Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29351) attiati


attiati
veterán

2-3%-ot még eshet az SP500 és szerintem fog is (napon belül többet is).
Onnan még 15% esés is egészséges lenne (~2200), de az majd kiderül.
Azalatt már vakarózhat a fed.

[ Szerkesztve ]

(#29352) zsoltee10 válasza attiati (#29351) üzenetére


zsoltee10
addikt

meg a kisbüfik is vakarózhatnak....

kp arány 40%, megláttyuk....

(#29353) stickermajom válasza stickermajom (#29324) üzenetére


stickermajom
addikt

Na senki?

(#29354) #95561216 válasza stickermajom (#29353) üzenetére


#95561216
törölt tag

Semmit, én múlt héten egész jó időzítéssel szálltam ki (a "hobbirészvényeket" leszámítva) lakásvásárlásra készülve, nem kísérteném a sorsot.

(#29355) zsoltee10 válasza stickermajom (#29353) üzenetére


zsoltee10
addikt

Én 1 év medvepiacot gondolok, de lehet még jobban elhúzódik. Úgyhogy semmi olyat nem veszek, ami ki van téve nemzetközi intézményi befektetőknek.

(#29356) attiati válasza zsoltee10 (#29355) üzenetére


attiati
veterán

Nincs pánik, még csak az első valamirevaló szintig estek le az usa indexek.
Deviza átsúlyozással még nem járt eddig az esés, nincs pénz hazamenekítés.

Innen még egy 15% esés lenne az egészséges, hogy kirázzon egy csomó szereplőt.
De én arra tippelnék, hogy
"A" forgatókönyv: a mostani eséssel beéri a piac és kimennek új csúcsra az indexek és majd 3200 körüli SP500 értéknél jön egy nagyobb zuhanás.

"B" forgatókönyv: ha itt a mai szinteknél nem állnak meg az usa indexek, akkor akkor jöhet az a még 15% esés. Az már kisebb pánikot okozna.

[ Szerkesztve ]

(#29357) attiati válasza attiati (#29356) üzenetére


attiati
veterán

magyarul SP500 long, 3-4%-os stoppal és mozizás, hogy a stoppot üti ki előbb vagy az új csúcsot :)
kis pozival, hosszabb időre

[ Szerkesztve ]

(#29358) fm! válasza attiati (#29357) üzenetére


fm!
tag

Hogyan kereskedsz SP500-al? ETF-en keresztül? Én a SPY-t néztem (long) vagy az SPXU-t (3x short).

(#29359) attiati válasza fm! (#29358) üzenetére


attiati
veterán

cfd sajnos, viszont ne hallgass rám az irányokat illetően
csak jegyzetelni szoktam ide :)

(#29360) zsoltee10 válasza attiati (#29356) üzenetére


zsoltee10
addikt

Igen, az USA piacok havi charton nézve alig estek eddig. Addig nem aggódom nagyon, amíg az OTP nem kezd 1000 pontos esésekbe. Szegény MOL-t és Ricsit viszont xarrá adták. Szóval amíg az amcsik miatt mindenki parázik, azok visszaadnak 3-4 havi emelkedést, a mi piacunk meg 1 évet lassan. Jó lenne, ha lenyugodnának végre az eladók..

(#29361) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok,

Lehet hülye kérdés, de szerintek lenne értelme, ha az 5-ös lottón az 5-ös találatot kivennék és a 4-esek közt osztanák szét?

Tönkretenné a lottót vagy mi lenne, mármint az 5-ös játékot?

(#29362) concret_hp válasza swoody (#29361) üzenetére


concret_hp
addikt

1, értelmetlen a kérdés (mi az hogy "kivennék"?)
2, ide akartál írni? :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#29363) attiati válasza zsoltee10 (#29360) üzenetére


attiati
veterán

a nap szivatása megy :)

(#29364) zsoltee10 válasza attiati (#29363) üzenetére


zsoltee10
addikt

Megszivatnak itt mindenkit. Longost, shortost. :))

Egyébként havi charton az SP épp csak visszatért az emelkedő trendcsatornába. 2400-ig simán korrigálhat, még akkor se esik ki lefelé.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#29365) htomi85


htomi85
tag

Nem értem mi a sírás tárgya, végre van vola, lehet pénzt keresni :)
S&P-n ma is keresett shortos, longos is. Minden fasza.

