Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167751) Eversmann válasza RexpecT (#167750) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Ha már Jumbo, akkor nekem tűnik fel csak hogy nagyon összeáll, sűrű? Vagy a többi is ilyen?

Life is better with a Titan

(#167752) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

normális görög joghurt tényleg létezik, és kapható is? A környéken már mindenhol nagyobb áruházban voltam(spar, interspar, tesco, aldi lidl stb), de csak mindenféle gyülöcsös vagy agyoncukrozott csoda van, fehérje tartalom pedig közelében nincs annak, amik miatt nagyon sok helyen ajánlják őket. Ilyen 3.8g fehérje /100g ez volt a legjobb amit találtam. Illetve 10% zsírtartalom.

Tud esetleg ajánlani valaki konkrét gyártótól terméket?

MZ/X

(#167753) aelod válasza DopeBob (#167752) üzenetére


aelod
veterán

Szinte mindenhol kapni sima natúr joghurtot. A fehérje tartalma miatt pedig szinte senki nem fogyasztja mivel elenyésző...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167754) diegho válasza DopeBob (#167752) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem a fehérje miatt ettem én sem, hanem mert piros gyümölcsöt belerakva elég jó hatással volt az emésztésemre.

(#167755) Madwe válasza DopeBob (#167752) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amit te keresel s itthon is kapható az a skyr, kevés helyen lehet kapni, ára is jó magas, cserébe ez az ami az eredetileg ajánlott görög joghurthoz hasonló (olyat itthon nem kapni, csak “görög” joghurtot...)
ennek is magas a fehérje tartalma, kevés ch s minimális zsír mellett.
tescoban nincs amúgy, de pl: https://bevasarlas.tesco.hu/groceries/hu-HU/products/2004020170149

[ Szerkesztve ]

(#167756) szabi325 válasza Madwe (#167755) üzenetére


szabi325
tag

Ezt a "skyr" stílusút lehet kapni Lidlben csak nem natúr hanem 3 féle gyümölccsel de legalább nincs cukrozva viszont egész magas a fehérje tartalma.
Illetve van szintén gyümölcsös cukor nélküli az Aldiban Crane protein yoghurt
Makrók alapján szerintem jók meg ízre se rossz

(#167757) Madwe válasza szabi325 (#167756) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jaja, meghát ott a jó kis cottage cheese is aldiban :)
ameddig fogyasztottam ilyeneket ezeket rendszeresen ettem, baromi finomak :)

(#167758) flash- válasza Madwe (#167757) üzenetére


flash-
veterán

Aldi cottage cheese nekem is nagy kedvencem :)
De már inkább túrot eszek vacsira.
Tobb benne a feherje, kalcium, teszek rá csokis myprotein cseppeket, úgy nagyon szuper

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167759) benfolds válasza diegho (#167754) üzenetére


benfolds
őstag

én a lidliben vagy a pennyben szoktam natúr görög joghurtot venni, 400 g-osat (saját márkás mindkettő, amúgy pontosan ugyanolyanok), de van nagyobb kiszerelésben is, valamiért az drágább fajlagosan. a 400 g-os 190 ft, amikor akciós. aldiban nincs 400 g-os, ott kisebb (meg talán nagyobb) kiszerelések vannak.
ahogy madwe mondta, az aldiban van ez az izlandi joghurt is, tényleg drága, de legalább az íze is borzalmas. :D én minden nap natúr joghurttal (inkább sima, néha görög) vagy kefirrel kezdem a napot + zab + gyümölcs. legjobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#167760) diegho válasza benfolds (#167759) üzenetére


diegho
nagyúr

Na ilyen zabos tippek jöhetnek nekem is. Hogyan készíted el a zabot, hogy ehető legyen?

(#167761) szabi325 válasza diegho (#167760) üzenetére


szabi325
tag

forró víz + 50 gramm zabhoz tolok egy adag (30g) fehérjét pl csokisat, szerintem így finom :D de valamelyik édesebbik fehérjéből pl scitec vagy pure gold, amikor protein buzzal csináltam borzasztó volt... :D Ha van lehetőség tolok hozzá 30 gramm gyümölcsöt nyáron szoktam bele tenni pár szem málnát/epret, vagy így télen (érett)gránátalmát az sokat dob az ízén

(#167762) szabi325 válasza flash- (#167758) üzenetére


szabi325
tag

Na köszi ezt kipróbálom! Eddig csak úgy csináltam hogy túró + csokis fehérje + kis folyékony édesítő de szenvedtem mire megettem :D

Gymbeames/Biotech cseppeket kóstoltad ? Myproteinesből melyik ízeket ajánlanád?

