Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101601) Cs1csó válasza lanszelot (#101600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gyere át a Vírusirtó topicba nyugodj meg ott generálni fogsz pár hozzászólást. ;]

(#101602) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Tegnap láttam, h feldobta a 1903 frissítés lehetőségét, utánanéztem és jól látom, hogy nagyon nem érdemes még feltenni?

(#101603) #54072192 válasza gilfoyle (#101602) üzenetére


#54072192
törölt tag

Érdemes feltenni. Ha ismert kompatibilitási gondod lenne, akkor nem ajánlaná fel. 10 napig visszaállíthatod a korábbi kiadást.

(#101604) ddmb válasza sajby (#101594) üzenetére


ddmb
aktív tag

De defaultból az 1809 esetén is enabled-ra voltak állítva azok a mezők, nem? És akkor mégse kapcsolt be magától, most a frissítés után már igen?

Ugyanez volt Win7 esetén is, egy idő után már hébe-hóba bekapcsolgatott a gép, és ráadásul hiába is állítottam át amit javasoltál, akkor is feléledt. Örültem, hogy Win10_1809-re történő migrálás után nem volt ez a probléma.

Mindegy, átállítottam, eddig még nem kapcsolt be.

[ Szerkesztve ]

(#101605) sajby válasza ddmb (#101604) üzenetére


sajby
senior tag

Az ébredési time os tuti enabled volt.Az USB-t már kikapcsoltam régebben. :)

(#101606) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

HP Elitebook 8470P-t frissítettem 1809-ről 1903-ra. Egy óra alatt végzett, teljesen jól megy.

Van amit érdemes a frissítés után átnézni? A gépház adatvédelmi részét átfutottam, de nem állítgatott el semmit.

üdv, adika4444

(#101607) #77646080 válasza gilfoyle (#101602) üzenetére


#77646080
törölt tag

Nálam nincs vele semmi gond, szerintem érdemes frissíteni rá.

Ha mégsem válna be, akkor pedig vissza tudsz lépni az előző verzióra, adott időn belül.

(#101608) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok!
Mi a különbség a Biznisz és a Konzumer edisön között? :P

(#101609) borix válasza SECTORnooB (#101608) üzenetére


borix
őstag

(#101610) Bogyó bá' válasza borix (#101609) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne humorizálj, ez 4 éves cikk! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#101611) SECTORnooB válasza Bogyó bá' (#101610) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Nem nagyon találtam meg amit kerestem esetleg valaki még útba tudna igazítani? ;]

(#101612) IG55 válasza King Unique (#101581) üzenetére


IG55
senior tag

A Windows Update-en keresztül telepítettem, teljesen zökkenőmentesnek tűnt végig. Az első jel, hogy itt gond van, az volt, amikor első boot-nál kiírta, hogy nincs page file. Azon a partíción volt, ami eltűnt.

Megpróbáltam az összes általad ajánlott programot, egyik sem hozott eredményt.

Az EaseUS Data Recovery Wizard-dal jutottam legtovább, talált 100 GB cuccot.

Ezeket a mappákat hozta létre, ezekbe pakolt file000,001,002 stb. fájlokat, a mappák által jelzett programoknak megfelelő kiterjesztéssel. Nem is értem honnan szedte ezeket, nem használtam ilyen dolgokat. Szóval sajnos ezekkel nem sokra megyek.

Azt hiszem feladom, szerencsére semmi pótolhatatlan nem veszett oda. Pár játék mentés miatt aggódtam, de a legfontosabb, mint később észrevettem, óriási mázlimra a C-n volt tárolva.

Windows 8-cal kezdtem, amit szépen upgrade-elgettem 10-ig. Közben meghajtó csere is volt, klónozással. A klónozás óta ez volt az első feature update. Talán az idők során kialakultak együttállása vezetett odáig, ami most történt.
Nagyon köszi a részletes segítségnyújtást!

(#101613) zolee001 válasza SECTORnooB (#101611) üzenetére


zolee001
őstag

Mi nem érthetö ezen?
Business kiadások üzleti célra csak mennyiségi konstrukcióban elérhetö,kereskedelmi forgalomban nincsenek,a konzumer kiadások pedig bárki számára megvásárolhatók az üzletekben

(#101614) Cs1csó válasza SECTORnooB (#101608) üzenetére


Cs1csó
félisten

A biznisz ezeket tartalmazza: Education, Enterprise, Pro
a konzum pedig ezeket: Education, Home Pro

és amelyiknek van annak az N-es változatát.

