Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) _ATi_1 válasza Kobe (#29700) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Több mint 150 tranzakción vagyok túl 3000+ EUR értékben, 14 különböző országban és soha semmilyen gondom nem volt. Többször volt szükségem supportra, egy alkalmat leszámítva 10 percen belül válaszoltak. Szerintem jelenleg nincs náluk jobb ebben a szegmensben...

(#29702) Stanlee válasza Kobe (#29700) üzenetére


Stanlee
őstag

A fintech-ben olyasmire gondolok, mint N26 vagy scalable capitals a nemeteknel.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#29703) Kobe válasza _ATi_1 (#29701) üzenetére


Kobe
veterán

Par hatterinfo: emberuk es telefonjuk sincs, valoszinu 2-3 ember kulonbozo regisztraciokkal probalja a teljes ugyfelszolgalat latszatat kelteni.
Tobbszor belefutottam, hogy az elotte validalt es jovagyott bankkartyamrol leemeltek ugyan az osszeget, de zaroltak.
Elerhetoseg, valasz volt hogy csak masnap tortent (egymas utan 3* zaroltak), de 4 ora volt a minimum.
Amikor eluntam a banant, felhivtam a cegnek szekhelyet nyujto londoni irodahazat, hogy onnan kapcsoljanak az irodahoz.... Nem tudnak, mert meg vonaluk sincs bekotve, iletve a recepcioval se szerzodtek le, arra is sajnaljak a lovet...
Az online communityn ahol szoszerint ezrevel allnak sorban a megoldando problemak, mev szerint 2db user oltja reszukrol a tuzet a halmozodo panaszaradatban

Na, nekem ezek egy penzugyi cegnel eleg aggaszto dolgok, penzt igy nem szivesen biznek rajuk

[ Szerkesztve ]

(#29704) _ATi_1 válasza Kobe (#29703) üzenetére


_ATi_1
senior tag

A Te tapasztalataid alapján valóban nem túl fényes a dolog...Azért írtam le az én tapasztalataimat is, hogy azért lehessen látni, nem ez az általános. :)
Egyébként a befektetéseimet egyelőre én sem merném náluk tartani. Arra viszont jelenleg nem tudok jobbat, hogy egy utazás során, vagy idegen devizában fizetett online vásárlást ezen keresztül intézzen az ember.

(#29705) Kobe válasza _ATi_1 (#29704) üzenetére


Kobe
veterán

Mivel jelenleg magyarorszagrol meg nem lehet a revolut sajat konverzios ratajat hasznalni (tok mindegy milyen kartyad van, igyis ugyis a banki atvaltasi arfolyamon fog.menni a tortenet, vagyis ennyi erovel barhol fizethetsz a sima kartyaddal is, nem kell a revolut), ezert jelenleg az egyetlen elonye az ingyenes sepa atutalas ingyenessege, de mas semmi. Attol meg nagyon tavol vagyunk sajna h az erdemi dolgokat behozzak Mo ra :(

(#29706) bernel válasza Kobe (#29705) üzenetére


bernel
tag

Ha forintban is lehetne számlát vezetni náluk, az már önmagában sokat számítana, mert akkor egyből alternatívája lehetne a magyar bankszámláknak.

(#29707) Kobe válasza bernel (#29706) üzenetére


Kobe
veterán

Ez a nagyanyamnak toke lett volna nagyapamnak hivtuk volna tipusu erveles :D
Revolut kb mar 3 eve igerget, mindig kijon egy magyar marketingszagu kamucikk, hogy eppen mit fejlesztenek magyarhonban, sztan kiderul hogy semmit
Ezt mar eljatszottak parszor, a lenyeges dolgok meg kimaradnak.... Az online kereskedelem es egyebek alapja a huf szamla vagy a hufos konverzio lenne, az i gyenes sepa az kb csepp a tengerben az atlagpolgi tenyleges tranzakvioszamahoz kepest

(#29708) mephisto5 válasza vg (#29698) üzenetére


mephisto5
csendes tag

(#29709) vg válasza mephisto5 (#29708) üzenetére


vg
addikt

Köszi! Sajnos idén január vége óta kicsit bukóban van az árfolyam, de sebaj.

(#29710) concret_hp


concret_hp
addikt

hozamplazara be tudtok lépni? nekem folyamat azt írja, hogy:

Ön érvénytelen felhasználónevet/számlaszámot/jelszót adott meg.
Kérjük ismételje meg a bejelentkezést.

pedig ennyiszer tuti nem rontom el... és azt se írja, hogy lockolva vagyok vagy valami... új jelszó kérés opció meg persze nincs sehol...