(#167763) benfolds válasza diegho (#167760) üzenetére


benfolds
őstag

Semmi extra, nincsenek különleges receptjeim. Egy 450 g-os natúr joghurt vagy kefír fele, 150 g zabpehely (mielőtt edzeni kezdtem, müzliztem), összekeverem, bele valami szezonális gyümölcs + két kanál őrölt lenmag, néha dió és egy kiskanál méz. Egy pici vizet is öntök hozzá, mert anélkül elég sűrű. Nem melegítem fel.

[ Szerkesztve ]

(#167764) diegho válasza benfolds (#167763) üzenetére


diegho
nagyúr

Lehet megpróbálom holnap én is, van itthon kaukázusi kefír.

(#167765) DopeBob válasza aelod (#167753) üzenetére


DopeBob
addikt

Köszi, igen fehérje miatt kellene, egy csomó cikkben írják neten, hogy 100g-ként akár 15g fehérjét is tartalmaznak, de sehol nem találok ilyet, így egy pohárban 25g fehérje lenne, ami már egész kellemes. Ez a cottage cheese-t megnézem viszont valamelyik nap, köszi!

Danonnak is van pedig egész tűrhető fehérjetartalommal, csak nálunk sehol nem kapni... [link]
[link] :(

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#167766) benfolds válasza diegho (#167764) üzenetére


benfolds
őstag

Ja, igen, kaukázusi a harmadik verzió, abból is 450 g-osok vannak a multiknál.

(#167767) benfolds válasza DopeBob (#167765) üzenetére


benfolds
őstag

Ez 15 g/ serving size, ami itt 150 g. :U

(#167768) DopeBob válasza benfolds (#167767) üzenetére


DopeBob
addikt

Ennél csak jobbak vannak, ez Danone elvileg mégsem kapni nálunk sehol :(

De egyre inkább az az érzésem, hogy simán étkezéssel nem fogok tudni napi 120g fehérjét fogyasztani. :B

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#167769) tibcsi0407 válasza DopeBob (#167768) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nálam az ebédbôl meg van annyi :DDD

https://utdetailing.hu/

(#167770) benfolds válasza DopeBob (#167768) üzenetére


benfolds
őstag

A Danone-os natúr görög joghurtnak pont ugyanannyi a fehérje tartalma, mint bármelyik másik natúr görög joghurtnak. :U

(#167771) benfolds válasza DopeBob (#167768) üzenetére


benfolds
őstag

Hüvelyesek, húsok, halak, zab, túró, tojás?

(#167772) diegho válasza DopeBob (#167768) üzenetére


diegho
nagyúr

Aztán miért ne tudnál? 200 is sima liba.

(#167773) aelod válasza DopeBob (#167768) üzenetére


aelod
veterán

Mi vagy te madár? 120 fehérjét bevinni nem nagy dolog.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167774) Madwe válasza diegho (#167772) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én is 200 körül fogyasztok, porok nélkül - ráadásul állati eredetűek nélkül. Csirkemellel s társaival röhögve összehozható :)

(#167776) whitezo88 válasza HussarF (#167775) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Én már vissza is küldtem a versenyzői jelentkezést amit kaptam ;] biztos megugranak a tagok számai a szövetségekben.

(#167777) DopeBob válasza aelod (#167773) üzenetére


DopeBob
addikt

Alapvetően igen, itt a topicban bizosan annak számítok :B

183/80kg vagyok most, ami így ránézésre rendben is lenne, de sajnos a haskörfogatom elég nagy. Jelenleg ebből próbálok lefaragni úgy, hogy a tartom a 80kg- súlyt (próbálok egy minimális izmot felszedni, vagy legalább nem veszíteni) és mellete a jeleneg 22%-os testzsírt csökkenteni. Plusz a mérleg mér "zsigeri zsírt" az is elég magas.

Azokat a pontokat kerestem, ahol viszonylag fájdalommentesen be tudok avatkozni az étkezésbe, 40-es vagyok már, család gyerekek, sajnos nincs időm külön főzni magamra, de próbálunk azért egészségesen étkezni. Amit lehet már elhagytam, cukor, üdítők stb.