A biznyicben nincs Home a konzumerben nincs Enterprise

Tehát ha pl. Home verziót akarsz telepíteni akkor a konzumer ISO-ból tudsz.

(#101615) Geth válasza SECTORnooB (#101608) üzenetére


Geth
addikt

Eltér a kettő az image-ben található SKU-k listájában (pl. Home természetesen nincs a business-ben).
Ezen kívül eltér a default activation channel-ben: a consumer esetén retail channel a default, business esetén pedig ott az ei.cfg, hogy elfogadja a volume kulcsokat.
Eltérhet még a license agreement szövegében is, de ez csak tipp.
Elvileg a két channel átjárható (default kulcsokat kell csak installálgatni az slmgr-rel).

Amelyik SKU mindkettőben van, azok (a már említett aktivációt leszámítva) 100%-ban megegyeznek.

[ Szerkesztve ]

(#101616) pr0bi


pr0bi
senior tag

Újratelepítés esetén gond nélkül aktiválja magát Windows (bios slice key) ha MS-től töltöm le a gyári img-t? Kicsit megkavarodtam mert lenovo a hivatalos oldalon pont az ellenkezőjét írja. Én eddig úgy tudtam a forrás teljesen mindegy csak a verzió számít.

"It is embedded in the BIOS, and not on the Windows stickers under the laptop. For a re-installation of the same version of Windows 8/8.1/10 as your system originally shipped with, you will not be required to know the key. Windows 8/8.1/10 will use the key embedded in the BIOS. For this reason you cannot use a download ISO of Windows or other version as they cannot use the bios code."

(#101617) SECTORnooB válasza Cs1csó (#101614) üzenetére


SECTORnooB
addikt

Köszönöm az útmutatást mindenkinek :)

(#101618) King Unique válasza CsengődiGeri (#101598) üzenetére


King Unique
titán

A program hivatalos weboldalán van erről részletes leírás. Ha a telepített verziót használod, akkor annál ahogyan a programot, úgy a WinPE komponenseket is van lehetőség frissíteni (build), sőt az utóbbinál szükség esetén akár letölteni / betallózni az új verziót. Az pedig az egyik előző screenshoton is látszik, hogy az céleszköz optikai lemez (pl. DVD) mellett lehet USB-s meghajtó is, hozzáadható a helyreállítási környezet közvetlenül a Windows boot menühöz, készíthető ISO-fájl, stb. Továbbá vannak olyan külső források (pl. NeszeTools), ahonnan letölthető a kész WinPE ISO, ami utána kiírható többek között pendrive-ra is. Arra pedig ugyanaz vonatkozik, mint ami a Windows 10 ISO-k esetében, pláne hogy az előbbi WinPE is általában WinPE 10, ami lényegében Windows 10-alapú.
Vagy a Macrium 7.2-es verziója óta a WinPE helyett a másik megoldás a WinRE, ami a telepített Windows saját helyreállítási környezetét használja és nem kell hozzá külön összetevőket letölteni

[ Szerkesztve ]

(#101619) King Unique válasza IG55 (#101612) üzenetére


King Unique
titán

A normál felállás nyilván az, ha a C-n van a lapozófájl. Ha nagyon muszáj és nem opció a kisebb, fix méret megadása, akkor át lehet rakni akár másik meghajtóra is. Aztán hogy nálad az okozta-e ezt a gondot az upgrade során, az jó kérdés, de elvileg nem kellene akkor sem.

Ha mindegyik programnál teljes keresés (deep scan) történt és utána nem ment a visszaállítás / mentés, akkor lehet azt mondani, hogy eredménytelenek voltak. Ellenben ha csak gyorskeresés, akkor az eleve nem végzett tökéletes munkát. Az EaseUS normál (jó) esetben megtartja az eredeti fájlneveket, mappaszerkezetet, de ha a törlésnél-újratelepítésnél felülírás történt, az MFT is sérült, vagy felül lett írva, akkor vsz az is oka lehet annak, hogy csak így sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#101620) lanszelot válasza Cs1csó (#101601) üzenetére


lanszelot
addikt

Engem nem a vírusirtó érdekel. Az üzenetet akarom kikapcsolni, csak sehol se találom.