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29711) zsoltee10 válasza concret_hp (#29710) üzenetére


zsoltee10
addikt

nálam megy. Nem kapcsoltad be véletlen a Capslockot?

(#29712) Cathfaern válasza concret_hp (#29710) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

X próba után lockol (talán 3?), viszont ezt nem írja ki, hanem onnantól is azt írja, hogy érvénytelen felhasználónév/jelszó. Én egyszer úgy jártam, hogy összekevertem a jelszót, és tényleg rosszal próbálkoztam, onnan tudom. Telefonon felhívod őket, 2 perc alatt unlockolnak.

(#29713) concret_hp válasza Cathfaern (#29712) üzenetére


concret_hp
addikt

igen 1x már volt ilyen, csak az a gond, hogy 17:30ig van ügyfélszolgálat :C és véletlen sincs egy elfelejtettem a jelszót újat kérek vagy valami lóf@sz :W

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29714) bpx


bpx
őstag

Tegyük fel, hogy van egy új építésű lakás, Budapest, 1 szoba, 30m2, 23500000 Ft.
Illeték: 23500000 - 15000000 (új építésű) = 8500000 * 0,04 = 340000 Ft
konyhabútor, konyhai gépek, fürdőszobába bútor, mosógép, egyéb bútorok a szobába: legyen mondjuk 1100000 Ft
Ügyvédi költség benne van a vételárban.

23500000 + 340000 + 1100000 = 24940000, de számoljunk 25000000 Ft-tal, ennyi a vétel + berendezés.

Az ilyen lakások havi 110-120 ezer forintért mennek a hirdetésekben (9., 11., 13. kerület).

Jön bérlő, aki fizet mondjuk havi 110000-et + közös költséget + rezsit.
Közmű marad a tulajdonos nevén, tételes elszámolásnál az éves adóalap: 12*110000 = 1320000
Költségként leírható az amortizáció, ami a lakás szerződéses vételárának a 2%-a, évente: 2350000 * 0,02 = 470000, de mondjuk csak 12-ből 11 hónapot van kiadva a lakás, tehát legyen 470000 * 11/12 =~ 430000
Feltételezzük, hogy nincs további leírható költség, így az adóalap: 1320000 - 430000 = 890000
Erre kell 15% SZJA-t fizetni: 890000 * 0,15 = 133500

Van tehát 1 évben 1320000 - 133500 = 1186500 adózás utáni haszon, ami 1186500/25000000 =~ 4.75% hozam. Ha a számok nem változnak, és nem lesz a hozam is újra befektetve ekkora megtérüléssel, akkor ez az arány szép lassan évről évre csökken.

Mindezt úgy, hogy nincs benne a könyvelő vagy az albérletes közvetítő díja, ha nem személyesen intézi az ember ezeket.

Mit hagytam ki a számolásból? A lakás esetleges értéknövekedésén kívül, ami bizonytalan.

3 ismerőstől is hallom még most is, hogy vennének ilyen lakást ilyen célra (ha lenne ennyi pénzük befektetni, egyikük még akár lakáshitelt is felvenne), mert azt látták, hogy az elmúlt években mennyit ment fel az ár + a bankszámla az semmi, de a lakás, na az az már valami.

Nem tűnik annyira jónak, mint elmondják. Ez egyébként is hosszú távra szól, de akkor másik alternatívának ott van pl.: MÁK, TBSZ, 5 éves PMÁP (most éppen 3.8%), ami lehet, hogy kevesebb, de likvid (egy lakáshoz képest), semmit nem kell vele foglalkozni, a megmaradt időben meg lehet +órákat eltölteni+elszámolni munkahelyen, órabérben nem számoltam ki, de lehet meglelő lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#29715) adalbert1 válasza bpx (#29714) üzenetére


