Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29251) skristof válasza aAron_ (#29246) üzenetére


skristof
tag

igen, én is előfizetek rá, van benne sok inspiráló cikk, meg érdekesség is

persze sok a reklám is, de nyomtatottnál ez nem meglepő

(#29252) Fin10 válasza bernel (#29250) üzenetére


Fin10
tag

Értem, bár én a hitelkártyát használom erre a célra (is), így nem kell lekötetlen pénzt hagyni a számlámon.

(#29253) vainsteins1 válasza Fin10 (#29249) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

ha jól számolom akkor nagyságrendileg ha 1 évre braksz 1M-t, akkor kb 1:1000 az esélyed hogy nyersz valamit...

Ekkora összeg éves kamatából vehetsz kb 10 lottószelvényt (ha jó helyre rakod). Így a négyes esélye kb 1:10 000, ami nagyságrendileg annyit fizet mint az autónyeremény. És még van némi esélyed hogy kisebb/nagyobb összegeket nyerj 3-assal, kettessel, ötössel :F .

(#29254) Fin10 válasza vainsteins1 (#29253) üzenetére


Fin10
tag

Ha már az ötös lottót nézed, akkor azért vedd figyelembe a telitalálat esélyét, mert kb az a legnagyobb vonzerő benne! (erre megy el a teljes nyereményalap 34%-a) Részemről egyikre sem költenék, én inkább a biztos kamatot választom, de értem az álláspontod.
Amúgy 1 millióra kaphatsz 30-50.000 Ft kamatot is, abból jóval több szelvényt vehetsz! Most nézem, hogy 250 Ft egy szelvény!

[ Szerkesztve ]

(#29255) stickermajom válasza VirsLee (#29240) üzenetére


stickermajom
addikt

Köszi, ezt jó tudni! Bár közben MKB-t nyitottam a kisebb költségek miatt, ott meg nincs kártyás lehetőség. :(

[ Szerkesztve ]

(#29256) Stanlee


Stanlee
őstag

Vegyuk a feltores nelkul figyelembe jovo megtakaritasi lehetosegeket az OTP-nel.

Az OTP Takarekszamla kemeny 0,01%-kal kamatozik, akkor nyulok a penzhez amikor akarok. A legdurvabb kamat ezen a befektetesi forman evi 0,21%. Szamolok ezzel. 1 misi eseten kapok kokemeny 2100 Ft-ot. Nincs OTP szamlam, akkor kifizetek meg szamlavezetesi dijat es van 876 Ft kamatom. Iszonyatosan megerte.

Nezzuk a kovetkezot, OTP Megtakaritasi szamla, max 0,01%, tehat marad egy ev alatt 1 misin 100 Ft. Ebbol nem veszek meg egy fel lottoszelvenyt se.

Lekotott betet: 0,01%-ot fizet ert ez OTP. Ugyanugy 1 misin 100 Ft es meg le is kotottem.

Most oszinten, ezekkel szemben a gepkocsi nyeremeny betetkonyv az ultimate befektetesi forma, ha nem akarom, hogy csak ott rohadjon a penz a szamlamon. Mert ez nem az a penz, ami a hosszutavu megtakaritasom, ez azert van, mert nem tudom mikor lehet ra szukseg, a feltores egy jobban kamatozo helyen ugyanugy lenullazza a kamatokat es meg azert is fizettem, hogy elutaljam a penzem. ezt meg feltorom es ott van, vagy bemegyek a fiokba es kiadjak a kezembe a penzt. Na ezert tartom :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29257) vainsteins1 válasza Fin10 (#29254) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

na igen, egy tizedesjegyet elírtam, szóval a 4-es esélye a kb 100 szelvénnyel már szintén 1:1000, ami nagyságrendileg annyi mint a nyereménybetétkönyvnél, és a nyeremény nagysága is kb összemérhető. Viszont lottónál hozzáadódik a többi talált megnyerésének az esélye.

Magyarán mintaz várható volt, ha a 0.25%-nál magasabb kamatazású helyre tudod vinni, akkor valószinüleg jobban jársz.

Dehát lottózni is sokan lottóznak, pedig ugyanakkora befektetéssel, pl ruletten sokkal nagyobb a várható nyeremény...

