Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#167601) diegho válasza marked one94 (#167599) üzenetére


diegho
nagyúr

Van még 4 féle itthon, megnézem azokat is, barátom Mango-t vett, de ő is mondta, hogy nem a legjobb. Én lehet visszatérek a puregold-ra.

(#167602) Madwe válasza Stauffenberg (#167597) üzenetére


Madwe
nagyúr

a kaja, edzésintenzitás, frekvencia és pihenés dolgokon túl
majdnem mindent felsoroltál, kivéve a vizet! Sok vizet kell inni, dehidratált állapotban nem lehet izmot építeni s az edzés miatt eleve megnő az igényed.

ha még tápkieg érdekel esetéeg a kreatin megfontolandó (nem töltve, szépen napi 3-5g folyamatosan, esetleg 1-2 hetet időnként kihagyva) amivel 1-2 ismétléssel tovább tudod majd magad terhelni.
ha kreatint szedsz mégtübb vízre lesz szükséged végképp!

(sokakat puffaszt vizesít ha töltik s napi 10-20g szednek, felesleges is. Illetve ha én nem reggel szedem akkor este kevésbé tudok aludni, de a legtöbb ember erre nem érzékeny)

[ Szerkesztve ]

(#167603) marked one94 válasza diegho (#167601) üzenetére


marked one94
őstag

Jobban jársz a puregold-al mint a myproteinnel, meg talán a gymbeam ami még korrekt.

You'll Never Walk Alone

(#167604) tibcsi0407 válasza aelod (#167600) üzenetére


tibcsi0407
félisten

+1 a Tnshop-ra.

https://utdetailing.hu/

(#167605) diegho válasza marked one94 (#167603) üzenetére


diegho
nagyúr

Ránéztem gymbeam-re, ott is egész jó árak vannak. Főnököm tolta ezt, de már átcsábítottam Puregold-ra, most adtam el neki 1kg mogyorós csokisat, mert nekem nem ízlett. Elhasználom a myprotein-t, aztán rendelek újra Puregold-ot.

(#167606) aelod válasza marked one94 (#167603) üzenetére


aelod
veterán

Myprotein...

#167602Madwe

2-3 liternél többet felesleges többet inni.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167607) Madwe válasza marked one94 (#167603) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért a myprotein közel állandó 40% akcióval általában a legolcsóbb, s ilyen akció havonta többször is lenni szokott… teljes áron nem szabad ott vásárolni.

aelod: hát a gvh-val értek egyet, akciós árakat érdemes ott nézni, a teljes ár marketing miatt annyi mint pl az udemy kurzusok államdó 95% akcióinál:)
víz: testsúly s emberfüggő, én pl 2l vizet edzés nélkül is keveslek sokszor, edzéssel 3l kell nekem minimum, kreatinnal meg akár 4 is, főleg nyáron. Lényeg h ne legyem dehidratált az ember, a végtermék színét nézve könnyen ellenőrizhető :)

[ Szerkesztve ]

(#167608) diegho válasza aelod (#167606) üzenetére


diegho
nagyúr

8-12 liter között iszok naponta... mármint nyáron, amikor még 140+ voltam.
Most olyan 5-7 között vagyok, de én simán megiszok egy 7dl-es kulaccsal most is egy kajáláshoz. Régebben ez ennél durvább is volt. Okkal teszem, hajlamos vagyok kőképződésre a szervezetemben, nyál és epe már volt, a vesét így tudom megelőzni, de már annyira megszoktam. Ma eddig kb 4 litert ittam, de hol van még a nap vége. Szerintem most nyáron is 6-8 között megállok, de majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#167609) aelod válasza diegho (#167608) üzenetére


aelod
veterán

Ez elég extrém azért. De nagy átlagnak nem kell ennyit bevinni.
Vízhajtássnál verseny előtt én is megittam 10litert de az is más.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167610) diegho válasza aelod (#167609) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem tudom most nyáron mennyit fogok majd inni, majd kiderül, de nekem 5+ mindig megvan.

