Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#183001) aelod


aelod
veterán

Ha már mindenki rakott be képet mostanság.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183002) Xelo válasza aelod (#183001) üzenetére


Xelo
addikt

vagy te olyan izmos hogy ne kelljen a hdrt csutkára húzni ;] :P

(#183003) aelod válasza Xelo (#183002) üzenetére


aelod
veterán

:D:D

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183004) perempe válasza persil (#182998) üzenetére


perempe
addikt

Tegnap Pest felé a vonaton próbálgattam megint: múltkor fáradt lehettem, mentek a 40 másodperces sorozatok, megcsináltam ötöt. (A Fegyencedzés2 4*1 percet ír elő.) Odafelé csináltam még 6*1 húzódzkodást. (Lehetett volna többet, 61 perc volt a késés.) Visszafele megállónként kettőt akartam Hatvantól, de mire hazaértem, elfogyott az erőm, 4*2 sikerült csak. Jóval nehezebb a strand létráján végzett horizontal pull-tól. Szerdán rádiós koncert; remélem, emeletes a vonat megy megint.

Ma is voltam úszni. Sajnos a stéget elbontották, így a létrán végzett gyakorlatokról is le kellett mondanom. (Van a szabadstrand mellett kondipark, de nem olyan egyszerű az átjárás, illetve próbálok hamar végezni, hogy a szúnyogok ne csípjenek nagyon meg, busz/vonat sincs sűrűn.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#183005) Cs1csó válasza perempe (#183004) üzenetére


Cs1csó
félisten

Gondolom nem jött a kalauz mert tuti rád hívja a yardot és megbüntetnek rongálás, vagy valami hasonló miatt.
Hagyd már abba ezt a "gyúrás"-nak titulált izét, masszív táplálkozás és precízen felépített és követett edzés nélkül úgysem jutsz sehova.
Inkább "sportolj" :biciklizz, kocogj-fuss, ússz, csinálj fekvőtámaszokat, haspréseket, stb. csak úgy általánosságban az egészségesebb életmódért.

Na hagyjuk úgysem válaszolsz érdemben, és csak fújod tovább a magadét.

Bocs a többiektől, de néha nehéz megállni

(#183006) Rivaul válasza perempe (#183004) üzenetére


Rivaul
addikt

Teljesen igazad van. Bonyolult átjárás, meg szúnyogok... Aelod is a kifogásoktól lett ilyen izmos ;]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#183007) Vitee válasza Rivaul (#183006) üzenetére


Vitee
aktív tag

Aelod csak izmositos turmikszot iszik, azert ilyen kidolgozott!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183008) Cs1csó válasza Vitee (#183007) üzenetére


Cs1csó
félisten

Lehet bár a vádlijáig már nem csorog le. ;]

(#183009) Vitee válasza Cs1csó (#183008) üzenetére


Vitee
aktív tag

Oda alsotestes turmiksz kell azert :U

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183010) perempe válasza Cs1csó (#183005) üzenetére


perempe
addikt

Azt még nem tudom, mit fogok csinálni, ha 20-21°C alá megy, nagyon hiányozna az úszás. Két vagy három napja csináltam guggolásokat súllyal és fekvőtámaszokat, a guggolásokkal -4*20 2x8kg kézi súlyzókkal- meg voltam elégedve.

A húzódzkodásról nem mondanék le: véletlenül ma láttam az I Went to Fat Camp videót, ami nincs egy hetes. Ment a lehúzás csigán, állítólag hálás izom.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#183011) Janaboy válasza perempe (#183010) üzenetére


Janaboy
veterán

[link]

Janaboy

(#183012) aelod válasza Cs1csó (#183008) üzenetére


aelod
veterán

Ennyit ember nem vádlizik mint én. Ez van.
De ez a csávó szerintem nyisson tiktokot imádni fogják, ahogy rángatózik a vonaton :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183013) Cs1csó válasza aelod (#183012) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mekkora ötlet! Ha sokan megnézik azzal pénzt is lehet keresni, lesz pénze ---> akár személyi edzőt is fogadhat!!