(#29258) Fin10 válasza Stanlee (#29256) üzenetére


Fin10
tag

Nem meggyőzni akarlak, de nem csak OTP-s lekötés létezik.
Ott a webkincstár. Kártyával ingyen vehetsz bármilyen állampapírt, berakod a pénzed prémium állampapírba és amikor kell 1% büntetőkamat mellett veszel ki belőle annyit, amennyi szükséges (az addig felhalmozott kamat sem vész el). A kiutalás 3 ezrelék, max 6000 Ft, számlavezetés vagy egyéb díj nincs.
Ha félsz, hogy felemelik a büntetőkamatot, akkor a pénz egy részét inkább 1 vagy 2 éves állampapírban tartod. Ezekkel összességében többször annyi kamatot kapsz a pénzedre, mint a banknál! Pár százezer Ft esetén nem nagy összegről beszélünk, de egy milliónál azért már lehajolnék érte.

(#29259) polonic válasza Fin10 (#29258) üzenetére


polonic
félisten

Vagy inkább ott a cetelem takarékszámla. Teljesen költségmentes és bármikor hozzáférhető a pénz.
Ha olyan számlád van, amiről az utalás is nulla Ft, akkor tényleg ez a legjobb az ilyen célú megtakarításra.
Nem sok a kamat, 1,5 % de azért több mint a semmi, főleg a 0.01%-nál.

(#29260) concret_hp válasza Stanlee (#29256) üzenetére


concret_hp
addikt

arról hallottál már, hogy vannak más pénzintézetek is, és a lekötött betéten kívül is van élet? :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29261) Stanlee


Stanlee
őstag

Az en esetemben: Raiffeisen-nel van bankszamlam. Ebben szerencsere ingyenes az utalas. Tehat fogom magam, a cetelemet valasztva 1,85%-ot fizet, atutalom a penzt, egy evig tartom. Kamatado utan egymilliora 15725 Ft-ot kapok. Kell cash-ben, egyszerre. Mindegy mire. Penztari kifizetes 0,4% + 0,6%. Tehat az 1,5725%-os kamatbol marad 0,5725%. Mivel a gepkocsi nyeremeny betetkonyvben nem a hosszutavu megtakaritasaim tartom, igy 5700 Ft-ert meggondolando, hogy mennyire eri meg a cetelem utan jarni. A mostani egyeb szamlacsomagoknal 0,15% + 0,3%-os utalasi dij mellett kemeny 1225 Ft marad 1 teljes ev utan a cetelemes megtakaritas eseten. Akkor mar inkabb a gepkocsi nyeremeny betetkonyv es max nem nyerek vele semmit.

A webkincstar kartyas fizetessel mar egy fokkal jobb. Pl. a 3 eves PMAK ha ido elott felbontom, mert valami miatt kell a penz, akkor az 1%-os buntetokamat mellett 2,5%-ot kapok. elozo pelda, 1 ev eseten 25 ezer HUF lenne a kamat, minusz kamatado es mar csak 21250 Ft-om marad. Ha cash-ben kell, akkor penztari kifizetest kovetoen megmarad a teljes penz, mert ugye allamkincstar (meg) nem ker erte semmit.

Meg mindig azt mondom, hogy a konnyen hozzaferheto nem hosszutavu "megtakaritast" erdemes lehet OTP gepkocsi nyeremeny betetkonyvben tartani. Ha meg az autot megnyerte vele valaki, annak jackpot :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29262) axioma válasza Stanlee (#29261) üzenetére


axioma
veterán

Allamkincstarnal is kell a penz utalasara ill. kpfelvetre tr.adot fizetni, de mindkettore max. 6e-et.

(#29263) Stanlee válasza axioma (#29262) üzenetére


Stanlee
őstag

Koszi, akkor meg az is levonando koltsegkent hozzajon. Az OTP viszont a gepkocsi nyeremenybetet konyvre nem ker penztari be es kifizeteskor, ha jol emlekszem, semmifele dijat. Ha e-gepkocsinyeremeny betetkonyvet veszek akkor viszont szemtelenul felmarkoljak az utalas dijat.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29264) net91 válasza concret_hp (#29243) üzenetére


net91
senior tag

Diverzifikáció.
Példa:
Megtakarítás 50 %-a állampapír, 30 % befektetési alap, 10 % részvény, ETF, 9 % készpénz, (forint mellett EUR és USD, CHF) 1 % gépkocsinyeremény-betétkönyv.

