Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168301) Angel2014 válasza Anubris (#168299) üzenetére


Angel2014
addikt

Első 6 hónapban vitamin és fehérje főleg addig nem kell túl komplikálni.

Madwe Kreatint minek javaslod egy kezdőnek? Jobban fejlődik az első 6 hónapban anélkül is. Amit írtál testsúly per töltési idő utána 5-10 g javasolt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168302) Madwe válasza Angel2014 (#168301) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jogos, első fél - 1 évben semmi szükség rá...
kreatin töltést én senkinek nem javasolnék...

[ Szerkesztve ]

(#168303) Dinter válasza Madwe (#168302) üzenetére


Dinter
addikt

kreatin töltést én senkinek nem javasolnék...

Miért?

(#168304) aelod válasza Angel2014 (#168301) üzenetére


aelod
veterán

LoL
Úgy írsz róla mintha minimum valami deca vagy tren lenne :DDD:DDD

Ezt a creatin dolgot borzalmas, higgy egyesek mennyire túlmisztifikálják.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168305) marked one94 válasza aelod (#168304) üzenetére


marked one94
őstag

Én akkora lettem napi 5 g kreatintol hogy csak oldalazva férek be az ajtón :Y

You'll Never Walk Alone

(#168306) Madwe válasza Dinter (#168303) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert sokakat puffaszt, vizesít. S semmi értelme amúgy 2-3 hét normál adaghal ugyanúgy telíted s ugyanott leszel, minek is akkor?

aelod: ugyan szerintem semmi extra a kreatin, utolsó 1-2 ismétlésre erőt ad, de azért egy tök kezdőnek tényleg totál felesleges, ott eleinte úgyis a forma gyakorlásáról kell szólnia a dolognak, s bőven van fejlődés akkor is ha 1-2 ismétléssel kevesebbet tol :)

(#168307) Madwe válasza Janaboy (#168289) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ami még a reggeli zab feldobására tipp:
epret feldarabolsz, kevés citrom levével lábasban felforralod majd összepépesíted s öntetként ráteszed.
áfonyát lábasban felforralod pépesíted s úgy teszed rá
almát feldarabolsz, fahéjjal (ha még makrókba belefér agaveval) felforralod lábasban s úgy teszed rá.

nameg másnapos zab (overnight oats) amikor egy bödönbe mondjuk szójaitallal (vagy tejjel) meg ízesítéssel összekevered hűtőbe teszed s másnap reggel fogyasztod (15-30p után se rossz, de másnap az igazi) teljesen más állaga s íze lesz
ízesítés ugyanúgy lehet mint zabkásánál, soány kakópor, fahéj, lenmag, kendermag, chia mag (ez áztatva kiváltképp jól megszívja magát, simán kásába nem tenném) tetejére mehet gyümölcs, akár fagyasztott gyümölcs vagy a fentebb írt forralós gyümölcscucc - mehet ez hűtőbe h kihűljön, de reggel frossen forralva meg kontrasztos hideg meleg is jól áll neki.

én minden nap zabbal kezdek, s kb minden nap változatos tud így lenni :)

esetleg amarántra is lecserélheted néha a zabot, ha kását főzöl sima amaránt. Ha gyorsba megmikrózod vagy másnaposnak készíted akkor pattogtatott amarántot javaslok :)

[ Szerkesztve ]

(#168308) Angel2014 válasza aelod (#168304) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha jol csinálod hasonló a hatása...Creatint nem csak szedni kell hanem nagyon sok fehérjével és CH val támogatni!

Ugyan úgy a izomsejtek térfogatát növeli vízzel mint a koksz .Hoz térfogatot is és erőt is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168309) Madwe válasza Angel2014 (#168308) üzenetére


Madwe
nagyúr

A kox, anabolikus steroidok, testosteron az anabolikus izomépítést serkentik, a kreatin meg atp termelést serkenti s valamennyi vizet tart meg az izomzatban. Ég és föld…
ilyen erővel a kox ugyanolyan mint a fehérjefogyasztás. Vagy a vízivás. Sőt, mint az alvás általi pihenés, regeneráció!

