Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#137001) Woodslave válasza aelod (#136999) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én most 2200-2400 kcalon, 220-240 ch-na vagyok. Háromszor eszek ch (zöldséget most nem számolom, brokkoli, répa). Ebéd 100 gramm barna rizs, uzsonna 50 gramm zab, Vacsora 100 fehér rizs. Ez a kajamennyiség amivel komolyan mondom teljesen jó a közérzetem.

Tegnap csirke helyett (megette a gyerek némi rizzsel) pároltam tőkehalat (kockaforma lidl) tök jó volt. Ma vettem lazacot, vasárnap estére azt hiszem megérdemlem.

Ilyen kajával a január 2-i 87kg-ról (nem igazán reális) ma reggel már 84,7 voltam, kíváncsi vagyok ha tudom nagyobb félrezaba nélkül tartani akkor meddig tudok eljutni ezzel a mennyiséggel. Olyan faxa lenne egyszer nem lennék már ilyen akaratgyenge :C

jó tudom hogy nagyrészt ez víz. Érdekes mennyi kimegy így 200 feletti ch-n is.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137002) HussarF válasza Woodslave (#137001) üzenetére

Megette a gyerek a kiszámolt kajádat? Akkor a nevelésnek kellett volna következnie ;]

(#137003) aelod válasza Woodslave (#137001) üzenetére


aelod
veterán

Tőkehalat mi is vettünk, többet nem veszünk. Borzalmas. Lazac az viszont jó :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#137004) Woodslave válasza HussarF (#137002) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja kb.. ;] mondjuk az nem baj ha kevesebb marad

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137005) Angel2014 válasza Woodslave (#136995) üzenetére


Angel2014
addikt

Én azt hittem van egy adag mennyiség, de szerintem ez függ az edzéstől,mennyire van leesve a cukorszint, és függ attól is kinek mennyi mennyiségtől indul be az anyagcsere.

Kénytelen voltam elkezdeni mert olyan kevés rostot vittem be, hogy belém kötött a csirkemell.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#137006) D3W1L3 válasza Angel2014 (#137005) üzenetére


D3W1L3
tag

(#137007) Woodslave válasza Angel2014 (#137005) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja persze mindentől függ. Nem kicsit túlvariálod és olyan változókhoz próbálsz igazodni amiket se nem tudsz se nem tudsz befolyásolni. Ez étel... Gőzöd nincs se az anyagcserédről se a vércukrodról (de ha még méred akkor se hiszem hogy tudnád hogy mennyi zabbal állítsd be de mindegy lehet hogy igen) Az anyagcseréd meg beindul minimális adagtól is mert valami történik vele.

Komolyan ameddig valaki nem számolja ki a kalóriát makrókat stb. és nem tartja fél évig addig én már nem hiszek el semmit hogy sokat eszik-keveset eszik, pajzsmirigye miatt nem tud lefogyni stb.

Tedd meg nekünk már, hogy minden nap este leírod konkrétan lemérve, hogy mennyi kaját ettél. Nem kupak meg bögre stb. Grammra lemérve minden makrót. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137008) D3W1L3 válasza Woodslave (#137007) üzenetére


D3W1L3
tag

;) :K

(#137009) HussarF válasza Woodslave (#137007) üzenetére

Amit ő csinál az kb. olyan, mint ha lenne egy rossz Ladája, aminek a motorja is csak nagy köhögve röffen be, de már azt akarná kiszámolna, hogy, ha hátsó szárnyat tesz rá, akkor hány fokos szögben kell dönteni és milyen íve kell, hogy legyen ahhoz, hogy ne képezzen túl nagy légellenállást, de úgy terelje laminárisan a légáramlást, hogy maximális leszorítóerőt érjen el a kanyarban. Mert az fontos egy Ladán...
Nehéz lesz ilyen hozzáállással célba érni

[ Szerkesztve ]

(#137010) aelod válasza HussarF (#137009) üzenetére


aelod
veterán

És az is, hogy milyen guminyomással menjen a hungárián meg a duffúzor dőlésszögét ehhez mérten kell beállítani...

Ez pont olyan mint amikor kérdeznek engem tápkiegekről. Súlyt nem látott életében de már azt kérdezi, hogy jó e neki a HMB, meg ALA meg edzés előtti. :U

(#137007) Woodslave

Na azt várhatod szerintem. A rántott husamint nem lehet lemérni ;]

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#137011) whitezo88 válasza aelod (#137010) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Az a marketing miatt van. Azt hiszik mert proteint isznak ugy fognak kinezni mint Molnar Peti. Nelkule edzeni is ertelmetlen.

