Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) Beerwolf válasza htomi85 (#29200) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Hát abban vagyok biztos, hogy előbb utóbb lesz. De azért shortolni nem shortolnék. Pláne nem tökeáttétellel. Inkább valami biztonságos parkolópályára tenném a pénzt addig. De azért köszi az ötletet!

(#29202) BÁ Nutrition válasza MuMa012 (#29199) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Trump megbukott? :F

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29203) bernel válasza Beerwolf (#29201) üzenetére


bernel
tag

Mi van, ha mondjuk 3 év múlva lesz csak korrekció? Akkor addig hagyod készpénzben? A korrekcióvárással az a baj, hogy már évek óta mondják, de senki nem tudja, mikor lesz.

(#29204) Mercutio_ válasza Beerwolf (#29201) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kincstárjegy és/vagy autónyereménybetétkönyv?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29205) Beerwolf válasza bernel (#29203) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Egyetértek ebben, csak 2 hete tettem be tőzsdére is pénzt, nem akarok megint. Amúgy személyes véleményem szerint (ezek alapján: [link], [link]) nem lesz még idén korrekció.

Mercutio_: Valami hasonlóban gondolkodom igen, köszi. :)

[ Szerkesztve ]

(#29206) profit


profit
junior tag

Az áru tőzsdén hogyan lehet kereskedni?

(#29207) daniel2121 válasza zsoltee10 (#29190) üzenetére


daniel2121
senior tag

Hú Zsoltee ez szép volt,eddig úgy tudtam reál áll közelebb hozzád,de úgy látom megy neked a humán is. :)

(#29208) MuMa012 válasza BÁ Nutrition (#29202) üzenetére


MuMa012
tag

Még nem, de szépen halad minden a Nixon-által már lefektetett úton.

(#29209) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Hol lehet megtekinteni a bónusz állampapírok korábbi kamatbázisait?

(#29210) Silivrian válasza SzekeresPeti (#29209) üzenetére


Silivrian
csendes tag

http://www.allampapir.hu/allampapirok/BMAP

Alul a nyilvános ajánlattételekben a 2. oldal alsó részén található meg a kamatprémium és a kamatbázis pontos számítási módja.

[ Szerkesztve ]

(#29211) SzekeresPeti válasza Silivrian (#29210) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Nem az kamat számítási módja érdekelt, hanem kamat mértéke a jelenlegi kamatperiódusokban. Kicsit rosszul is fogalmaztam meg a kérdést. Viszont sikerült ráakadnom, amit kerestem, Cib oldalán.

Tegnap adtam el a 2024/N bónusz papírjaimat 100,08%-os árfolyamon. A cib szerint jelen kamatperiódusban (2017. 08. 26. -tól 2018 06. 28-ig) 2,59 százalékot fizet.
Kiszámoltam a felhalmozott kamatot az alábbi képlet alapján:

(2,59/365)x148= 1,05%

Oké, hogy lejön az egy százalék bünti, de a végén az a 8, nekem 5 lett. Vajon hol rontottam el? :)

(#29212) concret_hp válasza SzekeresPeti (#29211) üzenetére


concret_hp
addikt

ott hogy nem 1 évre adja a 2.59-et, csak hasonlóak a számjegyek :DDD na csak te írtad el :)

akkor lehet h még a pénteki árfolyammal számoltak és máris kijön, vagy vmi ilyesmi lehet, meg olyan is szokott lenni, hogy 360 nappal osztanak, nem 365-el

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29213) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
errol a csavorol hallott mar valaki? ha jol veszem ki a legujabb video nyoman(ami egy masik csatornajara utal) lecsukhattak kb csalasert

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29214) kovisoft


kovisoft
őstag

Rendesen gyengül a dollár...

(#29215) bernel válasza kovisoft (#29214) üzenetére


bernel
tag

Ezt meg fogják érezni a nem hedgelt ETF-ek, alapok is, amik az amerikai piacba fektetnek. Mármint úgy értve, hogy ha forintban számoljuk a hozamokat, akkor ez várhatóan eléggé le fogja rontani őket, ha tovább esik.

(#29216) BÁ Nutrition válasza bernel (#29215) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

a brexitnel(szavazas) a gyengulo fontot ugy reagalta le a piac h kb megegyezo mertekben felvertek az arakat, mivel igy kulfoldrol olcsobb volt befektetni, nem tudom h dollar eseten egy sokkal nagyobb piacon van-e ilyesmi. az olaj gyakran megy ellentetesen pl a dollar árfolyammal. szal lehet h 100 az olajar de 200 forintos dollararfolyammal pl. persze nem feltetlen kompenzalja teljesen de valamennyire azert igen. mikor 40 alatt volt az olaj akkor meg 280 koruli volt a dollar.

sp500at 2016ban vettem, pont tegnap neztem h vmi 57%ot "hozott" osztalekostol kevesebb mint 2 ev alatt. ha leesne 20ra se szólhatnék egy szot se

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29217) Kobe válasza BÁ Nutrition (#29216) üzenetére


Kobe
veterán

sp500 etf et nézegetem én is már egy ideje. KBC Equitasnál lehet bevásárolni belőle ?