[ Szerkesztve ]

(#168310) diegho válasza Madwe (#168307) üzenetére


diegho
nagyúr

Én nem bírtam megenni a zabot, majdnem kihánytam... Aztán elkezdtem azt csinálni, hogy zab, natúr joghurt, tej, chia mag, epres fehérje összekever, éjjelre be a hűtőbe. Na ez így már szuper!

(#168311) harylmu válasza diegho (#168310) üzenetére


harylmu
őstag

Overnight oat-ot en is szeretem, de mostanabsn megjobban izlik a felforralt vizes verzio. Melytanyerba zab, fagyasztott gyumolcs, lenmag, chia mag meg amit akarsz. Felforralt vizzel leonteni, lefedni a tetejet. 10 perc utan fedel levesz, 1 adag feherjeporral osszekeverni es kesz. Ami jo benne, hogy a fagyasztott gyumolcs is szepen felold a forro vizben.

(#168312) aelod válasza Angel2014 (#168308) üzenetére


aelod
veterán

Nem mondod! Ez hihetetlen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168313) Angel2014 válasza Madwe (#168309) üzenetére


Angel2014
addikt

Kérdezem akkor nem ugyan az? Ugyan úgy vízzel növeli a térfogatot, csak annyi különbséggel, hogy a koksz hozzányúl az anabolikus hormon háztartásodhoz is.

aelod Hidd el nagyon sokan vannak akik ezt nem tudják! Mint az sem amikor edzés végén sorba állnak egy pohár fehérjéért a pultnál, hogy ch-nélkül nem fog beépülni. Isszák és attól várják a csodát a semmivel.

Szedik a fehérjét isszák a kreatint de ch nincs mellette.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168314) aelod válasza Angel2014 (#168313) üzenetére


aelod
veterán

Kérdezem akkor nem ugyan az? Ugyan úgy vízzel növeli a térfogatot, csak annyi különbséggel, hogy a koksz hozzányúl az anabolikus hormon háztartásodhoz is.

De végül is tök ugyan az. :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168315) myckey válasza aelod (#168304) üzenetére


myckey
veterán

A jó öreg kreatin, sokan jöttek ezzel, aztán néztek hogy nem lett belőlük Ron Coleman. :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#168316) aelod válasza myckey (#168315) üzenetére


aelod
veterán

Hihetetlen ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168317) myckey válasza aelod (#168316) üzenetére


myckey
veterán

Hi he tet len.... de igaz ! :)) ;]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#168318) diegho


diegho
nagyúr

Uraim!

Spárgát ti hol vesztek? Fagyasztott, vagy friss érdekel.

(#168319) Angel2014 válasza myckey (#168315) üzenetére


Angel2014
addikt

Na-na! 50 éves fábió barátom. Aki 12-éves kora óta űzi ezt a sportot.

Mondjuk ő párhuzamba tolja a tesztot is mellé, megfelelő ch és fehérjével támogatva. Csak össze hozott egy 56-os kart.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168320) myckey válasza Angel2014 (#168319) üzenetére


myckey
veterán

Mindig is mondtam, hogy jó dolog a kreatin meg a következetes táplálkozás !

Meg a puffin lekvár.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#168321) S e t h válasza Angel2014 (#168319) üzenetére


S e t h
nagyúr

Vót má.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#168322) aelod válasza S e t h (#168321) üzenetére


aelod
veterán

Meg még lesz is párszor :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168323) szabi325


szabi325
tag

ezt már át se éri a biztonsági öv

(#168324) Angel2014 válasza myckey (#168320) üzenetére


Angel2014
addikt

diéta alatt is javasolják. :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168325) myckey válasza Angel2014 (#168324) üzenetére


myckey
veterán

A puffin lekvárt?

Van belőle diétás is, biztos is..mert manapság mindenből kell legyen, mert csak.
De én a hazait jobban díjazom, a folyékony változata is jó hangulatfokozónak.

