Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) brownus válasza Nightmare (#27994) üzenetére


brownus
veterán

én nem vagyok szakértő, de a guggolást valszeg azért mondják a többiek, hogy csináld mert:
- a guggolás acélos combokat eredményez
- egyenes lesz a tartásod, a lábak az alap, mint a házaknál a betonozás
- megerősíti a fasztartó izmokat is, és a gerincoszlop melletti alsó izmokat is, plusz a core izmokat! a felső test alsó részén lévő belső szervek is masszívabbak lesznek, ha lehet így fogalmazni. de gondolom érted mire gondolok. így lehet jobb lesz a vizelet visszatartásod is!
- ilyenkor ne a lábadra koncentrálj, hanem az egész testedre! a guggoláskor szinte az egész tested belefeszül,
- ha utálsz guggolni, akkor csinálj mabu-t (lovaglóállás)

még egy dolog, leszoktál nyújtani rendesen az edzések végén?

[ Szerkesztve ]

(#28003) Eagl3 válasza Nightmare (#28002) üzenetére


Eagl3
veterán

:C

Mindig ugyan az a sztori... picsogsz mint egy kislány.

[ Szerkesztve ]

(#28004) drogery válasza brownus (#28001) üzenetére


drogery
tag

vagy mert az 5*5 programok alapja, hogy minden edzésen guggolsz 5*5-öt. :U
az, hogy fekve nyomsz 5*5-öt az mell edzés nem pedig egy 5*5 program.

[ Szerkesztve ]

(#28005) shteer válasza Nightmare (#28002) üzenetére


shteer
titán

Figyelem, figyelem!-szólal meg az autórádió-Felhívjuk az M7-es autópályán utazók figyelmét hogy legyenek óvatosak, mert egy õrült a forgalommal szemben robog. Egy autós, aki szintén hallgatja a közleményt hirtelen felcsattan:
-Hogyhogy egy? Mind!

..szerintem jónak tűnik

(#28006) Outlander válasza Nightmare (#28002) üzenetére


Outlander
őstag

Ne haragudj, de ahova én járok, oda most 1,5-2 hete jár 10. osztályos kis "dagi" , de jó fej, srác... és sztem már ő se 5x5-et nyom... :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#28008) korcsillio


korcsillio
őstag

Réges-régen Nyúlúrral...:DDD

[ Szerkesztve ]

(#28009) adam_ válasza wertigo1984 (#27988) üzenetére


adam_
senior tag

:R Köszönöm!

(#28010) shteer válasza Nightmare (#28007) üzenetére


shteer
titán

azért tudd, hogy itt sokan nem nézünk hülyének - a többség 100%-ig meg van győződve róla

..szerintem jónak tűnik

(#28011) deniro2 válasza Nightmare (#28002) üzenetére


deniro2
senior tag

Most nagyon megleptél, szokatlan tőled, hogy mindenkit elküldesz a picsába... :D
Számodra csak az nem kötekedő fasz, aki bőszen bólogat az aktuális napi őrületedhez... :U

(#28012) God Vazzeg válasza korcsillio (#28008) üzenetére


God Vazzeg
veterán

:Y :C

(#28013) hrvp válasza _NCT (#27979) üzenetére


hrvp
aktív tag

Thai boxban pont azt imádtam anno, hogy hihetetlen gyorsan fejlődtem. Az elején óriási léptekkel lehet haladni, folyamatosan javult az erőnlétem, egyre gyorsabb lettem, a technikai rész is egyre jobban ment, le is ugrott jópár kiló, de remek érzés volt. Ha súlyzós edzéssel is ilyen gyorsan lehetne fejlődni már mindenki ronikólmen lenne.

(#28015) Shadowbull válasza Nightmare (#28014) üzenetére


Shadowbull
addikt

azt a psziches dolgot csak meg kene nezetni. es ezt nem bantasbol mondom...

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#28016) drogery válasza Nightmare (#28014) üzenetére


drogery
tag

én is annak szeretnék hinni, aki 40 éve volt izmos és tinédzserként nyomta az első kúráját. :K

(#28017) _NCT válasza hrvp (#28013) üzenetére


_NCT
őstag

Ez tény, 2 hete még a bemelegítésnél is elfáradtam :DDD Most meg kibírom a haladó edzéseket is. Én tudom magamról, hogy fejben sokszor feladom, ez a sport segít ezt is fejleszteni, az akaraterőt, kitartást.

