Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171001) Qtya123 válasza attiati (#170997) üzenetére


Qtya123
őstag

Noblechairs Hero Black Edition a pontos típus. Itt megtalálhatóak a specifikációk: [link]

Elég sok tesztet és irományt elolvastam róla, jókat írtak. Van deréktámasz, párnák meg mindenféle állíthatóság. Nem értek a székekhez és az ergonómiához, de laikusként sokkal kényelmesebb és normális üléspozícióban vagyok vele, szemben a sima irodai forgó székekkel.
Aztán, hogy ez anatómiailag jó cucc-e tényleg, azt nem tudhatom. Minden gyártó a saját székét magasztalja, akár gamer szék, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#171002) Janoo_07


Janoo_07
aktív tag

Sziasztok,

kb 9-10 hónapja vettem egy pack joyful protein bar-t. De nagyon masszív (kemény) szeletek, így sikerült meghagyni belőle 12 Db-ot :( . 4. hónapban lejártak. Nem tudom, hogy ezeknél ez mennyire számít, vagy csak best before szinten érdemes addig elfogyasztani. A lényeg, ha valakinek kedve van hozzá átadom szívesen egy milkáért vagy valami :D. Ne a kukába végezze ha még fogyasztható.

[ Szerkesztve ]

(#171003) Angel2014 válasza Janoo_07 (#171002) üzenetére


Angel2014
addikt

Mikrózd be evés ellőtt egy picit alacsony hőfokon. Máris jó lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#171004) atee_13 válasza rwin5 (#170980) üzenetére


atee_13
őstag

+ #170984stratova

Köszi :R

Én onnan tudom, h öregszem, h lassan a bemelegítés hosszabb mint az edzés :D


#170999attiati

Nincs. Fekvőtámasz bak van azzal szoktam többféle fekvőt. Bicepszre a húzódzkodás meg a francia szerintem elég nekem.

[ Szerkesztve ]

(#171005) attiati válasza atee_13 (#171004) üzenetére


attiati
veterán

Egy csomó izomra nem jobb az egykezes súlyzó?
(Delta, széles hatizom, bicepsz most akkor kihúzva).

Ha kettőt lehet választani a francia / egykezes / hosszú rúd közül, akkor jobb a hosszú + egykezes kombót beszerezni?

(#171006) atee_13 válasza attiati (#171005) üzenetére


atee_13
őstag

Anno én úgy indultam neki, h csak fekvőtámasz bakot veszek és kész. Aztán csak vettem egy franciarudat, aztán az állványt, aztán + súlyokat. Lehet lesz majd egykezes is :DDD
De ahhoz nem lenne rossz egy pad sem már azt is nézegettem, de akkor lassan tele lesz a szoba :DD
Próbálok olyan gyakorlatokat amik összetettek. Pl.: guggolás nálam úgy néz ki, hogy a franciarúd, súllyal-> le->fel nyak felett kinyom->mellre leenged majd ismét kinyom ez egy.
Fekvő pl láb fel vízszintesig bakkal padlót érint-> fel majd jobbkézre le->majd balkézre és ez 1.
Ehhez hasonlóakat próbálok mindig keresni.
Egykezessel kicsit félek, hogy hosszan elmenne az idő és az a legdrágább dolog ;] , de majd meglátom, h alakul.

(#171007) D1Rect válasza atee_13 (#171006) üzenetére


D1Rect
félisten

Ennek mi az oka?
~300-400Ft/nap egy terembérlet és sokkal hatékonyabb.
Több (tíz)milliónyi felszerelést használhatsz ezért a pénzért.
A legjobb, hogy nem kell otthon kerülgetni a cuccokat.

(#171008) atee_13 válasza D1Rect (#171007) üzenetére


atee_13
őstag

Azért mert és speciális eset vagyok ;]
Kisvárosban élek és nem szeretek mindenféle emberkét. Csak elvennék a kedvem a terembejárástól.
El kellene menni rákészülni utána tusolni meg a visszaút csak a macera és idő.
Így meg meló után hazajövök ha esik ha fúj nincs zavaró körülmény. Megiszok egy kávét és kezdhetem is. Elindítok valami potacst -et kész egyből tus és meg is vagyok spórolok az idővel is és ennyi belefér minden nap és a kedvem sem megy el, sőt mivel ülőmunkát végzek alig várom, h hazajöjjek edzeni.
Meg szeretem is ezeket a kombinált gyakorlatokat.