Továbbá a gépkocsinyeremény-betétkönyv likvid, ha jön egy jó befektetési lehetőség, könnyen beleforgatható.
Összességében egy jó parkolópálya ez a befektetés és még nyerni is lehet vele elméletileg.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#29265) amdk7


amdk7
aktív tag

Lejártak a LTP-im és annak módja szerint be is törlesztettem a lakáshitelembe.

A kérdés az, hogy milyen LTP-t érdemes nyitni?
Azt vágom, hogy minél rövidebb időre, de tudtok-e ajánlani valamit, ami nem feltételekhez kötött, esetleg számlanyitás nélkül elérhető?
Illetve milyen összeggel érdemes nyitni? Működik az, hogy 5000Ft-osat nyitok és küldöm rá a havi 20k-t és megkapom az évi 72k állami támogatást?

Más:
CIB Duó (Plusz vagy Eco) Megtakarítással vannak tapasztalatok?
Még bankot is képes lennék váltani... Jelenleg Erste 0ft-os kombinálva Cetelem takarékszámlával van.

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#29266) Mercutio_ válasza amdk7 (#29265) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bár már késő, de: A lejáró(ka)t meg kellett volna osztanod. Minimális díja van és a megosztott továbbviszi az eredeti "életkorát", azaz bármikor dönthetsz úgy, hogy kiveszed, mert már X+ évesnek számít. (X = eredeti LTP pl. 4/8 év)

Aktuálisra nincs tippem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29267) hati


hati
addikt

offba teszem, mert nem 100%-ban csak a megtakarítás a kérdésem célja.

Úgy olvastam, hogy a MÁK-ban lévő "papírok"-ra nem lehet halál eseti megbízást adni. Ki tud a kincstári papírokkal ~egyenértékű (kockázatú, kamatozású ,költségű) befektetést, aminél meg lehet adni, hogy mi történjen, a halál esetén?

(#29268) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Ha mar mostanabn feljott az ltp megoaztas. Lenne egy kerdesem, amit nem tudok ertelmezni avagy nem vagyok biztos benne.
a Szerződés nem osztható meg, a szerződéses összeg nem csökkenthető, ha a megosztás, csökkentés következtében létrejövő bármelyik Szerződés szerződéses összege nem érné el az adott módozathoz tartozó minimális szerződéses összeget;
A jelenlegi szerzodesem 20 000ft-oskent lett megkotve. De ugy emlekszem egy 5000-es minimum van meghatarozva.
En a meglevo szerzodest tovabbi 3-al bovitenem, ez 4x5000huf-ot eredmenyezne ami teljesiti szerzodes alapjan is a minimum osszeget. (Nyilvan gyakorlatban 4x20000huf-ot fizetnek be).
Avagy meg kell emelni a szerzodes osszeget 80000-re, hogy az eredeti 20000/kedvezmenyezettel osszhangban legyen?

Remelem ertheto a leirasom. :)

- http://pazsitz.hu -

(#29269) axioma válasza PazsitZ (#29268) üzenetére


axioma
veterán

Elso ertelmezes. A megosztas utan nem lehet 5e/ho alatti (ha nem hosszabbitod, mert igazan az SZO minimuma szamit, de az minden variacional az 5e-esre kijovo SZO).

(#29270) Brave_86 válasza axioma (#29269) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Én most akarom megosztani. A másik topicban már egyeztettünk erről veled, ha emlékszel.
Jelenleg 10eFt-ra volt nyitva most jár le a 4 éves. A fundamentás személyi bankárral egyeztettem. Elvileg a megosztási díjon felül különbözeti díjat is kellene még fizetnek, hogy a szö kijöhessen majd belőle.
A pontos emelést nem tudta megmondani, azt mondta kiszámolja és majd mailben tájékoztat mi lenne a minimuma. Erről eddig nem olvastam, hogy valóban szükséges, csak hogy 5e alá ne kerüljön, mert azt legközelebb már nem is tudnám megosztani.

