Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168201) aelod válasza Woodslave (#168200) üzenetére


aelod
veterán

Évszámot is kellett volna :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168202) Macka válasza Woodslave (#168200) üzenetére


Macka
veterán

Ja tényleg :DDD :DDD

(#168203) S e t h válasza ginola (#168183) üzenetére


S e t h
nagyúr

Van róla felvétel. [link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#168204) moma


moma
őstag

Basszus rendeltem myproteintől shakert is, és folyton becsípem az ujjam a kupakkal. amikor kinyitom az a hátsó kis biszbasz odacsíp.

Amúgy szerintem edzés szempontból óriási nyereség is ez a karantén. Rákényszerít, hogy megtanuljon edzeni az ember otthoni körülmények között sokkal jobb minőségben.

we all deserve a bit of luck.

(#168205) aelod válasza moma (#168204) üzenetére


aelod
veterán

Erre had ne írjak semmit....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168206) marked one94 válasza moma (#168204) üzenetére


marked one94
őstag

Ikszdé

You'll Never Walk Alone

(#168207) Angel2014 válasza aelod (#168205) üzenetére


Angel2014
addikt

Vas Vas!!! Edzés 20% pihenés és táplálkozás 80% akkor nem mindegy hol edzel?

Vagy nálad is beindult a Fittness suli kamatozása és edzősködsz is óránként 8000 ft -ért? Azért hiányolod te a termet igaz?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168208) BÁ Nutrition válasza moma (#168204) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Engem nem kenyszerit ilyesmire. 1 eve nem edzettem normalisan 1x sem. Van otthon franciarud meg egykezes, de csak kerulgetem. Nekem kell a terem..

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#168209) Madwe válasza BÁ Nutrition (#168208) üzenetére


Madwe
nagyúr

A motiváció, hangulat stb az nehéz kérdés otthon nagyon. Viszont most h rákényszerült az ember s limitáltabb az eszközkészlete rengeteg új mozgást tud így megtanulni, saját testes stb.
az utolsó mondatát én úgy értelmeztem h megtanul otthon sokkal jobb minőségben edzeni - az otthoni lehetőségekhez képest. Azért teremben sokkal jobb minőségben lehet edzeni :) viszont sok új gyakorlatot lehet addig felvenni a készlettárba.

(#168210) moma válasza Madwe (#168209) üzenetére


moma
őstag

Igen így értettem, hogy a karantén előttihez képest, amikor csináltam ezt azt otthon, de csak nagyon random, ahhoz képest most szerintem már száz fölötti új gyakrolatot próbáltam ki tanultam meg. És igazából még mindig azt érzem, hogy összevissza csinálok csak dolgokat. Tehát még kell egy év karantén, hogy rendesen kialakuljon :DDD

Szóval nem a teremhez képest.

Nekem a zene ami tartja az egészet, az visz, hogy fennmaradjon a lendület. Ha az nincs sokkal nehezebb.

we all deserve a bit of luck.

(#168211) Madwe válasza moma (#168210) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na igen, de van amikor az sem elég néha... Bár már edzettem úgy is h a háttérben híradó / film ment, mert épp ahoz volt érkezésem, fura, de ilyet se nagyon csinál az ember teremben... :D

(#168212) kexksz válasza moma (#168204) üzenetére


kexksz
addikt

Rendelj kesztyut is a myproteintol es nyisd ki abban

(#168213) aelod válasza Angel2014 (#168207) üzenetére


aelod
veterán

Edzés 20% pihenés és táplálkozás 80%

Te már csak tudod, igaz? ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168214) Jim-X válasza aelod (#168213) üzenetére


Jim-X
őstag

Siman! Ha rendesen eszel, akkor le se kell menned a terembe, mert 80%-os format tudsz hozni. Science bro :K :DDD

A játék az nem játék!

(#168215) Woodslave válasza Jim-X (#168214) üzenetére


Woodslave
nagyúr

minden 110% csak úgy lehet :R ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168216) Angel2014 válasza aelod (#168213) üzenetére


Angel2014
addikt

Ne B@...z fel!

Tőled tanultam tudod a sok kicsi többre megy..

És tudod mit igazad van!

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168217) aelod válasza Woodslave (#168215) üzenetére


aelod
veterán

Persze mert HÁBORÚ van ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168218) Angel2014 válasza aelod (#168217) üzenetére


Angel2014
addikt

De most komolyan.

Valaki csinálta 3 hónapig a teljes testedzést minden nap főleg kreatin szedése alatt?