adalbert1
veterán

Én ezt úgy látom igazán jó üzletnek, ha amúgy is van a családban egy felesleges lakás, és így tudjátok meglovagolni a mostani bérleti árakat, vagy régebben, jóval olcsóbban tudtatok ingatlant vásárolni. Az egészben még az lehet a fő kérdés, hogy meddig tart az ingatlanárak emelkedése, szerintem azt az albérletárak is valamennyire követni fogják.
Az is egy érdekes kérdés, hogy mennyi ideig tartaná meg? Mert ha mondjuk esnek 10-20%-ot az árak és eladásra kényszerül, akkor máris könnyen bukóba fordulhat a történet, tehát van kockázata a dolognak (illetve ott van az is, hogy mi van, ha a lakó nagyobb kárt csinál valahogy, mint a kaució? Perelni fog? Vagy elfogadja bukónak), ráadásul, ha tényleg esés van, és nő a kínálat, akkor vajon mennyire marad piacképes az az ingatlan? Hosszú távon (ilyen 10-20 évre gondolva) pedig lehet számolni egy felújítással is, az is csökkenti a profitot.
Én személy szerint most biztos nem vennék ilyen céllal ingatlant (igaz, nincs is ennyi pénzem :)) ), esetleg érdemes az ingatlanvásárlás topicba átnézned, ott páran próbálják elemezni a piac helyzetét. Talán a kiszámolón is volt egy cikk, ahol egy olyan ember írta le a tapasztalatait, aki már hosszú évek óta ilyennel foglalkozik, úgy, hogy több lakást ad ki.

(#29716) Cathfaern válasza bpx (#29714) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ez úgy éri meg, hogy jókor vásároltad a lakást, vagy kifogtál egyet jó áron (hirtelen kellett eladni, stb.), és nem adózol utána. Ha ez tisztán megérné akkor tömegével lennének cégek amik erre szakosodnak (felépítenek ingatlant kifejezetten bérbeadásra, mint ahogy külfölden megy is). Mivel nincs ilyen, ezért vagy szerencsével / trükközve éri meg, vagy nem éri meg, csak veled ellentétben nem számolnak utána csak azt nézik, hogy "nem kell csinálnom semmit és havonta jön be az ingyen 110-120k".

Egyébként amit kihagytál a számolásból az az idegeskedés ha nincs szerencséd az albérlőkkel :)) (pl. beköltöznek gyerekkel, aztán egyszercsak elkezdik nem fizetni... )

(#29717) kacsaesokos válasza bpx (#29714) üzenetére


kacsaesokos
tag

A számolás rendben, a költség elszámolással lehet játszani még, abba több a "tartalék" mint gondolnád hogy kevesebb adót kelljen fizetni.
Amiatt nem kell aggódni, hogy nem fizetés esetén - a bérlőket, akár babával is - nem tudod kitenni, erre vannak megfelelő módok, hogy megelőzd.
Itt a kulcs szerintem a jó ember ismeret, ha valakivel szemben van akár egy cseppnyi rossz érzésed annak nem szabad kiadni, egy jó bérlő esetén tényleg "csak" jön a pénz.

(#29718) stickermajom válasza bpx (#29714) üzenetére


stickermajom
addikt

Én pl. azon gondolkoztam, hogy ha lenne 25 millió forint szabad tőkém ilyesmire, akkor lehet inkább 5-6 jó helyen lévő garázsba fektetném. 20-25 ezer bejön belőle darabonként, ha megszorulok "fel tudok törni", akár 1-2-t is, felújítás gyakorlatilag egy festésben kimerül 5 évente, elromolni maximum az ajtaja romolhat el.
Én kevesebb problémát látok vele, mint a lakáskiadással.

Szerk.: Persze garázst is pár éve kellett volna venni, nem most.

[ Szerkesztve ]

(#29719) Cathfaern válasza stickermajom (#29718) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem olyan rég volt erről szó. Nem igazán éri meg ha nincs már meglévő garázsod.

(#29720) Kobe válasza bpx (#29714) üzenetére


Kobe
veterán

A kalkulacio ott hibadzik, hogy feltetelezed, mindenki aki kiad, az jogkoveto es leadozik utana.
Na ez a ritkabb eset, a tobbsegnel emiatt magasabb (es valoszinu emiatt ugorna meg most is bele), mert hat a 4.7 helyett jobban mutat az 5-6%

(#29721) vainsteins1 válasza Kobe (#29720) üzenetére


vainsteins1
csendes tag

nem feltétlenül kell nemjogkövetőnek lenni ahhoz hogy ne érintsen az a 15%. Ha egyébként nem fizetsz szja-t, mert pl katás ev vagy, akkor a családi adókedvezményt bérbeadás után is igénybe veheted.
Két gyerek után kb havi 250 ezerig "adómentes" lehet így a bérleti díj.

(#29722) bernel


bernel
tag

Ingatlanalapba nem szoktatok pénzt tenni? Azok is tűrhetően hoztak, de legalábbis infláció felett: [link]

Aki meg biggeorge-ot vett, az örülhetett a 44%-nak 1 év alatt.

