Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29051) bernel válasza Apika (#29049) üzenetére


bernel
tag

Vásárlásról volt szó, nem visszaváltásról. A vásárlásnál úgy láttam, hogy csak az addig felhalmozott kamatot teszik rá.

(#29052) Apika válasza bernel (#29051) üzenetére


Apika
Közösségépítő

Igen, vásárláskor csak a felhalmozott kamat megy rá plusz költségként. Én az eladással kevertem össze...

(#29053) bernel válasza SzekeresPeti (#29050) üzenetére


bernel
tag

Ahogy mások is írták a régi papírt (jelenleg) fix 1% költségért lehet eladni, vagyis ha jól értem, nem függ az árfolyama a kamatkörnyezettől, mert a névérték -1% + felhalmozott kamatot ad érte az államkincstár.

(#29054) SzekeresPeti válasza bernel (#29051) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Már hogyne lett volna szó visszaváltásról, olvasd vissza.

(#29055) SzekeresPeti válasza bernel (#29053) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Nem hiszem, hogy működhetne így ez a rendszer, ha az árfolyam nem függne a kamatkörnyezettől. Alacsony kamatozású papírnak magas kamatkörnyezetben szükségszerűen zuhannia kell...

Ha nem így lenne, akkor azonnal bevásárolnék a régi 7% ot kamatozó magyar államkötvényekből, ahogy minden épeszű ember... Ezeket a papírokat ugyanis venni lehet az államkincstárnál jelenleg is. Ami miatt mégsem teszem, az az, hogy jó magas árfolyamon vannak.

(#29056) bernel válasza SzekeresPeti (#29055) üzenetére


bernel
tag

Az 29053-ban eladásról írtam, amikor te adsz el, nem vételről, és a prémium és bónusz papírokról. Azokra vontakozik ez az 1%-os dolog.

[ Szerkesztve ]

(#29057) Oppenheimer válasza SzekeresPeti (#29045) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Pont ezt olvastam én is rég, amiről írtam a hsz-ben. Köszi a linket.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#29058) SzekeresPeti válasza bernel (#29056) üzenetére


SzekeresPeti
tag

1% + az árfolyamváltozás. Ezt senki nem így tudja? Mert ha csak én gondolom azt, hogy a papírom esni fog ha növekszik az újabb papírok hozama (ez már el is kezdődött, hiszen a 2028 as bónuszt papír már többet fizet), akkor nagyobb a gyanú, hogy én tudom rosszul.

(#29059) kovisoft válasza SzekeresPeti (#29058) üzenetére


kovisoft
őstag

Az aktuális visszaváltási árfolyam = névérték plusz utolsó hozamfizetés óta felhalmozott kamat mínusz 1%.

(#29060) #95561216 válasza SzekeresPeti (#29055) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kevered a másodpiaci kereskedést azzal, hogy közvetlen a kibocsátónak adod vissza a papírt. Régi 7%-os papírt egy másik befektetőtől vagy egy banktól tudsz venni, nem az államtól. Ettől a papír nem szűnik meg, az adósság nem lesz visszafizetve, csak más kezébe kerül.. Viszont amikor egy prémium/bónusz papírt adsz el, akkor azt az államnak adod, és maga a papír ezzel meg is szűnik, az adósság visszafizetésre kerül.

Jelenleg az állam ezért 1%-ot vesz be a névértékből, prémium és bónusz papírra nem működik a változó kamatkörnyezet okozta árfolyamváltozás, ezért nem is alkalmasak egy részvény-kötvény portfólióba a részvénypiaci volatilitás ellensúlyozására. Amint lejár egy adott papír kibocsátási időszaka, már nem tudsz belőle venni, mert amit az állam visszavesz, az "megsemmisül". Már csak az új sorozatból tudsz venni. Eddig amúgy úgy tűnik, hogy a prémium esetén a növekvő infláció hatására az új sorozatokban csökken a kamatfelár, ezzel közel állandó hozamon tartva őket, így nem okoz gondot a fix visszaváltási díj, mert nem éri meg az újat venni, hisz rosszabbul járna.