Sok kicsi sokra megy alapon?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168219) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Na úgy néz ki mégis lehet edzeni tovább ugyanúgy ahogy eddig

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168220) benfolds válasza Madwe (#168211) üzenetére


benfolds
őstag

én 99%-ban podcastokat hallgatok edzés közben. mondjuk a gyakorlat végrehajtása közben meg szoktam állítani, mert akkor nem tudok figyelni. amúgy nem nagyon tudnék erre időt áldozni, max közlekedés közben, vagy ilyesmi, mert elég nagy időpazarlás lenne nem csinálni semmit közben.

(#168221) HussarF válasza Woodslave (#168219) üzenetére

Nálunk is. Egyelőre annyit mondtak, hogy a recepciós csajnak telefonáljunk oda egy negyed órával, mielőtt megyünk.

(#168222) benfolds


benfolds
őstag

az vajon mennyire jó vagy rossz, ha úgy kajálok, hogy naponta háromszor, de az első kaja az csak kb. 5-6 órával ébredés után van? mondjuk, hogy a makrók jók. az az igazság, hogy nem bírok előbb enni, csak ha már tényleg megéheztem. (utána már tudok enni akár 3-4 óránként is.) mondjuk sokszor belecsúszom abba, hogy már korog a gyomrom, mire először eszem.

(#168223) Woodslave válasza benfolds (#168222) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mihez jó?

Diétahoz tök mindegy sőt van ilyen ajánlás is. Tömegeléshez izomépiteshez annyira nem mert minél jobban el van osztva a fehérje annál jobb. De a nagy kép szempontjából valszeg tök mindegy

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168224) harylmu válasza Woodslave (#168223) üzenetére


harylmu
őstag

Jaja. Rolam ezzel a modszerrel (idoszakos bojtoles divatosabb neven) szaladt le 5-6 kilo, mielott kettot pislogtam volna. Allitolag az elethosszra/rakmegelozes/kardiovaszkularis betegsegek megelozese stb jo hatassal van a sejtmegujulas miatt, de hat franc tudja valojaban :D Azt tudom, hogy Georges Saint Pierre UFC harcos eskudott a modszerre par eve, nem tudom csinalja-e meg. (Cikk: [link] )

[ Szerkesztve ]

(#168225) Madwe válasza benfolds (#168222) üzenetére


Madwe
nagyúr

A lényeg h a makrók rendben legyenek. Ennyire min maxolni szerintem nem érdemes, ha amit csinálsz az jó neked, könnyen tartod ne változtasd. Igen, tömegelés alatt jobb, ha többször kevesebb fehérjét viszel be, de minimális különbségek ezek... egészségügyi előnyei elvileg vannka az ifnek, ahogy pl szálkásítani is könnyebb vele sokaknak mert könnyebben tartják a kevesebb kalóriát (tulképp egy mini ketózisba lépsz bele mindig ha este vacsi nem rohadt későn van s sokára reggelizel csak... annak meg étvágyelvevő hatásai vannak :) )

egyébként az éhség belső óra szerint is megy, ha feltétlen korábban szeretnél reggelizni 1-2 hétig elkezdesz reggel enni utána már éhesebb leszel mint most reggelente :)

[ Szerkesztve ]

(#168226) Dinter


Dinter
addikt

Régebben kérdeztem, hogy szerintetek mennyi értelme van ezeknek az "okos"mérlegeknek. Azt a választ kaptam, hogyha nem is pontos, de a trendeket jól követi.

Nemrég én is megvettem a Xiaomi-jét. Nekem úgy tűnik, hogy semmi értelme, szerintem még a trendet se követi jól, csak a testsúlyból próbál visszakövetkeztetni dolgokat, de mivel a 160cm-es éhező ázsiaiakra van konfigurálva, így semmi haszna.

(#168227) Madwe válasza Dinter (#168226) üzenetére


Madwe
nagyúr

Minden reggel, étkezés, folyadékbevitel elött de nagy dolog elvégzése után méred? Ha nem akkor ingadozik nagyon, egyébként pedig a trendeket jól követi. Napi kilengések lesznek persze ekkor is, de heti trendeket már jól látni.
vagy csak felidegesített a body score-od az éhező kínais kommented alapján:)?