Súlyzós edzéseket is szeretem, mert ott a magam ura vagyok, pl tolódzkodás is egészen jól megy mostanában, pedig 1 hónapja még 2-3 darab után feladtam és nem bírtam többet.

Viszont egyre jobban kivannak az ízületeim, arthroxon-t s.o.s-ben kell szednem :(

(#28018) Ijk


Ijk
nagyúr

Azon gondolkoztam hogy csinálok egy külön váll-kar napot, mivel főleg a kar (41) kissé el van maradva. Meg azért a vállak is messze vannak még az ágyúgolyótól. ;]
Szóval lenne mell-vádli-has, hát-vádli-has, váll-kar, és láb nap. Valaki csinált már ilyesfajta bontást?
Meg azon is gondolkozom hova kellene beilleszteni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28019) #65313280 válasza Ijk (#28018) üzenetére


#65313280
törölt tag

Én is hasonlóan bontom az edzéseimet. Nekem ez jobban bejött, jobban le tudom edzeni a testrészeket így külön-külön.

Mell-has-vádli, hát-alkar, váll-has-vádli, felkar-alkar, láb-has-vádli.

(#28020) Woodslave válasza Shadowbull (#27995) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem pont ez a bajom ezekkel a ne menj bukásig módszerekkel. 5*5 faxa. Jól visszaveszünk az inteznitásból, hogy legyen hova fejlődni, örülönk 4 hétig milyen faxán megy, aztán az 5. héten rájövünk, hogy qrvára nem erősödtünk semmit..

Ha nem megyek bukásig honnan tudom hogy emeltem? Lehet ment volna simán 2 hete is. Én bukásig megyek, semmi bajom (leszámítva hogy nem vagyok izmos) igaz nem is diétázom halálra magam.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28021) hrvp válasza Ijk (#28018) üzenetére


hrvp
aktív tag

Én a lábat előrébb hoznám, hogy ne egymás után legyen a 3 felsőtest nap. Kifejezetten szeretem hát után nyomni a lábat, amikor már nincs erős izomláz, de még érzem a "tartást" a hátamban, ilyenkor magabiztosabban guggolok.

(#28022) Ijk válasza hrvp (#28021) üzenetére


Ijk
nagyúr

Természetesen nem ez a sorrend. :)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28023) GyurosAki válasza Outlander (#28006) üzenetére


GyurosAki
tag

Te tényleg nem vagy okos :U
Le merném fogadni, hogy azt se tudod miből áll az 5x5 program. Neked és a többi beszűkült látásmódúnak csak annyit hogy lenyomok 25 valamit és kész. Egyáltalán nem erről szól. Aki nem szarozza le egyből a programot és fogékony a 4x24 ismétléses edzésen kívül másra is az itt olvashat róla.
A két hete edző 16 éves sem 5x5be nyomja? Wáó. Én lassan három éve edzem és 3x5-t nyomok. Csak az alapgyakorlatokból. És nem nem kevés ez az ismétlés.

Valaki hetente egyszer guggol 3x15-t vagy akármennyit. Én heti háromszor 3x5-t. Volumenben ugyan ott vagyunk. Számos előnye van a teljes test edzéseknek.
Két hónap alatt iszonyat sokat fejlődtem. Decemberben 5x tudtam 60kilóval guggolni. Kép Április 10én pedig már 100kilóval guggoltam. Ha nem jött volna nekem és az összes barátnak a szülinapja és nem szeszelek sokat, akkor most még jobb képeket tehetnék fel :DDD

(#28020) Woodslave:"...aztán az 5. héten rájövünk, hogy qrvára nem erősödtünk semmit."
Ha normálisan kajálsz és pihensz, akkor fejlődnöd kell. :K

[ Szerkesztve ]

(#28024) drogery válasza GyurosAki (#28023) üzenetére


drogery
tag

Ezt a kalkulátort linkelhetnéd. :K

[ Szerkesztve ]

(#28025) Shadowbull válasza Ijk (#28018) üzenetére


Shadowbull
addikt

en jobban preferalom, ha az egyuttdolgozo izmokat egy napon edzem, igy nekem a mell-vall egyutt van. Regen meg ott volt a tricepsz is. Meg volt egy hat-bicepsz napom, meg a lab kulon.

