Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177001) Woodslave válasza fahrii (#177000) üzenetére


Woodslave
nagyúr

mondjuk annyit már észre lehet venni, hogy nem jól csinálja, mert egyetlen egyszer nem láttam a "kupak" mértékegység használatát. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#177002) aelod válasza Woodslave (#177001) üzenetére


aelod
veterán

Comment of the day :C

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177003) fahrii válasza Woodslave (#177001) üzenetére


fahrii
őstag

Ez valami belsős poén? :F :DDD

(#177004) Angel2014 válasza fahrii (#177003) üzenetére


Angel2014
addikt

Én szoktam kupakolni.

Én Kupakból mérek és megszokásból, ők méregetnek.

Ezen viccelődnek.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177005) @rglaaf válasza Angel2014 (#177004) üzenetére


@rglaaf
veterán

Sziasztok
Kis tanács kéne van egy hölgy ismerősöm aki heti 3x sulyzos edzés tol
Kajál rendesen amit bír de igy sem hízik fejlődik rendesen (48kg) esetleg van valami kombinált tápkieg ami plusz kalóriát adna a fejlődéshez?

PSN:BiZzare_0 ️

(#177006) Cs1csó válasza @rglaaf (#177005) üzenetére


Cs1csó
félisten

Pontosan mit és hogyan edz? Mit, mikor, mennyit eszik? Mi a célja, izmosodni? vagy csak pl.energikusabb, erősebb akár lenni?

[ Szerkesztve ]

(#177007) aelod válasza @rglaaf (#177005) üzenetére


aelod
veterán

"Kajál rendesen amit bír" = nem eszik eleget.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177008) @rglaaf válasza aelod (#177007) üzenetére


@rglaaf
veterán

Beszéltem vele "rendes"kajából képtel annyit enni hogy legyen elég vagy plusz kalória hogy kicsi izmot felszedjen
#Cs1cso : szemelyi edzővel heti 3x progressziv edzés tervet a cél kis izmot felszedni nem tini hanem 50-es hölgy

[ Szerkesztve ]

PSN:BiZzare_0 ️

(#177009) _NCT válasza aelod (#176999) üzenetére


_NCT
őstag

Az a baj, hogy imádom a sajtokat, földimogyoróvajat (bio, mindenféle hozzáadott cukor és olaj nélkül) olajos magvakat (kesu, pisztácia, tökmag, napraforgó) és nehéz lemondani róluk. Ami étkezés szempontjából bejött és jobb közérzetet adott, az a mediterrán diéta, de onnan sem jöhet minden. Igyekszem heti egyszer pisztrángot,lazacot vagy makrélát enni omega 3 mellett.

Az utóbbi időben sok szemetet kivágtam az étrendemből, a cél a gyógyszer elhagyása és persze a háj nagy részének lepucolása.

[ Szerkesztve ]

(#177010) Cs1csó válasza @rglaaf (#177008) üzenetére


Cs1csó
félisten

Többször enni, megpróbálni átállni a napi 5x étkezésre. Gondolom a napi 3 étkezés az alap. Esetleg edzés után valamilyen a szakértők által ajánlott plusz fehérje bevitel.

HA esetleg többet fáradt akkor több alvás kell esetleg visszafogottabb edzés. De ha van edzője akkor ezt vele kell megbeszélni.

[ Szerkesztve ]

(#177011) marked one94 válasza @rglaaf (#177008) üzenetére


marked one94
őstag

Egyen 2 szelet nutellas kenyeret, vagy csináljon turmixot. Fehérje+zab+banan+mogyorovaj instant 800-1000 kalória.

You'll Never Walk Alone

(#177012) JoolsNOS válasza _NCT (#176997) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nagyon hasomló cipőben vagyok. Bár már lassan fél éve hogy újra edzek, meg a 4x is már elmúlt. 40-60 kilóval szériázok guggolásnál. De gyakorlatilag súly nélkül is 10-12 után már "ég" a lábam. Máshol nincs baj, ezzel a súllyal megy pl a vállból nyomás is.
Ezt leszámítva amúgy fejlődik kinézetre a lábam, tehát nem aggódok egyelőre.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#177013) Qtya123 válasza _NCT (#177009) üzenetére


Qtya123
őstag

Na igen, mondjuk 50 grammra levinni a zsírt nem is olyan egyszerű, minden kis dolog számít.

