Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) kóóó válasza #45553408 (#1) üzenetére


kóóó
aktív tag

Formabonto lett. :R

Üdv.: kóóó!

(#3) beyruth82


beyruth82
veterán

Nagyon komoly telefonok.

(#4) tipuka


tipuka
addikt

pont ilyenkor erre a tesztre nem számítottam. :C

(#5) Egzee


Egzee
őstag

Kötsög leszek:

Az első mondatban 4db vesszőt találtam, nem kezdtem el értelmezni és utána szenvedni a többi olvasásával. Ráugrottam a verdiktre.

Szerk.: Ez sem volt egy könnyed olvasmány...

[ Szerkesztve ]

(#6) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Köszi a tesztet!Úgy èrzem,az idei bestsellerek lesznek.
Elèg szokatlan a publikálás időpontja🤣

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#7) Bog válasza *Mukeey* (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

éjfélkor járt le a titoktartási nyilatkozat (NDA), gondoltuk nem baj, ha egyből kimegy ;)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) szami777


szami777
addikt

Ez ám a kidolgozott teszt, hazafele tökéletes olvasmány volt, köszönet érte. :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#9) Venyera7


Venyera7
senior tag

Nem rossz, de a Note8 lesz majd az igazi.

(#10) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Épp aludni akartam, de ezt muszáj elolvasnom :D

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9

(#11) Palibá


Palibá
tag

Nagyon szépek

Hajlítható, sőt, galacsinná gyűrhető YotaPhone-t mindenkinek! ;)

(#12) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Nem semmi, nagyon részletes teszt lett. Le a kalappal!

Olyan kettős lett ez a telefon. Látszik rajta a kapkodás, mégis megfontolt döntések sorozata fényesíti az összképet. Nem kérdés, hogy vinni fogják mint a cukrot ezt is és a most kihagyott lehetőségek miatt a következő szériát is, ahol majd pótolnak.

Finn the human

(#13) Aryon87


Aryon87
félisten

Hat... Tovabbra sem lesz Samsungom..
Eloben mar lattam/fogtam, nem elveztem el ra.. elolrol "szepike", de megsem. Keskeny, nyulank. Nagyon vekony, ha fel akarja valaki kapni az asztalrol egy bejovo hivas eseteben, garantalt, hogy az a foldon landol elso alkalmak egyikenel. Hatulja idetlen, az ujjlenyomatolvaso az fantasztikus mernoki esz eredmenye ahova kerult.. inkabb maradt volna ott ahol evekig volt.
De ez a Samufanokat ugyse fogja erdekelni mert: Samu, mert akkora hype van korulotte hogy huhu, mert a legujabb hardver van benne a korrekt huzasuk miatt, es de jo lesz fikazni a tobbi gyartot (foleg az LG-t) stb.. ja es mar kaphato is lesz par nap mulva, amivel megintsak lehet villogni, hogy oveke az elso s835 telefonjuk..

Viszont a DEX gepezet otlete tetszik, azt elfogadnam egy markafuggetlen kivitelezesben, ami mindennel kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#14) zack


zack
nagyúr

Talán S7-et lesz érdemesebb venni, mert be fog esni az ára. S8 nem annyival több. A rossz fogás pedig sok kijelző cserét fog generálni. Note5 kijelzője 100k. Ennek lesz vagy 150k. Akinek cserés lesz, lehet fejet vakarni, hogy jár jobban, de valószínű, hogy érdemesebb lesz törötten eladni.
Nem dobbantotta meg a szívemet, egy jó telefon lett, aminek legnagyobb erőssége a dizájn, ami a használhatóság rovására megy (egykezes).
Note5-ről nem érzem, hogy váltanom kellene, ha nem lenne Spen akkor sem.
Várok egy új Note szériáig, vagy a 7 újra kiadását.
A teszt jó lett, de ismét rávilágít arra, hogy 300k sok pénz egy telefonért, főleg ha az az előző generációhoz képest csak dizájnban léptek viszonylag nagyot előre.
A füles minőségére kíváncsi leszek, mert ez az irány mindenképpen jó, és remélhetőleg több gyártó is átveszi, hogy minőségi fülest csomagol a telefon mellé, főleg ha az GR07 szint közelében van.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#15) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Első Samu telefon ami tetszik, csak az ára... :(

(#16) .DLL


.DLL
veterán

Ha a szenzorz+led - kamera - ujjlenyomatolvasó triót a gerinc mentén hosszanti elrendezésben helyezték volna el, akkor az ujjnak könnyebben elérhető lett volna az azonosítási felület. Ezt már mások is kritizálták, ez bizony baki.
A kijelző sarkain az ív szerintem túl nagy, a G6-é szimpatikusabb sugarú, ami viszont egyiknél sem megnyerő (elsőre) az a nyúlánk kialakítás, egyszerűen túl hosszú, főleg jelen teszt alanyainál a lehajló kijelzőszélek miatt. :/
Amúgy fa**a! :D

(P.H.)