Most van egy negyedik nap, csak kar.

(multkor kivancsisagbol megmerettem a karom az asszonnyal, 43 es 44 kozott van)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#28026) deniro2 válasza GyurosAki (#28023) üzenetére


deniro2
senior tag

Majd, ha izmos is leszel tőle, visszatérünk rá... ;]

(#28027) Woodslave válasza GyurosAki (#28023) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hát persze.

Ne haragudj, de elég alacsony szintről indultál (legalábbis ha rólad van ez a két kalkuláció) 3 év (vagy akkor még itt 2) edzés után 75 kilósan a fekvenyomás maxod 69 kg, ezt 3 kiló hízás mellett feltornáztad 3 hónap alatt 74 kg-ra. Nekem ez nem egy impresszív fejlődés. Deadlift 88 keződről ne is beszéljük, mert csak a technika alapján 2 nap múlva húzhattál volna 120-ba..

Most mik a statot 1 év után? :U

a kalkulátor jöhet az jól néz ki.

Én is szeretek a számokkal játszadozni, meg tök jó fejlődni erőben is, a kérdés hogy ez a fejlődés mennyit tolt rajtad izmosságban, mert engem csak az érdekel már (hiába akarok nagy guggolást és hiába csinálok felhúzást)

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28028) Ijk válasza Shadowbull (#28025) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem sajnos a vállat előre kell tenni, mert nagyon nehezen tudom jól leedzeni. Mellezni vállazás után meg hát...
Azért gondoltam hogy a nagy izomcsoportoknak külön nap, és a váll-kar mint kis izomcsoport mehet egybe. Most Kedd mell-kar, csütörtök láb, szombat váll-hát, vasárnap úszás 2km. Az a baj hogy nem tudom hova kellene berakni. Péntekre lábnap és hát közé?
Egyébként télen megint tömegelni akarok, idén összejött a 100 kiló, jó lenne jövő tavaszig ősztől 110 kilóra felmenni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28029) Shadowbull válasza Ijk (#28028) üzenetére


Shadowbull
addikt

"a váll-kar mint kis izomcsoport mehet egybe"

Ez nem hulyeseg.

"jó lenne jövő tavaszig ősztől 110 kilóra felmenni."

kemia nelkul a nagy resze ugyis zsir lesz... En meg most tavasszal mentem le 110-rol 100ra :)

95-ig akartam meg lemenni, de szerintem nem fog osszejonni mar a nyaralasig. Osztol en is "tomegelek" de ovatosan, nem akarok zsirt felszedni.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#28030) Ijk válasza Woodslave (#28027) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a baj hogy heti két edés nem elég izmosodáshoz. Szinten tartáshoz, erősödéshez elég, de volumen növeléshez nem.
Ha izmosodni akarsz akkor minden más fajta edzést feláldozva inkább menj 3-4 alkalommal hetente a terembe.
Egyébként "elég" izmos vagy te.

Shadowbull: Én is ésszel tömegelek, idén 105 volt a cél, lett belőle 100, ami azért a tavaly nyári 90-ről csak 10 kilót jelent. És nem szaladtam el vészesen zsírban, nyilván így is több jött fel mint izom, de valahogy így is sikerült megőrizni a definiáltságot. Nekem megfelel a 12-15% körüli zsír, nagyobb izomtömeg fedés alatt is jobban látszik. 90 kilóval már nagyon girhesnek éreztem magam.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28031) Casanova*


Casanova*
veterán

Alpro Light szójaitalt ittam. isteni finom és krémes. :Y egyáltalán nem puffaszt.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28032) shteer válasza Casanova* (#28031) üzenetére


shteer
titán

a linkelést még gyakorold ;]

de mire jó ez?

Tápérték adatok ()
Energia érték 29Kcal / 123KJ
Fehérje 2,1g
..
na de mégis mekkora mennyiségben ennyi? :U

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#28033) #65313280 válasza shteer (#28032) üzenetére


#65313280
törölt tag

100 ml. 200ml-re ír 58kcal-t, ha 29kcal akkor logikusan a fele mennyiségben van annyi.