(#168228) Dinter válasza Madwe (#168227) üzenetére


Dinter
addikt

Nem idegesített fel, csak egyszerűen irreálisnak tartom, hogy a testzsír ilyen rövid idő alatt +-1%-okat ingadozzon. Pont ezért ennek a követését abba is hagytam, csak a súlyt néztem. Ahogy azt sem érzem validnak, hogy nekem 193cm-mel 78kg lenne az ideális testsúly :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168229) Madwe válasza Dinter (#168228) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annyit napi szinten ingadozik, de heti átlagban nézve pontos. Sok mindentől fógg, mennyi cht ettél elötte este, mennyi vizet ittál, mennyire volt sikeres a reggeli nagy dolog stb :)
az ideális testsúly meg valóban felejtős :)

(#168230) moma


moma
őstag

Na nekem ez új. Mérleg megmondja mennyi zsír és egyéb ment fel rád? ezt honnan tudhatná?

Amúgy nekem soha nem volt semmilyen mérlegem. Nem látom, mit adna, ha tudom hány kiló vagyok.

we all deserve a bit of luck.

(#168231) Madwe válasza moma (#168230) üzenetére


Madwe
nagyúr

Bioelektromos ellenállást mérnek, más a zsírnak, csontnak, izomnak, víznek ez az értéke.
mérleg nélkül hogy lehet rendesen szálkásítani/tömegelni? Mintha makrók nélkül enne az ember - lehet, de nem tudod max hozzávetőlegesen h jó e az irány vagy lassan változtatni kell valamin mert platóra érkeztél...
az, hogy okosmérleg kell e ehhez? Nem, de valamennyit segít. Viszont a mérleg, tükör, centi kb kötelező annyira mint a makrók követése :)
(minél inkább közel van valaki a genetikai potenciáljához annál inkább... nyilván ha valakin van 60 kiló plusz annak ez felesleges még, de akin már csak pár kiló van amitől meg akar szabadulni, annak kb kötelező.

(#168232) moma válasza Madwe (#168231) üzenetére


moma
őstag

Hú, még mindig nem értem :DDD A mérleg nem csak annyit lát, hogy ráteszek valamennyi súlyt? Azt hogy állapítja meg, hogy zsírt tettem rá, vagy egy darab fát? :D

Jah, ok, így értem a mérleget magát. Én ezeket így nem csinálom, csak oda figyelek az evésre és edzek. Ha normálisan eszek és edzek úgy is normálisan nézek ki, nem az optimalizáltságra megyek. Nekem annyi a motivációm az egésszel, hogy egészséges, erős, terhelhető állapotban legyen a testem, és esztétikailag is tetsszen. (és mindez minél kevesebb időbe és pénzbe kerüljön)

we all deserve a bit of luck.

(#168233) Madwe válasza moma (#168232) üzenetére


Madwe
nagyúr

A mezei mérleg de. [link]

(#168234) moma válasza Madwe (#168233) üzenetére


moma
őstag

Köszi ezt is. Érdekes. Hátránya nincs amúgy ezeknek, hogy így áramot küld a testbe pláne naponta csinálva? bocs, hogy ennyit kérdezek, de úgy látom eléggé utána jársz a dolgoknak :DDD

tükröt amúgy használok, az hasznos, van, hogy észreveszem, így hogy nem olyan szögekben csinálok mozdulatokat, ahogy amúgy gondolom.

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#168235) aelod válasza moma (#168234) üzenetére


aelod
veterán

Csak akkor ha be vagy oltva Covid ellen mert akkor zárlatos lehet a Bill Gates chip. ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168236) Madwe válasza aelod (#168235) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyébként nem jársz messze az igazságtól ;] csíípőprotézissel pl tilos használni, de pl pacemakerrel se állnék rá :)

[ Szerkesztve ]

(#168237) Apollyon válasza Madwe (#168236) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na aztán egy pár voltos kis szar biztos nagyot üt a pacemakernek. Ennyi erővel műszálas pulcsit se vegyenek fel a szívbetegek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#168238) benfolds válasza Woodslave (#168223) üzenetére


benfolds
őstag

hát nem diétához, az biztos, mert inkább az a problémám, hogy nehezen szedek fel súlyt. inkább csak az foglalkoztat, hogy nagyon megnehezítem-e a dolgomat ezzel, vagy sokat nem oszt vagy szoroz. de ha az utóbbi, akkor oké.

(#168239) benfolds válasza Madwe (#168225) üzenetére


benfolds
őstag

a makrók nagyjából rendben vannak. igazából nem tudok hinni abban, hogy ha megerőszakolom magamat, az jó. nem tudok nem az ösztöneimre hallgatni. aztán lehet, hogy ha ahhoz lennék szokva, hogy még alig nyitottam ki a csipámat, de már megettem 5 tojást, akkor azt érezném természetesnek. a legtöbb ember, akit ismerek, nem éhes reggel, egy olyan ismerősöm van, aki éhesen ébred. valszeg ő kevesebbet eszik este. biztos lehet úgy is jól csinálni, nem tudom.

