Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168801) Janaboy


Janaboy
veterán

Több oldalon is olvastam, hogy a kollagént 3 hónapos kúrában kell szedni, ezt mire alapozzák? Utána abba kell hagyni? Ha igen meddig?

A másik kérdés, hogy tudtok javasolni olyan gyakorlatokat, ami hatékonyan növeli az egyensúlyt? Egyáltalán van ilyen? :D

Janaboy

(#168802) Apollo17hu válasza Janaboy (#168801) üzenetére


Apollo17hu
őstag

egyensulynoveleshez menjel gorkorizni, es letudod egyben a labnapot is :D

(#168803) Jim-X válasza aelod (#168773) üzenetére


Jim-X
őstag

Kirol van szo? Nincs instargamom...

A játék az nem játék!

(#168804) Madwe válasza Janaboy (#168801) üzenetére


Madwe
nagyúr

Egyensúlyos gyakorlatokhoz jól jön egy bosu labda, pl: [link]
ezen lehet pl felső test gyakorlatokat is csinálni, ami jópofa, erősít s fejleszti az egyensúlyod is.
guggolásokra is tök jó, szintén igaz rá a fentebbi.
továbbá egyéb földi lábgyakorlatoknál is jó (pl fekszel földön, egyik lábad ezen talppal, térdnél 90fokban hajlítva másik lábad egyenesen nyújtva s innen mész fel hídba. De végtelen variációt lehet erre :) )

ezen gyakorlatok mind a mélyizmokat mind az egyensúlyt (végülis össze is kapcsolódik) fejlesztik. De mint egyébként is testépítésnél, konzekvensen kell csinálni, s lassan lesz eredménye. Progressive overloadolni is lehet ezeket, ha majd ott tartasz :)

[ Szerkesztve ]

(#168805) Janaboy válasza Madwe (#168804) üzenetére


Janaboy
veterán

és Apollo17hu:

Köszi szépen.

Janaboy

(#168806) HussarF

Rendeltem egy aláöltözőt, meg egy rövidgatyát, de az M-es nekem kicsit nagy lett (sztem 170 cm, ~75 kg körül ideális), ha valakit érdekel, írjon rám, megbeszéljük a részleteket.

(#168807) rwin5


rwin5
őstag

Nyomtam ma egy [ilyet] itthoni edzés mellé, egész jó volt, webshop rendeléshez adta ajándékba a biotech. Bcaaval elég közömbös a véleményem, de ízre király volt, plusz koffeinnel se tuningoltam magam, de valami pluszt még is éreztem. Lehet próbát meger a reggeli tuningolashoz, feltéve ha idén nyáron lehet edzeni is. :DDD

(#168808) bigmasterg válasza Janaboy (#168801) üzenetére


bigmasterg
addikt

Az összes egyensúly gyakorlat :D (google that)
De csinálhatsz mindenféle egylábas gyakorlatokat is.

Kollagént miért, mire szeretnél szedni?
Ha ízületvédelem a cél, akkor vannak jobb ízületvédők, amelyekben van glükozamin, MSM, kondroitin is.
Elég véleményes, hogy kollagénből mi épül be.

[ Szerkesztve ]

(#168809) rwin5 válasza bigmasterg (#168808) üzenetére


rwin5
őstag

:K Kollagenrol kérdeztem a kiscsajt biotech boltban, hogy őszintén mi a véleménye róla 4 szem közt, azt mondta hogy csodákat nem kell várni tőle. Vettem Béres porcerőt 14 ezer ft volt egy kúra, most szerintem szedem 1 hónapja, nagyon ettől se érzek semmi javulás. Kollagén szerintem inkább erre a haj, bőr, körömre jó, amire régen is szedték a nők.

(#168810) Janaboy válasza bigmasterg (#168808) üzenetére


Janaboy
veterán

Köszi, rákeresek majd.

Kollagént a súlyvesztés miatt szedem, hogy kövesse a bőröm és legyen feszes :D
Két hónapja szedem már amúgy (Pure Gold marha kollagén).

Janaboy

(#168811) aelod válasza rwin5 (#168809) üzenetére


aelod
veterán

Kollagént ki lehet váltani alaplével ami finom is :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168812) Woodslave válasza Janaboy (#168810) üzenetére


Woodslave
nagyúr

[link] nem tudom ki ez de pont ezt akartam írni, de gondoltam keresek azért vmi guglit rá.