(#17) csako válasza H.Istvan25 (#10) üzenetére


csako
veterán

Én is, úgyhogy nem olvastam el minden betűt, majd nappal :D

Amúgy nekem az jött le, hogy ez a kijelző már túl nagy/hosszú és nem kényelmes kezelni. S7e jobb választás lenne most?
Veletechen csak messzebbről nézegettem mások kezében, tényleg szép és "futurisztikus" :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#18) zazenke


zazenke
őstag

A teszt jó, főleg hogy nincs elszàllva és jó az uzemidő visszalepes kihangsulyozasa. Viszont óriási hiba hogy ilyen gyönyörű nőről nincs fürdőruhas kép mellékelve.

(#19) Aryon87 válasza zazenke (#18) üzenetére


Aryon87
félisten

Mivel ez egy szakmai forum, nyilvanvaloan nem is lesz.. ha azt szeretned latni, akkor eleg csak a google segitseget kerned :))

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) Blizzardking


Blizzardking
őstag

Mostmár értem miért nem jöhetett ki más a Snapi 835-tel. Jó nagy zakót fog kapni ez a telefon még idén.
Ennél néhány jelenlegi csúcs készülék már most jobb.

"Egy töltésre mindkét mobillal átlag 5 óra aktív képernyőidő jutott" - lol és ez csak az egyik. Ebben máris megugrották a 2014-es szintet!

zazenke #18 - az ilyen hsz-ek smmire sem jók. Udvarlásnak béna, és az esetek 99%-ában a meg(nem)szólítottnak is szarul esnek, mert tárgyiasítják őket. Sikerült egy topikban egy embert tárgyiasítani, egy tárgyat meg fetisizálni. Kongrat.

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#21) Anulu79 válasza Aryon87 (#13) üzenetére


Anulu79
addikt

Én évek óta felsőkategóriás Samsungokat használok. Jelenleg is. Kiegészítőkben is ha tehetem Samsungot veszek. Mindezek ellenére tutira veszem, hogy nem fogom megvenni egyik S8 modellt sem. Nekem nagyon nem jön be ez a vékony dizájn meg a lekerekített kijelző. Ráadásul nemhogy javulna az üzemidő, de ezt még be is áldozzák.... Hát én ebből nem kérek, köszönöm. Ha cserélek készüléket akkor valószínű, hogy másik márkát fogok vasztani.

[ Szerkesztve ]

(#22) embe


embe
nagyúr

Minden S sorozatú Samú sikeres, ez is arra van ítélve. Hiába a fanyalgás.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#23) zazenke válasza Blizzardking (#20) üzenetére


zazenke
őstag

Lehet rosszul jött le, de csak egy ártatlan bóknak szántam. De mond csak nem vagy te egy kicsit agresszív vagy inkább frusztrált?

(#24) A 2. Vesztes


A 2. Vesztes
senior tag

Mégjó, hogy felébredtem vizelni! :U Gondoltam akkó mán felnézek ide... Erre itt a teszt! Köszi szépen, igazi meglepetés volt! :C

Viszont most gondom lesz a visszaalvással. :(((

A két telefon gyönyörű, de az ára miatt nálam csak a 8+ jöhet számításba. Úgy látom itt egy komoly problemsz van, az pedig a teszt végén felemlegetett hiányzó 1 mm az aksiból! Ha meg lenne az a 4000 mAh semmit nem gondolkodnék, így viszont a jelenlegi méretbeli bosszankodás miatt tovább várok, hátha kijön egy ideálisméretűaksivalellátott készülék csúcs hardverrel.

Azért ezek nagyon tetszenek, és egyben roppant megható Alíztól, hogy ilyen kései óráig fennmaradt és megjelentette a tesztet!

Engedd meg, hogy az Új Zélandi MA olvasók nyelvén köszönjem meg: Thank you! :K

Vuff!