(#29366) fm! válasza attiati (#29359) üzenetére


fm!
tag

Ettől függetlenül hasznosak a jegyzetek, a döntést úgyis mindig én hozom meg. A tegnapiba nem mertem belenyúlni, mert éreztem, hogy rángatás lesz, azelőtt meg nem volt pénzem shortolni. :) Én hosszabb távra vennék ETF-et, csak még az irányban nem vagyok biztos, bár inkább a short felé kacsintgatok...

(#29367) fm! válasza htomi85 (#29365) üzenetére


fm!
tag

Ha jó irányba álltak, akkor kerestek, ha nem, akkor nem annyira. :D

(#29368) BÁ Nutrition válasza htomi85 (#29365) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kollegam is jon vigyorogva h na mi van esett a tozsde mi lesz most? mondom mxarok ra, 5500ert vettem ftse100at, jaj most milesz ha leesett 7100ra 7700rol. ha 4000 ala megy se vagom fel az ereim.. aki nem birja ne vigye a penzet tozsdere

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29369) attiati válasza htomi85 (#29365) üzenetére


attiati
veterán

láttál te itt valakit is sírni? :D

(#29370) swoody válasza concret_hp (#29362) üzenetére


swoody
senior tag

Haha igen, kicsit hülye a kérdés így visszanézve. :D Kicsit átgondolva, inkább a lényeg, hogyha nagyobb lenne a 4-es nyereményalapja számítana az valamit (gazdságilag, etc.)? Átlagba asszem 10-15 4-es találat van 3-4 mFt-al, ha ez az összeg 10mFt körül lenne?

(#29371) Mercutio_ válasza swoody (#29370) üzenetére


Mercutio_
félisten

Így se lett sokkal összeszedettebb:N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29372) swoody válasza Mercutio_ (#29371) üzenetére


swoody
senior tag

Inkabb alszok. :( :DD

(#29373) net91 válasza swoody (#29372) üzenetére


net91
senior tag

A lottó szerencsejáték, oda nem teszünk megtakarítást. Hagyjuk ezt a felvetést.
Lépjünk ezen túl.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#29374) Spet válasza swoody (#29370) üzenetére


Spet
addikt

Az itthoni lottókat nem lehet az euro jackpottal összehasonlítani. Nincsen maximalizálva a nyereményalap (befizetések alapján növekszik, annak arányában), amit ha elér, akkor osztódik a az alacsonyabb szintre.

De, hogy milyen arányban van elosztva azt csak a szerencsejáték zrt. tudná (ha akarná, de nem fogja) megmondani.

Más kérdés: OTP TBSZ-ből mibe lenne érdemes befektetni mostanában? (több évig nem nyúlnék hozzá), így akár lehet nyílt, vagy zárt végű.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#29375) axioma válasza Spet (#29374) üzenetére


axioma
veterán

Nagyon off, de konkretan fent van az szrt honlapjan, hogy milyen esetben hogyan osztodik. Azert ez a jatekszabalyzat resze, fura lenne ha nem lenne elore tudhato az algo.
Az otos meg mar vagy egy evtizede korlatlanul gyulhet, sosincs nincs szetkenve - ott csak a kamatot nyuljak le, ami most nem sok. Akkor van cserebere ha kevesebb 4-es lett mint 5-os vagy ilyesmi (nem lenne a nagyobb talalat nagyobb nyeremeny).

(#29376) bernel válasza Spet (#29374) üzenetére


bernel
tag

Az 5-ös egy évig halmozódhat, és ha addig nincs telitalálat, akkor osztják szét a többi nyerőosztály között, aminek a módja le van írva részvételi szabályzatban.

(#29377) Oneforall válasza Spet (#29374) üzenetére


Oneforall
csendes tag

2021/K, 2023/J

(#29378) Slownz


Slownz
senior tag

Ki, milyen önkéntes nyugdíjpénztárt ajánl? Munkáltató utalna rá havi x pénzt.