Mivel a kollagén egy aminosavlánc, ezért a test az emésztés során különálló aminosavakra (fehérjerészecskékre) bontja le, mint ahogyan minden más fehérjével is teszi, amit elfogyasztasz. Nem tudod megmondani a testednek, hogy a bevitt aminosavak (akármilyen forrásból származnak) milyen formában és hol hasznosuljanak a testedben. A tested ezt az aktuális szükségleteinek megfelelően dönti el. Ahogy a hús fehérjéiből sem lesz automatikusan izom, akkor sem, ha az izmok fehérjéből állnak, úgy a bevitt kollagénből sem lesz automatikusan „friss és feszes bőr”, akkor sem, ha a bőr kollagénből áll és az elfogyasztott kókuszzsírból sem lesz feltétlenül zsírraktár, akkor sem, ha mindkettő zsírból áll.

Annyi még, hogy a kollagén nem komplett (mármint nem úgy ;] ) fehérjeforrás, hiányoznak belőle nyilván esszenciális aminosavak, kb úgy saccolnám annyi értelme van mint a bcaa-nak.. Azaz kb semmi.

Én egy hónapot szedtem a pure gold kollagént, annyi előnye van hogy nagyon finom málnaszörp íze van, és nincs marhahúsleves utóíze. De nem hiszem hogy feszesebb lett a bőröm vagy jobbak az izületeim. :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168813) Woodslave válasza aelod (#168811) üzenetére


Woodslave
nagyúr

olyat próbáltál már hogy alaplével csinálni mondjuk a rizst? Bár nagyon kevés esélyét látom hogy nekiálljak húslevest főzni... :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168814) Janaboy válasza Woodslave (#168812) üzenetére


Janaboy
veterán

Hát ha ez csak marketing, akkor tényleg nem sok értelme van.
Nekem nem egyértelmű, hogy feszesebb lett-e a bőröm, sokat kéne feszülnie :D
Még van 1 hónapnyi adag, után akkor abbahagyom aztán majd kiderül.

Janaboy

(#168815) aelod válasza Woodslave (#168812) üzenetére


aelod
veterán

Így van. Marketing csak.

Nem próbáltam még 1) mert most minek? 2) majd ha lesz felkészülés 3) ha egyáltalán fogok még edzeni ;] :DDD

Stan Efferding féle monster mash-t kipróbálom majd mindenképp. Amúgy múltkor találtam egy oldalt ahol alapleveket forgalmaznak.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168816) Madwe válasza Woodslave (#168812) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ahhoz h a tested kollagént állítson elő szükséges az adott aminosav (amit vagy kollagénből bontasz szét vagy bármi másból ami tartalmazza azokat is) valamint rengeteg víz, c és d vitamin.

külön kollagént szedni felesleges pénzkidobás, szvsz, ha valaki edz s figyel a helyes fehérjebevitelre, c s d vitaminra, vízre (ezekre mind kell amúgy is) akkor mást nem tud tenni az ügy érdekében. Onnantól kezdve marad a genetika, az h dohányzik e, az h mennyit napozott (ami káros erre nézve) s h mennyi ideig s milyen mértékben volt megnyúlva a bőr, milyen gyorsan foygott le.
nekem lassan 2 év után még mindig folyamatosan javul a helyzet, lassú folyamat, de ez van. Esztétikusnak esztétikus szerencsére, 2 éve is az volt, de azért pl has tájékán miután nem olyan feszes mint egy túlsúllyal sosem küzdőnek ezért nem annyira dominánsak a kockáim, na bumm. Egyedüli esztétikai gondom csak felvőtámasz helyzetben van (mondjuk az ágyon ;] ) mert akkor azért előrejön hátulról is s lifeg az a fos :) legalább van ami emlékeztet h nem mindig voltam ennyire egészségtudatos s fitt :)

(#168817) Woodslave válasza aelod (#168815) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na azt néztem én is próbáltam keresni mert ha már főzni nincs kedvem de ezt megnézem, bár nyilván annyira éri meg mint a tojásfehérje lé :D

aha megnéztem hát valszeg túl sok rizst nem fogok ezzel felönteni :N :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168818) aelod válasza Woodslave (#168817) üzenetére


aelod
veterán

Nekem sem futja erre. Egyszer majd kipróbálom mindenképp de nem hiszem, hogy rendszeresen így fogom főzni a sparos rizst 😆

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168819) benfolds válasza Woodslave (#168812) üzenetére


benfolds
őstag

Zola is pont ugyanezt mondta annak idején.