[ Szerkesztve ]

(#28034) Woodslave válasza Ijk (#28030) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szerinted :K (mármint hogy "elég" )

amúgy egyetértek, sztem is kevés a 2 nap, de sajnos nem más edzést áldoznék fel. De az ősszel majd besűrítem ;]

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28035) Casanova* válasza shteer (#28032) üzenetére


Casanova*
veterán

van a cukormentes szójaital. 3,3 g fehérje. csak kíváncsiságból megkóstoltam. azt nem értem,hogy a szója protein miért nincs ilyen finom. mert abba laktóz van,azért? diétához nagyon jó lenne a szója ital,protein. szójaital nagyon drága :((( 575 ft.1 L. viszont a szója protein nagyon ocssó,de azt meg nem lehet meginni. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28036) shteer válasza Casanova* (#28035) üzenetére


shteer
titán

Nincs ebben losz.r sem, azert finom

..szerintem jónak tűnik

(#28038) Casanova* válasza shteer (#28036) üzenetére


Casanova*
veterán

eléggé fel van az hígítva. :K van egy másik fajta szója ital. arra az van írva,hogy 96% szója alapú. ráztam a dobozt,éreztem ,hogy nagyon sűrű. na az biztos nincs úgy fel hígítva. majd azt is megkóstolom.. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#28039) shteer válasza Dani82 (#28037) üzenetére


shteer
titán

hogyé jön ki egy kilós monohidrát?

..szerintem jónak tűnik

(#28040) Dexar007 válasza Dani82 (#28037) üzenetére


Dexar007
veterán

Én is én is!
De,hogy küldöd el nekem? Én nem pösti vagyok.

Give me your cum,bull!

(#28041) Dani82 válasza Dexar007 (#28040) üzenetére


Dani82
senior tag

hol laksz?

Shteer: Te ugyse jossz erte.... ;] kb ilyen 4000 egyseg ha jol latom

[ Szerkesztve ]

(#28042) Yeffy válasza _NCT (#27990) üzenetére


Yeffy
veterán

Nálam a nagy súly mozgatása = volt az erővel és állóképességgel, és az ember mikor kapja az élettől és a partnertől a pofonokat, gyorsan rájön, hogy nem úgy van. Persze aki rendesen gyúr és nyomja évek óta, attól nem kapnék lángost, de nem feltétlen nyerne meg egy küzdelmet, mert esetleg lassabb, hamarabb fárad.
Napról napra úgy érzem lóf@szt se tudok az egészről és rengeteget kell tanulnom....

pontosan, ez a lényeg, én is ezért akarnék már kicsit elkezdeni boxolgatni, csak sose jutok el oda -.-" mert egyrészt technikám nincs, másrészt meg a tüdőkapacitásomat növelni kéne. 11x kilót cipelgetni azért nem eccerű...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#28043) rmartin94


rmartin94
aktív tag

Aki ivott már Power Proteint főleg attól kérdezném:meg lehet inni, vagy tényleg ihatatlan? Ez a kérdés a szója miatt merült fel bennem. Az állaga milyen?

Mobiltelefonok szoftveres hibáinak elhárítása: http://hardverapro.hu/apro/mobilok_szoftveres_hibainak_szervizeleset_vallalom

(#28044) domesz válasza rmartin94 (#28043) üzenetére


domesz
aktív tag

Simán meg lehet inni, bár én csak 1 vödörrel ettem meg. Ízre elfogadható, állaga kicsit sűrűbb a whey proteinekhez képest /35g-300ml/

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#28045) drogery válasza Woodslave (#28027) üzenetére


drogery
tag

[link]
Az op-m 3 kg híján elite :C

(#28046) Woodslave válasza drogery (#28045) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:C faxa. én egy jó középhaladó vagyok :O bár nem értem, mert a csík elhagyja a advancedet, de a szám meg kisebb :F

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#28047) RexpecT


RexpecT
addikt

Én is azért futok mostanában heti egyszer 7km-t, hogy meglegyen a tüdőkapacitás is, illetve jól is esik.

Mennyit szoktatok inni egy nap? Én tegnap összeszámoltam mindent és 3,5l jött ki @ 72kg :).
Jelenlegi forma: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28048) brownus


brownus
veterán

jut eszembe, tegnaptól balaton sound van és ki van vagy lesz ott, és elég definiált-e már a fasztartó izmotok!?!? :D remélem a tzs-tek és 0 felé konvergál, ha most még nem is, 3 nap múlva tuti:D

(#28049) Shadowbull válasza RexpecT (#28047) üzenetére


Shadowbull
addikt

4-5 litert.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.