(#137012) Woodslave válasza HussarF (#137009) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja pontosan. Az első az, hogy az ember folyamatosan tartani tudja-e a diétát. Aztán amikor ez megvan akkor lehet olyan nüanszokon variálni amik mondjuk ezt esetleg megkönnyítik, vagy talán adnak hozzá 1%-ot a sikerhez.

Nekem is ez volt a bajom (mondjuk nem azt mondom mekkora diéta guru vagyok de legalább tudom mit baxok el nem fogom a pajzsmirigyemre (amúgy is szedem az asszony thyroxinját ;] :N )

De korábban is hiába böjtölök, ha utána este kizabálom a hűtőt. Az ilyen "hackek" arra talán jók hogy kisebb odafigyelés nélkül elporoszkáljon az ember, de ha valami nem működik és érdekli az embert akkor valamit csinálni kell.

aelod: de a szalonnát igen ;] (mondjuk nem hiszem hogy pontosan be lehet makrózni :D :D - de talán ez a 3-4 gramm zsír ide-vagy oda lenne a legkisebb probléma 30%-20% ra ;] )

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137013) aelod válasza Woodslave (#137012) üzenetére


aelod
veterán

De korábban is hiába böjtölök, ha utána este kizabálom a hűtőt

Pont ezért nem javasolt a böjt az emberek 90%-nak. Úgyis ezt csinálja. Egész nap nem eszik és este mindent magába töm aztán csodálkozik, hogy nem fogy amikor egész nap "nem eszem semmit" mégis hízok.

(#137011) whitezo88

A bőrfeszesítő éjszakai krémet is megveszik de nem várják tőle, hogy úgy nézzenek ki mint a Palvin Barbi. Vagy mégis?
Vagy ha az axe deot magadra fújod (fél flakonnal) akkor a 90-60-90-es fullos bigék ülnek be a ropi nyamvadt tested mellé a rozzant ladádba.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#137014) whitezo88 válasza aelod (#137013) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Amíg szaunaövet meg eleve szaunát használnak hogy "fogyjanak", nincs miről beszélni. Meg betekerik magukat fóliával. Meg 3 réteg ruhában futnak, edzenek akkor is ha harminc fok van, mert jobban fogynak (nem).

(#137015) DonMedve válasza BÁ Nutrition (#136991) üzenetére


DonMedve
addikt

Múlt héten mértem magam, 109,8 voltam. Le akarok menni 95-re, 195cm magas vagyok

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#137016) Woodslave válasza DonMedve (#137015) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha ez tényleg 45 gramm rizs 3 felé osztva akkor :Y Ez egy anorexiás modell diéta nem 195 cm-es férfié aki még edz is mellette. Mondjuk a zsírt nem írtad mennyit viszel be (sütés) de kizárt hogy 1800 kcalo-on kellene diétáznod hogy lemenj. :N

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137017) aelod válasza Woodslave (#137016) üzenetére


aelod
veterán

Myfitnesspalba ezt bepötyögtem.
21g ch
59g zsír
216g fehérje
1529 kcal

A rizst főve írtam be a cs.mellett pedig sülve. Én nem tudom ezzel mit akar a kolléga de anyagcsere belassításra tökéletes. Mindenki ott ..ssza el a diétát, hogy alámegy a BMR-nek és utána csodálkozik ha esetleg tudja is tartani az agyament diétáját, hogy nem fog fogyni egy idő után.

(#137016) Woodslave

Ez egy anorexiás modell diéta

Azok nem esznek csak kokóznak.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#137018) Woodslave válasza aelod (#137017) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én nyersen mindent de úgy se jobb :D

meg feleslegesen sz*patja magát ilyen alacsony kalórián. Persze ha valami életbevágó oka lenne, hogy minél rövidebb idő alatt dobjon le az ember 10 kilót az más de nem hiszem hogy lenne ilyen ok.

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137019) aelod válasza Woodslave (#137018) üzenetére


aelod
veterán

Ezért nem értem, amikor sajnálják a pénzt kifizetni egy normális étrendre mondván, hogy az drága vagy felkeresni egy szakmailag rátermett edzőt. Helyette összeollóznak mindent a netről (sz*rul), meg megnézik valamelyik ista/yt celeb edzővideóját és azokat csinálják...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#137020) DonMedve válasza Woodslave (#137016) üzenetére


DonMedve
addikt

Zsír a tojásban ami van, amúgy meg kókuszzsírban van sütve minden. Amúgy két rizses evés van, meg a reggeli tojás mellé 2szelet pufi rizs.

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#137021) Deck válasza DonMedve (#137020) üzenetére


Deck
titán

Ennyi? Pontosan nem tudod mi mennyi? Mennyik a napi makróid?

