Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101851) zolee001 válasza margithid (#101848) üzenetére


zolee001
őstag

A PPOE be vagyon állitva?
Érdemesebb a routerre bizni a kapcsolodást (ha van)

(#101852) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok! windows 10 pro-m van az asztali gépen. Azt írja, a windows hello nem áll rendelkezésre ezen az eszközön. Vettem egy digitalpersona 4500-as ujjlenyomat olvasót, neten volt videó, h megy. Drivert telepítettem, felismerte, reagál kis lámpával ha rárakom az ujjam. Pin kód beállítva, mégsem tudok ujjlenyomatot hozzáadni :(

a 10 pro-n esetleg nincs hello, vagy ez hogyan működik?

Vagy kell valami külön applikáció, amiben ujjlenyomatot hozzá tudok adni? A laptopomon ugye beépített és a windowson belül van, szóval nem értem, mi lehet :( Laptopon próbáltam az ujjlenyomat olvasót, de ott mindig a beépített az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

(#101853) joghurt válasza zolee001 (#101849) üzenetére


joghurt
addikt

Hardveresen nem megy RAID-ben.

A helyreállítási opciókból felhozott Windows parancssorban gyönyörűen látom az (eredeti) SSD-t, a rajta levő könyvtárakat és file-okat. Csak épp bootolni nem tud róla.

A diskpart az active parancsra azt mondja, hogy azt csak MBR-eken lehet.

A tej élet, erő, egészség.

(#101854) margithid válasza zolee001 (#101851) üzenetére


margithid
veterán

Eddig jó volt, nem tudom most mi volt a baj.
Nekem közvetlen kapcsolat kell, annak idején a modem/routerben beállítottam a ppoe passtrugh-ot.

(#101855) zolee001 válasza joghurt (#101853) üzenetére


zolee001
őstag

Ez nem tudom milyen szerkezet és egy laptopnál(?) amiben 1 db disk van gyárilag miért raid vezérlövel telepitik alapbol.vagyis elmondásod alapján azzal volt.
A "hardwaresnek" csufolt raid külön "bios"-al rendelkeznek,intel esetében ctrl+i -vel hozható be a raid menü,már ha ez a probléma

(#101856) King Unique válasza joghurt (#101828) üzenetére


King Unique
titán

Ha gyárilag RAID mód volt beállítva a BIOS-ban és úgy lett telepítve a W10, ellenben csak simán átállítod AHCI-re, akkor nem meglepő, ha utána nem bootol... Ahhoz a biztonságos rendszerindítást (safeboot) kell használni, lásd a Switch Windows 10 from RAID/IDE to AHCI operation leírást.

Ha UEFI-s telepítés, akkor ott a bootolás szempontjából meg eleve az EFI-rendszerpartíció (ESP) a lényeg, annál kell lennie a kötet infójánál system jelölésnek. Aktív partíciót meg hiába akarsz beállítani, az az MBR-lemezeknél van, ellenben a GPT-lemezeknél más a helyzet.

(#101857) joghurt válasza zolee001 (#101855) üzenetére


joghurt
addikt

Tudom. A RAID menüben is jártam már.

Ez egy Dell Precision 3530 mobil munkaállomás; gondolom ennek szól az Intel Rapid Storage Premium is. Hogy miért van fent mellette a Microsoft is, nem tudom. A duplázódás (IST+IST Premium, 2*Microsoft) pedig lehet, hogy annak tudható be, hogy a "Dell Update | Command" is két példányban van a gépen: programként és alkalmazásként.

A tej élet, erő, egészség.

(#101858) joghurt válasza King Unique (#101856) üzenetére


joghurt
addikt

1. RAID-re visszaállítva sem bootolt be. (Azzal pedig kérlek kímélj, hogy előtte mit lett volna jobb csinálnom. Már utána vagyok.)

2. Safe Mode-ban elkezd betölteni, látom szépen a fekete képernyő sarkában a "safe" feliratot, megkezdi az automatikus javítást, aztán visszadob a megszokott kék hátterű "Automatic Repair" képernyőre, hogy nem sikerült.

3. Igen, tudom, hogy UEFI, GPT stb. diskpart-ból az Info oszlop a rendszer partíciónál üres, az ESP partícióé pedig "Hidden". Nem tudom, "system"-el hol kellene látnom.