(#29723) BÁ Nutrition válasza bernel (#29722) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

aki meg kakaot vett 2,09ert talan multkor(kb januarban) az orulhet a 3,05nek
;][link]
de ezeken felesleges rugozni, ilyenek folyamatosan vannak, csak ugye mindig utolag akarsz majd beletenyerelni h milyen jo lett volna ha

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29724) bernel válasza BÁ Nutrition (#29723) üzenetére


bernel
tag

Igaz, de lényeg az ingatlap alap akart lenni, hogy érdemes-e abba tenni inkább saját ingatlan helyett (kevesebb vesződség). A 4-5% körül hozamot általában hozták a nagy ingatlanalapok is.

(#29725) htomi85 válasza stickermajom (#29718) üzenetére


htomi85
tag

Ha valaki komolyan gondolja a lakásba fektetést, az hitelből teszi.
Kb 25 százalék önerővel.
25 gurigából 4 panelt tudsz venni.

(#29726) BÁ Nutrition válasza htomi85 (#29725) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ezt inkabb lakasba kockaztatasnak hivnam 25 evig. Az ugye megvan h alig tobb mint 25 eve meg egy teljesen mas politikai rendszer volt? Vagy h pl 5 eve ugyanazt a lakast 40ert adtad ki amit most 100ert, es nem tudod mikor lesz ez forditva. Mikor lepunk ki az eubol, borul be a gazdasag akar vilagviszonylatban stb
Magyaroszag nem biztos h az a hely ahol ezzel jatszanek. De mindenkinek a sajat dolga persze.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29727) vg válasza htomi85 (#29725) üzenetére


vg
addikt

És ezt hogy? Úgy értem 4 külön banktól, vagy mi?

(#29728) Kobe válasza vg (#29727) üzenetére


Kobe
veterán

Ehhez azert tobb kell.
4 panelhoz hitelbol csak a reszlet havi 800K-1M korul lenne, es ugyeb torvenyileg max jovedelmed 40% lehet torleszto, vagyos a 4 panelhoz kell kb havi 2-2.2M netto bevetel.

Na 2M havinal ki az aki nekiall panelokkal cseszekedni? :)

(#29729) stickermajom válasza htomi85 (#29725) üzenetére


stickermajom
addikt

3-4%-os hitellel, az 5-6%-os hozam nekem nem tűnik az évszázad befektetésének. Mit nem számolok?

(#29730) BÁ Nutrition válasza stickermajom (#29729) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hogy ingyen lesz 3 lakasa mert a vevo letorleszti helyette

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29731) axioma válasza stickermajom (#29729) üzenetére


axioma
veterán

Azert ez multiplikator-hatas. Az 1/4 penzt teszi be, a hiteles 3/4-en csinal 2%-ot, a sajaton 5-6%-ot, az mar a sajat tokere vetitve 11-12%.

(#29732) vg válasza BÁ Nutrition (#29730) üzenetére


vg
addikt

Ez nekem teljesen életszerütlennek tünik.

(#29733) BÁ Nutrition válasza vg (#29732) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ha kapsz 75 millio hilelt 25 onresz mellett es vallalkozol belole valamire akkor is kereshetsz ennel joval tobb penzt rovidebb ido alatt is. Annyi h itt tobb esellyel kapod meg a hianyzo reszt az indulashoz mert nagyobb a fedezet es nem kell hozza uzleti terv stb. Persze egy nagy rakas kockazatot johiszemuen elfelejtunk 25 evre es bemagyarazzuk magunknak h ingyen lett 75 millionk pluszba es milyen jol csinaltuk a tobbiek meg milyen hulyek.. ha ekkora biznisz lenne akkor a bank cseszne nekunk adni lehetoseget es megcsinalnak maguk. Valamiert megse latom a hatalmas lakotelepeket az otp kezeben. Tutira mert ez egy kockazatmentes sima biznisz es csak benezik a dolgot es jobban megeri nekik az h 3-4%ra adnak neked hitelt ehelyett igy h x esetben meg ugy kell perlekedniuk a kilakoltatasrol es a nyomott aru ertekesitesrol. Nem is ertem mekkora balekok a bankok.Vagy az is lehet h emberunk becsuli alul a 25 eves idotavban rejlo kockazatokat

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29734) Cathfaern válasza BÁ Nutrition (#29733) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"ha ekkora biznisz lenne akkor a bank cseszne nekunk adni lehetoseget es megcsinalnak maguk."
Igen, erre utaltam én is korábban. Az első amit megtanultam a pénzügyi és befektetésbeli dolgaim során, hogy ha valami túl jól hangzik, akkor az csak annak hangzik :) Mert ellenkező esetben már rég rávette volna magát az akinek ez a szakmája, és már rég le/felnyomta volna az árakat ahhoz, hogy átlagembernek is megérje.

