Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Shadowbull válasza _NCT (#43997) üzenetére


Shadowbull
addikt

en is irok naplot, igaz csak offline, papir-ceruza.

En nem birom megjegyezni, plane nem latom a fejlodest.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#44002) venge válasza freaghill (#44000) üzenetére


venge
tag

Én izmos lettem. Tejjel.
Igaz, hogy lassabb a felszívódás, de én ráérek.

[ Szerkesztve ]

(#44003) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#44004) God Vazzeg válasza penene (#43998) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ki nem szarja le? Magamra nézek és ha izmos vagyok, mindegy mikor voltam és mennyivel nyomtam :F :D

(#44005) rwin5


rwin5
őstag

Kinek milyen feszkó levezető tevékenysége szokott lenni? Hajnali fél 3-kor (kb 5 órája aludnom kellett volna, hogy ma tudjak élni) nem találtam a telefonom. Kb 40 perce kerestem már, először csak egy kis levegőbe box ment, aztán kirohantam őrjöngve a kertbe és aprófává daraboltam ordítozás közben a baltával a kerti asztalt :DD Szegény szomszéd fel is ébredt és becsengetett, hogy jól vagyok-e mert "dulakodás" hangját hallotta.. bár voltam olyan ideg, hogy őt is szarrá vertem volna legszívesebben. Van valakinek az agresszió kezelésre valamilyen jó módszere? :U Egyébként valamit nagyon jól csináltam mert reggel nem fájt a derekam :DDD (ja és nem vagyok koksz kúrán :N ) Ki mit szokott csinálni ilyenkor a gyúráson kívül?

(#44006) Woodslave válasza _NCT (#43997) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jó neked. Én írom a súlyokat (mondjuk füzetbe tollal) de még így is elbaxom néha. 1 hét múlva arra se emlékszem hogy voltam edzeni, nemhogy a súlyokra :U (persze tök mindegy ez is, ha nem írnám akkor is ilyen "izmos" lennék" :D )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44007) Casanova* válasza rwin5 (#44005) üzenetére


Casanova*
veterán

thaiboxold a zsákot! üssed,rúgjad kajakra! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#44008) Koczó93 válasza -Mike- (#43995) üzenetére


Koczó93
őstag

Ezt láttam régebben csak most nem találtam hogy belinkelhessem :)

Rwin5!
Seduxen+sör :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44009) penene válasza God Vazzeg (#44004) üzenetére


penene
őstag

Jaja,de altalaban az a szcenario,h.tukorbe nezel es NEM vagy izmos,es akkor legalabb latod,miert. :)
Az egyertelmu,h.neked nincs ra szukseged! ;)

(#44010) God Vazzeg válasza penene (#44009) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Jó, de ez izmosságtól független. Ha a hajad is fáj akkor jól edzettél, és ennyi. Ha mindig így edzel, és fáj utána napokig az adott izom, nem létezik hogy nincs növekedés :U

(#44011) Woodslave válasza God Vazzeg (#44010) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na ez megint egy jó edzésfilozófiai kérdés lehetne, ha ebben a topicban lenne értelmes beszélgetés :K

kár :( ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44012) shteer válasza rwin5 (#44005) üzenetére


shteer
titán

Az problema, ha nem szokott elkapni az idegbaj?

..szerintem jónak tűnik

(#44013) God Vazzeg válasza Woodslave (#44011) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Szerintem erről nincs mit vitázni. Úgy nem lehet nőni ha nem baxod szét magad. Az hogy ezt hogy éred el, az már lehet vita tárgya :K

[ Szerkesztve ]

(#44014) Woodslave válasza God Vazzeg (#44013) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44015) Casanova* válasza God Vazzeg (#44013) üzenetére


Casanova*
veterán

érdekes van egy srác,aki tök kis súlyokkal edz kényelmesen,alig erőlködik. izmos a srác. ahogy edz,szerintem neki sosincs izomláza. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#44016) God Vazzeg válasza Casanova* (#44015) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Képzeld el milyen izmos lehetne ha erőlködne is :D No pain, no gain :K