:D

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#168326) Sterilzona


Sterilzona
senior tag

sziasztok
a kulonféle testrész csoportok edzését, hogy párositsam ?
mell-váll-hát-kar-láb

(#168327) aelod válasza myckey (#168325) üzenetére


aelod
veterán

Mostanában én is előnyben részesítem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168328) Madwe válasza Sterilzona (#168326) üzenetére


Madwe
nagyúr

Függ attól hogy heti hányszor s hogyan edzel, milyen az edzettségi szinted. Nincs tökéletes bontás, a neked megfelelőt kell választani. Heti 2-3 edzés esetén a teljes testes edzés lehet megfelelő (ha ki is marad 1 edzés a héten akkor is átedzetted az összes csoportot) több esetén meg kísérletezni kell vele, lehetőleg minden izomcsoportot 2x edzz le s azonos izomcsoport edzései között legyen időd regenerálódni. Célszerű akkor a nagyobb izomcsoportokat (mell, hát, láb) külön szedni napokra általában. De nekem pl a push-pull-legben aelod tanácsai beváltak (mell napon nem a legjobb a váll, mert azt amúgy is terheled így az átkerült nálam a pull napra) illetve én a lábat szétdobtam push s pull napok közé, nekem az vált be (konditeremben... amióta haza kényszerültem külön szedtem megint a lábnapot).
de nem feltétlen a módosított vagy sima ppl-ből kell kiindulni, lehet bro split vagy akármi :)
core izmok edzése meg minden edzés végén vannak nekem, has, mélyhasi, oldalhasi, alsóhát mikor melyik bírja a terhelést.

(#168329) freeknight


freeknight
őstag

Hali
Nem vagyok "gyúrós", de szoktam edzegetni az egészségem miatt, de most a covid-járványban igencsak ellustultam, most indulnék neki újra.
Mivel terem off, beszereztem egy pár rudas kézisúlyzót kezdésnek, érdekes "problémába" futottam bele.
Nem is nagy súlyokkal kezdtem, 10-10 kiló, de a bal oldali könyökizületemmel valami nem okés, egy idő után elkezd ropogni. Nem fáj, még csak nem is kellemetlen, hosszú távon sem, de azért zavar. Egy éve, mikor abbahagytam a rendszeres edzést, ilyen nem volt.
Szerintetek érdemes beszereznem izületvédőt, vagy nagyobb probléma is lehet a háttérben?

(#168330) Sterilzona válasza Madwe (#168328) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom szépen a válaszod.
Itthon edzegetek, van 1 egykezes sulyzom.
mell-hát
váll-kar
láb
idáig igy csinálgattam, viszont akkor ez kb jo is lehet.
Amugy, leirhatnád mondjuk egy heti etel listádat :)
Elég sok infot szoktál itt elszorni, elég tudatosnak tunsz és rutinosnak ebben a témában.
Általában, a reggelivel vagyok bajba. Sandvich ugye kilove, nagy riktan viszek magammal meloba.
Ja ugye, arrol szol a dolog, hogy egészséges, egyszeru és vaan benne boven protein

(#168331) Madwe válasza Sterilzona (#168330) üzenetére


Madwe
nagyúr

A mell-hát egy napra nem a legszerencsésebb, mindkettő nagy izomcsoport...
mell-tricepsz
hát-bicepsz-váll pl jobb lehet szerintem.

reggeli nekem kimerül a zab variációiban, annál többet én nem tudok ehhez hozzátenni mint amit a napokban tettem :)

(#168332) benfolds válasza freeknight (#168329) üzenetére


benfolds
őstag

fogalmam sincs, hogy mi lehet a könyököddel, de ha nem fáj, az azért jó (nekem teniszkönyököm van, és az elég szar), de az biztos, hogy semmilyen "ízületvédő" nem fogja rendbe tenni. lehet, hogy egy 1-2%-ot számíthat + placebo, de többet ne várj tőle.

(#168333) Sterilzona válasza Madwe (#168331) üzenetére


Sterilzona
senior tag

Koszonom
Zabot, tudom. Olvastam. En ehes leszek tole, nagyon hamar, valamiert.
Johet ebed vacsi is 😉
Most tervezek venni egy padot, mellhez es amihez meg jo. Tarogatast egykezes sulyzoval, stb.
Foldon vekve, nem erzem annyira hatasosnak.
Szal, itthon probalkozok, azokbol a morzsainfokbol amiket osszeszedek itt vagy pl youtube.

(#168334) Macka


Macka
veterán

Na, múlt pénteken megkaptam a Pfizer-t.
Az egy dolog, hogy feldagadt a vállam, és nyomásra érzékeny volt (ez egy nap alatt elmúlt), de szombat délután óta taknyom/nyalálam folyik, torkom fáj és köhögök. Erőm semmi, de legalább kedvem sem.