Samsung S23 Ultra + iPad Pro

(#25) doooo


doooo
veterán

A kamerában a színek fognak meg a legjobban... Egyébként is szeretem az élénk (ami nem jelent feltétlenül irreálisat is, ahogy azt sokan gondolják) színvilágokat, S5-ben is azt szerettem meg anno, hogy nagyon jól tudott (és tud most is) bánni a színekkel, de itt ezt még tovább fokozták. A Note 8-ban ugyanakkor szívesen látnék végre több megapixelt, ugyanilyen nagyszerű dinamikával és fénykezeléssel, valamint kevesebb élesítéssel és zajmosással. Talán abban már benne lesz a sokat emlegetett képernyőbe épített ujjlenyomatolvasó is... és egy fokkal szögletesebb lesz, mint ahogy a Note 7 is volt, valamint lesz benne S-Pen, meg 6GB RAM ami nem fog ártani, és lesz egy valóban tökéletes telefon. De ezek is közel állnak ahhoz, kétségtelenül.
Ja és köszi a tesztet, meg annak a váratlan, korai publikálását is! :)

(#26) ChuckyCheese válasza zazenke (#18) üzenetére


ChuckyCheese
tag

Juuuj.. Nem kell a s*ggnyalás! ;)

Sokan vagyunk, de nem kevesen! - k@bdb3t3pötch

(#27) joey04


joey04
titán

futurisztikus külső, aminek hála minden telefon elavultnak tűnik mellette, de ez a használhatóság rovására ment sajnos. külön fájdalom a hátsó leolvasó, és az akksi. ezt leszámítva viszont bucira veri az androidos mezőnyt, le a kalappal. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) GALARDO


GALARDO
addikt

Na, erre a Samsungra már váltanék is akár, de sajnos még mindig nem az igazi. Külsőre tetszik, a lekerekített kijelző is, bár más érdeme nincs neki. Használat közben nincs előnye, viszont legalább sérülékeny. Aztán amikor megláttam a hátlapot... Üveg hátlapú telefont nem szívesen vennék még egyszer, elég volt az i4-et babusgatni. A leolvasó elhelyezése katasztrófa, de mondhatnánk, semmi gond hiszen van íriszleolvasó, és arcfelismerés is. Mondhatnánk... De az írisz szkenner sokkal kényelmetlenebb mint az ujjlenyomat-olvasó, bár ez esetben majdnem egálban vannak. Az arcfelismerő meg igaz jól működik, de a biztonsági faktora nulla. Szóval az van, hogy törölgethetném a kamerát, és emelgethetném minden feloldáskor a telefont. :N Ez az egyik legnagyobb szívfájdalmam, óriási blama volt a hátlapra tenni a szenzort. A másik a sima, illetve a plusz közötti különbség, ami gyakorlatilag semmi. Egy dupla kamera elférhetett volna odafent, bár a tesztképek így sem rosszak, de azért na. A Dex jópofa cucc, de külön nem fizetnék érte. A fülesért dicséret, a hangszóróért letolás jár. Örülök, hogy a jack is megmaradt, jó helyen van az ott, nem kell azt bántani. Összességében nekem több kompromisszummal járna visszamenni droidra, úgyhogy én megvárom inkább a szeptembert. :)

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#29) MichaelSD válasza GALARDO (#28) üzenetére


MichaelSD
őstag

Hát...nem tudom, nekem nem tetszik a külseje. Nagyon hosszúkás lett. Valahogy olyan semmilyen nekem. Persze ez ízlés.

Ami nem ízlés az a rövid üzemidő és a rossz fogás. Ez így sok hiba az ezzel az árral, így kiesett a választásból, de biztos nem rossz telefon.

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#30) Luck Dragon

Ez gyors volt! Note után a plusz nagyon csábító, kár a pici akkumulátor miatt, bár így sem rossz ha bírja egy napot. A formavilág iszonyúan tetszik, az újlenyomat elhelyezkedése már kevésbé. Cserébe van még mindig jack. :))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) Ateszpapa


Ateszpapa
addikt

A következő kézi készülékem. :)

(#32) janeszgol


janeszgol
félisten

A teszt, mint a két telefon, jó értelembe véve brutális. Grat!
Felesleges elemezni a telót, mert minden tekintetben csúcskészülék. A deX hatalmas, én örülök a bloatware-ek visszafogásának. S6 vágós volt, az S7 is még, a Note 7 már egyáltalán nem és stabilan lehetett fogni. Sajnálom, hogy olyan irányba vitték el az Edge panelt, hogy már kényelmetlen fogni. Amúgy eléggé a végletekig fejlesztette, optimalizálta a Samsung ezt a megjelenítőformát. (Egy kis paradoxon. A G6 formavilága jobban bejön, mert én szeretem a "klasszikus" okostelefon kinézetet. Az Edge panel kicsit futurisztikus.)

Megkockáztatom, hogy az idei év a Samsungé lesz. A3 és A5 2017 után ezek az S8-ak...
De még nem lehet ezt kijelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#33) dementor


dementor
senior tag

Köszönet a tesztért. Nagyon jó készülékek lettek. Vajon a nagy riválisnak lesz-e ütőképes válasza ezen termékekre.