Parancssorom van összesen. Azt tudom elérni, amit innen el tudok.

A tej élet, erő, egészség.

(#101859) zolee001 válasza joghurt (#101857) üzenetére


zolee001
őstag

[Intel RST]
A storeage spaces a Win8-ban debütált,szoftveresen tudsz vele tömböket létrehozni akár lemezeken átnyuló,hibatürö megoldásokkal de az csak windows alol konfigurálható szal annak semmi köze nem lehet ehhez

(#101860) zolee001 válasza joghurt (#101858) üzenetére


zolee001
őstag

Diskpart List volume----ott látnod kell ki hol lakik

(#101861) King Unique válasza joghurt (#101858) üzenetére


King Unique
titán

1. Azt írtad előzőleg, vagy legalábbis azt lehetett kiolvasni belőle, hogy AHCI-ben nem bootolt a storage controller manuális eltávolítása, meg sima átállítás után, ellenben RAID-re visszaállítva oké volt. Most meg kiderül, hogy már RAID-ben sem... Meg ugye BSOD stb., vagyis alapból nem stimmelt már korábban sem.

2. A linkelt leírásnak - ha megfelelően van végrehajtva - normál esetben simán működnie kellene Windows 10-nél, Intel-alapú hardveren meg pláne. A registry piszkálására inkább AMD-s hardvereknél szokott szükség lenni.

3. Arra céloztam, ami a screenshoton van. Ha nem a telepített Windows alól csekkolod, akkor viszont reális lehet a hidden, meg az ESP amúgy is rejtett.

4. Ha más nem megy és a rendszerindítás javítása (példa) sem használ, akkor marad a reinstall lehetőleg AHCI szerint, hacsak nem célirányosan a RAID kell.

[ Szerkesztve ]

(#101862) Doky586 válasza joghurt (#101845) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\storahci\StartOverride

Change the 0 DWORD value from 3 to 0.

(#101863) Dinter


Dinter
addikt

Sziasztok.

Jelenleg van egy SSD a gépemben amin a Windows van, és egy HDD amin az adatok. Vissza kéne küldenem a laptopot szervizbe, viszont az SSD-vel nem küldhetem, mert eredetileg nem volt benne és félek hogy elvennék a garanciát. Ezért arra gondoltam hogy a HDD-re felrakok egy Windows-t, és úgy küldöm be, mert ha nincs rajta semmi, akkor meg letörlik az egészet és felraknak rá egy Linuxot. Viszont ha felrakom rá a Windowst, akkor utána azt formázás nélkül még el tudom tüntetni? (pl. telepítőből parancssorból törléssel)

(#101864) Cs1csó válasza Dinter (#101863) üzenetére


Cs1csó
félisten

Persze, ha az SSD-t majd beteszed újra az lesz az elsődleges a HDD_t megint vissza teszed és törölsz róla mindent formázod és kész.

(#101865) King Unique válasza Dinter (#101863) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy is letörölhetik, visszaállíthatják a meghajtó tartalmát a gyári állapotba. Vagyis ha FreeDOS / Linux / Windows volt rajta gyárilag, akkor olyan állapotban küldik vissza, vagy legalábbis előfordulhat. Sőt, általában fel is szokták hívni az ügyfél figyelmét arra, hogy előtte mentsen le róla minden fontosat.

Ha a HDD-re akarsz Windowst telepíteni, akkor az első nyilván az, hogy lemented róla az adatokat. Meg gondolom amúgy sem a személyes fájljaiddal megpakolva akarod visszaküldeni. Utólag meg nyilván nem manuálisan, egyesével törölgetve a rendszermappákat kell eltávolítani a HDD-ről, hanem a rendszerpartíciók (C + kicsik) törlésével.

(#101866) joghurt válasza zolee001 (#101860) üzenetére


joghurt
addikt

A tej élet, erő, egészség.