(#167611) BÁ Nutrition válasza diegho (#167608) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Nem hinnem h az ilyen szintu kenyszeres vizfogyasztas egeszseges lenne

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#167612) diegho válasza BÁ Nutrition (#167611) üzenetére


diegho
nagyúr

Már abszolút nem kényszeres, egyszerűen megszoktam már, hogy ennyit iszok, viszont 44kg fogyás után sem lóg úgy a bőröm, mint másnak 20 után.

(#167613) lorcsi


lorcsi
veterán

sziasztok!

a nutriversum termékei mennyire jók?
egész jónak tűnnek az árak

a rendszeresen vitamint vásárlóktól kérdezem, h ezek jónak számítanak?

(#167614) BÁ Nutrition válasza diegho (#167598) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en epreset szoktam venni mar vagy 10 eve. nem tul intenziv az ize, hosszu tavra pont megfelelo, +jol oldodik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#167615) flash- válasza diegho (#167598) üzenetére


flash-
veterán

a kreatint mindig onnan rendelem,de a fehérjéi nem jöttek be.
talán még a drops ízesítő cseppek,az nagy okosság

más:
edzéshez kesztyűt kb 5 ezerét milyet?
ezt vagy van valami jobb?
(pl biotech es,stb..) mit ajánlanátok?
az se baj ha kifejezetten szivacsos belül mert húzodszkodó rúd vékony és tud ám vágni...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167616) diegho


diegho
nagyúr

Lenne egy technikai kérdésem is.
Jelenleg kb 97,5kg vagyok a 191-es magasságomhoz, már csak has tájékon van rajtam felesleg, de annak is nagyobb része bőr. Meddig lenne érdemes lemennem súlyban? A végén valószínűleg plasztika lesz, ami kb 4-5kg bőrt fog jelenteni mínuszban.
Hetente 3-5 között tudok edzeni itthon, ami kb 30-60 perc közötti intenzív mozgást jelent, legtöbbször 4-5 gyakorlat, 10-es ismétlésszám, mindez 4x és pihenő nélkül, vagy nagyon minimális pihenővel, utána levezetésnek vagy 10-15km szobabicikli, vagy egy kis saját testsúlyos mozgás.
Még kalóriadeficitben vagyok, mert valamennyit le kell fogynom. Alapvetően a kezemen, vállamon már látszik, hogy jött fel izom. A cél egy átlagos sportos testalkat elérése. Mire figyeljek, mit csinálok rosszul?

(#167617) HussarF válasza diegho (#167616) üzenetére

Sztem, ha elég izom van rajtad és egy reálisan fenntartható alacsony testzsíod van, akkor 95 kg környéke.

(#167618) diegho válasza HussarF (#167617) üzenetére


diegho
nagyúr

Valami hasonlóra gondoltam én is. 93-95 közé lemegyek, várok egy fél évet, hogy a bőröm mit reagál, aztán eldöntöm, hogy lesz plasztika, vagy nem. Addig minimális kalóriatöbblet és komolyabb edzés, hogy a súlyom 95 magasságában maradjon, de jöjjön fel izom.

(#167619) Madwe válasza diegho (#167618) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azon ne ijedj majd meg h amikor elkezdesz tömegelni hosszú deficit után h hirtelen megjelenik rajtad pár kiló - annak nagyja víz lesz, tekintve h eddig gyk. minimál szinten volt a ch tartalékod most meg elkezded majd feltölteni.

(#167620) diegho válasza Madwe (#167619) üzenetére


diegho
nagyúr

Nem fogok megijedni, tudom, hogy akár 3-4 kiló is feljöhet gyorsan, de majd szépen beáll. Egyelőre amit szedek: c vitamin 1000mg (komplex), kálcium+magnézium, D-Vitamin (komplex), Daily Mega 1 kapszula, fehérje edzések után. Pihenőnapon nem iszok fehérjét, mert figyelek arra, hogy kb 100g fehérjét bevigyek minden nap, de ha azt mondjátok igyak pihenőnapon is, akkor inni fogok. Kell még ezeken kívül valami? Ja és hetente eszek 1x-2x tonhalat a halolajhoz, eddig naponta szedtem, de mivel imádom a tonhalat inkább eszek azt.