Én anno kíváncsiságból megnéztem egy napom, hogy milyenek a makrók, pont egy elég gyenge nap volt, amikor nem is nagyon engedtem el magam kajamennyiségben, és pl kolbász nem is volt aznap terítéken. :D

Mégis mikor összegeztem a nap végén a felírt dolgokat láttam, hogy pusztán a 4 db tojásból (régi szép idők, mikor még ettem) és a 180 gramm makrélából már 84 gramm zsír összejött. Na mondom akkor jobb, ha nem is tudom mennyi a zsír egy jobban üljünk neki enni napon. :DDD

Egyébként az aznapi eredmény ez volt:
Kalória: 3195
Fehérje: 166
CH: 395
Zsír: 101

36 éves 185 cm körül vagyok és jelenleg 108 kg (115-ről mentem le, mikor kicsit visszább fogtam a kajamennyiséget). Ezt a súlyt most tartom is egy jó ideje.
Vérnyomás, koleszterin, húgysav, cukor szerencsére mindig jó volt, triglicerid kicsit magasabb volt, de a tojás nélkül már nem.

Aztán én már nem is tudom, hogy lehet-e örülni ezeknek a jó véreredménynek. Egyik ismerős világ életében teniszezve, egyáltalán nem elhízva, normálisan kajálva, se cigi, se pia beleszaladt abba, hogy 50 évesen a szívében egy kivételével az összes koszorúér el volt dugulva, egy volt még átjárható valamennyire. Kb az utolsó pillanatban volt és nagy szerencse, hogy észrevették, azonnal műtötték. Azt mondták, hogy lett volna egy nagyobb stressz, vagy erős fizikai terhelés és sanszosan ottmarad.

[ Szerkesztve ]

(#177014) Angel2014 válasza @rglaaf (#177005) üzenetére


Angel2014
addikt

Kéne egy pár nap étkezését leírni ha tudod.
Illetve a napi aktivitását és sportolását.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177015) F34R válasza Qtya123 (#177013) üzenetére


F34R
nagyúr

baaahhh.. en minden nap megeszek 3-4 tojast rantottanak szalamival ;] lehet nekem is sok az a tricikli vagy mi :DDD

(#177016) Qtya123 válasza F34R (#177015) üzenetére


Qtya123
őstag

Minden évben van teljes laborom, könnyen észre lehet venni a változást.

(#177017) m3tr0 válasza JoolsNOS (#177012) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én 9 hónapja edzek és amikor guggolás van az edzésprogramban akkor két napra rá durván izomlázam van a combomban még mindig.
Mindig bemelegítek és edzés végén lenyújtok.
Sokszor egy sima burpeenél a is besavasodok,és egyszer csak azt veszem észre,hogy nem bírok felállni a fekvőtámaszból. :DDD
Sajnos a lábam a leggyengébb még mindig. :DD

(#177018) Angel2014 válasza m3tr0 (#177017) üzenetére


Angel2014
addikt

Mikor 52 évesen csináltam 6x10 -et 150 kilóval Guggolás 50mp-és pihenőkkel. majd lábtoló 260 kilóval, 5x12 majd feszítő 5x20 hajlító 5x20 és vádli 5x20 -at kinevetettek mert nem volt elég mély.

:DD

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177019) Woodslave válasza Angel2014 (#177018) üzenetére


Woodslave
nagyúr

le a kalappal mondjuk. De ez a videó is csak illusztráció. Lehet nem teljesen jó a minősége, de a rúdon 3 tárcsa van látszik 20-15-10 kg. 45*2+20=110 :U Nem rossz ez se akárhány éves is voltál, de azért messze van a 150-től. Pláne ahogy csinálod ebben tuti nincs 150 kg. De ettől függetlenül biztos vagyok benne nincs sok korodbéli aki ennyivel guggol szóval :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#177020) Angel2014 válasza Woodslave (#177019) üzenetére


Angel2014
addikt

Viszem feljebb itt már 2 zöld van fent 4 tárcsa.Plusz a szorító.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177021) aelod válasza Angel2014 (#177018) üzenetére


aelod
veterán

Felezd meg és menj le rendesen. Boka, csípő mobilitásra én azért szánnék időt. Knee cave elég jelentős.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177022) Angel2014 válasza aelod (#177021) üzenetére


Angel2014
addikt

Hasam is nagyobb volt, Lábaim szűken voltak, és a térdemben a szallagok nagyon gyengék és lazák ha nézed a videót mikor állok fel ide oda inog.