(#29218) BÁ Nutrition válasza Kobe (#29217) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem biztos h most rohannek venni. Max ha olyan penzed van ami mar amugy is dollarban van akkor talan

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29219) Strezi


Strezi
őstag

Sziasztok,

némi pénzt fektetnék NASDAQ cégbe. Tudna valaki ajánlani kedvező feltételekkel működő brókert / oldalt hozzá? Régen voltak pl. EA részvényeim, de már nem emlékszem hogy ott min keresztül ment a biznisz (15 éve volt) ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29220) BÁ Nutrition válasza Strezi (#29219) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Milyen szintu ajanlasra szamítasz?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29221) Strezi válasza BÁ Nutrition (#29220) üzenetére


Strezi
őstag

Pl. xxx.com - mal jó tapasztalatom van...
A Dolomit Bank - X csomagja bejött, mert ...

Valami hasonló, sima egyeszerű ajánlás, mert másnak működik, egyszerűen és megbízhatóan egy szolgáltatás.

Nem Daytrade-elni akarok, csak simán venni X pénzért részvényt, és valószínáleg eladni fél, egy év múlva a számlát lezárva.

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29222) BÁ Nutrition válasza Strezi (#29221) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Magyaroszagon nincsenek osszehasonlito oldalak/cikkek?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29223) bernel válasza Strezi (#29221) üzenetére


bernel
tag

KBC: http://kbcequitas.hu/

[ Szerkesztve ]

(#29224) vzozo válasza Strezi (#29219) üzenetére


vzozo
senior tag

Ez segít? https://www.justetf.com/de-en/find-etf.html?query=nasdaq

Most tulképp mit szeretnék? Egyedi részvényeket, indexkövetést, vagy mit?

(#29225) attiati válasza kovisoft (#29214) üzenetére


attiati
veterán

Azért vettem dollárt, 1-2%-ot még gyengülhet. Kb minden olyan szintet elért, ahonnan fordulhatna.

Mondjuk a német márkából képzett hosszú eurusd grafikonon kb 8-10 évig tart egy trend, úgyhogy benne van az is, hogy 2017-ben megindult a dollár haldoklása hosszú időre.

(#29226) Strezi válasza bernel (#29223) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi, egy már van akkor ;)

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29227) Strezi válasza vzozo (#29224) üzenetére


Strezi
őstag

Nem ;)
#29221 Egyszeri sima befektetés, lehetőleg kedvező díj mellet, egyszerű és biztonságos ügyintézéssel.

Elnézést, ha túl egyszerű és triviális amit kérdezek, de nem ma foglalkoztam vele utóljára. Ugyanakkor, mivel csináltam már neten, eszembe sem jut az hogy besétáljak a (vidéki) bankomba és figyeljem hogy órákat töketlenkednek vele és lehúznak mellette rendesen a díjjakkal :U

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29228) bernel válasza Strezi (#29226) üzenetére


bernel
tag

Itt van egy összehasonlító oldal, ahol leírták, hogy mi mit tud, innen választhatsz. A táblázat alatt van szöveges összehasonlítás.

http://penzugyi-tudakozo.hu/ertekpapirszamlak-osszehasonlitasa-melyik-a-legjobb/

[ Szerkesztve ]

(#29229) szőröscica


szőröscica
addikt

Van bármi alacsony kockázatú, forintban denominált megtakarítási forma, ami hoz is valami minimálisat manapság? Havi 100-150k-t benyomnék valamibe, de lehet, hogy csak devizát kéne venni belőle?

(#29230) Strezi válasza bernel (#29228) üzenetére


Strezi
őstag

Köszi ezt is megnézem!
... ez alapján a bankom (Budapest) már eleve kiesett.

Most itt bogarászom, miket ajánl maga a Nasdaq: http://www.nasdaq.com/investing/online-brokers/

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#29231) Villa7


Villa7
tag

Ezt az OTP gépkocsi nyereményt csinálja , valaki? Nem tudtok esély számokat? Illet van-e valkinek valakije, aki már nyert is vele? :D

(#29232) Stanlee válasza Villa7 (#29231) üzenetére


Stanlee
őstag

kiszamolon volt errol cikk: https://kiszamolo.hu/a-gepkocsinyeremeny-betetkonyvekrol/

Nekem most van bent kb. masfel misim, meg nem nyertem, de ha nyerek, szolok :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29233) Villa7 válasza Stanlee (#29232) üzenetére


Villa7
tag

Az komoly tehát alsó hangon is van legalább 30 betéted, és még nem nyertél :D De mióta csinálod?

(#29234) net91 válasza Villa7 (#29231) üzenetére


net91
senior tag

Én két hetente vásároltam 4-4 darab 50 000 forintosat pár hónapon keresztül. A számok 20-25 ezerrel növekedtek hetente.
A kisebb összegűeknél meg jóval nagyobb a növekedés. Szerintem naponta ezer számra veszik, főleg mióta az interneten is lehet a folyószámláról vásárolni.
Pár (több) millió kisorsolandó szám biztos van

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#29235) Stanlee válasza Villa7 (#29233) üzenetére


Stanlee
őstag

Ha jol emlekszem novemberben volt az elso huzas amin az elso 20 reszt vett, a kovetkezo adagot meg most januar kozepen vettem, tehat az csak a februari huzason vesz reszt. Van egy 10-es betet amit valami ballagasra kaptam - 35 evesen el tudod kepzemi mikor lehetett, na azzal se nyertem meg :-)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29236) bernel


bernel
tag

Törölve, mert továbbolvasva a linken, mások is vitatták a leírtakat.