(#167621) Madwe válasza diegho (#167620) üzenetére


Madwe
nagyúr

Edzésnapokon is felesleges a fehérjepor, ha megfelelő mennyiségű fehérjét viszel be. Testsúly kétszerese lenne a cél viszont, ami esetedben inkább 180g körül lehet? Persze ezt deficitben nehezebb elérni mint tömegeléskor...

Halolaj: itt is célszerübb inkább valódi étellel megoldani, azaz jól teszed :) a kieg csak a félreétkezést javított javítani, de teljes értékű étel mindig jobb választás lesz.

(#167622) diegho válasza Madwe (#167621) üzenetére


diegho
nagyúr

Fehérjéből az 1g/kg-ot céloztam meg minimumnak, mert egyszerűen nem bírok többet enni. Nemrég reggeliztem 3 tojás+3 szál virsliből rántottát, hozzá 2 savanyú uborkát és ittam rá egy kaukázusi kefírt, úgy tele vagyok, hogy megmozdulni nem bírok, ez volt kb 50g fehérje, de nem mindig kívánom ezeket. Ebéd csirkemell lesz, bulgur és tavaszi zöldség. Vacsora még nem tudom.

(#167623) Madwe válasza diegho (#167622) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mik a napi ch, zsír s fehérje céljaid? Mekkora deficitben vagy jelenleg - havi hány kg jön le átlag amióta ennyit eszel s mozogsz?

(#167624) stratova válasza diegho (#167622) üzenetére


stratova
veterán

Ha már virsli, mivel nem a legjobb húsnak számít (finom voltam) de mégis kedveled, akkor kipróbálhatod a 90+% hústartalmút,elég ha sajátmárkás (nálunk pl. pikok húsrudacska, olcsónak sajnos nem mondanám) szilveszterkor vettem olcsóbbat, mégis hiába volt az is 80%-os, hát messze nem olyan.
Szerintem eleve azzal eltelhettél, hogy rátoltál egy teljes flakon kaukázusit (ami szintén finom, a fene egye meg :D).
Tonhallal ugyanígy vagyok, abból sem kell riomare (6-8e/kg) ha ott van mellette a saját márkás (só lében) ~3e/kg. Úgyis lenyulja a fél konzervet a kölyök, ha látja hogy azt eszem (nem is baj). Ezeknél persze még mindig olcsóbb a csirkemell is 1,4-1,6e/kg áron (és akkor ez csirkemell még a drágábbak része) persze fel kell dolgozni.

(#167625) diegho válasza stratova (#167624) üzenetére


diegho
nagyúr

Most Pikok-ot tolom, de alapvetően csirkemell sonkát, vagy császárszalonnát szoktam, de bevásároltam Pikok-ból, szóval amíg el nem fogy, addig az lesz, 21.-én jár le az utolsó csomag, szóval már csak pár nap :DDD

A súlycsökkenésem heti fél kg, de a mostani időszak nem releváns, mert amiket kaptam édességek, azokat bizony én nem dobom ki :)) a makrókat most nem nézem, már nincs sok édesség hátra, februárra már nem marad semmi, akkor jön újra a szigorúbb diéta. December előtt a heti 1kg megvolt. Ami most még kiesett, az a heti 5x, 7-8km séta, hideg van na, ez most heti 1-2x maximum 4-5km lett. A kalóriám az jelenleg 2000 körül alakul naponta, de alapvetően 1600-1800 körül szokott lenni.