(#29271) axioma válasza Brave_86 (#29270) üzenetére


axioma
veterán

Bocs, neveket eleg szarul jegyzek meg IRL is, itt meg plane...
Arra gondolhatott a "kolto", hogy ha lejar, de 4 eves, akkor o az egyiket csak ugy tudja elkepzelni, hogy hosszabbitod is.
Masreszt fontos tudnod, hogy a megosztasi dij a fundae fullban, az uzletkoto csak az emelesbol kap %-ot. Tehat neki csak akkor eri meg veled foglalkozni, ha emeles is lesz... persze hogy azt fogja ajanlani.
Kuldd be egy sima A4-es papiron vagy ha van a funda weboldalan urlap akkor azon a megosztast, a 2e-et levonjak, es kuldenek majd valami szerzodes-modositas-felet vagy ilyesmit (nem tudom, nem volt me'g ilyen a kezemben, regen es keves ideig voltam aktiv naluk).

(#29272) net91


net91
senior tag

Van egy régi, 5 éves LTP szerződésem. A családban felszabadult két adószám (korábban Funda szerződés alatt voltak és lejártak), azokra megoszthatom a jelenlegi szerződésemet?

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#29273) htomi85 válasza hati (#29267) üzenetére


htomi85
tag

Ez valami urban legend lesz.
Ugyanolyan ériékpapírszámla mint bármelyik másik. Tökmindegy, hogy KBC, Random Capital vagy MÁK vezeti.
Közokiratban végrendelkezel az értékpapírszámláról (tehát jogilag nem magáról az értékpapírról) és kész.

(#29274) hati válasza htomi85 (#29273) üzenetére


hati
addikt

Ja az örökösödés az más téma. Ott van a kötelesrész, azaz valójában 100%-ban nem mondhatod meg, hogy ki örökölje a vagyonod, ha vannak gyerekeid.

(#29275) concret_hp válasza hati (#29267) üzenetére


concret_hp
addikt

ezt nem értem, by default törvényes örökösödés van érvényben mindig. ettől nagyon kevés esetben lehet eltérni, 1-2 biztosításnál szerintem. ezen kívül pedig úgy, hogy végrendelkezel.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29276) hati válasza concret_hp (#29275) üzenetére


hati
addikt

Szerintem ne vigyük el a témát az örökösödés felé. Keress rá a kötelesrész kifejezésre és látni fogod, hogy akkor is jár egy meghatározott rész a törvényes örökösödnek, ha te végrendelkezésben másra hagyod a vagyonodat.
Mielőtt vki. rosszra gondol: azt az esetet szeretném csak elkerülni, hogy a (nagyon)kiskorú gyermekeim örököljenek és a gyámhatóság kezelje 18 éves korukig a vagyonukat. Nyilván jól be fogják fektetni a pénzt és nem egy letéti számlán fogjak parkoltatni. Ezt inkább az anyjukra bíznám. Ill. ugyan ez fordítva, az anyjuk, meg rám.

(#29277) Brave_86 válasza axioma (#29271) üzenetére


Brave_86
aktív tag

OK, még megvárom az e-mailt, hogy mi lenne az ajánlat részéről.
(Aláírva scannelve kellene visszaküldenem.)

(#29278) Brave_86 válasza axioma (#29271) üzenetére


Brave_86
aktív tag

"Tehat neki csak akkor eri meg veled foglalkozni, ha emeles is lesz... persze hogy azt fogja ajanlani."
Az ajánlat eredménye: 47e :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29279) Strezi


Strezi
őstag

Köszönöm a KBC-s ajánlás(oka)t! Rendben ment a regisztráció, viszont az utolsó extra adminisztrációs lépésnél bedobtam a törülközőt :((( LEID - kód kell a céges kereskedéshez, ami jan 3. óta kötelező, 100EUF + ÁFA/év. Nem az összeg, hanem az elv miatt egyenlőre parkoltatom így a befektetést :(((
Miaf@szért egyeztetnek velem céges adatokat másfél órán át, ha ugyanezt mégegyszer meg kell csinálni pénzért, évente??? Miért nem jó EU-s azonosításra az EU-s adószám??? :U

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29280) bernel


bernel
tag

KBC-ről jut eszembe, hogy itt egy friss videójuk, hogy mibe érdemes most fektetni, ha valakinek ötlet kellene: https://youtu.be/RXDB_4qKgVM?t=6

[ Szerkesztve ]

(#29281) bwin.party


bwin.party
aktív tag

Sziasztok!

A Ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Korábban már leírtam, hogy nem igazán tiszteltem a pénzt és nagyon sokszor meggondolatlanul pazaroltam, folyószámla hitellel, stb. A bankomnak (Erste) havonta törlesztem az 54eFtos díjat (hátravan: 1m 170eFt) és nem tudom hogyan lenne érdemes előtörlesztést végezni. Fiatal vagyok jól kereső munkahellyel, így ésszel törlesztenék elő. De a bank szerződésmódosítási díjat vagy valamilyen jutalékot számol fel. A probléma az, hogy nem tudom megcsinálni azt, hogy ha 250-300 között keresek rajta hagyjam a számlán, mert elköltöm valamire. Érdemes lenne egy magánkölcsönbe belemenni? Mert azt havi 200-al tudnám tolni, de nem tudom mennyire érné meg.

[ Szerkesztve ]

(#29282) BÁ Nutrition válasza bwin.party (#29281) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Havi 50%kamatra siman megeri ;)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29283) PazsitZ válasza bwin.party (#29281) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem tudom pszichologialag mit lehet tenni ez elllen, de igazából magadat kell nevelni kicsit.
- vezesd a kiadásaidat, rengeteg telefonos ap van ilyenre, de lehet excelben papíron, akárhogy is
- találj ki egy célt, amire gyüjtenél (kocsi, lakás, ...). Ülj le és számold ki a kamatos kamatot magadnak, papíron vagy excelben, ha x pénzt folyamatosn bepakolsz, mennyi lesz belőle, ez talán segít, hogy megfelelő döntést hozz és tuj ragaszkodni a hosszabb távú célodhoz.
- kösd le a pénzt, hogy "nehéz" legyen kiszedni avagy ha hamar kiszednéd bukj rajta.
- kösd le a pénzt akár másik banknál, ahol ne kérj online ügyintézést így minimum személyesen be kellene menned egy másik bankba, hogy hozzáférj, ez már kellő macera lehet, hogy meggondold/meggyőzd magad, még ha elsőre fel is merülne az ötlet.

A magánkölcsön szerintem nem túl okos dolog, rengeteg buktatója lehet.
Ha ismerőssel kötöd, nagyon könnyen megkeserítheti az ismeretséget/barátságot, ha idegennel akkor ez az egy kiesik, de úgyanúgy vagy méginkább ott a veszély, hogy soha/nagyon sokára, csak pereskedés utján kapod vissza a pénzt vagy csak a töredékét.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#29284) kexksz válasza bwin.party (#29281) üzenetére


kexksz
addikt

Dobd at ho elejen az egesz osszeget az ertekpapirszamladra, vegyel belole valamit.

(#29285) htomi85 válasza bwin.party (#29281) üzenetére


htomi85
tag

Szerintem költsd el az egészet.
Hisz egyszer vagy fiatal, jól keresel. YOLO

(#29286) emvy válasza htomi85 (#29285) üzenetére


emvy
nagyúr

Miert kell f&szkodni egyebkent, ha valaki oszinten leirja, h mi a problemaja?

while (!sleep) sheep++;

(#29287) BÁ Nutrition válasza emvy (#29286) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az oszinte valasz valami olyan h keressen fel szakambert(vmi pszichologust) aki tud segiteni neki a valtozasban, az mar egy jo dolog h beismeri maganak h o a felelos, de elsosorban o tud sajat magan segiteni ez ugyben. a pszichologus is csak tampontokat tud adni gondolom vagy ratereli a helyes utra, de nem lesz ott mellette h megfogja a kezet.
most ilyen otleteket hiaba mondok neki h vagja kette a hitel es bankkartyait stb mert attol meg el tudna verni a penzt mashogy. onfegyelmet lehet mondjuk tanulni mas modszerrel pl elmegy sportolni, vagy esetleg ha megcsillanna elotte egy tavolabbi cel akkor elkezdene mashogy gondolkodni a penzrol, kolteseirol es talan elkezdene azt hajkuraszni. passz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29288) dugynok válasza bwin.party (#29281) üzenetére


dugynok
senior tag

Ha valóban az a célod, hogy a hiteledet minnél elöbb kifizesd, tedd félre! Az első, ahogy megjött a fizu tegyél félre annyit, amennyi a havi megélhetésedet nem veszélyezteti. Félretenni érdemes nehezebben - mint fiók, szàmlàn hagyni - hozzàférhető helyre, pl. cetelem szàmla, àllamkincstàr, és egyszerre, de max két részletbe kitörleszteni a hitelt. Most olvasom havi 200-at tudnàl így félretenni, az max 6 hónap alatt kipörgetnéd. A lényeg a félretehető pénzre úgy rekints, mintha hitelt fizetnél, ahogy megjön a fizu, azt tedd egyből félre.