Zsír 26%-ről indult kb 3 hónapja, testsúly 86-87-ről. Sajnos 2-3kb izom is lement. Innen jön az első kérdésem a görög joghurt, neten egy csomó helyen ajánlották, hogy milyen jó fehérjeforrás, de a boltban kapható cuccok köszönőviszonyban sincsenek azzal amiket a neten ajánlgatnak 15-20g fehérje/100g.

Ahogy számolgattam 1-2 hétig, az reggeli-ebéd-uzsonna-vacsora étkezésekből maximum ilyen 80g jön össze jelenleg. Edzés otthon, főleg ilyen saját testsúlyos gyakorlatok, heti 2x súlyzó. Röviden ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#167778) Madwe válasza DopeBob (#167777) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem eszel ilyeneket h Csirkemell? Túró? Cottage cheese? Bab? Lencse? Csicseri? Gomba? Barnarízs? Bulgur? Lenmag, kendermag, dió? Mandula? Brokkoli, paraj?
ezekből 1 étkezéssel megvan a 80g nemhogy egy nap alatt :) vszeg nagyon sok ch vagy zsírt tartalmazó ételeket eszel ezek helyett valszeg (persze magvak zsírosak is... azt csak módjával) s esetleg érdemes lenne ilyeneket bevezetni, még akkor is ha rendelt kaját eszel akkor is kell ezekre legyen mód (bár rendelt kaja rendszerint rengeteg olajjal, liszttel, cukorral készül ami kerülendő lenne...)

egyébként 20% tzs alá menni az átlagnak már csak komolyabb odafigyeléssel sikerül mennie, rendelt kajával ritkán... azért olyan 15%ig el lehet menni azzal is talán legtöbb embernek sok odafigyeléssel h mit rendel, de alatta végképp esélytelen :) s pláne ilyen kevés fehérjével!

[ Szerkesztve ]

(#167779) aelod válasza DopeBob (#167777) üzenetére


aelod
veterán

Értsd jól a madarat. Itt az étvágyadra céloztam.

Az a fehérje mennyiség amit beviszel kevés lesz 160g kellene inkább. A joghurt mint olyan max desszertnek lenne jó elkészítve nem pedig fő fehérje forrás.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167780) DopeBob válasza Madwe (#167778) üzenetére


DopeBob
addikt

Itthon főzünk kb fele/fele a feleséggem, eszek mindent, de nem minden nap sütök pl csirkemellett. Amit lehetett azt már bevezettem itthon, barna rízs, teljes kiörlésű kenyér, ezek gond nélkül átmentek. Mandulát is eszek minden nap, kb egy marékkal uzsi után. :)

Most kb napi 1800-2000kcal körül eszek, a súlyom szépen megy le, de sajnos izmot is veszítek, ezért kellett volna valami kaja, amivel leginkább csak + fehérje.

Azért gondoltam a görög joghurtra, mert több cikk is ajánlotta mint jó fehérjeforrás, de hát amiket írnak, az kb nem létezik nálunk.

Sajnos eléggé elhanyagoltam magam az utóbbi időben, rengeteg (ülő)munka, a jobb vállam gyakorlatilag nem forog hátra, alakul a púpom + ugye ez a "skinnyfat" jó nagy puffadt hassal.

Talán még nem menthetetlen a helyzet. A terv az, hogy nyárig megszabadulok a belemtől, és utána egy minimális izmot építenék. Most eléggé bejött ez az otthoni torna, kb 3 hónapja csinálom már minden nap, és hiányzik is ha kimarad egy nap. (jelenleg pl ezt: Day 21 - Page 22 (darebee.com))

Igazából el akartam kerülni, de úgy néz ki a fehérjepor lesz a jó megoldás nálam.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#167781) benfolds válasza DopeBob (#167780) üzenetére


benfolds
őstag

nagyon beakadt ez a görög joghurt nálad. :)) :DDD

egyébként ha az egészségmegőrzés a cél, akkor az aerob mozgásformák jobbak lennének neked szerintem. bicikli, tempós gyaloglás, később akár kocogás. de igazából bármi jó, ami neked szimpatikus és jól érzed magadat közben. a legfontosabb a rendszeresség, értsd minden nap valami mozgás.