(#171009) aleister válasza D1Rect (#171007) üzenetére


aleister
veterán

A kérdés gondolom nem komoly tekintve az elmúlt másfél év korlátozásokkal és bezárásokkal teli időszakát.

Egyébként én 40-ért vettem anno használtan egy kombinált csigás gépet (80 kg lapsúllyal), fekpaddal, kétkezes rúddal, súlyokkal. Tán 12e volt még 2 db egykezes súlyzó (2x17kg). Ez az elméleted szerint 130 nap alatt térül meg. Na ez 4 éve, szóval azóta többszörösen behozta már az árát.

Egyébként a terembe járásnak van egy másodlagos vetülete is, nevezetesen a terembejárás idejét és költségét nézve.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171010) Eversmann válasza aleister (#171009) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Mindenki azt csinál, amit akar :)

Szerintem kell terem, meg otthoni is. Időszakos nálam is mikor melyik.

Life is better with a Titan

(#171011) Pfiucska válasza Eversmann (#171010) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

A terem melle kell koltozni :DDD nekem most netto 2p seta tavra van; oriasi elonynek erzem ahhoz kepest, mint amikor a szomszed varosba jartam, kocsival.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#171012) aleister válasza Eversmann (#171010) üzenetére


aleister
veterán

Így van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171013) D1Rect válasza atee_13 (#171008) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem eddig szinte csak pozitív tapasztalatom van az edzőtermi emberekkel.
Nagyon ritka a "köcsögszemét".
Persze mindenhol előfordulhat, de én nem nagyon találkoztam velük.
Lehet azért, mert én vagyok a köcsögszemét. :DDD

(#171014) Qtya123 válasza D1Rect (#171013) üzenetére


Qtya123
őstag

Engem sem zavarnak, Budapesten és két másik megyeszékhelyen is jártam több terembe. Általában nem volt zavaró senki. 1-2 hülye mindenhol van, akiknek muszáj érzékeltetikük, hogy jelen vannak és ezt azzal oldják meg, hogy a haverjaikkal 200 dB hangosan kell beszélni egymással. Vagy ha egyedül van, akkor ordítani, mint a sakál, vagy a lapsúlyos gépen a súlyt 10 cm-ről visszaejteni.

Viszont kb fél évig egy kisváros (9000 fő lakos) egyetlen termébe jártam, ráadásul a ~30 km-es körzetében nem volt másik terem. Na ott tele volt nagyhangú majmokkal, a környék Jani gyerekeivel, a pultos csaj is egy flegma trampli tűrhő volt. Oda kifejezetten nem szerettem járni.

[ Szerkesztve ]

(#171015) benfolds válasza benfolds (#170881) üzenetére


benfolds
őstag

visszatérve lennyre: a bahamákon egy fatörzsön edz (aha...), amikor meg a kb. mesébe illő brazíliai birtokán van (amúgy van még háza párizsban, new yorkban és miamiban is), akkor az 5:19-nél látható termében tartja karban a közel 60 éves testét. a bennszülött szakácsnők meg főzik neki a saját termesztésű zöldségekből készült vegán kajákat. hirtelen nem jut eszembe, hogy hogy lehetne valaki ennél nagyobb világ császára.

[ Szerkesztve ]

(#171016) rwin5 válasza Qtya123 (#171014) üzenetére


rwin5
őstag

Én azért láttam már 1-2 dolgot kondiban, olyat is ahol előttem vágták szájon a gyereket és rendőrt is kellett hívni. Pesti majmot is láttam vidéki teremben, aki végig feszengett aztán rendőrt hívott a teremre, mert, hogy "ellopták a pénztárcáját", aztán kiderült, hogy olyan hülye volt, hogy elfelejtette hová tette, de tudnám napestig sorolni az ilyen kissé röhejes storykat. :)

Személyesen engem sose ért semmi, de régen ahova jártam kb ~ 10 évig (de már fogalmam sincs mennyi ideig össz) ott mindenki ismert engem, meg én is mindenkit, szóval amúgy se állt volna belém senki.