(#168820) crocy válasza aelod (#168818) üzenetére


crocy
tag

ezt ugy hivjak, hogy knorr tyukhusleveskocka. mondjuk kollagen kurvara nincs benne :D .

[ Szerkesztve ]

(#168821) Woodslave


Woodslave
nagyúr

Scott Mendelsonra rászakadt 1120 (510 kg) font fekvenyomás során. Azt nem tudom mi van vele
Korábban már 700 font megszaggatta kicsit... [link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168822) aelod válasza crocy (#168820) üzenetére


aelod
veterán

Nem, nem hívják úgy...

Wood

Ez a kép anno bejárta a netet. 510 kiló nem vicc.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168823) Woodslave válasza aelod (#168822) üzenetére


Woodslave
nagyúr

néztem egy videót mondta a faxi mit gondoltak a spotterek is majd megfognak 500kg-t? :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#168824) aelod válasza Woodslave (#168823) üzenetére


aelod
veterán

Soha nem tudom felfogni, hogy a XXI. században nincs egy olyan versenyeken használható fekvenyomó pad, vagy guggoló gép amihez nem kell humán erő. Spotterek legyenek bármennyien is nem tudják leszedni a súlyt ha baj van. Lenne egy érzékelő a fekpadban és a villát mondjuk egy kezelő gombnyomásra (vagy automatikusan) tehermentesítené. Ugyan ez guggoló állványnál is.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168825) bigmasterg válasza aelod (#168824) üzenetére


bigmasterg
addikt

Vagy szimplán miért nem használnak safety-t?
Ha jól van beállítva nem akadsz bele, de vész esetén nem is engedi, hogy agyonnyomjon a súly.

(#168826) basaharc502 válasza rwin5 (#168809) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Lényeygében az összes gyártó, összes termékével ugyan ez a helyzet...csodát egyiktől se várj. A kérdés, hogy akkor mi a ****-nak vesszük és szedjük őket.
Kb. 1 éve - amióta tart ez a sz@r - jelnetősen visszábesett az olnine gym boltokban való vásárlásom. Volt már olyan, hogy annyi vitamint, bcaa-t, fehérjét, carnitint és társait rendeltem és ettem 1-1 nap, hogy egy kisebb patika volt itthon. Lényegében sem akkor sem ma, amikor sokkal ésszerűbben fogyasztom ezeket, semmiféle változást nem tapasztalok sem külsőleg sem belsőleg, közérzetre. Bőven elég egy alap multivitamin, egy omeg3, edzéshez egy kis bcaa, hogy legyen mit inni közben. A fehérje fogyasztás pedig erősen a kaja függvénye. Az összes többi lényegében hosszú évek után rá kellett jönnöm, hogy pénzkidobás.

(#168827) rwin5 válasza basaharc502 (#168826) üzenetére


rwin5
őstag

:DDD :DDD Ugyanilyen voltam régen, elég hosszú ideig, nálam az volt, hogy ezeknek tudtam be, hogy nem voltam beteg 1 éve, pörög az edzés, megy a fejlődés. Aztán mikor pl nem volt itthon huzamosabb ideig és ugyanúgy megmaradt az állapot rájöttem, hogy csak sok volt szentelve felé. Nálam a kaja nem nagyon jön ki makró szinten a fehérje szempontból, úgyhogy én azt tolni szoktam ha edzek rendszeresen. Most így én sem fogyasztok itthon nyilván, de már el is sorvadtam egy anorexiás kisfiúvá, zsírral megkenve. ;]

Régóta már csak a protein + kreatin, normál szintű vitaminfogyasztást tartom fontosnak. Plusz az edzéselőttiket éreztem valóban ütősnek, de nem tudom, hogy 10 év rendszeres használat után milyen élettani hatása lenne úgyhogy azt próbálom jóideje offolni, vagy időszakosra osztani.

Btw: itt lakok az SXL-től 1 percre gyalog és szoktam látni az üvegablakokon mikor sétálok boltba, hogy olyan arcok edzenek (és intézték el a versenyzőit) akinek szerintem életében nem volt köze a sporthoz sem, de most ugye mindenképp ott kell lógniuk. Remélem ha megnyitják teljesen a termeket akkor olyan feelingje lesz, mint az újév utáni fogadalmasokkal szokott, hogy 5 centit nem lehet lépni a teremben.