[ Szerkesztve ]

(#167782) DopeBob válasza benfolds (#167781) üzenetére


DopeBob
addikt

Ja, ugye innen indult az egész, már égett a fejem, mikor megint leírtam :DDD de már elengedtem a témát :D

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#167783) benfolds válasza benfolds (#167781) üzenetére


benfolds
őstag

nálam egyébként az ultimate feelgood sport, amit a szabadban, erdőben lehet végezni. bicikli, terepfutás, túrázás. de nálunk vannak az erdőben ilyen "mászókák" is, szóval akár "gyúrhatsz" is kint, ha az szimpatikusabb. én bicajozni, ill. mostanában túrázni szoktam, imádom (a kondizás mellett). csak egy tipp, hogy ne "munkának" fogd fel ezeket a tevékenységeket, hanem érezd magadat jól közben, meg persze a jótékony hatása miatt utána is.

[ Szerkesztve ]

(#167784) DopeBob válasza benfolds (#167783) üzenetére


DopeBob
addikt

Abszolút nem munka, már teljesen rutin lett a napi torna. Az edzésterv is olyan, hogy minden nap lehet csinálni, plusz tök jó látni a fejlődést. Nyugalmi pulzusom pl 3 hónap alatt lement 67-ről 61-re, már meg tudok csinálni egyben 20 fekvőtámaszt, boldogság van :)

Ami egyedul fura: haskörfogat, 96cm volt, most 7-8kg-val könnyebben: 96 cm (köldöknél mérve). Tavasszal sprintet tervezek beiktatni heti 2x.

Bicó, túrázás nyáron van gyerekekkel.

MZ/X

(#167785) Madwe válasza benfolds (#167783) üzenetére


Madwe
nagyúr

A kardio valóban jó a szívnek keringésnek ha az a cél - de pl formába lendülni, izmosodni de még fogyni! Is jobb az edzés.
én is szeretek úszni, biciklizni, túrázni sőt utóbbi évben a futást is nagyon megkedveltem pedig h rühelltem mindig is. Illetve szerintem a motorozás is kardio valahol meg alsó hát edzés :)
ennek ellenére én majdnem napi edzés mellett se érzem azt munkának, sőt, imádom, akarom, kifejezetten jól esik s szarul érzem magam ha kimarad, enerváltabb is vagyok... leedzem magam s máris minden ok :) majd megpusztultam a 2 hónapos kihagyás miatt amikor max gyógytorna fért bele.
de legalább egy csomó új saját testsúlyos gyakorlatot tanultam közben amiket eddig nem ismertem s mostmár azokat is bevetem, bőven lehet ott is - esetleg pár szalaggal lábra pl - bukásig edzeni 8-12 ismétléssel, végtelenségig nehezíthető még súlyok nélkül is kis modifikációval pár gyalorlat :)

(#167786) DopeBob válasza benfolds (#167781) üzenetére


DopeBob
addikt

[link] Találtam! :DDD

jóvan, megyek elásom magam

MZ/X

(#167787) benfolds válasza DopeBob (#167786) üzenetére


benfolds
őstag

wow, nem találkoztam még ilyennel. :)

amúgy tegnap leszóltam a skyrt, de lehet keverem egy aldis török savanyított tejtermékkel. bár szerintem, amit egyszer a tescóban vettem, az skyr volt, és az sem ízlett. veszek valamelyik nap egy aldisat, hogy kicsit felfrissítsem az emlékeimet.

(#167788) benfolds válasza Madwe (#167785) üzenetére


benfolds
őstag

nem tudom alátámasztani semmivel, de szerintem én egy átlagos biciklis körömmel több kalóriát elégetek, mint egy átlagos gyúrós edzéssel. persze mindegyiket lehet csinálni így is, meg úgy is. én úgy érzem, hogy mindegyiket úgy tolom, amennyire tudom (a biciklit most már nem maxon, amióta itt eltanácsoltak tőle). eleve biciklin százszor jobban megizzadok. na jó, lábazás után sem marad száraz rész a pólómon, de a többi edzésnap egyáltalán nem vészes ilyen szempontból. szóval ha fogyni akarnék, akkor én inkább futnék vagy bicikliznék.

