Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29301) emvy válasza attiati (#29300) üzenetére


emvy
nagyúr

link?

while (!sleep) sheep++;

(#29302) hati válasza Fandango (#29299) üzenetére


hati
addikt

Mihez rakod hozzá azt a havi 30e Ft-ot. 0 Ft-hoz vagy van már 10M a bankszámládon?

(#29303) attiati válasza emvy (#29301) üzenetére


attiati
veterán

http://m.portfolio.hu/deviza-kotveny/allampapir/hirtelen-fordult-a-magyar-piac-megsem-olyan-eles-az-mnb-fegyvere.274537.html

Ma ugyanezt erositette meg a relativ kamatpozicio kihangsulyozasaval.

Mas: Minap jott ki egy felmeres, hogy az inflaciotol felnek a legkevesbe a top 1000 donteshozok.

(#29304) Fandango válasza hati (#29302) üzenetére


Fandango
veterán

Tulajdonképpen majdnem nullához, mert van egy értékpapír számlám OTP-nél (tőkegar. befektetési jegy), amit a múltban szinte teljesen lefogyasztottam, és most jelenleg arra kezdtem visszarakosgatni, de ha ennél van jobb ötlet akkor szívesen fogadom. Azért merült fel az ötlet, mert inkább viszi a pénzt, mint hozná.

[ Szerkesztve ]

(#29305) hati válasza Fandango (#29304) üzenetére


hati
addikt

SZVSZ 1M alatt legyen ott a pénz, ahol eddig is volt. Ha bankszámlán, akkor ott, ha kp-ben, akkor ott. Azon sajnos nincs mit befektetni.

(#29306) zsoltee10 válasza emvy (#29297) üzenetére


zsoltee10
addikt

Persze, csak arra gondoltam, hogy májusig bírják ki, aztán a magam részéről én partvonalra húzódom.

(#29307) concret_hp válasza attiati (#29303) üzenetére


concret_hp
addikt

cegkent meg maganszemelykent azert picit mas megelni az inflaciot , siman hiheto, hogy egy csomo nagy cegnek nem igazan jelent gondot, siman arat emel o is azt' jonapot

mas: crypto piacokrol mostanaban valahogy kevesebb a nagy tuti ide kell tolni a penz komment ;] (persze tovabbra sem fogadnek ra, hogy 100 vagy 100 000 dolcsi lesz-e elobb a bitcoin), de azert az eleg kemeny, hogy mi penz elegett egy eros honap alatt.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29308) zsoltee10 válasza concret_hp (#29307) üzenetére


zsoltee10
addikt

egyre olcsóbb a semmi.... :N

(#29309) daniel2121 válasza zsoltee10 (#29306) üzenetére


daniel2121
senior tag

szintén, ugyanaz az ok miatt.

(#29310) attiati válasza concret_hp (#29307) üzenetére


attiati
veterán

kriptodevizák kapitalizációja kb 500mrd usd

S&P500 meg 20,000 mrd, ami 2 nap alatt 2-3szor annyit esett, mint az összes kriptodeviza teljes kapitalizációja. Elszokott már ettől mindenki, hogy két nap (szabad)esés.

[ Szerkesztve ]

(#29311) htomi85 válasza Oppenheimer (#29295) üzenetére


htomi85
tag

Ezt úgy hívják verbális intervenció.

Amúgy meg nem Jézus Krisztus támad fel, csupán Nagy Marci elböffentette magát. Attól még nem biztos, hogy így is lesz.

(#29312) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Szerintetek mennyire éri meg forintot dollárba váltani olyan 1-1,5 évre?
Most eléggé leesett az árfolyam.
Persze a forint ebből a szempontból az euróhoz igazítható, szóval gondolom marginánsabb az usd-eur árfolyam iránya?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#29313) #95561216


#95561216
törölt tag

[Drámai zuhanás az amerikai tőzsdéken]

Huh, pénteken az amerikai, ma a magyar részvényeim nagy részét leépítettem, shorotlni is kellett volna... :D

(#29314) Oppenheimer válasza PazsitZ (#29312) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pár napja volt valahol elemzés, hogy fundamentálisan indokolt a dollár jelenlegi szintje, és középtávon nem sok dolog mutat az erősödés felé. Sajnos a linket most nem találom, és az érvekre sem emlékszem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#29315) concret_hp válasza attiati (#29310) üzenetére


concret_hp
addikt

persze, csak az sp500 mögött van is valami érték :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29316) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Állampapírral kapcsolatban lenne pár kérdésem:
2017-ben nyitott TBSZ 2022.12.31-én jár le, 2017. a gyűjtőév.