(#183014) aleister válasza Oppenheimer (#182996) üzenetére


aleister
veterán

Igen és igen. :)
Viszont, ha több az "alap", akkor ideális esetben (azonos arányok esetén, 2-4% ugye), reálisan több lesz a szabad teszto is.
Ha jól emlékszem az SHGB szintet ha tudod csökkenteni, akkor nő a szabad teszto. Ehhez tökéletes pl a Tongkat ali.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#183015) perempe válasza aelod (#183012) üzenetére


perempe
addikt

A Zeneakadémia ruhatára is megmozgatta a fantáziám szerdán, ráadásul csak a másik oldal üzemelt. Ha fejlődök, elmegyek egykezes irányba, akkor más helyszínekkel együtt összehozom az ultimate pull-up videót.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#183016) Cs1csó válasza perempe (#183015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Várjuk! (a videókat)

(#183017) Qtya123 válasza Cs1csó (#183016) üzenetére


Qtya123
őstag

Jó lesz ez. Mi legyen a videó címe? Tescos Pókember? Callisthenics Freak? A ruhatárak fura ura? A budapesti lógófantom? Függőlajhár a vonatokon? A tömegközlekedés artistája?

[ Szerkesztve ]

(#183018) aelod válasza Qtya123 (#183017) üzenetére


aelod
veterán

Public gym freak

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183019) Cs1csó válasza Qtya123 (#183017) üzenetére


Cs1csó
félisten

"Callisthenics Freak" valami hasonló de mindenképpen külföldiül legyen.

(#183020) Qtya123 válasza Cs1csó (#183019) üzenetére


Qtya123
őstag

Public transport court jester.

(#183021) Cs1csó válasza Qtya123 (#183020) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ebből egy szót sem értek, egyszerűen zseniális!!

(#183022) persil válasza perempe (#183010) üzenetére


persil
nagyúr

En spec. gyenge vagyok, mint a szar, nalunk az egyik legrosszabb guggolo vagyok, de programtol fuggoen 60-80kg a munkasulyom es 100kg a maxom. Konkretan nem tudom, hogy egy teljes ev alatt, hogy nem sikerult elszakadnod ezektol a 2x8kg guggolasoktol. Foleg huszakat...

Tolem meg egyszer utoljara: keress normalis programot, legyen terved, egyel normalisan, figyelj a makrokra. Tanulj meg edzeni eloszor.

Ez az "uton hazafele" 2x1 darab huzodzkodas, meg 20 guggolas ilyen lofasz baba sulyokkal nem fog sehova sem vezetni. Egyaltalan semmilyen fejlodesre ne szamits igy. A "mar megy 20 helyett 30 fekvo", az nem fejlodes. Ne amitsd magad.
Ugyanugy, mint minden masert az eletben, az egeszseges szervezetert, a megfelelo eronletert es kulsoert meg kell dolgozni. Mashogy nem megy.

De erre most ugyis csak ujra leirod, hogy a szabadstrandon sok a szunyog, a vonat kesik, a parkor meg bunko.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#183023) persil válasza Qtya123 (#183017) üzenetére


persil
nagyúr

"A budapesti lógófantom?"

Egy picit besirtam. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#183024) Janaboy válasza persil (#183022) üzenetére


Janaboy
veterán

Én tegnap hazafelé a városból csináltam 2000x1 leg stepset ;]

Janaboy

(#183025) Rivaul válasza persil (#183022) üzenetére


Rivaul
addikt

Azért 8-al csinálja mert annyi van neki. 2db 8kg-os súlyzót kapott.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#183026) Hangfalképű


Hangfalképű
tag

Srácok, neki nem az a fontos, amit leírtok, hanem az, hogy Ő leírja amit gondol és/vagy csinál. Titeket érdekel amit leír, ő leszarja amit írtok. Nem hiszem, hogy csak nekem tűnt még fel, hogy amikor válaszol egy-egy hosszabb írásra, gyakorlatilag nem is reagál arra, amire "válaszol", hanem csak a saját baromságait írja lassan egy éve.
Egész egyszerűen van egy olyan mentális gát a személyiségében, ami egy olyan szűrőként működik, ami csak a számára kedves információkat engedi be (kognitív disszonancia), minden mást kizár. Én abszolút nem foglalkoznék vele a továbbiakban.