Bónusznál is ott csak lehet probléma, ha nem csak a dkj hozam, hanem a 4/6/10 éves papírok felára a dkj-hez képest nő jelentősen. Hogy erre mit lépnek az azon fog múlni, hogy hogy ítélik meg, nem okoz-e nagyobb kárt a felépített bizalom elvesztése a visszaváltási feltételek megváltoztatásával annál, hogy pár százalék befektető, aki egyáltalán felfogja, hogy ezen nyerhet esetleg meglépi.

(#29061) SzekeresPeti válasza #95561216 (#29060) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Köszönöm, ez nagyon hasznos volt. Fogalmam sem volt erről. Ugyanakkor a magyarázatod újabb kérdést vetett fel bennem.

Elvégeztem egy kis számítást, összevetettem két jelenleg is kapható papír kamatozását:

2022/O: Kamatozás (évi): 2,29 % = 0,04 % (rövid állampapírok (12 hónapos DKJ-k)) + 2,25 %

2028/N: Kamatozás (évi): 3,04 % = 0,04 % (rövid állampapírok (12 hónapos DKJ-k)) + 3,00 %

Tegyük fel, biztosan tudom, hogy 2022-ben fog kelleni a pénzem, ezért ésszerűen a 2022/O-t választom. Lejár a papír, és bezsebelek a névérték után összesen 11,45 % kamatot.

Ha viszont a 2028/N -et választom, és eladom 2022-ben, addigra 15,20 %-ot fog kamatozni, ebből lejön az 1% bünti, marad 14.20 %.

Felmerül a kérdés: Mi értelme így a 2022-esnek léteznie egyáltalán?

Ha még mindig el vagyok tájolva, akkor köszönettel várom a további kiigazításokat, mert nekem ez nagyon nem tiszta.

(#29062) Kobe válasza SzekeresPeti (#29061) üzenetére


Kobe
veterán

Ha az allamkimcstarnal kereskedsz akkor adott kotvenyt, allampapirt csak adott idon belul tudsz venni, jegyezni.

Pl feleves allampapirt hetente jegyzik, hiaba tudod hogy neked a juliusban lejaro kell, ha azt mar jegyeztek, utolag az allamkincstarnal nem fogsz, max aug-szep vagy kesobbi lejaratut vasarolni.

Nyilvan a hosszabb tavuakkal is igy van, ahhoz hogy a jegyzes utan az adott lejaratu konkret papirhoz hozzajuss, a masodlagos piacon kell turkalnod hozza, az allamkincstarnal mar nem nagyon.... Es a masodlagos piac nem a szokasos 0.5% buntivel dolgozik, hanem azt a 1-2%*kamatelonyt el is viszi a plusz koltseg

(#29063) concret_hp válasza SzekeresPeti (#29061) üzenetére


concret_hp
addikt

a juzernek joga van nem a legjobb opciót választani :) de alapvetően jó az észrevétel :)

ill. ezek a papírok egymástól függetlenek, plusz a leghosszabb papír kamatpréimuma most nőtt asszem 0.25-el, szóval a 28as helyett eddig egy 26ban lejáró papír volt évente 0.25%al alacsonyabb kamattal úgy meg egyből jóval kisebb a különbség.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29064) bernel válasza concret_hp (#29063) üzenetére


bernel
tag

A kamaton túl az is szempont lehet, hogy ha a nemzetközi helyzet fokozódik, és megemelik a visszaváltási jutalékot, akkor a hamarabb lejáró papírból könnyebb veszteség nélkül kiszállni, mert könnyebb kivárni a lejáratát, hogy hozzájuss a pénzedhez, mint a a hosszabb papír esetében.

(#29065) SzekeresPeti válasza bernel (#29064) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Ja, kérdés, hogy mennyire mehet fel, illetve szokott felmenni ez a büntető százalék, mert a példámban még 3%-ot is bőven elvisel a 28-as papír a 22-eshez képest.

(#29066) SzekeresPeti válasza concret_hp (#29063) üzenetére


SzekeresPeti
tag

"a juzernek joga van nem a legjobb opciót választani :) de alapvetően jó az észrevétel :)"

Valóban köztudott, hogy az átlagemberek nem szeretnek sokat számolgatni, és ránézésre döntenek a befektetéseikről, ezt kihasználva el lehet adni a rosszabb instrumentumokat is. Ettől a 2028 as dátumtól pl. eléggé meg lehet ijedni.