(#44017) Casanova* válasza God Vazzeg (#44016) üzenetére


Casanova*
veterán

hát ja! sokkal izmosabb lenne akkor. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#44018) kolosanyi válasza _NCT (#43997) üzenetére


kolosanyi
veterán

Jól jön az a napló. Nem csak a súlyokat, saját súlyos gyakorlatok esetén variációkat, és az ismétléseket rögzítem, hanem a körülményeket is. Mikor ettem, mikor edzettem, hogy reagáltam, mennyire ment az edzés stb. Sokat tud tanulni az ember a hibáiból. Az alváson meg az segít, ha fegyelmezett vagyok. Nem edzek éjjel, nem pihenek nap közben stb. Ha ez borul, úgyse segít semmiféle csodapirula. :)

( #43999) mocsanisi
Nekem ez nem működik, amúgy is rengeteg tejet iszom. :D

( #44013) God Vazzeg
Nem feltétlen, ott a HST. Az nem a halálig edzés stratégiáját követi. Hozzáteszem, én is úgy vettem észre, hogy az a legjobb, ha másnap van izomláz, érzem, hogy dolgoztam, de nem olyan barbár módon, hogy egy hét után még mindig fáj az adott izomcsoport. Ehhez a legjobban a 2-3 munkasorozat passzol, nem bukásig, de kontrollvesztésig végezve. Hangsúlyozom, ez saját tapasztalat, én így működök.

(#44019) stickrs


stickrs
senior tag

nem rossz az az edzésnapló,én is irtam régebben. melyik nap milyen gyakorlat,mekkora súly,hány ismétlés, mennyi fehérje,ch,zsir ment aznap,milyen kiegek mentek,szval mindent leirtam szinte.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#44020) baluka6


baluka6
aktív tag

Váll edzésre hány gyakorlatot nyomtok és milyen ismétlés számmal? Sok helyen odáig vannak, hogy 3 gyakorlat elég a delta 3 részére, de én személy szerint kevésnek érzem....

(#44021) Casanova* válasza baluka6 (#44020) üzenetére


Casanova*
veterán

5 gyakit csinálok. 4x10-10-8-6

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#44022) baluka6 válasza Casanova* (#44021) üzenetére


baluka6
aktív tag

És miket szoktál nyomni úg általánosságban? Csuklyát vállal vagy háttal edzitek?

(#44023) stickrs válasza baluka6 (#44020) üzenetére


stickrs
senior tag

mellről nyomás 3 vagy 4 sorozat 8-12 között,mikor hogy megy
repülés 4x 12+
legtöbbször ennyi a vállazás.

szerk. csuklyára is vállnál megy egy vállvonogatás 2kezes rúddal, 4 sorozat, 8ismétléssel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#44024) freaghill válasza baluka6 (#44022) üzenetére


freaghill
őstag

ÉN Mellről nyomás, Oldalemelés állva, oldalemelés döntve, vállvonogatás

(#44025) _NCT válasza penene (#43998) üzenetére


_NCT
őstag

Box, vótam és atta. Egyéb kérdés? ;]

Amúgy a napló számít a mi szintünkön? Izmos leszek tőle? :DDD

Én is God véleményét osztom, látszik magamon a fejlődés, ha nem, akkor szarul csinálom. De mivel én fejben rakom össze a gyakorlatokat, ezért nincs szükség papírra ceruzára. Hétről hétre tudom mennyivel edzettem, azt hogy 2-3 hete mennyivel nyomtam, meg már lesz@rom. Nem ezen fog múlni a Mr.O vagy Mr.Rik :D

[ Szerkesztve ]

(#44026) korcsillio


korcsillio
őstag

:W

(#44027) deniro2


deniro2
senior tag

Gymstore-ból rendelt már valaki? 8 napja ülnek a rendelésemen, 0 tájékoztatást kaptam a várható szállításról, ímélre b@sznak... Legutóbbi rendelésem New Jersey-ből 12 nap alatt itt volt, ezek meg több, mint 1 hét alatt a szomszédból nem képesek átküldeni pár szart futárral...

(#44028) littlelion21 válasza deniro2 (#44027) üzenetére


littlelion21
addikt

Kb. 2 hete rendeltem onnan, a rendeléstől számított 8. napon a kezemben volt a cucc.