(#101621) #73959936 válasza lanszelot (#101534) üzenetére


#73959936
törölt tag

Hát nem tudom jól értem-e ? Kikapcsoltad a defendert, ezáltal a vírusvédelmet is a gépen. A frissítési értesítéseket nem akarod látni, de azt igen, hogy "kártékony valamit" észlelt...szerintem ilyen nincs, nem várható el tőle...

ha ki van kapcsolva hogyan tudná érzékelni a kártékony valamit ? :U

(#101622) IG55 válasza King Unique (#101619) üzenetére


IG55
senior tag

Azért raktam a D-re a lapozófájlt, mert hetenként csinálok backup-ot a rendszer SSD-ről (kivéve a D meghajtó). Így nem mentődik az is feleslegesen. Deep scan-t is futtattam mindenhol.

(#101623) pube111


pube111
senior tag

Melyik a legkissebb gépigényű win10 verzió?

(#101624) King Unique válasza IG55 (#101622) üzenetére


King Unique
titán

A lapozófájl eleve hasznos adat a rendszer mentése szempontjából, a Windows része. Vagyis normál esetben nyilván azt is bele kell foglalni a mentésbe. Meg ha a lapozófájl, illetve az azt tartalmazó partíció nélkül van lementve a Windows, annak amúgy is kevésbé van értelme. A haszontalan adatok pl. a különféle multimédia (videó, audió stb.) adatfájlok, amik úgy lettel letorrentezve, vagy egyéb forrásból odamásolva a C-re. Azokat célszerű külön partícióra, vagy fizikai lemezre pakolni, mert kellemetlen tud lenni a mentésnél, ha csak ezek miatt + X 10/100 GB a foglalt terület. Szerintem.

(#101625) Cs1csó válasza pube111 (#101623) üzenetére


Cs1csó
félisten

?? a legújabb 1903-as buildnél egy kicsit szigorúbb lett a telepíthetőségi kritérium, a tárhely igény korábban 16-20GB volt most már 32 GB legalább, annál kisebb tárolóra nem lehet telepíteni.

(#101626) zolee001 válasza IG55 (#101622) üzenetére


zolee001
őstag

Helyesen tetted mert mentésnél semmi szükség pagefile,hiberfile back up-olásra és a legtöbb software elve ki is zárja
Ha 2 honap mulva kell egy restore akkor sok értelme lenne a már 50x megváltozott fileokat visszatölteni

(#101627) Badboys


Badboys
őstag

Erről mi a véleményetek? Nem átbaxás ez? [link]

(#101628) Cs1csó válasza Badboys (#101627) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha küldik a COA matricát és a számlát + Retail és elég átvételkor fizetni akkor jó. (tehát: COA matrica, számla, Retail, utánvét)

(#101629) ddmb


ddmb
aktív tag

Lehetseges hogy 1903 frissites ota halkabb minden? Windows 100%-on, Vlc 100%on van, markasabb hangfal 2/3-on, de epp hogy kenyelmesen hallhato a film

[ Szerkesztve ]

(#101630) #86564352 válasza Badboys (#101627) üzenetére


#86564352
törölt tag

Szokásos kamionról leesett kulcsok, működni fog (amíg MS le nem tiltja), nem 100% legális.

[ Szerkesztve ]

(#101631) Cs1csó válasza Badboys (#101627) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha egy évet kihúzol vele utána már minden év ajándék, és visszajött az ára.

(#101632) adamcsik


adamcsik
aktív tag

Üdv! Olyan problémám van hogy a Windows nem telepíti fel az Nvidia drivert elkezdi telepíteni aztán a végén kiírja hogy sikertelen mi lehet a gond?

(#101633) Badboys


Badboys
őstag

csicso82: Szerintem mivel emailben jön nem hinném,hogy meg valósulnak az általad le írtak.

Köszönöm a többiek hozzá szólását is.

(#101634) Restart®


Restart®
tag

Hello!
Egy családtag kizárta magát a gépéről (tényleg családtag, nem én :D ) . A jelszót nem tudja, a pin-kódot pedig a rendszer nem fogadja el. A fiók nincs összekapcsolva Microsoftos/outlook-os fiókkal. Mit lehet ilyenkor tenni? Köszi előre is!

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#101635) zolee001 válasza Restart® (#101634) üzenetére


zolee001
őstag

olvass vissza egy keveset,3 megoldást irtam le tegnap egy hasonlo esethez

(#101636) lanszelot válasza #73959936 (#101621) üzenetére


lanszelot
addikt

A defender és a windows alap vírus védelme 2 külön dolog.
2 külön helyen is van. 2 külön üzenetként is ugrál fel.
És én csak a frissítés üzenetet nem akarom látni.
De csak olyat találok hogy a vírus védelmet is kikapcsolom.
Sehol se találom hol kell kikapcsolni a virus frissítés értesítést.
Minden értesítést se akarok kikapcsolni, csak ez a folyamatos felugalo idegesít.