(#29379) Kobe válasza Slownz (#29378) üzenetére


Kobe
veterán

munkáltatóiból semmilyet, nagyon nagy az adótartalma, nem éri meg ha pl cafiból utal rá. Ha nem cafiból küldi a munkáltató, akkor úgy ok. Amúgy meg MNB összehasonlító lista az éves teljesítmény alapján, portfólió szintre lebontva

[ Szerkesztve ]

(#29380) Mercutio_ válasza Kobe (#29379) üzenetére


Mercutio_
félisten

Cafin felül a bruttó bér 2,5-5℅-át adják egyes cégek .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29381) Kobe válasza Mercutio_ (#29380) üzenetére


Kobe
veterán

Cége valogatja, korabbi cegem nekem is megfejelte a sajat befizetes 150%val, de egy jo ideje nem hasznalom ezt a lehetoseget, inkabb az adokedvezmenyeket ervenyesitem.... Meg munkahelyet valtok idokoznkent mert az tobbet hoz a konyhara :D

(#29382) Mercutio_ válasza Kobe (#29381) üzenetére


Mercutio_
félisten

Időnként nekem is eszembe jut, hogy újra neki kellene ülni programozást tanulni....

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29383) Slownz válasza Kobe (#29379) üzenetére


Slownz
senior tag

A Cafeterián felül küldi a munkáltató.

Arra gondoltam, hogy kinéztem a legkisebb költségűt, nem tudtam, hogy a hozam terén van nagy difi.

Egyébként, ha már a munkáltató nem fog fizetni rá, mi történik?

(#29384) freaghill válasza Mercutio_ (#29266) üzenetére


freaghill
őstag

Megosztásnak amúgy mi a lényege?
Megosztom harmadik évben, feleződik az összeg ami a számlán van, mindkét helyre fizetek be 20k/hónap és kapok +72000Forint támogatást mindkettőre.
Szóval 72000 Forintot tudok nyerni ezzel?

(#29385) Mercutio_ válasza freaghill (#29384) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, illetve úgy csak akkor van értelme, ha még valakit bevonsz, de arra nem tudom a megosztást lehet-e alkalmazni.
Megosztásnak az a lényege, hogy lajáratkor (előtte picivel? azt axioma leírta már többször pontosan, keress rá) magosztod, és a támogatással növelt összeget kiveszed, és a másikon fizeted tovább (és kapod rá a támgatást) ugyanakkor nem kell kivárnod a 4/6 évet, hogy hozzájuss a támogatással növelt összeghez, mert viszi magával az alap "életkorát", azaz X+ évesnek számít, hiába csak 1 hónapja fizeted az "új" megosztottat.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29386) Kobe válasza freaghill (#29384) üzenetére


Kobe
veterán

A megosztasnak az a lenyege, hogy a gyakorlatban ha pluszba befizetsz akkor valoban 1ev alatt valoban 30%nyi hozamot tudsz realizalni a pluszba fizetett 240e osszegen es ennyit semmi mas nem ad mostansag.

A 30% alltam ugye marketing bullshit, mert minden evben fix 72K t kapsz, elso evben Ok mert csak 240e all benne befizetettkent es tenyleg 30%, de a masodik evtol mar csak kb 13% mert 480+72 penzt raktal be, harmadik evben mar csak 8.3% korulire jon ki az eves kamat, a 4. evben pedig tovabb romlik a mutato

(#29387) axioma


axioma
veterán

Hozzatennem, hogy _Funda_ eseten lesz az osszes penz a regiben, az otp azt hiszem ara'nyosan osztja... de ez csak hallomasbol, es a masik kettot plane nem tudom, hogyan csinaljak.
A megosztasnak a legnagyobb lenyege, hogy a keletkezo szerzodes ugy szamit, mintha az elsovel egyidoben lett volna kotve. Tehat ugyanakkor eleri a 4 ev minimumot, mint az eredeti. Ha 3 evvel kesobb keletkezett, akkor is... (vagy 4 evvel kesobb: kozvetlen felvetel elott megosztani azert, hogy ingyen es a 4 ev megkotes nelkul menjen az uj szerzodes tamogatassal - akar 2 ev mulva felveheto).