(#29735) adalbert1 válasza Cathfaern (#29734) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem ez a brókermarcsi típusú átveréseknél jut eszembe, hogy viszonylag józan ésszel végig lehet gondolni, hogy ha tényleg tudna valamivel 30-50% hozamot elérni (vagy még többet, hogy neki is maradjon bőven haszna), akkor miért pont tőlem, egy tök átlagos kisembertől akarna ezért forrást gyűjteni, miért nem vesz fel pár százalékos kamattal hitelt valamilyen pénzintézettől, és akkor megtarthatna 20-40 százalékkal többet, amit így nekem kifizetne? :) És nagyon furcsa/szomorú, hogy ezt látszólag sokan nem gondolják át, annak az ügynek is volt elég sok károsultja, ha jól emlékszem .

(#29736) Cathfaern válasza adalbert1 (#29735) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Az ilyen brókermarcsik azt mondják (vagy arra utalnak), hogy nekik van valami belsős infójuk és ezért tudnak ennyit összehozni. Persze nyilván erre is lehetne logikusan azt mondani, hogy viszont akkor az bűncselekmény...

(#29737) #24334592 válasza htomi85 (#29725) üzenetére


#24334592
törölt tag

dejavue :))

2007 vegas, az utolso tancoslany is 4 lakashitellel rendelkezika stripen, vagy Miamiban.

Talan mar nem kell sokat aludni a pukkanashoz :U

minap lattam kozel a Lehel terhez egy penthouse-t. 90m2, dunai panorama, kozel a metro stb... 590k Huf/ho berleti dijjal.

A ROI-ja realisan valahol 800-900k/ho lenne, de ugy latszik, hogy mar 590-ert sem viszi el a piac :Y

(#29690) zsoltee10: bator vagy, vagy shortos? ;]

[ Szerkesztve ]

(#29738) attiati válasza #24334592 (#29737) üzenetére


attiati
veterán

Hogy jött ki az a ROI? Szerintem még a 800e fele is túlzás érte, piaci alapon!
Érhet kb 60-70 misit, aminek a reális hozama 350-400e/hó.

ilyeneket (+1) kapsz 800e alatt, nem a lehel térnél 90nm-eset

(#29739) htomi85 válasza attiati (#29738) üzenetére


htomi85
tag

Ne keverd a használtat az újjal.
Amúgy a xiii érdekes téma, nem értem ki az a balfék aki ott vesz drágábban lakást mint a xi-ben, pedig sokan vannak.

(#29740) attiati válasza htomi85 (#29739) üzenetére


attiati
veterán

használtat az újjal?

(#29741) bernel válasza #24334592 (#29737) üzenetére


bernel
tag

A pukkanás kapcsán érdekes, hogy ha lenne, akkor milyen eszköze lenne most a jegybankoknak a gazdasági korrekcióra? Korábban levitték a kamatokat, hogy átlendítsenek a válságon, de most, hogy nulla közeliek a kamatok, mit tudnak majd tenni? Jócskán negatívba viszik a kamatokat?

(#29742) zsoltee10 válasza #24334592 (#29737) üzenetére


zsoltee10
addikt

OTT1: 1,4mrd kp-s tőkeemelés 250Ft-on, innováció, sokan sok pénzt tesznek bele, NER kapcsolat, Dél-Amerika és Afrika kapcsolat, biztonságtechnika, blockchain, stb. A piac szereti, a funda másodlagos. Tudom én is, hogy 100 körül van a P/E rátája, de az a múlt, a tőzsde meg a jövőt árazza. Volt belőle 31Ft-on, ott is tőkeemelés volt, eladtam aztán ML papírokban ültem télig.

(#29743) Doze válasza bernel (#29741) üzenetére


Doze
aktív tag

Majd meglátjuk :D

(#29744) #24334592 válasza attiati (#29738) üzenetére


#24334592
törölt tag

bocs, lehagytam par lenyeges reszletet.