[ Szerkesztve ]

(#101637) ddmb válasza ddmb (#101629) üzenetére


ddmb
aktív tag

Uninstalláltam az audio drivert, újraindít, install driver, újraindít, ugyan olyan erőtlen a hang.... van valami más megoldás, mielőtt legyalulnám az egész foshalmazt?

(#101638) lanszelot válasza lanszelot (#101636) üzenetére


lanszelot
addikt

Már nem tudtam szerkeszteni.

Képekben hátha jobb.

-Tehát ott a felugráló
-Ott van mit írt ha rányomok hogy frissítse
-és ott van hogy nem kell frissíteni

Ezzel nem tudok mit kezdeni, ezt a vírus marhaság üzenete akarom megállítani
Mint írtam a 1903 frissítés után kezdte ezt

(#101639) VGYke


VGYke
addikt

Most ez vagy igaz, vagy nem: Így is lehet ingyen Windows 10-ed

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#101640) King Unique válasza VGYke (#101639) üzenetére


King Unique
titán

Ez eleve nem újdonság, meg a 1511-es verzió óta hivatalosan amúgy is elfogadja a 7, 8.1 kulcsokat a 10-es telepítője. Max. annyi a trükk, hogy a hivatalosan 1 évig tartó ingyenes váltási lehetőség nem hivatalos formában akár még manapság is működhet.

(#101641) zolee001 válasza VGYke (#101639) üzenetére


zolee001
őstag

Megtaláltál egy 3 éves cikket?
Gratula

(#101642) VGYke válasza zolee001 (#101641) üzenetére


VGYke
addikt

Bakker, a dátumot nem is néztem! A telefonomra kaptam Google friss hírként, azok között, ahol pl. a Hableány aktuális eseményeiről is beszámolnak :W

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#101643) zolee001 válasza VGYke (#101642) üzenetére


zolee001
őstag

Akkor ott is van némi zavar az eröben:-)

(#101644) Doky586 válasza VGYke (#101642) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De a lényeg hogy a hír igaz.
Az pedig hogy valakinek lassabb a reakcióideje mint a többieké még nem megvetendő.

(#101645) Restart® válasza zolee001 (#101635) üzenetére


Restart®
tag

Nagyon szépen köszönöm! Sikerült! Inkább csak az ijedség végett volt számomra nehéz, nem egyéb miatt. Legközelebb már kisujjból menni fog :P

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#101646) donmackó válasza Restart® (#101634) üzenetére


donmackó
őstag

Windows 10 elfelejtett jelszó megváltoztatása Ez biztos hogy működik, már többször használtam. Kelleni fog egy win10-es telepítő hozzá.

Release the cable hounds!

(#101647) Restart® válasza donmackó (#101646) üzenetére


Restart®
tag

Köszönöm neked is! A kolléga is valami hasonlót mutatott fentebb. Végül sikerült a leírtak alapján módosítani a jelszót és a kedves rokon be is tudott lépni.

"A vörösbor fáj, de azt mondja: "Jó lenne élni!" Ha többet iszol, így szól: "Élni kell!" Ha igen sokat iszol, ezt kiáltja: "Élni fogsz!" És ez akkor is szép, ha nem igaz." Rejtő Jenő

(#101648) Dhampir válasza Dhampir (#101507) üzenetére


Dhampir
félisten

Viszont fájl mentése esetén (a Letöltésekbe) figyeltem fel arra, hogy az adott ablakban a korábbi időrendi felosztást mutatja még mindig a fájl elmentése előtt, pedig a fő Fájlkezelőben már a régi megszokott nézet látható, ahol sikerült a Csoportosításban átállítani.

Valahol ezt is meg lehet változtatni? :F

[ Szerkesztve ]

(#101649) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Nekem annyi lenne a kérdésem,hogy eddig a betöltőképernyő teljesen éles volt,most ezzel az újítással csak a közepén az :((( .
Hogyan lehetne kiterjeszteni,vissza vagy beállítani úgy hogy a teljes képet lássam?
Egy számomra kedves kép a háttér,most azonban csak egy nagy homályos foltot látok... :O

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#101650) Cs1csó válasza Dan-szan (#101649) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Gépház - Könnyű kezelés - Átlátszóság megjelenítése a Windows-ban - csúszka OFF-ba

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.