[ Szerkesztve ]

(#29237) concret_hp válasza net91 (#29234) üzenetére


concret_hp
addikt

és ha nyernél egy autót mit csinálnál vele?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29238) powerwade válasza concret_hp (#29237) üzenetére


powerwade
senior tag

Várna 1 hónapot és bezsákolná az autó árát. Van aki tényleg elvinné az autót? :D

[ Szerkesztve ]

(#29239) Stanlee válasza concret_hp (#29237) üzenetére


Stanlee
őstag

En is megvarnam a honapot es eltennem a let. Enyi. Mivel a huzas utan az OTP nem kuld automatikusan ertesitest a nyeremenyrol, igy a legtobb ember eseten valoszinu, hiogy ugysem idoben jelentkezne.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29240) VirsLee válasza stickermajom (#29133) üzenetére


VirsLee
őstag

EP-i és ÖNYP-i befizetésre erste minden szó nélkül jóváírja a hitelkártyás vásárlás után a pontokat. Ez nem a klasszikus pénzügyi instrumentum vásárlásként megy, hisz amint oda befizetted, az már csak egy nagyon korlátozott feltételrendszer szerint lesz használható. Nem tudod bármikor "kivenni" büntetés nélkül.

(#29241) net91 válasza Stanlee (#29239) üzenetére


net91
senior tag

Mobilra van egy app. Ha beviszed a számokat egy klikkel lekérdezi az összes számodat legyen egy vagy 100, hogy nyert vagy nem. (otp)
Én a folyószámláról vettem az interneten bankon keresztül és ha oda belépek rögtön látom hogy még mindig nem nyertek.
Amúgy van egy 26 éve meglévő is. Nem nyert.

#concret_hp: Tudod milyen autókat sorsolnak ki? Röhej az egész. Néha kisorsolnak egy jobbat mézesmadzagnak, de a többi nevetséges, nem kellene.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#29242) Stanlee válasza net91 (#29241) üzenetére


Stanlee
őstag

Az app megvan, ott szoktam nehanapjan rabokni, hogy ellenorizze. Mivel van offline meg online betet is, az app nagy segitseg. Nekem nincs OTP szamlam, anyukam meg nem nezi mindig, hogy nyert-e :-)

A 26 eves az nem semmi. Amugy en kozepiskolas ballagasra szoktam mindig ilyen nyeremenybetetkonyvet ajandekba adni. Igy legalabb ha megvan a jogsi, hatha nyernek. Ha kell a penz, akkor meg kiveszik.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29243) concret_hp válasza net91 (#29241) üzenetére


concret_hp
addikt

és akkor meg tudjátok mondani miért toljátok bele a pénzt? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29244) bernel válasza concret_hp (#29243) üzenetére


bernel
tag

MIvel a folyószámlán levő pénz nem kamatozik, ezért akár ebben is lehet.

(#29245) Stanlee válasza bernel (#29244) üzenetére


Stanlee
őstag

Ott a pont!

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29246) aAron_


aAron_
őstag

Szerintetek érdemes előfizetni Forbesra, ha inkább az üzleti élet emberi oldalát akarom megismerni?

Sikeres embereket mi motivál, hogy indult el a karrierjük, mi a napi rutinjuk, stb.

What is your ikigai?

(#29247) daniel2121 válasza aAron_ (#29246) üzenetére


daniel2121
senior tag

Mindenképp, én rendszeres olvasója vagyok.

(#29248) concret_hp válasza bernel (#29244) üzenetére


concret_hp
addikt

tehát a minimális tuti kamat helyett inkább parkoltatjátok még annál is kevesebb kamaton a pénzt (ugye valamiből fenn is kell tartani a rendszert, tehát van egy csomó költség), amiből egészen minimális eséllyel lehet pár misi és gyakorlatilag tuti h soha nem nyer 1-1 szeló :D
ez mennyiben más attól, mintha mondjuk 20K huf éves kamatából minden születésnapodon vennél egy lottót? :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29249) Fin10 válasza concret_hp (#29248) üzenetére


Fin10
tag

Ezt én sem igazán értem. Az EBKM évi 0,25% (!!!) a betétkönyvön, vagyis ekkora értékben sorsolnak autókat. Ezen nem sokan fognak bármit is nyerni.

[ Szerkesztve ]

(#29250) bernel válasza Fin10 (#29249) üzenetére


bernel
tag

Én mindig tartok a számlán váratlan kiadásokra mondjuk kétszázezer forintot lekötetlenül. Mivel ez úgyis csak ott áll, ezért állhat akar ebben is. Ha nyer, nyer, ha meg nem, és kell a pénz, akkor visszaváltom, és elköltöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.