(#167789) tibcsi0407 válasza DopeBob (#167780) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A barna rizs pont, hogy para. A fitinsav nem a legjobb dolog.

https://utdetailing.hu/

(#167790) Madwe válasza benfolds (#167788) üzenetére


Madwe
nagyúr

De ez nem ilyen egyszerű, h mennyi kalóriát égetsz el (biciklizűssel többet mint súlyemeléssel, persze)
De hosszú tűvon a súlyvesztést elérni és MEGTARTANI sokkal jobb a súlyemelés. Ennek fő oka az anyagcsere, bmr.
míg kardio alatt arra neveled a szervezeted h legyen hatékony a kalóriákkal mert van h rengeteget kell elégetned ezáltal lezuhan a bmred a fenébe (hiszen ahol tud kalóriát fog spórolni a szervezeted) addig edzéssel izmot építesz, ami drága szervezet s kalóriába kerül fenntartani már csal azt is h legyen s pihenjen, növeled a bmrt.
Ezekre nagyon sok tanulmány, analízis, meta-analízis született már :)
alacsony bmr esetén pedig baromi nehéz visszaépíteni FENNTARTHATÓ szintre - ha ez nem jön össze akkor máris jönnek vissza a kilók :)

személyes bmr tapasztalatok: 1 éve 2000 kalóriával híztam. Most 2800 kalóriával fogyok! Ugyanannyi kiló vagyok, ugyanannyi időt fordítok mozgásra. Ez nyilván fenntarthatóbb állapot :)
persze ha csak pár kilót akar leadni a strandszezonra (sicc) az ember majd utána nem érdekli h meg tudja e tartani akkor kardioval kétségtelenül hamarabb eléri ezt.

s mondom, nem vagyok kardio ellen, tök hasznos az egészségnek szív, érrendszer miatt. De tartós fogyáshoz nem feltétlen a legjobb hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

(#167791) diegho válasza tibcsi0407 (#167789) üzenetére


diegho
nagyúr

Rizsből nálam csakis basmati.

(#167792) aelod válasza benfolds (#167788) üzenetére


aelod
veterán

Akkor ott az edzés intenzitással vannak gondok.
Bringázással izmot nem építesz csak égetsz...az izzadás mértéke pedig nem egyenlő az elégetett kalóriák mennyiségével.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167793) tibcsi0407 válasza diegho (#167791) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az ok.

https://utdetailing.hu/

(#167794) Madwe válasza tibcsi0407 (#167789) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezért kell beáztatni mind a barna mind a fekete rízst elötte éjszaka vízbe citromlével. Tápértékben sokkal jobb, egészségesebb is s a beátatás hatására a fitát legnagyobb része lebomlik. Finomabb is lesz, fitát tartalma meg kb azonos a fehér rízsével :)
De egyébként jogos a felvetésed, ezekkel valóban foglalkozni kell valamennyire. Szvsz jobb opció barna rízst, teljes kiőrlésű dolgokat fogyasztani, csak nem mindegy hogy. Babot se eszik az ember amit nem áztat be, pl. (a konzervesek ezen már túl vannak, nyers babot véve 1 napig azt is áztatni kell...)
Pár hasznos iromány:
[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#167795) HussarF válasza diegho (#167791) üzenetére

Kinek van arra pénze ;]

(#167796) tibcsi0407 válasza Madwe (#167794) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha van ezzel kedve valakinek szöszölni, akkor okés. De egyébként meg kerülendő, ha alap módon van elkészítve, mert több kárt csinál, mint hasznot.

https://utdetailing.hu/

(#167797) Madwe válasza tibcsi0407 (#167796) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ezzel teljesen egyetértek! bár azért annyit hozzátennék, h szerintem az nem szöszölés h a másnap ebédre szánt rízst előző nap este pár mp alatt vízbe áztatom, aznap pedig leszűröm átmosom - az már fél perc is lehet mondjuk :)

(#167798) aelod válasza Madwe (#167797) üzenetére


aelod
veterán

Én a frissen főtt fehér rizst is mindig átmosom.

#167795HussarF

Így van. Jó a sima sparos "A" rizs is. Emlékszem egyik versenyen jázminnal töltöttem és alig vártam, hogy na most jön a wow faktor. Qrvára nem jött :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167799) HussarF válasza aelod (#167798) üzenetére

Azthitted, hogy lesz benne gogsz, de nem vót ;]

(#167800) tibcsi0407 válasza Madwe (#167797) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem nem érne annyit sem. :D Bár újabban inkább a teljes kiörlésű tészta, vagy tortilla megy a csirkéhez.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.