(#44029) Shadowbull válasza baluka6 (#44022) üzenetére


Shadowbull
addikt

en a csuklyat a hattal egyutt edzem meg. Vallra nem nagyon eroltetem meg magam, egykezesekkel csinalok nehany gyakorlatot aztan szevasz. A vallam a legfejlettebb testreszem, attol is fejlodik ha megmutatom neki fenykepen a sulyokat :)

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#44030) kolosanyi válasza baluka6 (#44020) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az összes nyomó gyakorlatnál kap az elülső váll és a felső hátat célzó húzásoknál a hátsó. Izolálni szvsz csak az oldalsó fejet van értelme, az inkább csak stabilizál a legtöbb gyakorlatnál. Esetleg széthúzást csinálni hát napon, az lerendezi a hátsó fejet is teljesen.

(#44031) deniro2 válasza littlelion21 (#44028) üzenetére


deniro2
senior tag

Hm, nekem 8 napja feldolgozás alatt van a rendelésem... Mindjárt elküldöm őket a picsába... :U :D

(#44032) baluka6 válasza kolosanyi (#44030) üzenetére


baluka6
aktív tag

Köszi srácok a válaszokat. Lehet, hogy kicsit vissza veszek a gyakorlatokból... Bár nekem pont a vállam a legfejletlenebb talán... :)

(#44033) stickrs válasza _NCT (#44025) üzenetére


stickrs
senior tag

annyit számít h kitudod számolni,hogy hosszabbtávon mekkora kalóriamennyiség kell a szintentartáshoz,abból már kb látod,hogy mennyivel kell kezdeni a diétát,stb. meg ha pl nekem tavaly jobb volt a karom a többi testrészhez képest,most pedig kezd lemaradni,akkor vissza birom nézni,hogy hogy edzettem rá akkor amikor jobb volt.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#44034) shteer válasza baluka6 (#44020) üzenetére


shteer
titán

5-ot, 4x10 jellemzoen. Utsoknal mar csalni kell valahogy.. de nekem ez igy jo

..szerintem jónak tűnik

(#44035) Woodslave válasza baluka6 (#44032) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nemrég olvasott edzéstervet csinálom vállra:

döntött törzsű oldalemelés 4 sorozat 11ism- felfelé
nyomás smith gépen 4 sorozat
oldalemelés nagy súllyal (fasz szerint az oldalsó delta csak egy részét (alsó) végzi a mozgásnak, szóval az ultra szabályos kis súlyosnál jobban adja a nagyobb súly, de nem viszed fel teljesen történet)
előre emelés (hát ez annyira már nem hiányzik :U )

és mivel van két extra edzésnapom a hónapban ezért a láb mellé beraktam még egy kis vállat, mert az nem lehet elég széles (és nem is lesz :N :D )

nyomás ülve kézisúlyzóval 3-4 sorozat
oldalemelés (annyira nem hiszek a faszinak, ezért egy teljes tartományban ;] ) szuperszettezve állig húzással (ugyanazzal a kézisúlyzóval)
ülő komplex qrva kis súllyal: oldalemelés-előre emelés, oldalt leengedés kombó
hátsó delta csigán (fejmagasságban a csiga és a többit el tudod képzelni) kubai nyomással szuperszettezve.

mondjuk a szombat eléggé közeli a maihoz, mert még mindig ég az oldalsó vállam, dehát ez van :U

Jött is egyébként a vállam kicsit, eresebb, rostosabb. mondjuk ezt csak én veszem észre természetesen :C

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44036) kolosanyi válasza Woodslave (#44035) üzenetére


kolosanyi
veterán

Brutális, ettől én simán túledzetté válnék. :)

(#44037) Woodslave válasza kolosanyi (#44036) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezek eléggé izolációs gyakik, szóval szerintem rendszerszintű túledzést nem eredményeznek, helyi túledzésben meg nem hiszek
Számomra a túledzés akkor volt amikor 4. alkalommal mentem edzeni a héten és este meg másnap olyan volt mintha influenzás lennék :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44038) Yeffy válasza deniro2 (#44027) üzenetére


Yeffy
veterán

dzsörziből?
hmmm ;] :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#44039) Sotho válasza rwin5 (#44005) üzenetére


Sotho
őstag

Elmebeteg vagy, menj el dolgozni végre! ;] Ja és megoldás lehet : [link]

(#44040) Dicker válasza Woodslave (#44035) üzenetére


Dicker
őstag

Nincs váll gép a terembe? Ha még jobban meg akarsz halni a végére tegyél be egyet levezetésnek. ;]