PS5

(#137022) DonMedve válasza Deck (#137021) üzenetére


DonMedve
addikt

Nem, nem tudom, hogy kell számolni a kaját. :(

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#137023) marked one94 válasza DonMedve (#137022) üzenetére


marked one94
őstag

Okostelefonod gondolom van. Letöltőd a myfitnesspal beirod amit ker és utana ott könnyen tudod nezni az etrendet es latni fogod mi a hiba. ;)

You'll Never Walk Alone

(#137024) Angel2014 válasza DonMedve (#137022) üzenetére


Angel2014
addikt

250 gramm rizs

800 gramm csirkemell

250 gramm bélszin

200 gramm hal

fehérje 2 kupak..

tojás. zöldség..ez mind belefér a napi diétába..rízs az nagyon kevés de ha bírod tartani és nem vagy rosszul akkor jó..

De itt egy kalória számláló ki tudod számolni..[Kalória számláló]

MAKRÓ TÁPANYAGOKAT TEKINTVE:

Szénhidrát
Nők esetében általában 3g /tskg
Férfiak esetében általában 4g/tskg

Fehérje:
2-2,5 g/ tskg

Zsír:
0,5 -1 g /tskg

Kalóriát 2000 körül tartani

De itt ez a link amit Előd küldött..nagyon jó...[link]

A másik a magasságodhoz ne csak a mérleget figyeld , hanem a tükröt is...mivel nagyobb a fehérjebevitel , jöhet jobb fazon izomba aminek nagyobb a fajsúlya.

Jó szénhidrátok:
- Zabpehely - zabliszt
- Édes burgonya
- Barnarizs
- Teljeskiörlésű tészták, durum tészta
- Amaránt
-Lencse
-Sárgaborsó
-Basmati rizs
-Kuszkusz
-Quinoa
-Bulgur
-Köles
-Hajdina
Súlygyarapítás alatt még bátran fogyasztható a a burgonya, a jázmin rizs, fehér rizs ,puffasztott rizs , teljeskiörlésű kenyér ,a borsó és a kukorica is.

Jó fehérjeforrások:
- csirkemell
-csirkecomb
- Tonhal
- Protein por
- Tojásfehérje
- Alaszkai tőkehal
- Tilapia hal
- Extrasovány darált marhahús
- Minőségi marhahús szelet a bordák alól
- pulykamell filé
- sovány sertés karaj
-zsírszegény túró
-szejtán
- cottage cheese
- light sajtok, zsírszegény mozzarella
- Tofu
-Totu (tojástúró)

Hasznos olajak,zsírok :
- Természetes és organikus mogyoróvaj
- Olívaolaj
-lenmagolaj
- kókuszzsír
- tökmagolaj
- sótlan mandula, sótlan dió, kesudió
- Avokádó
-tojás

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#137025) Woodslave válasza Angel2014 (#137024) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na a szakértő Angel ezt már jobban szeretjük :K :R :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137026) makaveli666 válasza Woodslave (#137025) üzenetére


makaveli666
senior tag

builder cikk lett ki ctrl+c ctrl+v zve :D

(#137027) kicsiogre


kicsiogre
tag

Többen írtátok hogy egy kupak fehérje de ez nem jó ..ne a fehérjés doboz tetejét használjátok mércének hanem találtok benne agy adagolókanalat ehhez hasonlót ( lehet más szinben ) na ez azért van hogy ezzel mérd az egy adag fehérjét ki :)

(#137028) Angel2014 válasza makaveli666 (#137026) üzenetére


Angel2014
addikt

Na adok én neked olyan cikket hogy cakkot fogsz kapni a Chilibe. ;]

Előd tette fel pár napja nagyon jó kis oldal.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#137029) makaveli666 válasza Angel2014 (#137028) üzenetére


makaveli666
senior tag

Ahhh igazad van. Csak arra emlékeztem, hogy a felsorolás sorrendjét is a napokban olvastam :D mondom ez nem lehet véletlen, kivéve, ha te írtad a cikket :P

(#137030) medica válasza DonMedve (#137020) üzenetére


medica
senior tag

Korszerű konyhatechnológiára megéri beruházni.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#137031) Woodslave válasza kicsiogre (#137027) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nem tudom eldönteni hogy viccelsz-e :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137032) kicsiogre válasza Woodslave (#137031) üzenetére


kicsiogre
tag

Nem vicc, a kupak a tetejét jelenti, úgy kénne irni egy adag fehérje- na ez érthető . Ne kupakoljatok 😜

(#137033) Woodslave válasza kicsiogre (#137032) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ne hulyéskedj nem hiszem el hogy vki annyira hülye lenne. Kizart.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137034) kicsiogre válasza Woodslave (#137033) üzenetére


kicsiogre
tag

remélem énis :DDD

(#137035) Woodslave válasza kicsiogre (#137034) üzenetére


Woodslave
nagyúr

És aki zacskós fehérjét vesz? ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137036) kicsiogre válasza Woodslave (#137035) üzenetére


kicsiogre
tag

Talán megkeresi az adagolókanalat :DD :DD vagy csak érzésre nyomja

(#137037) K1nG HuNp


K1nG HuNp
őstag

Életem első fehérjéjét egy hétig kanállal és konyhai mérleggel helyeztem a shakerbe, mert ugye nem volt a tetején ilyen pohár, azt hittem hogy kihagyták belole..