Igen azt nagyon javítanom kéne.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177023) atee_13 válasza Angel2014 (#177018) üzenetére


atee_13
őstag

Nem látom rendesen a videón, de b@xi zokniban?

(#177024) g4mer válasza Angel2014 (#177018) üzenetére


g4mer
senior tag

ez az új teremben van, amit linkelgettél?

Sic Parvis Magna

(#177025) Angel2014 válasza atee_13 (#177023) üzenetére


Angel2014
addikt

Abban guggoltam jobb mint egy puhatalpú edzőcipőben.

(#177024) g4mer : Nem ez még a csepeli chili4

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177026) aelod válasza atee_13 (#177023) üzenetére


aelod
veterán

Azzal nincs semmi baj. :N

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177027) atee_13 válasza aelod (#177026) üzenetére


atee_13
őstag

nem csúszik a zokni? :U

(#177028) aelod válasza atee_13 (#177027) üzenetére


aelod
veterán

Azon a platformon lehet de én amikor guggoltam akkor rendes kemény gumiszőnyegen kiviteleztem.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177029) atee_13


atee_13
őstag

én soha nem guggolnék zokniba, egy rossz pillanat és ha megcsúszik onnan akármi is lehet, nyilván nem instant zokni=csúszás, de én nem rizikóznék

szeretek veszélyesen élni, de nem ebben a témakörben ;]

(#177030) aelod válasza atee_13 (#177029) üzenetére


aelod
veterán

Nem csúszik az meg sehová ha rendesen guggolsz és nem a guggoló platformon kivitelezed. Sőt javít is a guggolásodon ha néha zokniban guggolsz.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177031) F34R válasza aelod (#177021) üzenetére


F34R
nagyúr

Goblet Squat erre jo lehet?

(#177032) aelod válasza F34R (#177031) üzenetére


aelod
veterán

Hogy érted?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177033) Angel2014


Angel2014
addikt

Na ez érdekes.

Ma felhívtam a körzetis orvost a magas Trigrilcerid miatt.

Felírta ezt a gyógyszert.

Erre olvasom hogy a magas vérzsírt az alacsony zsírtartalmú ételek kezelésére is alkalmazzák!?

Kérdezem miért? Lehet pont ettől nő meg a vérben a vérzsír?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177034) F34R válasza aelod (#177032) üzenetére


F34R
nagyúr

hogy melyebben beleuljek a guggolasba

(#177035) Woodslave válasza Angel2014 (#177033) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Szeretnék segíteni de nem értem mit írsz :F

Milyen ételek kezelése? :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#177036) Angel2014 válasza Woodslave (#177035) üzenetére


Angel2014
addikt

Szóval azért íratom fel hogy csökkentse a vérzsírt mivel gondolom olyat eszek amiben sok zsír van.

Erre ezt írja.

A vérzsírszint csökkentésében a Lipidil Supra 160 mg filmtablettát alacsony zsírtartalmú diéta és egyéb nem gyógyszeres kezelés, mint pl. testmozgás és testtömegcsökkentés kiegészítőjeként alkalmazzák.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177037) Cs1csó válasza Angel2014 (#177036) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez csak kiegészítő kezelés, ha továbbra is ugyanúgy fogsz táplálkozni mint eddig - amitől magas lett a triglicerided - akkor nem sokat ér.

(#177038) _NCT válasza Angel2014 (#177036) üzenetére


_NCT
őstag

Ugyanezt szedem már fél éve kisebb nagyobb megszakítással, ne ezen aggódj, hanem hogy a kezelés közben a májad is jól reagáljon rá. Ha normális orvosod van, 1-2 hónap múlva kontroll.

[ Szerkesztve ]

(#177039) aelod válasza F34R (#177034) üzenetére


aelod
veterán

Így már értem. Igen jó lehet. Ha kényelmetlen a konvencionális guggolás és nem tudsz mélyre menni eléggé benne akkor csináld.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177040) Freddycom válasza Angel2014 (#177033) üzenetére


Freddycom
őstag

Összetevők között nem szerepel esetleg az, h "tömegnövelő"? Lehet ezért írják, h testmozgás (ami ugye kondi) kiegészítőjeként alkalmazzák.