[ Szerkesztve ]

(#183027) aelod válasza Hangfalképű (#183026) üzenetére


aelod
veterán

Erre vannak jó szakemberek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183028) Hangfalképű válasza aelod (#183027) üzenetére


Hangfalképű
tag

Valóban, de azoknak fizetni kell, pénzzel, folyami kavicsokat nem fogadnak el ;]

(#183029) OPiiPO válasza persil (#183023) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#183030) perempe válasza Hangfalképű (#183026) üzenetére


perempe
addikt

Már van koncepcióm. Ma Omega Gyöngyösön, holnap úszás. Nekiállok én becsülettel.

Abban segíthetnétek, hogy hány naponta érdemes a húzódzkodással foglalkozni. A strand létráján végzett horizontal pull nagyon egyszerű bevezető gyakorlat, az említett úszó edző a teljes húzódzkodást preferálta. A Fegyencedzés c. könyvben van köztük két gyakorlat (jackknife pulls, half pulls), azokat kihagynám.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#183031) Dazsar válasza perempe (#183030) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Amúgy te hogy találtad ezt az oldalt? Mit írtál be? Sima google? Vagy valaki ajánlotta?

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#183032) perempe válasza Dazsar (#183031) üzenetére


perempe
addikt

Régen regisztráltam. Láttam, hogy foglalkoznak itt a témával.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#183033) bigmasterg válasza perempe (#183030) üzenetére


bigmasterg
addikt

"Abban segíthetnétek, hogy hány naponta érdemes a húzódzkodással foglalkozni"

Ezen a szinten nyugodtan csinálhatod minden nap. Sőt úgy lenne érdemes. Túledzéstől nem kell tartanod.

(#183034) Vitee válasza persil (#183023) üzenetére


Vitee
aktív tag

Nekem " a ruhatarak fura ura" a kedvencem, zseni :D

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183035) Vitee válasza persil (#183022) üzenetére


Vitee
aktív tag

Neha a teremben, amikor bambulok ket sorozat kozott, nezem, hogyan edzenek masok.
Rengeteg embernek rossz a forma, de amit mindig latok, hogy neha szamolom az ismetlest amit vegeznek es a legtobben a buvos 12-nel megallnak es kesz vege.
A fejukon szinte semmit nem latsz, semmi erolkodest, be se lassul a mozgastartomany, megvan a 12 es vege, johet a kovetkezo.
Pedig ha elmennenek a vegeig, bukas kozelebe, benne lenne vagy 20 ismetles siman, vagy tobb is.
En meg probalom ugy beloni, hogy az ismetlestartomany alja is nehez legyen.
Van, hogy mar mindenem remeg mint a kocsonya mire kinyomom a kezisulyzos fekvenyomasnal a 8. ismetlest.

Hiaba dolgoznak sokan sokkal nagyobb sulyokkal, en ugy gondolom, hogy az en edzesem a sajat eronletemhez kepest kemenyebb, mint az ovek, pedig sajnos en is iszonyat gyenge vagyok :( Par ev mulva hatha sikerul mar valamit felmutatnom!

Multkor egy holgy labazas kozben ujsagot olvasott :D

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183036) Orlin válasza Vitee (#183035) üzenetére


Orlin
addikt

Pont ezen gondolkodtam minap.
Kézi súlyzóval a 12-nél nem érzem hogy végem lenne teljesen.
Akkor legyen több belőle akár 18-20?
Vagy emeljek a súlyon és legyen akkora a súly, hogy a 12 kb a vége legyen.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#183037) Cs1csó válasza Orlin (#183036) üzenetére


Cs1csó
félisten

6-8 sorozatokat szoktam 6-8 ismétléssel max 10 ismétlés még az elején és persze progresszíven növelwm a súlyt.