- 2018-2022. között lehet új pénzt bevinni, vagy csak a 2017-ben rávett papírokat lehet menedzselni, ha lejár, akkor azt a pénzt illetve a kapott kamatokat újrabefektetni?

- Ha nem lehet új pénzt betenni, de mondjuk 2019-ben szeretnék TBSZ-re venni papírokat, ahhoz egy új TBSZ-t kell nyitni és kettő lesz - egy ideig - párhuzamosan?

- 2018-2022. között lehet/érdemes olyan papírt rávenni (pl. időközben TBSZ-en jóváírt kamatból), aminek a lejárta 2022 utánra esik?

- Ha lehet, akkor 2023. január elején a TBSZ-ről visszakerül minden a sima értékpapír számlára és onnan kamatadó köteles időarányosan (2023. január 1-től)?

Köszönöm a válaszokat!

(#29317) axioma válasza Oneforall (#29316) üzenetére


axioma
veterán

Mar nem rakhatsz be ra, masikat lehet/kell inditani. Minden gyujtoevhez lehet egy szamlad, azaz akar 6 is lehet parhuzamosan (egy penzugyi szolgaltatonal).
A kamatados kerdesre en is azt tippelem, amit te, de szinten csak tipp.

(#29318) concret_hp válasza Oneforall (#29316) üzenetére


concret_hp
addikt

lejarat evenek decembereben tudsz nyilatkozni hogy hosszabbodjon a tbsz es akkor nem kerul vissza a sima szamlara (amugy default viszzakerul)

erdemes lehet hosszabb lejaratot venni ha tudod h egy darabig nem kell a penz, mert az eladasnal levo 1% bunti kamattal is jobbna tudsz kijonni.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29319) Oneforall válasza concret_hp (#29318) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Ezek szerint az én esetemben 2022. decemberben tudok nyilatkozni, hogy meghosszabbítsam a TBSZ-t, ha nem nyilatkozom, akkor 2023. január 1-től visszakerül minden az értékpapírszámlára, és attól a naptól kezdve már kamatadósan megy tovább.
Ha hosszabbítok, az mit jelent? Újabb öt évre (2023.01.01.-2027.12.31.) meghosszabbítják a TBSZ-t és továbbra is kamatadó mentesen adózik lejárat esetén? Ha Ezen újabb öt éven belül szükségem lenne a pénzre, akkor azt onnan bármikor kivehetem és már nem kell kamatadót fizetnem utólag a személyi jövedelemadó bevallásban?

(#29320) stickermajom válasza #95561216 (#29313) üzenetére


stickermajom
addikt

Bírom ezeket a címeket. :D

(#29321) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Növekednek a magyar kötvényhozamok. Lehet megéri lassan BMÁP-ot venni PMÁP helyett?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#29322) student


student
őstag

amikor a részvények bukóban vannak, az a kötvényekre emelő hatással van?

(#29323) emvy válasza student (#29322) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem feltetlen. Kerdes, hogy milyen kotvenyekrol van szo.

while (!sleep) sheep++;

(#29324) stickermajom


stickermajom
addikt

Csak úgy a játék kedvéért: (továbbra sem vehetek sajnos TBSZ-re ETF-eket :( )
Ha most lesz egy nagyobb zakó ti milyen összetételben vásárolnátok be?
MSCI World, illetve CSPX iShares S&P500, esetleg VTI?

[ Szerkesztve ]

(#29325) axioma válasza Oneforall (#29319) üzenetére


axioma
veterán

Osszesen 5 evre, tehat tovabbi 2-re tudod hosszabbitani.
Barmikor felveheto, es arra ki kell fizetni a kamatadot szja-bevallaskor (de a 3. ev utan csak a felet).
Emlekeim szerint reszfelvetel nincs, csak egyben, de ezt majd valaki megmondja.

(#29326) Oneforall válasza axioma (#29325) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Ertem. Akkor a TBSZ hosszabitasnak csak annyi előnye van, hogy nincsen gyujtoev, de hiaba van meghosszabitva, ha a hosszabbitott 5 ev alatt kiveszem a pénzt, akkor ugyanúgy kell kamatadot bevallanom szja-ban, mintha az első 5 év alatt vennék ki. Illetve mintha még olyan lenne, hogy még a hosszabitas indulasakor lehet reszkivetel az állományból.