(#29388) freaghill válasza axioma (#29387) üzenetére


freaghill
őstag

De akkor sem látom értelmét. Mondjuk megosztom 3 évesen, 4 év 2 hónap után kikérem a lóvét a régiről, az újon meg lesz 240+72K amit ugyanúgy ki tudok kérni, de gondolom ugyanúgy lakásvásárlásra használhatom csak, és ez az összeg így elég csekély bármire is.

Elnézést, ha értetlen vagyok. :R

(#29389) axioma válasza freaghill (#29388) üzenetére


axioma
veterán

Na de hasznalhatod ugyanarra az egy celra. Nyilvan ha neked nem kell tobb, mint amennyi egy szerzodesben osszegyulik, akkor nincs ertelme. Ez azoknak jo, akiknek a lakasceljahoz tobb penz kell es tudnak tobbet felretenni a 30%-ert (vagy: kesobb is lesz lakascel pl. ugyis vesz fel hitelt es abba torlesztgeti, tehat par evvel megnyujtana az alltamot ugy, hogy kozben a 4 ev tokehez hozzajut).
Ez tulkepp annak egy jobb alternativaja, hogy kotni akar valaki egy masik szerzodest (nyitasit kell fizetnie es ujbol 4 evig varnia). Ha ez nem kerul szoba, akkor persze hogy ne foglalkozz vele.
Illetve annyi, hogy ha "egymas utan" (megoszt, kivesz, ujat fizeti) hasznalod, akkor nem kell plusz adoszam se. Mondjuk ott kicsit azert kerdezgetni kell, hogy pontosan mikortol fizesd az ujat hogy ne legyen utkozes.
A 4 ev 2 honap is csak a "normal" lejarat, eleg ha a felmondas vege 4 ev utan esik, akkor mar jar az alltam (bar ertelmezes kerdese, lehet hogy felmondaskor legyen 4 eves, ezt kerdezd meg elore, hogy ott ahol van hogyan ertelmezik).

(#29390) Kobe válasza freaghill (#29388) üzenetére


Kobe
veterán

Ennek akkor van ertelme, ha tudod hogy laksscelra akarod kolteni, es van annyi plusz puffer a megtakaritasi kepessegedben hogy havi +20 meg beferjen hozza.

Azert erdemes megosztani, mert azzal egyreszt sporolsz kb 32rugo nyitasi dijat (funda eseten kb ennyi, masnal nem tom mennyi), illetve a megosztott szerzodesed is napra pontosan ugyanakkor jar le, mint az eredeti.
Nyitasi dij sem mindegy hogy 1* fizeted ki a 32Kt egy 4eves periodus alatt es kisajtolsz belole 5evet, hanem 4 ev alatt 2* fizeted ki mert eltero idoben nyitogattal

Ha mondjuk van egy 4 eves szerzodesed, akkor neked az sem mindegy, hogy 4 ev alatt 960e forintra kapsz 288e tamogatast, vagy ugyanugy 4 ev alatt 1.2M re 360e - t.
Az aranyok papiron ugyanazok lesznek, csak mivel befekteteseknel eves kamatrol beszelunk, az elso esetnel egy folyamatosan csokkeno kamatgorbet kapsz, a vegen mar eleg gyer mutatoval (7% korul talan? Az utso evben) a masodiknal meg 3 evig csokkeno, utana picit helyrebilleno, emelkedo lefutasa lesz a lejaratig

A mostani alacsony kamatoknal nem biztos, hogy van erzekeltetheto hatasa vagy alternativa koltsege, ez inkabb akkor latvanyos ha magasabb a kamatkornyezet: ha van 800K-1M forintod es el kene dontened hol tarold, lehet meg buknal is azon hogy a fundaban tartod, mert ha bankbetetbe vagy mashova raknad, valoszinu tulszarnyalnad a 7%ot eleg konnyen

(#29391) bandus


bandus
veterán

biztosan többet foglalkoztok a dologgal, az utóbbi pár napot nézve eléggé esik az usd árfolyama a forinthoz képest, mi a tippetek ez medig folytatódhat? nyárra kellene 2-3k usd, és azt a legjobb árfolyamon váltanám. vagy váltogassam be kisebb összegekben?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#29392) BÁ Nutrition válasza bandus (#29391) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Attol fugg melyik hireknek hiszel vmelyik azt irja kb most fordul vissza :)
Amugy ja, valszeg legjobb ha elosztod 2-3 fele. Meg kell nezni h gazdasagos koltsegek szempontjabol