(#168240) Woodslave válasza benfolds (#168238) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ha igy is meg tudod enni amennyi kell akkor valszeg mindegy. De nyilván jobb minél többet enni annak meg nem segít ha kihagyod a reggelit és nem eszel 6 órán keresztül felkelés után....

Sztem az ember kénytelen a céljaihoz igazítani a dolgokat és nem csak "remélni" hogy amit csinál az majd eljuttatja ahova jutni akar. Ha működik a dolog akkor ok bár akkor nem kérdeznél :U :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168241) Madwe válasza benfolds (#168239) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát, valahol értem s jogosnak tartom h jó ösztünre hallgatni, de ugyanakkor meg nem...
nekem konkrétan tömegelés alatt (s csak 2-300 kalória többletről beszélünk szintentartáshoz képest, még csak nem is 500) sokkal többet kell ennem mint amennyi jól esik. Igazából a 3-500kalóriás deficit az ami jól esik... namármost ha az ösztöneimre hallgatnék elfogynék a fenébe :)
de ha a makróid rendben vannak, akkor sztem ne változtass, jó ez neked. Azonban ha mégis tübbet kéne egyél akkor könnyebben tudod elérni ha már reggel elkezded. Hidd el pár hét s átáll rá az agyad, az lesz a természetes s éhes leszel :)

(#168242) benfolds válasza Woodslave (#168240) üzenetére


benfolds
őstag

hát tényleg nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy szeretném, de tuti, hogy a pihenéssel van gond nálam, mert ultrafosul alszom szinte mindig. tavaly volt 1-2 hónap, amikor jobban aludtam, akkor teljesen megtáltosodtam. eleve sokkal jobban oda tudtam tenni magamat az edzések alatt, illetve jobban is regenerálódtam, gondolom. rohadt nagy a kontraszt a jelenlegi fejlődéshez képest. fejlődés...stagnálás. de ez az összefüggés elég nyilvánvaló, csak könnyebb lett volna a reggeli tojás hiányára fogni. :U

(#168243) HUTCHDB válasza Woodslave (#168219) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

”Na úgy néz ki mégis lehet edzeni tovább ugyanúgy ahogy eddig”
Ezt nem értem.
Van ahol nyitva van az edzőterem?
Vagy én vagyok lemaradva valamiről?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#168244) benfolds válasza Madwe (#168241) üzenetére


benfolds
őstag

én sosem akartam szálkás lenni, szeretem, ha van egy kis "tartalék". egyrészt természetesebbnek érzem, másrészt rólam könnyen leesik az nagyon pici zsírréteg, ha nem figyelek, pl többet tekerek, és még akkor sem eszem mindig, ha éhes vagyok, mert mondjuk két napig úgy jön ki. egyből észreveszem. szóval nekem ez a mumus, nem a plusz kilók. egyébként a földimogyoró a barátom. bazi sok energia és jó fehérjetartalom. de lehet, hogy ki kéne próbálnom, hogy picit erőt veszek magamon és többet eszem...

(#168245) Woodslave válasza HUTCHDB (#168243) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Vannak termek mivel versenyengedéllyel lehet menni. Nem voltál netközelben az elmúlt 3 hónapban? ;] :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168246) HUTCHDB válasza Woodslave (#168245) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Mi az, hogy versenyengedéllyel?
Vagy itt többen versenyzők és ebből adódóan ti kivételek vagytok a korlátozások alól?

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#168247) benfolds válasza HUTCHDB (#168246) üzenetére


benfolds
őstag

itt mindenki versenyző, sőt, a szomszéd pistike, aki összesen már négyszer volt teremben életében, ő is az. hol élsz te? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168248) Madwe válasza HUTCHDB (#168246) üzenetére


Madwe
nagyúr

Párezer forintért kb minden második magyar állampolgár versenyző lett... konkrétan többen vannak a termekben mint elötte kb...

[ Szerkesztve ]

(#168249) Ati007


Ati007
őstag

Nekem a kedvencem a "lábpereccel" vajon milyen versenyre készülhet a csávó a teremben ;]

(#168250) HUTCHDB válasza benfolds (#168247) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Én úgy tudtam, hogy bezártak a konditermek, mivel errol született döntés. Itthon kínlódok néhány kézi súlyzóval, meg egy szoba biciklivel ...

Kezdem érteni, hogy ez valami kiskapu lehet...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.