(#177041) Angel2014 válasza Freddycom (#177040) üzenetére


Angel2014
addikt

Ellenkezőleg.

A gyógyszer izomra gyakorolt hatása:
Azonnal hagyja abba a Lipidil Supra 160 mg filmtabletta szedését és rögtön forduljon kezelőorvosához, ha
- indokolatlan görcsöket,
- izomfájdalmat, izomérzékenységet vagy -gyengeséget
tapasztal.
Ennek oka, hogy ez a gyógyszer okozhat izomproblémákat, amelyek súlyosak is lehetnek. Ezek a problémák, amelyek ritkán fordulnak elő, izomgyulladással és izomszövet-pusztulással járnak, ami vesekárosodáshoz vagy akár halálhoz is vezethet.

Nem gyakori (100 közül kevesebb, mint 1 beteget érinthet):
- izomgörcsök vagy izomfájdalom, izomérzékenység vagy izomgyengeség - ezek jelei lehetnek az izomgyulladásnak és az izomszövet-pusztulásnak, ami vesekárosodáshoz vagy akár halálhoz is vezethet,
- gyomorfájás - ez annak a jele lehet, hogy Önnek hasnyálmirigy-gyulladása (pankreatitisz) van,
- mellkasi fájdalom és légszomj - ezek vérrög kialakulását jelezhetik a tüdőben (tüdőembólia),
- fájdalom, bőrpír vagy duzzadás a lábon - ezek a tünetek vérrög kialakulását jelezhetik a lábban (mélyvénás trombózis),

Ritka (1000 közül kevesebb, mint 1 beteget érinthet):
- allergiás reakciók - ezek jele lehet az arc, az ajkak, a nyelv vagy a torok megduzzadása, ez utóbbi légzési nehézséget is okozhat,
- a bőr és a szemfehér besárgulása (sárgaság) vagy a májenzimértékek megemelkedése - ezek a májgyulladás (hepatitisz) jelei lehetnek.

Nem ismert (a gyakoriság a rendelkezésre álló adatokból nem állapítható meg):
- súlyos bőrkiütés vöröses hámlással és duzzanattal, ami súlyos égésre hasonlít,
- idült tüdőbetegségek,

Hagyja abba a Lipidil Supra 160 mg filmtabletta szedését és azonnal forduljon orvoshoz, ha az eddig felsorolt mellékhatások bármelyikét tapasztalná.

További mellékhatások:
Tájékoztassa kezelőorvosát, ha az alábbi mellékhatások bármelyikét észleli.

Gyakori (100-ból 1-10 beteget érinthet):
- hasmenés,
- gyomorfájás,
- puffadás (szelek),
- émelygés,
- hányás,
- májenzimek emelkedett szintje a vérben - laborvizsgálattal kimutatva.
- A homocisztein vérszint emelkedése (ezen aminosav túlságosan magas vérszintjét összefüggésbe hozták a koszorúér-betegség, a szélütés és a perifériás érbetegség emelkedett kockázatával, bár nem állapítottak meg ok-okozati kapcsolatot).

Nem gyakori (1000-ből 1-10 beteget érinthet):
- fejfájás,
- epekőképződés,
- csökkent szexuális késztetés,
- bőrkiütés, viszketés, vörös foltok a bőrön,
- a kreatinin (egy vese által kiválasztott anyag) szintjének emelkedése - laborvizsgálattal kimutatva.

Ritka (10 000-ből 1-10 beteget érinthet):
- hajhullás,
- a húgysavszint emelkedése - laborvizsgálattal kimutatva,
- fokozott érzékenység a napfénnyel, UV fénnyel, szolárium fénnyel szemben,
- a hemoglobin (az oxigént szállító anyag a vérben) csökkenése és a fehérvérsejtek számának csökkenése - laborvizsgálattal kimutatva.