[ Szerkesztve ]

(#29067) bernel válasza SzekeresPeti (#29065) üzenetére


bernel
tag

Azt nem tudom meddig mehet fel, de ha mondjuk azt akarják, hogy a hosszú papírokat ne váltsák vissza, akkor lehet pl. hátralevő évek száma x 1% a büntetőkamat vagy hasonló. Ezt csak akkor tudjuk meg, ha megtörténne ilyen, de ezt a bizonytalanságot soha nem lehet kizárni, a hosszabb papírnál mindig megvan az a kockázat, hogy kedvezőtlenül változnak a körülmények, és akkor nehezebb mozdulni vele, mint a rövidebb papírral.

[ Szerkesztve ]

(#29068) htomi85 válasza SzekeresPeti (#29066) üzenetére


htomi85
tag

Feleslegesen pörögsz ennyit a témán.
A világ leglazább jegybankja, az MNB tulajdonképpen bejelentette (legalábbis annak aki tud olvasni a sorok között), hogy kb másfél év múlva kezdi a kamatemelést.
Aki most vesz tízéves államkötvényt óriási balek.

(#29069) Oppenheimer válasza htomi85 (#29068) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én 2023-ban lejáró PMÁP-ba tettem a lóvét. Részvénypiacra most nem szállnék be semmiképp, mert lehet úgy alakul, hogy 2021-23 magasságában veszek lakást, és a részvénypiacot túlárazottnak véli sok szakember. Nem akarok csúcson beszállni és fogni fejem ha pár éven belül bukóval szállnék ki.

Jelenleg így néz ki a portfólió: 2.4M PMÁP, 1.1M LTP-ben (a saját befizetés). Havi 100k megy LTP-be, havi 170k mehetne egyebekbe. Idénre tudtam, hogy PMÁP-ot akarok, jövőre már lehet másba tennem ezt.

Erre az időszakra van jobb ötletetek? Szerintem jövőre Cetelem számlára utalok majd.
ETF-et amiatt sem vennék, mert nem akarok csúcson beszállni (tudom hogy közben tovább szárnyal a piac és ezt bukóként könyvelhetem), de 21-23-ban kellhet a pénz, és ilyen rövid távra amúgy sem érdemes.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#29070) concret_hp válasza Oppenheimer (#29069) üzenetére


concret_hp
addikt

azé' mondjuk '21 közepe az még 3.5 év ám

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29071) bernel válasza concret_hp (#29070) üzenetére


bernel
tag

Legutóbb (2008) 2 évbe tellett, amíg helyreállt a részvénypiac (az S&P 500), de volt hosszabb idő is:

[ Szerkesztve ]

(#29072) htomi85 válasza bernel (#29071) üzenetére


htomi85
tag

Jó, de ki mondta hogy ki kell ülni?
Ha hullik a kés, dobom 1 perc alatt.

(#29073) bernel válasza htomi85 (#29072) üzenetére


bernel
tag

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor senki sem veszítene soha sokat a tőzsdén. :)

A market timing az, ami nagyon nem triviális, a profiknak sem. Pl. esik mondjuk 5%-ot, gyorsan eladod, majd visszaemelkedik onnan 10-et, stb. Előre nem lehet tudni, hogy mikor lesz a nagy crash, és amikor esés van, akkor sem lehet tudni, hogy az már a nagy crash, vagy csak egy kisebb, ami gyorsan korrigál majd.

Ezért ajánlják az átlagbefektetőknek a lustaportfóliókat, amikkel nem kell időzíteni a piacot. Az időzítéssel a legtöbb átlagember csak veszteségeket hoz össze, mert rosszkor száll ki és be a piacra.

[ Szerkesztve ]

(#29074) htomi85 válasza bernel (#29073) üzenetére


htomi85
tag

Hagyjuk már a közhelyeket. Kicsit jobban értek ehhez mint itt bárki.
Arról beszélek, hogy ha olyan helyzet alakul ki mint 2008 őszén , akkor dobni kell.
Aki 2008 novemberében-december vette(és pont ugyanannyian vették ahányan eladták), az igenis balek.
Igaz, én napi 2 órát olvasok gazdasági híreket.

(#29075) Beerwolf válasza htomi85 (#29074) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Megtennéd, hogy miután kialakult ez a helyzet és te már el is adtad mindened, szólsz nekünk kevésbé tájékozottaknak is, hogy tegyük mi is ugyanazt? Előre is köszi.