(#167626) Madwe válasza diegho (#167625) üzenetére


Madwe
nagyúr

Heti fél kilónál több súlyvesztés már nem annyira javasolt - ez a heti fél kiló kb 500 kalória deficit lenne. Az 1 kiló az sok, ott már sok az izom abból...
az 1600 de még 1800 kalória is bőven a bmr értéked alatt van, nem szabad oda menni! Nemcsak h izomvesztés lesz de az emésztésed is bezuhan s nehéz lesz visszatornázni... ha jelenleg 2000 kalória körül fogysz fél kilót hetente, akkor inkább célozd meg ezt! Akkor 2500 körül lehet a szinted s a bmr-ed 1800-2000 körül... majd tömegelni meg olyan 2600-3000 kalória körül érdemes neked - persze ahogy a tested meg az anyagcseréd változik ez valszeg még feljebb fog menni.
de nem véletlen nem kalóriát hanem makrobontást kérdeztem, mert ha az 1g/tskg fehérje van meg neked akkor ott vagy a ch vagy a zsír magas - vagy mindkettő :) bár a heti 1 kiló vesztésnél az a kb 1000 kalória deficit mellett lehet mind ch mind zsír értéke rendben van, egyszerűen csak keveset eszel s a maradék 500kcal ami 125g fehérje lenne, ugye, ha módosítanád az étrended a céloknak...

(#167627) diegho


diegho
nagyúr

Jelentem a fehér csokis Myprotein fehérje egész jó. Top3-ban van eddig nálam.

(#167628) whitezo88 válasza diegho (#167627) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Fahéjas csiga is.

(#167629) diegho válasza flash- (#167615) üzenetére


diegho
nagyúr

Tari Ádámnál van 4k-ért csuklóvédős. [link]

(#167630) marked one94 válasza flash- (#167615) üzenetére


marked one94
őstag

Vegyél egy gurtnit olcsóbb es hasznosabb.

You'll Never Walk Alone

(#167631) flash- válasza diegho (#167629) üzenetére


flash-
veterán

köszi, ez jó lehet.
esetleg van olyan (akár drágábbér)aminek kifejezetten vastag szivacs van a belsején?

illetve most látom van ilyen hogy tenyérvédő:
ilyet valaki használt már?
[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#167632) myckey válasza diegho (#167620) üzenetére


myckey
veterán

Edzés után közvetlen, nem ördögtől való ha fogyasztasz tápkieget,( megfelelő minőségű amino/fehérje és ha belefér/szükséges a "matekba", akkor szénhidrát is -nem szőlőcukor és banán- , csak hogy minél gyorsabban hasznos tápanyaghoz jusson szervezet ) utána jöhet a szilárd étel, időben. De egyébként Madwe jól írja, azaz nagyon jó ha a tápanyagokat tudod fedezni normál ételből. Olajokra/zsírokra is érdemes figyelni, összetett módon. Gondolok arra, hogy ne csak az "akármilyen" zsír és omega képezze, hanem szőlő,len, olíva stb.. mind mind egészséges, és nem árt ha az össz. energia bevitelbe ezek is benne vannak, makro oldalon.( nem nagy mennyiségre gondolok, ilyen olyan kicsi/még kisebb kanál )
Az hogy mi miért jó, mennyi kell, hogy oszd el ...ez "bárhol" le van vezetve.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167633) diegho válasza myckey (#167632) üzenetére


diegho
nagyúr

Ma is úgy csináltam, hogy 9 előtt kicsivel reggeliztem, 10:30-kor ettem egy banánt, 11-től edzettem egy 40 percet, utána jött a fehérje és most ettem meg az ebédemet. Általában várok 1 órát edzés után a kajával, van hogy többet is. 4 körül eszek egy kis mogyoróvajat almával, 7 körül jön a vacsi, de ha lesz kedvem, akkor 6 körül még tolok egy fél óra kardio-t, majd meglátom milyen kedvem lesz.
Az olajakkal úgy vagyok, hogy pl a tojáshoz csak kókuszolajat (zsírt) használok. Napraforgó olajat semennyit, semmihez. Szoktam grillezni, ahhoz mindig olivával csinálom a pácot saját magam, ha eszek toast kenyeret, akkor olyant szoktam venni a lidl-ben ami magvas, gondolom abban is van valamennyi, valamint szoktam enni mogyortóvajat, vagy mogyorót, szóval ezekre is valamennyire figyelek.