(#183038) bigmasterg válasza Orlin (#183036) üzenetére


bigmasterg
addikt

Edzéstervezés alapja, hogy az adott ciklusban edzésről edzésre (hetente) növelni kell vagy a súlyt, vagy ismétlést. (de akár a stopperelt pihenőidő csökkentése is egy megoldás lehet). Elég ha minimálisan több, mint legutóbb, nem óriási ugrásokra kell gondolni.
Ha pedig egy idő utána elkezdesz stagnálni, nem bírsz tovább menni, akkor kell megint variálni a dolgon.

18-20 ismétlés már nagyon sok, addig én nem mennék el.
Húzódzkodásban mentem el 4x16ig (az is valszeg' túl sok), utána raktam rá súlyt és visszább vettem az ismétlésből.

(#183039) Vitee válasza Orlin (#183036) üzenetére


Vitee
aktív tag

En kituzok egy tartomanyt: 6 -12
Amig nem megy mind a 3-4 sorozatban a 10-12, addig nem emelek a sulyon.
Ha ez mar megy, emelek addig a sulyon, amig ismet a tartomany aljan vagyok es eppen mennek a 6-8 -ak, innen pedig tornazom fel magam.
Szerintem a 18-20-nak nem nagyon van ertelme, emelj addig a sulyon, amig eppen megy egy 6-8 kozotti tartomany, ahogy Cs1csó is irja!

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183040) stingy2 válasza Vitee (#183039) üzenetére


stingy2
senior tag

Attól függ, mi a cél? És a célhoz alakítjuk az edzéstervet. Nekem erőemelőként a minél nagyobb 1 RM a cél, ha úgy edzenék, ahogy te, nem jutnék sehova. Nálunk a 6 már kardió :).
De pl. BB, vagy crossfit esetén teljesen más intenzitással és volumnennel kell edzeni. És akkor a periodizációról, mikro, mezo, makro ciklusokról nem is beszéltünk.

INTJ

(#183041) Vitee válasza stingy2 (#183040) üzenetére


Vitee
aktív tag

Jo nyilvan, termeszetesen igazad van.
Celtol fugg, abszolut, en szemely szerint egy jobb fizikumot akarok, "szebb" akarok lenni, nagyjabol ennyi, ehhez pedig ha minden igaz ez celravezeto lehet! :K

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183042) aelod válasza Vitee (#183035) üzenetére


aelod
veterán

Pénz nem érdekel ki, hogy edz. Elég a sajátomat figyelni. :DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183043) aelod válasza aelod (#183042) üzenetére


aelod
veterán

Pont*

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183044) Fred23 válasza Vitee (#183041) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez a jobb fizikum, szebb forma szerintem hamar össze fog jönni, ha nincsenek hatalmas igényeid. Magasságodból levonsz 100-at, és ami marad, az hozható kilóban kockás hassal még 40 fölött is, Te meg fiatalabb vagy.

Ryan Phillippe, itt tán 42-43 éves:

Szerintem bőven jobb ez a test, mint akár a konditermi átlag Magyarországon. Nekem is valami ilyesmi a célom, "csak" egy jobb fizikum, szebb test. Jövő nyárra talán.

Egyébként azt se zárnám ki, hogy ehhez a formához valami enyhébb kox is kellett, de nem tudom, határeset. Kábé ez a forma szerintem, ami még naturálon elérhető 40 felett rengeteg erőfeszítéssel.

aelod: Jó nagy vagy, ez most hány kilós állapot? Gondolom, a kockás has még azért így is megvan.