(#168335) HussarF válasza Macka (#168334) üzenetére

Az AstraZeneca használatát meg már egyre több helyen tilják a feltételezett halálesetek miatt. Bezzeg az EU által be nem vizsgált orosz és kínai vakcináknál nem nagyon van panasz. De hát az EU-s jóváhagyás az fontos ;]

Mondjuk még így is jóval kisebb az esélye, hogy ettől lesz bajod, mint a vírustól.

(#168336) whitezo88 válasza HussarF (#168335) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Más-más hatásmechanizmussal dolgoznak, azért van egyiknél “mellékhatás” másiknál meg nem.

(#168337) HussarF válasza whitezo88 (#168336) üzenetére

A Pfizer mRNS alapú, az AstraZeneca és a Szputnyik viszont mindkettő adenovírus-vektoros.

(#168338) benfolds válasza Macka (#168334) üzenetére


benfolds
őstag

hogyhogy pfizert kaptál? nem a legidősebbeknek adják csak? meg a csókosoknak. nem mintha bajom lenne a többivel, szerintem agyrém, ami az eu-ban megy a keleti vakcinák körül. végül is csak a szokásos eu-s töketlenség, bürokrácia és gőg.
szerintem a te tüneteid nem "nem kívánt mellékhatások", szóval csak arról van szó, hogy hat az oltás és dolgozik az immunrendszered. (bár inkább a második oltás után jönnek elő, amiket írtál)

(#168339) aelod válasza Macka (#168334) üzenetére


aelod
veterán

Nem keverted össze a fecskendőket véletlenül? ;] Viccet félretéve jobbulást. Ismerősöktől ahogy hallom akiket oltottak és korábban nem voltak covidosak nálunk van nagyobb immun válasz az első oltás után.

#168335HussarF

Az EU ilyen szempontból egy rohadt nagy vízfej ami olyan szerződést kötött a gyártókkal, hogy teljesítés szegés miatt nem lehet megtámadni. Itt megint a pénz beszél az Orbán kutya ugat. Ilyen szempontból zseniális húzás volt szerződni az orosz és kínai féllel mivel ha az EU-ra várnánk fele ennyi ember sem kapta volna meg ezidáig az oltást. Csak sokkal könnyebb kisputyinozni meg diktátorozni vagy sípot fújva maszk nélkül beállni a Gödrény mögé a Hősök terén.
Az EU-s jóváhagyásra várni meg nettó baromság mivel (a tévedés jogát fenntartom) nem egy magyar szakember ül ott abban a bizottságban ami jóváhagyja a vakcinákat. Hovatovább itthon is remek szakemberek dolgoznak a hazai engedélyeztetésen. Arról nem is beszélve, hogy magyar kutatónak is köszönhetjük, hogy egyáltalán van vakcina.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168340) inferno88 válasza aelod (#168339) üzenetére


inferno88
őstag

Feleségem egészségügyis(patikai dolgozó). Pfizert kapott, semmi mellékhatás nem volt, még egy tüsszentés sem. A baba projekt miatt amúgy erre pályázott, de várunk még fél évet a biztonság kedvéért.
A vakcinafejlesztésen dolgozó ismerős amúgy a kínaira esküszik, de a szakemberek között megoszlik a vélemény. Egy dologban értenek egyet: bármilyen vakcina jobb a vírusnál.
Sógor elkapta fél éve, azóta fáradékonyabb, felesége szaglása azóta sem tért igazán vissza. Feleségem sok COVID-on átesett emberrel találkozik és nem egy esetén megjelent a szívritmus zavar, ami eddig nem volt.

Amúgy elég felháborító: múltkor beballagott egy házaspár a gyógyszertárba és mosolyogva jegyezték meg, hogy amúgy ők koronások. Sokak leszarják a karantént, mert győzni nem lehet már emberrel az ellenőrzést.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#168341) aelod válasza inferno88 (#168340) üzenetére


aelod
veterán

Ez a másik igen. Az egy bites magyar tahó majd jobban tudja. Apám tanár kollégájáék is ilyen nagy mellénnyel voltak. Persze az ingyen teszt nem kellett de a férj otthon köhögött csúnyán meg hőemelkedése volt. Azért bement tanítani. Egy hétre rá a felesége mellől vitte el a mentő. Többet nem ébredt fel....