[ Szerkesztve ]

(#29327) axioma válasza Oneforall (#29326) üzenetére


axioma
veterán

Ennyire nem vagyok benne, de ossz gyujtoev+5 ev lehet max, nem 3+5, ezert szoltam hogy az nem jo ertelmezes.

(#29328) Oneforall válasza axioma (#29327) üzenetére


Oneforall
csendes tag

A 3+5 évet honnan veszed?

(#29329) daniel2121 válasza #95561216 (#29313) üzenetére


daniel2121
senior tag

Nincs ok a nagyobb esésre, ma már plusz is lehet.

(#29330) student válasza emvy (#29323) üzenetére


student
őstag

ilyen alap

(#29331) concret_hp válasza student (#29330) üzenetére


concret_hp
addikt

ezmiez?

tényleg egyszerűbb volt leprintscreenelni meg betenni, mint egy rendes link :F :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29332) htomi85 válasza student (#29322) üzenetére


htomi85
tag

Fordítva.
Ha a kötvényhozam emelkedik, ceteris paribus a részvényárak csökkennek.

(#29333) axioma válasza Oneforall (#29328) üzenetére


axioma
veterán

(#29334) Oneforall


Oneforall
csendes tag

Kiszamoltam, hogy osszegtol fuggetlenul a 244. naptol kezdve mar jobban megeri egy 5 eves feltort PMAP, mint egy 1MAP.

(#29335) SzekeresPeti válasza Cathfaern (#29294) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Egy mobil konténert vihetek magammal, ha máshova akarok költözni, nem? Pont ez az egyik előnye. Ha meg bővíteni akarom, veszek plusz konténereket.

Az albérlettel kapcsolatban:

Nem értek nagyon a témához, de gondolom, minél nagyobb értékű egy ház annál nagyobb bérleti összeget lehet kérni érte. Ilyen formán kell legyen egy arányszám, ami megmutatja, hogy átlagosan hány százaléka az éves albérleti díj a lakás árának. Van valakinek adata erről?

(#29336) concret_hp válasza SzekeresPeti (#29335) üzenetére


concret_hp
addikt

tényleg bonyolult felmenni valamelyik ingatlanos oldalra és megnézni egy adott környéken kb. mennyibe kerülnek a lakások és mennyiért lehet bérelni őket :F :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29337) BÁ Nutrition válasza SzekeresPeti (#29335) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Kell legyen es van is.
Rendkivul meglepo modon ennek erteke igazodik a hasonlo kockazatokat tartalmazo alternativ befektetesi hozamokhoz. Netto hasznot szamitva

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29338) SzekeresPeti válasza BÁ Nutrition (#29337) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Melyek a hasonló kockázatú befektetések?

(#29339) SzekeresPeti válasza concret_hp (#29336) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Megnézem majd ott is, de ide is kiírtam, hátha mondtok valami spec. okosságot, amit amúgy nem találnék meg. :))

(#29340) PazsitZ válasza axioma (#29269) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mint kiderült az Aegon-nál úgy értelmezik az LTP megosztást, hogy új szerződésszámú szerződések születnek ezáltal (és bár azonos paraméterekkel) viszont ez nyitási díjat generál + módosítási díj :(. (ma utólag megtaláltam az erre vonatkozó apróbb betűs részt és valóban)
Még az egyedüli lehetőség, hogy ha ezen nyitásokra is tudok kedvezményt igénybevenni, de kétlem, mert nincs az űrlapon ilyen opció.

Úgy látom náluk a legnagyobb a nyitási díj, szóval nekem így már messze nem éri meg, esélyes, hogy máshol nyitok új ltp-ket.

Erre esetleg valaki tud fejből ötletet hol érdemes most 2-3db, 4 éves futamidejű ltp-t nyitni?

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#29341) SzekeresPeti válasza Cathfaern (#29294) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Még egy dolog: Lehet, hogy a konténer nem olcsóbb mint egy ugyanakkora hagyományos házikó, de egy ház építése tudtommal nem csak annyi, hogy megveszem az építőanyagokat, odacsődítek egy kőművesbrigádot, felépíttetem velük, kifizetem, és kész. Kell egy csomót papírozni, építési engedélyeket, meg hasonlókat intézni, ami tetemes plusz költség, míg a konténert csak megveszem és lerakom. Kellhet alá egy betonalap is, de ahhoz ha jól tudom nem kell engedély. Vagy tévedek?