(#29076) BÁ Nutrition válasza htomi85 (#29074) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Az a helyzet 2008 novemberben alakult ki? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29077) kraftxld válasza htomi85 (#29074) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Taníts mester :R
Mondjuk bemondásra én is vettem bitcoint meg Opus részvényt több milliárdért a ralli előtt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#29078) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

1 millió forintot, ami most OTP számlán van mibe érdemes befektetnem? Igazából nem is a magas kamat érdekel csak az, hogy biztonságban legyen a pénzem és hozzáférhessek, ha jön rá egy kis plusz annak csak örülök. ;)

(#29079) pvt.peter válasza tibbike01 (#29078) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ez engem is érdekelne, csak csak egy kicsit több (5mFt) megtakarítással, szintén OTP.
Én a "Kétéves Magyar Állampapír - 2MÁP" opciót néztem ki.
Kockázatot egyáltalán nem szeretnék.

A kérdés csak az, hogy 2 évre van-e jobb lehetőség mint a fentebb említett opció 0 kockázattal?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#29080) kovisoft válasza pvt.peter (#29079) üzenetére


kovisoft
őstag

5 éves PMÁK 2 év után visszaváltva? Ennek 1.5%-os kamatprémiuma van, ami az előző évi inflációhoz adódik (az első kamatperiódusra 2.3%-ot állapítottak meg, tehát erre 3.8% az éves kamat, és ez előreláthatólag csak nőni fog az elkövetkező években). A visszaváltásnak pedig 1%-os költsége van az Államkincstárnál, de lehet, hogy ez magasabb (pl. 2%) az OTP-nél, ennek nézz utána. De még 2%-os visszaváltási költséggel is jobb valamivel két évre, mint a 2MÁP 2.5%-os kamata.

(#29081) kovisoft válasza kovisoft (#29080) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha jól látom, az OTP-nél is 1% a PMÁK visszaváltás költsége, mint az Államkincstárnál.

(#29082) roti86 válasza kovisoft (#29081) üzenetére


roti86
őstag

Az 1%-os visszaváltási költség a kamatból vonódik le? Tehát ha jól értem kb. 3.8% éves kamattal számolva és 5 év előtt visszaváltva 3.8%-1%= 2.8% a kamat?

(#29083) SzekeresPeti válasza kovisoft (#29081) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Az OTP-nél nem lehet hogy több a költség, mint az államkincstárnál? Mert ebben az esetben talán érdemes lenne nyitni egy ingyenes számlát az utóbbinál, majd kártyával áttranszportálni a pénzt az OTP számláról, és aztán befektetni....

(#29084) kovisoft válasza SzekeresPeti (#29083) üzenetére


kovisoft
őstag

Ebben az OTP-s hirdetményben (pdf) a IX. pontban a PMÁK-hoz 99%-os nettó visszavételi árfolyamot írnak.

(#29082) roti86: Igazából a névértékből vonódik le az 1% (lehet, hogy rögtön kamatfizetés után váltod vissza, és nincs is még annyi felhalmozott kamat, amiből le lehetne vonni), de akár úgy is tekintheted, mintha az utolsó évben (a visszaváltás évében) ennyivel kevesebb lenne a kamat.

[ Szerkesztve ]

(#29085) SzekeresPeti válasza kovisoft (#29084) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Nem csak a visszavételi árfolyamra gondolok, hanem az egyéb költségekre. Az államkincstárnál majdnem minden ingyenes.

(#29086) tdna


tdna
csendes tag

Az nem lehetséges hogy ötéves PMÁK-ot átveszi másik magánszemély mondjuk 2 év után? Mindenki jól jár és akkor az 1%-ot meg lehet úszni.

(#29087) vzozo válasza pvt.peter (#29079) üzenetére


vzozo
senior tag

Most ez lehet egy eléggé konzervatív válasz, de szvsz gépjárműnyeremény-betétkönyv. Worst-case visszakapod a tőkéd. Ilyen rövid időre szerintem értelmes befektetés most nincs, hacsak nem akarsz kockáztatni.

(#29088) bernel válasza vzozo (#29087) üzenetére


bernel
tag

De akkor 6000 egyből ugrik, mert az OTP felszámítja a tranzakciós adót vásárláskor. 6 ezreléktől persze nem kell a falnak menni, de jó tudni róla.