Bp-n meg sok a feszengő azon kívül semmi extrát nem szoktam látni, arra meg Hammer Pistinek volt egy nagy mondása, hogy ezeknek a többsége egy 10 éves gyerek mentális szintjén van, és ha megszólítod kicsit morgósabb hangon már attól is zavarba jön :))

[ Szerkesztve ]

(#171017) Madwe válasza rwin5 (#171016) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én elég sok teremben megfordultam már, de a többség mindenhol normális volt, sőt. Persze van olyan terem, ahol bizonyos időszakban az öltözőben hallgatózva a tutibiztos üzleti tippek mennek, de kb ennyi. Persze lehet ehhez a normálsi benyomáshoz az is hozzátartozik hogy nem a tipikus munka utáni időszakban járok, hanem napközben…

(#171018) rwin5 válasza Madwe (#171017) üzenetére


rwin5
őstag

jaj ne is mondd, ők már annyira alap jelenség, hogy megszoktam :) Az, hogy normális az nekem nézőpont kérdése, konditeremben szerintem minden 3. ember szorong valamin, a koxosok között meg talán minden 2. főleg ha nincs benne épp cucc.
Érdemes azt is megfigyelni, hogy a nagy cuccosok mennyire hangosak ha 2-3-an vannak, de ha egyedül vannak akkor meg kis fülhallgatóval, meg Jedi-t játszva kapucniban full elbújva a világ elől edzenek.
Régen szórakoztam vele, hogy felvettem a szemkontaktot az ilyen emberkékkel, aztán hamar elcsapták a fejüket. Na, be is fejeztem, mert én már teljesen másképp állok az egész sporthoz, mint a fanatikusok, de az tuti, hogy 70 kilósan is stabilabb alapokon állok pszichésen, mint egyik másik gyógyegér.

(#171019) D1Rect válasza Qtya123 (#171014) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze az is lehet az oka, hogy olyankor járok(6:00) amikor a többség még a másik oldalára fordul.

(#171020) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Szeretnék megtanulni "diétásan étkezni", mert az utóbbi időben elég szépen jött fel a hasamra zsír (félek tőle, hogy a bőr lógni fog ha lefogyok) és nem tartom egészségesnek magamat.

Tudtok könyvet/applikációt ajánlani ami segíthet?
Receptek, mit mikor együnk, stb....

Köszönöm szépen!

(#171021) Madwe válasza rwin5 (#171018) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem az teljesen normális hogy a rendszeresen edzők között sokaknak van pszihés gondja, vagy kissebségi komplexusa s ezzel (is) próbál korrigálni, önbizalmat szerezni.
ugyanúgy ahogy egy kezdőt nem illdomos kinézni a teremből, max bátorítani, ugyanúgy a lelki sérülteket se kell bántani - ergo ne nézz szegény szemébe, megcsömörlik a szentem ;]

(#171022) Qtya123 válasza D1Rect (#171019) üzenetére


Qtya123
őstag

Én kb 10-re szoktam járni, nem is szoktak a teremben sokan lenni. A kisvárosi termeben viszont akkor is meglepően sokan voltak. Javarészt akkor is a hangoskodó dinnyehordó Janik. Mondjuk 1-2-ről úgy hírlett, hogy ők terítik a környéken a kábszit, szóval nem csoda, hogy egy csomó dolgatlan volt ott mindig délelőtt a brigádjával.

A fővárosban meglepően kultúráltak a teremben a népek. Mondjuk ebben gondolom az is benne van a délelőtti időponton kívül, hogy a jampik nem ebbe a terembe járnak, mert ez nem trendi. Csak tipp, de gondolom Mecca, Scitec Gold és társaik a trendi terem sokaknak.

Egyedül a Lantos Johnny Fitness volt nekem vegyes érzésű. Egyrészt néhány gép nagyon nem jött be (tárogató például a 2. VH előtti cucc volt, a magasságot a kör alakú hokedlilap menetes szárának csavargatásával lehetett állítani), másrészt a társaság is elég vegyes volt.

[ Szerkesztve ]

(#171023) aelod válasza Qtya123 (#171022) üzenetére


aelod
veterán

Mecca-ba főleg versenyzők jártak korábban de már mindenkit is felszippantott a Gold.
Voltam párszor ott edzeni, én nem voltam elájulva tőle. Persze jó meg minden de azért na.

