Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29101) htomi85 válasza SzekeresPeti (#29099) üzenetére


htomi85
tag

Azt úgy hívják default. Államcsőd.

(#29102) bernel válasza SzekeresPeti (#29098) üzenetére


bernel
tag

Fektetek én indexbe, csak nem teszem bele egyszerre a pénzt, hanem elosztom több vételre (dollar cost averaging), és ezért van általában szabad pénz a számlámon, mert a DCA időbe telik (12 hónapot szoktak rá ajánlani, hosszabban nem érdemes elnyújtani).

Csak kíváncsi voltam, hogy mások mibe teszik a pénzt. Csak indexekbe meg állampapírba tesz mindenki?

Éppen ma láttam egy cikket, hogy lakóingatlan alap is van, az a piac is fut talán még egy ideig:

https://www.napi.hu/ingatlan/hasznot_huzhat_a_lakaspiaci_boombol_ha_keves_a_penze.654080.html

(#29103) SzekeresPeti válasza concret_hp (#29100) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Ja, a prémium papírokat nem akarom eladni, azok most jónak számítanak. Az infláció most bőven felette van a DKJ hozamnak.

(#29104) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Olyannal találkoztatok már, hogy a bank eltüntette a részvény osztalékot? (Erste) Ilyenkor mi a francot lehet csinálni?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29105) vzozo válasza Victoryus (#29104) üzenetére


vzozo
senior tag

Szerződést olvasni / brókercéget váltani.:) Azt hiszem az erste aljas módon lenyúl 15 eurót minden bejövő osztalékból.

(#29106) Victoryus válasza vzozo (#29105) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

55k az osztalékom. Egyelőre 3x voltam náluk, de nem nagyon tudják mi a helyzet. Az ...rt szerint ők júliusban elutalták az osztalékokat, adóigazoló papírt is küldtek róla. Erste... ejj, ahogy lehet megszabadulok tőlük, de a többi bankról se hallok jobbakat.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29107) vzozo válasza Victoryus (#29106) üzenetére


vzozo
senior tag

Hát akkor elmész negyedszerre vagy felhívod őket, és addig nem mozdulsz, amíg nem adnak rá magyarázatot. Esetleg egyből kérd a fiókvezetőt, merthogy számviteli csalás ténye állhat elő, ha igazad van.

Szerintem mi ebben nem fogunk tudni segíteni neked.

(#29108) Victoryus válasza vzozo (#29107) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Meglett :)

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29109) concret_hp válasza Victoryus (#29108) üzenetére


concret_hp
addikt

véletlen se írd le, hogy mi volt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29110) apatyas válasza Victoryus (#29108) üzenetére


apatyas
Korrektor

Hány embert rúgtak ki? Különben mehet még mindig a feljelentés a csalásra.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#29111) Victoryus válasza apatyas (#29110) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Nem volt csalás, csak nem arra utalták, amire vártam. Arról a számláról meg se értesítő, se semmi. A netbróker oldaluk szerintem egy hulladék... No a lényeg, hogy renden van.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#29112) stickermajom


stickermajom
addikt

Ha az ÖNYP portfólióm 2017 év eleji és év végi árfolyamának százalékos különbségét nézem, akkor jól számolom az éves bruttó hozamot?

(#29113) Kobe válasza stickermajom (#29112) üzenetére


Kobe
veterán

Nem a legjobb modszer hozza, hacsak nem valamilyen kiegyensulyozott portfolioban vagy
Amugy ha osszehsdonlitani akarod mas onyp kkel akkor erdemesebb az MNB eves hozamosszehasonlitojat nezni

(#29114) stickermajom válasza Kobe (#29113) üzenetére


stickermajom
addikt

Az a baj, hogy csak 2016-ig találtam meg az összehasonlító táblázatot, a tavalyit még nem láttam. Kíváncsi lettem volna, hogy a tavalyi évben mit produkált. OTP Kiegyensúlyozott amúgy.

(#29115) Kobe válasza stickermajom (#29114) üzenetére


Kobe
veterán

Marciusban kijon a kovetkezo osszesito

(#29116) concret_hp


concret_hp
addikt

tudja valaki, hogy hozamplázánál ill. kbc equitasnál hogyan kell lementeni a havi számlakivonatokat? azaz h pontosan hol találom? :D biztos én nézem nem jól, de egyiknél se lett meg elsőre :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29117) Apollo17hu válasza concret_hp (#29116) üzenetére


Apollo17hu
őstag

KBC: Ügyintézés / Kivonatok letöltése --> ha nem jelenne meg a listában, akkor módosítani kell az időszakot (egyébként pedig csak rá kell kattintani a megfelelő elemre, és nyílik is a pdf)

Azt én sem értem, hogy az üzenetértesítésbe miért nem képesek belinkelni.

(#29118) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Hogyan lehet minél pontosabban felmérni egy ingatlan értékét? Van egy belvárosi kertes házikó, amit majd egyszer várhatóan megöröklök, és szeretném bekalkulálni az értékét a terveimbe.