(#29342) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

További kérdésem még: mennyibe kerül egy konténerház közművesítése? (Villany, gáz, víz, szennyvíz)

(#29343) powerwade válasza SzekeresPeti (#29342) üzenetére


powerwade
senior tag

Eltévedtél és/vagy topikot tévesztettél? :U

(#29344) stickermajom válasza SzekeresPeti (#29341) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez már rég nem megtakarítás téma. Szerintem egy konténert sem rakhatsz le akárhova csak úgy lakhatás céljából. Még egy garázshoz is kell engedély.. Közművet sem kötnek be akárhova.
Én nem látom a létjogosultságát a konténernek egy rendes házzal szemben. Főleg, hogy nm árban egyáltalán nem olcsóbb. Nem életszerű itthon, hogy cipeled magaddal a házat egy új helyre.

(#29345) axioma válasza PazsitZ (#29340) üzenetére


axioma
veterán

Haaat... nezd meg a rendeletet. Ha azzal nincs osszhangban, irhatnak barmit az aszf-be, az szabalytalan.
Sorry, nekem nincs most idom-erom utananezni a pontos szovegnek, de kizartnak tartom, hogy a megosztasnal kotelezo legyen emelni. Inkabb az lehet, hogy kedvezmenyesen inditott szerzodes eseten ha modositasz (a megosztas modositas), akkor a nyitaskor elengedett dijat fogjak kerni, tehat lehet hogy nem eri meg. De nem abban a formaban, ahogy te irtad.

(#29346) Oneforall válasza axioma (#29317) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Lehet hosszabbítani TBSZ-t újabb öt évre az előző TBSZ lejárata előtt 30 napban nyilatkozva. Olyan, mintha új TBSZ-t kötöttél volna, csak nincsen gyűjtőév. Az a furcsa, hogy ha hosszabbítasz, és pénzt veszel ki a hosszabbítás után mondjuk 2 év múlva, akkor az utolsó 2 évre kamatadót kell fizetned utólag SZJA-ban, pedig már 7 éve nem vettél ki pénzt a TBSZ-ről.

(#29347) Cathfaern válasza SzekeresPeti (#29341) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amennyire tudom ha rendesen közművesíteni akarod, akkor ugyanúgy kell rá minden engedély, mint egy rendes házra. USA-ban olyannal lehet trükközni, hogy nem alapra építed a házat, hanem trailerre, mert onnantól az nem háznak, hanem egyedi trailernek számít és nem kell hozzá semmi engedély. De nem tudom ez Mo-n működne-e, illetve értelemszerűen konténerházzal nem működik. De annyira nem ástam magam bele a témába, ha jobban érdekel (és az angol nem gond), akkor "tiny house"-ra keresgess rá. De ez tényleg erősen OFF itt már.

(#29348) szamovar


szamovar
tag

Önyp-be be lehet lépni korkedvezményes nyugdíjasként és adójóváírást igénybe benni? Fater egyenruhás volt, nyugdíjkorhatárt nem töltötte be, járandósága után szja-t fizet. Az világos, hogy ez nem igényelhető vissza. Azonban dolgozik és van szja befizetése. Az egyik nagy biztosító a jogszabályokra hivatkozva nem kötött vele nyugdíjbiztosítást. Kérdés, hogy pénzárt lehet-e, vagy ugyanazok a szabályok.

Alcatel One Touch Max DB - Nokia 3310 - Nokia Ngage - Samsung E900 - Samsung P850 - Se w800 - Nokia N91 - Eten m500 - Samsung I900 - BlackBerry 9000 - Motorola Defy - Nokia E52 - Nokia Lumia 1020 - Apple Iphone SE

(#29349) axioma válasza Oneforall (#29346) üzenetére


axioma
veterán

Akkor elnezest kerek, en nem ezt hivtam eddig hosszabbitasnak de akkor nem irok mar tobbet hulyeseget, ezt is megtanultam. Es sorry.

(#29350) Oneforall válasza axioma (#29349) üzenetére


Oneforall
csendes tag

Sokat segítettél, nem írtál hülyeséget, amit en irtam azt en is most tudtam máshonnan

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.