(#101867) zolee001 válasza joghurt (#101866) üzenetére


zolee001
őstag

bootrec /fixboot
bootrec /rebuildbcd volt már?
A secure boot opciót érdemes off-ra állitani a mókolás idejére

(#101868) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Sziasztok

Érdeklődnék, hogy a win10 beépített számológépében a pénznem funkció nektek működik e, mert nálam júni 15 óta nem megy, még a pénznemeket sem írja ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#101869) #86564352 válasza zsolt501 (#101868) üzenetére


#86564352
törölt tag

Működik. Próbáld gépházban appoknál resetelni a számológépet.

[ Szerkesztve ]

(#101870) joghurt válasza zolee001 (#101867) üzenetére


joghurt
addikt

Igen, ld. eredeti poszt.

A tej élet, erő, egészség.

(#101871) zsolt501 válasza #86564352 (#101869) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Azt hogy kell, mert azt próbáltam, hogy eltávolítom a számológépet és újrarakom, de nem javult meg.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#101872) zolee001 válasza joghurt (#101870) üzenetére


zolee001
őstag

Innen nézve nincs több ötletem,ezt már látni kellene
Amennyiben jol értelmeztem a görény dell még recoveryt is plussz pénzért ad,atomot nekik

(#101873) vlevi


vlevi
nagyúr

Ennek az értesítésnek mi értelme van?
Rendszeresen jön egy értesítés arról, hogy, ha majd lesz miről értesíteni, akkor itt fog megjelenni.
De, könyörgöm, legalább a sarokban ne jelezzen, hogy van olvasatlan értesítés...

(#101874) King Unique válasza vlevi (#101873) üzenetére


King Unique
titán

Ha annyira zavar, akkor ezen leírás alapján testre tudod szabni a gépházban a fókuszsegéd beállításait, sőt az is beállítható, hogy teljes képernyős módban használva egy alkalmazást legyen-e értesítés a műveletközpontban.

(#101875) vlevi válasza King Unique (#101874) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem igazán akarom testre szabni, csak marhasagnak tartom azt az értesítést, hogy most éppen nincs semmi, de, ha lesz, itt lesz.

(#101876) King Unique válasza vlevi (#101875) üzenetére


King Unique
titán

Hát ha annak tartod, akkor szerintem mégiscsak akarod majd. :D Amúgy tényleg érdekes, de legalább nem egy ablakot lök eléd minden alkalommal, hanem csak a műveletközpontban jelenik meg egy értesítés, sőt az sem nyílik meg magától, csak ott lesz a jelzés a tálcán. De a lényeg az, hogy be lehet állítani a gépházban, sőt pl. a módosítás gomba kattintva is egyből a beállításokhoz visz.

[ Szerkesztve ]

(#101877) vlevi válasza King Unique (#101876) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem tudom, ezen mit tudnék még állítani.
Egyébként korábban nem volt, csak a 1809-el jött elő. Korábban az Insider verziókban is láttam ezt, de ott betudtam annak, hogy az Insider verzió az próbaváltozat, nem minden százas benne.
De jó szokás szerint ezek a farokságok bekerülnek az Insiderből a véglegesbe is.

(#101878) #86564352 válasza vlevi (#101877) üzenetére


#86564352
törölt tag

megoldás

(#101871) zsolt501: sárgával jelzett rész alatt lesz egy reset gomb [kép]

BTW ez a Snip & Sketch kijelölőnél miért nem változtatja az egérmutatót mint a Snipping Tool? szokásos UWP app faszságok :(

[ Szerkesztve ]

(#101879) King Unique válasza vlevi (#101877) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban már linkelve volt a screenshot, ahol látszik, hogy alul ki lehet venni a pipát az elől, hogy a műveletközpontban értesítés jelenjen meg a fókuszsegéd automatikus bekapcsolásáról. Meg vannak további beállítási lehetőségek is, ha megnézed. Az pedig valahol hasznos, hogy fókuszsegéddel lényegében elrejthetők, a műveletközpontba gyűjthetők az értesítések és nem egyből a user elő tolva az asztalon.

(#101880) Doky586:
Hát aki kérdezte, annak a képén nincsen sárgával kiemelve, meg csak a főablakról van screenshot, nem a teljes képernyős módon belüli beállítási lehetőségekről...

[ Szerkesztve ]

(#101880) Doky586 válasza King Unique (#101879) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ott van az ő képén is az általad sárgított rész, csak magyarul.. :B

Egyébként se érthető mi a különbség a prioritás és a riasztás közt.
Én is inkább kikapcsoltam hogy megjelenjen az USB pendrive leválasztását megerősítő/cáfoló buborék..