(#29119) Apollo17hu válasza SzekeresPeti (#29118) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Rákeresel, hogy a környéken a hasonló adottságokkal rendelkező ingatlanokat mennyiért hirdetik.

(#29120) baryll


baryll
tag

Sziasztok!Nem találtam jobb helyet a fórumon,úgyhogy megpróbálom itt megtudakolni,hogy honnan lehet azt pontosan megtudni,hogy mennyi volt tavaly Magyarországon az éves infláció?Valami KSH adat volna ez,de a honlapjukon nem tudok eligazodni,és szívesen venném,ha valaki tudna ebben segíteni.Köszönettel!

(#29121) concret_hp válasza baryll (#29120) üzenetére


concret_hp
addikt

szerintem olyan február körül lesz hivatalos adat

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29122) tdna válasza baryll (#29120) üzenetére


tdna
csendes tag

Január 12-én lesz meg a decemberi inflációs adat és itt tudod követni: https://www.ksh.hu/fogyasztoi_arak

(#29123) stickermajom


stickermajom
addikt

Ha EP-nél évente fizetném egy összegben a minimális havi tagdíjat előre (többet akarok alapból az adójóváírás kimaxolása miatt), de utána havonta nincs semmilyen utalás rá, akkor valóban nem fizetőnek minősülök? Kolléga ezzel riogat, de ezt így leírva nem találtam meg pl. az OTP alapszabályzatában.

(#29124) concret_hp válasza stickermajom (#29123) üzenetére


concret_hp
addikt

én teljesen random időpontokban szoktam utalni rá, nem hiszem h ebből gond lenne (enyém mondjuk mkb), ha éves szinten van rajta befizetés rendesen.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29125) Kobe válasza stickermajom (#29123) üzenetére


Kobe
veterán

Kb tokmindegy, en nem is szoktam elore semmit fizetni, hanem a leadott szamlak lekonyvelese utan annyit beutalni amennyit rogton vissza is adnak
Bar en csak az adokedvezmeny miatt csinalom igy, mert azt onkentes manyupra atkerem utana kovetkezo evben, egyebkent nem szoktam nsgyon az EP t hasznalni, csak ha van szamla is

(#29126) axioma válasza stickermajom (#29123) üzenetére


axioma
veterán

MKBEP biztosan csak azt nezi, hogy az adott evben az n. honap vegeig nx1000Ft beerkezett-e mar. De teny, hogy havi tagdijfizetes van elvileg, es amikor nem fizetsz, akkor nem vagy jogosult kivenni belole a penzt (vagy kartyat hasznalni vagy ilyesmi). Ertelmezes kerdese. Azert az ev vege "eles" hatar, mert adougyileg nem mind1, hova tartozik (dec. befizetessel a januart nem valtod ki).

(#29127) stickermajom


stickermajom
addikt

Köszi mindenkinek! Lehet az a legtisztább, ha beállítok egy 2000-es havi utalást az eredeti befizetésen belül és akkor tuti nincs gond.
Szóba jött az adójóváírás ÖNYP-re kérése. Visszafele is működik? Azaz nekem járna egy kevés az ÖNYP miatt tavalyról, ezt kérném a hamarosan megnyíló EP-re.

(#29128) dptrsk válasza stickermajom (#29127) üzenetére


dptrsk
addikt

Csak olyan pénztárra kérhetsz vissza adót, amelyre fizettél adójóváírást adó pénzt adott adóévben.

(#29129) BÁ Nutrition válasza Apollo17hu (#29119) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

es levonsz 5-10%ot :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29130) concret_hp


concret_hp
addikt

kriptopénzek eddigi legértelmesebb felhasználása :D
[kriptomacska]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29131) axioma válasza concret_hp (#29130) üzenetére


axioma
veterán

Es a bent toltott idovel ara'nyos lesz a cica ara, vagy mi? Kolkoket rauszitani... termeljek ki a zsebpenzt:)

(#29132) Apika válasza baryll (#29120) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Megérkezett a 2017-es inflációs adat: [link]

(#29133) stickermajom válasza axioma (#29126) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha már így szóba jött az MKBEP. Ez és az OTP között vacillálok, de előbbinél nem találok arra utaló nyomot, hogy lehetne befizetni kártyával is. Lehet?
Picit drágább az OTP egy évre az általam felírt összegeknél ( ~1300 Ft), viszont a hitelkártya visszatérítés ezt kompenzálná.

(#29134) axioma válasza stickermajom (#29133) üzenetére


axioma
veterán

En anno azert mkbep-t neztem, mert ott 5 evre adjak a tarskartyat is kb. 2eFt koruli osszegert, az elsoert meg nem is kell fizetni. Az otp ehhez kepest nagyon draga volt, akkor.
En nem tudok kartyas befizetesi modrol, igaz nem is kerestem. De milyen kartyad ad penzugyi instrumentumok vasarlasara visszateritest? Kiszamoltad, hogy kapsz, vagy csak remeled? (Van olyan is, de nem sok.)