(#167634) myckey válasza diegho (#167633) üzenetére


myckey
veterán

Én mondjuk, világ életemben próbáltam legkésőbb 1 óra körül szilárd kaját enni, edzés után. De lehetőleg valami nem túl távolit időpontot keresni. Bárhova is készültem, bármilyen célzattal is "matekoltam". De ha Te így, akkor tedd így....nem vagyunk egyformák. : )
Az is haladás, ha próbálsz figyelni az olajos dolgokra, fogyasztására és bevitelre stb....
Ezt is lehetne ám boncolgatni, mit miben érdemes, miért nem érdemes, stb stb .... de rengeteg ember semmilyen formában nem figyel a zsírsavakra/olajokra ....ahhoz képest fényévekre vagy.Jól van ez, told ahogy megszoktad, kutakodj témában ami érdekel...azt majd alakul.. : )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167635) diegho válasza myckey (#167634) üzenetére


diegho
nagyúr

Eléggé utánajártam már a dolgoknak, sajnos az epém miatt nem tudom azt enni, amit akarok/kellene, de igyekszem keresni a legjobb kombót. A zöldségekkel vagyok bajban, brokkoli, karfiol sajnos számomra ehetetlen, azonnal felpuffadok tőlük és 2 napig szarul vagyok, eleinte próbáltam mexikói zöldség mixet, attól is, csak kisebb mértékben, most már tavaszit tolom, ez megint egy fokkal jobb, de a legjobb a sima sárgarépa, pedig nagyon szeretem a zöldségeket, de ez van, nem ehetem őket, így marad a paradicsom, saláta, savanyú uborka, cékla, sárgarépa.

(#167636) myckey válasza diegho (#167635) üzenetére


myckey
veterán

Lényeg, hogy figyelsz a "zöldre", rostbevitelre. Szervezet meghálálja.
Kitartást, az célra vezet : )

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167637) Madwe válasza diegho (#167635) üzenetére


Madwe
nagyúr

A zöldségekre a realciód több dolog miatt is lehet, sokszor a puffadást az okozza csak h a gyomrodban nincsenek az emésztéshez szükséges bacik. Ezt könnyen tudod javítani egy pre s probiotikummal (én a probiotics20-at ismerem, nekem bevállt, babféléktől puffadtam gázosodtam, mostmár napi szinten fogyasztom probléma nélkül - tekintve h egyik fő fehérje forrásom, nem lenne szerencsés ha folyamat puffadnék tőlük :) [link] ) amit kúra szerűen 1 hónapig szedsz - közben lehet a prebiotikumoktól, inulintól is néha puffadás, gázosodás. Utána viszont simán megemészted ezeket is ha viszonylag rendszeresen fogyazstod őket (hetente párszor, nem éhezteted ki a bacikat így nem pusztulnak el)

természetesen lehet a puffadás oka más is, pl ételérzékenység, ami esetben ez nem segít. Ha főleg brokkoli/karfiolféléktől van akkor lehet h a keresztesviráguakra vagy érzékeny pl...

ha gondolod kezdj el a prebiotikumokkal kísérletezni, pláne ha amúgy szereted ezeket, mert ha tényleg csak ennyi akkor késöbb probléma nélkül tudnád őlet fogyasztani, s a sok rost, ásványi anyag miatt még a szervezeteddel is jót tennél. :)

[ Szerkesztve ]

(#167638) diegho válasza Madwe (#167637) üzenetére


diegho
nagyúr

Az érdekes az, hogy a babot én is szeretem és eszem is, attól semmi bajom. Próbálok majd valamit, de ez inkább az epehólyagom hiánya miatt van.