(#29289) emvy válasza BÁ Nutrition (#29287) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez egy rendes valasz, a lentebbi nem az.

while (!sleep) sheep++;

(#29290) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Milyen lakhatási lehetőséget ajánlanátok egy spórolós, minimalista, egyedüllétre vágyó, megrögzött agglegénynek?

Albérletbe érdemes mennie, vagy vegyen valami olcsó helyen egy darab telket, és rakjon le rá egy fémbodegát? Vagy van még olcsóbb megoldás?

Igények:

1. nyugodt, tiszta, csendes környék (nagyvárosok kizárva)
2. összkomfort, internet

(#29291) BornToBePuli válasza SzekeresPeti (#29290) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Szia!

Mamahotel? ;)

Read only felhasználó

(#29292) SzekeresPeti válasza BornToBePuli (#29291) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Szia

Jelenleg is az van, de szeretnék már most egy induló összeget félretenni, arra az időre, amikor a mamahotel bezár. Ezért kellene előre meghatározni nagyjából a költségeket, hogy az örökséggel együtt legyen elég pénz mindenre.

(#29293) SzekeresPeti válasza SzekeresPeti (#29292) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Melyik tehát az olcsóbb?:

Vannak mostanában ezek a lakókonténerek:

https://femina.hu/otthon/kontenerhazak/

Vehetek egy telket, és rá konténerházat, ehhez kell egy darab földterület, meg ugye beépíteni rá az összkomfortot. Ez egy egyszeri nagyobb kiadást jelent.

Vagy albérlet a jobb megoldás, ami viszonylag kevés pénzt igényel, de azt rendszeresen. Vajon mi az az időtáv, amin megéri saját kégliben gondolkodni?

Van itt valaki, aki kiszámolgatta már ezt? :)

(#29294) Cathfaern válasza SzekeresPeti (#29293) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Konténerháznál számolj két dologgal:
a) nem lesz olcsóbb (sőt), mint ha hagyományos módszerekkel építenél ugyanekkora házat
b) elég nehéz lesz eladni ha máshova szeretnél költözni, vagy mégis szeretnél egy nagyobb házat felhúzni itt

(#29295) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nem vagyok monetáris politikai szakértő, de ez elég durva, nem?

[link]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#29296) zsoltee10 válasza Oppenheimer (#29295) üzenetére


zsoltee10
addikt

alapvető érdeke a rv piacoknak, hogy a kamatok ne szálljanak el. Remélem jobban észnél lesznek a jegybankárok, mint korábban... Mi meg úszunk az árral. MNB is, meg a kisbüfik is.

(#29297) emvy válasza zsoltee10 (#29296) üzenetére


emvy
nagyúr

A reszvenypiacnak lehet, de a maganembereknek nem biztos. Peldaul ezzel az is jon, hogy a lakasarak tovabbra sem fognak merseklodni; ez jol megszexualizalja a fiatal generacio(ka)t.

while (!sleep) sheep++;

(#29298) Oppenheimer válasza emvy (#29297) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A részvényáraknak sem jó, hogy ennyire túlfűtik a piacot, mert annál nagyobb esés lesz mikor elkezdik a kamatnormalizálást. Egészségtelenül árazott az egész piac, és csak durvulni fog a mértéke. Meg ha ennyire eltérünk a régiótól kamatszintben, simán gyengülni és inflálódni fog a forint. A tendenciák alapján az inflációs célsáv teteje (4%) lehet az MNB célja, nem pedig a 3%.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#29299) Fandango


Fandango
veterán

Lenne egy olyan kérdésem, amire sejtem mi lesz a válasz, de azért bedobom.

Ha havi szinten szeretnék 30.000 forintot félrerakni, milyen megoldást javasoltok, ha az is feltétel lenne, hogy viszonylag könnyen hozzáférhető legyen bármikor.

(#29300) attiati válasza emvy (#29297) üzenetére


attiati
veterán

Relativ kamatpoziciot kommunikalnak (most mar), ami visszakozas a korabbihoz kepest, latva, hogy a piac mennyire raizgult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.