(#29135) concret_hp válasza stickermajom (#29133) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem azért lett mkb, mert az önsegélyező pénztár is, és azok közül amelyikek önsegélyező + egészségpénztárak (több féle jogcímen tudsz kivenni belőle pénzt) ez tűnt a legkisebb költségűnek, ha maxolod az adókedvezményt, mindez 2016 őszén volt, azóta akár változhatott is.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29136) stickermajom válasza axioma (#29134) üzenetére


stickermajom
addikt

Úgy okoskodtam, hogy 1% _elvileg_ mindenre jár az Ersténél, de nem találtam rá megerősítést. Államkincstárnál is ment egy darabig, amíg rá nem untak, szóval előfordulhat, hogy itt sincs.

(#29135) concret_hp A nagyok közül most is az MKB tűnik a legolcsóbbnak. Kisebb pénztárakat nem néztem, egy forintot nem mernék berakni. Ha az OTP vagy az MKB borul, akkor már úgyis mindegy. :D

Mondjuk vicces, hogy egyiknek se működik normálisan a gépen is kitölthető belépési nyilatkozata. :(((

[ Szerkesztve ]

(#29137) concret_hp válasza stickermajom (#29136) üzenetére


concret_hp
addikt

azt számold végig, hogy a kb. tevezett évi befizesédenél melyiknél van kevesebb levonás, azt mindenhol ilyen sávos formában adják meg (első pár 10 000-nél elég nagy %, aztán egyre kevesebb)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29138) _ATi_1 válasza stickermajom (#29133) üzenetére


_ATi_1
senior tag

MKBEP-re tudsz csekken befizetni HK-val, ha esetleg erre ad visszatérítést a bank.

(#29139) axioma válasza stickermajom (#29136) üzenetére


axioma
veterán

Hat, kerdezd meg az otp ep-t, hogy mi az MCC kodja, es keress ra arra a kodra az erstenel. Igen, ok mar nem adnak MAK-ra. [Mondjuk ha ua. kodja mint a mak-nak, akkor ami kartya mak-olhato azt ugyis arra hasznalom maxban...]
A csekket nem tudom, de szerintem az is kb. mindenhol ki van zarva.

(#29140) Fin10 válasza axioma (#29139) üzenetére


Fin10
tag

Saját tapasztalat, hogy a BB UPC-s hitelkártya ad visszatérítést OTPEP befizetésre.

(#29141) axioma válasza Fin10 (#29140) üzenetére


axioma
veterán

Kosz, ezt jo tudni. Meg ezek szerint nem ugyanaz megsem, mint a MAK, mert tudtommal azt kizarjak mar ok is.

(#29142) #95561216 válasza axioma (#29139) üzenetére


#95561216
törölt tag

Wizz kártyára adnak otpep-re visszatérítést.

(#29143) misa479 válasza axioma (#29139) üzenetére


misa479
csendes tag

Én csekken fizetem az MKB egészségpénztári befizetésemet FHB hitelkártyával. Ott van a csekk után is visszatérítés.
Egyébként egyik legjobb egészségpénztár a Pá. Már ők is önsegélyező pénztár. A novemberi akciójuk verhetetlen és van online kártyás befizetési lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#29144) misa479 válasza misa479 (#29143) üzenetére


misa479
csendes tag

Pá-Patika egészségpénztár

(#29145) Kobe válasza misa479 (#29143) üzenetére


Kobe
veterán

mindenki a hitelkártya visszatérítéssel cseszekszik még mostanában is ? :)
azt hittem, hogy ez kb 1-2 éve kifújt mert kb az éves díja se jön vissza....

Amúgy otpnél van multipont gyűjtős kártya, aminek havonta változó, de kb havonta 15-20 kategóriában kiváltható kedvezménye van és nem hitelkártya + kártya is ingyenes.....azzal a multipontok mellé normál használattal azért negyedévente 15-20-at vissza lehet termelni

(#29146) net91 válasza Kobe (#29145) üzenetére


net91
senior tag

Nekem 50 ezer forintot fizettek vissza a hitelkártya használatáért és az éves kártya díjat is elengedték.
Nálam jobban bevált a hitelkártya, mint a multipont akciók. Az OTP-s havi kedvezményes akciókból 250 forintot kaptam. Ott megvan szabva hol adnak kedvezményt, így a kedvezményes helyek korlátozottak.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#29147) hati válasza Kobe (#29145) üzenetére


hati
addikt

Ezt én sem értem. Hogy jön a mibe tegyem a millióimat és a mivel keressek pár ezer forintot téma egy topikba. :(

(#29148) Kobe válasza net91 (#29146) üzenetére


Kobe
veterán

Gondolom valami regi konstrukcio, mert a mostaniak atlag 5% valamilyen nagyon gagyi kategoriara, vagy konkret boltra es abbol adnak 3-4 lehetoseget valasztani.... Hurra :)

(#29149) Mercutio_ válasza hati (#29147) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sok kicsi sokra megy?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29150) hati válasza Mercutio_ (#29149) üzenetére


hati
addikt

De az nem megtakarítás. Pont az ellenkezője.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.