Illetve kicsit más: hogy a f*szba magyarázzam el anyáméknak hogy a fehérje nem valami szar szer amit azért szedek hogy felfujjon.. nemigazán akarják megérteni és a kémia/biologia ora már rég volt nekik :U :U Erre azért lenne szükségem hogy a későbbiekben megkérhessem őket rá hogy vegyenek, hisz középiskolás diákként nehezen tudok kiszarni havi 10kt-rá, de a sportot mindig is támogatták

[ Szerkesztve ]

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

(#137038) MATEO6600 válasza kicsiogre (#137027) üzenetére


MATEO6600
őstag

Fontos megjegyezni, mert valaki még a kólás üveg kupakjával mérné

(#137039) makaveli666 válasza K1nG HuNp (#137037) üzenetére


makaveli666
senior tag

Ha a szülők nem fogékonyak rá, akkor szerintem nincs az az isten, hogy meggyőzd. Ne igyál fehérjét amíg nem teheted meg. Egyél több csirkét, edzés után meg a terembe vegyél egy turmixot, annyi pénzed úgyis lesz.

(#137040) aelod válasza Woodslave (#137035) üzenetére


aelod
veterán

Keverj el egy adag (zacskó) fehérjét a kedvenc italoddal.

És mi van ha valakinek a gin tonic a kedvence vagy ha hó vége van akkor a pincemester száraz fehér?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#137041) Shingen válasza Woodslave (#137025) üzenetére


Shingen
addikt

Igen nnek már van értelme nem úgy mint a többinek :DD

風林火山

(#137042) MATEO6600 válasza K1nG HuNp (#137037) üzenetére


MATEO6600
őstag

Rád nem hallgatnak, de szerencsés vagy, mert a te esetedben már van erről videó amit megmutathatsz nekik. Anno nekem még el kellett magyarázni, de persze nem értették meg. Szerintem a mai napig úgy van a fejükben, hogy egy gyengébb szteroid.

(#137043) Speeedfire válasza K1nG HuNp (#137037) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egyél többet, ne ilyet vegyél akkor. Vagy ha veszel, akkor ne a hiper szuper drága tejsavót (mert ha nem azt iszod akkor csoffadt leszel). Vannak jó kis fehérje keverékek, amik kilója kb 5e ft.
De alapvetően nem a fehérjétől leszel izmos. :N

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#137044) Speeedfire válasza MATEO6600 (#137042) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nagyon jó videói vannak a srácnak. Sok hasznos infóval. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#137045) whitezo88 válasza Speeedfire (#137044) üzenetére


whitezo88
nagyúr

csak éppen 0 beszédtechnikája van, ha valaki videót csinál, legalább beszélni tudjon. konkrétan csukott szájjal beszél.

(#137046) Zola007 válasza K1nG HuNp (#137037) üzenetére


Zola007
veterán

Semmi szükséged havi 10k-nyi tejsavora.
Vetess helyette 5 kiló túrót és 90 tojást

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#137047) Woodslave válasza Speeedfire (#137043) üzenetére


Woodslave
nagyúr

keverék 5ezerért? Milyen tejsavót nézel te? Akciósan simán van 3.5k.ért tejsavó. Myprotein, stillmass, gymbeam. Pure prot nem is mondom mert mindenki kiakad de nekem a banán split, csoki teljesen jó

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137048) Woodslave válasza K1nG HuNp (#137037) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hány évesek a szüleid?

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#137049) Speeedfire válasza Woodslave (#137047) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nem tudom az árakat, sosem veszek tejsavót. Illetve jó régen vettem. Protein powert szoktam venni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#137050) K1nG HuNp válasza Woodslave (#137048) üzenetére


K1nG HuNp
őstag

40+ mind a kettő, hát nemtudom, valahogy nincs lelki erőm beültetni őket a tv elé és hagyni ahogy egy kb velem egykoru egy cringes videoban elmondja nekik a dolgot, akkor mar inkabb en raprobalok mégegyszer..

Én scitechet vettem, 7k volt egy kiló és minden szuper, de ha van valami olcsóbb és még elfogadható/ajánlott kategóriába eső akkor egy linkért hálás lennék

(raw_item.get("pk").unwrap().as_s().unwrap().to_string()).split("#").collect::<Vec<&str>>()[1].to_string()

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.