A régi gépek nem feltétlenül rosszak. Egy két új csoda pl. hoist használhatatlan ego szar. Nonszensz, hogy egy scott padra 100-120 kilót rárak az ember. Vasil gym scott pad gépre rádobsz egy 10-es tárcsát aztán meghalsz :DDD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171024) D1Rect válasza kipser (#171020) üzenetére


D1Rect
félisten

Kifejezetten fogyással kapcsolatban magyarul én Lakatos Pétert ajánlanám, naturál testépítéssel pedig Illés Norbertet.
Péternek annyi könyve van, hogy csak győzd kiválogatni.
Kicsit kommerszebb szemlélettel esetleg Bocsi Viki.

A bőr miatt akkor érdemes aggódni, ha olyan mintha terhes lennél, akkor lehet marad nyoma.
Egy kis kollagén minden nap talán a legjobb ami ajánlható rá, van akinek nagyon sokat segít, de nem csodaszer.

(#171025) Qtya123 válasza aelod (#171023) üzenetére


Qtya123
őstag

Persze, nem mind rossz ami régi, sőt. De ez nem csak állíthatóságban, hanem használat közben is gatya volt.
Anno Pécsen a Brill fitnessben kezdtem, ott is régi gépek voltak, de nagyon szerettem őket.

Debrecenben olyan terembe jártam, ahol Hoist gépek voltak. A hoist hátgép az nekem nagyon bejött. A többi semmi extra. És valóban, a világ összes súlyát rájuk lehetett pakolni, mintha húde erős lenne az ember. :D

[ Szerkesztve ]

(#171026) stickrs válasza kipser (#171020) üzenetére


stickrs
senior tag

Én a fatsecret-et használom, belösz 1 kezdö kaloriabevitelt, megnézed pár hét alatt merre mozdul a súlyod, ha fel v stagnál akk csökkented, ha gyorsan csökken akk növeled. Nekem 2300kcal volt diétában 72kg testsulyhoz, de ez sokmindentöl függ.. most szintentartás/lassu tömegelés 2700-2800 kcal között. Hobbiszinten felesleg ráparázni h mit eszel.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171027) aleister válasza kipser (#171020) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Kis olvasnivaló.
Diétás étrend 80-100 kg között. Mondjuk szerintem ez elég tág határ.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171028) stickrs válasza aleister (#171027) üzenetére


stickrs
senior tag

1500kcal étrend egy 100kg-s embernek? Viccnek is rossz...max ha mind1 miböl megy le a súly, és nem lényeg h marad izom vagy nem..

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171029) Madwe válasza stickrs (#171028) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az még 80 kilósnak is édeskevés, pláne ha edz is…

(#171030) attiati


attiati
veterán

30mm átmérőjű súlytárcsák jók lesznek egy és kétkezes súlyzórúdra is (30mm)? Fekpadhoz is?

Spórolnék a tárcsák mennyiségén. Kompatibilisek?

Még egy kérdés: Az egykezes rúd szélső fele általában menetes szokott lenni. Nem sérti fel a tárcsa belső gumis felét?

[ Szerkesztve ]

(#171031) stickrs válasza Madwe (#171029) üzenetére


stickrs
senior tag

Persze.. föleg naturalba ha nem minimálisan a szintentarto alá lövöd be hanem ilyen drasztikus csökkentést csinálsz akk pápá izom, ihatsz te bcaat meg glutamint meg csodaturmixot

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#171032) aelod válasza aleister (#171027) üzenetére


aelod
veterán

Ha jót akartok akkor nem linkeltek neki a sárga oldalról. :U

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171033) marked one94 válasza aelod (#171032) üzenetére


marked one94
őstag

beszarok hogy még mindig ez megy :C

You'll Never Walk Alone

(#171034) aelod válasza marked one94 (#171033) üzenetére


aelod
veterán

...az hagyján de látnád mi megy verseny felkészülés címszó alatt...
Agyam megáll...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171035) Janaboy válasza aelod (#171034) üzenetére


Janaboy
veterán

Nagyobb baj h szeptember van és megjelent a sok fiatal a teremben, remélem hamar megunjak :DDD

Janaboy

(#171036) DamianB válasza D1Rect (#171024) üzenetére


DamianB
őstag

Pont most akartam ajánlani Lakatos Péter podcastjét hihetetlen ez az ember . Mikor annó elkezdtem olvasni a sportról táplálkozásról az elsők között találtam meg őt .