(#168828) aelod válasza basaharc502 (#168826) üzenetére


aelod
veterán

Bcaa is pénzkidobás :DDD

rwin5

Ha nyitva lesz minden ezek a nagy bemotivált "versenyzők" szerintem úgyis kikopnak. :)

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168829) rwin5 válasza aelod (#168828) üzenetére


rwin5
őstag

Jogos, gondolom amint lesz nyitás utána az ilyenek majd a teraszokon meg a Lupa tón feszengenek majd kalvin klejn pólóban, lényeg, hogy valahol mindig "középpontban" legyenek. ;]

(#168830) aelod válasza rwin5 (#168829) üzenetére


aelod
veterán

Lupa beach ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168831) basaharc502 válasza aelod (#168828) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Tény és való annak sem tulajdonítok lényegében semmilyen plusz hatást. Egyszerűen sokféle íz elérhető már és nincs meg az a kellemetlen utóízük, mint régebben. Magyarul finom és üdítő helyett is teljesen jó bekeverve, lehűtve.

(#168832) basaharc502 válasza rwin5 (#168829) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Így van és közben arról nosztalgiáznak, hogy ők bizony versenysportolók voltak a covid alatt.

(#168833) benfolds válasza basaharc502 (#168826) üzenetére


benfolds
őstag

én azt várom, hogy a fehérje mítosz mikor lesz lerombolva. nyilván nem arról beszélek, hogy nem annyira fontos a kaja, mert nagyon is az, de nem vagyok benne biztos, hogy arra a 2g/tkg fehérjére szükség van. élő példa ez a csávó, aki még a napi 100 g fehérjét is sokallja, és egy átlag gyúrós azért igencsak megelégedne egy olyan fizikummal, mint amilyen neki van.

(#168834) aelod válasza benfolds (#168833) üzenetére


aelod
veterán

Ez nem mítosz hanem tanulmányok bizonyítják, hogy a többlet fehérje bevitel mellett nagyobb a fehérje szintézis és így a hypertrófia. Egy átlag gyúrósnak pedig fogalma sincs a legtöbb esetben sem a táplálkozásról sem pedig az edzésről. Edz a vak világba semmi periodizáció csak háború enni meg eszik össze vissza fingja nincs miből mennyit és hogyan visz be a kis testébe.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168835) Madwe válasza aelod (#168834) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kedves barátom jut mindig eszembe erről aki kb 25% tzs%on van, gyúrogat tök rendszertelenül s semmiféle terv nincs benne, mikor hogy esik. Nade az h edzés után leküld egy fehérjeturmixot (természetesen egy jó kis cukros szar kivitelűt) az fix. Természetesen feldolgozott szarokat eszik javarészt, s heti többször iszik sört, alkoholt. Makróiról fogalma sincs s szerintem soha életében nem volt kalóriadeficitben. De azért felüléseket tolja merthát kockahasra gyúr s majd attól lesz neki :) mondhat neki ember bármit... s azért elég sokan hasonlóképp vannak képben...

[ Szerkesztve ]

(#168836) aelod válasza Madwe (#168835) üzenetére


aelod
veterán

Pontosan erről beszélek.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#168837) diegho válasza Madwe (#168835) üzenetére


diegho
nagyúr

Nekem most ugye a 46kg fogyás után szoktak olyan kérdéseket feltenni, hogy fáj. A kedvenc az, amikor azt kérdezi 90%, hogy mit szedek, amitől ennyit fogytam? Elmondom nekik a vitaminokat, a fehérjét, miket eszek, kalória, cukor... és néznek bambán. A legtöbben hagyják is, mert már ennyi infó is sok... Aki pedig kicsit mélyebbre megy, az annyit szűr le belőle, hogy teljes kiörlésű kenyeret kell enni és akkor le fog fogyni :DDD itt szoktam feladni. Gondolkodtam azon, hogy írok részletes diétát, meg beszámolót erről (a nem részletes hamarosan olvasható logouton), de aztán most a napokban megnéztem Tari Ádám videóját erről és azt mondtam, hogy na nem... Ha az egyik ismert név ezeket mondja ezreknek, akkor inkább kussolok, mert csak anyázást kapnék.