[ Szerkesztve ]

(#101881) zsolt501 válasza #86564352 (#101878) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Sajnos nem oldotta meg ez sem a problémát :(

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#101882) #86564352 válasza zsolt501 (#101881) üzenetére


#86564352
törölt tag

Amúgy minden ok a géppel, más appokkal? Nem árthat egy ellenőrzés, Windows gombon jobb klikk admin powershellbe:

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

(#101883) Doky586 válasza zsolt501 (#101881) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam sem működik a pénznem váltás. Friss telepítésű 1903. De mivel eddig még sosem használtam.. belenyugszom hogy ezután se fogom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#101884) vlevi válasza King Unique (#101876) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, vesszek meg, de én ilyet nem találok a gépházban.
Onnantól kezdve vesztettem el a fonalat, hogy Cortanát említi. Magyar windowsban az sose volt, és a 1903-tól kezdőden méginkább háttérbe szorult.

Az az egészben az érdekes számomra, hogy amíg nem volt fókusz segéd, pl. win7-ben, nekem addíg sem jöttek be játék közben az értesítések. Fel sem merült bennem, hogy ilyesmire szükség lenne. Amióta van ez a segédizé, azóta viszont valami apró bizbasz mindíg bezavar benne. Ha viszont teljesen kikapcsolom az se jó, mert akkor meg vagy belerondítja a játékokba az összes értesítést, vagy pedig semmiről nem kapok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#101885) King Unique válasza vlevi (#101884) üzenetére


King Unique
titán

Ott van világosan alul a "Show..." résznél, onnan kell kivenni a pipát, ha nem akarod, hogy értesítés jelenjen meg arról a műveletközpontban, hogy bekapcsolt a fókuszsegéd. Van ilyen külön pl. a teljes képernyős módnál és a játékoknál is. A W7-et meg inkább hagyjuk, abban többek között ilyen funkció sincsen.

(#101886) Geth válasza King Unique (#101885) üzenetére


Geth
addikt

Mindig vicces/értetlenül állok az előtt, amikor valaki berak egy screenshotot amin rajta van a válasz a kérdésére :DDD

(#101887) zsolt501 válasza Doky586 (#101883) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is ugyan ez a win 10 1903 verzió van fenn, de csak ez a funkció nem megy, és az a fura, hogy ha más valutás programot próbálok ott se megy az adatbázis lekérdezés, a tűzfalat is kilőttem szóval az sem okozhat gondot, fura mert előtte nem volt gond.

twofatcat próbáltam az általad javasolt powershell parancsot is, probléma nélkül lefut de nem segített.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#101888) vlevi válasza King Unique (#101885) üzenetére


vlevi
nagyúr

Rosszul fogalmaztam. Én ezt a lapot nem találom a gephazban.
Probaltam keresni teljes képernyős beállítást, de semmi.

(#101889) Geth válasza vlevi (#101888) üzenetére


Geth
addikt

Olvass vissza, twofatcat már linkelte a nagy varázslatot.

(#101890) King Unique válasza vlevi (#101888) üzenetére


King Unique
titán

Az előző hozzászólásodban lévő screenshoton már látszik, hogy sikerült eljutni a gépházban a fókuszsegéd beállításaihoz. Ott pedig csak annyi a trükk, hogy külön rá kell kattintani az automatikus szabályoknál az ott lévő elemekre, akkor jön be pl. a teljes képernyős módnál EZ.

(#101891) Bence942


Bence942
tag

Helló Helló Sziasztok a minap valamit eltoltam és a gépemben a ventilátor sebesség megugrott , pontosan nem tudom mit állítottam ezért kérek itt segítséget valaki hátha tudja mit állíthattam át rossz irányban mert így elég zavaró!

(#101892) vlevi válasza King Unique (#101890) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi! És tényleg!.
Azok a bizgerentyűk nem csak sima chekboxok, hanem a feliratra kattintva még egy beállítási panel is megnyílik.
Ez eszembe se jutott volna, hogy ilyen is van. Nem látszik semmiből, hogy arra a vezérlőelemre még külön rá is lehet kattintani, nem csak a ki/be állítást szabályozza.