(#44041) Woodslave válasza Dicker (#44040) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csak olyan "hammer strenght" szerű, amire súlytárcsákat kell rakni. Kvázi egykezes nyomást imitál, bár más a mozgáspálya

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#44042) penene válasza kolosanyi (#44018) üzenetére


penene
őstag

Nekem egyedul a labedzes utan van 3-4 napos eleg fajos izomlaz (hozzaerek is gaz), a tobbinel viszonylag lightos.
Ugyanaz az edzesmodszer. Lehet,a labat tudom jelenleg igazan megedzeni. Vagy csak az tenyleg annyival nagyobb izomcsoport es tovabb tart a regen. :)

(#44043) penene válasza _NCT (#44025) üzenetére


penene
őstag

Nekem eros kontrolt ad,mert nem mindig rendszeres az edzes. Es egy kis kihagyasnal ott van a veszely,h.tobb lesz,mert megbomlik a rendszer. Kihagyasnal eszmelek,h.bazeg 3hete nem csinaltam az adott napot,amikor azt hittem,h. Csak max.masfel het. Ilyenkor magamba nezek. Nekem foleg erre jo,nem az adott megjegyzeseket,ismetlesszamokat nezem vissza. De 1x lehet ahhoz is lesz kedv.

(#44044) penene válasza penene (#44042) üzenetére


penene
őstag

Mondjuk ennek a modszernek ez is a lenyege 2-3 munkasorozat sokkol,de nem olyan,mint 5x3.

Ellenben mikor probaltam 3 nap mulva ujra edzeni pl.fekvot,holt faradt volt (de nem izomlazas).

(#44045) venge


venge
tag

Én most négy nap toltam egymás után, olyan izomlázam van mindenben, hogy ihaj!
Tegnap lábaztunk, általában két-három napra jön az izomláz, de érzem, hogy a foglalkozás elérte a célját! :K

(#44046) Ijk válasza penene (#44042) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nekem is kitart lábazás után egy jó 5-6 napos izomláz is.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#44047) penene válasza Ijk (#44046) üzenetére


penene
őstag

Hetfon van lab. Pentek-Szombaton mar orultem,h.ha ramul baratnom,nem szisszenek fel a fajdalomtol. :)
Mindez ma estig tart,es kezdodik elolrol az egesz... hurra:)

Mondjuk van meg heti 2 spinning,ami egyelore meg mindig eleg jol terheli a labat,biztos az is hosszabbit a regeneralodason,megha az edzes teljesen mas jellegu is. De szerencsere megy a 2 egyutt. Direkt hetfon elintezem a labat,h.utana ne legyen kifogas:)

(#44048) God Vazzeg válasza penene (#44047) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Barátnő van? Viszlát :D

(#44049) penene válasza God Vazzeg (#44048) üzenetére


penene
őstag

Ja,mar van csajom,nem kell tovabb gyurjak. Abba is hagytam a gyurast;)

[ Szerkesztve ]

(#44050) kolosanyi válasza Woodslave (#44037) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én akkor veszem észre azt, hogy túledzettem magam, ha nagyon sokáig tart regenerálódni és nem fejlődök. Mondjuk én alapból nem szeretek ilyen izolálós tervre építeni, csak egyhelyben topogok tőle, én azt elő- vagy utófárasztásként alkalmazom, amúgy meg összetett gyakorlatokra építek. Pl mellre fekvenyomás vagy valamilyen fekvő variáció (ezt jobban preferálom), vállra valamelyik fej fölé nyomás variáció (Arnold nyomás és katonai nyomás a két kedvenc), illetve kézállásból nyomás (szintén jó cucc), tricepszre meg tolódzkodás.

(#44042) penene
Simán le tudom edzeni bármelyik izomcsoportot beteg módon, csak nem tartom célravezetőnek, mert utána az a hét kilőve gyakorlatilag. Pl ha nyomó napon teljesen szétkúrom magam, akkor a vállam még pénteken is durván érzem, esélytelen, hogy egy húzó edzés formájában még egy felsőtest napot tartsak. Persze ehhez vetkőző sorozatok, szuperszettek, bukáson túli edzés stb kell, ami néha jó, de gyakran nem szeretem alkalmazni. Persze ismerek olyat, aki csak így tud fejlődni, de vele nem szoktam edzeni. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.