(#167639) Petyko1002


Petyko1002
újonc

Sziasztok!
Lenne egy kisebb problémám...Még január 4.-én rendeltem egy kisebb csomagot a myprotein angol felületéről Angliából. Nem tudom, hogy számít-e ez még a rendeléseknél, de azóta már nekem csak a magyar felület jön be ha megnyitom az oldalt. Szóval előtte mindig a DPD-vel jött a rendelt csomag most pedig ha a nyomkövetésre kattintok a FedEx nyomkövetése jön be. Péntek délelőtt még látni lehetett a nyomkövetés részleteit, azóta viszont azt írja ki: "Sajnos jelenleg nincs nyilvántartás a hivatkozásról".
Nem tapasztaltam még hasonlót sem, ilyenkor mi történhetett? Kezd kicsit aggasztani a dolog. Igaz hogy a kézbesítést január 19-25 közöttre mutatja a myproteines e-mailben nekem de már ez is fura, hogy ilyen hosszú idő. Lehet gond az ottani lezárások miatt?
Előre is köszönöm, ha valaki érdemben tud valamit segíteni!

(#167640) diegho válasza lorcsi (#167613) üzenetére


diegho
nagyúr

A BCAA (kékszőlő) szerintem nagyon jó, de a fehérjéjük nem jött be. Nem oldódik, a vitaminjuk nem tudom milyen, csaj ismerősök vettek többször, nem panaszkodtak rá.

(#167641) Dinter válasza aelod (#167563) üzenetére


Dinter
addikt

Mi a baj a turmixszal? Én is azt szoktam, zabpehely + mandulatej + banán + fehérje + mogyoróvaj, szilárdat nem tudom mit lehetne helyette.

(#167642) Angel2014


Angel2014
addikt

Home office pince módra.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#167643) Madwe válasza Dinter (#167641) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ugyanezt nem turmixolva :)? A zabpelyhet felöntöd maudulatejjel, majd megmikrózod, elkevered a mogyoróvajat s a fehérjeport benne majd a tetejét megszórod banánnal? Sokkal jobban fog laktatni is mint egy pép, tovább emészted.

[ Szerkesztve ]

(#167644) myckey válasza Dinter (#167641) üzenetére


myckey
veterán

[link]
Itt írtam a reggelimet, ha van rá ideje az embernek....( igazából pár perc ) Jó ízű, laktató piskóta/palacsinta sült ki belőle. Bár nekem a BSN Sy-6 "classic" nagy kedvencem volt hozzá.

De van hogy mindent bele tálat csináltam, aztán bekanalaztam ( zab, magvak, gyümölcsdarabok, olajok, méz, fahéj, citrom , mellé por vagy cottage c. stb.. )

De ahány ember, annyi "okosság".

Mindenesetre én bírtam, mikor elvesztem az étellel kapcsolatosan, és próbáltam kikerülni a shaket.
"Leginkább" az edzést körülölelni a "porokkal, kiegekkel", eszerint állok hozzá. De ezt sem erőszakolom ki, ha megoldható.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167645) Eversmann válasza myckey (#167644) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Kisebb kiszerelésben nincs? Csak kipróbálni, milyen is :U

Life is better with a Titan

(#167646) szabi325 válasza lorcsi (#167613) üzenetére


szabi325
tag

A fehérje borzasztó! egyáltalán nem oldódik , olyan mintha homokos vizet innál...
Az izolátum meg a whey pro is...

(#167647) RexpecT


RexpecT
addikt

Páratlan színvonal, páratlan edzők:
[link]

(#167648) myckey válasza Eversmann (#167645) üzenetére


myckey
veterán

Manapság nem rendeltem, elméletileg 740g vagy 1,32kg kiszerelésben lenne, régebben volt, de most nem találtam gyorskereséssel. De ha találsz, ez [link], összetétel alapján.(ezzel "palacsintáztam") csak már más a csomagolása, mint sok évvel ezelőtt volt. Van már "Iso" és "Edge" ...talán olyan is amit nem is hallottam. Legutóbb figyelmetlen voltam, nem a klasszikust rendeltem meg.. ( de ez sem tegnap volt ) ( ch, rost, ilyen olyan zsírsavak, komplex protein/amino stb...direkt étk. helyettesítés, csak én megfejeltem ezt is, ezért kedveltem )

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#167649) aelod válasza RexpecT (#167647) üzenetére


aelod
veterán

Háború van ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#167650) HussarF válasza aelod (#167649) üzenetére

Az ízületek és a szakértelem ellen ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.