Nem talalom a hirdetest, de uj epitesu tegla volt. 2 zart, futott garazs, portaszolgalat es korbe panorama.
Azert a tiedhez a gyongyosire kell setalni, itt meg a Duna es a Lehel kozt van feluton... Szoval a lokacio siman meger tobbet!

Oke, a 800-zal lehet tuloztam, de 700-750 tutira!

(#29741) bernel: ha tudnam, nem itt forumoznek :)) Attol felek, h akik hiszik, hogy tudjak valojaban nem is sejtik :F

(#29742) zsoltee10 a kis magyar amazon? A piac annyira szereti, h harmadszor fordult ATH (300). Azert kerdeztem, h shortolod-e 200ig. 31Ft-ert vettel anno? :Y :R

ON:

Meszaros feladt a polgi szeket, gondolom eleg volt neki a maradek ellenzeki media kerdeseibol. Meg lenyilatkozta, h nagy tranzakciok elott all a birodalom :Y A papirjai nem allnak tul jol...Aztan kitudja. Batrake a szerencse!

Apropo, kinek mennyi az eves koltsege %-ban teljes tokere vetitve? Mi szamit "jonak/olcsonak" ?

(#29745) attiati válasza #24334592 (#29744) üzenetére


attiati
veterán

mennyit ér szerinted az a lakás?
700-750-es bérleti díjjal kb 120-150 misire lövöd be az értékét.

(#29746) zsoltee10 válasza #24334592 (#29744) üzenetére


zsoltee10
addikt

Nem fog 200ig esni. 250Ft-on túljegyzés lesz, nem is jut annyi papír, amennyit venni akarnak. Szó szerint sort kellett állni az irodában a jegyzéshez. 31-50 között 100k volt belőle, de aztán a száguldó vonat menetszele kifújta a kezemből a papírokat. :D

ML papírokat tolják lefelé Opus vezényletével, én mondjuk eladtam választás után, úgyhogy minél olcsóbban kapok, annál jobb. :)

(#29747) lajafix válasza Cathfaern (#29736) üzenetére


lajafix
addikt

Marcsi simán elmondta annak, aki megkérdezte, hogy ő a nemzetközi forexen képes napi 10-20%ot megkeresni és ehhez mutatott még ábrákat is, hogy milyen árfolyammozgások vannak és tőkeáttételek...

Persze volt pár eszköze még:
- már aki megkérdezte a hogyant, mert "nagy" embereket is képes volt nyilvánosan, két kérdéssel leszedni a magas lóról.
- egyes embereknek a pénzét sem fogadta el, a helyi ismeretségeket tudta és ha a barátjával küldte be a pénzét a fekete listás, megmondta neki hogy mindkettentudjukkipénze ez, vigye el, nem veszi be. Szóval még válogatott is, úgy érezték az ügyfelek hogy még bekerülni se lehet mindenkinek.
- az otpből jött, ő már nem fekszik le Csányinak

Hihetetlen, hogy akikkel beszéltem vagy 2 éve még hitték, hogy megvan a pénzük vhol ígért kamatostul.

Rock'n Roll

(#29748) attiati


attiati
veterán

Na lassuk mennyire hiszi el az eurusd az amcsi hozamemelkedest.

(#29749) bernel válasza attiati (#29748) üzenetére


bernel
tag

Ez meddig maradhat még így, hogy pl. az olasz kötvényhozam alacsonyabb lehet, mint az amerikai? Ez nem normális állapot, amit csak az ECB kötvényvásárlásai tartanak fent. Medig hiszi még el a piac, hogy az így folyamatosan hízlalt eladósodás fenntartható? És mi lesz, ha változik a széljárás, és megindulnak (egyesek szerint lavinaszerűen) az EU kamatemelkedések? Lehet akár szélsőséges esetben államcsődökre is számítani?

[ Szerkesztve ]

(#29750) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata vagy konkrét tippje olyan megtakarításra, ami havi rendszeres és automatikus befizetéssel/megbízással megtehető, és újszülött gyerek 18 éves koráig tartó időszakra szóló hosszú távú megtakarítás lehet?

Ebből látszik, hogy a babakötvényhez hasonló konstrukciót keresek, de olyat, ami a hasonlóan egyszerű mivolta mellett hosszú távon azért nagyobb hozammal kecsegtet (és nem a babakötvény helyett, hanem mellé).

A unit-linked a magas költség miatt nagyon nem szimpatikus, valami RMP jellegű dolog kellene, de nincs tapasztalatom ezekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.