(#29089) concret_hp válasza tdna (#29086) üzenetére


concret_hp
addikt

nem, csak az államnak tudod "visszaadni"

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29090) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Átgondoltam a tényállást.

Jelenleg négyfajta papír van az államkincstári portfóliómban. (A százalékok a fix kamatfelárakat jelölik.) :

PMÁK 2022/J 2%
PMÁK 2020/J 3,5%
BMÁK 2026/N 2,75%
BMÁK 2024/N 2,5%

A jelenleg kapható legjobban fizető prémium papír csak 1.5%-ot fizet, ezért a meglévő prémium papírjaim nagyon jónak számítanak. Érdekes, hogy korábban a prémium papírokat jellemezték magasabb kamatfelárak a bónuszokhoz képest, de most épp fordítva van, gondolom, így akarják egyforma versenyképességben tartani a két papírfajtát.

A legjobban kamatozó bónusz papír, amit jelenleg kapni lehet, a 2028/N, 3%-kal.
Kérdés, hogy érdemes-e eladnom most a 24-est és a 26-ost, hogy az összesért 28-ast vegyek:

A 2026-ost eladva az 1%-os veszteség 4 év alatt kompenzálódik, és onnantól többlettel fog profitálni. Tehát ha minimum négy évig tartom a papírt (így tervezem), akkor megéri áttérni.
Úgy gondolom, a jövőben is megéri áttérni az esetlegesen kapható jobban kamatozó papírokra, ha az 1% bünti kompenzációja rövidebb idő alatt megy végbe, mint az új papír lejárata, feltételezve, hogy nem nyúlok a pénzhez előbb.
Ha a legidegesítőbb eseményt veszem figyelembe, vagyis ha közvetlen azután jelenik meg egy 3,25%-os papír, hogy én már jól bevásároltam a 3%-os 2028/N-ből, igazából nem okoz veszteséget, ha lecserélem a 2028/N-t. Kifizetem az újabb egy százalék büntit, amit a plussz 0,25% kamat szintén 4 év alatt fog kompenzálni.

Kérem, ha valaki hibát lát a gondolatmenetemben, az jelezze, mert fontos lenne. Köszönöm, hogy elolvastátok.

(#29091) Oppenheimer válasza SzekeresPeti (#29090) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Első kockázat: 2022-ben begyűrűzik a kínai hitelválság, a visszavásárlási költséget felemelik 10%-ra, hogy legyen pénze az államnak és ne érje meg visszaadni a papírt. Behelyettesíthetsz bármilyen tetszőleges válságot.

Második kockázat: nem jön válság, de 2022-23-ban már bankbetét is 4%-ot fizet, de sokkal likvidebb ugye. Nem akarják majd hogy mindenki átvigye oda a pénzét, ezért felemelik a visszavásárlási költséget 4%-ra.

Nem tudom ezek mennyire reálisak, de én most emiatt vacillálok a 2021-es és 23-as PMÁP között.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#29092) concret_hp válasza SzekeresPeti (#29090) üzenetére


concret_hp
addikt

alapvetően nem tűnik rossznak a gondolatmenet, de azt nem vetted figyelembe, hogy nem ugyanahhoz képest kapod a kamatfelárat. ha feltesszük, hogy ugyanaz a kamatbázis, akkor a 2%os kamatprémiumú lecserélése 1 év alatt megtérülne.

jelenleg komoly pénzek áramlanak lakossági állampapírokba, és amíg ez a trend fennáll, addig nem aggódnék az eladási bünti% miatt (meg amúgy is van egy visszatartó ereje + az emberek lustasága)

btw lustaság: sztem vmi eszméletlen sok pénz állhat az államkincstárnál úgy is, hogy állampapír volt de lejárt / állampapír után kifizetett kamattal nem csináltak semmit és csak áll a számlán

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29093) bernel válasza concret_hp (#29092) üzenetére


bernel
tag

Lehet, hogy nem lustságból áll. Pl. nekem is felszabadult egy összeg, de állampapírban van már elég, és fogalmam sincs, mibe tegyem. A részvények drágák, semmi sem olcsó.

Ti mit vesztek új vagy felszabaduló pénzből, amit nem akartok állampapírba tenni, és lehet nélkülözni sok évre is?

