozásra nem hajlandó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101789) Geth válasza darvinya (#101788) üzenetére


Geth
addikt

Fejből most nem vágom, gondolom jobb katt bt ikon és ott bluetooth devices. De gépházból is elérhető.
Ott vannak a ready to pair eszközök, meg azok is amik éppen nincsenek csatlakoztatva, de még párosítva se.

(#101790) darvinya válasza Geth (#101789) üzenetére


darvinya
titán

Nálam nincs ott semmi, s gépházból próbálok rácsatlakozni.
Megjelenő eszköznél még nincs hosszú jobb egér gomb, mivel még nincs párosítva, ezért ez kapcsolódásként veszi, ami megint PIN kódhoz vezet.

Más topik gazdának.
Magyar Microsoft ügyfélszolgálat telefon számát berakhatná Téma Összefoglalóba, mert majd 1 napig kerestem, s nagy nehezen találtam rá.
Telefon szám:
+3612674636

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#101791) adika4444 válasza Geth (#101775) üzenetére


adika4444
addikt

Az lesz, köszi. A log semmi érdemlegest nem ír.

üdv, adika4444

(#101792) Geth válasza darvinya (#101790) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom mi az a hosszú jobb egér gomb, sima jobb katt sincs az eszköznél.
Nálam ha rákattintok, megjelenik a Connect és a Remove device gomb.

(#101793) chungee válasza chungee (#101745) üzenetére


chungee
addikt

Napot!

Megléptem a Build frissítést. Néhány apróságot kellett újra beállítani, nem ördöngőség. Viszont jelentős gyorsaságot tapasztalok win működése során :Y
Cé: drive-on van 1 maradvány mappa windows.old néven és a Dé: drive-on WINDOWS TMP. A két mappa összesen ~15gb foglal. Simán kitörölhetem vagy van valami spéci eljárás:F

(#101794) Jack Oneill válasza chungee (#101793) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A win old a regi win visszallitasa miatt van. 30 nap utan magatol torlodik.
Ha nem kell, celszeru a lemezkarbantartot futtatni es bejelolni a rendszerfajlok torlese opciot, majd a regi windows fajlokat torolni.

[ Szerkesztve ]

(#101795) cettlee


cettlee
őstag

hali!
játékoknál előfordul hogy beakad a hang és ujraindul a gép. driverek legujabbak, hőmérsékletek jók.
hogy tudnám kideriteni hogy mi okozza a dolgot? régi windows kékhaláloknál volt valami hibaüzenet.

(#101796) Jack Oneill válasza cettlee (#101795) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Tapegyseg esetleg?

(#101797) Puma K válasza cettlee (#101795) üzenetére


Puma K
veterán

A tápnál kellene körbenézni, hogy milyen feszültségi értékeket produkál terhelés közben.

Szoftveresen erre ajánlott program a HWiNFO: letöltési link
Ezzel még a hőmérsékleteket is tudod monitorozni.

Állítsd be úgy, hogy naplózza a feszültségi értékeket és a hőmérsékleteket. Így ha elszáll a gép, akkor vissza tudod nézni melyikkel volt a gond.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101798) seger


seger
addikt

Sziasztok!

Megjelentek ilyen file-ok ami a kiterjesztés végén ez található HKPMECF
Valamint egy file HKPMECF-DECRYPT.txt
nyilván vírus.....
Hogyan tudom megállítani?

köszi

(#101799) #86564352 válasza seger (#101798) üzenetére


#86564352
törölt tag

Formázás, Windows újratelepítés, biztonsági mentésből vissza az adatokat.

(#101800) King Unique válasza chungee (#101793) üzenetére


King Unique
titán

Volt erről szó előzőleg, hogy build upgrade után a gépházban van lehetőség 10 napig (utána automatikusan törlődik) 1:1-ben visszaállni az előző Windows 10-verzióra, ehhez kell a Windows.old mappa. Ha az utóbbi törölve van, akkor viszont már nincs erre lehetőség. De ha ez nem cél, biztosan nem akarsz visszaállni, akkor lehet törölni, sőt a 10 napot sem kell megvárni, mivel előtte manuálisan bármikor törölhető a lemezkarbantartóval.
A Windows.old mappa mellett a C-n egyébként $Windows.~BT, $Windows.~WS mappák szoktak létrejönni az upgrade, illetve az MCT használatánál még ESD, a frissítési segédnél pedig Windows10Upgrade mappa. A $Windows.~TMP hogyan került a D-re, az viszont jó kérdés, hacsak nem magad irányítottad át oda.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.