Tavaly októberben mi is elkaptuk az asszonnyal le is töltöttük a karantént. Szerencsére nem volt csak szaglás meg íz vesztés. Viszont januárban rám ügyeletet kellett hívni mivel mozdulni nem tudtam. Lázam 4 napig 39 volt. Asszony úgy köhögött, hogy nem kapott levegőt. Akkor még ugye hivatalosan nem volt covid de szinte biztos, hogy az is az volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168342) HussarF válasza aelod (#168341) üzenetére

Mármint 2020 januárban?

(#168343) Madwe válasza aelod (#168341) üzenetére


Madwe
nagyúr

Apám is tavaly februárban kapta el, simán benne van az a január is...
én elég kritikus vagyok a kormánnyal, de az h kínai s orosz vakcinákat is behozták azt egyértelműen jó döntésnek gondolom így h egyébként előre szólnak melyiket kapnád. Tájékoztatásban lehetnének jobbak amúgy h melyik mi, de az más kérdés.

a mellékhatások meg lehetnek s szarok, de gyanítom akinek mellékhatások jelentkeznek az oltásnál maga a vírus sokkal rosszabb lefolyású lenne...

(#168344) n.gab válasza aelod (#168341) üzenetére


n.gab
aktív tag

2019 október közepén voltunk Kínában 2hetet.
Novembertől januárig annyira köhögtem, hogy szinte aludni se aludtam. Enyhe láz is volt.
A doki bármit felírt semmi nem használt. Mindig azt mondta, hogy majd magától elmúlik nem sokára.
Ha jól rémlik márciusig ki is tartott ez az egész betegeskedés nálam és páromnál is. Gyerkőcnek viszont semmi baja nem volt. Az átlagos megfázásokon kívül.

[ Szerkesztve ]

(#168345) Macka válasza benfolds (#168338) üzenetére


Macka
veterán

Munkahely. ;] Lehetett választani, vagy ez, vagy az orosz.
Van olyan kolléga, akinek semmi baja sincs azóta, van akinek ugyanez, mint nekem, és van, akinek 39 fokos láza lett.
De még mindig jobb annál a kollegamnál, aki 2 hete gépen van. :(

Anyám volt covidos, háziorvos benézte, kihordott lábon egy tudögyuszit is, aztán egy enyhe tüdőembóliát. Szerencsére jól van, de még gyenge nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#168346) benfolds válasza n.gab (#168344) üzenetére


benfolds
őstag

nekem meg az a fura, hogy utoljára 2019 novemberében voltam egy picit megfázva pár napig, azóta semmi. (nehogy elkiabáljam.) pedig télen is biciklizek, idén már mentem 1600 km-t. az influenzát is el szoktam kapni, gyerekkoromban szerintem minden évben kidőltünk tesómmal, de amióta 2009-ben beoltottak h1n1 ellen, úgy rémlik, hogy azóta csak egyszer voltam influenzás (nem hiszem, hogy van szoros összefüggés, mert nem nyújt ilyen hosszú távú védelmet az oltás)

(#168347) Angel2014 válasza Macka (#168334) üzenetére


Angel2014
addikt

Második volt vagy az első? Mentős srác beadta az elsőt semmi,beadta a másodikat ugyan az amit leírtál.

Astrától a barátom élettársa 3. nap 39 fokos láz.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168348) benfolds válasza Macka (#168345) üzenetére


benfolds
őstag

nem biztos, hogy jót jelent, ha nincs semmilyen tünet, mert az is lehet az oka, hogy nem hatott az oltás. idősebb a kollégád? mondjuk mostanában a 40-esek, 50-esek is durván le tudnak betegedni állítólag.

(#168349) Angel2014


Angel2014
addikt

Vida Zoli a kislányával 10 évvel ezelőtt azért komoly forma volt 45 évesen.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168350) HussarF válasza Macka (#168345) üzenetére

Én az oroszt kértem volna. Utána meg betörtem volna egy medvét hátasnak ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.