(#168838) benfolds válasza Madwe (#168835) üzenetére


benfolds
őstag

van, aki megelégszik azzal a hamis tudattal, hogy "edz", meg megadja a szervezetének, amire szüksége van (shake). sőt, hát a többség ilyen szerintem. megvetted a kondibérletet, még jobb, ha leügyezted az igazolt versenyzőit, többet ad érzésben, megvan a csilivili under armour cucc, okoskarkötő, valami "diétás" faszom kaja, kicsit lóbálunk azért valami súlyt, aztán már jók is vagyunk. :DDD ha az eredeti cél szempontjából nézzük, akkor ez egy oltári nagy baromság, de mi van, ha elég a hamis tudat meg a dolog feelingje? ha nekik ez így ad valamit? márpedig biztos ad, különben nem csinálnák. egy csomó önbecsapás van az életünkben, én is csinálgatok dolgokat, amiről belül tudom, hogy szart sem ér, de vagy jó csak csinálgatni, rosszabb esetben lehet, hogy elhitetem magammal, hogy igen, ez a fasza, jól csinálom. a barátod szemében lehet, hogy az a vegán életmód az őrültség, amit te élsz. lehet belepusztulna, ha meg kellene ennie egy fej brokkolit, meg mittudomén hány napig vízkúrán lenne stb. nekem is nehéz elfogadni sokszor, hogy nem vagyunk egyformák, de mint látható, rajta vagyok az ügyön. :D

(#168839) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Sziasztok,

Életemben nem edzettem, viszont a jelenlegi párom szinte minden nap, úgyhogy rápróbáltam és kezd megtetszeni a dolog. Rám is fér a mozgás, lassan 2. éve csak itthon ülök..
Na mindegy is gondoltam rákérdek a szakiknál (max röhögtök egy jót, milyen soha nem hallott-látott módon hajtogatom magam itthon :DDD ). Irányba kéne rakni.

Amit csinálok:
Resistance bandezek, konditerem szóba sem jöhet a korlátozások miatt még egy évig legalább (külföld). Heti 5 nap kb 45 perc 1 óra, egyelőre minden nap más izomcsoport (mell, váll, hát, kar, láb). A leggyengébb szalagoktól haladok felfele, mert az izületeim vmi eszméletlen gyengék. Kb másfél hónapja kezdtem, napi 1 shake kb 120-150g protein és ennyi. Szénhidrát és társairól fogalmam sincs, annyira nem követem ezt. Eszegetek na.

Mi történt eddig?
Izületek hozzászoktak ( kivéve a bal vállam, mert az egészségtelenül recseg és fáj 1-1 gyakorlatnál ) szalagokkal félúton járok, most majd ez be fog lassulni rendesen már érzem. Amin nagyon meglepődtem, hogy felkaptam egy 8-10 kilót, itt-ott megnőttem ( kb a 10%-a izom sztem de majd a végére dobok képet).

Mit szeretnék?
Súlyban nekem ez jó. 70-ről mentem 80-ra, esetleg 85ig felmegyek ha kell (180 magas vagyok). Pocaknak maradnia kell, asszony megölne ha nem lenne :U Vállaimat, mellemet meg úgy az egész felsőtestet szeretném egy egészséges szintre hozni, hogy ne úgy nézzek ki mint egy kamaszfiú. Főleg a váll, mert az iszonyat gyenge és aránytalanul lófütty az egész. Jön a gyerek jövőre és nem szeretnék így 30 derekán elfáradni, ha majd egész délután a csúszdára kell pakolni. Nagyjából ennyi.

Ez van most: [alap] [ itt feszítek rendesen]
[itt meg 70 kilósan ;] ]

Amit vállalok:
Evésre odafigyelek egy kicsit jobban ha kell. Edzés/gyakorlatok terén nyitott vagyok mindenre amit ezekkel a bandekkel ki lehet hozni vagy saját testsúllyal.

Nem akarom kipattintani magam csak egy kis izmot meg formát, de főleg a vállat mert az idegesítően gyenge, mindenben korlátoz.

Előre is köszi! :R

(#168840) Madwe válasza Lengyi (#168839) üzenetére


Madwe
nagyúr

Edzéshez: ha vállra szeretnél fókuszálni ajánlok még otthonra egy trx szalagot, pl: [link]
Ha van egy húzódzkodó rudad (amúgy sem árt majd hát gyakorlatokhoz, gumiszalagokkal tudsz könnyíteni elején ha kell) akkor arra fel tudod szerelni, s sokkal változatosabb vállgyakorlatokat tudsz majd csinálni mint szalagokkal!

edzés bontás: célszerűbb 1-1 testrészt heti 2x megedzeni egy helyett, ez a heti 1 se rossz, de lehet jobb lenne ha tömbösítenéd. Pláne ha ritkán előfordul h 1-1 nap kimarad, akkor az adott testrész egész hétre kuka...
pl lehetne mell-tricepsz-váll, hát-bicepsz-alsóhát, láb-has, pihi s majd az egész elölről.

ha főleg izmot szeretnél csak felvenni jobban oda kéne figyelni a makróidra s finomhangolni. Egy olyan kivételes helyzetben vagy (rég vagy soha nem edzettél s azért van egy kis testzsírtartalék :) ) amikor a szervezet képes egyszerre izmot építeni s zsírt bontani, szerintem ezt kár elszalasztani, mert fél-1 év s már csak vagy vagy fog menni...