(#101893) Geth válasza vlevi (#101892) üzenetére


Geth
addikt

Nem látszik semmiből, hogy arra a vezérlőelemre még külön rá is lehet kattintani, nem csak a ki/be állítást szabályozza.
Az egész csempére megtörténik ez az átszíneződés effekt amikor ráviszed az egeret, nem csak a toggle button-ra.
Pontosan ugyanígy működik pl. a Settings alatt a Notifications & actions oldalon is:
- a Notifications alatt a toggle buttonok csak toggle buttonok, ezért csak a kapcsolón van az effekt
- alatta a listában viszont minden elem kattintható, az egész csempére rákerül az effekt

(#101894) #86564352 válasza vlevi (#101892) üzenetére


#86564352
törölt tag

Béna dizájn, legalább a szöveg kék lenne mint egy link jelezve ott mögötte van még valami.

(#101895) Cs1csó válasza Bence942 (#101891) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ventilátorokat többféleképpen is lehet vezérelni:
- fizikai kapcsolóval - tekerővel - gondolom nem erről van szó nincs a gépen külön fizikai ventivezérlő?
- vannak az alaplapoknak a Windows-ban futó programja nekem - ASUS Suite vagy hasonló néven fut - ha ez nincs telepítve akkor a harmadik lehetőség marad
- a BIOS-ban lett valami elállítva ha nem ősrégi akkor grafikus felületű lépj be és nézd végig ha nem jössz rá a megoldásra akár visszaállíthatod a BIOS-t alapra - keress valami olyan ami alapra állítja a beállításaidat menti és kilép - default -

(#101896) ates2


ates2
senior tag

Aki gamelni szokott észre vett valami különbséget 1903 óta ? :F

(#101897) Puma K válasza ates2 (#101896) üzenetére


Puma K
veterán

Az Assassin's Creed Odyssey-ben lévő benchmark-ot futtattam az adatlapomon szereplő konfiggal 1803-as verziójú Win10-en... (csak az a telepítő volt meg, és a korábbi 1809-re nem jött össze a frissítése...) majd lefrissítettem 1903-ra, de nem volt kimérhető változás azonos beállítások mellett.

Nálam HT-t használó régi 4/8-as Intel i7 van fixált 4400MHz-en és emellett szintén fixált 1,115v-on.

Az 1080 Ti (driver 430.86) terhelés közben állandóan az MSI AB-ben beállított 2000-2012MHz@1,025v-ot tartja. Igaz most a meleg miatt 1987 ritkán 1974MHz-en jár. A VRAM-hoz nem nyúltam az a MSI Gaming X gyári értékein futnak.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#101898) Cs1csó válasza ates2 (#101896) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem. semmit. DE most már késő bánat. Érdemes lenne - Nvidia topikban már hasonlót pedzegettem - egy excell táblázatot nyitnod amiben OS build + adott VGA driver + adott játék FPS (vagy benchmark) vezeted és ha jön új OS build vagy új driver akkor csinálsz egy új mérést és ebből egy év alatt láthatod, hogy milyen irányba is halad a dolog a te hardveredet alapul véve. Puma K is azt erősíti amit én írtam, nagy változás nem volt de sajnos ha az oprendszer és a driver azonos a hardverek sokszínűek és CPU sebezhetőségek és azok javítása bezavarhat, adott hardver esetén.

[ Szerkesztve ]

(#101899) ates2 válasza Puma K (#101897) üzenetére


ates2
senior tag

Én ilyen képfrissítés problémát érzékelek,illetve mikró lagokat ami eddig nem volt,netkapcsolattal nincs gond le/felöltés/ping jó,csak fura,hogy pont 1903 után jött elő :U

[ Szerkesztve ]

(#101900) movax válasza vlevi (#101884) üzenetére


movax
őstag

Ki lehet nyugodtan kapcsolni a tejes értesítési f@szságot, úgy, ahogy van. Az égvilágon semmi jelentősége nincs, viszont az egyre inkább csökkenő átlagintelligenciájú felhasználói tömegeket lehet vele hülyíteni, hogy valami hasznosnak tűnő dolgot csinál az oprendszer.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.