Közben elég jól helyre jöttem igaz rengeteg használtam a voltaren emulgelt nagyon ajánlom mindenkinek mellette kicsit pihentem .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#171037) D1Rect válasza DamianB (#171036) üzenetére


D1Rect
félisten

Mázlista, a légzésen kívül én magamnak szedtem össze az infókat amiket mond.
Eltartott egy darabig, rengeteg zsákutcát megjártam közben.

(#171038) aelod válasza Janaboy (#171035) üzenetére


aelod
veterán

Miért baj az? Korábban engem is zavart de ezeket el kell engedni. Felesleges idegeskedni, hogy mit és hogyan meg miért csinálnak.

Más.
Említették itt az Illés Norbit mint natural követendő példát. Hiteltelen számomra a pali.

Megint más.

Király Laci post covid tünetek miatt vérnyomás problémákkal küzd és lehet elengedi a Mr. O-n való indulást ha az átfogó vizsgálat indokolja. Korábban említette egy verseny kapcsán sztoriban, hogy sokaknak megállt a hype- vonat. Lehet neki is?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171039) Janaboy válasza aelod (#171038) üzenetére


Janaboy
veterán

Ja az engem annyira nem érdekel hogy csinálják, csak nagyon tömött volt a terem, de tegnap nem voltam valami jó passzban és lehet csak szimplán zavart a sok ember :D

[ Szerkesztve ]

Janaboy

(#171040) aleister válasza stickrs (#171028) üzenetére


aleister
veterán

Én sem értem. Már csak azért is fura, mert itt meg 70-75 kg közöttre írnak 2000 kcal-t, ami meg rendben is lenne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171041) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy a budapesti termek közül tudtok ajánlani párat?

Gondolok itt a gépek minőségére, a zsúfoltságra, nyitvatartás stb.

Helyileg a II. kerület környékén, és vonzáskörzetében keresek egyelőre, de ha jól megközelíthető és valóban olyan jó a hely, akkor fél órás utazás még rendben van, tehát inkább meghallgatok több ajánlást is, még ha nem is pont erre a részre esik.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#171042) aelod válasza aleister (#171040) üzenetére


aelod
veterán

..diétázóknak. Csodálatos. Férfi, nő? Ülő munkát végző, esetleg aktívabb? Életkor? Eüi állapot? Csupa lényegtelen információ ugye? Vicc ez az oldal....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171043) Eversmann válasza Dottorei (#171000) üzenetére


Eversmann
aktív tag

Én nem érzek illatot rajta 😄 Ellenben az íze kb mint ez íztelen bcaa, csak rosszabb 😃

Life is better with a Titan

(#171044) aleister válasza aelod (#171042) üzenetére


aleister
veterán

Férfi. A nők esetében fel van tüntetve, hogy női. Mivel testépítő oldal, ezért sejthető, hogy nem a szobában porosodó, nyugdíjas korosztály a megcélzott közönség. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171045) aelod válasza aleister (#171044) üzenetére


aelod
veterán

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy egy étrend összeállítása azért annál specifikusabb adatokat követel meg mint, hogy az adott illető nő vagy férfi....

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171046) aleister válasza aelod (#171045) üzenetére


aleister
veterán

Milyen szempont számít még?
Korábban írtad az EÜ állapotot, de nem tiszta, hogy pontosan mit értesz alatta.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171047) aelod válasza aleister (#171046) üzenetére


aelod
veterán

Bármilyen anyagcsere zavart vagy FODMAP emésztési gondokat.

Lépjünk már ki a csirke-rizs-brokkoli-zab bővköréből.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171048) aleister válasza aelod (#171047) üzenetére


aleister
veterán

Az anyagcsere zavart meg az emésztési problémás embereknél nincs olyan app vagy online étrend, ami teljes mértékben működni fog. Tekintve, hogy az emésztési zavar mértéke sem ismert. Aktivitás, nem és testsúly függvényében egy standard kalória értéket be lehet lőni, onnét meg a legegyszerűbb az egyénnek finomhangolnia napi mérésekkel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#171049) aelod válasza aleister (#171048) üzenetére


aelod
veterán

Erről beszélek, hogy az általad linkelt sárga oldal 2000 KCAL ÉTREND 70-75KG-OS DIÉTÁZOKNAK ezeket az egyéni paramétereket nem veszi figyelembe.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#171050) aleister válasza aelod (#171049) üzenetére


aleister
veterán

Persze, de én meg pont arról beszélek, hogy azt semmilyen netes étrend sem fogja tudni érdemben figyelembe venni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.