(#29094) concret_hp válasza bernel (#29093) üzenetére


concret_hp
addikt

nem mondtam, h minden ami ott áll az lustaságból áll ott, csak annyit, hogy egy csomó állhat ott amiatt.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29095) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Átgondoltam a tényállást.

Jelenleg négyfajta papír van az államkincstári portfóliómban. (A százalékok a fix kamatfelárakat jelölik.) :

PMÁK 2022/J 2%
PMÁK 2020/J 3,5%
BMÁK 2026/N 2,75%
BMÁK 2024/N 2,5%

A jelenleg kapható legjobban fizető prémium papír csak 1.5%-ot fizet, ezért a meglévő prémium papírjaim nagyon jónak számítanak. Érdekes, hogy korábban a prémium papírokat jellemezték magasabb kamatfelárak a bónuszokhoz képest, de most épp fordítva van, gondolom, így akarják egyforma versenyképességben tartani a két papírfajtát.

A legjobban kamatozó bónusz papír, amit jelenleg kapni lehet, a 2028/N, 3%-kal. Kérdés, hogy érdemes-e eladnom most a 24-est és a 26-ost, hogy az összesért 28-ast vegyek:

A 2026-ost eladva az 1%-os veszteség 4 év alatt kompenzálódik, és onnantól többlettel fog profitálni. Tehát ha minimum négy évig tartom a papírt (így tervezem), akkor megéri áttérni.
Úgy gondolom, a jövőben is megéri áttérni az esetlegesen kapható jobban kamatozó papírokra, ha az 1% bünti kompenzációja rövidebb idő alatt megy végbe, mint az új papír lejárata, feltételezve, hogy nem nyúlok a pénzhez előbb.
Ha a legidegesítőbb eseményt veszem figyelembe, vagyis ha közvetlen azután jelenik meg egy 3,25%-os papír, hogy én már jól bevásároltam a 3%-os 2028/N-ből, igazából nem okoz veszteséget, ha lecserélem a 2028/N-t. Kifizetem az újabb egy százalék büntit, amit a plussz 0,25% kamat szintén 4 év alatt fog kompenzálni.

Kérem, ha valaki hibát lát a gondolatmenetemben, az jelezze, mert fontos lenne. Köszönöm, hogy elolvastátok.

(#29096) SzekeresPeti válasza Oppenheimer (#29091) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Bocs a duplázásért.

Oppenheimer:

Lehetnek ilyen kockázatok, persze, de ezeken agyalni már spekulatív dolog. Ebbe nagyon nem akarok belemenni, mert csak belefájdul a fejem a sok pro és kontra lehetőségbe, anélkül, hogy haszna lenne.Ha felviszik a büntit, akkor megpróbálom más befektetésekből kivenni a lóvét legfeljebb.

(#29097) SzekeresPeti válasza concret_hp (#29092) üzenetére


SzekeresPeti
tag

"alapvetően nem tűnik rossznak a gondolatmenet, de azt nem vetted figyelembe, hogy nem ugyanahhoz képest kapod a kamatfelárat. "

Arra gondolsz, hogy miután kifizettem az 1%-os büntit, már csak tőke - 1%-ot fektethetek be újra? Mert az azon elvesztett kamat eléggé elhanyagolható összeg.

(#29098) SzekeresPeti válasza bernel (#29093) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Nincs olyan befektetésed, melynek a stratégiája figyelmen kívül hagyja az árfolyamokat? Mint amilyen pl. az indexkövető befektetés. Sokszor hangoztatod a timing feleslegességét, akkor miért nézed ennyire az árfolyamot mégis?

(#29099) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Egyébként olyanról hallott már valaki, hogy menet közben megváltoztatták egy papír kamatprémiumát? :(

(#29100) concret_hp válasza SzekeresPeti (#29097) üzenetére


concret_hp
addikt

inkább arra, hogy a 2%-os papíron évi 1%ot buksz a 3%hoz képest ;) szóval ha a 22-ben lejárót úgyhagyod, akkor kapsz ~8% kamatot lejáratig. ha eladod és veszel helyette 3%-ost és 22-ben kell a lé és változatlan marad minden, akkor meg kapsz 12-2*1%-ot , ami 10% :)

csak ugye nem ugyanaz a kamatbázisa a kettőnek így nem ilyen egyszerű a képlet

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.