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#29393) Kobe válasza bandus (#29391) üzenetére


Kobe
veterán

Nyarig biztosan fel fog menni, en a helyedben aprilisig letudnam a valtast. Altalaban utana a szezonra elkezd lassan felkuszni, en ahogy neztem - nrm argrafikon, hanem fizikai valtok - kb aprilis kozepeig van altalaban a melypont, utana felfele moccan

(#29394) amdk7


amdk7
aktív tag

Nálunk 4 adószámon ment az LTP, amit bele is forgattam lakásvásárlásba. Igen, a megosztás szóba sem került, mert nem tudtam róla.

De a kérdésem még mindig megválaszolatlan, miszerint:
Ha nyitok LTP-ket, azt elég 5000Ft/fő/LTP-vel nyitni és tolni 20eFt/fő/hó-val, hogy megkapjam rá a max. állami tám-ot, vagy ez így kivitelezhetetlen?

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#29395) daniel2121


daniel2121
senior tag

Kicsit off ha részvényeken keletkezik nyereség annak az adója az csökkenthető az önkéntes nyugdíjpénztári befizetés után járó 20%-al max. 100.000ft-al? Ráadásul az egyén katás vállalkozó.

[ Szerkesztve ]

(#29396) Kobe válasza amdk7 (#29394) üzenetére


Kobe
veterán

Nyitasi dij kulonbozetet fog kerni a penztar, mindegyik szerzodesre.
Ha 5K-val nyitod es 20K-val fizeted akkor be fogja szedni a dijkulonbozetet.
Ha forditva csinalod, pl 20K ra nyitottal, es azt osztod meg 2*10K-ra akkor, vagy 4*5K ra akkor ott nem paraznak, mert egyszer mar megfizetted a 20K s modozat utani nyitasi dijat

(#29397) Mercutio_ válasza Kobe (#29396) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ő szerintem már nem tud megosztani (nem tudta és kifuttatta az ltp-t) az érdekli , hogy ha most újat nyit 5k-re de 20-szal fizeti 20 után jár-e az álltám.

amdk7: elvileg igen, álltám szempontjából nem az ltp-vel kötött szerződés hanem a tényleges befizetés a mérvadó, DE az adott ltp aszf-jét nézd meg ez esetre nincs-e valami plusz díj részükről.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29398) amdk7 válasza Kobe (#29396) üzenetére


amdk7
aktív tag

Ezt a megosztásos dolgot bármikor lehet egyébként kezdeményezni?
Mondjuk ha van egy LTP-m és a "futamidő" felénél szét akarom osztani 3-4 felé. Az megoldható?
Mert még van egy Erste 0159-esem, amit most, tudnék osztani a család többi tagja felé, mivel az Ő adószámaik felszabadultak.

[ Szerkesztve ]

Adataimat többé kevésbé az adatlapomon, illetve a személyigazolványomban találod meg. :)

(#29399) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Technikailag hogy néz ki a tbsz számla megszűnése? 5 év elteltével a rajta lévő állományok automatikusan átvezetésre kerülnek a folyó-/értékpapírszámlára? Vagy megmarad a számla, csak onnantól nem tbsz besorolású lesz?

(#29400) Kobe válasza amdk7 (#29398) üzenetére


Kobe
veterán

Penztarfuggo. Van aki szigorubb, van aki nem. Otp pl csak akkpr enged megosztani, ha a megosztas ala eso adoszam a megosztani kivant szerzodes teljes futamideje alatt nem kapott alltamot. Pl ha te 2 eve inditottad, akkor akivel megosztanad, annak nem lehetett az utobbi ket evben ltp s alltam jovairva.

Erstenel nem tudom mennyire nezik, otp gecc ilyen szempontbol

Mercutio: attol meg be fogjak kerni a szamlanyitasi dijkulonbozetet. Nem ingyenkonyha, hogy turistaosztalyra fizetem a jegyet es az elsoosztaly kiszolgalasat kapom....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.