(#168841) Apollo17hu válasza Lengyi (#168839) üzenetére


Apollo17hu
őstag

váll --> gyűrű

(#168842) HussarF

Egy kis otthoni form-check, mert régen volt már... Tudom, pakoljak össze a szekrényen ;]

(#168843) whitezo88 válasza HussarF (#168842) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Weideres kreatin remélem!

(#168844) HussarF válasza whitezo88 (#168843) üzenetére

Én inkább a Jameson-os viszkire vagy a kovidos oltásra tippelnék :U ;]

(#168845) flash-


flash-
veterán

üdv fórumtársak!
valaki tudna adni shop builder kuponkódot?(márha hűségpont mellett azt is be lehet váltani)
köszi előre is :)

Madwe :én meg pont a másik oldal vagyok :) értetlenkednek a kollégák hogy miért hasazok keményen,intenzíven ,úgyise látszik a kocka, ők tuti nem fognak hasazni felesleges..
egy rövid példa: egy közeli ismerősőm császározott és hasi mütét után olyan hamar felépült, mondta neki a főorvos hogy ilyet még nem látott, és ilyen erős hasizmokat sem nőnek, egyértelműen ezzel indokolta a főorvos asszony is..
én nyilván nem fogok császározni, de nem értem mit nem értenek azon hogy miért is fontos az erős has..lehet még nem emeltek szekrényt, vagy olyan nagy súlyt amit már nem karból tart az ember hanem tartja ahogy bírja...ott (is) azért nagyon jól jön ám az erős has :)
másrészt pocakos vagyok kicsit, de sokkal fittebb a has így is mert az izom tartja, amikor nem hasaztam lógott mint egy utcai zöldségesnek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#168846) HussarF válasza flash- (#168845) üzenetére

Lényeg annyi, hogy ha kockahasat akarsz, azt nem fogod simán csak hasazással elérni, pedig sokan ebben a tévhitben vannak. Persze emellett fontos hasazni, hisz hiába tünteted el a hasizmok felett a zsírt, ha nincs is minek előbukkannia alóla. Csak azért lett ennyire hangsúlyos a "konyhában készül a kockahas" vonal, mert nagyon erős volt a "hasazástól lesz kockahas" irány és erős ellensúly kellett.

De egyébként tény, hogy ha csak hasazol, de nem tartod az étrendet, akkor sosem fog látszani a kockahas (hacsak nem valami szuper ektomorf vagy), míg ha rendesen tartod a kaját, még hasazás nélkül is fognak a tónusok látszani. De "hasazni" igazából azért kell, hogy erős törzsed legyen. Nem is hasazás kell, hanem csinálni rendesen a törzsmerevítők (core) erősítését. Az nagyjából elég lesz a kockás hashoz is.

(#168847) benfolds válasza HussarF (#168846) üzenetére


benfolds
őstag

te milyen hasazó / core gyakorlatokat csinálsz?

(#168848) flash- válasza HussarF (#168846) üzenetére


flash-
veterán

Persze en is így gondolom, egyébkent nekem kell a felülés a 25kg tárcsával, nalam az "alacsony" ismétlésszám jött be(olyan suly amivel 6-8at birok egy sorozatban)
Nekem ez hozta meg azt a pluszt ami kellett

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#168849) Angel2014 válasza HussarF (#168844) üzenetére


Angel2014
addikt

Brutális!

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#168850) bigmasterg válasza flash- (#168848) üzenetére


bigmasterg
addikt

Amúgy a has és törzsizmok funkciója a stabilizálás, nem pedig a mellkas és csípő közelítése.

Szerintem érdemes / hatékony lehet statikus törzsgyakorlatokat végezni. Plusz helyesen kivitelezett nagy súlyos guggolás és felhúzás, ott ha nincs törzsed, akkor félbehajt a súly.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.