[ Szerkesztve ]

(#183045) Vitee válasza Fred23 (#183044) üzenetére


Vitee
aktív tag

Hmm, ezzel mar nagyon, nagyon elegedett lennek!
Elnezve a jelenlegi fejlodesemet, ha megtudnek kozeliteni egy hasonlot par ev alatt, akkor elegedett lennek!
170 cm vagyok, most 65 kg korul, de sajnos van zsir eleg...

aelod: Meg dolgozik bennem erosen az onbizalomhiany, kisebbsegi komplex, igy megy a hasonlitgatas, masokhoz... Majd elhagyom remelem, de legalabb most is a termbe vagyok ;)

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183046) Fred23 válasza Vitee (#183045) üzenetére


Fred23
nagyúr

Olyan sok zsír azért csak nem lehet az. :)
Rossz esetben mondjuk kéne felfelé 8-9 kiló izom, meg lefelé 3-4 kiló zsír, hogy készen legyen egy 14-15% testzsíros, már kockás hasas forma. 2-3 év alatt összehozható szerintem.

(#183047) Vitee válasza Fred23 (#183046) üzenetére


Vitee
aktív tag

Ahh, nem tudom, szerintem tobb!
Amikor kezdtem 2.5 eve, abbol volt osszesen tobb mint fel ev kihagyas, minden miatt, ez most nem fontos.
Tipikus skinnyfat alkatom volt, sose sportoltam, csak voltam. Ugyan ugy 66 kg, 14 eves parkapcsolatnak vege, 10 eves melobol kileptem, eleg volt, igy eletmodvaltas lett.
Mindenre figyeltem, szamoltam, otthon edzes, dieta, lementem 56-57 kilora, egy tizes lement, csak zsir kb.
Nyilvan ez nem idealis, de mar hanytam magamtol.
Aztan ezt tartottam 1 evig, majd tomegelni kezdtem, olyan 7-8 honap alatt feljott vissza a 10 kilo.
Szamoltam a kajat, otthon edzettem, kezisulyokkal + allithato pad.
Jo ha ebbol talan 1.5-2 kilo izom feljott, talan, szoval sajnos sok a zsir. 1 eve tartom ezt a sulyt, igy a makro mergetessel, a taplalkozassal tisztaban vagyok.
Most mar jarok terembe is, most is hanyok magamtol, de tomegelni kellene, mert nem erosodok.
Igy egy lassu hizast akarok most, aztan majd valamikor egy cut.
Ugy gondolom az edzesem rendben, bukasig, annak kozeleben edzek, tobb nem megy, kaja szerintem rendben.
Ha evi 1 kg izmot tudnek pakolni, talan 5-7 ev mulva kinezek majd valahogy ;)
Szerintem a testom beka segge alatt lehet...sexdrive nulla, de mondjuk ez a resze lehet az onbizalom is.
Igyekszem dolgozni magamon :)

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#183048) aelod válasza Fred23 (#183044) üzenetére


aelod
veterán

Kösz! Dehogy van... Még messze van az.
Legyen egy kis játék tippeld meg (pusztán csak kíváncsi vagyok :B).

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#183049) Fred23 válasza Vitee (#183047) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez nagyon rosszul hangzik, valamit vagy valamiket biztosan nem csinálsz jól. De lehet kísérletezgetni. Nekem például az alacsonyabb ismétlésszám jön be a magamhoz képesti nagyobb súlyokkal, kajálásban meg kezdem kapiskálni, hogy bár már jól vagyok, ha lecsúszik 180-200 g ch, ez mégsem egy ideális állapot a diétámban, emelni kéne még kicsivel. De Nálad valami más lehet a baj így tömegelésben, meg kéne találni a probléma gyökerét. A hormonokat is rendbe lehet tenni, csak pontosan rá kellene jönni, hol és min csúszott meg az egész. Nem ártana szerintem orvoshoz menned egy alapos kivizsgálásra, illetve vérvételre.

aelod: Tippre 84 kiló vagy. Bővebben 83 és 85 között valahol.

(#183050) m3tr0 válasza aelod (#183048) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ahh mindegy,nem tudom eldönteni hány kg lehetsz.. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.