A következő mellékhatások előfordulását a forgalomba hozatalt követően jelentették, gyakoriságuk nem ismert:
- Ha bármilyen légzési problémája van, azonnal közölje kezelőorvosával,
- izomszövet szétesés
- epekövesség szövődményei,
- kimerültség (fáradtság)

Ha a fenti mellékhatások közül bármelyiket észleli, azonnal közölje kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát, gyógyszerészét vagy a gondozását végző egészségügyi szakembert. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az alábbi elérhetőségek valamelyikén keresztül: Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, Postafiók 450, H-1372 Budapest, Magyarország, honlap: https://mellekhatas.ogyei.gov.hu/
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.

Ilyeneket olvasva olyan jó elkezdeni szedni ezt a gyógyszert is. :W

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177042) _NCT válasza Angel2014 (#177041) üzenetére


_NCT
őstag

Ha elkezded bogarászgatni akár a fájdalomcsillapítók, köptetők etc mellékhatásait, akkor is érdekes dolgokat fogsz olvasni. Ne gondold túl, szedjed és menj kontrollra 1 hónap múlva. Az a gond, hogy ha az érrendszered kezd el tönkremenni (túl sok vérzsír, lerakódások az érfalban, érszűkület a nyaki verőérben etc) azt sokkal nehezebb lesz helyrehozni. Életmódváltással lehet javítani, de van, hogy genetika ennyit enged.

(#177043) vaakuum


vaakuum
addikt

Peck-deck gépen a mell és hátgyakorlat között normális, hogy a mell javára van egy látványos előny? Amivel a mellet edzem, annak 65-70%-a megy csak a hátizommal. :W
:U Ennyire aszimmetrikus lennék, vagy ez így normális? :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#177044) bigmasterg válasza vaakuum (#177043) üzenetére


bigmasterg
addikt

Régóta nem használtam ilyen gépet, de az nálam nem igazán hát gyakorlat volt, inkább váll hátsó részére ment. Ahhoz túl magasan van a kar. E miatt normális hogy a tárogatás nagyobb súllyal megy rajta.

Nézz egy vízszintes, vagy függőleges húzó gyakrolatot, ahol már tudod is használni a hátádat.(evezés, huzodzkodas/lehúzás).

(#177045) vaakuum válasza bigmasterg (#177044) üzenetére


vaakuum
addikt

Fekvenyomást szoktam vízszintes evezéssel kombózni, ott megy hátból a nagyobb súly. Ezen meg általában szenvedek, hogy a lapockák záródjanak a végén. Csak mivel kötöttpályás mozgású, azt várnám tőle, hogy jobban odakoncentrál. Ezek szerint meg is teszi az odakoncentrlálást, csak nem pont "oda" :DDD

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#177046) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Ugyan azt már hosszú évek óta időről időre taglalják, hogy az édesítőszereknek akár egészségkárosító hatása is lehet, a szakértő szerint a legnagyobb probléma ezekkel a fogyni vágyók szempontjából az, hogy kalóriadeficitet okoz a fogyasztásuk. Ez pedig gyakran nemhogy fogyáshoz, hanem pont az ellenkezőjéhez, súlygyarapodáshoz vezethet – írja a The Sun.

színvonalas cikk az indexen :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#177047) persil válasza Woodslave (#177046) üzenetére


persil
nagyúr

Geez.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177048) aelod válasza Woodslave (#177046) üzenetére


aelod
veterán

Ja láttam :W bár abban igaza van, hogy ha a csökkentett meg cukormentes meg mentes dolgokból is megeszed azt a mennyiséget ami kalória többletet eredményez akkor hízni fogsz. Simple as f..

#177043vaakuum

Ezen meg általában szenvedek, hogy a lapockák záródjanak a végén

Evező mozdulatnál semmi szükség a lapockát zárni. A peck-deck gépen pedig az esetek többségében bárki aki leül szembe a géppel nem a "hátsó váll"-ra dolgozik hanem trapézra mert mind lógatja a könyökét. Továbbá ez a gép nem hát gép.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177049) fahrii válasza vaakuum (#177045) üzenetére


fahrii
őstag

Lapockát ne akarj peck-deck gépen zárni. :DDD
Ez nem egy hátgép, de igazából hátsó vállra is vannak sokkal jobb gyakorlatok.

(#177050) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Egy retró kerdés van itt olyan aki az átkosban kezdte a kondit és rendes fehérje hiány miatt robébit tolt? Bár azt is csak recepte lehetett szerezni akkor :))

PSN:BiZzare_0 ️

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.