[ Szerkesztve ]

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#34) csongi


csongi
veterán

Orulok, hogy vegre teljesen eldobta a szappantarto format a Samu, illetve a tobbi keszuleke is atveszi ezt, es remelem azt az ovalis gombot is likvidalja a tobbi keszulekrol. :), vagy legalabb azt a krom gyurut cserelje le feketere:)
Szepek lettek nagyon, az ara pedig a szokasos magas lorol indul, de hat ha megfizetik..... :)

"A hálótati kapcsolat a tesztidőszakban stabil, a beszélgetési hangminőség pedig..."
Egy apro elgepeles... halozati.

Koszi a teszet :R

[ Szerkesztve ]

(#35) janeszgol


janeszgol
félisten

Még annyit jegyeznék meg, ha a Samsung nem kerülne ennyibe, az OP (és társai) sem kerülne annyiba. Remélem mindenki érti!

(#36) GaborGh


GaborGh
őstag

Remek teszt, szuper telefonokkal, nagyon varom, hogy eloben is letapizhassam, csak sajnos az ara meg egy picit borsos 😊

#18
Monokinis kep +1 😍

[ Szerkesztve ]

(#37) janeszgol válasza Aryon87 (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Látom siránkozol az LG miatt. Csak miért itt? Az LG a balfaszságának köszönheti azt, amit.

(#38) Nexave


Nexave
tag

Az első Samu amire azt merem mondani, hogy szép. Persze ennek az ára is irreális itt kishazankban de még így is lesz közönsége.

(#39) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Egyelőre must have. Jujjjj.......

(#40) leslien


leslien
nagyúr

hamarosan haza érkezünk.... köszönjük a tesztet :R :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#41) tailor74


tailor74
őstag

Köszi a gyors tesztet. Bár a vásárlás nem aktuális, jó volt olvasni.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#42) fattyu


fattyu
veterán

hátizé...
szerintem a kamerája ennyi pénzért botrány.
A balkezes mérnöknek nem szólt senki hogy a világ nagyobbik fele jobb kezes és esetleg cserélje már meg a vaku meg az ujjlenyomat olvasó helyét?

mint a zsiráf. Szép szép de otthonra nem kéne....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#43) kcsa


kcsa
veterán

"nem véletlenül jött ki ripsz-ropsz Koreában a 6 GB-os változat"

Látom magam előtt, ahogy a koreai mérnökök fejvesztve rohangálnak, és kiabálják hogy "Úristen, DemonHunter965 inkább KungPao K5-öt fog venni, mert abban hatgiga van, azonnal belerakni ebbe is!" :D

Btw. a szerzők egymásnak üzengetése a cikkben szvsz elég gáz...

(#44) apaszka válasza Anulu79 (#21) üzenetére


apaszka
veterán

Sokáig Samsung párti voltam. Erzek a lekerekített szélű telefonok nekem nagyon nem jönnek be. Olyan vékony, alig tudom kezembe tartani. Próbáltam de nem.
Nexus 6p is vékony, és erre is tettem tokot a jobb kézben tarthatóság miatt. Az a milliméternyi kell, hogy stabil fogása legyen.

Két barátomnak van /volt/ s7 edge. Mindkettő törte! Egyiknek volt biztosítása, de a másiké fiókban pihen.
Szóval törékennyé teszik, hogy a fogyasztói társadalom meglegyen ......

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#45) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gyenge akksitol féltem, be is vált, legalább nem kell cserélnem :N

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#46) DS39


DS39
nagyúr

Szépek, de nem kellene egyik sem.
Nem tudom mikor jutunk el a határhoz, kijelző méret és vékonyítás terén.

(#47) mjani1172 válasza Blizzardking (#20) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem semmi amit itt nyomattál. Valami elképesztő hülyeség. Tuti, hogy az iskolában te vitted a tanárok után a táskát. Egy ártatlan bók volt, semmi sértő nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#48) kcsa válasza mjani1172 (#47) üzenetére


kcsa
veterán

Pedig valahol igaza van, nekem ciki olvasni ezeket, mit érezhet a szerző? :F

(#49) Dave1984


Dave1984
őstag

Köszönöm a tesztet. Ez a páros tuti kimarad nálam. Már az s7edget se tudtam normálisan fogni (ezért lett sima 7em) hajlított kijelző miatt nálam kilőve! Szép szép, de nagyon nem praktikus.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#50) mjani1172 válasza kcsa (#48) üzenetére


mjani1172
addikt

Te tudod?
Én nem tudom. Ha nem tetszik neki akkor majd jelzi és intézkedik. Majd ti elmondjátok és eldöntitek helyette, hiszen szerintetek Ő nem képes erre.
De ebből kiszálltam, nem ide való, csak nem tartottam nagy bűnnek, hogy így le legyen hordva valaki egy ilyen ártatlan dolog miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.